Reklama

středa 9. září 2020

Pr*ser: Vystrčil na Tchaj-wanu? Prý rovnou vyhodit fabriky do vzduchu. Zlé podezření

9. 9. 2020 ParlamentníListy

„Pečlivě připravená předvolební akce. Blbý herec Vystrčil, co všechno podělá.“ I tato ostrá slova zazněla, když se ParlamentníListy.cz ptaly ve vysokých patrech české diplomacie a byznysu, jaké jsou dozvuky nedávno ukončené návštěvy Tchaj-wanu předsedy Senátu.

(Na snímku ničitel českého průmyslu a výrobce nezaměstnaných,  předseda Senátu PS ČR, učitel  fyziky Miloš Vystrčil s manželkou vstupuje na thai-wanskou půdu)

Téma, o které se v českém politickém a mediálním prostředí vášnivě debatovalo zhruba tři čtvrtě roku, minulý týden vygradovalo. Šéf horní komory parlamentu Miloš Vystrčil z ODS totiž naplnil svůj slib a uskutečnil dlouho rozmýšlenou cestu na Tchaj-wan, tedy území, které Čínská lidová republika vnímá jako své bytostné území a většina států nemá v tamním hlavním městě svá velvyslanectví.

Cesta Miloše Vystrčila s delegací (o jejím složení PL exkluzivně informovaly ZDE) probíhala prakticky celý minulý týden. Kromě toho, že na sporné území vyrazil druhý nejvyšší ústavní činitel v zemi, významný signál může být právě i délka cesty.

Jak nám řeklo několik zdrojů dobře obeznámených s protokolem a diplomatickým plánováním zahraničních cest, není vůbec obvyklé, aby zahraniční cesta vrcholného politika trvala tak dlouho. Dokonce i když byl prezident Miloš Zeman na své historicky první návštěvě Číny v roce 2014, netrval jeho pobyt tak dlouho, přestože zavítal hned do několika obřích měst.

Ale zpět k samotné tchajwanské cestě a jejím dopadům. Ostré reakce z čínské strany netřeba připomínat a nutno podotknout, že jejich tón odsoudili i ti, kteří jinak nesouhlasili se samotnou Vystrčilovou cestou.

Podívejme se však na reálné dopady. Hned poté, co letoun s šéfem Senátu přistál na pražském letišti, udeřil mediální prostor článek o tom, že Číňané vypověděli královéhradecké společnosti Petrof již podepsaný kontrakt za zhruba 5,5 milionu korun na dodávku pianin a klavírů. Důvod? Cesta Miloše Vystrčila.

V úterý přišel další případ, který aspoň co do financí, je podstatně rozsáhlejšího charakteru. České společnost Breno, kterou shodou okolností vlastní poslanec hnutí ANO Pavel Juříček, oznámila, že jsou kvůli tchajwanské cestě vážně ohroženy čínské zakázky této firmy za stovky milionů korun. Důvod? Cesta Miloše Vystrčila.

31 komentářů :

 1. Óbrsenátor Vystrčil přece nebude ve svém spravedlivém rozhořčení a neskonalé touze po naplňování principů humanismu a demokracie počítat nějaké ohavné grošíky. Grošíky však musí počítat firmy, kterým ruší kontrakty a ve kterých tak nějak nedopatřením makají lidi, kteří musí ty zpropadené grošíky počítat také. Tohle Vystrčilovi při jeho božskosti a nedostižnosti nějak uniká.
  Je to loutka, která provede cokoliv si zahraniční páneček přeje. Nebezpečná loutka...

  OdpovědětSmazat
 2. Už jenom opakuji : Vystrčil na zájmy České reoubliky vystrčil zadek.../jako celá tzv.demo opozice /

  OdpovědětSmazat
 3. Je až s podivem jak si tento národ ještě dlouho nechá srat na hlavu. Ať už je to Vystrčil,Hřib,Kolář,Růžička, cvok z Řeporyjí a mnoho dalších.
  Opravdu si tak někdo představoval v roce 1989 demokracii ? Vždyť tady panuje stonásobně větší bordel než za komunistů. Dnes přísloví,"Po mně potopa", platí tak, jako nikdy předtím. Mimo pár zhovadilých všehoschopných gaunerů z tohoto hnusu, musí být normálním lidem na zvracení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národ, který nechodí k senátním volbám, ale na Majdany s Minářem, si nic jiného nezaslouží.

   Smazat
  2. 13,17
   Na zvolení do Serenátu stačí rodinný příslušníci,tak jakýpak volby???!!!!!

   Smazat
  3. Anonymní9.září 2020 11:05

   ...stonásobně větší bordel než za komunistů???
   STOTISÍCÍNÁSOBNĚ !!!!

   Smazat
  4. noviczech
   ...pane, z celé republiky se po sametové revoluci stal jeden velký PASKVIL, ať to řídí ta nebo tamta politická strana. Ale někdo nese odpovědnost, ale není to národ, i v Norimberském procesu po válce našli viníky (i když ne všechny), tak snad jednou budou i za tento paskvil stát viníci před soudem. Je to jen moje utopická myšlenka nebo to bude skutečnost???
   Do jakého odvětví v hospodářství i zákonodárství se podíváte, tak to stojí za h.vno! Ale to by nám zde museli mluvit odborníci v médiích, jenže NESMÍ, ZÁKAZ, gestapo dalo cenzuru na veřejná media, smí mluvit jen jejich, jako za Adolfa!

   Smazat
 4. Když čtu slovo "vystrčil", vnucuje mi paměť poslední foto Mussoliniho a jeho milenky na veřejnosti - nohama vzhůru, na něčem jako klepadlo na koberce... Italům došlo, jak moc jim DUCE ublížil...

  OdpovědětSmazat
 5. A je vůbec přípustné, aby předsedou našeho senátu byl Tchaiwanec?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,36
   Když mohĺ bejt Onana v Emerice prezident.....

   Smazat
 6. Tady se ukazuje co je ODS zač. Jeden horší než druhý a to by chtěla vládnout. Bůh nás ochraňuj před ní. Jak to myslí s naši zemi již předvedla v minulosti jako modrá straka. I za pomoci Vystrčila, znovu vystrkuje svoje zlodějské drápy. Stačilo vidět Střepiny s Vystrčilem, jaký scénář má. Tohoto kašpara by měli stíhat za vlastizradu a odvolat z funkce.

  OdpovědětSmazat
 7. Chápu ublížené komáry, ale proč by čínské firmy měla zajímat nějaká politika. Kdyby u nás třeba jejich soudruh přijel k soudruhům do Orlové, středočeským firmám by to bylo buřt. Je kolem toho nějak moc hysterie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12,02
   Vodka na sluníčku je prevít!!!!.-))))

   Smazat
  2. 13.29 Ten šnaps mu prodali jako whisky vodku života...

   Smazat
  3. 14:32
   Tak to je potom richtig!!!! 🤣

   Smazat
 8. Přesně tak pěkně to slouha slouhů Českým podnikatelům zavařil. Čína se bez Česka obejde ale Češi bez Číny ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta kreatura byla protlačena do politiky proto, že dával cizákům záruku, že nám bude škodit, ten bezcharakterní SKUTR...

   Smazat
 9. Vytrčil je SKUTR a ještě poKURVENEJ!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Řekl bych, že ten vystrčil je chodící diagnóza: psychopat ..

  OdpovědětSmazat
 11. 11:O5
  z existence takového xindlu-exkrementů je nejen na zvracení..ale ještě horší je pocit ponížení, že to musím ztrpět !

  OdpovědětSmazat
 12. Podle mého názoru je ještě víc neuvěřitelné, že Vystrčil odevzdá klíč od Senátu, jedné komory Parlamentu, představiteli cizí moci. S ohnutým hřbetem a "šoupajíc nožičkou a vrtícím ocáskem". Toto ponížení české státnosti, servilní symbol podřízenosti, si takto snad nedovolili ani představitelé minulého režimu vůči SSSR.
  Bohužel to zapadlo v humbuku okolo cesty na Tchai-wan. Ta už je jen logické vyústění "protektorátního" loajálního chování části politické reprezentace naší vlasti. Vystrčil si zavrněl blahem, když ho Pompeo blahosklonně "podrbal za ouškem", jako venkovského voříška-podvraťáka. Ten pak, spoza vrat a plotu, horlivě a přičinlivě štěká na kohokoliv, o kom si myslí, že chce škodit jeho páníčkovi. Jakkoliv takový obyčejný vořech s kňučením zmizí, když se jen náznačí, že se člověk ohýbá pro šutr, tak Vystrčil už kňučí preventivně. I když moc dobře ví, že slušným demokratům v této zemi už nestojí ani za odplivnutí, natož se namáhat "hledat šutrák".....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:19 Venkovský voříšek-podvraťák, je pro společnost nesčíselněkrát menší škůdce, než senátní-podvraťák, Vystrčil.

   Smazat
  2. 15:13
   Voříšek je v 99,9℅ inteligentni, Vystrčil je to 0.1℅ dobré leda na pokusy!!!!!!

   Smazat
 13. Právě jsem dokoukal na,pro mě doposud neznámý díl Televarieté. Byl to přímý přenos z Prahy,ale co se vtipů týče,tak jsem se dlouho a dlouho nezasmál. Na to by neměl ani Vladimír Menšík.Hlavní komik se jmenuje Petr Fiala,pak ho vystřídal nějaký Vystrčil a Kupka. Ti dva byli taky vynikající. Tento legrační pořad se jmenuje,ZAHÁJENÍ KAMPANĚ ODS - ČTK.
  PS: Všem kdo mají rádi humor,vřele doporučuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13,41
   A kde máme obecního oberkokota Novotnýho???!!!!!Že Vy jste ho z té tragikomedie naschvál vynechal????.-))))

   Smazat
 14. Není nad ideály. Jezdit po světě a za pěkné peníze na objednávku tlachat. Člověk bez praktického vlivu na cokoliv, co se domácí politiky týče, se po návštěvě Májkla Pumplho sebral a odletěl provokovat Čínu. Přínos pro ČR nula, pro naše "spojence" pak ujištění, že mezi tzv. ústavními činiteli je minimálně jeden, který na požádání udělá cokoliv. Nabízí se ovšem otázka, proč by ty jeho kratochvíle, měly být hrazeny z našich zdrojů.

  OdpovědětSmazat
 15. Docela by mne zajímalo, jak se "svobodymilovný" Vystrčil vyrovnává s faktem, že tzv. "Tchajwanci", se kterými se plácal po zádech, jsou ve skutečnosti etničtí Číňané, kteří v roce 1949 v počtu více než dvou milionů s armádou generalissima Čankajška vtrhli z pevninské Číny na ostrov a obsadili jej.
  Původní nečínské obyvatelstvo Tchajwanu bylo zčásti zotročeno, zčásti povražděno či umořeno hladem a zbytek byl zahnán do hor na severu ostrova.
  Nepočetní etničtí Číňané, kteří ostrov obývali ještě před okupací, byli pod Čankajškovým diktátorským režimem systematicky 40 let masakrování, kteréžto období vstoupilo do dějin jako "Bílý teror"
  Asi to nebude jen tak náhodou, že tzv. "Čínskou republiku" na Tchajwanu dodnes uznalo pouze 15 zemí z celého světa a to ještě většinou dosti bizarních.
  On si totiž málokdo chce pošpinit ruce jednáním s okupačním režimem. Tedy kromě toho našeho duševního mrzáka "Pepka Vyskoče".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejzávažnější a celou společnost nejvíce poškozující byly fabulace po sameťaku z pera ODS.Bohužel obdobné to je i nyní a stačí k tomu již mnohem méně.Ne stokrát opakovaná lež se stava pravdou ,dnes při akceleraci všeho stačí demagogie i 10x méně ajeden zblbnuty člověk v cizim žoldu.Je to asi vyvrcholeni "fialoveho hnusu"a skrizenych hnátů.Jak ukazuje článek i diskuse.

   Smazat
 16. Kdo ale volí do sernátu takové "osobnosti", které jsou pak za blázny myslícímu světu a za blbce pro ty, co by se aspoň rádi pobavili něčím vtipným. Zeman se mýlí, ta cesta nebyla klukovinou, ale projevem senilitas praecox nebo Alzheimera. Ale udělat ze sernátu ústav pro slabomyslné, choromyslné a dementní zase není až tak špatný nápad.

  OdpovědětSmazat
 17. Vysocí státníci umí několik jazyků (kromě těch českých). Minimálně MACARON ovládá základy němčiny, i z toho důvodu, že to je mazlíček Merkelky-Hitlerky (jejího klonu).A to víte, že byla zavedena nová jednotka blbosti? Jde o „jeden Vystrčil.“ :) Ano, pojménováno po tom šaškovi, co si říká „předseda Senátu PČR.“ Česky umí na 3, anglicky na 4 a v diplomacii propadl.

  Čo mám informácie tak madam hitler merkel a aj pán makron sú už v inej dimenzii. Ak je to pravda, tak už boli popravený /boli v zozname popravených/ a toto sú buď dvojníci, klony alebo nejaký bioroboti s úpravou vedomia tak aby to bolo v súlade so stratégiou Aliancie.

  OdpovědětSmazat
 18. Všetko je OK. Len meno ste napísali zle. Vstrčil je správne. Za korekciu si si neuplatňujem žiaden nárok za honorár.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.