Reklama

středa 16. září 2020

PRŮZKUM: Češi jsou oproti loňsku skeptičtější k budoucnosti EU, nechtějí ani euro

Rudolf Hruboň
16. 9. 2020     NárodníNoviny
Češi jsou proti loňsku skeptičtější k budoucnosti Evropské unie. Proti zavedení eura se dál staví téměř sedm lidí z deseti. V rámci každoročního šetření Naše společnost to zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (viz ZDE).

Proti další integraci

Téměř polovina Čechů si také myslí, že by se integrace EU neměla už dále prohlubovat, ani posilovat. Oproti loňskému roku mezi Čechy přibylo skeptiků k projektu sjednocené Evropy. Důvěru v něj má 41 procent lidí, naopak necelá polovina v jeho budoucnost nevěří, a to 47 procent. Téměř polovina Čechů (49 procent) si myslí, že úroveň integrace EU by do budoucna měla zůstat na stávající úrovni. Ve zbytku společnosti převládá mínění ve prospěch oslabení integrace EU nad jejím posilováním 23 ku 17 procenty. Podobný názor panuje ve společnosti i ohledně míry zapojení České republiky do EU, nejvíce dotázaných (46 procent) je pro zachování stávající míry zapojení, názory ve prospěch posílení či oslabení jsou vyrovnané (23 procent pro obě strany).

Češi euro nechtějí

Zavedení eura jako českého platidla namísto koruny odmítá většina Čechů. Proti jeho zavedení přibližně sedm z deseti Čechů (69 procent). Přičemž 43 procent dotazovaných s jeho zavedením „rozhodně nesouhlasí“, dalších 26 procent „spíše nesouhlasí“. Pro nahrazení koruny eurem je jednoznačně jen 6 procent lidí, dalších 13 procent „spíše souhlasí“. Sedm procent neví, nebo na otázku nemá nemá názor. Průzkum se konal mezi 18. a 29. červencem a zúčastnilo se ho 972 respondentů.

12 komentářů :

 1. Spolupráce mezi státy je skvělá myšlenka a není třeba o ní pochybovat. Nicméně, projekt "Evropská unie" je fašistické spiknutí a podvod parazitních mafiánských famílií vlastnících banky a nadnárodní korporace. Cílem projektu EU není prosperita v tomto žaláři národů a států zachycených subjektů, ale jejich oslabení, rozložení, ovládnutí a vyrabování. Kdo se cuká, bude ničen. Dovedete si představit propojení kontinentů od Vladivostoku po Lisabon a ve spolupráci s Čínou do jednoho prosperujícího a vzájemně výhodně a mírově spolupracujícího kolosu plného technologií, surovin a vzdělaných lidí? Já ano. A příslušníci parazitních mafiánských famílií zjevně také. A dobře vědí, jaký osud by čekal jejich skvělý business založený na krizích, válkách a rabování všeho a všech. Proto se Rusko nesmí domluvit s Německem či Francií, proto je ze středo a východoevropských vazalů a kolonií velkého zámořského bratra vytvářen nenávistný militarizovaný sanitární kordon, který má zbytek Evropy izolovat od Ruska, proto jsou Rusko a Čína mediální žumpou a propagandou vykreslováni jako strašliví nepřátelé mírumilovného, demokratického a přátelského západu ... ... ...

  OdpovědětVymazat
 2. Také jsem věřil ve sjednocenou Evropu a euro . Dnes již jsem Proti Všemu EU . Dotace jsou korupcí nejtěžšího ražení . Lež je vydávána za pravdu a z pravice se stalo klubko zmijí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevěřím provedenému výzkumu, je to pro EU u lidí ještě horší, i když ČT dělá všechno možné. Ven z toho hnusu.

   Vymazat
 3. Přesně tak nechci euro nebo by jsme tím byli ještě většími otroky a také když to jde do kytek by jsme platili západní dluhy. Také nechci migranty a zelený úděl a tím návrat do středověku. Také nechci místo v Čechách bydlet v chudém eu departmentu pryč s integrací a celou eu.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdo nám opravdu vládne a čím jsme ovládáni

  http://svobodnenoviny.eu/kdo-nam-opravdu-vladne-a-cim-jsme-ovladani/

  Další vítězství: 9. Obvodní soud dal Trumpovi zelenou k deportaci 300 000 nelegálních přistěhovalců

  http://svobodnenoviny.eu/dalsi-vitezstvi-9-obvodni-soud-dal-trumpovi-zelenou-k-deportaci-300-000-nelegalnich-pristehovalcu/

  Vatikánská akademie zveřejnila fotografii Panny Marie, která drží černého Ježíše

  http://svobodnenoviny.eu/vatikanska-akademie-zverejnila-fotografii-panny-marie-ktera-drzi-cerneho-jezise/

  OSN si stěžuje, že světu dominují muži

  http://svobodnenoviny.eu/osn-si-stezuje-ze-svetu-dominuji-muzi/

  OdpovědětVymazat
 5. Proti loňsku? Každý rok od roku 1990 jsme (Češi) skeptičtější a skeptičtější - a trvá to už třicet let. Není nám ta skepse k ničemu. Jak říkal s oblibou kníže Shwarzenberk, že ...dokud má Čech ve žlabu co žrát, žere, a spokojenost.Sice do toho občas vrčí, ale to je taky všechno. Čech zvedne hlavu, až když v korytu žrádlo dochází, a jiný tam nikdo nedodává. To by mohlo být zle. Ale i tak by začali tím, že by nejdřív trhali sami sebe - jeden druhýho, jak smečka psů. Rozsápali by se navzájem. Jinam by si netroufli v očekávání, že přece jenom kdosi shora do jejich koryt něco k žrádlu přihodí. Tedy - pokud jde o Čechy ( dnes českové), je třeba pečovat jen o to,aby koryta nikdy neměli prázdný. Stačí prý málo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Meleš kraviny, běž na Novinky.

   Vymazat
  2. Myslíš, 17.32 - ty novinky, odkud ty lezeš na NR pravidelně, když se tam vypliveš? Nikdy bych se nepletl mezi sprosté diskutující dementy, což je smečka čtenářů novinek. A že melu já? Omyl - napsal jsem přesně to, co řekl veřejně kníže Schwarzenberk - nemůžu za to, že slídíš po internetu sice každý den, ale víš prdlajs. Podruhý se do nikoho nenavážej. Nikdo tě nenutí zde číst.

   Vymazat
 6. Češi nejsou skeptičtější ale INFORMOVANĚJŠÍ !
  Tajemství peněz, 7 dílný dokument s českými titulky:
  https://www.youtube.com/watch?v=QmWKlrbHfdg&list=PLm1DMYkC7tQR3Q5e0EJHLg9hFlOgIj1Wl
  Druhý díl. https://www.youtube.com/watchv=_dfAtpc3COU&list=PLm1DMYkC7tQR3Q5e0EJHLg9hFlOgIj1Wl&index=2

  OdpovědětVymazat
 7. Toz a divite te se podivßite se prosim na Slovac co se deje tam...ti oz to éro téz nechcó v srdci p.s.. .....ale co sa dá robite gdes oz je to.....slonce

  OdpovědětVymazat
 8. Vynecháme $ i € a počkáme si na čínský jüan.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.