Reklama

úterý 15. září 2020

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska k situaci kolem Navalného

-ps-

15. 9. 2020 PrvníZprávy

Jsou zprávy, o kterých se neví, přestože jsou důležité. Třeba o tom, že Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace k situaci kolem A. Navalného. Proč se tak stalo?


(Na snímku Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace v Moskvě)

Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo následující informaci ...

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace k situaci kolem A. Navalného

V souvislosti s demarší členských států skupiny G7 v rámci kauzy A. Navalného prohlašujeme.

„Vytrvale usilujeme o poskytnutí německou stranou údajů z lékařského vyšetření A. Navalného, včetně informací o výsledcích biochemických testů, v souladu s oficiální žádostí Generální prokuratury Ruské federace o právní pomoci ze dne 27. srpna 2020. Nehledě na všechny naše žádosti v Berlíně stále nepovažují za možné operativně a konstruktivně na ně reagovat.

Nedostatek výše uvedených informací neumožňuje ruským vyšetřujícím orgánům použít všechny nezbytné procedurální mechanismy ke zjištění okolností incidentu. Současně rozněcování hysterie kolem tohoto případu se jenom zesiluje.

Zdůrazňujeme, že také ruští lékaři navrhují navázat úzký dialog s německými kolegy za účelem projednání údajů o stavu A. Navalného, kterými disponuje Rusko a Německo. Bohužel německá strana tento proces brzdí.

Spolu s takovým nekonstruktivním přístupem německých úřadů pokračují bezdůvodné útoky na Rusko. Rozvinutá masivní dezinformační kampaň jasně naznačuje, že její iniciátoři nevidí hlavní úkol v péči o zdraví A. Navalného a zjišťování skutečných příčin jeho hospitalizace, ale v mobilizaci sankčních nálad."


 

36 komentářů :

 1. Zde si bude muset Rusko poradit samo . Německo si o sobě myslí kdoví co .Útoky na Rusko narůstají tak jak nikdy. I naši demokraté jako Hřib,Kolář,Petříček zkouší svoje štěstí.

  OdpovědětVymazat
 2. K tomuto nejde nic komentovat. Protože pokud máme možnost výhodně obchodovat se zbožím nevojenské povahy a nečiníme tak je to vlastizrádná činnost. Vždyť by jsme je tím vlastně oslabovaly, protože by jsme dostávaly zboží za nejvýhodnější ceny, jak je v tržním hospodářství /prý/ zákonem a nás by to posilovalo. Je zřejmé komu tohle rozeštvávání slouží.

  OdpovědětVymazat
 3. Označili to přesně a výstižně!

  OdpovědětVymazat
 4. Nevalnyj je skandální ukázka politiky USA, která nemá nic společného s Chartou OSN a jen usiluje o poškození Ruska či Číny. Jaký prospěch může mít Rusko, resp. Putin z toho, že někoho ze svých oponentů otráví. Nikomu nevadí, že v USA zahynulo zásluhou nedostatečné zdravotní peče už téměř 300000 lidí, ale neustále lžou o otravě alkoholika Nevalného, jediného občana a navíc Ruska. Proč se nestarají o lidi USA. Proč dělá EU poskoka Trumfovi a jeho bandě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen na doplnění - v USA doposud zemřelo kvůli COVID 19 asi 200 tisíc lidí. I to už je to extrémně vysoké číslo, takže není třeba přehánět. TOTO

   Vymazat
 5. No, Navalnyj už si dělá selfíčka, cítí se dobře a chce zpátky do Ruska - viz článek někde na Novinkách... Zdá se, že došlo k neočekávaně rychlému "zotavení" ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzpomeňte si na případ ukrajinské plynové princezny Tymošenkové. Ta se měla zodpovídat z miliardových (v USD) rozkrádaček státních plynových zásob, a v tu chvíli upadla do kómatu a byla na smrtelné posteli. U jejího lože se střídaly největší lékařské kapacity. A ty největší právě z Německa. A vážně pokyvovaly šedivými hlavami z jejich zasmušilých výrazů bylo zřejmé, že naděje je mizivá, pokud vůbec nějaká. Politické celebrity celého světa už lkaly nad jejím truchlivým osudem. I náš kníže pán se probral z klímání na ministerstvu i v parlamentu a navštívil ji. A pak! Zázrak! Jakmile se k moci dostali banderovci, princezna vyskočila z lože zdravá jako rybička a rovnou upalovala do parlamentu a vyhrožovala Rusku jadernými bombami! Inu německá medicína dokáže zázraky! Ani polibek prince co vysvobodil Šípkovou Růženku nebyl tak účinný.

   Vymazat
  2. Danny, já to tvrdím od případu záhadně otráveného a posléze zázračně vyléčeného ukrajinského prezidentského kandidáta Juščenka, pak případ na smrt choré a zázračně vyléčené plynové princezny Tymošenkové až po současnou smrtelnou a opět zázračně léčenou otravu hrdinu ruské opozice Navaleného, že berlínská klinika Charité (vyslovuj německy Šarité) jsou pravé, nefalšované moderní Lourdy!

   Zajímalo by mne, proč s tou Šarité nemá smlouvu VZP. F ůra spoluobčanů je silně otrávena stavem českých médií a politiky. Nešlo by je tam léčit?

   Vymazat
  3. To s tou Šarité a VZP mne fakt rozesmálo.😄
   Ale ještě jste zapomněl na zázračně vyléčené Skripalovy, kterým Putin pobryndal kliku novičokem.;-)
   Kdepak je jim asi konec? Podle mého názoru dopadli stejně jako většina tzv. "Bílých koní" u nás a někde hluboko pod zemí se úspěšně rozkládají. Tajné služby za sebou svědky svých akcí většinou nenechávají.

   Vymazat
  4. Danny, Němci jako vynálezci Zyklonu B jsou dost velcí odborníci na jedy. Ostatně, dnešní německá farmaceutická firma Bayer byla za války součástí koncernu IG Farben, kde se ten Zyklon B vyráběl.
   Navíc Němci dodnes čerpají z výzkumů doktora Mengeleho. Asi proto mají takové úspěchy s léčením polomrtvých lidí.😄

   Vymazat
  5. Pánové, zkuste si představit zrcadlovou situaci:

   V Německu by zkolaboval nějaký nevýznamný, ale mediálně známý opozičník. Do Německa by pro něj letělo ruské vojenské letadlo. Rusové by prohlásili, že ten politik byl otráven Zyklonem B, který jak známo vynalezli Němci. Ale ruská medicína by ho dokázala zázračně uzdravit.

   No uznejte sami, nezní to věrohodně? Navíc by o takovém politikovi už nikdo nepochyboval, že se snaží jen o prospěch své vlasti. A nejspíš by mu ani nepomohla snaha o co nejrychlejší návrat domů. Každý už totiž viděl, komu se svou partou posloužil.

   Vymazat
 6. Ať žije Rusko a Putin, záruka mírové spolupráce ve světě. Pryč s USA a jejich nohsledy. Diktátora Trumfa nutno postavit před mezinárodní tribunál, stejně jako dalšího prezidentského kandidáta USA Bidena. Jsou to zločinci. A také Buš, stále běhá po svobodě, ačkoliv má na svědomí pád dvojčat a bezdůvodnou agresi proti Iráku, Afganistanu a dalším státům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kecáš blbosti, nemám rád ameriku od doby bušů, obama mi ji zhnusil! trump to může napravit!

   Vymazat
 7. Snad jediné, co lze Němcům ještě připsat k dobru, je to, že tu provokativní trapnost zn. Navalný & novičok dotáhli do bodu, v němž je i těm méně chápavým jasné, oč v té operaci vlastně kráčí.
  Otázkou je, kdo je k tak absurdní hanebnosti přiměl? ...

  OdpovědětVymazat
 8. Jo chce se vrátit do Ruska a dále mu škodit tzv pokračovat dále ve svých aktivitách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:51
   Pche, Navalný může Rusku škodit asi tak stejně, jako mravenec slonovi.;-)
   Podle mne se ale do Ruska už nevrátí a zmizí stejně potichu, jako zmizeli Skripalové. Svůj účel splnil a člověk s téměř nulovou popularitou v Rusku je jeho chlebodárcům už k ničemu.;-)

   Vymazat
 9. Jednou kapsou vám ty peníze dají, ale druhou vám je zase vyrvou. Okamura v plné formě řádil na tiskovce

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jednou-kapsou-vam-ty-penize-daji-ale-druhou-vam-je-zase-vyrvou-Okamura-v-plne-forme-radil-na-tiskovce-637159

  OdpovědětVymazat
 10. Tak funguje zapadni demokracie. A hrde se hlasime k zapadu a jeji demokracii. JE mi z toho na bliti. ZLATI KOMUNISTE. Takove svinstvo nevypacovali za 70 let vlady, ted je demokracie produkuje jak na bezicim pasu. Obdivuji Rusko, jak tohle vse zvlada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky tomu, že Rusové na politiku kašlou. Putina jim instalovali na 100 let dopředu, tak se z toho nebudou hroutit. Kdo má vzdělání a možnost, jde na západ. Sám mám v Praze tři ruské kolegy a klerofašistům v Kremlu se akorát smějou. Vydělají si 3x víc než doma.

   Vymazat
  2. Čím to je že se doktorů vystudovaných v Rusku nebojíte. To byly snad jen za Rusy převlečený a jsou to ve skutečnosti amici.

   Vymazat
 11. Nojo, když oni se ti Skopčáci dostali mezi dva mlýnské kameny. Na jednu stranu potřebujou dokončení Nord Streamu 2 a na druhou stranu zase na ně tvrdě tlačí Amíci, aby se NS2 zřekli a proto se na jejich příkaz jako stafáž zapojili do akce "Navalný". A teď nevědí jak z toho, tak dělaj mrtvýho brouka, jako kdysi Áda v bunkru v Berlíně. Fakt to maj blbý, ti kluci teutonský. ;-)

  OdpovědětVymazat
 12. Navalný je obyčejný kretén, jako v česku pánek, nebo minář! Tečka.Vlastizrádci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastizrádce je Mynář. Pletete si i/y.

   Vymazat
  2. BA ne, torlíku 7:55, je to správně - vlastizrádce je ten farářskej vyklouz Minář!

   Vymazat
 13. Kdyby tenkrát byl existoval před 2. světovou válkou Novičok a nebo ricinový olej, tak v těch Gliwicích nemuseli Němci instalovat ty mrtvoly v polských uniformách, byla by to zkrátka čistější práce. Takže ted´ zase budeme mít v Praze další nové náměstí - Navaleného?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A mohlo by se to počešstit:
   "Naval Money"

   Vymazat
 14. Aneb, nad Nord Streamem se smráká, komsomolka slábne, nový šéf CDU vystaví stopku. Strategickou závislost na nepříteli může budovat jen blázen nebo vlastizrádce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko je nepřítelem jen pro pitomy. Chápeš?!

   Vymazat
  2. A na kom budeme závislí? Když ne na Rusku, tedy na USA nebo na středověkých monarchiích Blízkého Východu. A to má být terno? A hlavně si připravte peněženku. Ta "nezávislost" bude něco stát. A to "něco" už bude stát zato.

   Vymazat
 15. Německo je okupovaná země , je to jen poskok USA !

  OdpovědětVymazat
 16. Nezlobte se víc než Novičok, by mne zajímalo zda corvir někdo nenamýchal ve zkumavce, nebo zda ho zplodila sama zlomyslná příroda.

  OdpovědětVymazat
 17. Nemecko je pouhy vazal Deep Statu a Merkelova i Maas musi delat to co jim reknou. Hlavnim cilem je nedopustit jakoukoli spolupraci s Ruskem. Jedou stale podle Briezinskeho doktriny, podle ktere je spoluprace Nemecka a Ruska hororem pro USA a musi byt za kazdou cenu prekazena.

  OdpovědětVymazat
 18. Nevím, čemu se ruské min. zahr. diví. Vždyť celá kauza Nevalného byla vyvolána a dále pak vedena čistě za účelem štvanic proti Rusku. A že jdou z Německa? Vždyť to jsou dědicové odkazu jejich fýrera a jeho spolupracovníků a jen si vzpomeňtě, jak oni vyvolávali konflikty, aby mohli vést štvavou propagandu - pan Goebbels proto zřídil celé ministerium. Starší vzpomenou štfvanice německých nacistů ze sudet, Brna, Jihlavy. Ano Hererenvolk masových vrahů a myslíte, když tak dnes táhne Brusel i Hexagon k nacismu, že snad zůstanou Němci pozadu. Podívejte se jak se tuží Poláci, první nacistický národ, který se projevil gestapáckými mmetodami dokonce 15 roků před Hitlerem - a dnes? To je prostě politika diktatury zločinného kapitalismu, který nemá na vybranou: buď masově vraždit, nebo zkrachovat a podlehnout pro ně "opovrženíhodnými" humanisty"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:48
   "Divit" se v diplomatické mluvě znamená: víme co tím sledujete, ale řekněte to na plnou hubu ať to vědí i vaši obyvatelé, aby se skutečně nedivili, až budeme znovu vyvěšovat vlajku nad Reichstagem.

   Vymazat
 19. Celý svět nedočkavě očekává na prohlášení našeho MZ. Postoj ČR následně vnese chaos do všech hlavních světových burz a ke změně plánu NATa. Pro složitěji chápavého čtenáře musím upozornit, že jde jen o ironií.

  OdpovědětVymazat
 20. Němci, potažmo zbytek EU, by si měli v první řadě vyjasnit, co vlastně chtějí. Chtějí, při masivním zavírání atomových a tepelných elektráren, náhradu v podobě, cenově dostupného, ruského plynu, nebo drahého amerického?
  Pro Rusy by výpadek příjmů z prodeje uhlovodíků zemím Eu byl jistě bolestivý. Vzhledem k tomu, že značně pokročila diverzifikace odběratelů jinde po světě (Čína, Japonsko, Turecko,...) by to ale nebyla taková katastrofa, jako pro země EU. Troufnu si tvrdit, že by to byl poslední hřebík do pomyslné rakve EU a její, byť na dluh koupené, prosperitě. Elektřina a teplo by nebylo pouze drahé, ale i za přemrštěné ceny pouze na příděl. Ekonomicky by nás to vrhlo nejméně o sto let zpátky. Chvíli by ten evropský, bleší cirkus fungoval pomocí represí. Ale protože platí, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a zmrzlí a hladoví lidé bývají zoufalí, vypukly by hladové bouře.
  Myslím, že ti, komu ještě zůstalo v hlavě víc, než příčně natažená nit držící jejich uši, si tohle nebezpečí uvědomují. Ať se to Gretě líbí, nebo ne, ještě nemáme srovnatelnou náhradu za uhlovodíky. A cenově dostupná energie je to, co průmyslově vyspělý západ odlišuje od rovníkové Afriky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.