Reklama

pondělí 7. září 2020

Staré zamyšlení

Lu Lina

7. 9. 2020  NonServiam

Když tak poslední dobou stále častěji sleduju ty převážně mladé lidi, co se snaží změnit svět k lepšímu, mám většinou takzvaně smíšené pocity. Asi nejlepší definice smíšeného pocitu zní, že to je ten pocit, který cítíte, když vidíte, jak se vaše tchýně řítí do propasti ve vašem novém autě. A smíšené jsou proto, že změna k lepšímu je sice určitě potřebná a dobrá věc, ale nesmíte ji přitom do lidí cpát násilím.
 

Na snímku: bojovnice se starým myšlením let šedesátých

Asi jsem už moc starej, nebo co. Třeba včera jsem náhodně shlédl kousek z jakéhosi letitého filmu s Delonem a místo tradičního tichého slintání nad úplně nahou Anne Parillaud v jeho posteli jsem přitom s manželkou vedl poněkud nostalgickou debatu o tom, kam se tahle Paříž i tahle Francie poděly.

Což poté vedlo k poněkud nesouvislému a pochmurnému přemýšlení o tom, kam se poděl i zbytek naší civilizace, kdo se z toho, kde je a kam se dále posouvá dá nejsnadněji obvinit a jestli tohle slzení nad filmy pro pamětníky fakt znamená, že senilita, inkontinence a trvalý dohled statného ošetřovatele už jsou na dohled.

Abych ty neveselé myšlenky zapudil, jal jsem se hledat viníka. Rychle jsem ovšem dospěl k závěru, že jich je příliš velké množství a jen jejich seznam by mi zabral zbytek života. Takže jsem se rozhodl užít osvědčenou marxistickou metodu dialektického materialismu.

Vyberete si jednoho a ten to všechno odsere i za ty ostatní. A proto je to někdy Žid a jindy kulak, živnostník, učitel, konzervativec, automobilista nebo běloch. Já si dneska vybral mládež. Asi proto, že je vždycky nejvíc vidět.

Jako mladý je člověk zpravidla se vším hned hotov. Všechno se mu jeví jasné a zřetelné, černé nebo bílé, pochybnosti neexistují. Nadšení radikálně a ihned měnit starý svět na nový – pochopitelně je to vždycky změna k lepšímu – proto může rozdávat: „Až doteď jste všechno dělali úplně blbě, ale my to hned napravíme.“ A proto když se na scéně jednou za čas objeví nějaký dostatečně významný prorok takové změny a podaří se mu oslovit kritické množství mladých slibem, že bude líp, bývá zpravidla zaděláno na velký průser.

Protože mladí mají hodně energie na to, aby každé nejnovější světové dobro protlačili vždycky hodně hlasitě a hodně vysoko. Tak vysoko, že se začne jevit zajímavým politikům, kteří díky té hlasitosti usoudí, že jde o vůli lidu. A začnou ji plnit. Případně ta energie slouží k tomu, aby se hodně vysoko dostali přímo určití politici a jejich idea spasení světa. Od nich se pak nakazí další, použijí se známé techniky a po něčem, co by původně každý příčetný člověk okamžitě odmítl jako šílenství, je najednou široká společenská poptávka a už to jede. Na shledanou v Osvětimi nebo na souostroví Gulag.

Například historik Paul Johnson v Dějinách židovského národa o dvacátých a třicátých letech minulého století píše:

Největší úspěch ale slavil Hitler mezi univerzitními studenty. Ti se stali jeho předvojem. V každé fázi mocenského vzestupu se Hitlerovi dostalo podpory napřed od studentů a až pak od voličů….Úspěch nacistické strany pramenil nejen z radikálního programu a stranického rovnostářství, ale i z faktu, že se našlo dost mladých fanatiků schopných zasvětit jí veškerý svůj čas a úsilí. Důležitým poutem mezi nacisty a studenty byly však především agresivní protižidovské demonstrace. Studenti patřili k prvním organizátorům bojkotů a masových petic, ve kterých se požadovalo odstranění Židů z vlády a z odborných profesí, zejména z učitelského povolání….Ustrašenost, s jakou se univerzitní představitelé skláněli před agresivitou, zarážela víc, než samotné násilí. Židovští profesoři byli donuceni zanechat přednáškových kursů….Nacisté se díky tomu stali pány vysokoškolského prostředí už dva či tři roky před tím, než se stali pány země.

Hm. Kdyby vstal Hitler z mrtvých asi by se tu cítil dost komfortně a toho, že média už neřídí Goebbels by si nejspíš ani nevšiml. Jen by mu asi pravděpodobně dost vrtalo hlavou, proč se teď z univerzit vyhazují společně se Židy i jasní árijci.

A nebyl to zdaleka jen nacismus a jeho pokrokový program změny starých světových pořádků, co kdysi uchvátilo mládež. Stejně chytlavě reagovala i na komunismus. Stačí si jen vzpomenout, co se dělo v padesátých letech tady. Pavel Kohout nebo Jiřina Šiklová by mohli vyprávět.

Praporečníky čínského komunismu a Maovi kulturní revoluce šedesátých let, která spočívala v likvidaci ( a to doslova), byla rovněž mládež. Zmizet tehdy mělo, a to velice překvapivě, staré myšlení, stará kultura a staré zvyky. Jako vedlejší produkt pokroku přitom často zmizel i jejich nositel.

V téže době proběhly i většinou Západu levicové studentské bouře proti všemu starému, provázené násilím a ničením, které některé demokracie, třeba Francie, tehdy ustály jen taktak.

Takže, když teď sleduju západní mládež, jak ve jménu socialismu a ekologismu, ale i dalších velmi podobně šílených nápadů, už zase nadšeně a s jiskrou v oku likviduje vše staré, aby uvolnila cestu novému v rámci další kulturní revoluce, nemůže mi mít nikdo za zlé, že tak činím s poměrně velkým despektem.

Člověka, který svým starým myšlením už zase stojí něčemu báječnému v cestě. Jako kdysi Židé stáli svojí existencí v cestě k dokonalosti národnímu socialismu. Nebo učitelé čínskému komunismu. Buržoazie a kulaci komunismu sovětskému i našemu.

S despektem kromě jiného i proto, že přitom úžasně povznášejícím obrodném procesu kromě rozumu, logiky, výsledků tisíciletého vývoje a starého myšlení už zase šmahem a nejrůznějšímu způsoby likvidují taky všechny, co nemyslí nově.


36 komentářů :

 1. české právo založeno na nelegitimní ústavě a jeho výklad je závislý na menstruačním cyklu.

  Český právní systém a feministická lobby

  https://www.youtube.com/watch?v=lyH5995aby8

  OdpovědětSmazat
 2. Přesně tak je to velice nebezpečné a ať jdou západní svazáci někam. Ti naši v čele s bartošem též.

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, mladí to, do čeho se (neprozíravě) hrnou anebo nechávají šikovnými manipulátory vehnat, ve většině myslí upřímně.
  Asi i proto nejde přehlédnout ten jejich zápal, který může vypadat jako fanatizmus a který jde tak snadno zneužít.
  Příkladů i z naší historie dost a dost ...

  OdpovědětSmazat
 4. „Už to nechci zažít. Jak jsme s mámou hledaly spálenou babičku… Proto jsem pro Lukašenka. Aby naše Bělorusko před tímhle uchránil.“
  A myslíte, že něco takového vám opravdu hrozí?
  „No nevidíte, co dělá naše mládež?“
  I tady v Krásném?
  „I tady, představte si. Hlavně naše mládež. Ale i dědek od řeky, který chlastá jedno pivo za druhým, taky chce svobodu! Ale my, celý okres jsme jim dali najevo, že budeme bojovat za mír a stabilitu. Vždycky budu volit Lukašenka. Protože když tu nebude on, nebude ani Bělorusko!“ ----*--
  Jakou svobodu? My chceme mír a stabilitu. Reportáž z běloruského venkova, který Lukašenko „chrání před válkou“ - píše Petra Procházková tak i tak: denikn.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petra Procházková, ta nerozlučná kámoška Štětiny, toho milovníka všech podjebávaček?
   Ti dva se vždycky, jako hyeny, za rozkládající se mrtvolou, vždycky objeví tam, kde to smrdí krví a občanskou válkou, ať to byla Čečna, Ukrajina, nebo Afghánistán...
   Na tu je potřeba si dát bacha i u nás...

   Smazat
 5. Tak jo, ale kde je ten mlíkař, kde jsou ty staré časy a proč ten původně buřičský film je vlastně proti dnešku velmi buřičský???

  OdpovědětSmazat
 6. Revoluce vždy měnila společnost . V roce 1989 se zdálo , že bude líp a ono se to splnilo , ale v poslední době je zřejmé , že pravičáci chtějí další a další ústupky od pracujících a to přestává veškerá sranda .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3.45 Spíš se všechno zhoršilo , vždyť stát je zničený , rozkradený , zadlužený , jsou tu bezdomovci , nezaměstnaní , exekuce , inkluze , multikulti !Český průmysl , zemědělství , školství zničené , přibývají muslimové , je nízká porodnost ! Jsme jen nesvéprávná nesoběstačná zadlužená západní kolonie , dokonce nám nařizují ,jak se má co jmenovat a cpou nám sem muslimy !

   Smazat
  2. Doporučuji na YT MaP 573 Sytý hladovému nevěří. Téma pro Člověka v nouzi u nás doma, aby nemusel hledat tisíce mil na jiných kontinentech.

   Smazat
 7. Až z toho mrazí.
  Vidíte, do jaké prdele se řítíte, a jste proti tomu úplně bezmocní. Mladí, kteří vládnou zpravidla pouze svým elánem, nikoliv vědomostmi, jsou hluší a slepí proti všem námitkám. Dám jeden příklad za všechny. Zelený úděl.
  Všichni volají po uhlíkové neutralitě, aniž by byli schopní vysvětlit co to vlastně je a jak toho dosáhnout bez vlastní likvidace. Když namítnu, že spalování fosilních paliv nejsou jenom komíny uhelných elektráren a domů, které, pro teplo svých obyvatel spalují uhlí, nebo dřevo. Jsou to také vysoké pece pro tavení železa. Bez železa nebude nic. Ani elektromobily, které nás mají zachránit před klimatickou změnou. Nebudou ani traktory a pluhy, kterými obděláváme pole.
  A tak se vrátíme do doby kamenné.
  Když takto argumentuji v diskusích bývám napomenut, že až tak daleko nezajde. A kam až to teda zajde? A má to vůbec smysl? K této sebelikvidační politice se stoprocentně nepřihlásí lidi celé planety. Zatím to vypadá, že k ní má nakročeno pouze EU. Se svými cca 9% z celosvětové produkce skleníkových plynů tak za cenu vlastního zničení snížíme svůj díl, dejme tomu o polovinu. Bude to stačit na záchranu planety? Asi těžko, zejména když vezmeme v úvahu že náš "výpadek" okamžitě nahradí Čína, Indie, nebo USA.
  Já nemám nic proti ochraně přírody, naopak. Ale nejdřív musím mít cíl. Splnitelný cíl. Potom najít způsob, technicky proveditelný při současných znalostech a dovednostech lidské rasy a teprve potom ho mohu začít realizovat.
  A tak je to, bohužel, se vším, co se dnes děje. A obávám se, že v té prdeli již jsme tak hluboko, že už z ní není návratu. Čeká nás očistec, který ti co přežijí, pokud někdo vůbec přežije, společnost očistí a vrátí nohama zpět na zem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:08
   O 106 se šrotují auta, která by po SO či GO mohla ještě jezdit, vyhazují se lednice, kterým stačí vyměnit kompresor, vařiče, kterým by stačilo vyměnit bimetal, u vysavačů .... Ve všech těchto výrobcích, vyhazujeme energii, lidskou práci a přírodní suroviny. Potom si hrajeme pokrytecky na green deal. Jenže to by se pak netočil kšeft. Pamatuji si dobu, kdy byli šikovní řemeslníci, nebo talentovaní tatící rodin, kteří dokázali výrobkům prodloužit život. Proto se usmívám poťouchlé snaze či manifestaci, když revoluční mládež obsadí rypadlo, nebo komín.

   Smazat
 8. PAVEL NOVOTNÝ ODSUNUL ČESKÉHO MINISTRA ZAHRANIČÍ TOMÁŠE PETŘÍČKA BOKEM A PŘEVZAL ŘÍZENÍ ZAHRANIČNÍ POLITIKY, NAPSAL ČÍNSKÉMU MINISTRU ZAHRANIČÍ WANGOVI SPROSTÝ A VULGÁRNÍ DOPIS...   

  http://infokuryr.cz/news.php?item.29790

  Co dodat, co to vychoval Petr Novotný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,38
   Stejnýho kripla a sajrajta jakým je on sám!!!!

   Smazat
  2. Pan Novotný Řeporyjský zbytečně utrácí svůj talent v našem malém středoevropském prostoru. Nebuďme sobci a podělme se o něj aspoň s Evropou. Proto si dovoluji navrhnout ho, jako kandidáta, do EU. Originalita jeho osobnosti určitě okouzlí Bruselský parlament a možná připraví o vavříny paní Jourovou.

   Smazat
  3. 18;56
   Proč tak přízemní rozhodnutí, podělte se o teplofetku z Řepoblijí přímo s Bidetem samým !!!!!🤓

   Smazat
  4. Pan Novotný tak jako V případě Ruska zase skvěle
   A vy se třeba pos...

   Smazat
 9. Vystrčil? Charisma mokrého hadru, typický produkt dnešních elit. Petr Hampl upozorňuje také na havlistickou neziskovku a ptá se po penězích

  Stejně jako všechno ostatní, do čeho se západní elity pustí. Na cokoliv sáhnou, to skončí katastrofou. Reforma školství vede ke zhroucení výuky. Ochrana hranic skončí dovážením teroristů. Průmyslová politika likvidací průmyslu. Boj proti rasismu rozpoutáním vlny rasového násilí. Snaha o záchranu planety poškozením krajiny. Za posledních dvacet let neexistuje žádný příklad úspěchu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vystrcil-Charisma-mokreho-hadru-typicky-produkt-dnesnich-elit-Petr-Hampl-upozornuje-take-na-havlistickou-neziskovku-a-pta-se-po-penezich-636231

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli pana Novotného doporučuji do EU, tak pan Vystrčil není k užití na naší planetě. Jeho rozměr je galaktický, jeho intelekt hvězd se dotýkají bude.

   Smazat
 10. K tomu, aby se mladí pokusili změnit svět k lepšímu tak, jak to vidíme, je nejprve nutné k tomu tyto lidi vychovat. Tedy na prvním místě školství. Můžete zde filozofovat jak chcete, ale když právě v této době kantor vštěpuje dětem ve škole jejich budoucí podřízenost a povinnosti vůči Afričanům a Arabům, pak je veškerá polemika k ničemu.
  Výsledným produktem jsou pak euromonstra s právem a povinností nenávidět všechny ty, kteří tyto otřesné ideologické bludy odmítají, produkty jako např. pánové Hřib, Kolář a spol.

  OdpovědětSmazat
 11. Vycvičený rypáček Jiřinky Šiklovic neomylně zavětří správný proud a jak učí studenty : "nevadí mi, že se mýlím, hlavně, že jsem ve správném proudu". A pádluje jak za mlada. Kdysi pádlovala na východ tak urputně, že k nám najednou připlula ze západu. To je panečku pedagog. A jestli nám Jiřka nenatáhne pádla, s určitostí ji zanedlouho uvidíme proplouvat Tři soutěsky na Čchang-ťiang (Dlouhé řece).

  OdpovědětSmazat
 12. Dulezite je, aby uchylne mensiny na sebe nenabalovaly dalsi protestujici.
  Clovek je ovsem lehkoverny, snadno ovladateny. Tlupa ma svou vlastni dynamiku a vetsinou je zneuzivana.
  Mne trvalo dlouho, nez jsem prokouknul space Schwarzenberga. Stydim se za to. Je to odporny smejd, jako jsou vsichni bohaci.
  Hraji s nami absurdni hry a media nas presvedcuji, ze jsou pravdive a jine nazory skodlive.
  Navalny slouzi USA k zastaveni NS 2. Nikdo se nepta po motivu - komu mohla kauza Navalny prospet? Rusum urcite ne, ti chteji NS 2 dostavet a jakykoliv skandal jim skodi, protoze dostavbu brzdi, chce zastavit.
  Media namisto patrani po motivu a komu otrava prospeje uz krici po zastave a uvaleni sankci. Fetak Navalny v podmince poslouzil zapadu jeste jako obet, kdyz uz v Rusku jako opozicnik je bez sanci. Vyhozene penize na neho bylo nutne zuzitkovat ted propagandisty na demonizovani Ruska.

  OdpovědětSmazat
 13. Když se dívám na staré francouzské filmy, napadá mne přesně to, co autora. Francie mi nikdy k srdci nepřirostla, protože francouzsky neumím a ostatních pět jazyků je mi tam k ničemu, ale teď už vůbec nemám náladu tam jezdit. Nesympatický prezident, socialistické nálady a stávky (to je tedy tradice), divné existence v ulicích a podobně. Jsem konzervativní člověk a proto pro mne je z Evropy ideální Bavorsko a rakouské Alpy. Anglie už je taky dávno v čudu, tam nevíte, jestli jste v Rumunsku, Albánii nebo Pakistánu či na Filipínách.

  OdpovědětSmazat
 14. Výborný článek!!! Jen je třrba si uvědomit, že právě mladá hloupost, nedostatek zkušeností a radikalita jsou přesně ty přirozené vlastnosti všech mladých, proč je zkušení manipulátoři zbožňují. Proto vzniká inkluze a debilizace ve vzdělávacím procesu, proto byl pionýr a rudé gardy, hitler jugend a podobné indoktrinační systémy mladých. Na druhou stranu, nebýt Sokola nebyl zcela jistě ani odboj a národní cítění. Mladí jsou prosté k ideálům náchylní a jde o to kdo a co jim servíruje. A nenechte se mýlit, že současná debilizace, inkluze a všeobecné snižování vzdělanosti je náhoda. Všem se zájmem o téma vřele doporučuji "Paul Liessman, Teorie nevzdělanosti".

  OdpovědětSmazat
 15. Pravdu nikdo nehledá, moudrých se nikdo neptá.

  OdpovědětSmazat
 16. Proč hledat pravdu, vždyť každý tu svou má. Navíc intelektuální špičky i když tu a tam zapochybují, tak sdílejí filozofii jedné pomazané hlavy : raději se mýlím se západem, než sdílet pravdu z východu. Není co dodat.

  OdpovědětSmazat
 17. Už si asi nikdo nestíhá uvědomit, co jsou vlastně media a k čemu slouží. Švadlena musí šít, neboť se šitím živí, holič se živí úpravou vlasů, komeník čištěním komínů, prostě "službami" které lidé potřebují a zaplatí za ně. V dnešní době se celého světa úspěšně zmocnila media,poté, co lidi donutila k závislosti na čerpání poznatků v domácím pohodlí z beden. Televizní žvásty, žvásty v novinách, žvásty v časopisech, žvásty zveřejňované na internetu.... Šťastné doby, kdy TV nebyla, z radia se poslouchala muzika, a pokud jde o noviny, jen někteří je kupovali - prolistovali, a roztrhané pak přesunuli na WC.Nástupem závislosti na mediích skončily pro lidstvo rozumné a šťastné časy, kdy si každý dělal názor z vlastních zkušeností,poznatků a zážitků - ne z toho, co si někde přečte, nebo uslyší od mluvících hlav. Všech hodnot a v podstatě i lidských životů, se zmocnila media beztrestně. Samoúčelný průmysl,který, ač ho nikdo reálně nepotřebuje, živí se královsky tisíci druhy blábolů a žvanění, ( Vytvořit film, nebo reportáž, už je úplně jiný druh skutečné práce). Žvanění je nejjednodušší. Každý, kdo se rozhodl živit se žvaněním,a jsou jich dnes tisíce, musí hledat, slídit,a vymýšlet náměty na články. Omílá se v zásadě pořád to samé, dokud to frčí.Články o tomtéž, jenom z jiného úhlu pohledu, s použitím jiných slov. Takový Neruda - ve své době - by se byl omletým žvaněním neuživil, jeho fejetony musely mít vždy jiný věcný námět - totéž Borovský a další novináři obecně. Nebylo možno nabízet omleté články - dnes se nabízejí jenom omleté, přičemž nejde o rozebírání určité konkretní kauzy. Ale bez ohledu na omletost, stále to někteří lidé náruživě čtou, a píšou k tomu názory (taky omleté). Největší počet sdílení a názorů je dnes k blábolům o "covidu" s čímž naše "americké" Novinky otravují každý den, a budou otravovat tak dlouho, dokud to bude vydělávat. A ještě jednu fintu Novinek jejich čtenáři zatvrzele nevidí, a to, že se různé články po určité pauze opakují, a protože všechno už je omleté, články navzájem splývají, a čtenáři se vyjadřují k týmž námětům také opakovaně. Závislost lidí na psaní novinářů a různých psavců, a na žvanění mluvících hlav v TV už je tragická. Už bez toho nedokážou žít, i když svět venku - je vždycky úplně jiný, než se lze dočíst a vidět v mediích - všechno marno, jako i to, že se nikdy nikdo nic reálného nedozví. Desítky článků o zabitém černochovi - o rabování - o Bělorusku - o otráveném Navalném - a pak ticho. Už nic. Totéž o medailích, sochách, sloupu, českém Tchaj-wanci, bláboly, vzrušení, a dál nic. Stala se z nás duševně zdegenerovaná generace, která názorově nezpracovává vlastní osobní poznatky, ale to, co vidí v bedně, nebo si někde přečtou. Dnes by nedostupnost medií, TV a PC rozhodila a dezorientovala celou společnost, odnaučili jsme se žít - jen číst a koukat do beden. Kdyby se počet diskuzních příspěvků začal snižovat, bylo by to znamení, že lidi zase začali dávat přednost reálnému životu. Bylo by to znamení, že se do společnosti vrací rozum, a mediální kompost by se musel začít rvát o přežití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naší rodinu mrzí, že nás opustil světový rozměr Rudého práva. Vždy, když pršelo tak se to hodilo na chodbě pod mokré boty. Ty dnešní malé kapesní noviny se nám nehodí a jsou drahé.

   Smazat
  2. 11:55
   NEčeská havlovize má v popisu práce JEN LHANÍ... NELŽE JEN, KDYŽ UKAZUJE ČAS!!!!! 😂😂😂😂

   Smazat
  3. 19.11 Tak choďte bosí, je to zdravé. Za protektorátu to ve škole říkali tatínkovi... A budete mít po problému. Když si pozvete Papeže a nohy si shora načerníte (spodek musí být růžový), zdarma vám je bude mýt... a někteří bílí blbci i líbat.

   Smazat
  4. 20:41 Děkuji za radu.
   Už se trénuje celá naše rodina, zatím chodíme ve vietnamkách. Snad to do sněhu zvládneme.

   Smazat
 18. Komunismus a nacismus alespoň u nás už dávno leží na krchově. Na to současné "dobro" respektive průser se zadělávalo za sluníčkářské revoluce v 60. letech na západě. Hlavně v USA na tamních univerzitách.
  Když mi bylo 20 let, přísahal bych na Hippies jako na nejkrystaličtější dobro bez poskvrny. Bohužel ale všechny ideály, které se vylíhly z této líhně, se dnes ukazují jako fatální problémy, hrozící zahubit samu západní civilizaci.
  Všechny ty pojmy pravdy, lásky, svobody, humanity, lidských práv a demokracie se ukázaly být stejnými metlami, jakými byla čistota rasy pro nacismus, nebo socialistická rovnost pro komunisty.
  Přesto zůstávám optimistou. Cestu vidím v odseparování vlastního myšlení od kolektivní propagandy, ať už se zaštiťuje čímkoli. Toho nelze dosáhnout jinak, než dostatečným množstvím životních zkušeností.
  Zároveň už je to osud studentů vysokoškoláků, že se jejich mozky stanou obětí světlých zítřků, tomu se nedá vyhnout.

  OdpovědětSmazat
 19. Vláda vydá nařízení nosit roušky.
  Média doslova zachvátí psotnik. Od těch veřejnoprávních, až po ty patřící Babišově opozici.
  Vláda zruší nošení roušek.
  Média doslova zachvátí psotnik. Od těch veřejnoprávních, až po ty patřící Babišově opozici.
  Vláda vydá nařízení o částečném nošení roušek.
  Média doslova zachvátí psotnik. Od těch veřejnoprávních, až po ty patřící Babišově opozici.
  Máme zde dnes opravdu, namísto zprostředkovatelů informací, bandy vypatlaných debilů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:22
   Roušky jsou na dvě věci.... NA NIC A NA 💩!!!!!!
   Že ministr ničeho Kenn a jemu podobných nestali v pozoru, když banderoodpad přitáhl do Čech otevřenou tuberu a spalničky, který jsou až 5x nakažlivější než Covid???!!!!!!

   Smazat
  2. Debil se diví proč se nepřidá jen chudým důchodcům, proč se nepřidalo jen chudým podnikatelům ho nezajímá. Debil nepotřebuje zubaře ani doktora, debil ví vše.

   Smazat
  3. 22:22 Človíčku NEVAŽ SE A ODVAŽ SE ! Doporučuji olízat všechny kliky obchodů v tvém okolí, nejlépe k večeru a samozřejmě bez roušky. Nezapomeň, že máš svá lidská práva, tak za ně bojuj.

   Smazat
  4. Tzv. demoopozice lká, kde stát vezme na peníze pro důchodce... ale kde musel na jejich návrh vzít peníze pro OSVČ, pro podnikatele i pro povodníkatele, na parazitující menšiny, na válečnické blbnutí v cizím zájmu v (_!_)(_!_) celého světa, na Senát a na náboženské obce (=židovské...) a na církve, vždy prosadili výdaje aniž by peníze pro své protegé dali, sehnali jiné zdroje než okradením a zadlužením pracujících, důchodců... včetně jejich dětí... pokrytci, ubožáci farizejští.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.