Reklama

sobota 5. září 2020

Realita v Bílé Rusi, která se zničeného, zadluženého, zdegenerovaného západu, ani v nejmenším NETÝKÁ!!

Ĺuboš Blaha

5. 9. 2020 blog autora
Byl jsem v Bělorusku vícekrát a mohu vás ujistit, že to, co píší v pravicovém tisku, je jen obyčejná propaganda, která má v lidech vyvolat nenávist vůči tamnímu režimu, aby rostl tlak a aby mohlo dojít k režimové změně. Stejný scénář, jako vždy. Divím se, že organizátoři ze zahraničí nemají trochu invence.
Ze slovenských a nejen slovenských mainstreamových médií by člověk nabyl pocit, že Bělorusko je jeden velký gulag, ve kterém bagry každodenně shrnují statisíce mrtvých těl rovnou do chřtánu sedmihlavé příšery, která se jmenuje Lukašenko, píše na blogu Ĺuboš Blaha, a mohou mě i ukamenovat, ale pravda je někde jinde.

Mladí lidé se naženou do ulic s vidinou švýcarských výkladů a dvojnásobných platů.
Známe to od nás, že.

Robert Fico to dnes řekl přesně - už se jen čeká na nějakého "Šmída". Hromadně se sní o svobodě, demokracii, pravdě a lásce. V kavárnách celého světa se neo-liberálové chvějí dojetím.

Výsledek bude přesný opak. Země bude uvržena do chaosu a krveprolití, kontrolu nad státem převezmou "experti" ze západu a s pomocí nějakých místních loutek, které studovali ve Washingtonu či Londýně, se vše rozkrade a privatizuje. A do toho uslyšíte ohlušující aplaus neoliberálních neziskovek, které budou do celého světa opěvovat, jaký pokrok dělá Bělorusko ve svobodě a demokracii. Na věčné časy. Namísto švýcarských výkladů Bělorusové zažijí západoevropské pajzly, kde budou otročit za minimální mzdy, aby jejich rodiny vůbec přežily. Strategický majetek, který vlastní stát, se rozprodá do zahraničí a zisky poplynou ven do ciziny, a zemi zaplaví západní korporace která zničí místní průmysl. 

Bělorusko zůstane bodem na mapě - místní politici budou rozhodovat o tom, zda bude státní svátek v pondělí nebo v úterý a o makroekonomice a geopolitice budou rozhodovat nadnárodní koncerny a velmoci. 

Prostě - svoboda. Bělorusku se nalinkuje nenávistná politika vůči Rusku a dobrý a mírumilovný běloruský národ se najednou bude učit, že za všechno zlo na světě může Putin a že Rusy je třeba nenávidět a že všechny jejich problémy vyřeší hambáč z McDonalds a latte s pekanovou pěnou ze Starbucks.Všechny ty krásné sny o lepším životě, jejichž jménem se dnes demonstruje, se rozplynou jako dým - zde přece nikomu nejde o běžné Bělorusy, ani o kosmickou spravedlnost, ale o cynickou geopolitiku a korporátní zájmy. Najděte si, jaké ropovody plynou přes Bělorusko a pochopíte všechno. 

Ukrajinský Majdan a současné dění v Bělorusku mají stejný scénář a vždy to skončí stejně. Podívejte se na Ukrajinu. Oligarchie, korupce, nenávist, chaos. Promiňte, ale toto já Bělorusům opravdu nepřeji. Mám je na to příliš rád. Jediné, co bych jim vzkázal - nebuďte naivní. A chraňte si svoji suverenitu. To neznamená, že jsem teď nějaký milovník Lukašenka. V Bělorusku nefunguje skandinávská demokracie a země má plno problémů. Policejní brutalitu odsuzuji a stejně tak nedemokratické praktiky. Ale je zvláštní, že v případě Turecka, Egypta, Ázerbájdžánu či Saúdské Arábie, velkých to spojenců USA či západních mocností, naši drazí liberální žurnalisté jaksi žádnou výkladní demokracii neočekávají a v průměru třikrát týdně přimhouří očko-dvě. Zato při Bělorusku se očekává učebnicová demokracie přinejmenším na způsob Rakouska v kombinaci se Švédskem. 

Pokud v Turecku zavírají novináře jako na běžícím pásu, tak to západu nevadí, ve zprávách se to ani nedozvíte, vždyť Turecko je "oáza stability", nebo jak to řekl náš vzácný pan ex-prezident. Ale když zavřou někoho v Bělorusku, je třeba chytře sepisovat alespoň čtyři petice za lidská práva denně a na žádné nesmí chybět podpis Grigorije Mesežnikova. Saúdskoarabský režim vás odsoudí k trestu smrti, pokud jste si dovolili napsat kriticky status vůči vládě - a možná vám i ukamenují ženu. Ale to nevadí. V korporátních médiích nikomu nepřekáží, že tento brutální režim je spojencem USA a dalších západních mocností, které tam vyvážejí zbraně. Tváříme se, že Saúdi jsou dva milimetry od demokracie a světovým problémem je jedině Bělorusko. 

A když běloruská policie zasáhne proti demonstraci, tak se všichni tváříme, že toto se neděje nikde jinde, jen v Minsku. Všude jinde policie nosí demonstrantům květiny a fouká na nich moučkový cukr. Zvláště v USA - viděli jsme to při nedávných protestech, kde mlátili lidi hlava nehlava.

Mimochodem, během protestů Žlutých vest ve Francii se odhaduje, že po zásazích policie zemřelo 11 lidí, pět bylo zmrzačeno, 23 jich přišlo o oko, tisíce lidí byly zraněny a desítky žurnalistů skončilo v base. Ale to neřešte. 

Pokud vás zmlátí americký či francouzský policista, je to vrchol slastné demokracie, ale pokud vás zmlátí běloruský policista, je to strašidelná diktatura, kterou je třeba okamžitě zničit.

Opakuji, to není obhajoba Lukašenka ani policejní brutality. Je to obhajoba pravdy. Odmítám dvojí metr, odmítám propagandu, odmítám šířit nenávist vůči Bělorusku a odmítám přebírat levnou propagandu z mainstreamových médií. 

Ĺuboš Blaha je slovenský poslanec


30 komentářů :

 1. Více takových poslanců.

  OdpovědětSmazat
 2. Blaha má víc rozumu, než všichni politici světa dohromady! Přesně do slova souhlasím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady nejde o rozum, ale o charakter. Pochybuji, že ti, co tak nadšeně propagují ukrajinskou cestu pro Bělorusko, jsou nevzdělaní idioti.

   Smazat
  2. Souhlas čtu více článků od pana Bláhy a vše říká tak jak to je stejně jako třeba pan Koller. V Bělorusku by chtěli prozápadní převrat jako vždy.

   Smazat
  3. „Pokud mě bude chtít někdo zabít, ať použije novičok.“ Blaha o tom, proč za všemi zločiny vždy „stojí ‚špatný‘ Putin“

   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020090512475342-pokud-me-bude-chtit-nekdo-zabit-at-pouzije-novicok-blaha-o-tom-proc-za-vsemi-zlociny-vzdy-stoji/

   Smazat
  4. Novicok vyvinuli v Rusku. O Perestrojce odstehovali zarizeni na experimentovani do USA. NATO, GB Port Down a USA delaly s Novicokem experimenty. Podle mne je Navalny otrava z dilny CIA a MI6. Rusko zadny skandal proti sobe nepotrebuje, Navalny tam uz nebyl jako nenavistny vudce opotice nikomu nebezpecny, mel jako Nemcov driv par procent volicu. Po prevozu (Proc?) do Berlina se lekari na 10 dni odmlceli, odmitaji spolupracovat s Rusy. Lekarsky Bulletin o stavu Navalneho prevzala CIA a BND. Cela vec je zpolitizovana a slouzi jenom k demonizovani Ruska. Jako vzdy bez dukazu. Jak rekla Nicki Haley v Rade bezpecnosti 'Musite nam verit'! Americanum ani Britum a Francouzum uz nikdo nemuze verit. MH 17, Skripal, Litvinenko, Navalny, Nemcov, aj. Vsechno vyplave, nebojte se. Uz brzy!!!!

   Smazat
  5. Stotožňujem sa s uvedeným názorom.

   Smazat
 3. Jak se ta diktatura v Bělorusku projevuje ? Pokud vím , tak lidé mohou cestovat , kam chtějí , podnikat mohou také , banány jim snad také neschází !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pravda, mohou cestovat? Slysim jinak... pry jenom ukrajinska hranice je prostupna...

   Smazat
  2. banány jim neschází, prý mají vlastního výrobce umělých mužských údů.

   Smazat
  3. 21:43 Tak potom počúvaj aj in=é, nielen svedkov sorošovych.

   Smazat
 4. Poslanec s mozkem.... škoda, že takových není víc i u nás!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Názory p.Blahu sdílím a plně souhlasím s jeho názory. Proto, že odhaluje pravdu o situaci ve světě a obhajuje jí i o Bělorusku nemají jej rádi ani Matovičové a Šulíci.

  OdpovědětSmazat
 6. http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3461-kde-se-objevi-levy-tam-tecou-reky-krve-a-brany-pekla-se-otevrou
  https://www.arfa.cz/falesna-revoluce-v-belorusku-tri-herecky-v-bilem-jako-dalsi-metastaza-genderistickeho-pokusu-ovladnout-svet-kdy-prijdou-odstrelovaci-putin-belorusko-nepusti-ale-bude-to-tuhy-boj/

  OdpovědětSmazat
 7. Jen si zjistěte kdo to je Nuland a další aktéři rozvalu Okrajiny a dalších států. Je o tom výborný článek na Veterans Today, Dějiny, Khazarský světový řád ve světlech od Katherine Frisk. Zajímavá fotka Zbigněwa Břežinského s Usámou bin Ládinem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viktoria Nuland je svacinarka z Majdanu. Lidi ji tak pokrtili, protoze jim rozdavala susenky (!). Susenky za celou Ukrajinu, co vydali Ukrajinci zradci zapadu na drancovani jako pred nimi Rusko Gorby a Jelcin. Uz rozkradli vsechno a ted prodavaji pozemky na Ukrajine US korporacim na pestovani otravenych plodin. Otravi pudu Round up em.

   Smazat
 8. Souhlasím s autorem, nechme to na Bělorusech. Zatím ještě Lukašenko konzumuje současný mandát, chleba se bude lámat, až nastoupí ten další. Pokud jsou s ním Bělorusové spokojeni, zůstanou doma a v práci. Pokud ne, dají to najevo.

  OdpovědětSmazat
 9. Západní supi už mají vytipované běloruské rodinné zlato a stříbro, aby se ho zmocnili a nabídli pozlátko a korálky - do dvou let ekonomicky doženou, co doženou, předeženou Německo a holubi budou bez práce létat do "úst" a hlavně nikdo nebude nezaměstnaný a nebude bydlet v králíkárnách, vše se zboří a každému se vystaví rodinný dům. Jenom se však zprivatizuje jejich průmysl a zničí veškerá možná konkurence, takže se bude masově propouštět. Zruší se jim zemědělství, sníží potravinové normy a budou zaplaveni potravinami 3. kategorie, zbourají se cukrovary, šizeného, nesladicího cukru s protispékavými chemikáliemi je na Západě spousta, ...
  A stanou se také "svobodnou"kolonií a montovnou. Budou oslavovat ty, kteří vraždili jejich předky, vypalovali vesnice, a hanobit ty, kteří nastolili mír, tedy i svoje předky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaké zlato a stříbro? Ve východní Evropě nic takového neexistuje.

   Smazat
  2. Misto Sorose (uz se asi podelava) v Belorusku nasadili jineho Zida z Alziru Levyho. Ten byl u vsech prevratu.
   Nemaji sanci uz Belorusko vykrast. Lidi jim uz neveri po vykradeni Ruska a Ukrajiny.

   Smazat
 10. Saudi Vás demokraticky umučí na ambasádě v Turecku a rozpustí v kyselině.
  "Vyvézt zbraně do Saúdské Arábie bylo v pořádku", říká Karel Schwarzenberg.
  Do Saúdské Arábie, na jejímž ukrutném režimu se shodli, byl podle Veselovského za posledních deset let vyvezen zbrojní materiál za 20,5 milionu eur. „Jde o munici, ruční zbraně, bojová vozidla, výbušná zařízení,“ citoval ze zprávy s dotazem, zda je to v pořádku. „V zásadě ano,“ přikývl Schwarzenberg. „Saúdská Arábie je pro nás v této oblasti docela cenný spojenec, to musíme také přiznat,“ vysvětlil. Že to tam není s lidskými právy ideální, prý ví. „Ale život není ideální, a někdy člověk musí také mít partnery, s jejichž chováním není tak úplně srozuměný,“ dokončil.

  OdpovědětSmazat
 11. 23:25 Jenže když rozpočítáte váhu těch zbraní do Saúdské Arábie tak zjistíte že to je na jednoho Saúda 1000 tun.

  OdpovědětSmazat
 12. pred dvoma rokmi som na pláži v Tureckej Alanyi stretol občianku Bueloruska - ruštinu ovládam - a podebatovali sme - keď som opísal pomery po r. 1989 aké u nás nastali, neverila, hlavne sa zaujímala o ceny potravín, vedela, že u nás sa platí eurom, po tom čo som jej povedal výšku mediálneho platu - konfrontovali sme to na Internete, cenu chleba cca 1 euro a cenu nájomného v Ke - tam bývam - SIPO - 250 euro dve izby - padla otázka ako to, že som v takom drahom hotely na dovolenke ? - opýtal som sa - ako to že ste tu vy ? - dobre zarábam, nápadobne, Slovák dá posledné na dobrú dovolenku, a vy .... debata o slovenskom kapitalizme skončila,

  OdpovědětSmazat
 13. Blaha hovorí pravdu.
  A ja by som nikdy pred 10 rokmi nepripustil, že budem niekedy chváliť slová tohto slovenského Smer-áckeho komunistu. Proste, svet sa otočil hore nohami, boľševizmus prichádza zo "západu", svet sa zbláznil z neškodného koronavíru, ........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovane spojte se! Nikdo uz nas nepremuze a nikomu nebudeme delat pucfleky a zoldaky umirajici za jeho zajmy!!!! Polak neni Slovan. Odjakziva je to devka prodejna. Sikorskiho jim zapad zabil a Polaci mu stale veri. Polak je nepoucitelny.

   Smazat
 14. Ľ. Blaha to napsal výstižně! Ostatně tak, jak píše vždy.
  ---
  Jen mi přijde zbytečné překládat jeho slovenštinu do zdejší domorodštiny. Škoda práce, protože slovenštinu snad u nás není nutno tlumočit ...

  OdpovědětSmazat
 15. Lukašenko není jediný, kdo může udržovat polostátní ekonomiku a spojenectví s RF. Opozice je rozdělena, jestli vyměnit jen prezidenta nebo celý systém vlády a zahraniční politiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zadny strach. Lukasenka zatim potrebuji a brzy doslouzi.

   Smazat
 16. Pane Blaha, dekuji za statecnost a Vasi praci. Sleduji Vas dlouho, melo by byt takovych jako Vy vic!

  OdpovědětSmazat
 17. Blaha zaslouzi vdek a uctu.
  Tady par informaci co se deje a co proti nam chystaji:
  https://www.mojevideo.sk/video/32fd9/vakcinova_mnamka.html
  https://www.arfa.cz/sokujici-zprava-az-90-testu-na-koronavirus-je-lzivych-uvedl-denik-new-york-times-v-ceske-republice-tak-pocet-pozitivnich-pripadu-zrejme-neni-27-tisic-ale-jen-pouhych-27-tisice-opatreni-vlad/#.X1SqSC334RU
  https://tadesco.org/predni-svedsky-epidemiolog-noseni-rousek-je-velmi-nebezpecne/
  Pozde, ale prece. Svycarsky BAK odmitl take prukaznost testu na COVID, protoze pritomnost nukleinove kyseliny jeste neznamena nakazeni virem.
  A tady jsou dalsi dukazy:
  https://www.arfa.cz/sokujici-zprava-az-90-testu-na-koronavirus-je-lzivych-uvedl-denik-new-york-times-v-ceske-republice-tak-pocet-pozitivnich-pripadu-zrejme-neni-27-tisic-ale-jen-pouhych-27-tisice-opatreni-vlad/#.X1SqSC334RU
  https://www.pravda-tv.com/2020/09/nawalny-belarus-mh-17-nordstream-2-der-tiefe-staat-will-den-krieg/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.