Reklama

pátek 25. září 2020

Pozor - vměšujeme se do vnitřní záležitosti jiného státu

Lubomír Man

25. 9. 2020
Už v průběhu Druhé světové války zvažovaly nejlepší mozky v USA, Británii, a Sovětského svazu, co udělat, aby se svět napříště už dalším lidským jatkám natrvale vyhnul. Věděli, že ke splnění tohoto cíle bude nutno vytvořit novou světovou organizaci, která ve své chartě stanoví takové závazky jejích budoucích členů, to je národů v této organizaci sdružených, které všechny možné budoucí konflikty, jež by k budoucí válce mohly vést, znemožní. Tak vznikla OSN, s ní i Charta OSN a v ní tyto tři hlavní závazky národů, nezbytné pro zachování světového míru:

-Zásada svrchované rovnosti států.

-Zákaz použití síly a hrozby silou vůči jiným státům.

-Zásada nevměšování se do vnitřních záležitostí států.

Když si tyto závazky přečteme, nemůžeme neuznat. Ano, kdyby se např. Hitler nevměšoval do vnitřních záležitostí nejdříve Rakouska, pak Československa a nakonec Polska, od něhož vyžadoval koridor přes koridor, ke vzniku poslední války by nedošlo.

Proč z uvedených tří závazků vypichuji dnes právě závazek třetí a tedy ten o zásadně nevměšování se do vnitřních záležitostí států?

Protože je to ten závazek, který je v dnešním světě nejčastěji nedodržován, ba co víc, stal se naprostou normou současných mezinárodních vztahů, šířenou ze všech západních metropolí a ze všech západních organizací a institucí.

V Bělorusku byly volby. Nedopadly tak, jak si Západ přál, a proto Západ rozhodl, že volby byly vítězem voleb prezidentem Lukašenkem zfalšovány. Důkazy tohoto zfalšování sice neexistují, ale to Západu nevadí, on se domnívá, ale co domnívá, on prostě ví, že byly zfalšovány, a to proto, že nedopadly tak, jak si Západ přál. A jak že si je přál? Inu tak, aby Bělorusko ovládly prozápadní síly a ozbrojené síly NATO se tak dostaly tak blízko Smolenska, že by jej mohly ostřelovat i z děl.

Ježíšmárija, to by byla trefa ještě větší než Ukrajina, ale lidi v Bělorusku, kteří si možná všimli, že na Ukrajině začalo být po Majdanu tak dobře, že 20 milionů lidí se odstěhovalo jinam, prostě nevolili tak, jak by pro ně bylo dobré a blahodárné..

Ale co, nevadí, ještě se dá snad něco udělat spojeným mezinárodním tlakem, zbuntujeme EU a zbuntujeme i všechny státy v EU sdružené, ten mezinárodní tlak, když půjde ze všech stran, nemůže Lukašenkova vláda ustát. Zavedeme proti ní sankce, budeme do ní prát ze všech informačních trub, které máme k dispozici, a to tak dlouho a vytrvale, až ji sprovodíme ze světa.

Do evropského čela popisovaného vměšovacího hnutí se vedle Německa a Francie postavilo samozřejmě i Polsko, a když premiér Morawiecki pro své tažení proti Lukašenkově vládě hledal spojence též v nejbližším okolí, padl jeho zrak na českého premiéra Babiše. Což byla mistrná volba, protože tihle dva, jak prozradil sám Babiš, utvořili skvělý tandem, který okamžitě požádal Charlese Michela o svolání mimořádné porady Evropské rady k řešení nesnesitelné situace v Bělorusku. Nesešla se sice hned, protože na tempo těch dvou ani nejzápadnější západ nestačil, ale později už to přece jen vyšlo.

Vměšování se do vnitřních záležitostí jiného státu se tak i díky české účasti rozkmitalo do nejúžasnějších frekvencí, protilukašenkovský postup premiéra Babiše a tedy i postup české vlády k situaci v Bělorusku podpořila tuto středu po Senátu i česká sněmovna, bylo rozhodnuto, že zraněné z potyček v Bělorusku (ale samozřejmě jen ty protivládní), budeme letecky převážet do Česka a zde je bezplatně léčit, zkrátka, že se budeme vzdor Chartě OSN vměšovat tak, až se z Charty bude kouřit. Až shoří.

Co je nám ostatně po ní, že ano.

75 komentářů :

 1. Jistě, seřezané hrdiny z Běloruska, přivezeme, ošetříme a vyléčíme. Možná jsem slepý, ale nějak jsem přehlédl, že bychom zde léčili seřezané Katalánce, žluté vesty nebo Basky. Je mi rovněž líto všech zdejších pacientů, kteří vyhodili kopyta jenom proto, že nepatřili mezi zmíněné zahraniční prominenty. Tím mám na mysli bloudění mezi nemocnicemi, vyhození z nemocnice bez ošetření a také to, že zdravotní pojištovna odmítne hradit léky, protože léčba je příliš drahá. To ovšem v případě běloruských pacoušů nehrozí. Být občanem tohoto státu je nanejvýš povznášející, fakt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V patek "nas car"pan Putin s Washingtonem chtel uzavrit pakt proti vzajemnemu vmesovani do voleb a vnitrnich zalezitosti!

   Hned se objevil i zajimavy navrh na vlasteneckem webu!

   Plukovniku Kowaku

   (to je ten co zada,aby se mu dalo do ruky co nejtezsi kladivo a pak budou nase problemy hrebiky),
   zeptejte se " Honzika",zda uz podal zadost u pana Sorose na dotaci 3,9 milionu eur na financovani a podporu

   SVOBODYa PRIME DEMOKRACIE!

   Volici se totiz chteji urvat ze retezu a zalozit sesterske hnuti SPD pracovni nazev HKSH, tj Husitske Krestansko Socialni Hnuti,ktere by nahradilo VSECHNY chrobalive politicke subjekty ,ktere jak propaguje GR TV s uspechem nevidanym nebot temer kazdy obcan ktereho se zeptate na ulici vam rekne

   NENI KOHO VOLIT!

   To je ovsem lez,nebot SPD chce vetsinu ve snemovne,aby mohlo realizovat bod jeho Programu c 10

   RASANTNI zmenu dnesniho do kytek jdouciho gangsterskeho kapitalismu bez privlastku na ktery se pak muzeme vysmolit!

   Co myslite jak douho to bude na tom "vlasteneckem" webu viset nez to vnitrni teroriste z al hamajdy CSSD zkasiruji v ramci jejich policejniho statu?

   Smazat
  2. ŽADNY NOVÝ ŽIŽKA nesmi být!

   V 11 00 hod byl na tom prý "vlasteneckem" webu napad,aby vzniklo nove HKSH tedy Husitsko Krestanské Socialni Hnuti s programem podobným SPD, zničen Aspen institutem ČSSD a odoperován zlovolně, bez jakehokoli zdůvodněni.

   Prý pokud se občane budou dale jen vyvaleně divat co se nepravého dêje a volit původce ideologie boháčů zkurveného neomarxismu ,ignorovat web STOP CENZURE policejniho státu ČSSD bude stanoveno jako dalši krok té ČSSD, povinnost správců všech tzv vlasteneckých webů udat každeho,kdo se tam "chyti"na lepidlo jakoby "PRAVDIVÝCH"članků stylu tzv pravdy a lasky pana byvaleho presidenta Havla a napise tam svoje miněni o zmanipulovaných volbách, lžive propagandě,která se nebude dále stydět v použiti způsobů z minulého režimu a takto uchvácena nedemoraticka moc menšiny má prý nejen vladnout většině,ale vzbuzovat stale vice podezřeni,že dalši zmanipulované volby nemusi vůbec platit!

   Dovede někdo ještě vice v komentářich SVOBODY a PŘIMĒ demokracie tady, podporovat SPD,která je snad i proti manipulováni voleb v neprospěch občanů,kterým ukradou brzy i svobodu slova a nas spojenec USA padne pod údery zničujiciho neomarxismu do prachu a bláta chaosu, demolice dolaru,nebot jeho statni dluh prorazi každý strop,aby prý v nastálém chaosu a demolici státu dezoorientovani ovčané přijali zpět ideologie vycinkaného pana MARXE!?

   Smazat
  3. Vůbec jsem v tom zmatečním příspěvku 12:18 nepochopil o co jde. Nechci si hrát na odborníka vše znalého v politice, historii. Ale takové bláboly se nedají číst, jděte do hospody dejte si pivo a kecejte si dle Palivce co chcete. Vsadil bych se, že jste od Marxe nečetl vůbec nic. A zajímavý by jistě byl i Váš výklad pojmu (vlastně jen nálepky)"neomarxismus". Ale myslím kde nic není.....

   Smazat
  4. Neznamy pane 2023.Jste obet pana GR TV,ktery vas nechce informovat co je to zkurvena ideologie NEOMARXISMU

   je to produkt bohacu proti komunistum a vsem obcanum.
   Protoze se odmitate informovat o co zrudneho vlastne jde, pohybujete se v oblasti,kde vas chteli dostat a NIKDY nemuzete vecem rozumet!

   Zatim co cely internet to vi, sama KSCM je svoji ignoranci a neschopnosti distancovat se od neomarxismu vrzena do pozice Lumiku zenouci se za svou "verchuskou" do propasti zapomneni!!.
   Zapominaji se totiz pridat k SVOBODE A PRIME demokracii,aby se jakoby "zamerne" dostali pod 5 % smrti a vypadli z Parlamentu!
   Na tom nesou i ignoranti,jako vy svoji vinu!
   Pokud se mi to podari dam vam tu na ten NEOMARXISMUS ideologii bohacu odkaz!
   Napiste tu jak ji rozumite a proc jse sam proti sobe!

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Smazat
  5. Vážený Krtečku, opět jsem v diskuzi na NR zaznamenal, že ne jen Evropu, ale i svět obchází strašidlo a to „neomarxismus“ a hodlám se k tomu vyjádřit. Jeden dotaz předem na Vás, četl jste vůbec něco co napsal K.Marx ? Já bych se vsadil, že jste nečetl vůbec nic a jen opakujete takové bláboly jako p.Lošťák ve videu se svou sekerou, na kterého uvádíte odkaz. V jednou s Vámi trochu souhlasím, že se KSČM odsoudila k zapomnění, ale není to tím protože neodsoudila neomarxismus, ale tím, že se prakticky stala sociální demokracií. Hovoříte o neomarxismu jako o ideologii boháčů, věřte ti mají svoji ideologii. Jedině co mě napadá podobného s marxismem 19.století, je podobné heslo. "Nejbohatší světa - spojte se", pokus o vtip, pochopitelně ti jsou dávno spojeni.

   Podobný termín je „euromarxismus“. Rovněž s tím nemá Marx nic společného. Tak zv.Frankfurktská škola se snažila do „marxismu“ vpašovat některé otázky, které se týkaly člověka jako bytosti ne jen sociální, ale i přírodní a jeho psychologii a biologii. Evropu ovládají nadnárodní monopoly a proto euromarxismus? Hloupé nápady jako neřízená migrace (to zvládneme), inkluze, tisíc pohlaví a další nesmysly, práva menšin, aby se jí podřizovala většina to opravdu s Marxem nemá nic společného. Jistě i Marx se mohl zmýlit, ale uvažoval v konkrétní historické době,kapitál prudce vyvíjel a směřoval k pozdější ještě větší koncentraci. V tom zásadním co Marx přinesl, se však nemýlil. Podstata kapitálu, tedy kapitalismu a dnešní globalizace je toho důkazem. Dnešní rozpor mezi bohatstvím a chudobou v současné době dosáhl stejného úrovně, jako před 1.SV.
   „Marxisté“, nejsou ti, kteří trvají na každé tézi, kterou Marx napsal v 19.stol. Marxismus je živý proto, protože podstata kapitalismu, kterou Marx popsal se nezměnila. Důležitou součástí marxismu je metoda poznávání světa a ta je rovněž k dispozici těm, kteří ji chtějí používat. Jedno z oblíbených hesel Marxe bylo - o všem je nutno pochybovat.
   Ale abych svůj názor podpořil někým, kdo je mnohem znalejším, před jeho rozhledem a kritickým myšlením smekám.
   Vybral jsem názor prof.Krejčího, který myslím docela vystihuje podstatu, tohoto termínu. Cit,:
   "Problémem je, že v hlavním mediálním proudu, tedy v oficiózní propagandě, jsou za neomarxismus vydávány nejrůznější liberální představy o multikulturalismu a programy, které zaměnily boj za práva většiny za podporu zájmů okrajových skupin. Liberální multikulturalismus nemá nic společného s marxismem – marxistický humanismus vidí strukturu společnosti, vnímá její rozpory, chcete-li, chápe konkrétní totalitu sociálního života. Projevit lítost nad osudem narkomana není totéž co schvalovat drogy. Mít porozumění pro islámskou civilizaci neznamená chtít vytvořit či vlastní hloupostí přímo utvářet islámská ghetta v Evropě, a založit tak nový, velice nebezpečný konflikt. Běžně jsou dnes označovány teoreticky nevyzrálé liberální a liberálně-anarchistické skupiny, které hlásají bezbřehý multikulturalismus, podporují neomezenou migraci místo radikálního řešení problémů na místě, odkud lidé utíkají, za neomarxistické. Toto tvrzení má dvojí funkci. Jednak mají být tyto skupiny a ideové proudy v podvědomí měšťáků dehonestovány jako nebezpečně kryptokomunistické. Zároveň se ale jedná o snahu diskreditovat marxismus, představit jej jako duchaprostou konspiraci."

   Smazat
 2. Tak Bělorusové si zvolili Lukašenka. Polskej čahoun s naším Burešem dostali befel z ambasády USA, a tak se volby neuznaji.
  Tváří se sice, že to vyšlo z jejich hlav, ale každej ví, že jsou to jen pohuňci laciní. Voni to ti bývalí estébáci nemají jednoduché, plná skříň kostlivců a pak zkuste myslet svojí hlavou. To samé je ten náš Petříček na ministerstvu zahraničí. Na Ukrajině soud rozhodl, že Hitlerovi ukrajinské divize SS a jejich symboly jsou legální. No a Petříček a EU dělají, že to nevědí. Stydno je mi za tu pakáž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po volbách v USA se bude dít to samé co v Bělorusku. Možná se z toho vyklube i občanská válka. Bude mně zajímat, jak se k tomu budou stavět ti naši lokajíčkové a slavná ČT.

   Smazat
  2. 15;44
   Jako doteď! NEčeská havlostoka bude nepokrytě fandit Bidetovi a ty bubačce Kramle i BLM a pokud vyhraje prezident Trump, zase za všechno bude moci Putin a volby nebudou uznané za právoplatné.... to už ovšem vyhlásil Bidet veřejné na Fuckbooku!!!!

   Smazat
 3. Zaujmutí postoje k nepravostem ve světě není žádné "vměšování", ale povinnost každé země, která si chce zachovat rovnou páteř. Je to standardní součástí zahraniční politiky každého státu.
  Opravdovým vměšováním je příslíbení přímé silové pomoci k udržení diktátora u moci Putinem.

  Ale zcela chápu, že bývalým komunistům jako je Man Lukašenko a všichni diktátoři imponují a budou je obhajovat proti onomu "zlému, zkaženému Západu, který dělá vše proto aby zničil Rusko" a který z hloubi duše nenávidí, do krve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:55 - Český básník Karel Kryl věděl své o zaujímání postojů. O rovné páteři země nás poučil v pase zlomený Vystrčil při předávání symbolického klíče od českého Senátu subalternímu úředníkovi cizího státu. Ve svém textu jste si zapomněl vyzmizíkovat čtyři uvozovky. Nějak Vám tam naskákaly, potvůrky zlomyslné, a dočista zpotvořily dobře míněný z hloubi duše nenávistný komentář. Nazdar

   Smazat
  2. Vaše vidění světa a mezinárodních vztahů je zcela v zajetí ideologie. Pokud se na "mezinárodní vztahy" budeme dívat "schematem" dobro a zlo tak se nikdy nedostaneme k podstatě oněch vztahů, jde o "zájmy" jednotlivých států a zejména velmocí. Víte co je na tom to nejpikantnější ? Kdo bude "oním" arbitrem, kdo bude určovat, kde je zlo a kde je dobro ? Do nedávna to byly jasně USA. Ale dnes je situace trochu jiná. Kdo dnes bere USA jako "světového arbitra" vážně a lze je brát vážně? Ne, že by dříve nepoužívaly nátlak dolarem a obchodními sankcemi. Dnes již vyhrožují kde komu i spojencům, viz severní proud plynovodu. I naše malá a zcela "nesamostatná" země má své zkušenosti s US nátlakem. US velvyslanec loni zaslal poslancům hosp.výboru parlamentu dopis ve kterém je "upozorňuje", že naše země nemá danit velké US korporace, ale jistě jste to z ČT a ČR slyšeli.

   Smazat
  3. 20.55 - Budete se divit, jaké postoje budou zaujímat k současným volbám za týden. Také nedopadnou tak, jak si představují. Kdyby se takto o volbách v USA vyjádřil Putin, to by řvali, kňučeli a vyhrožovali.
   Ministr Petříček je navedený či tak "zblblý" Bruselem, že nemá žádný názor. To jsou ti nejnebezpečnější lidé, ti je v tichosti "konají". Jen si vzpomeňme na ministra Hamáčka při začínající viróze, kde byl? A když byla ustavena komise, tak se dral k funkci.

   Smazat
  4. Jsi hloupý troll. Bereš za to prachy nebo jsi jen hlupák. Nemá cenu ti vysvětloval, jak to je.

   Smazat
  5. Jenomže vy zakročujete jen proti nepravostem, které se vám hodí. Což takový Jemen, Kongo a další africké státy
   kde lidé žijí v krutých podmínkách hladu, teroru, ozbrojených bojůvek. Ne, vy budete řešit politiku.

   Smazat
  6. 20:55 Je zajímavé, že se nikdy nevyjadřujeme k nepravostem v členských zemích EU. Zajímavé brýle, které vidí všude možně jen ne v EU + Ukrajina+Turecko,asi proto, že by nám ta rovná páteř dlouho nevydržela. Na to, aby to jeden viděl,nemusí být komunista, nebo "diktátor". Stačí nezávislý pohled na věc.

   Smazat
  7. Tady nějaký anonym píše že je povinností státu s rovnou páteří se vměšovat do politky jiných...tož, anonyme, ty jsi celkem typické vygumvané hovado dnešní doby...mám na tebe dotaz: kdo rozhoduje co je správné v jiné zemi, a co není????? Dle tebe asi Macron a Merkelová, možná CIA či NATO...dle zájmu elity...nebo co?? jsi chudák, anonymní panáčku, stíne lidskosti beze jména :-D

   Smazat
  8. Fakt je, že když naše delegace navštívila partnerské město Prahy Tchaj-pej, člověk cítil podobnou hrdost, jako když přijela Její výsost Elisabeth II., Jan Pavel II. nebo prezident Bush. To byly časy, kdy se ještě kolaboranti nehrbili před asijskými diktátory.

   Smazat
  9. 12:28 jsi k politování i s tou tvoji hrdostí

   Smazat
 4. Co chcete od západních kapitalistických politiků , mají ruce plné krve !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:00 A jaký je, prosím, rozdíl mezi západním a východním kapitalistickým politikem?

   Smazat
  2. Že by právě ta krev?

   Smazat
 5. Jo přesně tak usa na všechno kašle tak jejich poskoci můžou taky. A zločinná eu by ráda zabrala další stát naštěstí se převrat nepovedl.

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud dohody charty OSN nebudou dodržovat členové rady, tak to bude jen diskuzní klub. Asi pro to že jsem starý negramotný blbec jsem si zachoval pud sebezáchovy a to ovlivňuje můj názor na dobré a zlé. Proč ten úvod. Poslouchal jsem rozhovor Martina Kováře a byl jsem vyvalený jak vyoraný brambor. V SS je všechno jakž takž v pořádku, VB si vždy poradí a nám radí se nezadlužovat. Stěžejní problém migrace nikde a komunizmus u nás byl největším zločinem. Jediný názor který jsem akceptoval byl na nejvyšší představitele EU. Tohle je historik a bývalý rektor UK. To je ten rozval co nás zahubí.

  OdpovědětSmazat
 7. Stratégové pro „novou“ Evropu: https://aftershock.news/sites/default/files/u41126/teasers/image%20%284%29_1.jpg
  Dva vykonavatelé, loutky, plnící zadání globalistů.

  Kam se poděla linie sblížení s Moskvou, kterou Macron nastínil loni poté, co hostil Vladimira Putina v Paříži?

  Macron v úterý na 75. zasedání Valného shromáždění OSN vyzval Rusko, aby „zcela osvětlilo pokus o atentát na politického opozičníka nervovým agentem „Novičok“. Francouzský prezident požadoval, aby „rychle a bezvadně vneslo jasno“.
  https://vz.ru/politics/2020/9/24/1062015.html

  Kam se ztrácí idea od Lisabonu po Vladivostok? Zřejmě nové zadání, očividně.

  Navalnyj poděkoval pilotům S7 a lékařům z Omsku za záchranu.

  Podle něj je vděčný mnoha lidem, kteří hráli důležitou roli při jeho záchraně, ale samostatně by chtěli začít s piloty letecké společnosti S7, kteří požádali o nouzové přistání na letišti Omsk, když onemocněl, stejně jako lékařům, kteří mu okamžitě injekčně vložili potřebné léky. Řekl, že "hráli klíčovou roli v jeho osudu."
  https://moscow-baku.ru/news/society/navalnyy_poblagodaril_pilotov_s7_i_omskikh_vrachey_za_spasenie/

  Pokus naučit Rusko dohnal Macrona k zuřivosti
  https://vz.ru/world/2020/9/25/1062297.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On kamarád opozičníka Navalného přišel v Tomsku o funkci a tak zkoušeli, co zmohou.
   V ČR ministr Petříček mele a neví co a eurokomisařka Jourová je na tom stejně. Když budeme mít ty prachy co mají, tak se z člověka stane i "blb". Jen si vzpomeňme na Jourové minulost a Budíškovice. Soud ji osvobodil, pak je jen hodná a poslušná.

   Smazat
  2. Za ty prachy bych eurokomisaře dělal klidně taky. A navíc bych si přitom užil spoustu srandy, protože všichni by brali vážně, tak jak se to děje nyní, všechny moje blbosti a srandičky. Nevím jak "ti dole", ale já bych se šíleně bavil.

   Smazat
 8. Bojí se příkladu, který Lukašenko ukazuje Ukrajincům
  https://vz.ru/world/2020/9/25/1062233.html

  Přes Putina, očividně.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak konečně přišla tímto článkem reakce na protiprávní jednání USA, Británie Německa a dalších zemí, tím že se vměšují do záležitostí cizích zemí, udělují sankce a připravují válku proti Rusku a Číně, což je také v rozporu s Chartou OSN. Dnes dokonce se odborník vyjádřil k sankcím USA proti čínské firmě Huwey. Důvodem nejsou bezpečnostní rizika, ale velice úspěšná v IT a proto jí bylo nutné přibrzdit.

  OdpovědětSmazat
 10. Podstata, o co jde, co probíhá a to co právě sledujeme v dnešní korona virové době, by se dalo citovat z pár názoru VVPj ze začátku roku 2019, např:

  ● V důsledku běžící procesu transformace definitivně bude ukončena etapa “unipolárního světa” v čele s USA, značná část pák řízení světového systému z USA/Velké Británie/Evropy bude převedena do Číny, která zabere místo jednoho z předních center koncentrace řízení. Kapitalismus/liberalismus jako dominantní ideologický a ekonomický základ uplynulého období ustoupí nějaké nové formaci.
  ● Hlavní podmínka pro úspěšné provedení celé operace – zformování jednotného globálního informačního prostoru, v rámci kterého nadnárodní elity řízení mají možnost koordinovat práci všech velkých médií pro vytvoření požadované informační agendy a řízení procesu.
  ● Nicméně účast na představení může probíhat různě a čím kompetentnější manažer stojí v čele konkrétního státu, tím více výhod bude moci pro svou zemi získat během současné globální transformace. Čas velkých změn je současně i čas velkých příležitostí.
  https://vk.com/misure4measure?w=wall-67878711_15777

  Formují se nám nové vazby a vztahy mezi státy.
  Tudíž do informační pole vkládá své i další sluha, vatikánský, další nástroj globalistů.
  Hle, slyšme:
  Papež vnímá pandemii jako příležitost ke změně, řekl to v OSN
  https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/papez-vnima-pandemii-jako-prilezitost-ke-zmene-rekl-to-v-osn.663eb430/

  No a papežova Lucrezia Borghia, dnes nazývaná "Gréta", Greta Tunberg, hned na to zinscenovala protest - po delší přestávce, ve Švédsku, kvůli korona viru.
  https://moscow-baku.ru/news/society/greta_tunberg_ustroila_protestnuyu_aktsiyu_u_parlamenta_shvetsii/


  OdpovědětSmazat
 11. Ruský prezident Vladimir Putin navrhl v pátek uzavření paktu s Washingtonem proti vzájemnému zasahování do voleb a vnitřních záležitostí, jen několik týdnů předtím, než USA uspořádají rozporuplné prezidentské hlasování.

  Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov přečetl Putinovo prohlášení https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4350560

  "Jednou z hlavních strategických výzev dneška je riziko rozsáhlé konfrontace v digitální sféře," řekl ruský vůdce. "Zvláštní odpovědnost za jeho prevenci nesou klíčoví aktéři v mezinárodní informační bezpečnosti," dodal.

  Profesionální dialog by se neměl stát "rukojmím našich politických rozdílů", řekl Putin.
  https://www.france24.com/en/20200925-putin-proposes-election-non-interference-pact-with-us

  OdpovědětSmazat
 12. Mezinárodní právo platí jen pro RF, Čínu, Iran, KLDR a možná Venezuelu.

  OdpovědětSmazat
 13. Já mám na autora článku dvě otázky:
  1. Kdo je to přesně ten "Západ", který rozhodl, že byly volby zfalšované.
  2. Opravdu je léčení zraněných z pouličních potyček považováno za vměšování se do vnitřních záležitostí jiného státu?
  Děkuji za odpovědi pane Mane.
  Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ jsou USA a jeiich lokajové v EU. Všechny protesty v Bělorusku jsou organizované zvenčí. Tzv opoziční představitelka Běloruska má podporu především v USA a pak v EU. Nikdo však dosud neprokázal falšování voleb. Stačí když diktátor Tremp nebo teta Merkel něco řeknou tak pro naši ČT a jim podřízené hlásné trouby Západu, tak to platí!!

   Smazat
  2. Pane Petře 6.50, léčení cizáků za naše... když dostanou co si zasloužili u nich v cizině, je rozkrádání a tunelování zdrojů a zdravotního pojištění NAŠICH DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ kteří to nedobrovolně platí.

   A ano, podpora cizích teroristů a vandalů, jakož i jejich přímého a nepřímého financování jejich zločinnosti u nich doma jejich bezplatné vydržování a léčení u nás na úkor našich potřebných a našich nemocných je plně srovnatelné například se zabezpečením příslušníků cizineckých legií, pošramocených na "misích" k poškození zemí "mise" ve prospěch zemí západu, a léčených v zemích jejich kontrahentů... což je zasahování do vnitřních věcí zemí postižených "misí".

   Takže pane Petře, pokud to vše neplatíte ze svých, předtím v ČR řádně zdaněných příjmů, ptáte se jako farizej.

   Smazat
  3. Léčení lidí je vměšování se, příslib přímého vojenského zásahu Ruskem v případě potřeby udržení k Rusku nakloněného diktátora u moci vměšováním se není :-D

   Smazat
  4. 9:08 - Pane kolego, vraťme se k původní otázce, protože Vy jste ji překroutil ze všech stran.
   Je léčení zraněných civilistů opravdu projevem vměšování se do vnitřních záležitostí jiného státu? Mimochodem, ze zdravotního pojištění našich daňových poplatníků se toto léčení opravdu platit nebude.
   Petr

   Smazat
  5. 9.38 Pletete donuty s kobylinci. Bělorusko má s Ruskem SVAZOVOU SMLOUVU... nevíte, nebo nechcete vědět a doufáte že Češi nevědí?

   A když si cizinec 100% zaplatí v ČR léčbu, lázně, ubytování, rehabiitace a stzravu, pak je to standardní postup - jak jsou na tom Češi v cizině.

   Ale tady to je grátisovka na úkor našich nemocných, našich dětí, našich staroušků... "Vy také s úsměvem rozdáváte z cizího (=z našeho!) aby byl někdo jinej hezkej. Nejste náhodou neziskovkář?" - řekl by i žižkovský Pepík.

   Smazat
  6. Zajímavé je, že Petrovi by asi nevadilo úhrada za ošetření běloruských "demokratů" z našeho zdravotního pojištění ale nevadí mu placení z našich daní.
   A Petře, spor je především o tom, kdo ti ošetřovaní "zmlácení Bělorusové" jsou. Aby to nedopadlo jako s těmi ukrajinskými "demokraty" se svastikou na nášivkách, které sem dovezli člověci v tísni a hnidy z ministerstev zahraničí a vnitra.
   Víte vůbec Petře, co to bylo za lidi a jaký je jejich další osud? Zkuste se informovat. Přeji hezké prozření.

   Smazat
  7. 11:19
   Zatáhněte to ze svého a tetka vás Tichanovská pochválí před nastoupenou opozicí, nebo co z ní zbylo.

   Smazat
  8. V jedné nejmenované nemocnici se po Majdanu léčili Banderovci prolezlý HIV,otevřenou tuberou, syflem za NAŠE PENÍZE a naši lidé si MUSELI POVINNĚ ROZEBRAT OKOLNÍ NEMOCNICE!!!!! Ovšem muselo a musí SE O TO DEMOKRATICKY MLČET!!!!!

   Smazat
  9. 12:23
   O tom se nejspíš mlčí proto, protože by mohlo vyjít najevo, že tenhle blábol si někdo vymyslel a pak nevěděl, jak z toho ven.
   Takovejch báchorek jsem slyšel...

   Smazat
  10. 13:05
   Kulový víš, tak drž pec!!!!Tys v tý době ani v tý nemocnici nebyl a na vlastní oči jsi bandesvoloč převezeno armádním speciálem a dovolenou z letiště ve Kbelích NEVIDĚL!!!!!

   Smazat
  11. 13:30
   Dovezených, oprava automatického překladače

   Smazat
  12. 13:30
   Ne, neviděl. Protože to neviděl NIKDO.
   Ale jako hospodská historka dobrý.

   Smazat
  13. 14:17
   Takže ani oficiálně se tady žádná banderosvoloč po Majdanu neléčila???!!!!
   Že by Strop-nicka lhala veřejnosti a NEčeská havlovize měla záběry z jinýho letiště???!!!!V tom případě....seš holt ynetigent, kterýho do nemocnice pustí leda na záchytku!!!! 🤣🤣🤣🤣

   Smazat
  14. 15:07
   Aha, tak to seš fakt dobrej, když dokážeš z televizních záběrů stanovit diagnózu.

   Smazat
  15. Zase je to jen ten, kdo si vybírá jen ta "fakta", která mu vyhovují. Dokud mu ti banderos nedají přes papulu, tak neuvěří, že tu byli a jsou.
   Stočí diskusi na jeden bod, kde se cítí silný, ač nakonec se ukáže, že káže "pomeje", ale zasluhuje obdiv s jakou vervou se do toho vrhá znovu a znovu.
   Česky se tomu říká, stoupat si na hrábě jako magor.

   Smazat
  16. 17:18
   18;26
   Vy jste bratři... Prý mulovi nebo Covidovi?!!!😂

   Smazat
  17. Petr 11:19 se opět blýsknul. Položí otázku, zda je nebo není léčení při demonstracích zraněných Bělorusů/ek v ČR vměšováním a pak, doveden k otázce kdo to platí, tvrzením, že nikoli zdravotní pojišťovna zakrývá, že cokoli co platí stát, platí daňoví poplatníci.
   Jistěže to celé, včetně oněch desítek milionů Kč na podporu demostrujícím, je aktem kampaně proti Lukašenkovi, tedy z podstaty zasahováním do vnitřních záležitostí suverénního státu. A pokud Ruská federace poskytuje běloruskému režimu podporu ve shodě s požadavky legální běloruské vlády, žádným zasahováním do vnitřních věcí státu, podle mezinárodního práva, to není. Ať se nám to líbí nebo ne.
   Vím, vy 11:19, vy si ty ideologické brýle sundat nedokážete. S nimi ovšem vypadáte dokonale hloupě.

   Smazat
 14. no liečiť sa budú - oni sú totiž tí, čo boli zaplatení a vyslaní z Pobaltských štátov a Ukrainy - vysielaní z Poľska za naše peniaze - tak ich akože vyliečime, rozumej, vrátime ich domov, sú nepoužiteľní,

  OdpovědětSmazat
 15. Paroubek chce po vládě, aby na dobu pandemie zmrazila zbrojní výdaje. Nyní je potřeba nenechat se unášet zájmy USA, říká

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020092512570330-paroubek-chce-po-vlade-aby-na-dobu-pandemie-zmrazila-zbrojni-vydaje-nyni-je-potreba-nenechat-se/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dobrý nápad, ovšem nebude aplikován, neboť všechny vlády světa jsou vydírány a musí země zadlužovat. Kdo je zadlužený platí úroky a POSLOUCHÁ!

   Smazat
  2. Nápad dobrý, ale to by Andrej neustál.

   Smazat
 16. Mám dojem hraničící s jistotou, že ti co tady do krve obhajují toho běloruského diktátora jsou ti samí, kteří považují kolaps komunistické totality SSSR za největší světovou katastrofu 2. pol. 20. století, Gorbačova, který přivedl do SSSR demokracii považují za zločince a zrádce. Listopad 1989, potažmo osvobození lidí z e zadrátované komunistické totality považují za "majdan" řízený CIA, Havel je u nich zrádce.
  Tito lidé by v roce 1989 bez váhání poslali na lidi armádu, bez váhání by do těch statisíců "agentů CIA" dali rozkaz střílet jen aby si ubránili svou moc před vůlí lidu.
  Je mi z takových "lidí" na blití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď ještě tu o Sedmihlavé Sani (sedm hlav jako svící na Menoře) která by BEZ VÁHÁNÍ POSLALA NA LIDI MOR A BÍDU jako trest za holokaust dragonů...

   Tahle pohádka je ještě lepší, než ta vaše.

   Smazat
  2. 12:03
   Nám z tebe taky🤮🤮🤮

   Smazat
  3. K 12:03 - To jsou opravdu jen a jen Vaše "dojmy". Nečetl jsem, že by tady někdo obhajoval běloruského prezidenta. Mám "dojem", že ti kdo něco psali o Bělorusku tak si pouze myslí, že by si to bělorusové měli vyřídit sami a ne , aby tam Petříček posílal "naše" peníze opozici. Mám "dojem", že kdyby jsme posílali peníze "opozici" do Katalánska, že by nás ve Španělsku pochválili. A co takle kdyby Rusko poslalo peníze na "barevnou" revoluci do USA ? Že je to nesmysl,vím, ale je to stejné, když do země se kterou máme diplomatické styky posíláme peníze na svržení tamějšího režimu ? A když považujete Gorbačova za vynikajícího "demokratického vůdce" , víte co řekli jiní a znalí a vzdělaní ? Dobrá je ta vůdčí osobnost, té či oné země, která svou zemi předá svým nástupcům v lepším stavu než když ji začala vést. Následoval rozval SSSR a po Jelcinovi se hospodářství propadlo o více než 40%. Představte si, že takový pokles nebyl v SSSR ani ve 2.SV. Nevím jestli jste ignorant nebo člověk naprosto ideologicky zaslepený, ale kdo zvolil Havla za prezidenta ? Komunisté. No tak Vám přeji, aby jste se nepoblil.

   Smazat
  4. 14:39

   100% článků je tady o obhajobě jednoho diktátora, 95% diskusních příspěvků pod nimi taktéž. A vy jste nečetl? No raději bez komentáře.

   Bělorusové by si to možná i sami vyřídili, kdyby ovšem Putin přímo veřejně neslíbil vojenskou podporu Lukašenka v případě jeho nesnází. oOpakuju pro retardované:
   PŘÍMÝ VOJENSKÝ ZÁSAH!!!
   A vy tu budete ve světle tohoto žvanit něco o nějakých penězích a ošetření zranění jako o "vměšování se"?

   Znovu: Bez Gorbačova, bez toho, že se rozhodl do dění ve Východní Evropě NEVMĚŠOVAT, nechal nás abychom si to tu vyřídili sami (přesně tak jak si přejete v případě Běloruska) a neposlal k nám tanky jako v roce 1968 (přesně tak jak dává najevo Putin), by u nás vládla stále zadrátovaná totalita.

   To, že kleslo v Rusku hospodářství je mi v tomhle světle úplně u prdele. Hlavně, že my jsme se osvobodili. No a to vás evidentně strašně šve a ani po 31 letech jste se s tím stále nesmířil. A v případě Běloruska proto stále bojujete váš před 31 lety prohraný boj. Jak ubohé.

   Smazat
  5. 12:03 to si jen namlouváš.Na blití je tě ze sebe samého.A to se vůbec nedivím.Protože ty "sračky" co z tebe tady vypadávají,to je fakt síla.

   Smazat
  6. 15:10
   To, co jsi ty havlomoudií vyjmenoval dělá jen a jen amiokupant a to už od konce druhé světové války!!!!!

   Smazat
  7. Ubohé budiž, nevím, kde jste vzal oněch 100% článků, které obhajují diktátora. Váš názor ,že je Vám "něco" cit.: "u p....e" je drtivý. On to bude asi Váš postoj, argument i na mnoho jiných věcí. Váš "jasný" názor a postoj zřejmě nepřipouští názor opačný. Ale to vše je co jsem napsal je pravděpodobné, možná i nemám pravdu. Ale jedno již vím, nemá cenu s Vámi dále o něčem polemizovat a diskutovat. Máte velmi pádný vulgárně (anatomický) argument a proti tomu jsem uboze bezbraný.

   Smazat
  8. Nelíbí se mi 12:03, ani 19:18 a už vůbec ne 15:10 s oponentem 19:18. Drsná použitá slova , snad lze omluvit, každý z nás byl jinak vychovàn.
   Je to malost co mi na vás vadí, průšvih je, že jste obrazem zdejší politiky a to je fakt horší než pandemie.

   Smazat
  9. 23:07
   A něco k věci by nebylo?!

   Smazat
 17. 12:03
  Když začnete, abychom stihli odstoupit ?

  OdpovědětSmazat
 18. KArtouzi, Kartouzi, ty nemyslící teatrální žvando. Co tu čtenářům podsouváš nesmysly. Pokus se rozlišovat a trochu se douč nedávnou historii.

  Gorbačov nepřinesl do SSSR demokracii, ale jen fráze, žvanění, neschopnost a mocný úpadek, který pak pokračoval za alkoholika Jelcina. Pro nás v ČSSR byl skvělý, protože netrval na okupaci sovětskou armádou, pro Rusy a další národy SSSR byl pohromou. Zvenku bylo území bývalého SSSR napadeno džihádisty (Čečna, Karabach) a k moci se dostali post-nacisti (Pobaltí celé, Ukrajina, dnes pokus v Bělorusku). TAkže Gorby je velmi rozporuplná postava a nedivím se, že mnoho lidí ho považuje za lumpa.
  Převzetí moci HAvlem a jeho kamarilou bylo pod režií CIA, o tom nemůže být sporu - připomenu postavy jako Tygrid, Vondra, Schwarzenberg a další vejlupci přímo navázaní na CIA.

  To tvoje zoufalé "kdyby" v historii neplatí. Komoušové na lidi naši armádu neposlali. Tečka.
  Z hlupáků, jako jsi ty, a jejich myšlenkových pochodů se slušným lidem dělá špatně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučoval bych např. knihu Кто вы, mr. Gorbachev? История ошибок и предательств od autora - Швед Владислав (čskay asi bohužel u nás nikdy nevyjde). Velmi poučná kniha, se snahou o skutečnou a co nejobjektivnější analýzu "Mistera" Gorbačova. Popravdě řečeno, hlava se ani nestačí kroužit, kolik záhad se dělo okolo kariérního "růstu" tohoto "plodu". Kniha dává podněty k přemýšlení a spoustu informací.
   Současně poodhaluje i pozadí toho, co probíhalo i u nás, prostřednictvím celkového obrazu jednání.
   Mimochodem, to samé, co o Havlovi, platí i zde.

   Vyplývá z toho jedno. A vyjádřím to velmi expresivní zkratkou:

   Gorbačov zničil životy miliónům lidí, výměnou za svou roli v reklamě na pizzu.

   Smazat
  2. 18;14
   A za planý sliby Křoví st.😡😠

   Smazat
 19. Tedy když to čtu, tak jste opravdu pěkní vejlupci, co všechno děláte. Trochu se kontrolujte a hleďte si radši vaší kotliny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co ty? Pokud si na něco hraješ, pak musíš udat, co a jak a proč ti vadí. Jinak je to tvůj výkřik nesmyslu mnohem většího, než jakékoliv žvásty. Tohle je přístup "člověka" nad "věcí", ve skutečnosti je to ale jen veliké absurdní nic, hovno (Omluva, ale mám dost "tolerance" skrz naskrz falešné jako celá ta dnešní politická falešná korektnost v Evropě. Někdy má sprosté slovo jasnější a přímější smysl, než to složitě sáhodlouze opisovat nebo "korektně" vytečkovat.).

   Smazat
 20. K té oné, jak říkaj slováci, OSN.
  V Koreji bojovaly síly OSN proti skutečným osvoboditelům Koreje, levicovým partyzánům.
  V Tv dávají něco na toto téma, kde proti "komunistům" válčí
  OSN. Že to jsou hlavně američani, s výhradně americkými těžkými zbraněmi se moc nezdůrazňuje. Kdyby si aspoň smázli ty hvězdy z tanků a letadel.
  A navíc, kdyby v jižní Koreji hned neinstalovali toho zločince Li syn mana. Diktatura horší jak na severu, ale hlavně že se bojovalo proti "komunistům".

  OdpovědětSmazat
 21. ANO, vměšujeme a aby se toto přestalo dít, je nutné začít konat. Určitě ve volební místnosti, ale ještě lépe ,,před ní".

  OdpovědětSmazat
 22. Jo , jo mnoho mudrlantu si uz nepamatuje (spise asi s nimi jeste fotrik cural po plote) co nam Havel vsechno nabulikoval a nalhal....ale pravda byla jen to co rikal , ze se nemuze nikdy stat a stalo se. Nevim, byl jenom navedenej nebo i blbej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nám to trvalo, celých 30 let, než jsme pochopili, že na křižovatce jsme místo dálnice, zvolili kamenitou stezičku u které ani netušíme kam vede. Škobrtáme čím dál pomaleji, ale aby si toho v okolí nevšimli, tak umíme "velmi dobře všem poradit". Jsme komici, ve vyčmajdaných adidaskách dokonale poradíme i řidičům F1.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.