Reklama

sobota 12. září 2020

Proč právě nyní hoří Moria?


Ivan David
12. 9. 2020


Už při psaní předchozího článku o požáru v Morii jsem byl upozorněn čtenáři na akci, která proběhla v pondělí před budovou Reichstagu v Berlíně. Na trávníku tam stálo 13 tisíc židlí, sněhobílých, netknutých – každá prý za jednoho obyvatele Morie, uprchlického tábora na řeckém ostrově Lesbos, který se stal podle jedněch symbolem selhání „Willkommenkultur“ Angely Merkelové, podle jiných symbolem selhání evropské civilizace, která nechala žít lidi v tak strašných podmínkách. 

Na leteckých snímcích tábora jsou vidět obytné kontejnery a stany, které je obklopují. Tedy předtím, než vypukl oheň. Tábor byl přeplněný, prý doslova peklo na zemi, přesto jsou na fotografiích v médiích kromě několika dětí s plastovými nádobami na vodu, které se neustále opakují, vidět i mladí muži v módních účesech a oblečení a dobře živené mladé černošky. Podle očitých svědků, ale i oficiálních zdrojů, je většina obyvatel tábora z Afghánistánu a Afriky, nikoli Sýrie, a většinu tvoří mladí muži, často podle oblečení a vousů přívrženci radikálního islámu. 

V pondělí tedy demonstrace židlí v Berlíně, organizovaná nevládními organizacemi, které mají dopravu uprchlíků do Evropy doslova v popisu práce, v noci na středu požár Morie, podle řeckých úřadů založený samotnými uprchlíky, což se málokde v televizích zmiňuje, a ve čtvrtek prohlašuje Angela Merkelová v televizi, že přijímání uprchlíků a jejich rozdělení mezi země EU bude jedním z hlavních témat německého předsednictví. Nevypadá to jako náhoda a podle mnoha svědectví ani není.

Na začátku července řekl spolkový ministr zahraničí Heiko Maas, že všechny státy EU budou nuceny přijmout uprchlíky. Německo nás k tomu přinutí. Nyní se tedy tvrdí muzika a hoří zatím první uprchlický tábor. Zároveň probíhá hysterická debata ve sdělovacích prostředcích. Kdo je odkázán na české a německé televizní stanice, nedozví se, že tábor zapálili sami uprchlíci. Oheň jako by přišel odnikud. A když už je zmíněno žhářství, pak se vydává za poslední zoufalý pokus lidí v táboře upozornit na svou situaci.

Na webu Tichys Einblick je článek, spíše rozhovor, s očitou svědkyní požárů, která tvrdí nejen to, že ohně založili obyvatelé tábora, ale že jim dokonce měli pomáhat pracovníci nevládních organizací jako je Sea Watch, která pašuje lidi ve velkém. Pokud by se to potvrdilo, je to tedy síla. Žhářství jako způsob, jak si vynutit celoevropskou solidaritu s uprchlíky. Ale na určení pachatelů si ještě dlouho počkáme. Nyní zní Evropou – musíme pomoci uprchlíkům! Je to naše povinnost jakožto vyspělé Evropy!

Samozřejmě vede Německo. Stát, který vyváží do válečných oblastí značné množství zbraní, volá po lidskosti. Heslo "Wir haben Platz!", tedy "My máme místo!", silně připomíná heslo Angely Merkelové z roku 2015 "Wir schaffen das!" Debata v Bundestagu v pátek bylo jedno velké předhánění se v nadlidskosti a zároveň hysterické odsuzování všech, kdo to vidí jinak. Poslanec za AfD Gottfried Curio zmínil žhářství obyvatel tábora, bránění hasičům v hašení požárů, které vznikly zároveň na mnoha místech v noci na středu a pak ještě několikrát, dokud neshořelo úplně všechno. Ptal se, jestli je dobrý nápad vzít si do domu žháře. Dostalo se mu mnoha odsuzujících projevů, výkřiků a obvinění z nelidskosti. Poslankyně SPD, která mluvila po něm, se doslova zalykala pohoršením a odporem.

Další hněv všech, kdo mají na mysli blaho nelegálních migrantů, sklízí kromě zemí, které se od začátku odmítají podílet na evropské dobrodějnosti, Rakousko, respektive jeho vláda vedená kancléřem Sebastianem Kurzem (ÖVP). Ten byl dokonce lucemburským ministrem zahraničí Jeanem Asselbornem označen za hlavního viníka selhání společné evropské migrační politiky, doslova za hlavního padoucha a viníka utrpení uprchlíků. Protože trvá na ochraně vnějších hranic EU. A protože odolává i tlaku na přijetí alespoň „nezletilých bez doprovodu“. Argument, že po vyprázdnění tábora bude do měsíce zase plný, pokud se nezmění postoj EU k ochraně vnějších hranic, je považován za cynismus.

V rozhovoru pro Tichys Einblick zmiňuje Němka, která žije na místě, že německé nevládní organizace se chovají, jako by jim ostrov patřil, a dokonce jsou podezřívány, i vzhledem k incidentu, kdy jejich zaměstnanci „vyslídili“ pomocí dronů stanoviště řecké armády, ze spolupráce s Tureckem.
Pokaždé, když vypukne podobná hysterická a rozumuprostá mediální smršť s různými fotografiemi trpících dětí – ne, že bych utrpení dětí kdekoli zlehčoval – ptám se, co má našim očím zůstat skryto. Jsou to ekonomické ztráty způsobené pandemií koronaviru? Či je za tím ještě něco?

V Německu to může být kauza Wirecard. Na účtech německé finanční společnosti Wirecard, která platila za budoucí hvězdu evropského fintechového trhu, chybí téměř dvě miliardy Eur. Zda šlo o sofistikovaný podfuk jednotlivce, nebo byla firma perfektně fungujícím strojem na podvod, ukážou týdny a týdny dalšího vyšetřování. Téměř s jistotou se ale mluví o tom, že významně selhaly kontrolní mechanismy auditorů, podobně jako kdysi u firmy Enron. A také se nabízí otázky, zda mohlo toto „kreativní účetnictví“ zůstat zcela skryto spolkovému ministerstvu financí a vlastně celé spolkové vládě.
Ministr financí Olaf Scholz (SPD) musel hájit své jednání ohledně skandálu Wirecard na slyšení za zavřenými dveřmi Bundestagu. SPD je nyní jednou z nejagilnějších německých politických stran ohledně obnoveného přijímaní migrantů z řeckých táborů. Kauza Wirecard, jeden z největších účetních podvodů historie Spolkové republiky Německo, byla bezpečně odklizena na zadní stránky periodik.

19 komentářů :

 1. Proč nenesou odpovědnost teroristi, co zavraždili Kadáfího? Vždyť je to všechno podvod a lež!

  OdpovědětSmazat
 2. Německo opět zasírá Evropu ! Přijde chvíle, kdy budeme mít šanci pokračovat tam, kde kdysi prezident Beneš přestal. Jsme připraveni ?

  OdpovědětSmazat
 3. Tak co udělá Babiš,hádejte.Před volbami o migrantech mlčí,jak zařezaný,jenže,za rok jsou volby,které,když si zadá s araby,tak může také skončit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německé předsednictví chce Merkelová nyní zneužít k rozdělení migrantů do všech zemí EU. Jenomže má smůlu, že v Česku je velký nárůst pozitivních na koronavirus. My se tady v Česku umíme bránit invazi... . Díky pane premiére!

   Smazat
  2. Ale on se snaží. V tichosti se staví integrační střediska pro uprchlíky.

   Smazat
  3. Ten ksindl z pravěku sem už přes dvacet let nenápadně dováží kde kdo... třeba jako k nám do Teplic,nyní MUSLIC pod rouškou 🤣 lázeňských pacientů.... pacienti to jsou, MOZEK zůstal v Africe!!!!! 😡😡😡😡😡

   Smazat
  4. 13:36
   Zajděte se podívat do Leoexpressu na Hlavní nádraží odjezd 20.08 hodin.Nástupiště je ovšem spoře osvětleno.

   Smazat
  5. 14:46
   Ono to stačí za světla.... i s Václavákem!!!!! 🤮🤮🤮🤮

   Smazat
 4. Podívejte se na ty bezpáteřní liberální 0 žádné multikulti nikdy nefungovalo v usa se schyluje k rasové válce. A ty skopčácký bestie toho stále nemají dost. Migranti jsou jen jejich nástroj na zničení a ovládnutí národních států. Nám nikoho vnucovat nebudou.

  OdpovědětSmazat
 5. Tahle situace je hrou s chudaky, doufajicimi na socialni davky a blahobyt na zapade bez prace. Rekli jim to paseraci. Ta hra spociva ve pseudohumanismu. EU je neschopna rici, zustante tam, kde jste, zadneho k nam nepustime, nase armada brani hranici Sengenu. Namisto toho lovi Frontex lode financovane EU cerne parazity z gumovych clunu a vozi je do Evropy. Vnucuje nam je taky! Tohle je prece zlocinem EU, protoze Evropani si to nepreji!

  OdpovědětSmazat
 6. Hladat příčinu selhání ve chvíli, kdy vyhoří tábor s migranty v Řecku je půrojevem velké zpozdilosti. Nurtno hledt přičiny a původce migrace, její směrování a cíle. Peroč je migrace vyvolávána, jaký má smysl, komu mu prpspět, kdo na nik vydělává, je to jen jiný způsob vedení války poti nepohodlným státům.... Propč nesměřuje do Asie, Ameriky? K čemu jsou potřební migranti: 1. pro kapitalimus, 2. pro občany nekapitalisty. Proč ta zvolená doba, počátek 21. století a proč bylo nutné peroto rozvrátit zločinným kapitalismem Syrii, Libyi..., proč musel pro své plány povraždit už nově více jak 2 miliony lidí - copak covid 19, to je milosrdný zločinec proti kapitalismu. Jaké jsou současné odhady zisků z výroby migrantů kapitálem a jaké jsou reálné ztráty občanů, kterí byly zaplveni migranty. Jak jsou migrnti školeni k soužití a nebo naopak k páchání zločinů. Je zločinný rozvrat prvotním cílem migrace nebo jen neoodělitelnou součásti průběhu migrace. Proč kapitál brání vcelku nenákladné možnosti přeměny Světa v minimální zemský bráj, který by pohodlně uživil i dvojnásobek obyvatel Země? Proč ten nezájem o egulaci populace, kterou prověřili již některé vyspělé velmoci. Proč je potřebný pro kapitál v Evropě úpůadek hodnoty rodiny a dětí a proč mají před dětmni v Evropě a v Česku přednost psi a kočky před dětmi. Proč si kapitál vyrábí samoživitele, co je to za rasu a co má přinést společnosti a peroč je potlačován takto význam rodiny jako základu státu. Právě proto, že rozvracením rodin se dobře rozvrací stát a samoživitelé nudou vítězi a budoucností lidstva? Tedy je cílem si uhnat dítě podobně jako covid 19, když se člověk vykašle na hygienu a roušky?

  OdpovědětSmazat
 7. https://twitter.com/i/status/1303049917687095297

  OdpovědětSmazat
 8. Je to jasné, sami si zapálí tábor a jediným výsledkem bude, že si je některé státy rozeberou. Takže si zapálí další tábory a západní Evropa se přerazí, aby to ocenila zlepšením jejich životních podmínek. To nemá chybu, zkuste si vy podpálit střechu nad hlavou, protože vám z nějakého důvodu nevyhovuje, schválně co se stane. Kterýkoliv stát vás v zápětí ujistí, že paličství je poměrně závažný zločin a náležitě to ocení i když jste si zapálil své, neboť jste mohl ohrozit druhé a jejich majetek. Nové bydlení dostanete leda v kriminále a dlužno podotknout, že oprávněně. V případě migrantů se jedná o nepřetržitý sled klukovin, nelegální vstup na území cizího státu, ignorování pravidel azylového řízení, ohníčky, fakule a nic se neděje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z hořícího tábora, který si sami podpálili jim měla policie i vojsko zabránit.... a žádný přerozdělování by na pořadu dne NEbylo!!!!!!

   Smazat
  2. 13:38 do Morie přichází noví a noví lidé. Neustále.

   Smazat
 9. Se z toho dělá zbytečná aféra. Vždyť ti "doktoři a inženýři" chtěli ten tábor jen vydezinfikovat od koronáče. A oheň je jak známo nejlepší dezinfekce proti bacilům. :-DDDDD

  OdpovědětSmazat
 10. Vyvolení mají historicky ověřený scénář humální likvidace nežádoucích. Migranti přijdou zlikvidovat nepotřebné a pak na svojí lenost zajdou sami. Nic nového pod sluncem.

  OdpovědětSmazat
 11. Být hasičem sednu si s policajtem a počkám,až dohoří.... 👍👍👍

  OdpovědětSmazat
 12. Nevím, proč děláte kvůli cca dvaceti lidem před bývalým říšským sněmem takový povyk? Pokud oni mají místo u sebe v baráku, klidně ať si tam někoho z Morie ubytují a živí. Z Morie ani nemusí. V Německu je spousta deprivovaných černoušků, kteří jistě uvítají podobnou nabídku života v hezkém domě s full servisem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.