Reklama

úterý 1. září 2020

Nebudeme se hrbit

Martin Koller

1. 9. 2020
Výše uvedené slovní spojení, které bychom mohli označit jako slogan, působí z hlediska české historie i reality poněkud komicky. Stačí si připomenout české podlézání a hrbení v době třistaleté rakouské okupace. Česky, či moravsky se nakonec čistě mluvilo pouze na vesnici a mezi nemnohými vlasteneckými Čechy a Slováky. Vydatně jsme se následně hrbili po před Francouzi, kteří nás nestoudně vyžírali a nakonec na popud Britů nechali Němcům. Hrbení před Němci, kteří nás bránili před bolševizmem, a židovskou plutokracií doslova nemělo chybu.
Stačí se podívat na Lucernu plnou českých umělců, stejně jako plný strahovský stadion na slezině Moravcova Kuratoria roku 1943, jak všichni řízně zdraví německým pozdravem a velká většina má i německý účes. Aspoň podle hlášeni Sicherheinsdienstu. Protektorát a podlézání Němcům zaplatilo životem do května roku 1945 celkem 360 000 občanů ČSR a dalších minimálně 60 000 zemřelo v následujících letech na následky oslabení, nemocí a teroru spojeného s německou ochranou. Na hrbení se před sovětskými soudruhy, jako nedostižným vzorem, si mnozí z nás ještě pamatují. Žhavé polibky soudruhů Husáka a Brežněva, podlézavé komentáře novinářů, hodnotné závazky atd.

A v současnosti se mnozí naši politici od roku 1990 v hrbení doslova překonávají. Stačí si připomenout podlézání sudeťákům a celkově cizáckým zájmům, především ze strany KDU-ČSL a TOP 09. Nastoupený parlament, když před dvěma roky dorazil americký politický reprezentant. Jako když dorazil říšský protektor na sjezd Kuratoria. Jen to komentoval jiný Moravec. Dvojjazyčné hlášení pirátského primátora Hřiba v době výročí našeho přijetí do NATO. Něco takového zde nebylo od časů protektorátu. A když jedou přes naše území americké plechovky na kolech a náklaďáky, aby se jeden bál, že hrbící se čeští politici a mediální pracovníci kleknou na silnici, zastaví konvoj a políbí každému řidiči náklaďáku žhavě zadek. V případě černých řidičů by to mohli brát jako tréning na Black Lives Matters. 

Můžeme tedy bez nadsázky konstatovat, že současná česká politická reprezentace, především ta, která je soustředěna kokem vedení TOP 09, KDU-ČSL a ODS láme v hrbení rekordy. Nicméně vůdčími tahouny cizáckých zájmů jsou Piráti, ANO a ČSSD. Co jiného, než ubohé hrbení před Němci a sudeťáky zvláště, je odstranění sochy maršála Koněva, stavba pomníku ruským a ukrajinským nacistům v Řeporyjích, nebo kladení věnců s pomníku generála SS. K tomu stavění mariánského sloupu, jako symbolu náboženského zotročování českého národa v době rakouské okupace, případně stavění jakéhosi pomníku rakušácké císařovně. Masaryk, Štefánik, legionáři, parašutisté a odbojáři z druhé světové války a další bojovníci za českou svobodu by se nestačili divit. Opakované hlasování europoslanců ODS, ANO, TOP 09, KDU-ČSL, Pirátů, ČSSD, někdy i KSČM v Bruselu, proti zájmům naší země a českého národa opět není nic jiného, než hrbení a podlézání cizáckým zájmům.

Prý se nebudeme hrbit před Číňany. Zato naši demokratičtí vládcové, kteří se před nimi údajně nehrbí, rozprodali od roku 1990, případně doslova rozdali cizákům většinu našeho průmyslu a dolů a ve prospěch cizáckých zájmů zlikvidovali značnou část zemědělství. Masarykova a Benešova republika trvala dvacet let a stali jsme se respektovaným státem. Pod vládou komunistů, reálně spíše socialistů jsme žili 40 let a postavil se modernější průmysl, industrializovalo se Slovensko, zemědělství nás stačilo uživit a postavily se statisíce bytů ve městech a moderních domů na vesnici. Cizákům u nás nepatřilo nic. Po třiceti letech demokracie aby člověk hledal, co nám ještě zbylo. Plzeňské pivo vyrábějí Japonci, českou vodu prodávají v Praze Francouzi, Němci, Korejci a zanedlouho Japonci si u nás zřídili montovny aut, na Indy pracovali hutníci na Ostravsku. Jestliže komunistických 40 let bylo tragédií, co je následných třicet let, kdy jsme se stali kolonií. Po třiceti letech už se opravdu nelze vymlouvat na komunisty a je třeba hodnotit, čeho naše republika dosáhla.

Mimochodem, když jsme u toho hrbení, či nehrbení před Číňany, proč jsme zlikvidovali velkou část spotřebního průmyslu a dovážíme právě od těch ošklivých Číňanů kdeco od triček a ponožek po chytré mobily? Ještě před třiceti lety jsme do Číny vyváželi průmyslové výrobky, dnes dřevo a zemědělskou produkci, jako nějaká zaostalá africká země. Jen bych připomněl, že Čína je po Německu naším druhým největším obchodním partnerem. Další nejdůležitější partneři jsou Polsko, Slovensko a Francie. Trapné spíš je, že například v minulém roce jsme dováželi z Číny za 672 miliard korun, zatímco vyváželi za pouhých 56 miliard. Spolupráce s oslavovaným ostrovem Tchaiwan je dvacetkrát nižší. Kdyby se zastavil náš obchod s Čínou, budeme mít nepředstavitelný problém. Mediální bojovníci proti Číně se ohánějí tím, že Tchaiwan má u nás ve srovnání s Čínou nesrovnatelně větší investice a s jejich pomocí vytvořil u nás 24 000 pracovních míst. Co to v praxi znamená? Totéž co japonské pivo z Plzně, korejská, nebo německá auta z našich montoven. Češi jako levná pracovní síla, neboli trochu vulgárně bílí negři pracující za almužny u cizáckých firem, které u nás mnohdy neplatí daně. To je opravdové vítězství polistopadové ekonomiky, demokracie a nehrbení se před cizáky.

Díky sankcím proti Rusku ztrácíme ročně více, než 40 miliard korun. Důležité je, že v rámci sankcí nekupujeme zemní plyn přímo z Ruska, ale stejný ruský přes Německo, aby Němcům neklesla životní úroveň, a pokud možno chceme nakupovat ještě dražší zkapalněný plyn z USA. Místo o svoje občany se naši politici starají o cizí zájmy, což samozřejmě není žádné hrbení. Pokud by se zastavil obchod s Čínou, přišli bychom ve výsledku minimálně o stejnou částku. Chybějící turisté z Číny jsou rovněž vidět na výsledcích turistického ruchu. Jen to dočasně zakrývá virus. Kdo je nahradí? Afroislámští migranti z milovaného Německa, před který se nehrbíme? Ekonomové z ODS a TOP 09 se rozčilují na tím, že dávky pro důchodce vyjdou naši pokladnu na 7 miliard korun. Ale klidně by prošustrovali 90 miliard, jen aby se zavděčili cizáckým zájmům šaškování proti Číně. Hned vidíme, jaké jsme měli a máme hospodáře, kteří se před nikým nehrbí, spíš možná lezou do zadku. Mohli bychom to nazvat Vystrčilovým mnohahrbým syndromem, když se tedy ohání tím hrbením. Mnozí páni politici, o dámách nemluvě, by si měli nechat šít svoje značkové obleky a kostýmy podle velbloudího střihu, přičemž i dvouhrbý drabař by jako vzor nestačil.

Celý spanilý let politické nuly Vystrčila, reprezentanta drahého a zbytečného Senátu, za doprovodu dalších nul a cizáckých slouhů typu Hřiba na Tchaiwan je prezentován pomalu jako objevitelská plavba Krištofa Kolumba, která zachrání naše krachující koloniální hospodářství, jež přežívá z půjček a chudoby většiny obyvatel. Jak je výše uvedeno, s Tchaiwanem máme běžné obchodní styky. Na Tchaiwanu je od roku 1991 česká hospodářská a kulturní kancelář, a v naší republice působí tchajwanská (Praha, Evropská 2590), přičemž obě plní v podstatě funkci zastupitelských úřadů. Čína proti české spolupráci s Tchaiwanem oficiálně po třicet let nic nenamítala. Celá komediální akce Vystrčila a spol. není nic jiného, než sprostá provokace, narušující normální politické a ekonomické vztahy s Čínou. Můžeme ji přirovnat k ricinové mediální komedii kolem ruského zastupitelského úřadu, kde ze sebe především Vystrčil udělal vzorového pitomce. 

 Dalším krokem je ubohá snaha o mediální zviditelnění politické nuly a primitivní podlézavý politický aktivismus na úrovni Koláře, Pezsinského, takzvaného profesora Kohouta, starosty z Řeporyjí, či Mináře, intimního přítele samozvaného kněze Halíka. Vystrčil žvaní cosi o nehrbení se před Čínou a přitom je hluboce skloněný před zájmy amerických nadnárodních korporací, které Čína poráží v souboji tržního hospodářství. Určitě čeká koryto minimálně v Bruselu, ne-li v nějaké nadnárodní bance. To si kdysi vysloužil Pilip, který se předvedl s Bubeníkem jako šašek na Kubě v póze bojovníka za lidská práva proti kubánské vládě, jež má lepší zdravotnictví, než USA. Životní úroveň v Číně vzrostla za posledních třicet let doslova neuvěřitelně, nikoli v procentech, ale v násobcích. Co dokázali za třicet let naši politici kromě žvanění o svobodě, demokracii a lidských právech a podlézání cizákům?

Možná by nezaškodilo, kdyby si mnozí naši politici, v čele s Vystrčilem a jeho partajními kolegy, narovnali páteř a podívali se na slova přísahy, kterou skládali. Není tam nic o rozprodávání české země, věčné chudobě jejích obyvatel a bezohledném podlézání panstvu v Berlíně, Bruselu, případně za oceánem a politických šaškárnách, na něž doplatí především obyvatelé této země.

71 komentářů :

 1. "Já jsem Thajwanec". Božínku, kdyby blbost kvetla, tak to Jihlavské hovínko bezkonkurenčně zlikviduje Floru Olomouc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20;02
   Tak máme největší botanickou v Evropě 😂

   Smazat
  2. Až se Čínani nase...ů, tak ČR neprodají ani cihlu!!!Vystrčil, Tchajwancům hlavu zastrčil!Co nejdříve zrušit parazitující a zbytečný senát!

   Smazat
  3. Vystrčil se choval stejně trapně, jako ten zrzavej panchart a vožrala.... hrbil se, jak když kocour se@e do řezanky 🤮🤮👹👹

   Smazat
  4. Ta Vystrčilova proklamace je stejně vlezdoprdelistická a stejně trapná, jako když Zeman před pěti lety vykřikoval před ždovským lobbystickým AIPACem v NY "Já jsem Žid!"...
   Ti dva si můžou podat ruku.

   Smazat
  5. Skutečně nelze nic jiného, než souhlasit. Zde bylo řečeno vše !

   Smazat
  6. Pane Koller na siti se objevila antineomarxistka ANNA

   shledla se pry jako prvni v obraze pana Delacroa z Louvre s nazvem

   SVOBODA VEDE LIDI NA BARIKADY

   pokud tento obraz povaleci z "kavarny neomarxistu" neznaji (to je totiz ta nova krivacka idelogie nenazranych bohacu),tak at si daji nazev toho obrazu do hledacku internetu.

   Poctivi Marxiste z padajici KSCM,kteri uz zacali chapat k cemu srackonosna ideologie "neomarxismu"povede ANNU pry zacali povazovat provizorne (nebot komunisti zastaravaji a padaji) za novou ROZU LUXEMBURGOVOU,coz formujici se nove formace obcanu propagujici svobodu a primou demokracii volicu povazuji za prehnane,ale vrta jim stejne hlavou jakto,ze je ANNA tak mohutntne zmizikovana i na alternativnim webu NWOO,ktery se pry na prikaz vnitrnich teroristu z policejniho statu propagovaneho CSSD zmenil na neomarxisticky a maze pod sebou metodou CHUCPE vetev na ktere sedi!

   ANNA neni,jak se dozvidam na webu termitiste u letiste, zadna dvojka maslo je to pry moderni sexy zena typu kolumnistky KERRY ze serialu SEX VE MESTE.
   Se svou novou ideologii ANTINEOMARXISMU svobody a prime demokracie, okamzite narazila na tvrde udery cenzury al hamajdy z oddilu CSSD dnes vystupujiccich pod novym nazvem VNITRNI TERORISTE na totalni cenzuru!

   Vezmou to nakonec opravdu do ruky zeny?

   Smazat
  7. Slyšla jsem,ž neomarxismus,nova ideologie majitelu velkych peněz je nový nazev pro fašismus rozvratu statu což podporuji voliči ČSSD,aby zastavili voláni po svobodě a demokracii.

   Souslovi "vnitřni teroristé" začal teď použivat i pan Chatscher.kteremu rozbijeji silnou Ameriku do trosek.
   Je to pravda?

   Smazat
 2. K tomu se už nedá nic dodat, je to smutné, ale naprosto pravdivé hodnocení toho, co se u nás děje. Tento článek si uložím. Děkuji a přeji vše dobré.

  OdpovědětSmazat
 3. Děkuji za naprosto přesné vystižení toho, co se u nás děje. Smutné, sle pravdivé, to by si měl přečíst každý myslící člověk.

  OdpovědětSmazat
 4. Co dodat, snad jen že nic netrvá věčně a i tahle lumpárna jednou skončí. Bylo by asi správné darebáky po zásluze potrestat, ale často se to nestává. Na druhou stranu jim to co nakradli bude při nástupu do toho posledního vlaku, který nebere zavazadla tak jako tak k ničemu. Informace znamenají moc a to se za celá staletí nezměnilo. Je tedy zřejmé, že tupé stádo se bude ovládat lépe než myslící sebevědomí lidé a naše vláda pro to dělá co se dá.
  Ale snad se blýská na lepší časy viz sobotní demonstrace v Berlíně a lidé se snad pokusí dopátrat pravdy a nenechají ze sebe udělat tupé otroky.
  Bohužel v naší české-německé kolonii pod americkou kuratelou se to projeví až naposledy.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Koller, perfektní zhodnocení situace !.. DÍKY !

  OdpovědětSmazat
 6. Naprostý souhlas !

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Kollere, upřímně si vážím Vaší snahy povzbuzovat národní vědomí, ale musím podotknout, že na mariánském sloupu stojí socha Matky Boží, tedy Osobnosti, která dalekosáhle přesahuje historii místního režimu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:47 ano, Matky Boží i s jejím neposkvrněným početím, že?

   Smazat
  2. 20:47
   Nestojí tam osobnost, ale mýtická bytost, která posloužila jako štít a bič přemnohým zmrdům v lidské historii k páchání jejich zvěrstev.

   Smazat
  3. no , stojí tam kus podivně ztvárněného betonového výdusku, který s biblickou Marií nemá naprosto nic společného. Je to zástupný symbol pro Ty, kteří hledají a stále nenacházejí.

   Smazat
  4. 9:03 Není mi jasné, jak by Svatá Maria, nevinná židovská bytost ztýraná vrahy milosrdného Boha, mohla sloužit jako štít a bič k páchání zvěrstev.

   Smazat
 8. ODS a senát se nadobro znemožnily..
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3474-mam-strach-posle-vystrcil-petricek-s-reporyjcem-na-cinany-a-rusy-nasi-udatnou-armadu-aby-je-rozdrtila

  OdpovědětSmazat
 9. ...tak ať tam zůstane, když se přiznal !

  OdpovědětSmazat
 10. Češi jsou považováni za nejlepší cyklisty na světě - nahoře se hrbí, a dole šlapou! Dobrá pověst.

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Koller má vždy nejlepší rozbory dané politické situace a bez servítek!Co se týká provokace Zastrčila na Tchajwanu, ani by se nikdo nedivil, kdyby tuhle švejkovinu s provokací proti Číně nařídil samotný strýček Pompo s tím, aby Česká republika dělala USA proti politice Číny slouhu a užitečného idiota.Všichni pod vedením Zastrčila se semkneme a jsme také Tchajwanci!Že by tchajwanský majdan pod kuratelou USA?

  OdpovědětSmazat
 12. Toz nech zije svonodne Ceskoslovensko bez tech sionestickéch prdó......!!! slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Koller, vezměte si příklad z prezidenta Ludvíka Svobody. Odmítl poslat ČSLA bojovat na Usuri. Vás také komunisté nechali sedět v teple na generálním štábu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:33
   Konflikt na Damanském ostrově trval 10 dnů, myslíte žeby se ČSLA stihla zapojit když jen cesta tam trvá přímým vlakem bez zastávek 9 dní ? Jakou důvěru v roce 1969 měla ČSLA ?
   Použití "Gradu" vyřešilo konflikt během několika hodin.

   Smazat
 14. Mimochodem, dneska je výročí napadení Polsko nacistickým Německem. Nikde jsem v našich médiích o tom nenašel ani zmínku. Ale okolo Běloruska je keců, a kdejaký blb si musí přisadit. Jestli Rusko pomůže Bělorusku - bude to splnění jeho smluvních závazků. A nikoliv vměšování do. To naši "spojenci" se nevměšovali do našich sporů s Německem, odmítli svoje závazky splnit a veřejně to dali najevo podpisy v Mnichově. Výsledky jsou popsány v článku. A nejhorší je, že ti "spojenci" z Mnichova jsou už zase zpátky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaktože si toho nikdo nevšiml, v Řeporyjích Novotný pořádá odpoledne kladení věnců k památníku vlasovců z jednotek SS, dále následuje recepce pro pozvané s lidovou veselicí s poutí a rozdáváním šouletu a večer bude tancovačka pod heslem "hudba, tanec"klobása"...
   A záštitu na tom převzal předseda pražské židovské obce a také předseda vlády, jehož firmy ve svěřeneckém fondu zajišťují catering a to ve kvalitě hallál/košer certifikované...

   Smazat
  2. U nás se nikdo nezmínil o napadení Polska Německem, ale Rusové měli několik pořadů na tv, když nejste vazalem a máte svobodu, můžete uveřejnit co chcete.

   Smazat
 15. Minář je intimním přítelem Halíka?

  OdpovědětSmazat
 16. Mám stále silnější dojem, že pan Vystrčil by se měl jmenovat spíš Vstrčil... :-(
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ne ne jmeno ma spravne od slovniho spojeni -vystrcil prdel-on pak ceka az mu ho tam nekdo strci

   Smazat
 17. 1.září 1939 ...VYPUKLA 2.SVĚTOVÁ VÁLKA !...je to 81let
  NĚMECKO PŘEPADLO POLSKO...a maistream mlčí !...PROČ !

  OdpovědětSmazat
 18. Tak se mi zda , ze president Klaus daval ekonomicky smysl.
  V podstate se jedna o to : jak odstartovat opet ekonomii aby ji Cesi vlastnili. Ovsem stejnemu celi dneska Amerika, jak odstartovat ekonomii aby byla vlastnena Americany. Mne vubec neni jasny kdo vlastni co a kdo je pouze kulisou.
  Kdyz clovek posloucha nositele Nobelovi ceny mluvici na toto tema je to zajimave.
  Lidi mysli v jine dimensi jako miliony zatimco oni to jsou triliony.
  Ovsem tito lidi vas chteji byt BEZ PENEZ a TEMER NAHY A HLADOVY , neb s penezi jste konkurence coz je NE NE NE MOZNE!!
  Futuristika je odpoved a roboti. Jsou to schopni Cesi zvladnout???

  Ja vim jak na to!!!!

  Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:58

   Dvoupoučkový "ekonom" pan Klaus, dával veliký smysl. Rozbít stát protože menší kousky se lépe ovládají, znehodnocením měny okrást obyvatelstvo, na účet obyvatelstva a skrze likvidaci průmyslu a zemědělství vytvořit vrstvu oligarchů a nakonec proběhlé zločiny amnestovat.
   Ta dalo doslova obrovský ekonomický smysl. Bohužel jen pár "vyvoleným".

   Smazat
  2. 9:10
   Bohuzel Klaus to udelal, v tom mate smysl.
   Co ja do dnes jsem nenasel , pod jakymi politickymi tlaky byl Kalus pred 30 ti lety.
   Na to byl prilis inteligentni , aby to delal pro sebe.
   Ano vytvoril vrstvu oligarchu, to mu odpustim , ale ze podelal prumysl + zemedelstvi nechapu do dnes(uplne??)
   Brouk Pytlik

   Smazat
  3. 9:58

   Šíří se zvěsti, že tajné švýcarské konto neměla jen ODS, ale že ani pan Klaus nepřišel zkrátka, že není žádný chudák. Cifry mají být v řádu miliard. Ovšem jeho inteligenci bych rozhodně nepřeceňoval. Spíše mi připadá, že se snoubí s charakterem.

   Smazat
 19. Pane Koller, také si ten článek uložím. Jenom nevím, jestli to není něco jako rozdmýchávání "předsudečné nenávisti". Až se šašci vrátí z výletu jistě se Vám budou snažit "odvděčit". Buďte bdělý a ostražitý. A o nestranoosti soudů u nás věří jenom hooodně velký optimista. Nikdy jsem neslyšel, že by prezident Svoboda (diskuse) odmítl poslat ČSLA na Usuri, ale faktem zůstává, že Sověti nežádali členy Varšavské smlouvy o zapojení se do akce Afgánistán (sloužil jsem také a nikdy jsem nic podobného neslyšel). To až dnes děláme spoluvinníky, protože náš vojenský význam je prakticky nulový. A trochu mne překvapuje i zaťatost účastníků "spoluvinnických" misí s jakou tvrdí že tam hájí demokracii. Nedávno jsem slyšel citát Stalina, kdy mu měl US prezident Roosvelt na Jaltské konferenci vysvětlit, že demokracie ne "vláda amerického lidu", ne nějakého lidu obecně. A o tom to je.
  A znovu k diskusi, předseda vlády a poté prezident Klaus je vinný tím, že dopustil rozkradení našeho průmyslu cizinci. Jestli dnes mluví o znovunavrácení (neslyšel jsem), tak je to z jeho strany farizejství. A také o ekonomech a spediálně laureátech Nobelovy ceny si myslím také své. Viz Jásir Arafat, prezident Obama a další, inu to je život svět se v pr... pbrací

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenkrát jsem sloužil v armádě a Brežněva ani nenapadlo požádat nás jít na Usuri, nebo do Afghánistánu pomoci Rusům a kdyby to tenkrát navrhnul Husák, tak Vám garantuju, že jeho vlastní soudruzi z ÚV by ho do půl hodiny nechali zavřít do toho nejtužšího blázince v zemi a s tím nejtvrdším režimem a léčbou!!

   To dnes drží opratě moci naprostí hlupáci a nezodpovědní diletanti s mentalitou posluhy, jako je Petříček a celý zbytek vlády a většina sněmovny...

   Smazat
 20. Myslím si, že pan Vystrčil celou svou funkci v Senátu neunesl a vše mu stouplo do hlavy. Soudím tak podle jeho věty "senát je v této zemi v podstatě jediným tělesem hájícím svobodu, demokracii a
  nezávislost". To už je tedy opravdu vrchol asi ne demagogie, ale
  spíš ztráty soudnosti a zahleděnosti do sebe jako proroka a do svého
  úřadu.Senát je holt takové centrum demokracie a jinde lidé s jinými
  názory jsou jejím ohrožením. I tak může vypadat bojovník za
  demokracii. Jeho ostatní výroky vypadají podle toho.

  OdpovědětSmazat
 21. Před rokem 89 jsme měli tři vlády. Pak byla jedna a dnes, po 30. letech, zde opět máme tři subjekty.
  1. Poslanecká sněmovna, kerá reprezentuje většinovou vládu ČR
  2. Senát, který jede na vlastní pěst
  3. Prezident z přímé voby, který si vede se svým týmem také vlastní politiku.

  Výsledkem pak je, že každá instituce si dělá, co se jí zlíbí. Zeman jede za 9 mil. do Pekingu domluvit kontrakty, senát jako odvetu pošle za další miliony Vystrčila na Tchai-wan, aby cíleně domluvené prezidentovy kontrakty zrušil, no a vláda Babiše, která je ráda, že po nich neházejí v Praze chvilkaři dlažebníma kostkama, tak raději drží hubu. Demokracie po 30. letech od revoluce.
  Pravá ruka neví, co dělá levá.
  V takovém českém bordýlku pak není těžké penězy, nebo nejrůznějšími vyšinutými ideologiemi působit na europoslance a zvolené zstupitele, aby nedovolili příliš naší samostatnosti. Pan Koler to dobře pochopil, jde o to, že není přípustné, aby jsme vedli přímé obchody. Výsledkem pak je, že bývalé východní Německo se nám poněkud ekonomicky za těch 30 let vzdálilo, zatímco u nás veškeré strategické suroviny musíme dovážet přes překupníky.
  Dobře placený europoslanec a zfanatizovaný člen demobloku se o to totiž vždy postará.
  Vystrčilova cesta je parádním, ukázkovým přikladem toho, jak čelní český politik zařizuje ekonomicky nejsilnějším státům EU co největší zisky z obchodu s Čínou na úkor České republiky. Čínské zboží se k nám totiž stejně dostane ale přes prostředníky - pochopitelně s příplatkem.
  Je to sprostý zločin, všichni to vidí, ale v bordýlku se prstem nehýbe, a to ani přes to, že tito dobře placení darebáci v rolích zastupitelů, záměrně poškozují naši ekonomiku a veřejně porušují svoje povinnosti, tedy hospodařit se svěřeným majetkem účelově a hospodárně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediná náprava tohoto katastrofálního stavu je zrušení přímé volby prezidenta a zrušení Senátu. Vznikne tak jedna instituce, která nemusí vést doslova válku s dvěma ostatními. Sama si zvolí svého prezidenta, přičemž opozice bude normálně fungovat. K tomu snížit stav uřvaných poslanců na polovinu a hned by se lépe dýchalo.
   Zamezilo by se takhle záměrnému ničení české ekonomiky a válce institucí, která je placena ze státní kasy. O nákladech na Senát, který 84% voličů odmítá volit, ani nemluvě.

   Smazat
  2. Ad 9:30: Takže utužit demokratůru., žádnou demokracii. Ať vládnou zblblým lidem média v rukou oligarchů a ta banda redaktůrků, kteří nám ukradli televizi a rozhlas! Tohle chceš, hlupáku!

   Smazat
  3. 9,50
   NEčeská havlovize( prapůvodně Československá televize) už naše není 30 let,tak jakou televizi by kdo kradl????!.-))))

   Smazat
  4. zapomněl jste na pilíř moci soudní vč. státních zástupičů, která to celé zastřešuje. Ti tam jsou najmenovaní na doživotí.

   Smazat
  5. Proč je anonym 9.30 hlupák anonyme 9.50? Protože by zavedl režim k úspoře peněz, namísto financování těch přiblblých divadel, které stejně nikdy žádnou demokracii nepřinesly? Ať dopadnou volby jakkoliv,ať je vítězem kdokoliv, vždycky se do čela země postaví zástupci nikým nevolených smeček po sečtení hlasů. Není to pitomé a směšné? Ano, takzvané volby a přiblblé kampaně stojí hromadu peněz ( ty jich asi máš fůru - slušný důchod?) Nač je třeba poslanců? Aby odkývali všechno z obavy o svoje koryta? Nač mít senát? Aby bylo dobře placené odkladiště politických živých mrtvol? Nač tyhle drahé šaškárny - víš, co by se ušetřilo peněz? Každý občan by mohl být pracháč! Pro tebe by byla "demokratůra" kdyby zem spravovalo jen pár rozumných a nehamižných lidí bezúplatně? Jako čestné funkce? A celá ta dnešní smečka státních úředníků by šla do hajzlu? Myslíš si, že skutečnost, že se tady pořád rvou o koryta a přecpané pupky nějací ( v reálu pořád stejní) šmejdi, a vládne se stylem každej chvilku tahá pilku, přičemž ten "každej" si zprzní platné zákony ku obrazu svému - je demokracie? Jaká "banda redaktůrků"? To by bylo první, co by vyletělo od žlabu pro nadbytečnost, kopanec do prdele by jako první dostal západem vydržovaný sprostý bulvár, a odtáhl by i americký Seznam.cz se svými novinkami, superem a vším tím šmejdem, vydělávajícím na lidské blbosti - Televizní a novinová žumpa by byla pod kontrolou rozumných a slušných lidí - a víš, co by k tomu bohatě stačilo? Žádnej převrat! Dát všem těm dnešním mediálním šmejdům- jako plat- minimálku - ať dokážou, o co jim jde! To by byla mlha nad zemí - jak by to všechno odtáhlo do zadku, dobrovolně. Tak nenadávej, "demokrate". Čus.

   Smazat
  6. 2. září 2020 9:50
   Tři oficiální zástupci ČR a tři různá vystupování na mezinárodní scéně v pořádku není. O žádné dmokratůře nepíšu a i některé země EU jsou bez senátu. Např. Německo má jednokomorový parlament, kde sedí 622 poslanců. Když si pak vezmete, že Němců je 83 milionů, tak pokud by měli stejně poslanců na obyvatele jako my, pak by museli mít jednoduchým přepočtem 1200 členů, aby na tom byli stejně jako my. A to nepočítám ještě náš senát navíc.
   Jinak váš příspěvek mi nedává poněkud smysl. :-)

   https://ekonom.cz/c1-66270840-ve-velkych-zemich-je-senat-bezny-v-malych-vyjimecny

   Smazat
 22. Musel jsem si to přečíst znovu a opravdu, ani jednou není použit novotvar "neomarxismus". A hned je článek mnohem stravitelnější.

  OdpovědětSmazat
 23. Téměř celou tou Tchaiwanskou slávou u nás je firma Foxconn, když v jejích provozovnách jsou montovány počítače z čínských komponent a pokud česká pracovní síla nestačí, tak s pomocí agenturních Mongolců (apod.) tak, že na konečný produkt je lepena značka nějaké té renomované, třeba severoamerické firmy, jak si co zadala.
  A tak si zapisujeme produkci a export elektroniky i podíl Tchaiwanu v našem hospodářství. Pozoruhodný na tom není jen původ komponent, ale i to, že tatáž firma víc než v ČR, produkuje na území Čínské lidové republiky. Takové jsou ty naše statistiky.

  OdpovědětSmazat
 24. Pokud bude Čína reagovat na návštěvu Vystrčila tím, že zruší některé obchodní kontrakty s ČR a my budeme muset zboží s příplatkem dovážet např. přes Německo, pak by měl někdo spočítat dopady na českou ekonomiku a částku požadovat po senátorech, kteří toto odhlasovali. Jinak jsou podle mě tito lidé bez jakékoliv odpovědnosti, což je ale v případě zastupitelů občana doslova katastrofální stav v naší zemi.
  Senátoři by měli jít příkladem ostatním, zatím je ale Senát největší ostudou naší země, dlouhodobě se netěší přízni drtivé většiny české společnosti, a to, že mu k fungování stačí 16,49% voličů je docela pro tyto lidi k zamyšlení.
  Vystrčilova návštěva Tchai-wanu je ukázkový příklad neodpovědnosti, ignorantství a nekompetentnosti těchto lidí řídit cokoliv. Na prvním místě je zřejmě msta za Kuberu, pak nějaké ideologické bludy o trpících menšinách, které to mají celé zastřít.
  Lidé ale Vystrčile nejsou zase až tak hloupí.
  Vám ale stačí k fungování i 1% voličů - chápu... :-(

  OdpovědětSmazat
 25. Pan Vystrčil se před nikým nehrbí. To, že jel na Taiwan pramení z jeho politického přesvědčení - které je zcela evidentně jiné než to autora článku. Pokud by tak neučinil, pak by se shrbil před Čínou, která se k nám chová naprosto nehorázně majetnicky, ač k tomu nemá to nejmenší oprávnění. Většině normálně uvažujících lidí je jasné, kdo se tu zcela bezdůvodně hrbí a to před Čínou a Ruskem.
  Co se týká politického přesvědčení autora článku, pana Martina Kollera (bývalého kontráše - sám jsem se po dobu své základní vojenské služby přesvědčil, co to bylo za lidi), tomu se evidentně svět zbortil v listopadu 1989. Nyní se ale opět nabíjí - má za zády Putinovo Rusko s jehož ideologií souzní. Stačí si jen spočítat kolik nelichotivých výrazů použil na Jiřího Vystrčila - politická nula, pitomec, mnohahrbý atd, čímž se snaží ještě více podbarvit informace, které předkládá. Stejně to dělá i Sputnik a ostatní média podporované rusy - hlavně těmi co nenávidí západ, i když tam posílají studovat své děti, skupují tam nemovitosti za své "poctivě" vydělané peníze a provozují tam různé "ekonomické" aktivity.
  Já mám k západní společnosti (myslím tím hlavně Evropskou unii) také spoustu výhrad - migrační politika, dotace atd. Kdybych se ale měl rozhodnout mez EU a Ruskem nebo Čínou, moje volba je jasná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senátor Vystrčil se samozřejmě hrbí. Hrbí s epřed Velkým Bratrem za Velkou louží. Posluhuje a ohýbá hřbet. Jeho projevy jsou hysterické výlevy trpajzlíka, kterému funkce stoupla to hlavy a on si teď myslí, že je velký.

   Čína se chová k Taiwanu jako ke své provincii, kterou ostrov de fure je.

   Tzv. „morální postoje“, které tak vychvalujete u Vystrčila, nás v nedávné minulosti stály neskutečné ztráty ekonomické i morální. Jen se ohlédněte, co svou „morální“ politikou způsobil Havel – rozbití společného státu se Slováky, zničení českého průmyslu, zničení českého zemědělství, převrácení hodnotové stupnice zpět k organizacím ohlupujícím lidi, k parazitickému způsobu života, vazalský poměr k západním velmocem, vstup do zločinecké organizace NATO.

   Vystrčilův výlet na Formozu není ničím jiným, než dalším vazalským kouskem, aby páníček měl radost. A brutální státní sekretář Pompeo ho chválí, drbe za ouškem. Hodný pejsánek Vystrčil, dělá , co páníčkovi na očích vidí.

   Kvůli takovým lidem, jako je Vystrčil a jeho rodná ODS jsme každoročně vytěžováni jako kolonie, jsme krmelcem Evropy. A s lidmi vystrčilního typu se naše situace bude jen zhoršovat.

   Tohohle týpka nám do Prahy poslali z Vysočiny, Jihlavy a okolí. Mnoho dalších senátorů z různých jiných koutů je podobného ražení. No, my Pražáci vám pěkně děkujeme. Pěkně děkuje celá republika.

   Další výlevy zabedněného anonyma 9:25 nemá cenu komentovat. Hlava zblblá médii, kterému před oči nastrčili zástupné čerty a strašidla. Takhle zaslepený člověk nemůže řádně používat soudnou hlavu. A tak píše, že jeho volba je jasná. No není. On jen střídá „počesku“ jednoho Protektora za jiného Protektora. Ale aby myslel na opravdovou svobodu, nezávislost, suverenitu, prosperitu, bezpečnost své země, to ho ani nenapadne. To musí být i v soukromí dost velký chudák.

   Smazat
  2. V té poslední větě jsem s vámi zajedno, bohužel v ostatním si ale dosti protiřečíte. Z mého pohledu jste to totiž právě vy, kdo nás táhne k Rusku a Číně. Vysvětlím.
   Pokud v té samotné době Vystrčilova tchaiwanského "nehrbení se" ministr zahraničí Číny Wang Yi jedná s francouzkým prezidentem Macronem o obchodních investicích s EU, potom nestojíme bohužel na straně Francie ani západu. Nebo proč si myslíte, že na Tchaivan nejezdí oficiální delegace z Francie, či Německa? Je to stejné, jako tvrdit, že Milion chvilek nás dovede pouliční demokracií na západ - náš vzor. Toto ale není způsob západní demokracie, toto je vážený pane Ukrajina. :-)

   Smazat
  3. 9,25
   Vyjadřuj se k věcem,kterým rozumíš.....uleví se ti!

   Smazat
  4. 9:25
   "Kdybych se ale měl rozhodnout mez EU a Ruskem nebo Čínou, moje volba je jasná."

   Jaké by bylo Vaše rozhodnutí v případě, kdy by se volba rozšířila o ČR?

   Pan Vystrčil se možná nehrbí, cítí jiný profit, a o jeho ideologickém přesvědčení bychom mohli hovořit ve chvíli, kdy by nějaké měl. Plané řeči o demokracii a svobodě ... prázdné a bezobsažné věty.

   Svoboda jednotlivce je spojena se svobodou celku, jehož je jednotlivec součástí a je vázána možnostmi celku v prostoru a čase.
   Možnosti "našeho celku" byly v posledních desetiletích značně eliminovány, proto bychom se měli snažit zejména o nápravu vlastního stavu a teprve poté poskytnout radu a řešení tam, kde o to stojí.
   Pokud pan senátor považuje jako vrchol demokracie rozkradený stát, pak s sebou měl vzít otce a dirigenty naší privatizace. Možná by se za třicet let zbyla po Taiwanu pouze vodní hladina ...
   ABC

   Smazat
  5. 9:25
   A jaká je ta ideologie Ruska? Pokud je mi známo pěstují tam kapitalizmus a ruský státní aparát se snaží o zajištění bezpečnosti vlastní země.
   Celý Západ po pádu socialistického tábora jen rozšiřuje své vojenské intervence a destabilizuje celý svět, a najednou k tomu ani nepotřebuje třídně vyhraněného nepřítele.
   A jací jsme my pro Západ spojenci nám přesvědčivě ukazuje už 30 let.
   Čím je tedy oprávněna vaše jasná volba? Nebo jste se opravdu jen zapouzdřil v minulé době, jak naznačuje jiný příspěvek v odpověď na ten váš? Fakt by mě zajímalo.

   Smazat
 26. 9:25 Pane, dovolte abych vám oponoval. Pan senátor neletěl na výlet do Taiwanu jako soukromý občan, ale jako jeden z nejvyšších politických představitelů naší země. Jak se veřejně dovídáme, neměl souhlas Ministerstva zahraničí, o schválení od Sněmovny poslanců nevím a nesouhlas prezidenta je zřejmý. Snad jen usnesení senátu tuto cestu podepřelo. Netvrdím, že by akci mělo schvalovat referendum, ale troufám si říct, že ne všichni občané pokládají jeho manifestaci jako moudrou. Omlouvám se, nechápu vaše námitky k autorovi, můj táta vzpomíná na prezenční vojnu rád a s humorem, já už nemám tuto zkušenost. Pokuste se žít v dnešní době a ne v minulém století.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuto cestu nedoporučil premiér, prezident a dokonce i Petříček, což už je co říci. Byl jsem proto zvědavý na naše hlavní média a opravdu zábava!
   Oslavné ódy na odvahu Vystrčila, vše dekorované úvahamy o možném skvělém budoucím prezidentovi ČR. Člověk by řekl jedny stejné noty pro všechny média - bez ohledu na demokratickou většinu. Pokud ale vláda nedokáže ukočírovat ani vlastní veřejnoprávní média, to je potom opravdu těžké.

   Smazat
  2. 1319
   Máte na mysli nynější Protektorátní NEvládu?!

   Smazat
 27. Pan Koller naprosto skvěle napsal jak to vidím i já a další lidé za 30 let si pár havloidů opravdu nahrabalo.

  OdpovědětSmazat
 28. Je zajímavé, jak se pan Vystrčil ohání demokracií, právy občanů a trpících menšin ve světě, přitom mu ale vůbec nevadí, že zamítáním celostátního referenda v naší zemi dochází právě v ČR k porušování Listiny zákl. práv a svobod!
  O všem zde od vstupu do Nato už rozhodují pouze politické elity a ještě mají tu drzost ohánět se západem? Podívejte se na Británii Vystrčile! Vy a vám podobní nás táhnou právě do mentální náruče Ruska a Číny! Na majdanská náměstí!

  OdpovědětSmazat
 29. Nechápu jedno jediné - máme přece svobodu a demokracii -ne? To jsme si vynutili za cenu hromady lidských a jiných obětí. Jezdit po světě se může o sto péro kamkoliv - jak jsme chtěli - ne? No tak, o co vlastně jde? Když je někomu sympatickej právě Tchaj-wan - ať si tam jezdí doprčic! Třeba pětkrát za rok. Ale proč se kolem toho dělají takový špumprnágle? Aby měly novináři o čem blafat, a reklamy do čeho střílet nahé prdelky a prášky na potenci? Proč ten Vystrčil a jeho bandoleros tam nejedou jako civilní čeští občané? Proč tam lezou jako "zástupci" státu, za státní peníze? Ať tam jezdějí za svoje, ať tam s hadrama na hubách předvádějí nějakou verbální klauniádu, když k tomu získají obecenstvo, ale proč do toho tahají celý Český stát? To znamená mně, celou moji rodinu, moje sousedy a přátele? Já nesouhlasím s akcemi, které poškozují zem, kde žiju a pracuju.Nedal jsem k tomu souhlas. Senát je volen na základě předloženého programu - ale mají ve svém programu jezdění po světě a poškozování zájmů svých spoluobčanů? Nemají! Takže byli zvoleni na základě podvodu občanů, když vědomě zatajili podstatnou část svých aktivit. To by taky mohli jezdit na křížové výpravy a najímat na nás vojsko? K takovým výjezdům mandát občanů nedostali - a ty pitomé bláboly dementních diskutujících na novinkách, hanících Čínu - k čemu to je? Proč Čínu do toho zatahují? Kdo to záměrně vyvolává? Napadání velvyslanců -proč? Je to zase jen rozpoutávání rebelií. Odporné šaškárny, poškozující celý národ- proč raději neřeší exekuce - do hajzlu? Exekuce dětí - sociální bydlení, a spoustu sajrajtu, který není řešen už třicet let - to jako vyřeší tím, že se budou srát do Číny a úmyslně provokovat? Vystrčil by po návratu měl jít hned v klepetech do vazby za zneužití svých pravomocí a dispozic státu pro své zájmové účely - všechno zaplatit, složit funkci, a do báně! Jako každej jinej, co podvádí, a zneužívá své pravomoci.

  OdpovědětSmazat
 30. Mistr Martin Koller, nejsvětlejší maják v době nejhrůznějšího temna v dějinách naší země. Vzdejme mu čest a sami už konečně něco pro nápravu věcí udělejme! 1. Zlikvidujme senát. 2. Vyžeňme zloděje a zrádce ze sněmovny. 3. Pokřivené juristy nahraďme soudci z lidu. 4. Zabavme miliardářům jejich majetek a předejme jej státu. 5. Zastavme činnost všech podvratných „neziskovek“. 6. Obnovme nedotknutelnost státních symbolů. 7. Navraťme do škol objektivitu poznání a výchovu k národní hrdosti. 8. Postavme mimo zákon lživá média, coby nástroje dehumanizace a zotročení českého národa. 9. Přesuňme hranici volebního práva z 18. na 25-30 let; nerozhoduje zde totiž biologická zdatnost k reprodukci, ale intelektuální vyspělost. 10. Vystupme z NATO a EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koller je poněkud tendenční a taky politicky korektní i když na nikom nenechá nit suchou, jedny si kritizovat nedovolí a naopak je srdnatě hájí a to jsou židé/sionisté a jejich Izrael a Spol.
   Těm lezeme, ke své škodě do zadků, nejvíc a ani zde se o tom nesmí podávat fakta. Styďte se NR.

   Smazat
  2. 14:32
   Mešuge 😂

   Smazat
 31. Pan Koller má pravdu a popisuje situaci,kterou navodila banda zaprodanců po roce 89. Bylo pouze málo jedinců, kteří nesdíleli vášnivé vítání prosazovaných změn a totální rozkradení státního majetku považují za zločin. Pokud je Ćech vlastenec, stávající stav naší rodné země mu vadí a nemůže jej uchlácholit vidina dovolené v Egyptě.
  V mezinárodní politice existují pravidla, která je moudré dodržovat.
  Česká republika je suverénní zemí pouze na papíře, ve skutečnosti jsou naši představitelé usměrňováni a úkolováni ze zahraničí. Jejich výpady proti jakémukoliv státu považuji, s ohledem na naši vlastní situaci, za směšné. My a zastánci morálních hodnot? Jistě ... v učebnicích by se našich postojích mohlo vysvětlovat "pokrytectví".
  Pokud představitel významné, pro mě bezvýznamné, instituce začne zasahovat do citlivých záležitostí jiného státu (velmoci), bez ohledu na možná rizika poškození vzájemných vztahů, je to debil co nemá ve své funkci co dělat. Pardon ... debil není nadávka, ale diagnóza. Nebo se mýlím?
  Pokud si většinová populace včas neuvědomí co je podstatné a stále bude dávat prostor takovým individuím, někteří z nás budou muset v budoucnu řešit větší či menší, zbytečné nepříjemnosti. Nepříjemnosti vytvořené systémem a spojené pouze s buzerací, ne s efektivním řízením státu či dodržováním zákonnosti.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 32. Je hodně nespokojených, kteří ale odmítají jít k volbám aby podpořili naději na změnu. Bohužel, pan Martin Koller je, podle jeho vlastních slov, jedním z nich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravděpodobně jste nepochopil,že společnost se dostala do stádia,kdy volby přestaly býti prostředkem k nápravě.Když před časem v Praze nějací aktivisti vyvěsili plakát s nápisem "Kdyby volby mohly něco změnit,dávno by je zakázali".Tehdy se mi to zdálo přehnané-dnes již ne.Změnit může něco pouze revoluce a změna systému.Bohužel rozhodně ale ne "sametová"!!

   Smazat
  2. 0:11
   Pravděpodobně jste nepochopil, že právě to heslo vymysleli ti, kterým vyhovuje malá účast ve volbách, a proto se na svoje zvolení můžou spolehnout, i kdyby se volili jenom oni sami se svými příbuznými. Volby jsou totiž platné i při minimální účasti voličů, a to je taky kvůli nevoličům, kteří by mohli přispět ke změně kdyby zvedli zadek, a šli volit než aby potom nadávali. Jen se podívejte, jak dokáže řádit někdo, kdo získal pouze kolem 8mi tisíc hlasů, a stal se druhým "nejmocnějším" ve státě. Takže, jestli k volbám nechodíte, nemáte právo nadávat na politickou reprezentaci, které jste ke zvolení i tak přispěl, ale máte právo se pouze podvolit její řádění.

   Smazat
  3. 0,11
   V roce 1989 ty byl zinscenovaný převrat,žádná revoluce!

   Smazat
  4. 0:11, nesouhlas. Ano, Senát je zbytečný, ale navíc už i škodlivý. Právě proto, že jistý typ lidí volby do něj neignoruje. Aby přišli ve velkém ti "druzí" a něco změnili k lepšímu, není třeba žádné revoluce. Jen překonat lenost, především tu v uvažování.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.