Reklama

čtvrtek 3. září 2020

Neproduktivní lidské zdroje

Jaroslav Waschek

3. 9. 2020  Outsidermedia

Mezi neproduktivní lidské zdroje počítáme především důchodce, protože tvoří nejpočetnější skupinu občanů, která nemile zatěžuje ekonomiku a státní rozpočet. Neproduktivní lidské zdroje nepřispívají do ekonomiky svojí produktivní prací, ale pouze spotřebou. Spotřeba je sice tahounem ekonomiky, obchodu a výroby, ale pokud je pasivní v ohledu zmíněného přispívání, tak je z čistě ekonomického hlediska velice nežádoucím jevem.


Jelikož už dávno patřím mezi důchodce, potíže s neproduktivními lidskými zdroji se mne také nemile týkají, avšak stav ekonomiky mne rozhodně neponechává nijak chladným. Jsem znepokojen podobně jako opoziční žvanilové, když mimo stupidního štvaní nemají pro občany žádné jiné argumenty.

Ačkoliv populace stále více stárne, jak se zdá, ekonomové stále mládnou, nebo přinejmenším nestárnou. Je docela možné, že jsou věční, jako například Moliérův Harpagon, jehož roli plynule obsazují noví herci, zatímco ti staří odcházejí. Přírodní a lidské zdroje se spotřebovávají, přičemž Harpagoni a paragony zůstávají.

Ekonomové jsou jednoznačně skupinou těch nejlepších a nejchytřejších občanů. Každý s tím musí souhlasit, neboť na ekonomech závisí ekonomika, blahobyt, kvalita života, jídlo a štěstí. Ekonomy, ekonomiku, blahobyt a štěstí nutně potřebujeme. Bez ekonomů, ekonomiky, ekonomie a profesorů ekonomie zůstává život jenom holým a bezútěšným utrpením, se kterým se nedokážeme nijak vypořádat.

Na chytrost ekonomů si rozhodně nemůžeme stěžovat. Ekonomové například občanům doporučují určitou nezaměstnanost. Tato nezaměstnanost se však nesmí týkat ekonomů samotných. Přičemž názor, že by ekonomové měli jít v tomto případě občanům příkladem, pouze zjevuje populizmus, mravní úpadek a duševní bídu jeho hlasatelů.

Ekonomika spočívá na pragmatizmu, a v Čechách navíc na pragocentrizmu. Sentimentalita do ekonomiky vůbec nijak nepatří, neboť na ni působí zhoubným vlivem.

Nejdůležitější vlastností ekonomů je jejich profesionální nezaujatost, o kterou by přišli, kdyby byli vystaveni útrapám běžného občanského živoření a skomírání. Od popravčích katů nemůžeme vyžadovat žádný soucit, lítost, milosrdenství, pravdu a lásku, ale precizní práci, tj. bezchybný profesionální výkon, při které se jim srdce a ruka ani nezachvějí.

V současné aféře populistického uplácení a ponižování důchodců bychom se my důchodci měli jednoznačně spojit a nechat slyšet. Měli bychom se rozhodnout, na čí straně stojíme. Zda na straně svobody, demokracie a lidských práv, nebo na straně totality, kterou jsme svojí loajalitou a hrbením hřbetů pomáhali budovat?

Soudruzi a soudružky důchodci, přece byste nechtěli, aby se komunisté vrátili? Přece byste nechtěli, aby se vrátily prázdné regály, výjezdní doložky, nebo také první máje, lepení chemlonových deček, zavařování, sbírání céček, kůly v plotě a jiné nešvary reálného socializmu? Přece byste místo svobody, demokracie a lidských práv nechtěli hrbit hřbet před Rusy, Číňany a podobnými, navíc bez nových amerických stíhaček?

Nám důchodcům jde především o blaho našich dětí. Vláda by neměla dávat žádné koronové korunové příspěvky nám, ale raději našim dospělým dětem, které nemíní pracovat, ale pouze svobodně rozvíjet svoji osobnost a lidská práva.

Mějme na paměti slova velkého V. I. Lenina, který našim prarodičům a budovatelům komunizmu říkával: „Vaše generace se již komunizmu nedožije, ale generace vašich děti, nebo jejich dětí, se jej dožije určitě.“ Soudruh Lenin však neřekl či netušil, že generace našich dětí, nebo jejich dětí, se dožije kapitalizmu.

My důchodci si ještě možná vzdor senilitě pamatujeme, jak jsme posměšně říkávali, že socializmus je trnitou cestou od kapitalizmu ke kapitalizmu. Na Letné jsme však nevěděli, že půjde o cestu do raného kapitalizmu 18. století. A v našem případě obyčejných neproduktivních lidských zdrojů zcela určitě.76 komentářů :

 1. "neproduktivní" lidské zdroje nejsou důchodci! Ti produkovali hodnoty 40 let svého života, vychovali děti, dnes se někteří ještě starají o své staré rodiče. Tito tvůrci hodnot, které dnes se samozřejmostí využíváme-rozhlédněte se kolem sebe-ještě tu spousta staveb,silnic,škol,nemocnic,školek,přehrad,elektráren,..JE, jsou na ZASLOUŽENÉM odpočinku. Před 89 byl nepracující příživník. Každý musel pracovat. Dnes jsou neproduktivní lidské zdroje stejní týpci jak tenkrát-feťáci, rádobyumělci, tituly ověnčení hloupatí manažeři, kteří neumí napsat kloudnou větu, ba ani jí vyslovit,natož hrábnout rukama-TITO JSOU NEPRODUKTIVNÍ LIDSKÉ ZDROJE A NIKDY PRODUKTIVNÍ NEBUDOU!! I ti méně chytří se šli dříve vyučit a našli se ve svých šikovných rukou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes si prizivniky hyckame, deti ve skole musi tlacit nemocne kamarady na vozicku a pri vyuce cekat na toho posledniho blba az to pochopi. On to ale nikdy nepochopi. Blb zustane blbem. Inteligenci v apatyce nekoupis. Valachova pujde do vezeni.
   Nadane deti jsou vzacne jako koreni, tem musi skola dat moznost svuj talent rozvijet. Delame vse obracene. Je to tak narizene. USA v Perestrojce prostrednictvim poskoku take zlikvidovali vysokou kvalitu sovetskeho skolstvi, nejenom hospodarstvi!

   Vymazat
  2. To neni nejlepsi ze , ale chytry lidi uz dnes vedi , ze co rekne inteligent a co si mysli TOHO neni schopen nikdo jiny.
   Uz jsou taky odstrasujici priklady co clovek nema a nesmi bejt. Jinak se octne velmi rychle v dobe kamenny. I s medajlema a vyznamenanima a poctama vseho druhu. Opravdu odstrasujici a nektere vlady dokonce jeste navic krici ze jsou nejinteligentnejsi na svete nade vsechny. Vysavaji celej svet a vrazdi kolem sebe uz dlouho.. A riti se do doby kamenny prinejmensim..
   Uz nekdo videl duchodce jak beha s flintou a hleda koho by zavrazdil , nebo vypaluje majetky jinych a loupi ,nici atd.
   Myslim,ze je pouze lepsi odvrhnout fasistickou /kdyz se duchodci nehodi pro valky ,ale maji daleko mirumilovnejsi kvality, ktere elita nechce videt/,ideologii elit a korporaci a jejich inteligentu,ktere nemohou starsi tak vysavat do mrte /v A. nedostanete praci , kdyz jste pres duchodovou hranici 40ti let/.
   Jsou to pouze starsi parasiti , kteri brani rozvoji napr. v USA kdy Mrtvola c1 /Hillary/ radi Mrtvole c 2 aby kricela ze je president i kdyz nebude zvolena.
   Mrtvola c 1 se toho ale sama neodvazila, a tak navadet jiny je pravej problem tech zbabelych a neschopnych parasitu a zaroven inteligentu..

   Vymazat
  3. Určitě není třeba NIC dodat,jasné ,krátké,výstižné a PRAVDIVÉ

   Vymazat
 2. Dobrý, je mě 62 let a mám veliký okruh známých z různých koutů republiky. Všichni se tak nějak nezávisle shodneme na tom, že za minulého režimu to bylo podstatně lepší než současný stav. A to skoro ve všem. USA a celý slavný západ již dávno nejsou země kde je co závidět, naopak. To že budu jednou uznávat Rusko a jeho prezidenta, by mě nikdy nenapadlo. Je to ale holá skutečnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ekonomové a USA. Ekonomika země se hroutí. HDP klesá sešupem že to ani nestačí sledovat. No a. Dolar stoupá a akcie trhají rekordy. Kdo si myslí že v tom není švindl? Jeden velký ekonom včera prohlásil, že velcí hráči americké burzy už jsou mimo a akcie dnes drží fondy a zoufalí pitomci.

   Vymazat
  2. Přesně...

   Vymazat
  3. 15:13
   Myslím že nejste sám.

   Vymazat
 3. Já bych řekl, že to co probíhá u nás, není ani tak kapitalismus, jako spíš novodobý kolonialismus. Kapitalistickou zemí jsme byli tak nanejvýš za první republiky. Teď jsme naprosto ryzí kolonií. Pro Západ jsme jen něco mezi Hotentotama a Křovákama.
  Za bolševika jsme aspoň byli "výkladní skříní" Východu. Teď jsme jen prdelí Západu.

  OdpovědětVymazat
 4. Kult rodonačelnika a kult predku. Puvodni kultura Dunajske civilizace, 12 000 let, od dob Lepenskeho viru.
  Vedet a slovem slavit slavne predky.

  Pak by se lidi chovaly jinak vuci starsim generacim.
  Bohuzel...zde o tech predcich pise a rozhoduje nekdo jiny nez Češi.

  Takova vatikano-germanizace. Degenerace.
  Rod...Narod....Odrod.
  Je to zde videt ve vsech socialnich vrstvach.
  Mladi se staraj lepe o sve zdegenerovane psy nez o sve stare rodice nebo prarodice. A stat to bohate podporuje.

  "Dit to byly komunisty a zbabelci, my jsme top sveta, ne ty ubozaci co nemeli ani na poradne auto."

  Je treba se starat o svuj rod. To zapadni protestantsko-katolicka mentalita nechape.

  OdpovědětVymazat
 5. Přesně takoví nenažranci jako je tento Vašek, kteří žvaní zcela zcestné bláboly o kapitalismu 18. století a vůbec je přitom nezajímají fakta, čísla, statistiky, jsou důvodem vznikající mezigenerační nevraživosti.

  OdpovědětVymazat
 6. Zase jeden, co zvonil a netušil. Hrozná slátanina.

  OdpovědětVymazat
 7. Jsem ročník narození 1960, tedy důchodce čekatel. Mohu porovnávat jak se žilo za socialismu a za kapitalismu. Vítězí socialismus. Byla práce, byly sociální jistoty, byty zdarma od podniku nebo od státu. 3-pokojový družstevní byt stál cca 30000,-Kč. Za socialismu jsem vydělával 5000,-Kč za měsíc a to znamená že za půl roku jsem měl našetřeno na družstevní byt. Nebyla nezaměstnanost a naše podniky měly zabezpečený odbyt výrobků. Bezplatné školství bylo na vysoké úrovni a na vysokou školu se dostali jen ti nejlepší z nejlepších. Na nájem bytu šla zanedbatelná částka z platu. Když jsem měl peníze v bance tak se mi úročili částkou 2% za rok. Při výpovědní lhůtě 1 rok byly úroky 4%.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jste cinkal klicema, aby to tady rozkradli? Co jsme meli, je pryc, zustaly jen dluhy, ktere umele navysuji covidem.

   Vymazat
  2. Dnes 0.05% - spořivý účet

   Vymazat
 8. Ruku na srdce, důchodci jsou bezesporu brzdou rozvoje, o tom žádná. Nejen že zatěžují sociální systém a nezbydou peníze pro potřebnější, ale i systém zdravotní. Lidé nad 55 by si měli všechny zdravotní úkony platit v plné výši. Tím nemyslím elitu národa, třeba senát, soudce, politické aktivisty, umělce apod. kteří by naopak měli mít hrazené úkony i v zahraničí, pokud se zde nevykonávají. Což bude díky novému systému možné. To samé bych doporučil i pro samotný důchodový příjem, kdy by po odbourání ohromné částky zatěžující náš rozpočet, by zůstalo nejen pro elitu samotnou, ale i pro nově příchozí obyvatelstvo. Mladí lidé by tak mohli dosáhnout sloučení rodiny mnohem dříve, mohli by přivést sebou i své rodiče a prarodiče. Podobně bych řešil různé rodičovské příplatky. Pokud zbyde větší částka, která se nevyplatí bílému neproduktivnímu obyvatelstvu, co nemá peníze na rozmnožování a přesto to dělá na úkor jiných, zbyla by velká částka pro mladé muslimské rodiny a také všechny zdejší menšiny. Předpokládám, že se najdou xenofobove a chamtiví nacisté, kteří s tím souhlasit nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chce se mi z vas zvracet.

   Vymazat
  2. Já bych neváhal dokonce i přitvrdit a všechny důchodce bych rozemlel na masokostní moučku jako krmivo pro dobytek. Líní a neproduktivní důchodci by tak byli užiteční aspoň po smrti.
   Navíc bychom potom nepotřebovali tolik zbytečných pastvin, mohli bychom je všechny hezky vybetonovat a postavit na nich ta krásná vysoce produktivní skladiště a překladiště. Teprve potom by u nás byl konečně ráj. ;-)

   Vymazat
  3. Kubrt, opět fajn nápady!

   Vymazat
  4. 16:52 Fakt nevím, myslíte to jako hraniční srandu, nebo vážně? Ironie, že jo? Ale bacha, někdo by to mohl vzít doslova a dát vám na budku. Nebo vás udat, že jste rasista, nacista a xenofob. Předsudečná nenávist. Na to jsou už paragrafy. Tak bacha na žertování. Mohl byste jít taky do tepláků.

   Vymazat
  5. 23:02 tepláky? Blbečku, vždyť tohle jsou pokrokové názory!

   Vymazat
  6. 5:57 S takovým svinstvem můžete jít tak do zardele vy vládnout nebudete banda šílených psychopatů.

   Vymazat
  7. Kubrt, s tou masokostní moučkou jste to nedomyslel, krávy předce přijdou vybít, aby svými prdy neovlivňovaly klima.

   Vymazat
  8. 16:52 Tobě měli otočit pupeční šňůru kolem krku jako nehodu. Bylo by o jednoho blba míň. Ani jako vtip se to tvé blábolení nedá brát.

   Vymazat
  9. 10:27
   No co, tak by z té masokostní moučky mohli dělat třeba hambáče Big Mac Human v McDonaldu a do meníčka pro haranty by tam mohli dát nějakou figurku z falešnejch zubů těch rozemletejch staroušků. Aspoň by se tím ty plasty ekologicky zrecyklovaly. :-D

   Vymazat
  10. 23:02
   Kdepák, já jsem pokrokovej. Měl jsem tím samozřejmě na mysli, že by se měli semlít jen bílí heterosexuální dědkové. :-D

   Vymazat
  11. 13:34, 13:42 vy byste mohl být nejmíň ministr veřejnýho stravování! Esi budete kandidovat, budu vám financovat volební kampaň.

   Vymazat
  12. Lidi posílejte myšlenky toho pyjátského liberálního zaprodance dál aby u nás k žádnému „pokroku" nedošlo. Varujte občany před pyjátskými vítači a zelenými šílenci.

   Vymazat
 9. Autor nabízí jen jednoduchý pohled už v nadpisu "Neproduktivní lidské zdroje" a dále je přiřadí důchodcům. Dále pak v úvodu píše "Spotřeba je sice tahounem ekonomiky, obchodu a výroby, ale pokud je pasivní v ohledu zmíněného přispívání, tak je z čistě ekonomického hlediska velice nežádoucím jevem."
  Jak to vidím já?
  1) Je téma pro rozdělení společnosti - mladí/staří. Proto tyto informace.

  2) "Spotřeba jako tahoun ekonomiky" je nesmysl. Problém je úplně jinde. Z většího odstupu lze vidět, že směřování republiky na služby a turistický ruch je cesta do pekel. Na sektor služeb je nutné si vydělat prodejem něčeho co jiní neumí (patenty, nápady, stroje, nástroje, léky, elektrárny, lokomotivy, zbraně, sušené mléko ...). Pak se tyto peníze mohou protočit v kinech, divadlech, masážích, hospodách, ubytování i na dovolených.
  3) I ta "blbá zemědělská výroba" by zajistila alespoň obživu pro tuto kotlinu a koloběh měny uvnitř státu. Nicméně pokud se praví, že není nic třeba pěstovat ani chovat. Co potřebujeme, to dovezeme a peněz na to nemaje, půjčíme si a zadlužíme se, tak jsme tam, kde jsme.
  4) No ale cesta k výrobě ne hodně složitá. Pro kvalitní výrobek (kromě personálu konstruktéra a dělníka) potřebujete kvalitní stroje, díly, součásti, polotovary ...
  5) Pro spekulace na burze, prodávání hrnců a vysavačů je lepší mladý a úspěšný obchodník nebo ekonom. Jako ten starší (ale ještě dlouho nedůchodce se stále ještě žijícími rodiči) vidím ty "Neproduktivní lidské zdroje" právě tam. Rodiče svým dětem zaplatili školy a investovali do nich. Nyní jako důchodci (slovy autora) "již pouze spotřebovávají blahobyt svých potomků a jsou neproduktivní".
  6) Pokud by se spočítaly škody z rozhodování od malé a relativně mladé skupiny lidí ve vládě a na ministerstvech, tak stomiliardové škody jsou větší než pár miliard přidaných našim rodičům.
  7) Svoboda demokracie a lidská práva jsou u nás ohrožena, ale nikoliv Rusem nebo Čínou. Jsou ohrožena neustálým se vměšováním do jiných zemí a neřešením problémů našich vnitřních. Místo abych ostatním ukázal úspěšný příklad jak se to má dělat, tak radím sousedům i zámořským jak řešit jejich problémy.

  Pozn. Pokud byl celý autorům článek jako ironie, tak buď použít "" nebo to napsat v úvodu či závěru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro mě je zřejmé, že celý článek byl myšlen jako ironie a že autor předpokládal, že takto bude chápán...

   Vymazat
  2. 17:00 V jak strašné době to žijeme, když takovouto nadsázku bere někdo vážně. A seriózně se k tomu vyjádří.

   Vymazat
  3. PANE VÁCLAVE DVOŘÁKU. PŘÍŠTĚ, NEŽ ZASE PODOBNOU SRANDIČKU VYSTASVÍTE, PŘIPIŠTE PROSÍM K TITULKU: "TO JE JEN TAKOVÁ LEGRACE." OBYVATELSTVO ČESKÉ REPUBLIKY JE UŽ TAK STRAŠNĚ ZMASENÉ, ŽE BERE VÁŽNĚ COKOLI. A SNAD SE TOMU ANI NELZE DIVIT. DĚKUJI VÁM.

   Vymazat
  4. Ale houbelec křikloune 23:15.
   Jak říkal Jan Werich - "To je blbý, to se bude líbit!"

   Vymazat
 10. Hmm, co tím chtěl básník říci???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slávku, asi tolik, že on sám byl v i v jeho produktivním věku neproduktivní.
   Jinak, něco tak pitomého už dlouho nebylo ke čtení ani jako ironie.

   Vymazat
  2. Slávek 17:02 Znáte rčení "Chytrému napověz, blbého kopni"? :-d

   Vymazat
  3. Slávek.
   Vo asi chtěl autor říci,že ti dnešní mladí nezestárnou.

   Vymazat
  4. 17:02 Básník tím chtěl říci, že za minulého režimu se mu žilo lépe. V rámci inkluze jsem ochoten se vám nadále věnovat

   Vymazat
  5. 19:20
   Práce inkluzivního vzdělavatele je neproduktivní i v produktivním věku. Básník by vás jistě ohodnotil i bez jeho nepovedených ironií tak, že si nezasloužíte mzdu, ani důchod.

   Vymazat
  6. 19:20 Se mýlíte, inkluzicní školství produkuje tisíce, jinak zmařených existencí. Náš městský debil, jsa od kolébky na dávkách, již umí jezdit na kole, které předtím samostatně a bez pomoci odcizil.

   Vymazat
 11. Tolik moudra a hlouposti jsem už dlouho nečetl. Na každého jednou dojde a bude starý. Bude potřebovat pomoc. Kolik stát živí lidí, kteří nic neudělali a jen "vyžírají plnou mísu". Jen se podívejte na neziskovky a jim podobní "zelení, modří, bílí ale i oranžoví", co s nimi a jsou mladí.
  Co pan Mikuláš Minář, co dokázal "zkurvit". (Omlouvám se, ale je to přesné slovo).

  OdpovědětVymazat
 12. Duchodci nejsou produktivni, protoze jsou na zakonem stanovenem odpocinku v duchodu. Neproduktivni jsou vsichni, kdo odmitaji praci, ackoliv jsou prace zpusobili a ziji ze socialni podpory.
  Ten nadpis je tedy hovadina a demagogicka kravina. Nehrajte si se sluvky a neironizujte. Ani sarkasmus neni na miste.
  Budete taky duchodci a mozna jeste hur na tom jak ti dnesni.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro 16:52. Pokud je tento příspěvek ironie ta OK. Pokud je "myšlen" jako názor tak ho říká PROVOKARÉR nebo SUPERIDIOT.
  / Dle prezidenta Trumpa je to náš neúspěšný kandidát na prezidenta a stahovač králíků Drahoš/ tož tak.

  OdpovědětVymazat
 14. Opět hanobili. Tentokrát sochu prezidenta Beneše:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020090312467517-konevem-to-zacalo-a-nikdo-nevi-kde-to-skonci-nekdo-posprejoval-benesovu-sochu-byl-pry-rasista-a/

  Odkud asi vítr fouká? Nejspíš od pohrobků německých nacistických sviní, a jejich mopslíků. Poslední věta v odkazovaném článku signalizuje, kdo se radostí asi posere. Kamerové záznamy mají, tak sledujme potrestání hovada.

  OdpovědětVymazat
 15. Je to zapříčiněno bezohlednou honbou za ziskem za každou cenu. Soukromé vysoké školy kterých je prostě moc, produkují pazgřivce všech kategorii a aby toho nebylo dost, tak každý chce něco důležitého vymyslet a tak plodí vědecké práce, které jsou zákonitě při takovém množství poloplagiáty. Krytické myšlení se snad neučí nikde a matematika a tím logika je asi blbost. Lidé vymýšlely stroje aby si nejenom ulehčily práci ale také aby byla výkonnější a tam jsou ty zdroje na důchody. Spravedlivě progresivně zdanit zisky a nemůže být řeči o nedostatku peněz na důchody a ostatní sociální potřeby včetně státního školství a zdravotnictví. Kde jaký parazit chce mít pokud možno nesmysly na počkání a hovadiny do třech dní. Státní aparát přes současné možnosti plodí neustále další a další důležité blbosti a narostl na minimálně dvojnásobek proti Německu. Nemá smysl rozvádět ty příšerné dotace politickým neziskovým ziskovkám. To je vrchol demokracie. Zákonu o referendu se celá ta parazitická vyvolená třída včetně obou komor brání jak čert kříži.

  OdpovědětVymazat
 16. V každé kultuře, která chce žít dlouho se musí předávat i to "neproduktivní" a to jsou zkušenosti, postřehy, znalosti a vědomosti. Jinak se ve skutečnosti společnost nebude rozvíjet!
  Žádná škola nedokáže ani při nejlepší vůli nahradit nevědomé předávání těchto požadavků pro svůj kontinuální rozvoj. To, co získá klouček od svého dědy jen tím, že se bude dívat a pomáhat mu i při zdánlivě banálních pracích či činnostech, se nedá zaplatit ani nahradit. Jen si dobře vzpomeňte! A ani nahradit. Stejně tak malé dívenky se učí správně od svých babiček. Není žádná náhoda, že si mnoho lidí středního věku často vzpomene na své prarodiče. Na jejich postoje, moudrá slova, která jim "jen" uvízla neznámo proč v paměti. Samozřejmě stejné je to při předávání toho stejného i mezi dětmi a rodiči.
  Proto je takovým zločinem činnost všech těch všelijakých pitomců a hlupáků, kteří ničí rodinu, rodinné vztahy. Tady u nás nejsme ještě tak daleko jako na "civilizovaném" "západě", kde tohle předávání je nahrazeno už často jen právními vztahy. Tady u nás ještě rodiče i prarodiče pomáhají svým potomkům na svůj úkor. A pokud ne, tak již ztratili kmenovou příslušnost! Vědomí kmene ke kterému patří a jehož zvyky, tradicemi a obyčeji se rozvíjí a předává paměť těch, kteří už dávno ani nejsou nikde "podchyceni".
  Málokdo ví, že "kukuřičník" Chruščov měl šílený plán na vylidnění venkova a soustředění obyvatel do měst, s tím, že do práce na polích se bude dojíždět. Naštěstí tenkrát neuspěl, mohlo by se to prosadit tenkrát i u nás. Jenže proces odlivu obyvatel z venkova přesto probíhá (ale aspoň podstatně pomaleji), kdy se mladí stěhují do měst, kde sice najdou práci lepší, ale také ztratí kontakty (hlavně v dalších generacích) se svou rodnou zemí a stává se z nich obyvatel města. Člověk, který tratil své kořeny, svou podstatu, svou duši.
  Říkat, že důchodci nepřispívají k ekonomice produktivně znamená, že není pochopena podstata života společnosti. "Západ" se od toho všeho odtrhává a i díky dalším zhovadilostem neochvějně kráčí ke svému neslavnému konci, jak jej známe. Znamená to přerušit všechny vztahy ve společnosti, udělat z nás všech, protože proti tomu nikdo nebude imunní a bude se to týkat všech bez výjimky, udělá to z nás tupou masu, která si projde velkým peklem.
  Sice znám život na "západě", ale ne tak dobře abych za ně něco tvrdil, ale můj názor je, že my ještě máme možná poslední šanci se vzpamatovat a být lidmi na rozdíl od nich.
  Jenže to znamená nejen znalosti a vědomosti, ale také pochopit objektivně svou skutečnou tradici a nesklouzávat do všech těch liberálních klišé! Tato klišé jsou tak silná, že ovlivňují každého z nás, aniž si to uvědomujeme. Jedinou cestou je něco dnes tak odporného a hnusného, jako obnovení mravnosti, cti, poctivosti, schopnosti držet své slovo, být morálním. A říct jasně, že krást je špatně.
  Kdyby tohle jim nevadilo, všem těm liberastům nejkapitalističtějším ze všech kapitalistů, pak by proti tomu tak zuřivě nebojovali a nevynakládali tolik času a úsilí na zatmění opony nad MORÁLKOU.
  Protože morálka je to, co stojí za těmi, kteří se staví znovu a znovu nesmyslům do cesty. Proto tak vášnivě liberálové mění školství, rodinu, státy, jen aby z nás udělali hopsající debily. Podle hesla, kdo neskáče není mladý!
  V několika povídkách, televizních epizodách různých seriálů si vzpomínám byly ukázky (povídky, díly), jak to dopadlo, když zůstali naživu jen mladí a staří, nad určitý věk, se prostě buď "zasebevraždili" i slavnostně s oslavou, či byli zabiti jako nevhodní. Vždycky taková společnost, nehledě na to, že vše to bylo "západního původu", skončila naprostou degradací. Náhoda?
  A víte, co je největší švanda na tom všem? Že tohle předkládají k věření a uskutečnění lidé v pozadí, kterým je již dávno "po důchodu"!!

  OdpovědětVymazat
 17. Dnešní "osvícenci" by se pro řešení mezigeneračních konfliktů mohli inspirovat u některých domorodých kmenů na ostrově Nová Guinea v Tichomoří.
  Tam v minulosti vždy jednou za rok uspořádali slavnost, při které staroušky vyhnali do korun stromů a dole potom skandovali: "Co je zralé, musí spadnout". Ti, kteří se neudrželi ve větvích a spadli na zem, byli neprodleně utlučeni a zkonzumováni.
  Ti, co se ve větvích udrželi, byli uznáni jako práceschopní, tudíž užiteční a měli na další rok odklad.
  Jiné kmeny zase měly takový zvyk, že tam potomci své rodiče zabili a snědli ještě jako mladé, aby jim nezestárli. ;-)
  Švédský propagátor kanibalismu, profesor Soderlund, by tuto metodu nepochybně rád uvítal. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíte, Kubrte, máte i docela zajímavé nápady.

   Vymazat
  2. Psal jsem to jinde proto znova: Základem tohoto mravního úpadku je špatná výchova která trvá už více jak 2000 let. Můžeš podvádět, krást, vraždit jenom se musíš včas vzpamatovat aby jsi se dostal do nebe. Každý žijeme tak dlouho dokud na nás někdo vzpomíná. Bajky o jiném životě jsou jen pro požitkáře. Srovnávat životní podmínky třicet let zpět je pro úplné hlupáky. Nevkročíš dvakrát do téže řeky. Tvrdit že nezaměstnanost je naprosto v pořádku je hovadina. Práce by bylo pro všechny dost, jenom peněz je stále nedostatek. Jenže 1% lidí vlastní skoro všechno.

   Vymazat
 18. Makroekonomie se skutečně nezabývá jednotlivcem, ale výkonností celku. Proto je určitá míra nezaměstnanosti naprosto v pořádku a svědčí o tom, že trh práce funguje. Například, stabilizuje výši mezd a tím pomáhá krocení inflace, která jinak ožebračuje všechny. Babišovy letošní výdaje jsou inflační a myslím, že i důchodce, který má aspoň zbytky zraku, to vidí na cenovkách za poslední čtyři měsíce. Ale jinak chápu brekot autora. 5000 za komoušů byl vysoce nadprůměrný plat, za který se za pokroucené ceny dalo leccos koupit, a teď je to proti tomu asi sešup, jestli dostává almužnu kolem 15.000. Ovšem soudruzi, líp prostě nebude, nedá se svítit. Taky budu za pár let důchodce a snažím se vytvořit si finanční polštář, abych mohl důstojně žít a neskučet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pche, stejně vám to seberou a stejně budete fňukat! O to se klidně vsadím. Jinak si poučujte jinde.

   Vymazat
  2. 18:25
   I kdyby se nestalo nic katastrofického, než dolezete do důchodu, ten váš polštář inflací hodně splaskne. Budete leda tak v konečníku stejně jako podnikatelé, kteří se neobejdou bez pomoci státu v době koronavirové ani pár měsíců. Nedokázali si vytvořit dostatečnou rezervu pro nepředvídatelné události, riziko podnikání jim nic neříká.

   Vymazat
  3. 22:19
   Oni se ovšem nedají všichi podnikatelé nedají házet do jednoho pytle. Některej podnikatel má fabriku a jinej třeba opravuje kurníky po vesnicích. Ten většinou žije z ruky do huby a těžko si nějakou rezervu vytvoří.;-)

   Vymazat
 19. Opět, jak sedalo čekat, diskuse plná zoufalců oslavujících předlistopadovou totalitu.
  Jen malý příklad. Průměrná doba dožití v 80. letech byla 71 let, dnes je díky špičkové zdravotní péči 80 let. Tzn, stát musí živit důchodce a poskytovat jim nákladnou zdravotné péči o 9 let déle!
  Počet starobních důchodců byl v 80. letech kolem 1.4 milionu, dnes je to 2.5 milionu, tj. skoro 2x tolik!!! a počet každým rokem roste. O invalidních důchodcích nemluvě.
  A tak mohu pokračovat.
  Jeden vůl tady píše, že obdivuje Putina. Přičemž důchod v Rusku je v přepočtu pouhých 5000 Kč a po důchodové reformě se ho dožije zlomek lidí.
  Tady ti diskutéři vůbec netuší jaké hlouposti žvaní, jen je pálí dobré bydlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za důchodovka v Rusku zas až strašná změna není. Zatím. Ale co se změnilo poté, co jí uvedli v platnost - vztah k presidentovi.

   Viděl jsem videjko, kde nějaký mladý namakanec v maskáčích ukazoval silové cviky na nářadí s tím, že to viděl u jednoho sedmdesátníka. Takže doporučoval, aby se všichni na to vrhli a budou také silní a zdraví ve stáří.
   Odezva? "Proboha, smažte ten příspěvek, jinak to uvidí Putin a zas zvedne věk odchodu do důchodu!" :) Vyvolalo to všeobecné veselí.

   Vymazat
  2. 19:43 Tvůj oduševnělý příspěvek vypovídá jednoznačně o tom,že jsi idiot. S tím už se ale nedá nic dělat.

   Vymazat
  3. 19:43
   Je pravda, že dnešní důchodci, kteří většinu života prožili v socialismu, se částečně díky tomu a částečně díky přirozeně se vyvíjející zdravotní péči dožívají vyššího věku. Ale tito lidé zde vytvořili svou prací obrovské hodnoty. Není většinou jejich vinou, jak je poplyšový režim zničil, zpustošil, zpronevěřil a znehodnotil. Není také jejich vinou, že v důsledku poplyšových událostí nastal velký propad porodnosti, tudíž vzniká negativní poměr mezi produktivní generací a seniory. Nicméně když komunisté, ti údajní antiekonomové, dokázali prakticky z nuly vytvořit důchodový systém a důchodce zabezpečit, tak snad bychom aspoň to mohli dokázat i ve stávajícím režimu, vedeném zřejmě samými odborníky, neřku-li génii.

   Vymazat
  4. Vole 19:43,
   Základ je jinde, mají tam zcela jiné ceny a pak záleží na tom co si za to můžou doopravdy koupit.
   Chováte se jako ti magoři, co neustále přepočítávají všechno mezi námi a Německem nebo Rakouskem. Tím nechci říct, že to tady není v náš neprospěch, ale zkuste si tam za jejich platy žít a platit všechno tak, jako jste zvyklý tady. Posral byste se, kdybyste měl tam "obyčejný" plat (omlouvám se za sprosté slovo). To jedině, když jedou žít sem a berou přitom jejich plat či důchod, tak si můžou tady vyskakovat. Nebo si vemte tu vaši nesporně modlu USA, proč tam, stále více lidí co má práci má obrovské problémy se zabezpečením života, když odmyslíme tu krizi kolem viru, už dlouhodobě? A přitom v přepočtu jejich platy vypadají tak krásně ... co? Proč končí ve stanových městečkách, nebo přespávají v autě? Opakuji a to i když mají práci.
   Ovšem, za to může Rudý ďábel a Rusko s Čínou, jinak by se tam měli jako v pohádce! Chudáku.

   Vymazat
 20. 19:43 opět ,jak se dalo čekat jsi se projevil jako idiot

  OdpovědětVymazat
 21. Do letosniho roku jsem mel duchod 6000, rovnych. To kdyby mel kazdy duchodce, meli bychom se zenou daleko vetsi duchod, stat by usetril MORE PENEZ, politici a milionari by rozkradli OCEAN PENEZ. Proto ty protesty, duchody jsou o hodne vetsi nez nase, proto nemohou tolik rozkrast!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč jsi neplatil sociální pojištění?

   Vymazat
 22. Otrokářská společnost likviduje nepotřebné, ještě že máme demokracii.

  OdpovědětVymazat
 23. Jeden by nerek,kolik je v tomhle narode tupcu,co nechapou humor.Hašek a Polacek by žasli,co se za 30 let stalo

  OdpovědětVymazat
 24. Lehce bych to upravil, my nežijeme v kapitalismu a v demokracii ani omylem, tady probíhá výroba materiálu pro Majdan.

  OdpovědětVymazat
 25. http://www.disident.cz/uvod/samizdat_1990-2010/
  Nebo také - Havlův a Klausův komunismus pro VIP.

  OdpovědětVymazat
 26. Vo čekáte od businessmanů? Krize, krize a ještě jednou krize jsou vodou na jejich mlýn "zisku. // dodrbou co můhou a ještě se tomu bolševici mohou tlemit a když se jim to zdá málo tak ono už je něco napadne, třeba s komparaktivní výhodou.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  OdpovědětVymazat
 27. Nový New York: Muž se pokouší znásilnit ženu na veřejnosti a za denního světla

  http://svobodnenoviny.eu/novy-new-york-muz-se-pokousi-znasilnit-zenu-na-verejnosti-a-za-denniho-svetla/

  10 nesmyslných faktů o „otravě“ Navalného

  http://svobodnenoviny.eu/10-nesmyslnych-faktu-o-otrave-navalneho/

  Jak jeden islamistický migrant stál německé daňové poplatníky více než 5 milionů EUR a nadále to pokračuje

  http://svobodnenoviny.eu/jak-jeden-islamisticky-migrant-stal-nemecke-danove-poplatniky-vice-nez-5-milionu-eur-a-nadale-to-pokracuje

  George Soros nadále pumpuje milióny do polské levicové organizace Stefana Batoryho

  http://svobodnenoviny.eu/george-soros-nadale-pumpuje-miliony-do-polske-levicove-organizace-stefana-batoryho/

  George Floyd zemřel na předávkování drogami – záběry tělové kamery ukazují, že užil fatální množství drog

  http://svobodnenoviny.eu/george-floyd-zemrel-na-predavkovani-drogami-zabery-telove-kamery-ukazuji-ze-uzil-fatalni-mnozstvi-drog/

  Rasistická a protibělošská organizace NPR ospravedlňuje masové rabování jako osvobozováni se od bílého útlaku

  http://svobodnenoviny.eu/rasisticka-a-protibelosska-organizace-npr-ospravedlnuje-masove-rabovani-jako-osvobozovani-se-od-bileho-utlaku/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Článek o voze, a unknown o koze - jako vždycky.

   Vymazat
 28. Ale to přece není pravda, že důchodci jsou neproduktivní lidské zdroje. Nebýt důchodců u PC, neměl by mediální kompost téměř žádné aktivní uplatnění. Pro koho myslíte, že mediální kompost produkuje všechny svoje články? Například americký Seznam.cz, který zde produkuje snad nejodpornější internetový bulvár, co lze někde vyhrabat, nebo si vymyslet? Novinky.cz -Super.cz - no, kdo to asi čte? Blesk, Prásk, Aha - různé časopisy o chorobách a nevěře "hvězd" -kdo to asi kupuje? V devadesáti procentech důchodci, a takový Seznam.cz - který už dlouhodobě rozeštvává českou společnost pitomými, sprostými články s vylhaným dějstvím, by musel asi zaniknout, i když je bohatě vydržován reklamními agenturami, ale veliké procento jeho příjmů tvoří právě diskuze, a musí tudíž lidi dojímat a nasírat, strašit, -proto ta exhibice novinářského kompostu. A kdo jiný se dá snadněji oblbovat, než důchodci? Kdo jiný může u PC dřepět od nevidím do nevidím? Zase důchodci. Takže ne, že jsou důchodci neproduktivní lidské zdroje - jak pro koho - pro pračky na špinavé peníze jsou přímo zlatý důl! Potřební a vysoce produktivní, a media by si je měla hýčkat.

  OdpovědětVymazat
 29. My důchodci
  jsme podle pohledu mocných nepotřebná, hamižná a hloupá generace. Už za totáče jsme šetřili ze své spotřeby a krom výživování ohromné armády se za naše peníze stavěly mnohé megaprojekty elektráren, přehrad, dálnic, ropovodů to vše pro budoucnost našich dětí. Že mávnutím kouzelného proutku v rukou privatizace vše náhle zmizelo,není určitě vinou dnešních důchodců. Výprodej se právě ukončil, tak se teď opravdu bude žít na dluh. Vůbec se nedivím pánům poslancům, že věnují pozornost státním výdajům po daní na alkohol a cigarety zjistili,že je řada na důchodcích. Děkuji, že se vůbec ještě stále s důchody v rozpočtu počítá. Částka není tak tragická, když jsme s jejich výší v průměru na 9.tém místě odzadu. Mrzí mne, že částka 5000 Kč tolik rozčílila naší opozici. Jiné státy EU si s důchody dovedou poradit.

  OdpovědětVymazat
 30. Asi by sme sa mali vrátiť k rozprávke "O troch grošoch".

  OdpovědětVymazat
 31. Dovolím si vrátit pozornost k produktivním zdrojům. Nějak se nám zvrhla čísla a vypadá to na dokonalé promořování. Ať je to pravda nebo ne, je logické, že okolní méně odvážní sousedé začínají uvažovat o uzavření hranic s námi. V ČT proběhla zajímavá debata na toto téma. Redaktor Sach (kterého si opravdu vážím), přečetl zprávu od velvyslance Německa. Zde si pan velvyslanec postěžoval, že se chtěl spojit s primátorem Prahy, aby dostal podrobnější informace. Spojení se nepovedlo. Prostě ostuda. Logicky pan primátor je na výletu. Já to vidím tak, že když kocour není doma ... Potom se na obrazovce zjevil zástupce primátora (ze Starostů) podle něj to bylo něčí selhání a on vše vyšetří... Nakonec prohlásil, že Praha je bezpečná. Tomu ani redaktoři veřejnoprávní ČT neuvěřili. Doporučuji nevyhazujte televizi, připravujete se o legraci a o pohled na produktivní lidské zdroje.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.