Reklama

středa 16. září 2020

Proč Navalnyj odmítá vypovídat německé policii?

Jiří Vyvadil
16. 9. 2020 VašeVěc

Připusťme, že Západ se svými médii dokonale umí vyvolávat hybridní války. Dnes již klasickým příběhem byla válka proti Iráku pod záminkou, že Saddám Husajn má přichystány zbraně hromadného ničení. Jiným fakem byla údajná otrava plukovníka Skripala a jeho dcery ze strany Ruska tři dny před triumfálním vítězství Vladimíra Putina v prezidentských volbách a celý západní svět jako poslušné ovce, s výjimkou několika odvážlivců jakým byl Sebastián Kurz z Rakouska, na to šel.

A teď tu máme otravu Alexeje Navalného, opět novičokem ze strany Putinova Ruska…

To, že asi Navalnyj měl v sobě stopy takové látky je pravděpodobné. Ale nic nenasvědčuje tomu, že ji měl při odletu z Ruska.

Nejsem investigativní novinář a v jistém smyslu vím, že i u nás jednoznačně a stále se bude opakovat, že za to může Putin.

Je ovšem pikantní, že Merkelová i Macron tlačí na Putina, aby věc vysvětlil, ale podle prohlášení časopisu New York Time, při svém v podstatě zázračném uzdravení (a na fotce vypadá skvěle) při komunikaci s německým prokurátorem odmítl vypovídat a navíc prohlásil, že se chce vrátit do Ruska.

Když se podle zpravodajství uváží, že již pět dní je ve stavu, kdy se mu plně vrátila paměť na události před otravou, je absurdní, že nechce vypovídat. Vždyť jak jinak by to mohl natřít ruskému putinovskému režimu, který tak nenávidí.

No takto se těžko může chovat člověk, který byl právě otráven z příkazu prezidenta Putina.

Mimochodem. Je absurdní, že Německo che vysvětlení po Rusku, ale nijak nezareagovalo na žádost ruského prokurátora, aby byla vyslechnuta žena, která s trávila poslední dny před otravou s Navalnym a dokonce po příletu transportního letadla do Německa byla na místo manželky Navalného v sanitce. Po příletu obratem odletěla do Británie.

Asi tak


23 komentářů :

 1. Už za Skripala jsem se snažil získat informace o Novičoku. Dočetl jsem se,že jde o nervově paralytické látky, násobně účinnější, než látky VX, o kterých jsme se my starší učili ve školách při branné výchově. Existuje jediný známý přeživší po zasažení mikroskopické kapky tohoto svinstva. Ruský vědec, kterému byla téměř okamžitě po zasažení podána protilátka - antidotum, ale i tak zasažený zemřel za pět let na postupné vysazení nervové soustavy.
  A nyní můžeme představit, jak asi probíhal urgentní příjem v britské nemocnici, kam přivezli zasaženého Skripala. Službu na příjmu měl právě vyškolený specialista na chemické zbraně, který okamžitě vyloučil běžné nemoci. V šuplíku, mezi stovkami různých léků a podpůrných prostředků, měl i ono antidotum, kterým Skripalovým zachránil život. Hezké. A nyní tu "O perníkové chaloupce" ...
  Skripal i Navalnyj byli svého času v ruském kriminálu. Skripala neznal prakticky nikdo a o Navalném se vědělo pouze to,že je to jeden z Putinovývh odpůrců, sbírající v prezidentských volbách jednotky procent hlasů. Na západ od Ruska už se raději nemluví, že Navalnyj vyslovil podporu Putinovi při Krymských událostech. Oba, pokud by na tom Putin a jeho blízcí měli skutečně zájem, mohli sejít ze světa mnoha způsoby v mnoha situacích. V kriminálu je mohl zabít některý spoluvězeň, na ulici je mohlo porazit auto, mohl je zastřelit "neznámý násilník",... Nestalo se. Nakonec byli otráveni látkou, která je nebezpečná nejméně stejně pro útočníka, jako pro potenciální oběť.
  Mají nás politici a jejich prodejné děvky - "novináři", za kretény? Mají, a pokud se proti těmto manipulacím ohrazují skutečně pouze vyjímky, tak vcelku oprávněně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je velký omyl. Oni nás nemají za idioty. Prototže sami jsou idioti. Stačí se porozhlédnout v naší PS , Senátu(v konírně) , Řeporyjích a na Pražských radnicích. O "inteligenci" novinářů a politických zprávařů ČT a ČRo není třeba se zmiňovat celkem přesně to popsal pan presedent Zeman.
   Václav

   Vymazat
  2. 7,19
   Nesouhlasím. Osobně neurážím nikoho, kdo je zjevně hloupější, než jsem já sám. Ale odmítám, aby mi takový člověk řídil život.
   Všichni, včetně zmiňovaného Novotného, již dávno minuli pomyslný bod lidské hlouposti. Bod, do kterého mohli říct "Spletli jsme se". Mnozí byli opakovaně upozorňováni na negativní dopady jejich rozhodování. Přesto neslevili ze svých cílů. Pouze občas změnili způsob, ale nikdy neopustili svůj cíl. To není známka idiocie, ale předem naplánovaného, zlého úmyslu. A pouze debilové si toto nechají líbit.

   Vymazat
  3. Slovo z poslední věty" debilove",je slovo v poslední dobe naduživane a nepřesné. Ono jde spíše o lhostejnost a stále přežívající "nehas co tě nepálí" V různých podobach je znám výrok údajně francouzského diplomata z audience u cara v Petrohradě cca před 150 roky,o tom ,že největší zločiny se dějí proto,že je příliš lhostejnosti a tolerance k vrahům a zrádcům.Někde se i psalo,že je to tzv. zákon lhostejnosti. Nepřítel nás může jenom zabít,přítel jenom zradit ale to zabijeni a tu zradu umožňuje člověk lhostejný,příliš hodný, který nechce být zlý..

   Vymazat
 2. Jak naspal jeden čtenář: novičok - ricinový olej - novičok, tak teď je na řadě zase ten ricinový olej. Novotný, Hřibe a Koláři, nechcete do toho jít znovu? Té slávy, co si užijete a možná, že by z toho mohla padnout i nějaká ta Nobelova cena míru. Nakonec vidíte, ti Angličané už umí nasadit správnou míru, aby z toho byl jen pořádný průjem, ale aby to nezabilo. Na ten riciňák už máte přece imunitu, tak něco před karami přibarvíte apod. Hlavně abyste neměli na dobu účinku ricinového oleje naplánované nějaké to bourání a nebo stavění sochy, abyste se nám nepodělali třeba u soby Marie Terezie, ale nakonec, klidně se tam podělejte, ona nás připravila o Kladsko, a tak jaképak ohledy vůči ní.

  OdpovědětVymazat
 3. Otrava Navalného,měla sehrát dost důležitou situaci,jak v Bělorusku,tak před komunálními volbami v Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:44 - samozřejmě, jak jinak. Takový cirkus -- a nakonec bez výsledku. K zoufání...

   Vymazat
 4. Žádná otrava NEproběhla,to jen BEZmozci věřív opak!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádný novičok, ale Das ganze russische Volk ist eine simulantenbande

   Vymazat
 5. Trestuhodne nedbalosti a nedostatek ostrazitosti hraji velkou roli v pusobeni Vladimira Putina.
  Nejen mraz prichazi z Kremlu. J.Fucik brzy po navratu z SSSR varoval, Lide Bdete. Ale nebdi se ..
  I kdyz Novicok je velmi nevypocitatelna latka. Skripali nezabije ,jejich kocka musi byt utracena, na krabici s Novicokem muzete vytisknout napis. Neskodi v jakemkoliv mnozstvi. Pozor. Neuzivat pouze vytazeny z popelnice. Kosmicke skafandry pouzivane brity proti Novicoku byly zanedbany a tak si nejen Novicok ale VP.delaji opet, co chteji..Pozor na ty umysly za tim vsim.
  A/ Putin nejprve predstira ,ze ma velky zajem dodavat a prodavat plyn a naftu do EU. Ale nema.
  B/Proc by germanum dodaval cokoliv , kdyz je nema a zadnej rus nema taky rad.
  C/ Vec se nastroji tak ze se buduje NS-2,ale mezitim se doda prislusne otraveny rusky obcan ,to je dobre vedet,Navalny do Berlina.
  D/Cela vec s otravou vyjde na povrch ,ale nevyjde cela.
  E/Podpisy smluv s korporacemi jiste obsahuji body kdo zaplati naklady a pokuty za svevolna zruseni kontraktu, coz je jiste afera s Navalnym ktera i dyz nema nic spolecneho s NS-2. Ale spolecneho ted ma.Chapete tu past ?
  F/ Ale prave naivitou zapadu a ruznych inteligentu,think tanku, bez jedine myslenky, /taky dirigovanych z Kremlu,aniz by neco beda tusili,/, dilem snahami uzitecnych idiotu zaroven, Navalny byl lstive propojen s NS-2.
  A Putin ziva z Kremlu...
  G/Korporace pod smlouvou s Kremlem budou muset ted nahradit vsechny dosavadni vynalozene naklady /vec je tesne pred dokoncenim a nebude to levny/,a jeste tucne pokuty , ktere dnes vsechny smlouvy obsahuji,dulezitosti ted a trestuhodne zanedbane..Vyse jejich bezpochyby v mnoha miliardach.
  H/Putin se napakuje, aniz by dodal jeden gram plynu germanum a EU, NATO atd....
  I/ Kolik dostane Navalny se nevi, asi jeste nebylo urceno, ale chudej urcite nebude.
  Jestli se nekdy demokrati pouci ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Titulky v mediich.Potvrzuji teorie nahore.
   Navalny prezil smrtelnou davku ruskeho Novichoku.
   Navalny odmita Mluvit !!
   Navalny se vraci do Ruska.
   /Snupnout si zase neco Novichoku /?

   Vymazat
 6. Evropa se zmítá v klinči pseudodemokracie . Korytáři ale nepřestávají mlaskat a kvičet svoje svoboda a demokracie .Pracující se jen smutně dívají , jak se pokládá další pokus o lepší svět !

  OdpovědětVymazat
 7. K tomuhle tématu už se nedá nic napsat vše je jasné jen další provokace západu.

  OdpovědětVymazat
 8. Komu se to hodí do krámu, vždy to použije,. I Skřipalovy umlčeli , není ponich ani slechu ani dechu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. navalny také asi brzy někam zmizí, aby nemohl nic vyprávět.

   Vymazat
 9. Panebože - pořád stejné žvásty o tom samém. Proč asi? Proč "Navalnyj neodpovídá"? No protože k tomu nemá příslušný scénář. Navalnyj měl scénář napsaný jen do určité doby, hra skončila, teď už musí začít samostatně improvizovat, a na to je nejspíš slabej, a hlavně se - jako člen mafie - bojí. Co kdyby se vyjádřil špatně? Pak by to šlo všechno mnohem rychleji než ta komedie s jedem. Někde jsem četl, že internet je miniaturní pařeniště devadesátiprocentního odpadu -přesto se někteří lidé rádi tímto septikem denně brodí. Tím nenapadám diskutující, a už vůbec ne NR - to jen tak pro pořádek a s ohledem na současné schvalovací aktivity za účelem odmašťování diskuzí - ale co naplat, zrovna na internetu jsem to četl. Jak jsem koupil, tak prodávám. Dík.

  OdpovědětVymazat
 10. Navalny a jeho prubeh uzdraveni je stejny jako u Skripalu.
  https://www.pravda-tv.com/2020/09/die-schoene-und-die-maechtigen-im-hintergrund-was-ueber-den-fall-navalny-bisher-nicht-bekannt-war/
  Tady vede stopa k mozne travicce. Navalny chce zpatky jako Skripalovi do Ruska zpet. (Zajimave, kdyz ho tam otravili!). Uklidi ho take na Novy Zeland jako Skripaly, kde bude pod kontrolou jako Napoleon na Sv. Helene?
  Zapad touzebne ocekaval nepokoje o volbach a statni prevrat. Jake to zklamani u tech lotru! Ani otrava jejich krtka nepusobi v Rusku na lidi!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Komická mně připadá fotografie, jak pije Aljoša na letišti údajně otrávený čajičok? Usvědčující náhoda, nebo naivní amatéři?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš si v letadle na WC šňupnul novikoks..

   Vymazat
 12. Ubohost MASMÉDIÍ prohlédl i amatér Navalny. Tož tak to je.

  OdpovědětVymazat
 13. To je stejné, jako kdyby Adolf Hitler chtěl po Polsku, aby vyšetřilo, kdo přepadl rozhlasový vysílač v Glivicích, když hlavním cílem bylo odůvodnění přepadení téhož. Celý ten případ slouží jako další dílek v jakési hře. Někdo si prostě zvykl, že mu lidi baští cokoliv. Takže až příště někoho zase "otráví", tak to bude opět Novičokom a na přepravní nádobě bude uvedeno vyrobeno v Kremlu. A kdesi v dálce se bude propočítávat, jestli se podaří Rusko porazit a okupovat regiony se surovinami.

  OdpovědětVymazat
 14. K čemu byl ten navalený dobrý se ukázalo v plné nahotě.
  Navíc ani nemusí být mrtvý. Pro něho se germánsko rozhoduje,
  zda se dostaví plynovod.
  To už kocourkov může jen blednout závistí. A ta hovězí merklice se při tom ještě tváří vážně.
  A pak se někdo může ještě divit, že vyplodili i Hitlera.

  OdpovědětVymazat
 15. Někde jsem četl, že čečenský prezident Kadyrov pozval Navalného na léčení do čečenského Sernovodsku.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.