Reklama

pondělí 14. září 2020

Nyhetsbanken: Švédsku hrozí reakce „ruského medvěda“ na „vlky“ z NATO!

red a -kou-
14. 9. 2020 Nyhetsbanken a PrvníZprávy 

Během několika posledních let se ukázalo, že ti, kteří kritizovali dohodu Švédska s přijímáním vojenských sil NATO, měli pravdu v mnoha důležitých otázkách, napsal Nyhetsbanken.

Problém je v tom, že Rusové vnímají pravidelná cvičení a rozmístění kontingentů NATO poblíž jejich hranic jako snahu udělat ze Švédska „odrazový můstek“* pro útok na Rusko. Článek zdůrazňuje, že takovéto vojensko-politické hry lze jen těžko předvídat a jsou extrémně nebezpečné, protože reakce „ruského medvěda“ může být nečekaně zuřivá.

(Snímek komentuje Nyhetsbanken takto: K americkému letadlu B52 nad Černým mořem se připojily dvě ruské stíhačky. „Neprofesionální,“ stěžuje si Pentagon.)
Vzhledem k tomu, že Švédsko v roce 2014 podepsalo smlouvu, která se zavázala hostit vojenské síly NATO po celou dobu cvičení, se ujistilo, aby odpůrci této dohody měli v mnoha důležitých otázkách více než jednou pravdu, zdůraznil švédský deník Nyhetsbanken. Navíc: vzhledem k tomu, že se Stockholm rozhodl koupit postarší americké raketové systémy „Patriot“, Spojené státy začaly přímo ovlivňovat švédskou protivzdušnou obranu - protože to znamená, že v zemi musí být neustále přítomný doprovodný americký vojenský personál, uvedl článek.

Již v roce 2015 začali američtí vojáci ve Švédsku provádět vojenská cvičení a výcvik. A v roce 2017 švédská vláda pod tlakem hrozeb NATO a Spojených států odmítla podepsat Úmluvu OSN o úplném zákazu jaderných zbraní, kterou kdysi iniciovalo samotné Švédsko, připomněl autor. V květnu letošního roku se navíc švédské letectvo zúčastnilo cvičení se Spojenými státy - a umožnilo bombardéru B1B Lancer, který je také přizpůsoben jako nosič jaderných zbraní, cvičit vysoce přesné bombardování nad jezerem Vänern.

Koncem srpna švédský ministr obrany Peter Hultqvist vyzval USA, aby se účastnily téměř týdenního leteckého cvičení nad severní Calotte, které Švédsko provádělo s Norskem a Finskem. Nová americká strategie pro Arktidu navíc pokrývá většinu švédského území, uvedl Nyhetsbanken.

Dříve ohlášená „úzká spolupráce“ samozřejmě znamená, že vojenská infrastruktura ve Švédsku bude nyní prostoupena přítomností USA a NATO. „A protože Spojené státy nikdy neinformují, zda jejich letadla a lodě mají jaderné zbraně, je možné, že je naše země již má," zdůraznil autor.

Podle ministra obrany Hultqvista to všechno jsou signály ze Stockholmu pro „vnější svět“, což samozřejmě znamená sousední Rusko, poukázal materiál. Jak ale mohou Rusové takové signály interpretovat? „Přirozeně vidí, že se ze Švédska stává odrazový můstek pro útok na Rusko," napsal Nyhetsbanken. Pokud náhle dojde ke skutečnému vojenskému konfliktu mezi NATO a Ruskem, bude Moskva uvažovat o tom, že je Švédsko prakticky součástí NATO. A to pro Švédy představuje vážnou hrozbu, varoval autor: „Hultqvistova politika přispívá k tomu, že se v budoucnu může Švédsko stát dějištěm válečných akcí.“

V žádném případě nevstupujte do NATO, radí Švédsku Daniel Ellsberg

Je třeba poznamenat, že Spojené státy v posledních letech „jasně prosazovaly politiku zaměřenou na obklíčení Ruska“, zdůraznil článek. NATO se stále více přibližuje hranicím Ruska a neustále nedaleko od nich pořádá různá cvičení. Například strategické jaderné bombardéry třídy B52 letěly minulý týden proletěly nad všemi 30 zeměmi NATO, aby „prokázaly solidaritu“, připomněl Nyhetsbanken.

NATO navíc pořádá cvičení nejen na severu a východě - velmi velký význam se přikládá Černému moři, kde stále přetrvává poměrně napjatá situace, poznamenal autor. V tomto regionu stále častěji létají válečná letadla NATO a v roce 2019 tam aliance pořádala cvičení Sea Breeze, kterých se účastnilo i Švédsko! To má pro Rusko samozřejmě velký význam, konstatoval článek.

Přičemž americké těžké strategické bombardéry B-52H letěly v těsné blízkosti Krymu a Azovského moře v doprovodu ukrajinských MiG-29 a Su-27. Lety těžkých amerických letadel, včetně strategických, jsou jednou ze základních činností „americké jaderné triády“. A skutečnost, že se vyskytují poblíž západních hranic Ruska, svědčí o stále zjevnější hře mezi Washingtonem a Moskvou, poukázal materiál.

Kromě toho je tato hra neuvěřitelně nebezpečná, zdůraznil autor: „Před třiceti lety by pravděpodobně byla považována za součást scénáře vedoucího k jaderné světové válce. Přesto se americké B-52 neustále prohánějí podél celé západní hranice ruské „medvědí rezervy“, uvedl článek.

V 90. letech to bylo prakticky „nemyslitelné“, zdůraznil Nyhetsbanken. Je dokonce nemožné si představit, že pak tři těžké americké bombardéry B-52H, z nichž každý může být vybaven tolika raketami s jadernými hlavicemi a bombami, že mohou zničit polovinu země o velikosti Francie, přeletěly nad bývalou sovětskou republikou a přiblížily se ke Krymu k tomu, aby vyzkoušely ruskou protivzdušnou obranu na vzdálenost pouhých několika desítek kilometrů.

Samozřejmě, že ukrajinské orgány v Kyjevě jsou z toho radostí „v sedmém nebi“, napsal švédský list. „Probuzení však bude prudké, až si každý uvědomí, že konflikt o Bělorusko je jen souhrnem všech bodů napětí, které se vytvořily a nahromadily za posledních 20 let v důsledku pokračujícího rozšiřování NATO, které dosáhlo samých bran Kremlu," varoval autor.

„Tyto hry je obtížné předvídat a jsou nebezpečné. A reakce ruského medvěda, který sedí doma v doupěti, může být nečekaně zuřivá,“ zdůraznil článek. Podle autora vojensko-politická koalice států jako Polsko, Ukrajina, Česká republika a pobaltské státy, které podporovaly Hitlerovu operaci „Barbarossa“ v roce 1941 namířenou proti Sovětskému svazu, „probouzí v Rusech velmi špatné vzpomínky“.

Před několika lety již ruský prezident Vladimir Putin varoval před křikem „vlci!“ - ale nyní „vlk je opravdu tady“, zdůraznil autor. „Vlk“ a vše, co pro ruskou kolektivní paměť představuje, se již dostalo na území, která historicky patřila Slovanům,“ poukázal Nyhetsbanken. Současně to, co se nyní děje, nemá nic společného s americkými volbami, vysvětlil autor: „Všechno to začalo těsně po rozpadu Sovětského svazu. Jedná se o dlouhodobou strategii, která nyní dosáhla kritického okamžiku.“

Na druhou stranu bylo nedávno oznámeno, že ruský MiG-31 nedávno zachytil britskou stíhačku nad Barentsovým mořem - a to se stalo krátce po poslední „ukázce moci“ americkým letounem B-52H. Vypadá to, že se ručička hodin „Soudného dne“ posunula o několik minut dopředu. A pokud se nezastaví včas, může to přiblížit nebezpečnému „vyvrcholení velké hry“, varoval autor.


27 komentářů :

 1. Západní svoloč chce rozpoutat apokalypsu! Ti tupí idioti si neuvědomují, že žít v bunkrech dlouho nevydrží, bez slunce a přírody to nejde. Planeta, zvěř, ptáci, voda-vše mrtvé sto let. Neobnovitelné z 99,9%!! Budete žrát prachy? Debilové! Rusové vědí, že když mají zahynout, vezmou s sebou všechny, udělal bych to taky, nebo se někdo diví? Máme zatím kliku, že se nenechají vyprovokovat, díky stratégovi V.Putinovi. Díky za mír Rusko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosperita vyčpělého parazitního západu, především potom angloamerických sionistických imperiálních parazitů, je postavena na rabování a okrádání všeho a všech. Vrcholem byznysu těchto defektních zrůd jsou potom jimi organizované krize a války, na kterých pohádkově vydělávají a kterými řeší všechny nahromaděné problémy a kritické chyby jejich systému. Má to ovšem jeden zásadní limit. A tím je fakt, že nesmí existovat protivník, který by se agresi a útokům těchto úchylů byl schopen bránit. A tento limit se zřejmě objevil. Fakt pravděpodobné existence tohoto limitu dohání zoufalé parazity, kteří jsou si dobře vědomi smrtelného nebezpečí pro jejich zločinecký způsob existence, které tento limit představuje, k zuřivým, zběsilým a nenávistným reakcím. Chorobně nenažraní, úchylní a impotentní parazité nejsou ve své naduté tuposti schopni pochopit a vstřebat fakt, že nastal čas se domluvit. Nejsou schopni akceptovat fakt, že nastal čas řídit lidskou společnost k dosažení všeobecného prospěchu pro tuto společnost, nikoliv k dosažení maximálního prospěchu a uchopení veškeré moci kmotry několika parazitních mafiánských famílií na úkor zbytku světa. Proto prožíváme dnešní realitu.

   Vymazat
 2. Všechno zlo světa přišlo z USA! Tam žije Satan! Drogy, filmy plné násilí, války, rozvraty, podrazy, špinavá politika, zbrojení, migrace, neziskovky, "humanita a lidská práva" za které se schovává zlo!

  OdpovědětVymazat
 3. Západní kapitalisti už nemají co požírat , zbývá jenom Rusko !

  OdpovědětVymazat
 4. A já bláhový jsem myslel, že je Švédsko neutrální stát. Mohl by někdo event. doplnit, jak je to pak s "neutralitou" Rakouska, Švýcarska, Irska, Finska, tedy jak jsme "houpáni? Samozřejmě, že zločinnému kapitálu jde o to dobýt Rusko vlastně jen pro tu možnost rozkrást jeho bohatství. No a který zloděj ve světě vynwechá své šance a že by v USA byli nblbější? Proto platí: dokud bude současné rozložení sil, pak se Svět nevyhne třetí a tentokrát jaderné a možná i poslední světové válce. A poroto na straně druhé platí, že mír ve Světě bude zajuištěn, až vojsaka OSN budsou stát na hranicích USA a USA budou pod sankcemi, které budou souhrnem těch, co za svcé vyděračské existence uvrhovaly na jiné státy! Tak už aby to bylo, než bude pozdě!

  OdpovědětVymazat
 5. Jednou se staně že někomu rupne v bedně a to tlačítko zmáčkne.
  Obávám se, že se poté už nikdy nedozvíme kdo byl ten idiot.

  OdpovědětVymazat
 6. tak nato obkličuje Rusko, ale Krym Donbas apod je v pořádku...
  Jojo, v Rusku už jsou připraveni na pomoc Bělorusům.. (Vždyť už tam jsou pomalu jenom ruští novináři, kteří jsou velice nestranní) :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To myslíte vážně, vy jste článek vůbec nečetl ?? Proč je Česko jako americká kolonie ve zločineckém NATU ?? Vás to jako blba netrápí, nebo se těšíte na konec světa ??

   Vymazat
  2. 11:54
   Ano, Krym a Donbas jsou v pořádku, protože to jsou oblasti obývané Ruskou většinou, která už dále nechtěla setrvávat ve společném státě s šílenými ukrajinskými banderovci. Máte snad něco proti právu národů na sebeurčení, které je zakotveno v Chartě OSN???

   Vymazat
  3. 12/30
   Vy jste jen velký proruský hlupák, pokud podporujete Krym a Donbas.

   Vymazat
  4. Anonyme 13:53 - můžete se s námi podělit o fakta a argumentaci, proč napadáte a nadáváte spolubesedníkovi 12:30? Velmi by mne zajímalo, kde se to ve vás bere a o co se opíráte.

   Vymazat
  5. Jo pane Dvořáku, to chcete po primitivovi mnoho. On má navrčenu jednu poučku a na to téma je schopen sesmolit několik vět rozvitých, maximálně jednoduchých souvětí. On nic nečte, nic neposlouchá. Pouze něco pochytí od sobě rovných. To se potom těžko argumentuje.
   Pro 13:53 Na Krymu proběhlo referendum přesně podle ukrajinské ústavy. A dopadlo jak dopadlo. Obyvatele Krymu vůbec nezajímá, jestli je nějací rádoby politici kdesi z Bruselu uznávají nebo ne. Mají svoje starosti. Obyvatelé Donbasu prostě odmítli protiústavní navíc otevřeně fašistický protistátní puč. Kuriózně Donbas je území Ukrajiny, kde puč neproběhl a panuje tam ústavní pořádek. A moc na ostatním území je nelegální. Podle ukrajinských zákonů. Pokus strhnout do propasti fašismu (viz symboly "opozice") se nezdařil. A právě probíhá důležité jednání obou prezidentů. To zase bude keců! A tu "představitelku opozice", která "svoje" prohlášení pomalu slabikuje z čtecího zařízení v angličtině je už nyní pro smích. Prozíravě ji neuznala ani EU ani Německo nebo Francie. A s Poláky a Litevci si může vykládat o čem chce.

   Vymazat
  6. Václav Dvořák 13:59
   Klídek, on sem asi omylem zabrousil z Novinek a nebo z podobného webu.;-) Tam se taková rétorika používá běžně. To jsou prostě ty nové "evropské hodnoty". ;-)
   Mne rozhodně neurazí, když mě někdo nazve proruským hlupákem, kremlobotem nebo proruským švábem. Od těchto lidí opravdu ne, protože to jsou lidi na mentální a morální úrovni slavného Řeporyjce.;-)

   Vymazat
  7. 13:53 Celý svět pod vládou usa si můžete strčit víte kam a na Chartu OSN liberálně kašlete. Aby jste neměl jednou pruhovaný zadek.

   Vymazat
  8. 13:53
   Jestli vás to potěší, tak jsem i prokatalánský hlupák, protože uznávám i právo Katalánců na sebeurčení.;-)

   Vymazat
  9. 13:53
   Co máte proti chartě OSN, nebo neznáte skutečný obsah
   ? Příspěvky pana Kubrta jsou na vysoké úrovni, má rozled a objektiní posuzování, což se nedá říct o našich či evropských politicích. Nechcete raději svoje síly využít k prosazení zákona o referendu v ČR ? I ti ruští mužici v zemmljankách se ščotem v ruce, kteří ovlivňují celý svět ho mají.

   Vymazat
  10. 11:54
   Ruská federace a další státy uskupení ODKB musí jít na pomoc Bělorusku, je to zakotveno v článku 4, stejně jako něco podobného má článek č.5 pro členské státy NATO, Čemu se divíte, myslíte že svět končí na hranici spolku NATO a dál jsou lvi ?

   Vymazat
  11. Donbas a Krym. Dva, dá se říci bezvýznamné argumenty kontrující tisícům základen USA po celém světě. Tohle hlava nebere, co za bezmozky tato společnost zrodila.

   Vymazat
 7. Švédové jsou jedním z nekřiváčtějších národů na světě. Nebudu se ani zmiňovat o jejich vikingské minulosti a o opakovaném rabování Evropy. Po celou dobu II.sv.války dodávali Hitlerovi ocel a železnou rudu, čímž válku prodloužili o několik let a ještě si na tom namastili kapsu.
  Takže pozvánka ke cvičení vojenského paktu zaměřenému proti jejich sousedovi jen zapadá do obrysu švédské zrůdné povahy.
  Jen si ve své povýšenecké tuposti neuvědomují, že kdyby Rusáci opravdu chtěli, tak raketami vymažou Švédsko z mapy během několika hodin a nějaké NATO jim bude prd platné.

  OdpovědětVymazat
 8. Není to tak horké jen provokují než by něco vysypali z bombardérů tak mají doma hypersonické rakety. Navíc Ruské ponorky jsou ve strategických pozicích takže si to musí uvědomovat i takový machýrci z usa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:12
   No jasně, že to je jen takové bu-bu-bu. Ale s těmi šedesát let starými kraksnami B-52 tak mohou vystrašit nanejvýš malé děti. 😃

   Vymazat
  2. 14:05 - no pozor, vono to s těma kraksnama bude trochu jinak - rusové do TU-95 nacpali střely s plochou dráhu s doletem 4000 km - ty lze vypustit na hranici jejich doletu a hlavně mimo dosah protivzdušné obrany protivníka a zdrhnout - a teď si je pochytejte soudruzi

   Vymazat
 9. Já si myslím, že by Rusko mohlo provádět odvetná cvičení ve vodách kolem Švédska tak deseti dálkově řízenými modely ponorek. Při "klasické" hysterické rusofobii švédských úřadů tahle oblíbená národní kratochvíle zaměstná celé Švédsko nejméně na měsíc.

  A Rusové by se mohli aspoň pořádně pobavit.

  OdpovědětVymazat
 10. Dnes stejná provokace tří B-52 opět nad Černým mořem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:25
   V mezinárodním vz.prostoru si může dělat Amik co chce,pane nechytrý.

   Vymazat
  2. 14:58

   To řekněte našim pilotům a novinářům když pějí ódy na nebezpečná ruská letadla která "už,už " napadnou státy NATO i když letí v mezinárodním prostoru.

   Vymazat
 11. dnes syn před odchodem do školy sledoval kanál Cartoon Network, kde běžel seriál Mladí Titáni...madam Růža se snažila zničit svět tím, že hodlala zničit všechny zásoby pizzy a zavalit jej pirohy a borščem... tak vypadá výchova k přátelství mezi národy u malých dětí. kanál je česky dabován.

  je nutno ji zastavit za každou cenu... a taky bude zastavena

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.