Reklama

úterý 8. září 2020

Pokud byl Navalnyj otráven látkou ze skupiny Novičok, pak to neprovedli Rusové aneb Co bylo skutečným motivem k provedení této operace a jaký byl její průběh? (2/2)

Agentura EXANPRO

Specifická analýza (13086)
8. 9. 2020

Analytický produkt přímo navazuje na zpravodajský výstup 13085.

V médiích se začaly objevovat zprávy, že za otravou mohl stát ruský režim, což jsou tradiční jednostranné závěry. Pokud je ruská vláda obviňována jenom proto, že byl Navalnyj aktivním opozičním politikem, tak je to trochu málo. Takový závěr je zavádějící už jenom proto, že nebere v úvahu jiné reálné možnosti. U incidentů nejen s politickým podtextem je vždy nutno zkoumat, šetřit*, či přímo vyšetřovat* celý případ ze dvou stran. Všechno má svůj líc i rub, a tak je nutné k tomu také přistupovat. Podobné incidenty mohou páchat jak političtí protivníci, tak lidé z nejbližšího okolí oběti, případně státy a organizace, které oběť politicky a jinak podporovaly. Říká se tomu výnosná či přínosná oběť (payoff victim) vhodné politické figury z vlastních či podporovaných řad pro naplnění takzvaného vyššího cíle.


Opravdu byl Navalnyj pro ruský režim tak vážným problémem, aby musel být odstraněn, a ještě navíc tak zpackaným způsobem, a dokonce za použití velmi smrtelné látky z řady Novičok, která opět nefungovala? Anebo si jeho zahraniční podporovatelé usmysleli, že jim v boji proti ruskému režimu může posloužit mnohem lépe jako oběť?

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

11 komentářů :

 1. Níž než guma…

  S Nord Stream dva jsou patálie
  Americká strana vyje
  že jí není vůbec vhod
  tenhle „ďáblův“ plynovod

  Dělá, co je v jejích silách
  aby dílo překazila
  Vyvinula silný tlak
  Ještě se ptá někdo, jak?

  Navalný měl silné křeče
  do Německa se však vleče
  aby zažil velký šok
  že má v těle novičok

  Když prý Putin druhé tráví
  myslívá na jejich zdraví
  aby mohli v klidu žít
  a být hlavně brzy fit

  Vzpomeňme si na Skripala
  média ho všude cpala
  K Assangeovi? Ani ťuk
  ten je demokratům fuk

  Co by tím vším Putin získal?
  Ten problému čelí zblízka
  Kdo má prospěch, ne-li on?
  Dotaz stojí milion

  V USA jsou naši drazí
  co nám obchody vždy zkazí
  Pro čí dobro? Přece jich
  na to není třeba čich

  Přítel vás prý nevydírá
  Vidíte už, kde je díra?
  Zavést digitální daň
  kamarádíčku se chraň

  To potom vám ihned hrozí
  tihle samozvaní bozi
  válkou, kde je spousta cel
  Občan aby doplácel

  Kdo dnes těmhle zkazkám věří
  v nichž vypráví o páteři
  rovné, kdo je ohnut níž
  nežli guma, čili pryž?

  OdpovědětSmazat
 2. Tato protiruská trapnost s tzv. novičoky v provedení záp. taj. služeb je urážkou intelektu inkluzivního školáčka, natožpak normálního smrtelníka.
  Jsou už tím trapní jak lopuch ...

  OdpovědětSmazat
 3. USA do dnešního dne nebyly schopné vyšetřit, kdo jim zabil Kennedyho a po jiných to chtějí okamžitě? Na to, jak jsem jim dříve fandil, tak momentálně jsou zcela na chvostu,

  OdpovědětSmazat
 4. Tak se mě zdá že cílem tohoto „snažení" je zlikvidování projektu Nord Stream.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak moc, abych platil za přečtení, mě to nezajímá. Otom bude ještě napsáno pravd a nepravd.

  OdpovědětSmazat
 6. Název "novičok" vymysleli naši dnešní spojenci,Rusové pracovali na projektu "Foliant" a kompletní laboratoř i s perosonálem si odvezli v 90 letech Američané z Nukusu, Uzbekistan. První typ z řady těchto látek vytvořili Němci v roce 1936.
  Byl použit pouze jednou a zemřeli všichni kteří přišli s obětí do styku včetně pataloga. Tvrzení politiků EU jsou jen pohádky pro stádo na dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo používá Novičok o trávení lidí? No přece ten, kdo potřebuje vždycky rozviřovat útoky na Rusy a Slovany, aby zakryli vlastní zločinnost. Ti, co dnes v kAuze nejvíce křičí jou ti, co Novyčok používají A CO JSOU ZNÁMÍ JAKO MASOVÍ VRAZI. Jsou to ti, co vedou po celém Světě války pro zisk zločinného kapitalismu. Jsou to ti, co "uvalují" sankce na nepohodlné státy, které jim brání v rozkrádání cizího majetku. Volím pana BaBIŠE, I KDYŽ SI NEDĚLÁM ILUZE, ŽE SE MU PODAŘÍ KAPITALISMUS JEN O VLAS POLIDŠTIT. ALE OCEŇUJI JEHO SNAHU MÍRNIT DOPADY ZLOČINNÉHO KAPITALISMU!

  OdpovědětSmazat
 8. Proč by Navalného otrávil Putinův režim a pak by ho poslal ke svému usvědčení do Německa? Možná, že Rusové jsou hlupáci ale až takoví? No, určitě tím přesunem postiženého neudělali pitomce ze sebe ale z Němců a Západu. Putin dobře věděl co dělá. A teď, jak ztohoven? M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě. Přesunem mu možná dokonce zachránili život. Protože teď veškerá vina a odpovědnost je na Německu.
   Jak já sleduji a chápu mezinárodní politiku, tak si dokonce začínám myslet, že možná tohle celé bylo geniální, protože to, co mělo v souvislostech i kromě jiného "odklonit" Rusko od Běloruských záležitostí a zavrtat ho do vlastních "problémů" (ale která vláda by se zabývala vážně někým, kdo má podporu podle různých zdrojů od 0,6 až k celým dvěma procentům? Zvláště když se proflákl nesmyslnými urážkami válečného veterána a měl se odpovídat před soudem? Snad ani ta EU by to neudělala, kromě menšin LGBT :)) se ukázalo nakonec jako časovaná bomba pro Německo, tedy pro celý ten "náš" cirkus "západ". Tam už museli jednat doopravdy a první informace byli, že nenašli NIC, co by odporovalo diagnóze lékařů z Ruska.
   Řešení už je.
   Otázka za sto bodů je, kdo je skutečně za Navalným. Jestli Německo a EU a nebo mnohem spíše "osamoceně" někdo z USA. Pak by to celé také mohla být akce namířená k tomu, aby se nakonec nedostavěl onen známý plynovod. Pak by Navalnyj byl skutečně otráven něčím, a ve spolupráci Ruska a Německa zachráněn. Ale každopádně si na to za čtvrt roku asi nikdo nevzpomene, pokud přežije.

   Smazat
  2. EU nedělá nic bez vědomí svého spojence za mořem, a spojenec zase když jde o Rusko nedělá nic americkýma rukama. Stará praxe ještě ze studené války.

   Smazat
 9. Tedy jak nám vysvětlili odborníci, určitě nebyl pan Nevylný otráven Novyačokem, neb všechn příznaky otravy jsouá v rozporu s jeho působením. Stejně jako v přípqadě pana Skřípala a spol. Samozřejmě soudobí Goebbelsové si mohou vyprávět co chtějí, souznbí jen s hlupáky a zločinnými antihumaniosty, kteří mají potešení z jakékoliv války. Je na čase formovat lidi do boje za pravdu, lží si nepomůžeme, jedině k vyhlazení spolčenými zločinci proti lidskosti. Ti dnes mají navrch, ale což to nedokážeme změnit?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.