Reklama

čtvrtek 3. září 2020

Pozměňováky k Zelenému údělu ztrhaly počítadlo Zemědělského výboru EPIvan David

3. 9. 2020

Včera jsme na Zemědělském výboru Evropského parlamentu hlasovali o návrhu nařízení, které by v případě schválení, dalo Evropské komisi diktátorské pravomoci k prosazení Zeleného údělu. V návrhu nařízení s názvem Stanovení rámce pro dosažení klimatické neutrality a změnu nařízení (EU) 2018/1999 - přezdívaného „Evropský klimatický zákon“ Komise chce, aby se Evropský parlament a Rada ministrů v její prospěch vzdali práva rozhodovat o unijní legislativě. Podle návrhu Komise by u věcí týkajících se Zeleného údělu neměly zákazy a příkazy uvalované na občany, firmy a členské státy podléhat souhlasu členských států v Radě a poslanců europarlamentu, ale Komise by je měla právo stanovit vlastním prováděcím nařízením.


Po přečtení návrhu klimatického zákona jsem měl pocit, jakoby z odněkud z hrobu vylezl a tento text napsal vedoucí kanceláře vůdce Velkoněmecké říše Martin Bormann (na obrázku vedle Hitlera). Návrh ideově kopíruje Zmocňovací zákon (Ermächtigungsgesetz), který po požáru Říšského sněmu a pozatýkání poloviny poslanců přinutil Aldolf Hitler odhlasovat ty zbývající neuvězněné. Zmocňovací zákon mu dal pravomoc měnit formou nařízení říšského kancléře bez souhlasu parlamentu zákony - včetně Ústavy. 


I klimatický zákon je vlastně nepřímou novelou Smlouvy o EU a o fungování EU, která stanoví, že zákonodárná moc náleží spoluzákonodárcům - jimiž jsou Evropský parlament a Rada ministrů. Přesení zákonodárné pravomoci na Komisi jakožto výkonnou moc je v naprostém rozporu se zásadami demokratického právního státu. Taková změna v dělbě moci by podle práva měla mohla být provedena pouze formou změny Smlouvy o o EU a o fungování EU, která však podléhá ratifikaci národními parlamenty nebo v referendech. Nelze ji měnit prostým nařízením, stejně jako v národním státě nelze Ústavu měnit běžným zákonem.


Při včerejším jednání jsem upozornil, že návrh nařízení považujeme za odporující primárnímu právu i ústavám všech členských států a v případě jeho schválení jej frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci za SPD, napadne žalobami u Evropského soudního dvora i u ústavních soudů v členských státech.


Spolu s kolegy z frakce ID jsme předložili sadu pozměňovacích návrhů, které by z návrhu nařízení vyškrtaly všechna ustanovení, jimiž by euparlament a Rada předali Komisi zákonodárnou pravomoc. Navrhli jsme, aby všechny zákazy, příkazy a omezení, které chce Komise v rámci Zeleného údělu uvalit na občany, podléhaly souhlasu parlamentu i ministrů členských států v Radě. Navíc jsme si v pozměňovacích návrzích trochu „zašvejkovali“. Podle našich návrhů by všechny peníze, které chce Komise utratit na Zelený úděl, měly být použity na obnovu ekonomik členských států po krizi způsobené pandemii COVID-19.


Podobě kreativně k diktátorskému návrhu Komise přistoupili i někteří ostatní členové výboru z jiných frakcí. Lidovecký koordinátor Herbert Dorfmann spolu s předsedou výboru Norbertem Linsem předložili návrhy na vyškrtnutí všech článků nařízení. V případě jejich schválení by zůstal pouze název a závěrečné ustanovení, které zmocňuje předsedu parlamentu aby text předal ke zveřejnění v Úředním věstníku. Poněkud opačně se zachovala česká lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová, která naopak navrhla přitvrdit Zelený úděl.


Švejkovali i další poslanci. Někteří navrhli úplný zákaz dovozů ze zemí mimo EU v zájmu ochrany klimatu. Další navrhli Zelený úděl předělat z boje proti oxidu uhličitému na boj proti veškerému odpadu. Podle očekávaní se zachovali europoslanci za Zelené, u nichž působí i čeští Piráti, kteří navrhli Zelený úděl ještě více zpřísnit – urychleně zakázat fosilní paliva a více zdanit vše „nezelené“. Ve svých návrzích chtějí tvrdě zatočit i se zemědělstvím, které je podle nich škůdcem životního prostředí. Nejvíce jim vadí živočišná výroba, protože dobytek a hospodářská zvířata při prdění vypouští metan, který údajně škodí klimatu. Prdění by podle nich mělo být zdaněno a hospodářská zvířata v EU zakázána.


Pozměňovacích návrhů se sešlo celkem téměř 500. Včera jsme o nich on-line metodou hlasovali několik hodin. Nyní čekáme na to, co jsme vlastně odhlasovali. Včera jsme poprvé hlasovali na dálku elektronicky pomocí nového softwaru. Do června jsme jsme ručně vyplňovali hlasovací lístky, které jsme naskenované posílali sekretariátu výboru, jehož pracovníci hlasy sčítali. To fungovalo dobře. Včera naopak velké množství pozměňováků zhavarovalo sčítací software. Digitalizace se europarlamentu moc nepovedla.
Večer předseda výboru oznámil, že jednání musí být přerušeno do pondělí. Do té doby musí sekretariát hlasy pro jednotlivé pozměňovací návrhy sečíst ručně. Teprve poté budeme moci hlasovat o návrhu nařízení jako o celku. Když nám to sděloval, vzpomněl jsem si na scénu z pohádky S čerty nejsou žerty, v níž Dorota Máchalová při propadání peklu ztrhala váhu, která měřila její pozemské hříchy. V duchu jsem si s úsměvem na jejím místě představil Uruslu von der Leyenovou.


Jen doufám, že sekretariát nebude hlasy přepočítávat tak dlouho, až vyjde výsledek, který si přeje Komise. Včerejší havárie elektronického hlasování mě jen utvrdila v odporu proti elektronickým volbám, které mohou být velmi náchylné k falšování.

55 komentářů :

 1. Piráti to je 5 kolona,byla je a bude!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si bude česká diplomacie "chrochtat" až ČLR ukončí diplomatické služby s ČR.

   Smazat
 2. Když to tak sleduji, tak za chvíli bude role české vlády a zdejšího parlamentu zcela marginální. Otázkou tedy je, k čemu ty zdejší volby vlastně slouží, když se rozhoduje jinde. Němci mohou být spokojeni, aniž by byli nuceni obětovat kapku své nordické krve, mají splněno. Máme opět protektorát a tváříme se, že o tom nevíme,to tu ještě nebylo.

  OdpovědětSmazat
 3. Co jim leze na mozek?! Vždyť letos takový vedro nebylo, aby měli úpal. A mám na mysli jak ty návrhy, tak i ten program.

  OdpovědětSmazat
 4. Velmi mně zaujal návrh zákazu hospodářských zvířat v EU. Nebudeme mít především krávy, pak ovce a kozy. Jak to bude s ostatními nevím, ale jestli prdí i králíci tak se máme na co těšit. Co budeme jíst? Jestliže necháme postupně dožít, nebo s pravým revolučním elánem vybijeme dobytek, budeme všichni vegetariáni? A protože nebude ani mléko, tedy vegani! Jenže je zde ještě jeden zádrhel - plyny vypouští i lidé (dokonce si svatokrádežně tipnu, že i paní Šojdrová). Kdy přijdeme na řadu my? Asi budeme také vybiti a to v pořadí: přivandrovalci z Východu, pak obyvatelé "starých" zemí a nakonec si to dobrovolně hodí bruselští vůdci. A planeta bude zachráněna! Tedy byla by. Kdyby zde nebyli staří známí kverulanti, země mimo EU. Copak Afriku. Tu dorazíme tím, že jí odvedeme pracovní sílu a zbytek utopíme v krvi občanských válek. Ale jsou tu i ti bohatší a silnější! Zejména Rusko a Čína, které na nějaký zelený úděl prdí (a už tím ještě více poškozují životní prostředí). Nejen že nehodlají ukončit provoz elektráren a přejít zpět k loučím, ale budují nové plynovody. Dále i jaderné elektrárny! Odmítají přejít na elektromobily a drží se benzínu a dokonce i nafty! Pod směšnou záminkou, že spotřeba energie do baterií elektromobilů je daleko vyšší než do všech jiných spotřebičů dohromady a vyžaduje několikanásobně vyšší výrobu elektrické energie! Trvají na tom, že jejich země je jejich a budou si je spravovat po svém. A jim nemá kdo co poroučet! Dokonce ani ti z Bruselu! takže záchrana se nekoná. Ale nyní vážná otázka pro pana Davida: když zakážeme hospodářská zvířata v EU, co bude s těmi ostatními zeměmi? Mají v Bruselu globus? Musí přece vidět, že EU je jen malý ostrůvek na Zemi. Jak jim zakážeme ta zvířata? Jak donutíme Mongoly, aby se zřekli stád koní a velbloudů dvouhrbých? Jak donutíme obyvatele Jižní Ameriky, aby se zřekli svých dobytčích stád? Jak donutíme Laponce, aby se zřekli svých sobů? Co budou dělat? Čím se budou živit? To je první oblast. Druhá: Jak budou kontrolovat toto - s prominutím naprosto idiotské nařízení? A jaké tresty vymysleli v Bruselu pro ty, kteří neposlechnou a budou pěstovat kravičku, pašíka či kozu? Pane doktore, už to, že nějaká instituce vůbec dovolí, aby oficiálně někdo vznesl takovouto dokonale imbecilní teorii svědčí o tom, že by měla být neprodleně zrušena! A jestli dokonce tráví čas nad jejím projednáním... Tak si říkám, že se v tom Bruselu musíte cítit jako na svém odborném pracovišti a přijít si na jako psychiatr na své!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citát:
   pěstovat kravičku, pašíka či kozu?

   Tak za prvé se chovají živí tvorové. Pěstují se zástupci rostlinné říše.
   Za druhé jste naivní vy. Kontrolu nad takovými nařízeními lze provádět naprosto jednoduše, stačí odsouhlasit, že musíte umožnit vstup na svůj pozemek, do svých budov jednak přímo Kontrolnímu úřadu, jednak i třeba policii. Všiml jste si, jak hustě je osídleno naše území? Dlouho nic neutajíte a všichni sousedi, po celém světě, vám ten kousek masa, mléka, hnoje přát taky nebudou.
   Jinak s vámi souhlasím, že je to celé nejméně na Bohnice, ale když přesto přijmou zákon, pak tam taky budou tresty i kontrolní mechanizmy. Stačí se podívat na to, co už přijali a jak se třeba neustále skoro všude po EU "kroutí" situace kolem dotací. Asi vás nepověsí, možná, ale kdo ví jak to bude za pár let, ale minimálně citelný finanční trest tu bude.
   Takže nezbývá než držet palce těm rozumnějším.

   Smazat
 5. Tady vidite, k cemu ta EU je. Rychle ven z ni! Dejiny se opakuji a grazlove co nas chteji zotrocit jsou zase tady.

  OdpovědětSmazat
 6. Degradaci Eu, Německa a vůbec morálku těhle postaviček ukazuje i zpráva, že prezident Běloruska Lukašenko prohlásil při návštěvě Mišustina, ruského premiéra, že "zachytili" a rozšifrovali rozhovor mezi Varšavou a Berlínem, kde jasně vyplývá, že celá akce Navalnyj je jen "zatahání" Putina za ouško, aby přestal strkat nos do Běloruska.
  Сегодня Президент Белоруссии сделал мощный ход, заявив, что отравления Алексея Навального не было. По его словам, белорусская сторона может это подтвердить расшифровкой диалога между Берлином и Варшавой, который был перехвачен спецслужбами республики.
  https://cont.ws/@ComandanteOleg/1773759

  Teď asi v Řeporyjích vyhlásí Bělorusku tajnou válku! Ale pozor, běloruští čekisté z tamní KGB taky nespí!

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Davide, díy za osvětu. Pokračujte, aby lidé viděli, co je to za šílený aparát, do kterého jsme dobrovolně ( !!! ) vstoupili... (Já ne, hlasoval jsem proti.)

  OdpovědětSmazat
 8. Jak vidno, doktor David jako psychiatr v podstatě nezměnil pracoviště. Co v tomhle obludáriu pořád, proboha, děláme ? Za čobolovy "dotácie" zaplatíme pěkně mastnou cenu a nakonec stejně nezbyde, než žrát ty jeho sračky (nebo sračky z demozápadu) nebo chcípnout hlady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No - vy máte nejspíš obludárium i v hlavě "pamichale" 21.26. Rozhodně není poznat o kom píšete - já například nevím, co je to "čobol" - to je nějaká sprostá nadávka, nebo zvíře ( asi sobol, a vy jste se překlepl?) Systém dotací tady nevynalezl nikdo konkretní, koho byste musel sprostě urážet, tak to prostě funguje, je to v podstatě skrytý socializmus, když ten otevřený do roku 1990 dotoval z daní vybíraných z mezd občanů plošně všechny potřeby, které občané potřebují k rozumnému životu - ten současný, jakýsi "prasopes" dotuje jen aktivity vybrané, ale velice mnoho je i obyčejných, kteří dotace vítají. Například všichni, jejichž celé rodiny dřou na pozemcích a pěstují nebo chovají "jídlo". Já osobně, ani moje rodina a nikdo další koho znám, "nežere žádné jeho sračky" nicméně sleduji nárůst konzumace pizzy, přeplněné Mekáče, konzumaci hamburgerů, cheesburgerů, a všelijakých "burgerů" a přibývá spousta imitací Američanů, kteří, ačkoliv jsou z českých, a často vesnických hnízd, by dnes nevzali do huby české jídlo - klasiku -knedlo, zelo,vepřo, svíčkovou, a podobné české stravovací skvosty. Křiví huby a ošklíbají se. Kdyby "západ" - to jest přesně USA - (naše modla) konzumoval plošně červy, hrozná spousta českých připosraných blbečků už by měla držky červivé. Jak to všechno souvisí s "čoboly" nechápu, a vy byste si měl ze svého mozku odklidit své vlastní obludárium, plné sprostoty, nenávisti a hlavně hlouposti.

   Smazat
  2. 21:26 Vy abyste si neplivl. Proč jste se nezmohl na něco, co by vám také Brusel dotoval? Jenom závist a blbé napadání z vás čpí. Žrát ty jeho sračky nemusíte, žerte ty z dovozu.
   máte na výběr z dovozu.

   Smazat
  3. S tím pracovištěm, to je dobré :)

   Smazat
 9. Toz pane dochtor potem se nedivte, ze starsí generace riká zlaté socialismos...krome jetelové afére a blbákova to bel bájecné zivot plné bájecnéch lidí v porovnání z výkvetem sibnutéch v západném svete......toz slonc pod lopochem p.s.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...dochtor...belo....slonc pod lopochem.... nechcete se konečně naučit česky exote 21.39? Tyhle slinty píšete, abyste se učinil zajímavým? Bohužel jsou nesrozumitelné, kromě prvních tří slov dál nikdo nečte, protože na tyhle slinty není ani tlumočník ani překladatel. Takže se s mlácením do kláves v tomhle případě namáháte zbytečně. Zkuste nějaký ten kurs češtiny, ty jsou velice levné. Mějte se.

   Smazat
  2. 11:27 nerozumie len blbec, ktorý nechce.

   Smazat
 10. sakra, nějak toho ježka z klece přece musíme vytáhnout. Nic není nemožné...

  OdpovědětSmazat
 11. Jidlo__ktere_bylo_drive_standartem_je_dnes_luxusem.docx
  https://www.email.cz/web-office/W9KKY3DMnxA-7zLKJXSQBHV6ooF8Uyvm9CbTrnVJcYkzFweWS5l3VyBX6tks4_ZlCW8C3VU/25_

  OdpovědětSmazat
 12. V tom případě by byla ještě šance, že by se vybili nejdřív ti volí v Bruselu :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Jak je vidno, tak Martinů Bormannů jsou v Bruselu stovky či tisíce!A prdí taky hadi?Zlikvidujeme je nařízenou eurovyhláškou.Dobře už bylo.Toto si lid už nemůže nechat líbit!

  OdpovědětSmazat
 14. Vážený pane doktore, cituji z Vaší shora uvedené zprávy: "Přenesení zákonodárné pravomoci na Komisi jakožto výkonnou moc je v naprostém rozporu se zásadami demokratického právního státu." Rád bych doplnil, že vzorem ideálních vztahů mezi zákonodárnou, výkonnou a soudní mocí jsou dokonale harmonické vztahy mezi Osobami trojjediného a věčného Boha, který stvořil člověka, aby byl jeho obrazem. Situace, jak ji popisujete, je zříceninou uvedeného vzoru.

  OdpovědětSmazat
 15. - https://epochaplus.cz/kazdodenni-zivot-v-antickem-rime-shnile-ryby-leky-z-krve-gladiatoru-i-fronty-na-chleba/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=dupWQ7XKR91-202009040504&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  Vidíš Hofi? Tohle si přečti. O tom jak se žilo v tisícileté říši, v době kdy byl svět ještě v pořádku!

  Cituji:

  "Muži byli nadřazeni ženám, bohatí chudým. To se odráželo ve všech sférách každodenního života. Svobodní Římané se dělili na patricije a plebejce. Patricijové byli římskou aristokracií, byli bohatí, vlastnili půdu a mohli dokázat svoji příslušnost ke šlechtě. Ovládali politický i ekonomický život ve státě. Nejnižší, ovšem neméně důležitou vrstvou obyvatelstva byli nesvobodní otroci. Byli levnou pracovní silou, pracovali jen za skromnou stravu. Patricijové na ně nahlíželi jako na typ pracovního náčiní, jak ve svém spise o zemědělství uvedl římský spisovatel Marcus Terentius Varro: „Rozlišujeme tři typy nářadí: mluvící, to jest otroky, bučící, to jest dobytek, a konečně němé, což jsou pluhy, vozy a další zemědělské náčiní.“
  V rodině měl výsadní postavení otec a manžel, jeho moc byla absolutní a nedotknutelná. To on rozhodoval například o tom, zda přijme novorozence do rodiny. Po narození mu byl potomek položen k nohám. Pokud ho nezvedl, znamenalo to, že ho nepřijal, takže bylo dítě vyneseno na ulici. Tam se jej buď ujali kolemjdoucí, nebo bylo odsouzeno ke smrti. Součástí rodiny kromě manželky, dětí a jejich partnerů byli i otroci. Pán se o ně musel dobře starat. Pokud ne, hrozil mu trest. Ženy neměly v manželství žádná práva, nesměly volit ani si budovat kariéru. Jejich úkolem bylo rodit děti a pečovat o manžela a domácnost. S jednou výjimkou. Vzhledem k vysoké kojenecké úmrtnosti byly odměňovány ty ženy, které porodily alespoň tři děti, jež přežily porod.

  Školní rok trval 8 měsíců, od poloviny října, do poloviny června. Prázdninám se říkalo dies caniculares neboli psí dny, a to podle Síria čili Psí hvězdy, která byla na nebi dobře viditelná právě v období letního volna.

  Děti otroků, stejně jako postižené děti do školy nechodily."

  Takže žádný "rovnoprávnosti pohlaví", "inkluze" a podobné zvrhlosti! Jen kasta pánů a kasta otroků povinných sloužit! A to vše zajišťovala kasta oddaných řemeslníků a rolníků povinných vojenskou službou říši!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vida, zase jeden potenciální fýrer.
   Ty vole, nikdo by ti nezaručil, že zrovna ty by si nebyl otrokem! Á, já vím, ty by jsi byl přinejmenším senátorem nebo rovnou Císařem. Nadčlověče! Blbe.

   Smazat
  2. 12:25 Súhlas. Je až spodivom, čo za blbov nosí Zem.

   Smazat
 16. A nejvíc, co tě asi muselo zvednout od lahváče byl citát Winstona Churchilla! Škoda že jsem si to nezapsal - to bych si přidal do tapetníčku! Ale pokud si sledoval nějaký jiný kanál,třeba s ňákou tu Modrou ordinaci, páč ZOOM na tebe může bejt moc složitej, tak to znělo asi v tom duchu - cituju: "I mnozí jiní politici a vojevůdci v minulosti se k moci dostali pomocí lží a násilí, nicméně to nezabránilo tomu, aby poté vstoupili do historie jako velké postavy. A to by se mohlo týkat i HItlera." Konec citátu z roku 1938.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napadá mě, co to znamená "stát se velkou postavou" historie. Zatím jsem nenašel jednotnou klasifikaci npř. dle počtu zabitých nepřátel, či dle poměru vlastní ztráty / ztráty protivníka, nebo počet vypálených domů atd.
   Velmi často oslavujeme "velké" osobnosti historie, které se brodili potoky krve a jejichž hlavní činností byla realizace násilí.
   ABC

   Smazat
 17. A to že Římani byli podřadní lidi neznamená, že způsob života jakým žili po více než tisíc let nebyl v pořádku či se nějak neosvědčil - naopak! To my dnes i dík bolševické rudé slotě bloudíme! Něco málo přes sto let bloudíme aniž bychom našli nové cesty poté, co jsme opustili tu starou a osvědčenou! Ale jde pouze o historickou výchylku, vše se dříve či později navrátí do osvědčených kolejí. I proto je nutný návrat Nadčlověka, už rozumíš, Hofi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě a proto vítejte otroctví, jako v Římě!

   Smazat
  2. "To my dnes i dík bolševické rudé slotě bloudíme!" ???
   Asi Vám ušlo, tato "slota" vznikla poté, jako reakce na činy "sloty" kapitalistické...
   Pepa

   Smazat
 18. Je úplně jedno jestli prdy vyrobí kravské trávení nebo bakterie na shnilé louce. Výsledek je stejný.

  Blahobyt a přebytek volna z nás vyrábí sebedestruktivní hovada.

  OdpovědětSmazat
 19. Anglické slovo deal neznamená úděl. Jde v této souvislosti o označení nového rozdání karet v karetní hře. Cut and deal ! je v původní češtině Sejmi a rozdávej ! Použit byl tento obrat v politice za velké hospodářské krize počátkem třicátých let minulého století,za presidenta F.D.Roosevelta jako výzvy k spravedlivějšímu rozdílení možností chudých vrstev obyvatel USA. To byl ten známý New deal,tedy Nové rozdání. V Čechách tehdy hloupě prezentováno jako Nový úděl.Ale už se to drží jako cosi košile.U vzdělaného člověka takové použití (Zelený úděl) překvapí.

  OdpovědětSmazat
 20. To je opravdu šílené a náckové zůstali stejní kdy už se konečně na tu diktaturu vybodneme. Aby to hlasování nedopadlo jako zahraniční hlasy pro stop09.

  OdpovědětSmazat
 21. Humanitární bombardér startuje. Česko má prý samostatně uvalovat sankce za porušení lidských práv

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020090312467722-humanitarni-bombarder-startuje-cesko-ma-pry-samostatne-uvalovat-sankce-za-poruseni-lidskych-prav/

  OdpovědětSmazat
 22. Možná přijde doba, že státy se budou chtít vymanit z vlivu Mordoru a nebudou se koukat na sankce a pokuty, potom budou o životě rozhodovat potraviny a to se snaží zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat
 23. Odpovědi
  1. Kam ven? Dík za radu bubáku 10.27 - ty už jsi na cestě? Tipuju, že ne, a že ještě často a dlouho zde budeme číst tvoje bláboly.

   Smazat
  2. 11:35 - K čemu je EU dobrá, k čemu ji potřebujeme? Byl by dlouhý seznam nesmyslů, které vymýšlejí, aby nahnali lidi na Majdany.

   Smazat
 24. Věřte straně, pardon, EU, soudruzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vážně věříš - bejvalej soudruhu 10.30 - že kupříkladu do roka a do dne nebude v celé EU jediná kráva, kůň, ovce, nebo prasátko? Myslím tím zvířata - protože v lidském stádu je krav, volů, prasat a ovcí požehnaně. Před blbostí a zlobou lidské havěti by i tygr udělal strachy loužičku. Ale i kdyby se tak stalo, proč by mělo "lidstvo" vymřít? Copak oni nejsou žížalky, šneci, housenky, a červíčkové všeho druhu trvale k mání? A těch mravenců a mravenčích vajíček! A to nepočítám myši a další drobotinu. Pokud lidstvo vymře, tak jedině na hamižnost, ješitnost, a demenci. Psal bych dál, ale zrovna musím "na stranu" - věřím, že se povede. Čus.

   Smazat
  2. 11:43
   I ty vaše chutné náhrady jsou budoucí škůdci planety Země. Takže je zlikvidujeme. Otázkou je, jestli hladem nebo nařízením. :)

   Smazat
 25. Toto je něco, co za normálních poměrů (či za dob nepříliš vzdálených) by muselo být palcovými titulky a ve všech hlavních časech. A dělaly by se mimořádné schůze a interpelace.

  A je ticho po pěšině. Tohle je nejvýmluvnější, to je větší markant než cokoli jiného. Jediný doktor David bije na poplach ??

  Nemusíte být specialista na ústavní ani evropské právo abyste viděli, co to je za zvěrstvo. Srovnání s Hitlerem možná není úplně mediálně taktické, ale formálně to tak je. Stačí, že pokud by něco takového navrhl Orbán v Maďarsku, tak v bruselských komnatách spadnou všechny obrazy. Dělali mu tam neskutečné tyátry jen kvůli nouzové úpravě fungování parlamentu - aniž by se tomu parlamentu odebírala nějaká konkrétní pravomoc.

  OdpovědětSmazat
 26. To jsou ty euroatlantické hodnoty hlásané tzv. elitami! Dále k nim patří i ty, o kterých lze počíst v článku www.forbesu.cz

  Řekni, kde ty viry jsou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V práglu.

   Smazat
  2. 14.42 V Praze ty vaše víry sosají, ale kam odnášejí vysáté? Komu? Kde je jeich "hluboký konec" - nebo raději DEEP END?

   Smazat
 27. Nebuďme naivní.
  Ani v Bruselu se nic neděje nahodile.
  To, že něco vypadá jako pitomost neznamená, že je to pitomost. Právě naopak, za zdánlivými nesmysly se obvykle skrývá podlý plán. Pokud se někdo snaží omezovat a řídit produkci potravin, dostává do rukou mocný nástroj. Odpor proti podobným pokusům usurpovat moc do rukou nikým nevolených zástupců "někoho v pozadí" je namístě a můžeme jen doufat, že časem nezeslábne, třeba se zvýšením platů europoslanců.
  Ve struktuře, kdy voleného zástupce v EU platí EU s daní občanů členských zemí, musí zákonitě dojít ke střetům zájmů, kdy volený zástupce začne podporovat a prosazovat zájmy těch, co mu tisknou výplatní pásku.
  A zájmy "majitelů" EU jsou obvykle v rozporu se zájmy občanů EU.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 28. Nějak jsem to nestačil přečíst cele, ale pokud se to tu už objevilo , tak se omlouvam.
  Problém "zeleneho" pro mě osobně spočívá především v nadměrném výskytu zelených mozku, ale spíše bych měl asi říci - khaki mozku.
  Nic proti vojakum, ze, ale spousta jich funguje na bázi - potřebuju vydělat cmrdliky. A ti nejvyšší to hali do boje proti teroristum, které sami stvorili. Nejdříve vytvoříme sami problém a pak proti němu sami bojujeme.
  S tím ostatním zeleným je to podobne. Lidé miluji alarmismus. Ještě nedávno bylo sucho, teď už je zase nějak lubrigalne.
  Kde jsou ty doby, kdy se bojovalo o zrno, že ... Hmm ... Chrochro. Teď nám dedske kurvicky pres ojeté baby kažou něco o semaforech civilizace.
  To už není ani sem tam for.

  Orinoko

  OdpovědětSmazat
 29. Lidičky, proč jste do EU a NATO jenom lezli????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nu, já osobně proto, aby děti už nikdy nemusely žebrat u komoušů, jestli smějí pracovat v zahraničí, případně aby i nepatrný náznak svobody nerozjezdily ruské tanky. Naše rodina je velmi spokojena a všichni žijí šťastný a svobodný život. Proč experimentovat s nějakými exity?

   Smazat
  2. 18;56
   Ony mají obě pazoury levý a IQ menší, než 40,pak není divu!!!!!

   Smazat
  3. 18:56- tak si "To" užijte, dokud to jde, brzy "To" skončí, i díky Vám a Vaší "spokojenosti". A pokud je Vaší metou "pracovat v zahraničí", pak je mi Vás líto ...
   Pepa

   Smazat
  4. 18:56 pořadí vašich životních hodnot je skutečně trapné Máte za důležitější co vaše dětičky, ne doma, ale v zahraničí. Ke štěstí vám stačí co vy a vaše rodina. Nic nad to, prostý živočichu, nemáte.

   Smazat
 30. Vzpomínám si na pořekadlo: Kdo sere a prdí, zdraví si tvrdí. No dnes asi udavači když si někdo prdne tak ho udají a bude to jako trestný či. při prvním případu bloková pokuta, opakovaně asi nepodmíněný trest.

  OdpovědětSmazat
 31. Jiří Mařík4. září 2020 18:59

  Tak se nám z demokracie stala válečná flundra - rozkazující. Nic nového pod sluncem Áda také tak začínal a demokracie si ho držela jako komunisto bijce.

  OdpovědětSmazat
 32. Pane doktore, otevřete si ordinaci v Bruselu, zdejší klientela vás velmi dobře učiví... V.B.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.