Reklama

pátek 18. září 2020

Řídí vedení EU agenti turecké tajné služby MIT?


Ivan David
19. 9. 2020

Včera jsme na plénu Evropského parlamentu hlasovali o návrhu společného postoje Evropského parlamentu a Rady k vývozu zbraní z EU. Při čtení návrhu, který předložil vysoký představitel EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josep Borrell jsem získal pocit, že turecká tajná služba zkorumpovala a přímo řídí nejvyšší představitele EU. V dokumentu je navrženo uvalit zbrojní embargo na řadu členů nové Koalice proti vojenské expanzi Turecka ve Středomoří.

Členy protiturecké alinace jsou i členské státy EU Řecko, Kypr a Francie. Z opačné strany Středomoří se do spolku přidaly Egypt, Sýrie, Izrael a Libyjská národní armáda (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar. Členem spolku jsou i Spojené arabské emiráty.

Návrh, který nám byl předložen k hlasování, je typickou „směsí“, jakých europoslanci na každém plénu vytvoří několik. Obsahuje část užitečných věcí, jako je zákaz vývozu zbraní a munice do Saudské Arábie a Jemenu, které spolu již několik let vedou krvavou válku, jejíž obětí jsou z větší části civilisté.
Méně pochopitelné už je, proč by mělo být do těchto zemí zakázáno vyvážet odolná nákladní auta. Je sice fakt, že např. terénní Tatry 815 mohou sloužit i k převážení vojáků,stejně tak se však používají i na stavbách. Pokud bychom neměli do válčících zemí vyvážet nic, co lze použít v armádě, tak bychom s těmito zeměmi museli přerušit veškeré obchodní styky. I zcela mírumilovné věci jako potraviny a nápoje, mohou být použity armádou. Zákaz jejich vývozu, který navrhli kolegové z frakce Zelených, je zcela nesmyslný. Ještě více mě však vadí návrh na vyhlášení embarga na Egypt a Spojené arabské emiráty. Tedy na 2 nové spojence členský států EU Řecka, Kypru a Francie v protiturecké koalici.
 
Předkladatelé návrhu označili vládu egyptského prezidenta Abdela Fataha as-Sisího za krvavou diktaturu, která represemi potlačuje lidská práva členů opozice. Podle textu, který nám byl předložen, by firmy z EU neměly do Egypta vyvážet ani vysílačky, obuv a uniformy pro policisty nebo dešifrovací zařízení. Mohly by prý být zneužity k pronásledování opozice. Zde považuji za nutné připomenout, kdo je ta opozice, kterou egyptská armáda a policie pronásleduje. Jde o příslušníky Muslimského bratrstva. O džihádisty, kteří po uchopení moci v rámci Arabského jara v zemi rozpoutali krvavou islamistickou diktaturu založenou na nelidských trestech z práva Šaría. 

Je pravda, že džihádisty během lidových bouří proti islamistickému režimu svrhla egyptská armáda. Je také pravda, že někteří představitelé Muslimského bratrstva unikli soudnímu potrestání za zločiny proti lidskosti, kterých se dopouštěli během své diktatury. A je pravda, že jde o Interpolem mezinárodně hledané zločince. Za teroristy je považuje i americká FBI a bezpečnostní složky řady členských států EU. Tyto zločince se snaží egyptská policie více či méně úspěšně dostihnout. Části z nich se podařilo se přesunout na libyjské bojiště. Dnes tvoří velitelské kádry džihádistických milicí, které ovládají západní část země kolem Tripolisu. Formálně se označují jako Vláda národní shody (GNA) samozvaného premiéra Faíze al-Sarrádže.

Podle zpráv z Libye se jednotky GNA hemží mnoha celosvětově hledanými válečnými zločinci, od Afghánistánu po země Sahelu. Řadu z nich na nové bojiště přepravila a nově vyzbrojila turecká armáda. Proti těmto válečným zločincům v Libyi bojuje Haftarova armáda. Když už to počátkem roku vypadlo na její totální vítězství, přišel džihádistům z GNA na pomoc expediční sbor turecké armády. Před tím turecké lodě několik let opakovaně porušovaly zákaz vývozu zbraní do Libye, který vyhlásila Rada bezpečnosti OSN. Lodě, vyslané EU dohlížet do Středomoří na dodržování zákazu vývozu zbraní do Libye, vždy hleděly jinam, když kolem pluly turecké lodě plné zbraní a munice pro džihádisty. Místo vynucování zbrojního embarga na moři vyzvedávaly migranty, které na čluny posadili džihádisté z GNA a vozili je do Itálie, na Maltu a na řecké ostrovy.

Dokument, který nám byl předložen, se také zabývá zákazem vývozu zbraní do Libye – je ovšem zaměřen výhradně na Haftarovu armádu. Džihádisté jako by vůbec nebyli problém.
Skandální je zařazení Spojených arabských emirátů na sankční seznam EU. US prezident Donald Trump byl minulý týden navržen na Nobelovu cenu za mír za prostředkování mírové dohody a vzájemného diplomatického uznání mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty. Týden poté europoslanci navrhnout sankcionovat tuto zemi, která vojensky neohrožuje žádného svého souseda. Armáda Spojených arabských emirátů – respektive její letectvo - je aktivní v jediném válečném konfliktu. Poskytuje leteckou podporu Libyjské národní armádě. Její letadla do země nevpadla jako agresor, ale přišla na pozvání posledního legálně zvoleného parlamentu sídlícího v Tobruku. 

Žádnou legální pozvánkou se rozhodně nemůže vykázat turecká armáda, které okupuje velkou část Sýrie – kurdský kanton Afrín a část Rojavy a kus kantonu Idlíb, kus Iráku a nemalou část Kurdistánu, který vyhlásil nezávislost na Iráku v roce 2017. Turecko je agresor, který se dopouští válečných zločinů na několika frontách. V současné době vojensky ohrožuje i 2 členské státy EU -Řecko a Kypr. Přesto proti němu ani na několikátý pokus nebyly žádné sankce vyhlášeny. Frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí europoslanci zvolení v ČR za SPD, navrhovala do sankčního seznamu přidat právě Turecko. Náš návrh byl probruselskou většinou již poněkolikáté zamítnut.
Návrh na uvalení sankcí proti Egyptu a Spojeným arabským emirátům, kteří jsou spojenci 3 členských států EU sdružených v protiturecké středomořské alianci, byl naopak schválen. EU se stává čím dál větší překážkou účinné obrany svých členských států.

26 komentářů :

 1. Tak to bohužel je řízená islamizace a zničení Evropy kdo z toho spolku odejde ten se zachrání.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den pane Davide kde to můžu podepsat?

  Okamura vyhlásil petici proti zřízení nových migračních center v ČR. Zabraňme dotacím pro neziskovky, vyzval

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020091712529328-okamura-vyhlasil-petici-proti-zrizeni-novych-migracnich-center-v-cr-zabranme-dotacim-pro-neziskovky/

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímalo by mne, kdo z našich europoslanců takové prasárny schvaluje.

  OdpovědětVymazat
 4. Biden řekl voličům, že násilí bude pokračovat, pokud pro něj nebudou hlasovat

  http://svobodnenoviny.eu/biden-rekl-volicum-ze-nasili-bude-pokracovat-pokud-pro-nej-nebudou-hlasovat/

  OdpovědětVymazat
 5. Džihád neznamená jenom to, co je vidět, tedy násilné činy, ale každý Muslim je povinen džihád podporovat podle textů svatých islámských knih, byť třeba "jen" finančně.
  Nevím kolik vlivu mají v EU turecké tajné služby, ale všechno co se děje po Evropě, nasvědčuje spíše tomu, že se jedná o finanční ovládání "elity" Evropy penězi od Islámských dárců a organizací. V Americe je toto také celkem běžné, a je dost možné, že za dnešními problémy USA může stát i z části tlak Muslimských dárců na americké politiky.
  Ovšem je třeba říci, že je Islám správný a Islám "falešný", doslova barbarský. Proto mohou jednotlivé Islámské země mezi sebou bojovat. Křesťanství si přece také pamatuje horké války za víru i "studenou válku středověku" pro ní. U nás to byla víra podobojí a co z toho bylo, že?
  Takže já bych za tím viděl v první řadě peníze na volební kampaně, úplatky lobistů za Islám a také v politice obvyklé vydírání politiků.
  Ovšem liberalismus ke zničení Evropy přispívá stejnou měrou, jako její spouštěč totální pravicová politika předchozích "elit" Evropy.
  Alláh je jediný neomylný a dokonalý. Jeho prorok Mohamed žil jediným správným obrazem života pravého věřícího a každý Muslim tak musí žít podle tohoto vzoru.
  Alláh dal svaté texty, které jsou dokonalé, nelze je změnit, protože pak by nebyly již dokonalé. Za "zlatého věku" Bagdádu tamní učenci přišli na to, že co Alláh činí dobře činí, on jediný může dělat jak chce a potřebuje a proto neplatí zákony přírody, které by Alláha svazovaly a činily by jej "jen" podřízeného "nějakým" přírodním "zákonům".
  Nevysvětluje vše výše uvedené dokonale šílenství "evropských a amerických elit"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iraya 18. září 2020 16:52
   Muslim?

   Vymazat
  2. 12:15
   Po dlouhé době konečně dobrý příspěvek se znalostí skutečného muslimského světa.Díky.

   Vymazat
 6. Každý ví, že Erdogan je demokrat každým coulem, neporušuje ta lidská práva a k tomu všemu mu stačí, že za pořádný balík od EU, zadržuje migranty. Takže žádné embargo nebude, západ si své favority hýčká. Svého času vyhlásil časopis Life Hitlera osobností roku a kdosi svěřil třetí říši pořádání olympijských her. Pravda, Židům se na pár měsíců ulevilo, asi jako nám když doručíme Erdoganovi výpalné.

  OdpovědětVymazat
 7. To nevypadá na Turky, ale na Marťany.

  OdpovědětVymazat
 8. V Evropě je dnes obrovský nárůst corona viru,tak se ptám,kde je ta ruská vakcína o které tady všichni pějí ody,asi jako V pohádce, Takovou svět ještě neviděl.
  Nic nového od rusa,jen velkohubost,tak jako vždy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tu lžeš, ty tupé zvíře! Rusové dokončují test na dalších 40.000 dobrovolnících a rozjely výrobu ve velké pro Indii a Brazílii. To jsou země BRICSu. TY jsou Rusům blíž,, než taková hovádka, jako jsi ty, Hřib, prase Novotné či idiot Petříček o blbečkovi, kterého vystrčili ani nemluvě.

   Prosím editora, aby tahle hovádko nepouštěl do diskuze, je to nedonošené trolí embrium mdlého rozumu a bez vychování. Nezletilec-provokatér.

   Vymazat
  2. Ať to "admin" nemaže. Je třeba , aby lobotomici měli možnost těchto výhřezů. Signalizují nám, v jakých útrobách disidentistického larga desolata se vznášejí jejich blankytně modré duše.

   orinoko

   Vymazat
  3. Ta vakcína existuje, to už víš i ty, ale když si ji TADY NIKDO PRO NÁS NEOBJEDNÁ, PAK NEMŮŽE NIC TA VAKCÍNA UDĚLAT. Magore, zase překrucuješ, zase lžeš, zase jen provokuješ. Jen tím dokládáš svoji velmi nízkou úroveň a tím i úroveň doby, které TY SLOUŽÍŠ.
   Ale jinak druhým přisuzuješ druhým ty vlastnosti a činy, které platí na tebe jako vyšité.

   Naopak, ať se ztrapňuje dál sám.

   Vymazat
  4. pro debila z 18. září 2020 13:32...a eu vpustí na trh ruskou vakcínu? Jsi prostě dement uvádějíc hloupy koment

   Vymazat
  5. 13.32 - jste IQ -40, tu vakcínu někdo musí koupit a koupila ji vláda, ani náhodou, jen se předvádí. Jen jsem zvědavý, kdo bude chtít za rok po volbách s takovým dluhem.
   Jsme samostatný stát? Nejsme, jsme nyní lokajové SS.

   Vymazat
  6. 13:32
   No když budeš čučet na ČT a číst seznam tak se rozhodně nic nedozvíš, maximálně to co ti režim dovolí.

   Vymazat
  7. 16:07
   Souhlas, nemazat! Jinak by se člověk ani nedozvěděl, co kolem něho může žít za blbce.😄

   Vymazat
 9. Ale prosím Vás tady vidíme do jakého Bordelu jsme vstoupili!!!Proto je v Našem zájmu tuto Německo-Francouzkou EU poslat do řiti!!! Jediná SPD je stranou které se dá věřit OK.

  OdpovědětVymazat
 10. EUlobotomici.
  Přijde chvíle, kdy eurokolchoz bude třeba poslat do karantény.
  Co NATO havloidi a modrý lumpenprekariát?

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Davide, v politice všechno souvisí se vším. Naše Tatry, prodávané do Saudské Arábie, nezabíjejí. Stejně jako nápoje, nebo potraviny. Ale tak, jako v Kopřivnici mají zájem prodávat, mají stejný zájem prodávat i německé zbrojovky. Je to v podstatě vydírání. Když vám nebudou vadit moje zbraně, nebudou mě vadit vaše auta. Špína. Ale to je celá politika.

  OdpovědětVymazat
 12. Proč EU neodsouhlasila sankce proti Turecku? No to je přece jasný. Protože sultán Erdogan I.Nádherný drží Evropu pod krkem třemi miliony migrantů. Které sem ovšem stejně po troškách posílá. A to si ještě chytřejší Syřany nechává doma jako "gastarbajtry" a sem posílá jen ty úplný blbce a netáhla z Afghanistánu, Pákistánu a Bangladéše.
  Navíc Makrelína potřebuje voličské hlasy milionů Turků nasáčkovaných v Německu. Proto se i se sborem bruselských EUnuchů za zády plazí před Erdoganem v uctivém předklonu a skládá k jeho nohám truhlice s poklady, tak jak to předepisuje osmanská dvorská etiketa. A to může být ještě ráda, že se s ní Jeho Nejvyšší Osvícenost jako s ženskou vůbec baví. Naštěstí pro ni to ani není moc poznat, že to je ženská.
  To Putin je jinej kabrňák. Nejdřív nechal "sultána" vykysat v předsíni a potom se s ním ještě nechal vyfotit pod hodinama, na kterých Rusové třískaj Turky. A sultánovy poskoky nechal seřadit pod sochou Kateřiny Veliké, která Turky bila jak žito.😄
  Kdepak, na Turka se musí tvrdě. Na což už Evropani od bitvy u Vídně bohužel zapomněli.

  OdpovědětVymazat
 13. Zde dobove informace jak se k nám (nejen) Turek choval!
  https://kulturblog.sk/historia/aj-slovaci-boli-zotrocovani/

  OdpovědětVymazat
 14. Jako v uSA to vypada ,nebo je skoro jisty,ze vsecko bude muset vyresit nejakej ,totalitarni fasistickej diktator,/jedna strana muze take vyvolat obcanskou valku za tim ucelem/kdyz k tomu imperialismus vzdycky neomylne dospeje, vyvojem a vytvarenim prave podminek priznivych co nejvice, kdy zbrojeni vydelava miliardy a valky milionkrat vice...
  Ani jeden president ani kandidat nevyhovuji ,kandidat ani neni schopen neco slibit co se povolbach nesplni, jako , Kancleri v Hlavnim Risskem Cirkusovem Stanu v Nemecku v 1933. Hlavni Rissky Cirkusovy Stan jeste nezrusili..
  Pred fuhrerem kdysi kleceli a zadonili. Nic noveho..
  V Eu si nasli Erdogana ,akorat prese vsechny snahy EUsexualistu, Erdogan jako spravnej diktator zatim pohrdave odmita prijmout nejake podminky s tim spojene..
  Ale bere vsema deseti miliardy ,co do nej nejvyssi kruhy nacpavaji jako do Hitlera jiz od 1919 a na oplatku nacpava EU islamisty...Ani Coronavirus v tom pripade nevadi a neni prekazkou..
  Ani protestujici v celem svete dneska nejsou o nic lepsi. Ani jeden z nich neodmitne nepratelske penize.
  Jsou to fanatici konsumu a predevsim dolaru.
  Nemaji nikdy dost.
  V tom je nejakej nepsanej zakon sveta.
  Normalni clovek chodi do prace stara se o rodinu a zkratka zije.
  Ale tihle nejvyssi maji vsecky miliardy ,bohatstvi ,obrovske majetky a moc nad svetem a porad nemaji dost a stale pobihaji, krici a zamerne s velkou snahou rozvraci i system, ktery si vytvorili oni sami a ktery je pro ne idealni...

  OdpovědětVymazat
 15. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/dzihadiste-dobyli-ostrovni-raj-u-afriky-40336838

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.