Reklama

čtvrtek 17. září 2020

Poslouchat rady naší opozice je zločin, pane Babiši…


Jiří Vyvadil

17. 9. 2020 VašeVěc

Premiér Andrej Babiš úspěšně udržuje své hnutí ANO už po dva roky na hladině 30% volebních preferencí. Ne, že by jeho předchůdci ve funkci premiérů a předsedů vlád tohoto nedosáhli. Dosáhli, ale v podstatě jen při kulminaci kolem voleb. Lze si to vysvětlit různě. Ale možná nejlepším vysvětlením je, že po kulminaci jim opět sebrali body právě ti protivníci, které porazili. To ovšem by neměl být problém Andreje Babiše, protože i když třeba Piráti a částečně i ODS trochu rostou, v žádném případě nepředstavují onu alternativu, jakou vůči sobě a v zásadě rovnocenně proti sobě představovala ČSSD a ODS.


Přesto k nepochopení zejména svých voličů, premiér až úzkostlivě nabíhá na nesmysly opozice a poměrně často je, byť načas přebírá. Snad nejvíc se to projevovalo v průběhu koronavirové krize, striktní, ale účinná opatření navíc silně akceptovaná zpočátku nejširší veřejností záhy vedla k poklesu množství nakažení a Česko se doslova v krátkosti probilo mezi premianty. 

Ale nejen to. Naučili jsme svět nosit roušky a po vzoru našich manželek, milenek i babiček se i ženské v USA naučili šít roušky… 

Po měsíci epidemie opozice pochopila, že je k ničemu a nastartovala zběsilou protikampaň. Hysterčila z uzavírání hranic, že je tím ohrožen vývoj po roce 1989, hysterčila proti sociální distanci, že jde o omezování svobody, házela vládě klacky pod nohy v každé maličkosti. Andrej Babiš ani po šesti letech v politice nechápe, že opozice vždycky bude proti němu a vždycky bude brutální a chce si ji udobřit. A tak se okamžitě odstraňovala omezení, otevíraly hranice a nastával všeobecný tanec na Titanicu. 

Dnes tatáž opozice a titíž novináři, kteří Babiše kritizovali za restriktivní opatření jej kritizují, že unáhlené uvolňování. No, protože se z Andreje Babiše stal zbabělec, už není schopen například povolat Primulu a podobně jako Boris Johnson vystavit zákaz setkávání více než šesti osob. 

Je dobře, že ostatní státy vůči nám zavřely hranice, když my už jsme tak blbí. Andrej Babiš by měl rozhodně méně mluvit, možná vůbec ne. Chlubit se tím, že máme malou smrtnost je fakt na hraně politické idiocie. Lze pochybovat, že ten stav bude tak dobrý i za dva měsíce. Ta opatření jsou tak měkká a Babiš tak bojácný, že se stav zákonitě bude jen zhoršovat.


34 komentářů :

 1. A nenapadlo Vás, že ten prudký nárůst pozitivních je jako? Vždyť co nám hrozí. Německá neziskovka zapálila tábor migrantů v Řecku a Merkelová hned bouří, že nyní v době německého předsednictví se definitivně začnou rozdělovat migranti do všech zemí Unie. Takhle k nám těžko bude někdo chtít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte migranty anonyme 10.52? Ale to je směšné! Těm je úplně jedno, kde se bezpracně nažerou a vychrápou! Sami mají vši, jsou samá špína a nemoc, serou a močí venku, klidně si vyberou žrádlo z kontejneru - ti nikdy neřeší jakoukoliv hygienu! To nebyl dobrý příklad! A jaký "nárůst" máte na mysli, když se otevřeně píše, že všichni jsou "bezpříznakoví"!!!Nikdo není v nemocnici!!!! Takže - vám vůbec nic nebylo, není a nebude, ale přesto vám zabalí hubu a řeknou, že jste nakažený! To vám připadá normální?

   Smazat
  2. JEŠTĚ MI NIKDO NEVYSVĚTLIL, PROČ VYRÁBÍME MIGRANTY, PROČ JE TRaNSPORTUJEME DO EVROPY. JISTĚ LIDEM V NOUZI SE MÁ POMÁHAT. Ale proč přivádíme tyto lidi, státy, národy do nouze? Proč je pro politiky EU jednodušší ty lidi, státy a národy, co jsme přivedli do nouze přestěhovat do Evropy, než napravit, co jsme zločinného napáchali? Víte proč Česko vede války proti jiným zemím? Proč je okupuje? Já tedy ne a nepochopím to, jako šly nad mé chápání nacismus, holokaust, koncentráky, masové vraždění lidí a 60 milionů mrtvých za 2. světové války. Vám to přijde normální? Kam se poděl z Česka humanismus, proč vítězí u nás ti, co se přidávají na stranu zabijáků, proč se musíme podílet na teroristických válkách bohatých a vyvolávat proti sobě partyzánský terorismus? Proč jsme museli aktivovat soudobou podobu muslimství? Proč, proč, proč? Lidí vidím kolem sebe spousty, nesou odpovědnost za současný stav věcí, protože neprotestují proti páchaným zločinům miliktaristů. Myslíte, že dojdeme jednou jako lidé také k lidství?

   Smazat
  3. Asi se budu opakovat a Vy to jistě víte stejně jako já, ale odpověď je jednoduchá. PRO PRACHY!!! Pro peníze a moc hrstky nejbohatších lidí světa. Několik desítek lidí ovládá tento svět a rozhoduje, s kým budeme příště válčit, kde bude shromážděno bohatství a kde hladomor. TOTO

   Smazat
 2. Za posledních pár desetiletí můžeme vidět, že politika je aréna predátorů (jak kdosi napsal), kde se pracuje hlavně se lží. Organizátory her, je lež vhozena do veřejného prostoru a nyní je na politicích, jaký postoj k té lži zaujmou, aby to posílilo jejich preference, případně aby je to nesmetlo. Ať je to zbourání dvojčat „Afghánci“, jež mělo za následek likvidaci Iráku, ať je to sestřelení Boeingu „Ruskem“ nad Ukrajinou, jež mělo málem za následek třetí světovou, ať je to otrávení žijícího Skripala, či žijícího Navalného. Nyní je hozen do ringu klacek Covid-19. Politici, ukažte se, jak se s ním umíte ohánět. I pan Paroubek si s ním trochu zašťouchal, aby připomněl, že také chce být ve hře. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak nevím proč se jich bojí stejně ho nenávidí a jiné to nebude vládu a moc má on a měl by jednat.

  OdpovědětSmazat
 4. Souhlas! Babiš se toho skutečně dopouští a začíná si nabíhat. Běda jestli se zvedne výurazně smrtnost, lidi to dají za vinu jemu. Opozici se podařil skvělý kousek, dostat Babiše do pozice viníka. Lidi zapomenou, že to byla opozice, kdo to způsobil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to "smrtnost?" anonyme 12.12 - do nedávna neznámý pojem. A "smrtnost" se nezvedne nikdy - není proč. Ale media o tom budou psát, jakoby se zvedala. Už se jenom lže, a jak už se poučili, na lidi lze aplikovat kdejakou sračku - všechno berou vážně. Nebo to taky hrajem, a hrajem s nimi hru na "jako? Jako že víme dobře, že s námi hrají habaďůru, ale aby byl klid, a aby měli radost ze vzorného národa, budeme s nimi tu blbou hru hrát? Přesně jako "císařovy nové šaty"!! Andersen byl genius - vystihl přesně princip pokrytectví. Kdo by se odvážil říci, že "císař je nahý", přijde o svůj úřad - a tak všichni hulákali, jaké má císař krásné šaty! Je to hnus - všechno!

   Smazat
 5. Super. Podle hesla - "Všichni jsou debilové, jen já jsem Paroubek".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak- takhle bych Jirku Paroubka neviděl anonyme 12.14. To je nesmyslná škodolibost. Nikdy nedal ničím najevo, že je průměrný zloděj a shrabovač peněz, a nikdy nebyl žádný narcis - naopak, působil lidsky a skromně - na rozdíl od toho parchanta Topolánka? Nebe a dudy.

   Smazat
 6. Co tahle vyčpělá bezvýznamá figurka můžete nabídnout? Nic Jen nenávist a pomluvy opozice.

  OdpovědětSmazat
 7. Velmi přesný popis.
  Babiš šel na ruku destruktivní opozici, která vyvolává neustále nenávistné nálady.
  Přistoupil na hru, kterou nemohl vyhrát.
  Je populista, a tady zaplatil za svůj špatně ohraničený populismus. Problém tedy není populismus jako takový, ale jeho špatná ohraničeno stále.
  Na druhou stranu má Babiš štáb lidí, kteří by mohli hýbnout "zadkem" a toto doložit a mediálně prodat.
  Je to na něm, jak se k tomu postaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte na toho Babiše pořád nadávat - do hajzlu! 13.15 a další! Všichni - z novinek - ne? Neumíte nic jiného, než urážet a nadávat! Co je to "populista" - kdo to myslí s lidma normálně jako s lidma? Kdo je nepovažuje za překážející hnůj? To je populista? Takže - kdyby občany například svážel do koncentráků, byl by správnej? Jděte s tím fakt do hajzlu! Když vám rodiče v dětství dávali nažrat, byli to populisté? Asi už vám z mediálních vejžblechtů hráblo. Před Čechy ( dnes českama) by neobstál ani Bůh. Kdo by obstál??? Žádný politik dnes - kdekoliv - nemůže samostatně konat a jednat - to by mu zase spílali "diktátorů"! Vždycky se musí podřídit, a vždycky každý má proti sobě "opozici" - tohle kdo vymyslel, toho měli dát sežrat lvům. Protože se nedá přijmout žádný normální zákon! Ten to chce tak, ten naopak - lidi, kteří berou sto tisíc měsíčně, se můžou klidně jenom rvát, hádat, a předvádět směšná divadla - reálného nemusí nic a nikdo na ně nemá.Píše se o tom v mediích - a oni předvádějí svoje hovadiny dál. Proto není za třicet let!!! zákon o prokazování původu majetku, proto není vyřešeno sociální bydlení, proto chodí po kolena ve sračkách čtyř milionů nesmyslných exekucí - a nic se neřeší, jen medaile, sochy, sloupy a Tchaj-wan - jen sračky! Za všechno může Babiš? Ten jenom naskočil do jedoucího vlaku, ale tím se vlak nezastaví, ani nevykolejí, prostě jede dál! Jestli někdo nechce pokračovat v jízdě, má možnost jenom vystoupit, ale to je tak všechno. Jenže to diskuzní smečce nedocvakne nikdy.

   Smazat
  2. Klídek.
   Populista nemá jenom negativní, ale i pozitivní význam, stejně jako populismus. Ty pozitivní mohou být někdy hodně významné a přínosné.
   Problém je, že je populismus může mít i negativní stránky, např. Babiš vyjde vstříc části společnosti, u které mohou převládat v určitých oblastech destruktivní rysy, schválně podporované opozici.

   Smazat
 8. ano, nejhorší smrt je prý z vyděšení ... !

  OdpovědětSmazat
 9. Opozice chce předhodit davu viníka, nakonec co se nepovedlo s Čapím hnízdem, s nátlakem na nemocného syna, s udáním u EU, tak třeba se konečně povede teď. Vůbec nejde o řešení katastrofy,ale o jeho abdikaci. Je to velmi přehledné, jen jsem přesvědčen, že milá opozice nemá sama co nabídnout. Tak se povelo rozhádat Česko a vykopat ještě hlubší příkopy. Nevidím budoucnost moc růžovou. Zdraví Tomáš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Tomáši 14.48- velice sprosté a odporné mediální útoky (řízené odněkud -odkud?) Babiš ustál! To by asi ustál málokdo. Je hoden obdivu - ne spílání a nadávání od diskuzních štěkalů. Myslím si, že i sousedské spory málokdo ustojí bez psychické újmy, jsou z toho i tragedie - a ustát útoky všivácké a smradlavé politiky, řízené ze zámořské stoky, podplaceným mediálním kompostem - na to už musí být síla! Kdybych já byl politik a všivák z medií by předváděl veřejně mého syna, a poškleboval by se, podepsal by si rozsudek. Umlátil bych takové sprosté, laciné a podplacené všisko! Ne že bych se odprásknul jako Martin Štěpánek. Nikdy nezapomenu jak neskutečně sprostě útočili na Jirku Paroubka, kdy neušetřili ani jeho miminko, nebo Vítka Bártu -toho jsem taky obdivoval, protože ten odporný soudní hnůj, co předváděla media veřejně, se nedá ani pochopit. Tak to funguje jenom v močůvce USA, a navazujícím toku močůvky -ČR. Nikde jinde. Zesměšnit, poškodit, zničit život, a pak ticho po pěšině.Milada Horáková na tom byla lépe - ji jenom pověsili, pak už ji nechali na pokoji. V současných zvrácených poměrech je to daleko horší.Morálka, cítění a vkus lidí je úplně v hajzlu. Všichni budou skučet, až se vesel jednou chopí ti mladí, potetovaní pitomci které soustavně kazíme, a předvádíme jim, jak dělají politiku mizerové, hajzlové, a šmejdi. I já zdravím.

   Smazat
  2. Ale to je přeci demokracie!

   Smazat
 10. Babiše rád nemám, ale:
  1) toleruji ho, protože kavárenští ho nenávidí
  2) začíná mi být sympatický svým prohlášením: "Nebuďme z toho coronaviru podělaní." (volně upraveno) ;-)

  OdpovědětSmazat
 11. Náš národ je neskutečně zpovykaný. Ukázalo se to při privatizaci jak nám Klaus st. demonstroval v Čt, jak jsme pro západ žádaný a premiantem v postsocialistických státech. Výsledek, vše rozkradeno jsme montovna a nemáme vliv na dění ve vlastní zemi. Lež a prachy se staly modlou od 89 roku. V době Covidu je to stejné. Remcat a kafrat do všeho i když tomu nerozumíme. Zpochybňovat, rozeštvávat to nám jde, ale nenést odpovědnost. Proč opozice vše začala kritizovat, když jsme měli výborné výsledky se ukazuje jako podlost na občany. Hájila prý svobodu občanů, vše rozvolnit, aby mohli v létě k moří a strašila znovu zadrátováním hranic. Teď, když se ukázalo, že je zle tak odpůrci znovu kritizuji vládu. Celý "demoblok" je prolhaný a jde mu jenom, aby se dostal k moci. Pražský pirát Hřib jel raději na Tajvan než by se staral o Prahu. Teď mají plnou hubu kritiky. Pokrytecká svoloč.

  OdpovědětSmazat
 12. Nezlobte se, ale pan babiš a jeho ANO je zřejmě nejlepší co tady dokáže v tuto chvíli vládnout. Jakkoliv se vám nemusí některé kroky líbit, tak představa vlády Top, ODS nebo pirátů s podporou takových křiváků jako jsou starostové nebo KDU ČSL..ne.I ta ČSSD je prostě po tom co předváděl Zaorálek na ministerstvu zahraničí nevolitelná..Moje představa- státotvorných stran je ANO jako středopravá, Trikolora jako pravice, Tomio jako pravicová, ČSSD komunisté vlevo

  OdpovědětSmazat
 13. Ano, včera se fialový předseda modrých ptáků nechal slyšet, že díky jim, tedy opozici, schválil parlament zrušení daní z nabývání nemovitostí. Zapomněl říci, kdo tu daň, původně placenou prodávajícím, před časem na kupujícího převedl. Je také zřejmé, kdo by měl mít z této změny největší prospěch. Jistě hlavně ti, kdož v současně rozjíždějící se krizi budou stále mít na to, nějaké nemovitisti kupovat.Q.

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Vyvadil dobře jste to napsal. Já jsem nebyl voličem Babiše... ale, když chci být spravedlivý, tak musím uznat, že to nedělá špatně. Ale taky mě zaráží a vadí jeho bezbřehý populismus vůči lidem a opozici, která mu hází klacky pod nohy,... ale to už tady napsali jiní také.

  OdpovědětSmazat
 15. Pan Babiš má sice nedostatky v češtině, do které se mu vplétá jeho rodný jazyk, ale to nic nemění na skutečnosti, že je absolutním premiantem mezi premiéry polistopadové éry. Když si vzpomenete, jak za vlády těch předchozích "poctivostí" udřených politiků byl okraden stát o 11 tisíc miliard kč = 11 bilionů, že jen pan Kalousek dovedl udělat dluh téměř 500 miliard v době, kdy žádná krize nebyla - a jak by také mohla v dobách vítězného tažení zločinného kapitálu být. Kdo rozkradl desítky miliard z důchodového fondu? Kdo vykrádal pojišťovny a státní banky? Kdo vykradl banku, kde se měly shromažďovat peníze z privatizace a nechal v ní dluh také bezmála za půl bilionu?
  A to, že takové pro kapitál "radostné" hospodaření se státním nevede Babiš, je jeho velký hřích. Kapitálu se zastavili penězovody nakradených peněz a zmenšilo se i korupné těm politikům, kteří takové hospodářství u nás vedli. A ti dnes nejvíce útočí na Babiše a na ANO, aby se zase vrátily časy zlodějů a tunelářů českého státu a národa.
  TAK UŽ VÍTE, KOHO NEMÁTE VOLIT A PROČ? TO SE TÝKÁ I KRAJŮ A I TRAFIKANTSKÉHO SENÁTU , DOMOVU NEJVĚTŠÍCH FLÁKAČŮ!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Souhlasím s autorem článku v tom smyslu, že by premiér měl být stabilnější ve svých přístupech a už vůbec by se neměl nechat vykolejit "názory" podlé a sprosté opozice v podobě demobloku. Cožpak má nějaký význam zohledňovat blábolení takových "duševních gigantů" jako je Fiala, Pekarová, Stanjura, Michálek, Rakušan o "charakterních" lidovcích raději nemluvit.

  OdpovědětSmazat
 17. Byl bych raději, kdyby se nešavlovalo pojmy zločin a vlastizrada na počkání. Vede to k otupělosti a lhostejnosti. Možná jsou vhodnější výrazy jako nemorální či nezákoné, nebo jen nevhodné. Dávám do placu jen k úvaze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čelíme bezprecedentní celosvětové zdravotní katastrofě. Nikdo nic neví, odborníci si protiřečí. Očekávali bychom, že celá naše politická reprezentace bude usilovat o konstruktivní spolupráci, jak situaci optimálně zvládat ve prospěch obyvatel. Zatím demoblok štěká, ať dělá vláda, co dělá, místo aby pomáhal.
   V březnu se nevědělo absolutně nic, v Itálii to krutě nezvládali, umírali na chodbách nemocnic, pomáhali jim paradoxně kubánští, ruští a čínští lékaři. EU nic, ještě nám Německo ukradlo roušky. Dokonce v USA nezvládali, zřídili hromadné hroby.
   Buďme tolerantní k vládě, která se snaží. Po válce je vždycky každý generálem, ale kdyby byla ve vládě jakákoli jiná politická strana, také by hledala východisko od zdi ke zdi.
   Švédsko je bohatý sociální stát s dostatkem lékařů, zdravotních sester, lůžek, stejně tak Německo.
   Zadlužená montovna ČR s nedostatkem lékařů a zdravotních sester se může srovnávat jen se sobě rovnými.
   Neštěkejme, spolupracujme, buďme solidární k našim blízkým, sousedům v rámci naší země. EU nás jen využije, použije, zneužije - pošle ty nejhorší otraviny ("Češi jsou na to zvyklí") a zadrží roušky (Deutschland über alles). Myslíte, že Němcům, Francouzům, ... a jiným na nás záleží? Že nám snad budou bezelstně, nezištně pomáhat?

   Nám chybí tisíce zdravotnických pracovníků - lékařů, zdravotních sester.

   Smazat
  2. V Aspen Institutu naši politici napříč všem politickým strám (kromě KSČM a SPD) vzájemně souzní (krmeni Bakalou z peněz z ukradených hornických bytů), ale na postupu v době koronavirové si vzájemně nevyjdou vstříc a neshodnou se.
   Co je Aspen Institut za sektu? Nevolme ty sektáře, jsou nečitelní.

   Smazat
  3. Že nemáme zdravotní sestry a lékaře je velká chyba vlád. Vystudovaný personál odcházel na západ za lepším výdělkem, aniž by státu zaplatil za studium. Instituce tiše přihlíželi a kritiku na nedostatek personálů bagatelizovali. Než by jim přidali na mzdách, nechali je odejít. Teď vidíme výsledek.

   Smazat
 18. Je to marné, je to marné. Jaká OPOZICE? Vždyť je to jenom menší nebo větší zlo pane Vyvadil. Jsem zvědav jak se vyvrbí SPD. Okamura nemá charizma a ty jeho proslovy jsou také takové neupravené. Určitě tam jsou nějací krtci co udělají ve vhodný čas pořádnou rozkrádačku a po tahanicích to ústavní soud zkroutí a dostanou ještě odškodnění. Přes to je budu volit, protože jsou tím menším zlem a pokusem o změnu. Horší to bude s prezidentem a tam bych navrhoval p. Davida.

  OdpovědětSmazat
 19. Ten to zase baští, rouškomil jeden ... I v těch USA výrobci píší na roušky, že jsou proti Covidu na draka ... www.casopis-sifra.cz/pro-dlouhodobe-noseni-neni-vhodna-ochrana-rouska-ani-respirator-nedokazu-si-predstavit-behat-v-nich-treba-pul-roku-rekl-roman-prymula-pri-pandemii-praseci-chripky/

  OdpovědětSmazat
 20. U nás to má corvir jednoduché, jen jestli se sami nevybijeme bříve bez něj.

  OdpovědětSmazat
 21. 18:37 Máte pravdu, na to, že víme kulový, tak o to rozhodněji odsuzujeme názory jiných. Čím máme větší strach, tím víc přidáváme na vulgaritě, možná si tak dodáváme "sílu". Přitom zhruba do Vánoc bude jasno, jenom to asi bude stát zbytečné mrtvé. Nevím a proto se nedokážu ztotožnit ani s jednou ze skupin. Přiznávám si strach z nepoznaného a proto se přikláním k opatrným. Jen si říkám, že je dobře, že generace před námi nebyly tak lehkovážné a vymýšlely vakcíny. Děkuji jim, že byly tak zodpovědné a nevymýšlely biozbraně. Nějak jsme se jim nepovedli, nejsme jako oni.

  OdpovědětSmazat
 22. Už nejsme jen rusofilové a rusofobové, jdeme dál teď už jsme rouškofilové a rouškofobové. Co si vymyslíme zítra ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.