Reklama

úterý 8. září 2020

Pokud byl Navalnyj otráven látkou ze skupiny Novičok, pak to neprovedli Rusové aneb Co bylo skutečným motivem k provedení této operace a jaký byl její průběh? (1/2)

Specifická analýza (13085)
8. 9. 2020

Od německých představitelů jsme se 2. září 2020 dozvěděli, že ruský opoziční politik Alexej Navalnyj byl otráven bojovou chemickou látkou ze skupiny Novičok, která patří do kategorie nervově paralytických látek. Do skupiny Novičok patří ty nejsmrtelnější nervově paralytické látky. Obecně už jakákoli nervově paralytická látka je vážný problém pro lidské zdraví a život, avšak v případě skupiny Novičok je tento problém několikrát znásoben. Je proto velmi zvláštní, že Navalnyj nezemřel během několika málo minut (v další části textu uvádíme smrtelnou dávku [1] či smrtelnou koncentraci [2] pro skupinu Novičok při inhalaci/vdechnutí, konzumaci/požití v nápoji nebo ve stravě a při intoxikaci přes kůži; stejně tak jsou dále v textu uvedeny symptomy otravy nervově paralytickou látkou a její průběh).

(Na snímku: Navalnyj je přivážen sanitou do nemocnice v Omsku)
Ptát se tedy po výše uvedeném textu na to, kdo otrávil Navalného, se nezdá být tou první nejdůležitější otázkou jako ptát se na to, jak je možné, že Navalnyj stále žije (i když je v kritickém stavu), jestliže byl otráven látkou ze skupiny Novičok, tedy dosud nejsmrtelnější nervově paralytickou látkou (přesněji nejsmrtelnější odtajněnou látkou). V tomto případě není ani tak záhadou, kdo to provedl, ale že to Navalnyj „přežil“, případně, že to přežil po tak dlouhou dobu (otráven byl 20. srpna 2020).

Pokud sem zahrneme kauzu s údajnou a nepovedenou otravou bývalého ruského dvojitého agenta* Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, pak musíme konstatovat, že ti obviňovaní Rusové mají podezřele velký pech, když se jim s tak smrtelnou látkou nepodařilo otrávit ani jednu ze tří uvedených osob. To bychom už měli začít pochybovat o smrtelnosti toxinů z řady Novičok.

Jenže obě kauzy (Skripal i Navalnyj) mají své „špinavé“ pozadí, z něhož do popředí vystupují jen smyšlené příběhy neboli zpravodajské historky*. Tyto historky jsou předkládány médiím a veřejnosti se snahou očernit předurčeného protivníka. Avšak velkou slabinou těchto historek je, že z protivníka opakovaně dělají úplného hlupáka a z profesionálních vykonavatelů neschopné „zabijáky“. Těch slabin je samozřejmě více – například interní* a externí rozpory* nebo předkládané rádoby důkazy*, které jsou spíše přitěžujícími okolnostmi pro ty, kteří chtějí někoho obvinit.

Publikované zpravodajské produkty ke kauze údajné otravy Sergeje Skripala:

Co se týče nervově paralytických látek, tak se do prokázané fabulace zapojila i Česká televize, když se její reportér Jakub Szántó snažil svou reportáží přesvědčit diváky, že v Sýrii byla proti civilistům použita nervově paralytická látka sarin. Výpovědi svědků v této reportáži nedávaly smysl, přičemž jeden svědek dokonce „vstal z mrtvých“, a to bez jakékoli pomoci. Tento a další hrubé rozpory ale reportérovi ČT nevadily, a stejně tak nevadily redaktorům ČT. Zmíněná reportáž byla analyzována v produktu 13027 „Prohlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství: Případ 4 – Sarin v Sýrii“.

Podívejme se nyní blíže na „špinavé“ pozadí případu otravy Navalného včetně motivu a průběhu eliminační operace. K tomu patří i vysvětlení, proč Němci pro jeho převoz z berlínského letiště Tegel do berlínské nemocnice Charité použili speciální zdravotnické vozidlo německých ozbrojených sil v němčině známých pod označením Bundeswehr. Důležité jsou rovněž politické aktivity, které se odehrály mezi volbami v Bělorusku a údajnou otravou politického aktivisty Alexeje Navalného (období mezi 9. a 20. srpnem).

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

20 komentářů :

 1. Zase hodili našincům kost k "úvahám". Myslím, že místo těch úvah stačí tento kratičký článek: "U Skrípala novičok, u řeporyjského blbce ricin, u Navalného novičok. Na řadě je teď ricin." Delší článek nebo úvaha nemají cenu.

  OdpovědětSmazat
 2. Nojo makrela mu prdla do huby a byl otráven bajky nám opravdu povídají furt tomu může věřit jen trouba.

  OdpovědětSmazat
 3. Němečtí soudruzi se dopustili vážné chyby a to, že pokud by došlo ke kontaminaci Navalného v Rusku, tak nelze vyloučit , že mohlo dojít i ke kontaminaci členů jeho štábu. Takže z logického hlediska by bylo dobré projevit obavu o jejich zdraví a prověři stav jeho spolupracovníků. Ale v tomto ohledu je klid po pěšině. Tudíž je na místě otázka Proč? a odpověď se nabízí sama, protože vědí, že ke kontaninaci Navalného došlo mimo území Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I to je možné. Jako u Litviněnka.

   Smazat
 4. V Sýrii to byl chemický cirkus teroristů z "bílých přileb" kteří záhadně zmizeli v Izraeli.
  Navalnij nikdy v Charité nebyl, je třeba ho hledat o 500 m dále ve vojenské nemocnici německého Bundeswehru.

  OdpovědětSmazat
 5. Ta otázka, proč je Navalný ještě živ má jednoduchou odpověď- ještě by mohl v budoucnu posloužit, a tak ho nechali na živu. Má štěstí, protože se zřejmě modus operandi od doby Němcova změnil a dnes již, vzhledem k zdokonalení metodiky i propagandy, není nutná mrtvá oběť. Bylo vyzkoušeno obé, mrtvý Němcov i živý Skripaľ a v obou případech to posloužilo účelu. Skripaľ však posloužil déle, než jeho mrtvý předchůdce. Je to jak seriál, masy jsou na to zvyklé (nenáročná zábava typu Nemocnice v růžové zahradě s tisíci pokračováními, vaří celá rodina a pod.)a udrží se tím jejich pozornost mnohem déle. To znamená že efektivita versus cena je zřejmě vyšší u přeživších.
  No a jako člověk, který o problematice látek, které byly údajně použity, něco ví, budu muset přehodnotit své vzdělání a asi vrátit diplom. Vše je v praxi jinak, než v co jsem doteď mylně věřil. Inu i ten Novičok je zřejmě "jenom člověk" a také nemusí být v plné síle.
  Jako práce profesionálů je to trapné a jako komedie to celé stojí pod psa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, ten Novičok se chová jako neposedný virus nové skupiny. Chvíli zlobí, chvíli křísí. Sakra, všechno, co nás učili a co jsme se naučili je na pendrek! :)

   Smazat
  2. Je to ako ta slovenská Kucijakiáda ale okolo Navaľného a ďalších kritikov Bratislavy... pardón: kritikov Moskvy. Presne ako píšeš, taká nudná obohraná telenovela na niekoľkosto pokračovaní pre nenáročných divákov anglosionistických médíí. MPU.

   Smazat
  3. Ano, pokud člověk o bojových látkách něco ví, nemůže tomu, ani žádnému jinému předkládanému příběhu pochopitelně uvěřit. Ale vemte to za opačný konec. Kolik lidí v Americe, a vůbec v západním kapitalistickém světě o těchto látkách něco ví? Kolik lidí v zemích, kde neexistuje všeobecná branná povinnost s ní přišli do styku a kolik lidí bylo školeno na vyhodnocení použití těchto látek a odstraňování jejich následků?
   A tahle nevzdělanost a neznalost většiny populace zákonitě vyvolává v lidech přesvědčení, že to musí být pravda, když "odborníci" tohle říkají a píší. V zemích východního bloku, kde je stále ještě spousta žijících, co prošla zákl. voj. službou, kde i každý prostý voják shlédnul výukový film, kde byly nervově-paralytické látky podány psovi nebo opici, kde si pak na polygonu vyzkoušeli jejich likvidaci, tak takoví lidé nemohou těmto nesmyslům uvěřit. Teď jde jen o to, aby těmto zkušeným uvěřili dnešní mladí (tak nadmíru sebevědomí) lidé. Nebo budou radši tupě přikloněni k protiruské a protičínské histerii, kterou jim vmanipulovali ti, co je mají dokonale přečtené...

   Smazat
 6. Pro 12:29, v Sýrii, než vypukla demokratizace, byly prováděny výslechy podezřelých z terorizmu. Místní ??? služby mají zřejmě bohaté zkošenosti. Že by nemohli polapit nějaké ty "přilby" a vymámit z nich přiznání, jak to skutečně bylo, je divné. Technicky by to zvládli i nějací čučkaři. A i vedlejší efekt- psychologický tlak na členy spolku "bílých přileb" by byl nezanedbatelný, skončila by beztrestnost a asi by si rozmysleli, jestli ten grošík stojí za ten risk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.30 Výslechy torturou a beznadějí USA provádí permanentně převozy protiprávně unesených do servisních států, oibvykle jiné rasy, než dotazovaní... kterým skuteční odborníci nedovolí zemřít předčasně, když smrt je až tou nejvyšší odměnou a projevem křesťanského milosrdenství - které je nutno si spoluprací poctivě zasloužit.
   V USA byly s úctou a s velkou pozorností studovány metody a postupy katolické španělské inkvizice... a misionáři přinesli cenné, mnohatisícileté, poznatky a zkušenosti z Asie, zejnéna z Číny. Proti nim byli Indiáni i Evropané moc hrr... uspěchaní a zbrklí, málo rafinovaní. Indiáni dosáhli pomsty a pobavili se, křesťané dostali doznání pro lámání kolem nebo pro hranici, ale od Číňanů se po Marku Polovi učili i Benátčané...

   Smazat
  2. Ne, to by byla politická chyba nejvyšší blbosti. Pak by se na tomhle základě vrhli všichni v "demokraciích" ne na viníky, ale na oznamovatele a obviňujícího!
   Ten grošík nestojí za tohle riziko. V takovém případě by se muselo postupovat tak, aby se nedal nikdy zpochybnit ani jediný krok, jediné slovo.
   Vemte si těch přes třicet "wágnerovců" v Bělorusku a i když se vysvětlilo co a jak, tady tomu nikdo nebude prostě věřit, když se mu to nebude hodit. A naopak, když se to bude hodit, tak to použijí zase proti Rusku nebo samotnému Bělorusku. Nikdy ale nebudou oficiálně obviňovat Ukrajinu a Polsko za podíl na téhle provokaci.

   Smazat
 7. Museli ( kdo za tím stojí) tomu Navalnému dobře zaplatit, když se propůjčil k takové šaškárně. Zneužili jen jeho profláknuté jméno v Rusku. Proflákl se svým protiruským postojem, přičemž nechápu,proč své provokační pózy uplatňuje v Rusku? Proč se "nepřesunul" do USA - tam by byl v popředí mediálního zájmu, tam by ho zneužívali proti Rusku jako cvičenýho medvěda. Ovšem - taky by určitě byl reálně ohroženej - za neuposlechnutí příkazu, nebo kdyby si špatně nějaký příkaz vyložil a špatně ho interpretoval - jen jen smrt. Všelijak zinscenovaná. Mafie ještě nikdy jinak nepostupovala. A toho se každý ten novodobý rek bojí. Raději bude provokovat ve vlastní zemi, uplácen "západem". Ono to vyjde nastejno, dnešní "světová mediální žumpa" se postará, aby byl za hvězdu - ale není přímo ohrožen na životě. Prachy má, a úkol škodit a špinit taky. Jako to bylo (a pořád je) u nás, jako to bylo už v řadě jiných států - jmenovití škůdci uplácení "západem" působí všude. "Západ" si pro takové úkoly nevybírají pracháče - ti nemají potřebu špinit vlastní zem, vybírají si nuly, nýmandy, s narcistickým postižením. Nahý zadek, obrovské ego, a touha být vidět, zařadit se mezi "nadlidi" - a media udělají boha z laciného darebáka, a obráceně - všemi nenáviděného lumpa z boha. Mají obrovskou moc.I teď všichni se zaujetím sledují tuhle šaškárnu, tuhle cirkusovou klauniádu.Samozřejmě se žádná otrava nekonala, všechno je jenom hra na "jako" a dokud to lidi u počítačů, TV a nad časopisama žerou, tak dlouho se hry na "jako" budou hrát. Lidi musí být první, koho to omrzí - media to neomrzí nikdy, ta se tím ohromně dobře živí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo říká, že se k tomuto "činu" Navalnyj propůjčil dobrovolně?
   Část pracháčů takové záležitosti klidně bude ve vlastním zájmu i financovat. samozřejmě tak, aby z toho měli zisk. A je jedno jestli peníze nebo moc. Stačí se podívat na Ukrajinu v průběhu posledních 20-30 let, abychom měli odstup. U nás se přece takoví pracháči taky našli.

   Smazat
 8. Proč se zde neobjeví nesouhlasné příspěvky,??????

  OdpovědětSmazat
 9. Mam take podezreni, ze je vse nainscenovane.
  1. Sel na WC a zacal rvat.
  2. Rusove zadny jed nenasli.
  3. Hodne rychle si ho vyzadali z Nemecka a prevoz byl asi pripraven predem, slo vse velice rychle!
  4. Lekari v Nemecku nevydavaji zadne zpravy, ty slysime od politiku, kteri celou kauzu Navalny maji za ukol pouzit na zastaveni vystavby NS-2 a uvaleni dalsich sankci na Rusko.
  Cele to vypada jako Skripalovic otraveni.

  OdpovědětSmazat
 10. A proc neni a nebylo prvni podezreni na coronavirus?

  OdpovědětSmazat
 11. Tvrdit, že Putin je zodpovědný za všechny události v RF je stejné, jako že Trump může za to, že nějakýmu afroameričanovi v USA chytli saze a sejmul policajta.
  Z novinářů se nám začínají stávat tuplovaná hovada.

  OdpovědětSmazat
 12. Jak vidno, tak se ten "čok" stal univers politicko-chemickým
  bojovým prostředkem. Do jeho řady se dostala i Ruská vodka.

  OdpovědětSmazat
 13. TTrumf a jeho zločinecká parta nerespektuje základní zákon mezinárodních vztahů jakým je Charta OSN. Je potřeba odpojit NATO i se Štolverkem od USA a podřídit OSN, včetně asistence vojsk Ruska a číny a bylo by po srandě. Už by ten diktátor Trumf nemohl trestat a zabíjet ve světě koho chce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.