Reklama

pátek 18. září 2020

Navalného podivný Novičok a jeho "zázračné" zmrtvýchvstání: Německo odmítá předat Rusku důkazy. Za vším hledej Nord Stream 2. Lavrov bouchl do stolu. Neudržitelné N báchorky. Jménem "atlantické solidarity"?

Andrej Samochin

18. 9. 2020
Andrej Samochin líčí peripetie s odmítnutou ruskou žádostí o zaslání vzorků a výsledků vyšetření Alexeje Navalného, který se jako další v řadě zázračně uzdravuje z údajné otravy smrtícím zabijákem Novičok.
Originální grafika ProtiProud)

(
Sergej Lavrov zrušil cestu do Německa. Oficiálně se návštěva neuskutečnila z důvodu změny programu schůzek ze strany hostitele. Zjevně však hlavním důvodem zrušení bylo odmítnutí Berlína poskytnout Moskvě data o vyšetření Alexeje Navalného. Německo se vymlouvá na režim utajení - ale údajné vzorky přitom předalo laboratořím ve Švédsku a Francii. Jenže - proč jsou výsledky těchto vyšetření vůbec utajované? A co vlastně Berlín skrývá před Moskvou?

Ministr zahraničí Sergej Lavrov měl naplánovanou návštěvu německé metropole na úterý a zrušil ji v pondělí večer. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že důvod ke zrušení dali samotní Němci. Načasování Lavrovovy návštěvy na 15. září i formát „jeho společné účasti s ministrem zahraničí Heiko Maasem na ceremoniálu v Berlíně uzavírajícím „'křížový' rok vědeckého a vzdělávacího partnerství“ byly dohodnuty už před rokem. Němci mezitím během jednání, na nějž přiletěl Maas 11. srpna do Moskvy, potvrdili, že vše zůstává v platnosti.

Nicméně 3. září německá strana nečekaně změnila program návštěvy. Společný ceremoniál byl zrušen a čas na rozhovor mezi Maasem a Lavrovem se zkrátil. Z toho důvodu se na Smolenském náměstí rozhodli cestu úplně zrušit.

Pokrytectví Západu

Ministr Lavrov zároveň vystoupil na televizním kanálu RTVI s ostrou kritikou Západu v souvislosti s případem Alexeje Navalného. „Naši západní partneři prostě překročili meze slušnosti a zdravého rozumu. A po tom všem nás nyní žádají, abychom se 'přiznali'. Ptají se nás: nevěříte německým specialistům Bundeswehru? Vždyť jejich závěry potvrzují Francouzi a Švédové. Jim také nevěříte?“ zlobil se Lavrov.

V pondělí totiž Berlín oznámil, že tři nezávislé speciální laboratoře ve Francii a ve Švédsku potvrdily ve vzorcích Navalného přítomnost látky ze skupiny Novičok. „Federální vláda spolu s Francií a Švédskem požádala další evropské partnery, aby nezávisle zkontrolovali německé údaje na základě nových vzorků od pana Navalného. Nyní existují výsledky těchto testů ve speciálních laboratořích ve Francii a Švédsku a údajně potvrzují německé údaje,“ cituje RIA Novosti z prohlášení vlády SRN.

Berlínskou kliniku Charite navštívili specialisté z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) a provedli testy u Navalného na základě pravidel OPCW. Uvedla to mluvčí německého ministerstva zahraničí Maria Adebahr. Podle ní „jde o zcela formální proceduru“, podobné otázky upravují pravidla OPCW, uvádí agentura TASS.

Na rozdíl od Švédů a Francouzů odmítl Berlín minulý týden podobnou žádost Rusům, přičemž se odvolal na státní tajemství. Rovněž byla zamítnuta žádost o předání materiálů o Navalném do Moskvy ve dvoustranném pořádku. Ve stejné době si Lavrov postěžoval, že Rusko má zájem získat „ne-li přímo, pak alespoň prostřednictvím OPCW ty stejné údaje, které německá strana z nějakého důvodu tak pečlivě skrývá.“

Licoměrnost

Německý politolog Alexandr Rahr se obává, že se „dříve dobré“ vztahy mezi Moskvou a Berlínem nyní zhoršily. „Zrušení Lavrovovy návštěvy je reakcí Ruska na tón, který zazněl v prohlášení Heiko Maase. Možná samotný Maas, který požadoval od Ruska vysvětlení ve věci Navalného, byl přesvědčen, že se vyjadřuje mírně. Ale Moskva považovala tento tón za ultimativní,“ vysvětlil Rahr novinám Rozhledy. Expert připomíná, že vazby mezi Ruskem a Německem se v poslední době posilovaly. Příkladem toho není pouze Nord Stream 2, ale také pokrok směrem ke kompromisu v jednáních o Donbasu a podobně.

„Na tomto pozadí vyvolala v Německu situace okolo Navalného atmosféru nasycenou negativními emocemi. Proto Moskva považovala za nejlepší řešení zrušení návštěvy. Tento krok není póza. Pro ruskou stranu to nebylo snadné rozhodnutí,“ připustil Rahr. „Rusko považovalo Německo, coby hlavní zemi Evropské unie, za nadějného partnera. Ale nyní Německo změnilo svůj postoj a fakticky obviňuje ruskou vládu ze zatajování faktů o otravě Navalného. Přitom je známou skutečností, že Novičok je dostupný i vládám jiných zemí světa,“ připomněl politolog.

„V Berlíně se snaží přimět Navalného, aby zosobňoval boj za demokracii v Rusku,“ dodal Rahr. „Snaží se přinutit Rusko, aby změnilo svoji zahraniční a domácí politiku podle představ Západu. Německá kancléřka Angela Merkelová přesto nestojí o zmrazení vztahů, protože do jejich rozvoje bylo investováno příliš mnoho úsilí a peněz, soudí německý politolog.

Nezodpovědnost

Chování německých politiků může způsobit jen zmatek, říká Ilja Duchovlinov, laureát Mezinárodní ceny mladých vědců za biologii Leonharda Eulera. „Abyste mohli hovořit konkrétně o Novičoku, musíte poskytnout konkrétní typy testů, včetně krevních testů na aktivitu cholinesterázy. Tyto analýzy nikdo nikomu neposkytl a přitom jsou vydávána hlasitá prohlášení,“ konstatoval vědec.

Z pohledu Duchovlinova vypadá velmi podivně také prohlášení Ministerstva obrany Spolkové republiky Německo o stupni utajení analytických metod, jejichž výsledky nelze ukazovat každému. „Analytická chemie je přísně exaktní věda a vyučuje se na všech univerzitách na světě. Na těchto metodách není nic tajného, jsou popsány v učebnicích,“ říká Duchovlinov a dodává, že chemické vzorce Novičoku jsou přístupné na desítkách internetových webů.

„Berlín zatahuje do případu Navalného laboratoře ze Švédska a Francie, ale z pochopitelných důvodů nesdílí data s Ruskem,“ uvedl armádní specialista a bývalý člen komise pro biologické zbraně Igor Nikulin.

„Nám totiž poskytnout údaje nemohou, jinak by se okamžitě odhalila jejich falzifikace. Německo se snaží popřít odpovědnost za každého – za Evropskou unii, za OPCW. Jsou tu snahy Berlína zbavit se odpovědnosti tím, že řeknou, to ne my, to je věc naší atlantické solidarity. Je jasné, že francouzský prezident Emmanuel Macron i další evropští politici použijí při jednáních stejnou výmluvu. Navalnyj se již stal záminkou a pákou nátlaku na Rusko, aby přistoupilo na ústupky. Možná v Bělorusku, možná na Ukrajině, možná někde jinde,“ předpokládá Nikulin.

„Jedna věc je jasná – jde o politickou provokaci. Ukazuje na to čas i místo údajné otravy. Je to poslední pokus jak zastavit dokončení Nord Stream 2, a proto se přijímají takováto nestandardní opatření. Spojení s Ruskem je zde velmi příhodné, protože v myslích západní veřejnosti je Novičok již dlouho jakýmsi hashtagem,“ říká Nikulin.

Mezitím se Navalného stav opět "zázračně" zlepšil. „Pacient byl odpojen od plicního ventilátoru. Stává se pohyblivějším a na krátkou dobu už může vstát z lůžka,“ sdělila v pondělí berlínská klinika Charite, kde se ruský blogger nachází v léčení.

Pohádka o Novičoku

Nikulin upozorňuje na zajímavý fakt, že tvrzení o otravě Navalného Novičokem nepodávají němečtí lékaři, ale dělají to za ně politici.

„Pokud osoba, která utrpěla otravu Novičokem, nedostane do pěti minut injekci protijedu, zemře. Navalnyj by na tom byl jako bratr Kim Čong-una – měl by zúžené zornice, pěnu v ústech, cukání, křeče. U Alexeje jsme však nic takového nepozorovali a lékařskou pomoc dostal až 40 minut po otravě. Proto je jednoznačný závěr, že žádný Novičok tam nebyl,“ uvádí expert.

„Kromě toho německé orgány tvrdí, že nešlo o vlastní Novičok, ale o látku ze skupiny Novičok. A to je naprosto něco jiného,“ pokračuje Nikulin. „Složky z této skupiny se liší tím, že jsou buď málo toxické, nebo vůbec nejsou toxické. Člověku přimíchají takovou složkou do nápoje a látka začne působit po několika hodinách. Není to smrtelné, ale zanechá to v těle stopy." Proč by to ale někdo dělal? Anebo právě to bylo smyslem celé připravené provokace?

V pondělí projednali případ Navalného prezidenti Vladimír Putin a Emmanuel Macron. Macron v souladu s analýzou provedenou v Paříži uvedl, že Navalnyj byl „otráven Novičokem". V odpověď na to mu podle Kremlu bylo řečeno, že aby bylo možné zjistit skutečné okolnosti tohoto podivného incidentu, je nutné, aby němečtí specialisté předali do Ruska biomateriály a oficiální závěry založené na výsledcích testů provedených u Navalného a aby začali účinně spolupracovat s ruskými lékaři.

Téhož dne zaslala ruská generální prokuratura německému ministerstvu spravedlnosti novou žádost o právní pomoc a poskytnutí informací týkajících se vyšetření Navalného německými lékaři. „Trváme na bezpodmínečném vyhovění této žádosti,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharová.
Jenže to je přesně to, co Němci nemohou udělat. Tedy pokud nechtějí, aby další protiruská provokace šla ke dnu.

85 komentářů :

 1. "Bohu věříme. Ostatní musí předkládat fakta". W. Deming. Soudit nelze na základě víry. Ale pouze na základě důkazů. A ty předloženy nebyly a jak je vidět, ani nebudou. Protože prostě neexistují. Kdyby byly, už by mainstream jásal a olepil by s nimi na Kavčích horách snad i ha.zly. Němci nepředložili výsledky zkoumání ani po opakované oficiální žádosti o právní pomoc ze strany ruské generální prokuratury. A to je porušení mezinárodních závazků. Že je zle, poznala i Merklová, která se k případu opakovaně vyjadřovala a vyzývala ruskou stranu k jednání. Jasně šlo o to, aby se vyjádřil i Putin. Ale ten mlčel a mlčí. Mluví jeho lidé. Znamená to, že došlo k úplnému zmrazení komunikace na nejvyšší úrovni. Už nevystupuje ani ta jedubaba. Jenže co teď s Navalným? Jako další z "obětí Putina" (namátkou Skripalovi, Tymošenková) zázračně vstal z mrtvých, byvše otráven zaručeně smrtelným jedem, který zabíjí v řádu několika sekund vše živé v okruhu mnoha metrů. Mezi tím co umíral, jeho poskoci totálně projeli i další volby a tedy si neškrtnou dalších pár let. Takže jestli byl dosud za vola, bude nyní za totálního šaška. Takže proč se vracet? A v Německu jim je už vůbec k ničemu. A těch peněz co stál a stojí. A Bělorusko do toho i s partou okolo Tichanovské. Ta to taky nebude dělat zadarmo. Už nyní někdo musí hradit režii její těch kašpárků, co si hrají na revolucionáře okolo ní. A ta není malá. Madam už se prohlásila za "prezidentku světa". Opravdu. A Lukašenko i s Putinem dali jasně najevo, že na nějaké vydírání kašlou. S Poláky a Pobaltím se nebaví vůbec. Cvičení "Slovanské bratrství" letos probíhá na polských hranicích a "čirou náhodou" se ho účastní speciální síly (výsadkové úderné divize). A cvičí likvidaci diverzních oddílů nepřítele. Jasné varování - přijďte a jste mrtví. Poláci totiž podporovali výcvik tzv. "lesních bratří" - teroristických bojůvek v běloruských lesích. Dokonce měli i ukázky na webech. Ale hned tam přibyly i záběry z jejich likvidace OMON. Tichanovská končí. To je jasné. Její "komitét" prásknul do bot a je v Polsku nebo Litvě, zbytek sedí v báni. A dlouho sedět bude. Pokus o převrat koštuje min. deset let. Všude. Leckde dvacet a výjimkou není ani provaz. Takže Merkelová má o čem přemýšlet. To s Navalným nebyl nejlepší nápad. A hlavně už profláklý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:03
   jste se srazil s koněm? Vždyť i v tom článku o nějakého Rusa se píše, že shodné výsledky získaly i další laboratoře. Co ještě víc chcete? Že kličkuje Rusko, tomu rozumím, ale vůbec nechápu, proč někdo jako vy nedokáže přijmout čistě vědecká fakta. Několikrát potvrzená. Co ještě k tomu potřebujete? Kdyby podobně argumentovala ruská vláda, budete se jejího postoje do zastávat do krve, tady neustále žvaníte o blbostech a rozvíjíte fantaskní teorie. Mnoha slovy mlátíte prázdnou slámu a smíchal jste dohromady kvantum nesouvisejících věcí. Ale možná to je způsobeno pozdní noční hodinou a když se konečně proberete, budete věc vidět jasněji.

   Vymazat
  2. 12:19 - se směji, prý "nedokáže přijmout čistě vědecká fakta" - žádná vědecká fakta se v aféře Navalný neobjevila, jen hloupá tvrzení pro neználky, která mají za cíl další štvaní proti dnešnímu vedení Ruska.

   Opakují je jen slabě myslící či zcela nemyslící lidé.
   Inu, směji se.

   Vymazat
  3. Jde zajicek kolek prodejny Ovoce Zelenina ,vejde dovnitr a slusne se zepta :"Prosil bych dva litry Novicoku".
   Prodavacky se podivaji jedna nadruhou a zavrti hlavami: "Novicok neni", odpovi a zajicek podekuje a odejde .
   Ale druhy den prijde zase a zepta se :"Prosil bych dva litry Novicoku".
   "Ale Novicok neni zajicku" odpovi prodavacky.
   A dalsi den opet prijde zajicek do te prodejny a zepta se:" Mate Novicok,ten z Ruska "? "Nemame "! zajicku dostane prikrou odpoved..
   Pristi den se objevi velka cedule za vykladni skrini. NOVICOK NEMAME.
   Zajicek opet prijde,cedule si nevsima a pta se: " Mate Novicok"?
   "Nemame zajici bidnej,kolikrat ti mame rikat dokola, ze Novicok nemame" ! Krici prodavacky ,tohle je prodejna Ovoce a Zeleniny a v rozcileni zacnou hazet shnile ovoce po zajickovi.
   Ten odchazi, ale ve dverich se jeste otoci a zepta: "Ale vy ste meli Novicok "?!!!

   Vymazat
  4. 12:49 a vaší profesí je co, prosím? Zajisté jste špičkový organický chemik s doktorátem z klinické biochemie a specializací na vojenské chemické jedy, že? A dozajista máte přímý přístup i výsledkům čtyř popředních světových specializovaných laboratoří, které spracovávaly ty vzorky od jejich odběrů až po výsledky kvantitativní analýzy, neboť všechny s vámi jakožto světovým expertem a nositelem Nobelovy ceny za chemii spolupracují.

   Vymazat
  5. Už to tady někdo napsal, že jste typický fachidiot. Proč v tom ještě tancujete, stačilo jen rozmáznout.

   Vymazat
  6. 14:03 to komu adresujete? Protože já mám uveřejněnou jen jednu odpověď a to na 12:49. Ani přispívat do diskusí neumíte.

   Vymazat
  7. Trotle 0:03, 13:56, 15:26 prosím nevyjadřuj se, jsi za totálního mainstreamového idiota. Ty tvoje špičkové laboratoře jsou jen politiky vedené loutky. Zamotaly se do lží a teď neví jak z toho ven. Stačí jednoduchá otázka i pro takového kripla jako ty: jak to že "Now we choke" už po několikáté nezabíjí? Použij tu sračku co máš mít v hlavě.
   Jen se ztrapňuješ, bež diskutovat na novinky za zlodějem kufrů. Tady jsi za retarda a můžeš to vyřídit i vašemu zaměstnavateli análistovi Džandovi do jeho Jevroských hovnot..

   Vymazat
 2. Jo jdeme o kopru tak to musíme svést na jiné ty západní akce jsou naprosto směšné frašky. Ani se není čemu divit po tom co se u nich děje.

  OdpovědětVymazat
 3. Němci spustili Gliwice II, mentalita se Němcům za těch 81 let nezměnila ani o chlup, pozor na ně, zase nás budou chtít vyhubit.

  OdpovědětVymazat
 4. Mimo Navalnyho jsou vsicki Znovichokovany..
  Zadny dukazy netreba. To by nemohli potom kvicet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je přesné:
   https://cz.sputniknews.com/svet/2020091812533604-ti-kteri-by-navalneho-chteli-takto-otravit-by-nesmeli-mit-iq-ani-na-urovni-cisla-svych-bot/

   Vymazat
  2. Scénář "Housle 2" nevyšel.

   Ono toho nevyjde pro Západ více, lidi se už nechtějí nechat vykrádat.
   A proto budeme zřejmě volit zlo, aby jsme si to ještě užili?

   Co udělal ministr Hamáček pro lidi, ještě nic, jen se hrne do funkcí v oranžové bundičce.

   Vymazat
 5. Já myslím, že to chce nechat chvíli "odležet". Němci ruský plyn potřebují. Jsou ve stavu, kdy relativně rychle odstavují atomové a uhelné elektrárny. Sami se chlubili, že vymysleli jakýsi "reaktor", vyrábějící elektřinu přímo při spalování plynu, bez použití parní turbíny. Od toho se dá odvodit, že jako náhradní energetický zdroj bude plyn. Stávající plynovody ovládají Američané a americký břidlicový plyn bude jednak drahý a zároveň velmi obtížně ekologicky obhajitelný před ekologickými fanatiky. Tak že alternativou výpadku Severního proudu je výrazné zdražení elektřiny i tepla. To nejsou optimistické vyhlídky pro žádného politika.
  A protože Rusům se během posledních let podařilo diverzifikovat prodej uhlovodíků, byl by pro ně případný výpadek příjmů od Němců sice nepříjemný, ale myslím si, že snesitelný. Pro Německo by to ale znamenalo pohromu. Stačí si představit, co by se asi stalo, pokud by došlo ke skokovému nárůstu cen energií o nějakých 50%. Zdraží nejenom elektřina a teplo pro domácnosti, ale úplně všechno. A to za situace, kdy se Brusel chystá zavést uhlíkové daně na všechna fosilní paliva. Davy hladových a zmrzlých by Makrelu roztrhaly na kusy.
  Být Putinem, zůstal bych v klidu a čekal. Možná že už příští zima rázně zacvičí německou zarputilostí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a když k tomu přičteme "nové němce" černé pleti z Afriky, kteří jsou od narození na teplo zvyklí a zimu přímo nesnáší, problémy německému vedení tím jen vzrostou.

   Vymazat
  2. Být Putinem, zůstal bych v klidu ...

   JAKO KDYBY VÁS SLYŠEL:-)

   Vymazat
 6. Ta pohádka se nějak nepodařila. Štěstí pro Navalného je že na rozdíl od Němcova již může sakrální oběť přežít. Tak mne napadá, že jim asi dochází Jidáši a musí je šetřit. Na rozdíl od Skripala tento ještě poslouží při rozvratu své země. Na mém stupni hodnot níže dešťovky, ta je užitečná.
  Jinak jako odborník v oblasti to již ani nečtu. A u OPCW platí zásada, že si vzorky, včetně biologických musí odebrat sami! Imperativ! Pokud přijmou vzorky od třetí strany, stává se že přijímají i od podezřelého, tak je to podvod. Pokud by je odebrali teď, tak by tam pravděpodobně nic nenašli. A i vtip o látce podobné již byl použit- "byl to sarin nebo jemu podobná látka". Tak promiňte kolegové, já bych na to neměl žaludek. Ovšem oněch 30 stříbrných stále funguje. Nechtějí přijít o místo a dělají dle zásady "co asi ode mne můj nadřízený očekává". A voilá, měl ho tam!

  OdpovědětVymazat
 7. Věřit německým specialistům?
  Němečtí vojenští specialisté naplánovali de facto dvě světové války (aniž chápali, že do nich byli vtaženi) a neuspěli ani jednou. Naštěstí.
  Němečtí specialisté se podílejí na všech šílenostech současné EU ze všech sil, takže na "nějakého" celkem bezvýznamného bojovníka s korupcí v Rusku jim nezbývá moc času.
  Nejspíš jim řekli, že je tu extra pacient, kterého jim na krk hodilo Rusko bleskově, a oni se ohlédli od sepisování nové učebnice - Sexuální vztahy mezi námi všemi 160 pohlavími a zvířaty v armádě, načež, aby dostali příští roky zvýšené granty, utrousili (vyberte si jak), že se jedná o Novičok verze 059, kterou mají jenom Rusové, a dopsali další kapitolu své knihy. Kdo jiný by se vůbec mohl vyznat ve 160 pohlavích a zvířatech, než specialisté z Bundeswehru?!
  Druhý den se zvedli a po snídani se na Navalného šli přece jen podívat, lekli se, protože jemu skutečně nebylo dobře a tak honem zaslali přes média neoficiální dotaz do Ruska, ale spěšně, co tomu člověku vlastně je?! A teprve teď se začali potit, protože jim došlo, že Navalnyj musí zůstat naživu, jinak ty granty na další rok jim nevyplatí. A hle, armády všech zemí NATOvské dohody se shodli na tom, že je to Novičok, dokonce přišlo na pomoc i Švédsko se svou autoritou neúspěšného lovce ruských a sovětských ponorek, což z něj činí experta v rámci "západu" na všechny sovětské a ruské jedy. A vida - protože jedině NATO má správný protijed na Novičok, který vzkřísí i mrtvého, Navalnyj po příkazu Boha Bundeswehru vstal a začal i mluvit!! Je jen jediná otázka, pustí nebo nepustí zdravotní stav německých lékařů a výše jejich grantů Navalného zpět do Ruska?

  Kdo je tak naivní a věří na neškodný super jed Novičok, ten si nezaslouží nic jiného, než být NAVĚKY nejen v opozici, zblbnout na kvadrát, ale jít rovnou do pekla pro ty, co se nikdy nic pořádného nenaučili!! Tam se musí naučit nazpaměť všechny učebnice, co kdy byly vydány ve všech jazycích a dokud je neodříká bez jediné chybičky souvisle bez přerušení a zakoktání, nedostane se ani do "jemnějšího" pekla, kde musí tyto učebnice svými slovy převyprávět a - pro hříšníka bohužel - i dokázat, že je pochopil. Z tohoto důvodu je toto Peklo přeplněno k prasknutí a je tam velice mnoho "taky" politiků, vědců, umělců a jiných "šplhajících" pitomců. Proto nám ostatním, kteří se aspoň trochu učili a přemýšleli, tak ztrpčují současný život, oni se budou rožnit mnohem déle! A ví to.

  OdpovědětVymazat
 8. První část
  Případ Navalnyj ... - triumf idiokracie (AgoraVox, Francie ) Laurent Courtois
  Pokud vám někdo řekne, že spolkl 125 tablet kyanidu na sázku a přežil, neuvěříte mu. Zároveň ale klidně věříte, že Navalnyj byl otráven Novičokem a za tři týdny se úplně uzdravil!
  Média vykreslují Navalného jako Putinova hlavního oponenta, zatímco ve skutečnosti je jeho politická váha v Rusku prakticky nulová. Průzkum provedený na konci roku 2019 ukázal, že dva ze tří Rusů neví, co Navalnyj dělá, a pouze 9% má k jeho aktivitám pozitivní přístup.
  Hlavními odpůrci Vladimira Putina Gennadij Zjuganov z Komunistické strany Ruské federace a Vladimir Žirinovskij z Liberálně demokratické strany. Protože první je komunista a druhý nacionalista, západní média je ignorují a raději píší o Alexeji Navalném, který mnohem lépe zapadá do konceptu „otevřené společnosti“.
  Navalného protikorupční fond (FBK) byl rozpuštěn v červenci 2019. To bylo provedeno, aby se zabránilo vyplacení škody ve výši 1,2 milionu $ za pomluvu u řady verdiktů soudu. Částka může vypadat jako vysoká, ale pro nevládní organizaci, jejíž roční rozpočet se odhaduje na miliony dolarů, to není tak skvělé. V říjnu téhož roku FBK byl uznán jako „zahraniční agent“. V reakci na tato obvinění Navalnyj řekl, že údajně nikdy nedostal peníze ze zahraničí. Toto tvrzení je poměrně pochybné vzhledem k tomu, že částka ve výši 3,5 milionu USD v době převodu (6,5 milionu USD při současných směnných kurzech) byla věnována na účet jeho fondu v bitcoinech (bitcoinová peněženka). Takzvaný hlavní konkurenční fond Kremlu obdržel v roce 2017 262,4 bitcoinů (BTC), 242,2 BTC v roce 2018 a 109 BTC v roce 2019, což je v letošním směnném kurzu 780 000 USD.
  Co se týká Novičoku, pak jen JEDEN MILIGRAM toxické nervové látky může způsobit zástavu srdce, zablokovat dýchací svaly a dělat mnoho dalších působivých věcí, z nichž každá by sama o sobě stačila na to, aby vás zabila.
  Jsou však Rusko a USA jediné země schopné vyrábět Novičok? Samozřejmě že ne. Od roku 1992 jsou všechny země schopny produkovat jedovaté látky patřící do velké rodiny Novičoků, jako je Írán, Česká republika nebo Německo. Pane Navalnyj, uvítáme vás rádi v České republice.
  Účinky látek typu Novičok jsou 6 250 000krát toxičtější než arsen a 25 000krát toxičtější než kyanid. To znamená, že polykání jednoho miligramu přípravku Novichok odpovídá 6,25 kilogramu arsenu nebo 25 gramům kyanidu, což je 125násobek smrtelné dávky ...
  Existuje pouze jeden známý a dobře zdokumentovaný případ vraždy nervového agenta, otravy Kim Čong Nam, nevlastního bratra Kim Čong-una.
  Žena, která si myslela, že je zapojena do vtipného videa na YouTube, mu chrstla VX (zředěného v půl litru vody) do tváře. O třicet minut později byl syn Kim Čong Ila mrtev.
  Protože VX byl kontaminován kůží, byl 10krát méně účinný.
  V případě Navalného, ​​který údajně spolkl Novičok, měl být účinek 50krát silnější. Za zmínku stojí také to, že dívka, která sama postříkala Kim Čong Nam, dostala určitou dávku infekce. Podle očitých svědků se u ní vyvinuly příznaky konzistentní s otravou nervovými plyny.
  To vyvolává otázku, jak přesně byl Alexej Navalnyj infikován. Podle německých orgánů byly stopy Novičoka nalezeny na jeho rukou a na láhvi vody. Podle jeho doprovodu z této láhve nepil. K intoxikaci tedy pravděpodobně došlo přes kůži, při kontaktu s nějakým předmětem.

  OdpovědětVymazat
 9. Druhá část
  Jsou však Rusko a USA jediné země schopné vyrábět Novičok? Samozřejmě že ne. Od roku 1992 jsou všechny země schopny produkovat jedovaté látky patřící do velké rodiny Novičoků, jako je Írán, Česká republika nebo Německo. Pane Navalnyj, uvítáme vás rádi v České republice.
  Účinky látek typu Novičok jsou 6 250 000krát toxičtější než arsen a 25 000krát toxičtější než kyanid. To znamená, že polykání jednoho miligramu přípravku Novichok odpovídá 6,25 kilogramu arsenu nebo 25 gramům kyanidu, což je 125násobek smrtelné dávky ...
  Existuje pouze jeden známý a dobře zdokumentovaný případ vraždy nervového agenta, otravy Kim Čong Nam, nevlastního bratra Kim Čong-una.
  Žena, která si myslela, že je zapojena do vtipného videa na YouTube, mu chrstla VX (zředěného v půl litru vody) do tváře. O třicet minut později byl syn Kim Čong Ila mrtev.
  Protože VX byl kontaminován kůží, byl 10krát méně účinný.
  V případě Navalného, ​​který údajně spolkl Novičok, měl být účinek 50krát silnější. Za zmínku stojí také to, že dívka, která sama postříkala Kim Čong Nam, dostala určitou dávku infekce. Podle očitých svědků se u ní vyvinuly příznaky konzistentní s otravou nervovými plyny.
  To vyvolává otázku, jak přesně byl Alexej Navalnyj infikován. Podle německých orgánů byly stopy Novichoka nalezeny na jeho rukou a na láhvi vody. Podle jeho doprovodu z této láhve nepil. K intoxikaci tedy pravděpodobně došlo přes kůži, při kontaktu s nějakým předmětem. Nejpravděpodobnější položkou se zdá být sklo, ze kterého Navalnyj pil čaj ve vídeňské kavárně na letišti v Tomsku . V tomto případě by bylo nejjednodušší použít k potažení skla kapalnou verzi Novičoku. Minimální dávka by byla řádově 0,1 gramu. Pod vlivem horkého čaje se však tekutý "Novičok" měl odpařit a ohromit ostatní lidi - především ty, kteří seděli naproti nebo za ním. A co se stalo? Správně nic.
  Dalším bodem, který je západními médii vynechán nebo dokonce skryt, a který zcela odporuje západnímu příběhu, je chronologie dramatu. Podle nich vděčí Navalnyj za své přežití rychlému jednání pilota a okamžitě poskytnuté lékařské pomoci. Skutečná fakta však tomuto nesmyslu zcela odporují. Lidé blízcí Navalnému tvrdí, že byl jedním z prvních, kdo nastoupil na palubu letadla Tomsk-Moskva S7-2614 v 7:30 ráno (2:30 ráno v Paříži). Letadlo vzlétlo v 8:03 (3:03 pařížského času). Po 1 hodině 14 minutách letu (4:17 pařížského času) kapitán lodi nasměroval letadlo do Omsku, kde přistál po 1 hodině 58 minutách letu (5:01 pařížského času). Poté byl Navalnyj převezen do nemocnice ambulance (EMC) č. 1. Cesta mezi letištěm a nemocnicí obvykle trvá 26 minut, takže první pomoc byla poskytnuta Alexeji Navalnému přibližně v 9:30 Omsku (10:30 Tomsk a 5:30 pařížského času).

  OdpovědětVymazat
 10. Třetí část
  Protože doba smrtelného působení chemických bojových látek je od 2 do 30 minut, měl Alexej Navalnyj zemřít před přijetím do omské nemocnice, k čemuž došlo 3 hodiny po údajném kontaktu s Novičokem.
  A čím mohl být ve skutečnosti otráven? Slavná značka Baygon vert, která se nachází v mnoha francouzských skříních pro domácnost, je inhibitor cholinesterázy (N-methylkarbamát, LD50: 0,8 g / kg).
  Nemusíte být Vladimir Putin, abyste někoho otrávili nervovými agenty.
  Na ruském trhu existuje insekticid zvaný "Karbofos", známý v Evropě jako "Malathion", někdy se používá jako prostředek proti vším a švábům.
  Vzhledem k tomu, že Malathion byl široce používán při pokusech o sebevraždu, je jeho mechanismus účinku dobře zdokumentován v lékařské literatuře. Pro podávání nervového činidla insekticidního typu je charakteristická dlouhá doba nástupu příznaků a míra přežití delší než jedna hodina.
  Příznaky, načasování jejich vzhledu a Navalného přežití několik hodin před hospitalizací jsou více konzistentní s otravou insekticidem jako „Karbofos“ než s vojenským nervovým agentem.
  Jelikož je tato droga v Rusku volně dostupná, kdo by mohl být viníkem?
  Vzhledem k minulým i současným aktivitám Navalného existuje spousta podezřelých: od Čečenců po sibiřskou stavební mafii a místní politiky, kteří byli s různou mírou důkazů chyceni v korupci a volebních podvodech. A ovšem nesmíme zapomenout na zahraniční zájmy.

  http://навальный.ru-an.info/новости/три-источника-и-три-составных-части-ядовито-отравляющего-навальнизма/
  Je také možné otravu jedem pro reklamní účely.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:59

   na to, aby byl Navalný otráven s 50% pravděpodobností methylkarbamátem, musel by do sebe futrovat dlouhodobě tuto látku po kilech a ani tehdy není jistota, že by ho to položilo. Třeba vámi zmíněný malathion nemá žádné účinky na člověka ani po dlouhodobém podávání v případě dobrovolníků. Co se týká myší, ty zabije až dávka 40x převyšující jejich hmotnost. Proto se vyrábí průmyslově a je v běžném prodeji. Co jste ovšem zamlčel, je fakt, že látky tzv. skupiny Novičok, tj. deriváty látek A234, A232 byly jednoznačně analyzovány. Žádný malathion. Taktéž byste mohl uvést, proč žádnou z těchto látek nerokázali ruští chemici? Je to dost zvláštní. Možná nejsou natolik schopní jako západní specialisté a nemají takové vybavení, ale nízké hodnoty acetylcholinesterázy a přítomnost organofosfátů na těle pacienta dokáže identifikovat a kvantifikovat i běžná nemocnice. Možná ne úplně všude, ale každý normálně fungující stát má pár kvalitních klinik pro svou elitu, kde to dokážou. Takže, co je za tím?

   Vymazat
  2. 11:56 Vždyť je to jasné, bylo to i řečeno. Nebyl otráven v Rusku. Čemu prosím nerozumíte. Průkazné jsou pouze forenzní odběry a ty v Rusku mají stačí porovnat, čemu nerozumíte. Vysvětlete proč se Němci tak brání?

   Vymazat
  3. Prostě jste nepochopil, že originální článek, který si přečtěte je směsí faktů a jemné ironie v komentáři k událostem.

   Vymazat
 11. Operovat při výměnách diplomatických nót ve vrcholné mezistátní komunikaci tím, že přece sesterské analytické laboratoře ve vzorcích (poskytnutých Němci!!) zjistily to, co jim tam bylo pečlivě přimícháno, je buď příznakem bezpříkladné drzosti nebo slaboduchosti. Nevím, co je horší.
  Svým postupem (jakože vyšetřování) porušili snad všechny zásady, které jim pro takový případ ukládá Úmluva (CWC).
  Musím, bohužel, konstatovat, že ti němečtí se ve svém intelektuálním potenciálu anebo v míře podlosti k nerozeznání blíží svým bratřím z britské MI6.
  Která si zas neodpustila uspořádat svůj novičokový "majáles" s jiným (ruským) pokusným matrošem zn. Skřípali.
  Ti snad nemají zblo sebeúcty, jsou trapní jak lopuch ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:09
   Vy jste neuvěřitelně hloupý člověk. Nemám ve zvyku na někoho podobně útočit a diskusí se obvykle neúčastním ani je nečtu, ale ve vašem případě se to nedá. Jsem také chemik a normálně jste mě urazil. Takže všechny světové laboratoře podle vás lžou a podvádí.. To je prostě k zblití ten váš fanatismus. Vy nemyslíte, nevyhledáváte, neakceptujete odborníky, jednoduše ukážete prstem a úplně bez jakýchkoliv argumentů otevřete hubu a obviňujete. Navzdory všem důkazům.
   Ať to je jak chce, není sporu, že všechny ty laboratoře získaly shodné výsledky a je spíš otázkou, proč ne ty ruské, co je za tím?

   Ještě že se svět neřídí podle individuí, jako jste vy.

   Vymazat
  2. 12:11 - a vy jste neuvěřitelně zabedněný. Jste-li opravdu chemik, pak potvrzujete rčení o fachidiotech.
   Vemte si dohromady všechny informace vypuštěné do veřejného prostoru, a to ze všech stran, včetně té ruské. Pak si udělejte časový snímek celé aféry. Zvažte zájmy zainteresovaných stan a pak teprve pak zvažte, budete-li někoho urážet. Zatím jen opakujete vylhané předpoklady na základy smyšlených či mylně interpretovaných faktů.

   Vymazat
  3. 12:11
   Když jsi NEvzdělaný a věříš dodnes tomu, že 11.září má na svědomí Atta a teroristické sítě a ne vláda pod vedením alkoholika Křoví... pak já věřím, že tebe přinesl čáp!!!!! 😃

   Vymazat
  4. Takže ještě jednou pro 12:46 a 12:58. Příslušné látky detekovaly významné světové laboratoře. Můžete tisíckrát dokola opakovat, že to je lež a podvod, ale tohle vám nikdo soudný akceptovat nebude, ani když do toho zamontujete "výbuchy WTC", smrt Kennedyho a svatou Terezu. To proto, že nemáte v rukách ani v hlavách nic jiného než jen ty vaše výkřiky. Dokonce ani Rusko neplácá ty samé hovadiny jako vy, protože vědí, že by se tváří v tvář světovým specialistům znemožnili. To se nedělá. Nikdy se nikdo nevyjadřuje o specialistech jako hlupácích a lhářích, jak to děláte vy. A evidentně to nedělají ani Rusové.
   Rusko pouze chce porovnat svoje výsledky s jejich. S tím souhlasím, protože tohle je běžný postup. Evidentně se něco našlo. Teď jen zjistit proč to nenašli v Rusku, protože ani o nich se mi nechce tvrdit, že to jsou lháři, primitivové a podvodníci, jak se zase dost často objevuje v diskusích na jiných webovkách. Tím jsem s vámi skončil.

   Vymazat
  5. Namáháš se zbytečně, chemiku. Jen opakuješ nesmysly z anglosaského scénáře tažení proti Rusku. Ony ty lži stejně jednou vyjdou na světlo. Z logiky věci vyplývá, že ty "otravy" nepáchali ani Putin, ani Asad... to jen Anglosasové chtějí ovládnout planetu a Rusko jim v tom setsakra překáží.

   Vymazat
  6. 13,49
   Tvrdíš: Příslušné látky detekovaly významné světové laboratoře.
   Dokážeš alespoň uvést které? Jednoznačně je identifikovat? Nedokážeš, že? Ani ta německá vojenská není jednoznačně identifikovaná.
   A to nedůvěryhodné tvrzení o detekování Novičoku ani netvrdí ti údajní odborníci, ale politici ...a jak víme, tak hlavní pracovní nástroj politika je LEŽ.

   Vymazat
  7. Re (11:12):
   Pokud jste skutečně chemikem, pak mi jistě odpovíte na otázku, jak každá z těch tří laboratoří (DEU -WIS Munster, FRA - CEB Bouchet .. a SWE - FOI Umea), v níž byly analyzovány biol. vzorky odebrané kýmsi v Německu (bez řádného dokladu o jejich autenticitě!!, tj. chain of custody podle CWC), mohla určit ne jenom identitu původního toxického kontaminantu, ale a to hlavně(!) její původ?
   To znamená nezpochybnitelně určit, kdo ji držel před tím, než byla jako jed použita?
   Což je pro obžalobu naprosto zásadní doklad?!!
   Vždyť tuto látku může legálně a legitimně držet každá země, která má k tomu důvod, ratifikovala Úmluvu (CWC) a striktně dodržuje její zásady. Držení látek relevantních úmluvě pro účely nezakázané touto úmluvou není jejím porušením.
   Těch zemí (resp. jejich mil. pracovišť-laboratoří) bude jen v Evropě minimálně pět-sedm, ne-li víc ...
   Pokud výstupem identifikační analýzy z oněch laboratoří bylo potvrzení o tom, že biol. vzorky obsahují některé z charakteristických reziduí (biol. degradace dané látky v organismu), není to nic než doprovodný údaj. Ten si mohou strčit, kam chtějí, nebo jím mávat na kamery ..
   Protože o tom, jak se ta látka do organismu dostala a zejména(!) o tom, kdo jí opozičníka Navalného intoxikoval a odkud tu látku získal, to totiž vůbec nic nevypovídá.
   Rád si přečtu vaše přesvědčivé argumenty, hulváte.

   Vymazat
 12. No jo, jak lopuch. Ale když to stačí?! Mám sestru učitelku na základní škole. A ta je v kabinetu obklopena v drtivé většině lidmi lopušího intelektu. Bohužel jsou to vychovatelé naší mládeže...

  OdpovědětVymazat
 13. Mám jiný názor než pan Iščeno, a sice ten, že Lavrov si svým ultimatem Německu naběhl na vidle. Byla od první chvíle zřejmá německá fabrikace případu a žádost na Německo byla naivní až hloupá. Zřejmě v Rusku na MZV přežívá blud o partnerech. Když u nás i nejvyšší místa uvěřila blbostem o ricinu proti mentálně postiženým, není sebemenší důvod si myslet, že v Němcích je to jiné. Jen poznamenávám, že Navalnyj není zdaleka všechno, v Bělorusku se právě upálil jakýsi Palach, viděli jsme brífink ruského gen. štábu o útocích na Rusko, Lavrove, prosím, pochop, že Západu nezbývá nic jiného, než schlamstnout Rusko a to rychle, než se Západ zese.e. A je jasný, že Navalný a novičok jsou jen drobné episody při útoku na Rusko. Ach jo. Ta ruská naivita. Že Němci něco pravdivého vydají. Žijete v Rusku nebo na Marsu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonyme 10:34 - "otravy" novičokem, poloniem, sarinem v Sýrii za svědectví Bílých helem, to vše je režírováno z Anglie, nikoli z Německa. Odvoz Navalného do Německa byl od Rusů docela dobrý tah. Zatáhli do případu třetí stranu, které jsou Anglosaské rejdy a rozeštvávání proti srsti. Německo potřebuje Rusko a Rusko potřebu svět ovládaný dnes Němci včetně Německa. Ono to v budoucnosti stejně tak dopadne, že Němci a Rusové budou spolupracovat daleko intenzivněji a zruší vzájemná embarga.

   Vymazat
  2. Jenomže přijetí vašich návrhů vede mnohem rychleji k ozbrojenému konfliktu nebo k dokonalé okamžité izolaci Ruska od "západu" a konfrontaci. Ne, já si myslím, že to nebylo naivní. Už jen to, že předali Navalného do Německa, tak mu tím nejspíše zachránili život a tím si odstranili z cesty komplikace. To jen my nevidíme všechny souvislosti. Bohužel, nebo bohudík.
   Jestliže má skutečně "západ" v úmyslu "horkou" válku, pak je tohle oddalování a hra o čas. Další termín bude až příští rok 22.6. 2021.
   My, tady na "hrdém" "západě" se pomaloučku stále více rozkládáme a Rusko pomaloučku posiluje, obnovuje svoje vybavení pro armádu ...
   Už jen vyřešit, jak správně oslovovat v "našich" armádách 160 nebo kolik pohlaví, aby se nikdo z nich necítil uražen a místo do boje by nešel na nějaké to náměstí, bude za chviličku velký problém. Protože jinak by "naše" armády byly na polovičním stavu. :)

   Vymazat
 14. Je to skutečný zázrak v přímém přenosu, měli by být svatořečeni.

  OdpovědětVymazat
 15. Popřední český vojenský toxikolog Kamil Kuča předpokládá, že Novičok musel být podán v nižší dávce, jinak by Navalný zemřel ještě v hotelu. Přesněji, musel být podán v takové formě, která nestihla politika rychle zabít, ale jen vážně ohrozila na životě. Proto byl během křečí v letadle evidentně ještě při vědomí, později upadl do kómy, z které by se již neprobral.

  Tedy nezáleží jen na konkrétní látce, ale také jejím množství a cestě, kterou se do organismu dostává. Třeba orální aplikace může způsobit její částečnou detoxikaci v důsledku působení žaludečních kyselin a enzymů, stejně tak je tomu při kontaktu s pokožkou, kde se akutní projevy mohou dostavit řádově v desítkách minut až hodin. Ten samý názor zastává i Vladimir Uglev, jeden z vynálezců OF jedů skupiny "Novičok" v programu Foliant.

  Život Navalného byl zachráněn v Německu, kam byl na naléhání vedoucích světových osobností převezen. Částečně se však podařilo působení jedu zastavit již v Omsku, kde mu byl - údajně po urgenci jeho lékaře - podán atropin. Ale až v Berlíně byla smrtící látka determinována a nasazeny příslušné protilátky. Nejednalo se tedy jen o atropin, který je sám jedem nacházejícím se v rulíku zlomocném, ale podávaly se i antidota na bázi butyrylcholinesterázy a také kauzální antidota, která odblokovávala acetylcholinesterázu.

  Tyto protilátky byly nejpravděpodobněji vyvinuty v Porton Down v souvislosti s případem Skripal a jejich složení podléhá přísnému utajení. Taktéž způsob analýzy metabolitů vyvinutý v důsledku otravy v Salisbury není prozatím předmětem veřejného (odborného) publikování, ale bezpochyby některé popřední laboratoře k tomu přístup mají. Stejně tak podléhá utajení přesné složení toxinu, který byl použit v případě Skripal a případě Navalný. Již dnes je ovšem možno prohlásit, že za vývojem stojí stát. Tyto látky, které nejsou narozdíl třeba od Sarinu nebo VX volně v povědomí veřejnosti, a dokonce i odborníci k nim mají problematický přístup, nelze vyrobit doma v kuchyni a už vůbec nemůžete syntetizovat různé typy derivátů těchto látek se specifickými vlastnostmi, které byly v obou případech použity.

  Je zvláštní, že ani specialisté z Moskvy neměly k těmto údajům přístup a dle oficiálních informací nedokázali ani použitý jed analyzovat. Narozdíl od Němců, Britů, Francouzů a Švédů. Už vůbec ne podat kauzální antidota. Možná by Navalného zachránili, ovšem za jakou cenu a na jakou dobu? Dnes má jednoznačnou šanci na dlouhý plnohodnotný život a za něj může on, jeho rodina i stoupenci poděkovat především specialistům z Velké Británie, samozřejmě i berlínské nemocnice Charité, která s Brity spolupracovala.

  Pokud Rusko vyvíjelo tyhle látky bez ohledu na závazky OSN ohledně CHZ a bezostyšně je jejich vládní strana použila na odstranění svého konkurenta, je nasnadě otázka, proč se souběžně nevyvíjela i antidota a analytické metody na determinaci použitého jedu po jeho aplikaci? Stejně tak je nasnadě otázka, proč používají na odstranění politické konkurence tak hloupé a nebezpečné metody?

  Je zde také ještě jeden faktor. Je pravdivou informací nízká hladina cukru a iontová nerovnováha v krvi Alexeje Navalného, který byl dle jeho lékaře naprosto zdravý? A jak to souvisí s otravou organofosfáty? Mohlo to souviset s vyčerpáním organismu a extrémním stresem, když se objevily křeče, anebo to je projevem něčeho jiného? Nebo to je úplná lež?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý bajkaři 11:221 - velmi hezká pohádka plná odhadů. Daleko realističtější je příběh o anglických režisérech případů "otrav" páchaných "zlotřilými Rusáky." Připomínám syrské útoky sarinem a chlorem jak popisovali ulhané Bílé helmy opět v Anglosaské režii, referování ulhaní mediální agentury o situaci v Sýrii - ta popisovala dalších mnoho útoků, které se však nikdy nestaly, útok poloniem , útoky "novičokem" , který se ovšem projevuje ne jako novičok al ejako VX produkovaný v Portadownu. Okolo Navalného se také ochomýtla soudružky z Anglie s těsnými vazbami na chemické laboraotře. Anglosasové chtějí Rusko izolovat, zrežírovat ruský majdan a pak se zmocnit nejen nerostných zásob Ruska , ale i ruského trhu a ze severu dokončit obkličování dalšího svého rivala - Číny.

   Vymazat
  2. 13:37 já jsem chemik a narozdíl od vás pracuji s daty a fakty. Vy "argumentujete" invektivy a dohady. Nechápu, proč pletete do tohoto případu události v Sýrii?

   Vymazat
  3. Člověče chemiku, ty to stále nechápeš? Nejde vůbec o ruské jedy, ale i anglosaské inscenace představení, ve kterých má být Rus vykreslen v nejhorších barvách. Do těch inscenací patří i "chemické útoky" Assadova režimu prot vlastním civilistům.

   Vymazat
  4. 13:23 něco k věci kromě květnatých rozvinutých vět by nebylo?

   Vymazat
  5. co má přestavovat ta nechytrá poznámka? Nedostatek argumentů?

   Vymazat
  6. 13:23, on (12:51) je přece chemik, a kdo je víc?
   A pak se ještě cítí dotčen, když tu někdo připomene výrok o fachidiotech. Ptát se ho například - V čí prospěch? - už je mimo jeho obor, tudíž je to nepodstatné :-)

   Vymazat
  7. 11:21

   Kolik Vám je let že ještě věříte pohádkám ? Nebo naopak už stáří ?

   Vymazat
  8. Anonym 15:25 + 15:47 - odpovím já. Nestačím se divit. Fachidiot Prof.Ing. Kamil Kuča PhD ? Tak to ano. Netušil jsem , že na technice vyučují idioti. Možná i na medicíně. Zkuste říct doktorovi, že to je fachidiot.

   Vymazat
  9. Milý fachidiote, ono slovo "fachidiot" se vzhtahuje právě na lidi ověšené tituly, kteří vcystudovali a vynikli v určitých oborech, ale v normální lidské společnosti vystupují jako tupá hovada - idioti.
   Ono totiž vzdělání není ještě patentem na rozum. Kůň, kdyby vystudoval i 8 univerzit, zůstane koněm.

   Pardon, nic proti koňům.

   Vymazat
  10. 21:59 milý blbe, příště si nech operovat prostatu svým sousedem kominíkem. Ten fachidiot chemik mluvil o chemii o které ty víš jenom to , že smrdí. To je všechno.

   Vymazat
  11. Ale právě o tom to je a ty nechápeš. Chemik s možná vyzná v chemii, ale těžko v bojových látkách a i kdyby, chemik nemluvil jen o chemii a v tomto punktu se projevil jako idiot. Nechápe souvislosti, nevidí pozadí, neanalyzuje zkušenost z dalších "travičských" případů, věří tomu, co mu korporátní média nalijí do hlavy. Zkrátka fachidiot.

   Vymazat
  12. 6:15

   jste úplně vedle. Prof.Kuča mluvil výhradně jen o organofosfátech, stejně jako Vladimir Uglev, člověk, který se podílel na syntéze látek skupiny Novičok. Je vám už jasný rozdíl? Žádný z nich nehovoří o politice nebo forenzním vyšetřování a viníkovi, nýbrž výhradně a jen o působení organofosfátů, konkrétně těchto vojenských látek, na lidský organismus.

   Prof. Kuča také hovoří o kvalitativní a kvantitativní analýze, což je čistě odborná záležitost. Vy zde do toho montujete Gliwice, WTC, Kaddáfího, sfalšované přistání na Měsíci a další nesmysly. To vy zamlžujete odbornou tématiku nepodstatnými věcmi.

   Jestli s tím Kreml nic nemá, tak jste to právě vy a vám podobní, kteří věc politizují a tím vrhají na Kreml stín podezření. Protože jen vinný subjekt může používat místo odborných faktů takové hovadiny. A navíc každý uvidí, že jste obyčejní zabaři, co si nedokážou dohledat příslušné informace a i kdyby, nerozumí jim a tím spíš bude do vás rýpat.

   Vymazat
 16. Novičok do každé rodiny, pokud pošlete platbu předem sleva 10%. Zaručené účinky, ještě nikdo neumřel. Možno užívat až dvakrát denně. Potvrzuje to devět uživatelů z deseti. Záruka německých, švédských a francouzských laboratoří.

  OdpovědětVymazat
 17. Autor se v jednom myli. Lekarskou pomoc nedostal 40 minut po
  otrave, nybrz min.40 minut po priznaku otravy, tj. bolestech
  a nasledne ztrate vedomi. Otrava, alespon podle dalsi, nejnovejsi verze, se stala v hotelu z lahve ci od lahve vody. Takze pokud by se napil ci dotknul lahve az pri odchodu, od vyjiti z hotelu po nastup do letadla mohla uplynout hodina a pul (v klidu popijel caj na letisti) a letadlo muselo vykonat vetsi cast cesty mezi Tomskem a
  Omskem (do Moskvy leti kolem Omska), tj. opet vice nez
  pul hodina. Takze od otravy k podani leku uplynuly zhruba
  3 hodiny. Neuveritelne odolny clovek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže neví se, kdy přesně byl otráven. Možná až v tom letadle. Navíc některé formy aplikace umožňují zpomalení působení derivátů organofosfátů.

   Vymazat
 18. Proč otravovat 2% opozičního politika? Je nad míru jasné, že, žádná zem by k prozkoumání těla neposlala do soupeřící země nikoho , koho by představitelé státu otrávili. Předat Navalného Němcům byl mistrovský tah, neb Rus očekával to, co se stalo. Němci podle očekávání samozřejmě zjistili otravu Novičokem aby nebylo pochyb o tom, že za tím stál břídil Putin, který není schopen zlikvidování protivníka kloudným jedem aby to bylo jednou pro vždy. Tím si Němčouři uřízli ostudu a ztrapnili až na půdu. KGB napříště doporučuji k likvidaci Mochomůrku hlízovitou, tygrovanou, Závojenku olovnatou a nebo běžný Rulík zlomocný. A ještě si oběť naposledy pochutná místo nějakého lógru. Ale vážně, normálně rozumný člověk musí dospět k názoru, že ho zřejmě neotrávil Putin, ani milenka, ani zhrzená manželka, ani špatně placený bodyguard, ale že se zablil a p.sral z něčeho, co pozřel sám. Toto mi vychází i z výpovědí jeho doprovodného personálu. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:02
   zajímavá analýza. Jenže v Německu (Francii a Švédsku) našli vysoké hodnoty acetylcholinesterázy, tyto hodnoty se našly i v Omsku, proto preventivní atropin. Ale ve zmíněných laboratořích našli ve stěrech i ty publikované organofosfáty skupiny Novičok. To je potřeba vysvětlit. A taky proč to nenašli v Rusku. Možná tyto analýzy ani nedělali, proto nic nenašli. Dosud jsem totiž z ruské strany nic podobného nenašel. Zároveň by mě zajímalo, proč nenašli ani metabolity OF, zatímco v Německu (Francii, Švédsku) ano.

   Vymazat
  2. Zřejmě se najedl, našňupal, napíchal něčím, co silná káva jen dorazila.

   Vymazat
  3. 13:02
   Proto chce RF společný tým s Němci aby se rozdíly vysvětlily, Rusové mají odebrány vzorky tkání Navalného které vydrží desítky let, třeba k tomu dá Bundeswehr souhlas za pár let. Žeby Německo bylo právně na úrovni jako ve středověku v době inkvizice ? Tehdy bylo vyšetřování také zahaleno tajemstvím, rozsudky byly vyhlašovány veřejně během kázání, které celé řízení uzavíralo.

   Vymazat
 19. Úlovky Putinova Kremlu.

  Politkovskaja, Juščenko, Verzilov, Magnitskij, Korczak, Němcov, Běrezovskij, Litviněnko, Chongašvili, Kara-Murza, Navalnyj, Skripal, Rjuchin, Baburova, Markelov, Ščekočichin, Lebeď, Gebrev, Džaparidze, Filatov, Rochlin, Chutorskij, Gusinskij, Jušenkov, Chlebnikov, Abdulajev, Čuvašov, Jestěmirova, Karpučkiv, Voroněnkov, Buzina, Starovojtova, Gluškov...

  To jsou ti hlavní a hlavně známí oponenti, kteří byli zavražděni. Ale dalších obětí jsou řádově stovky, z toho několik desítek vedlejších ztrát jako Strugess a Rowley. Navalnyj měl štěstí, zatím žije. Polovina z nich zemřela po podání nějakého jedu.

  Ovšem největší úlovek Putinova Kremlu je 259 nevinných obětí MH17 včetně 43 dětí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:05
   Jak máme věřit vašemu příspěvku když ani počítat neumíte.
   "259 nevinných obětí MH17" - proč tak málo Antone Pavloviči ?

   Vymazat
  2. 15:05

   Vy snad opisujete telefonní seznam Moskvy .....

   Vymazat
  3. Omyl. Těch obětí bylo 298 a MH17 sestřelila ukrajinská stíhačka ...

   Vymazat
  4. 15:05
   Napsat že Oles Buzina, ukrajinský novinář je úlovek Putinova Kremlu může napsat jen omezené hovado . Buzina byl oponent ukrajinských nacistů.

   Vymazat
  5. MH17 neni obeti Kremlu, tak jako Skripalovic a Navalny a Litvinenko nejsou. Ale vam to nema smysl vypravet. Dockejte jenom casu! Zapad zatim nezavislemu vysetrovani brani a vysledky falsuje a ohyba.

   Vymazat
  6. No ona ta jména nejsou obětí nějakého ideologického boje za lepší zítřky ale boje o vliv, moc a prachy! Ti mrtví jsou mi jedno. Takových parazitů deroucích se na výsluní ke korytům všude je. Je to věc Rusů, ať se pobijou. Akorát Hřib bude mít problém, jetli má vůbec tolik náměstí. Tolika ruskými, pro nás bezvýznamnými(ale i zřejmě pro ně) jmeny nejsou pojmenovaná ani náměstí v Moskvě. 15.05 miluješ Rusko a přeješ mu to nejlepší a já ti to neberu, ale Rusko je dnes kapitalistické a tam se z oponenty nepárají. Na rozdíl od tebe je mi Rusko jedno a já ti tvé zastání se obětí ruského kapitalismu vůbec nevyčítám. M.R.

   Vymazat
  7. 8.47 Ti jmenovaní kdyby někomu dopomohli k moci nebo se k ní sami dostali za podpory širokých mas, nechovali by se stejně jako Putin? Kde je záruka?

   Vymazat
 20. Obvyklý troll historik se změnil na trolla chemika. Dejte sem nějaký článek o fyzice, ať se poučíme od trolla znalce fyziky.

  OdpovědětVymazat
 21. Já osobně jsem už otráven z těch jejich otrav. Tak nablblé historky dokážou vymyslet jenom na západě. Rusové zásadně tráví "jedem" o kterém bezpečně ví, že netráví. Ty roury na plynovod z toho čouhají na kilometry daleko. Někdo v SRN nebo v USA chtěl zajistit, aby se to nedodělalo. Záminka se jako vždycky našla, Saddám měl chemické zbraně, po narazu dvou letadel spadly tři baráky a pod..

  OdpovědětVymazat
 22. No jo, tak nám sem přispěl 15:05, aby bylo jasno, že jsou lidé, kteří mají o Putinovi jasno. A proč bych mu to přesvědčení měl vyvracet? MH 17, Novičok, Ricin, Novičok. Ne, ani se na něj nehněvejte . Buď je naprosto blbej, a pak za to až tak nemůže, nebo je navedenej (troll) a pak byste mu svým oponováním jen udělali radost. To není třeba.

  OdpovědětVymazat
 23. Je to Skripall 2. ten Navalny. Stejny prubeh nemoci a uzdraveni, zase Novicok (ten zabiji ovsem na 100%). Stejna hra MI6 a jedu z Port Downu, protoze jim Skripal prosel. Na ruske namitky kaslou. Dulezite je, Rusku skodit vsude, kde je to jenom trochu mozne!
  Stopnou-li vystavbu NS-2, ekonomika zkolabuje. Nemecke silenstvi zavirani elektraren povede k deficitu energie uz tuhle zimu. Pozadavky USA na zastaveni dokonceni NS-2 poskozuji Nemecko a Evropu, vnucuji ji 4 x drazsi plyn z USA.

  OdpovědětVymazat
 24. Tady pise spousta trollu nebo prislusniku ceske medialni zumpy!

  OdpovědětVymazat
 25. Snad bude Bůh spravedlivý, Honsová se trefí a v Evropě bude mráz jak v roce 1942 u Stalingradu. Ať si konečně užijeme zimu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tam jich tehdy dost vychcípalo na obou stranách. To bych nechtěl, i když jsem si tedy zrovna pořídil polární bundu za skoro třicet litrů. :)

   Vymazat
 26. Já už jsem z toho Novičoku otrávenej ...

  OdpovědětVymazat
 27. Anonymní
  Ako to bolo so Skripaľovcami: http://johnhelmer.net/austria-confirms-opcw-report-on-skripal-faking-by-the-british-vienna-exposes-financial-times-lies-and-cover-up/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda o Skripaľovcoch
   http://johnhelmer.net/austria-confirms-opcw-report-on-skripal-faking-by-the-british-vienna-exposes-financial-times-lies-and-cover-up/
   autor: John Helmer, Moskva@bears_with
   Rakúsko
   Rakúsko tento týždeň (pozn. Apríl 2018) oficiálne potvrdilo, že tvrdenie britskej vlády o použití chemickej bojovej látky – Novichok, ruskými agentmi GRU v Anglicku v marci 2018, bol Britský výmysel.
   Vyšetrovanie štyroch vládnych ministerstiev, BVT spravodajskej agentúry a rakuského prokurátora
   vo Viedni odhalilo, že tajné správy OPCW o krvných testoch Sergeja a Julie Skripaľovej, ktorých
   kópie boli odovzdané rakúskej vláde, nezistili Ruskom vyrobenú nervovo paralytickú látku.
   Dve správy, ktoré tento týždeň uverejnila vo Viedni mediálna skupina OE a reportérka Isabelle
   Daniel, odhaľujú, že publikácia Financial Times na titulnej strane jednej zo správ OPCW odhalila
   čiarový kód, ktorý identifikoval zdroj uniknutých dokumentov, ktorým je Rakúska vláda. Rakúske
   ministerstvo zahraničných vecí a Bundesamt für Verfassungsschutz und Terrorismusbekämpfung (BVT), domáca spravodajská agentúra rovnocenná MI5 alebo FBI, potvrdili pravosť dokumentov.
   Rakúsko tiež zverejnilo, že redaktorka Financial Times v Londýne , Roula Khalaf, štyria novinári novín a vedenie japonskej spoločnosti, vymysleli falošnú a zavádzajúcu verziu dôkazov OPCW a zakryli tak lož Britskej vlády, ktorá sa opiera o dôkaz prítomnosti Novichoku v krvi Skripaľovcov.

   Vymazat
  2. V stredu popoludní tento týždeň, OE24, spravodajský portál mediálnej skupiny OE vo Viedni,
   prelomil (odhalil) prvý príbeh (hlavný obrázok, vpravo), že čiarový kód nájdený na fotografii dokumentu OPCW uverejnenej v Londýne bol preverovaný niekoľkými rakúskymi ministerstvami. Nasledujúci deň politická editorka OE Isabelle Daniel informovala, že rakúske ministerstva zahraničných vecí, obrany a hospodárstva dostali kópie dokumentácie OPCW s čiarovým kódom a že ministerstvo spravodlivosti a prokurátori preverovali „potenciálnych krtkov“.
   Danielová tiež citovala zdroj ministerstva zahraničných vecí, ktorý uviedol, že jeho kópia
   dokumentov bola bezpečne uložená v zabezpečenom oddelení oddelenia a preto neexistovala
   „možnosť úniku“ z ich priestorov. Danielová taktiež citovala hovorcu spoločnosti BVT, ktorý
   potvrdzuje pravosť súboru OPCW. „Nedávno sme to skontrolovali. Oficiálne k nám neprišiel.“

   Vymazat
  3. “Vľavo: Isabelle Daniel z OE, Viedeň. Vpravo, Roula Khalaf Razzouk, redaktorka Financial Times
   po jej nedávnom menovaní skupinou Nikkei, majiteľkou novín. Celé meno a utajovanie jej
   libanonských politických a obchodných záujmov je možné nájsť tu:http://johnhelmer.net/roula-khalafs-financial-times-hides-the-veils/ . Mená štyroch reportérov Financial Times, ktorí sa zúčastnili na lživej prezentácii a utajení, sú Paul Murphy, investigativný redaktor; Dan McCrum, novinár; Helen Warrell, korešpondent NATO; a Max Seddon z moskovskej kancelárie.
   Únik bol „zradou výbušného tajomstva“ a prebiehalo trestné vyšetrovanie, oznámila OE24. OE je rakúska mediálna skupina v súkromnom vlastníctve so sídlom vo Viedni. Vydáva noviny,
   spravodajský portál OE.at, rozhlas a televíziu.(https://www.linkedin.com/organization-guest/company/media-digital-gmbh-oe24-network-?challengeId=AQH6xrQ0Nq-wkwAAAXOhvBWpONev8hA953Kk8NN6q3kYmyz0m9gWmQLF5zeuyBQKTBpbHhRCswgDSkEM7vHA7Y5jtiI8Ebor9Q&submissionId=b9f14429-a0a6-2616-6045-986d3c24a152 )
   Správa The Financial Times (https://www.ft.com/content/941a9a2e-88df-4a66-9b3c-670bb7eb4d87 ), ktorý prvý odhalil dokumenty OPCW, sa objavila 9. júla. Podrobnosti o tom, ako noviny vyfabrikovali interpretáciu, ktorú OPCW potvrdila, že za útokom s chemickou látkou Novichok je Rusko, nájdete tu: http://johnhelmer.net/financial-times-editor-khalaf-fakes-opcw-reports-on-skripal-sturgess-cases-hides-original-documents/ . Celý príbeh o Skripaľovcoch nájdete v knihe.(https://www.amazon.com/s?k=john+helmer%2C+Skripal+in+prison&i=stripbooks-intl-ship&ref=nb_sb_noss )

   Vymazat
  4. Na stretnutí Výkonnej rady OPCW 14. apríla 2018, päť týždňov po útoku na Skripaľovcov, britská vláda potvrdila, že pred niekoľkými dňami „všetky štáty, ktoré sú zmluvnými stranami“, dostali kópie dokumentácie OPCW. Toto zahŕňalo Rakúsko, ako to viedenské zdroje teraz uznávajú.

   „OPCW okamžite reagovala na našu žiadosť o vyslanie svojich odborníkov do Spojeného
   kráľovstva,“ vyhlásil Peter Wilson, britský zástupca v OPCW 14. apríla 2018. „Vykonali vysoko
   profesionálnu misiu. Laboratóriá OPCW tiež reagovali profesionálne a rýchlo. To, čo povedal
   generálny riaditeľ, bolo v tejto súvislosti skutočne dôležité a prezentácia technického sekretariátu ukazuje, aká profesionálna bola táto práca. Správa, ktorú nám technický sekretariát predložil 11. apríla, bola dôkladná a metodická. Technický sekretariát rýchlo reagoval na našu žiadosť o zdieľanie tejto správy so všetkými zmluvnými stranami. Všetci mali možnosť vidieť kvalitu tejto práce.
   “Wilson ďalej povedal: „Ako viete, 4. marca boli Julia a Sergei Skripaľovci otrávení v Salisbury v
   Spojenom kráľovstve chemickou zbraňou, ktorú odborníci zo Spojeného kráľovstva ustanovili ako
   novichok. Spoločnosť OPCW tieto nálezy jednoznačne verifikovala.
   “Rakúska kópia súboru OPCW teraz potvrdzuje, že išlo o falšovanie chemického vzorca a ďalších dôkazov, ktoré OPCW získala.
   Wilson ďalej dospel k záveru, že „identifikácia použitej nervovej látky je v našom vyšetrovaní
   základným technickým dôkazom, nielen analýza DSTL [obranné vedecké a technologické
   laboratórium v Portone Down], ale ani správa OPCW, neidentifikuje krajinu alebo laboratórium odkiaľ pochádza latka použitá pri tomto útoku. Dovoľte mi tiež načrtnúť širší obraz, ktorý vedie Spojené kráľovstvo k posúdeniu, že neexistuje iné prijateľné alternatívne vysvetlenie toho, čo sa stalo v Salisbury, než zodpovednosť ruského štátu. Sme presvedčení, že iba Ruská federácia mala technické prostriedky, prevádzkové skúsenosti a motív zamerať sa na Skripaľovcov.“

   Vymazat
  5. Prvou kvalifikačnou vetou bola britská pravda; záver bol britská lož.
   Rakúske dôkazy teraz potvrdzujú, že v krvi a iných testovaných vzorkách nebol žiadny dôkaz o ruskom pôvode; žiadny dôkaz o Novichoku; a žiadny dôkaz potvrdzujúci britské obvinenia z ruského útoku vojenskou chemickou látkou.
   Financial Times vo svojej správe uviedli čiastočnú fotografiu titulnej strany jedného z dokumentov
   OPCW, ktoré vlastnia (obrázok v záhlaví vľavo). Zdá sa, že na titulnej stránke sa zobrazuje razítko
   stupňa utajovania, ale nie je viditeľný žiadny čiarový kód. Zdá sa, že londýnske noviny orezali
   zverejnený obrázok, aby skryli čiarový kód. Toto utajenie - dôkazom ktorého je rakúsky zdroj -
   umožnilo novinárom, aby tvrdili, že zdroj dokumentu nebol známy, pravdepodobne ruský, ako to
   naznačuje nadpis: „Výkonný pracovník spoločnosti Wirecard Jan Marsalek ponúkal ruské
   dokumenty o nervových plynoch.“
   Britský vojenský zdroj údajne tvrdil, že „dokumenty pravdepodobne ´nepochádzajú´ z členských
   štátov OPCW v západnej Európe alebo USA.“ Khalaf a jej novinári dodali: „OPCW so sídlom v
   Haagu tento týždeň uviedla, že túto záležitosť vyšetruje, ale odmietla ďalšie pripomienky. Kremeľ
   nereagoval okamžite na žiadosť o komentár. “ No s čiarovým kódom, ktorý bol skryty, a mali vo vlastníctve, vedeli, že zverejnená kombinácia bola dezinformáciou a lžou.

   Vymazat
  6. Zdá sa, že odhalenie čiarových kódov Rakúskom, nasledovalo po tom, keď o to požiadala Khalafová. Skôr ako ich odovzdala, overila si to so svojimi nadriadenými vydavateľstva novín. Verili, že to robia v tajnosti. Nie je známe, či bol Motohiro Matsumoto (vpravo), výkonný riaditeľ spoločnosti Nikkei zodpovedný za vydavateľstvo v Londýne, upozornený a dal súhlas; odmieta odpovedať na otázky. Matsumoto, jeden z piatich riaditeľov spoločnosti Financial Times Ltd., je generálnym riaditeľom globálnej obchodnej divízie spoločnosti Nikkei. On preberá prevádzkové nariadenia od predsedu spoločnosti Nikkei a dlhoročného mediálneho manažéra Tsuneo Kitu. Matsumota nahradil na čele Financial Times 25. marca 2020 Hirotomo Nomuru. Keď Nikkei kúpil noviny od spoločnosti Pearson Plc v roku 2015, stal sa ich jediným vlastníkom.
   Rakúska tlač zatiaľ neohlásila, ako bol čiarový kód získaný z novín. Pretože BVT a štátni prokurátori vo Viedni sa podieľajú na hľadaní „krtkov“, je pravdepodobné, že sa obrátili na svojich partnerov v MI5 a na domáce úrady, a že noviny súhlasili s odovzdaním kópie spisu OPCW druhej strane. Spolupráca novinárov s tajnými službami na falšovaní dôkazov proti Moskve v príbehu o Novichoku zostáva citlivým tajomstvom.

   Vymazat
  7. Pravda o Skripaľovcoch
   http://johnhelmer.net/austria-confirms-opcw-report-on-skripal-faking-by-the-british-vienna-exposes-financial-times-lies-and-cover-up/
   autor: John Helmer, Moskva@bears_with
   Rakúsko
   Rakúsko tento týždeň (pozn. Apríl 2018) oficiálne potvrdilo, že tvrdenie britskej vlády o použití chemickej bojovej látky – Novichok, ruskými agentmi GRU v Anglicku v marci 2018, bol Britský výmysel.
   Vyšetrovanie štyroch vládnych ministerstiev, BVT spravodajskej agentúry a rakuského prokurátora
   vo Viedni odhalilo, že tajné správy OPCW o krvných testoch Sergeja a Julie Skripaľovej, ktorých
   kópie boli odovzdané rakúskej vláde, nezistili Ruskom vyrobenú nervovo paralytickú látku.
   Dve správy, ktoré tento týždeň uverejnila vo Viedni mediálna skupina OE a reportérka Isabelle
   Daniel, odhaľujú, že publikácia Financial Times na titulnej strane jednej zo správ OPCW odhalila
   čiarový kód, ktorý identifikoval zdroj uniknutých dokumentov, ktorým je Rakúska vláda. Rakúske
   ministerstvo zahraničných vecí a Bundesamt für Verfassungsschutz und Terrorismusbekämpfung (BVT), domáca spravodajská agentúra rovnocenná MI5 alebo FBI, potvrdili pravosť dokumentov.
   Rakúsko tiež zverejnilo, že redaktorka Financial Times v Londýne , Roula Khalaf, štyria novinári novín a vedenie japonskej spoločnosti, vymysleli falošnú a zavádzajúcu verziu dôkazov OPCW a zakryli tak lož Britskej vlády, ktorá sa opiera o dôkaz prítomnosti Novichoku v krvi Skripaľovcov.
   V stredu popoludní tento týždeň, OE24, spravodajský portál mediálnej skupiny OE vo Viedni,
   prelomil (odhalil) prvý príbeh (hlavný obrázok, vpravo), že čiarový kód nájdený na fotografii dokumentu OPCW uverejnenej v Londýne bol preverovaný niekoľkými rakúskymi ministerstvami. Nasledujúci deň politická editorka OE Isabelle Daniel informovala, že rakúske ministerstva zahraničných vecí, obrany a hospodárstva dostali kópie dokumentácie OPCW s čiarovým kódom a že ministerstvo spravodlivosti a prokurátori preverovali „potenciálnych krtkov“.
   Danielová tiež citovala zdroj ministerstva zahraničných vecí, ktorý uviedol, že jeho kópia
   dokumentov bola bezpečne uložená v zabezpečenom oddelení oddelenia a preto neexistovala
   „možnosť úniku“ z ich priestorov. Danielová taktiež citovala hovorcu spoločnosti BVT, ktorý
   potvrdzuje pravosť súboru OPCW. „Nedávno sme to skontrolovali. Oficiálne k nám neprišiel.“

   Vymazat
  8. “Vľavo: Isabelle Daniel z OE, Viedeň. Vpravo, Roula Khalaf Razzouk, redaktorka Financial Times
   po jej nedávnom menovaní skupinou Nikkei, majiteľkou novín. Celé meno a utajovanie jej
   libanonských politických a obchodných záujmov je možné nájsť tu:http://johnhelmer.net/roula-khalafs-financial-times-hides-the-veils/ . Mená štyroch reportérov Financial Times, ktorí sa zúčastnili na lživej prezentácii a utajení, sú Paul Murphy, investigativný redaktor; Dan McCrum, novinár; Helen Warrell, korešpondent NATO; a Max Seddon z moskovskej kancelárie.
   Únik bol „zradou výbušného tajomstva“ a prebiehalo trestné vyšetrovanie, oznámila OE24. OE je rakúska mediálna skupina v súkromnom vlastníctve so sídlom vo Viedni. Vydáva noviny,
   spravodajský portál OE.at, rozhlas a televíziu.(https://www.linkedin.com/organization-guest/company/media-digital-gmbh-oe24-network-?challengeId=AQH6xrQ0Nq-wkwAAAXOhvBWpONev8hA953Kk8NN6q3kYmyz0m9gWmQLF5zeuyBQKTBpbHhRCswgDSkEM7vHA7Y5jtiI8Ebor9Q&submissionId=b9f14429-a0a6-2616-6045-986d3c24a152 )
   Správa The Financial Times (https://www.ft.com/content/941a9a2e-88df-4a66-9b3c-670bb7eb4d87 ), ktorý prvý odhalil dokumenty OPCW, sa objavila 9. júla. Podrobnosti o tom, ako noviny vyfabrikovali interpretáciu, ktorú OPCW potvrdila, že za útokom s chemickou látkou Novichok je Rusko, nájdete tu: http://johnhelmer.net/financial-times-editor-khalaf-fakes-opcw-reports-on-skripal-sturgess-cases-hides-original-documents/ . Celý príbeh o Skripaľovcoch nájdete v knihe.(https://www.amazon.com/s?k=john+helmer%2C+Skripal+in+prison&i=stripbooks-intl-ship&ref=nb_sb_noss )

   Vymazat
  9. Na stretnutí Výkonnej rady OPCW 14. apríla 2018, päť týždňov po útoku na Skripaľovcov, britská vláda potvrdila, že pred niekoľkými dňami „všetky štáty, ktoré sú zmluvnými stranami“, dostali kópie dokumentácie OPCW. Toto zahŕňalo Rakúsko, ako to viedenské zdroje teraz uznávajú.

   „OPCW okamžite reagovala na našu žiadosť o vyslanie svojich odborníkov do Spojeného
   kráľovstva,“ vyhlásil Peter Wilson, britský zástupca v OPCW 14. apríla 2018. „Vykonali vysoko
   profesionálnu misiu. Laboratóriá OPCW tiež reagovali profesionálne a rýchlo. To, čo povedal
   generálny riaditeľ, bolo v tejto súvislosti skutočne dôležité a prezentácia technického sekretariátu ukazuje, aká profesionálna bola táto práca. Správa, ktorú nám technický sekretariát predložil 11. apríla, bola dôkladná a metodická. Technický sekretariát rýchlo reagoval na našu žiadosť o zdieľanie tejto správy so všetkými zmluvnými stranami. Všetci mali možnosť vidieť kvalitu tejto práce.
   “Wilson ďalej povedal: „Ako viete, 4. marca boli Julia a Sergei Skripaľovci otrávení v Salisbury v
   Spojenom kráľovstve chemickou zbraňou, ktorú odborníci zo Spojeného kráľovstva ustanovili ako
   novichok. Spoločnosť OPCW tieto nálezy jednoznačne verifikovala.
   “Rakúska kópia súboru OPCW teraz potvrdzuje, že išlo o falšovanie chemického vzorca a ďalších dôkazov, ktoré OPCW získala.
   Wilson ďalej dospel k záveru, že „identifikácia použitej nervovej látky je v našom vyšetrovaní
   základným technickým dôkazom, nielen analýza DSTL [obranné vedecké a technologické
   laboratórium v Portone Down], ale ani správa OPCW, neidentifikuje krajinu alebo laboratórium odkiaľ pochádza latka použitá pri tomto útoku. Dovoľte mi tiež načrtnúť širší obraz, ktorý vedie Spojené kráľovstvo k posúdeniu, že neexistuje iné prijateľné alternatívne vysvetlenie toho, čo sa stalo v Salisbury, než zodpovednosť ruského štátu. Sme presvedčení, že iba Ruská federácia mala technické prostriedky, prevádzkové skúsenosti a motív zamerať sa na Skripaľovcov.“

   Vymazat
  10. Prvou kvalifikačnou vetou bola britská pravda; záver bol britská lož.
   Rakúske dôkazy teraz potvrdzujú, že v krvi a iných testovaných vzorkách nebol žiadny dôkaz o ruskom pôvode; žiadny dôkaz o Novichoku; a žiadny dôkaz potvrdzujúci britské obvinenia z ruského útoku vojenskou chemickou látkou.
   Financial Times vo svojej správe uviedli čiastočnú fotografiu titulnej strany jedného z dokumentov
   OPCW, ktoré vlastnia (obrázok v záhlaví vľavo). Zdá sa, že na titulnej stránke sa zobrazuje razítko
   stupňa utajovania, ale nie je viditeľný žiadny čiarový kód. Zdá sa, že londýnske noviny orezali
   zverejnený obrázok, aby skryli čiarový kód. Toto utajenie - dôkazom ktorého je rakúsky zdroj -
   umožnilo novinárom, aby tvrdili, že zdroj dokumentu nebol známy, pravdepodobne ruský, ako to
   naznačuje nadpis: „Výkonný pracovník spoločnosti Wirecard Jan Marsalek ponúkal ruské
   dokumenty o nervových plynoch.“
   Britský vojenský zdroj údajne tvrdil, že „dokumenty pravdepodobne ´nepochádzajú´ z členských
   štátov OPCW v západnej Európe alebo USA.“ Khalaf a jej novinári dodali: „OPCW so sídlom v
   Haagu tento týždeň uviedla, že túto záležitosť vyšetruje, ale odmietla ďalšie pripomienky. Kremeľ
   nereagoval okamžite na žiadosť o komentár. “ No s čiarovým kódom, ktorý bol skryty, a mali vo vlastníctve, vedeli, že zverejnená kombinácia bola dezinformáciou a lžou.

   Vymazat
  11. Zdá sa, že odhalenie čiarových kódov Rakúskom, nasledovalo po tom, keď o to požiadala Khalafová. Skôr ako ich odovzdala, overila si to so svojimi nadriadenými vydavateľstva novín. Verili, že to robia v tajnosti. Nie je známe, či bol Motohiro Matsumoto (vpravo), výkonný riaditeľ spoločnosti Nikkei zodpovedný za vydavateľstvo v Londýne, upozornený a dal súhlas; odmieta odpovedať na otázky. Matsumoto, jeden z piatich riaditeľov spoločnosti Financial Times Ltd., je generálnym riaditeľom globálnej obchodnej divízie spoločnosti Nikkei. On preberá prevádzkové nariadenia od predsedu spoločnosti Nikkei a dlhoročného mediálneho manažéra Tsuneo Kitu. Matsumota nahradil na čele Financial Times 25. marca 2020 Hirotomo Nomuru. Keď Nikkei kúpil noviny od spoločnosti Pearson Plc v roku 2015, stal sa ich jediným vlastníkom.
   Rakúska tlač zatiaľ neohlásila, ako bol čiarový kód získaný z novín. Pretože BVT a štátni prokurátori vo Viedni sa podieľajú na hľadaní „krtkov“, je pravdepodobné, že sa obrátili na svojich partnerov v MI5 a na domáce úrady, a že noviny súhlasili s odovzdaním kópie spisu OPCW druhej strane. Spolupráca novinárov s tajnými službami na falšovaní dôkazov proti Moskve v príbehu o Novichoku zostáva citlivým tajomstvom.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.