Reklama

sobota 12. září 2020

Strašidlo žere Pražáky!

Přemysl Votava

12. 9. 2020 ČNL

Ta písnička Ivana Mládka nás před lety zcela ovládla.…“ strašidlo z bažin žere hlavně Pražáky“. I Vzpomněl jsem si na ni při těch posledních hrozných covid číslech. Praha zápasí s koronavirem, plní se nemocnice, umírají lidé... Praha se v posledních dnech stala dokonce nebezpečím pro celou Evropu. V cizině padají tresty i pokuty za cestu do Prahy. Cizinci zůstávají doma. Hotely i památky jsou prázdné. Ptám se, kde ti Pražáci udělali chybu, Praha je hýčkána, na rozdíl od „venkova“ jsou zde soustředěna špičková zdravotní zařízení, Praha se chlubí svými univerzitními a vědeckými kapacitami, tak jako všeobecnou zdravotní a lékařskou dostupností. Dalo by se říci, není nad ty Pražáky. Je tomu opravdu tak?


Nechci být v této vážné době příliš jízlivý. Něco jiného jsou totiž politické tanečky, zahraniční výlety s červeným kobercem, či bourání historie. Pražská pravicová koalice hledá téma, chce upoutat veřejnost. Nedaří se, výsledky se neobjevují, jejich konání je spíše upocené, trapné až nedůstojné. Co ukázala pravicová koalice v boji s coronavirem? Pocítili jsme to v praxi?

Opozice přitom denně bombarduje vládu za její nedostatečný přístup k řešení problému s Covidem-19. Asi neoprávněně. Prahu přece na rozdíl od většiny krajů, řídí pravicová radnice. Pravice zde vyhrála komunální volby. Primátorem v Praze je MUDr. Zdeněk Hřib, zástupce pirátů, odborností lékař, vystudoval v Praze medicínu. Vysoce vzdělaný odborník i rázný Moravák. Také pražské radnice v jednotlivých MČ ovládají různá pravicová seskupení. Stačí hvízdnout a Letná, či centrum Prahy se naplní jejich příznivci, přesto je to málo. Covid-19 v Praze vítězí. Kde se stala chyba? Jiná města epidemii zvládla lépe.

Pan primátor chce být vidět. Místo boje s virem hledá zahraniční aktivity. Radnice tak často nahrazuje ministra zahraničích věcí. Čína a Ruská federace se staly vhodným terčem pražské radnice, přicházejí provokace, urážky... Naším nepřítelem je ale Covid–19 a ne Čína či Rusko!. Jsme svědky přebarvování historie, mizí pomníky osvobození Československa Rudou armádou. Maršál Koněv byl skácen dokonce v době zvýšeného ohrožení země koronavirem. Občané měli jiné starosti, radnice tedy nelenila… Na Staroměstském náměstí rychlostí blesku byl instalován Mariánský sloup. Proti Covidu-19 to stále nezabírá.

Čísla stoupají, vir válcuje Prahu. Praha přitom stále tančí, bary i kluby jsou plné… Mávání praporky Tibetu, Taiwanu, či vztyčení Mariánského sloupu Prahu nezachrání! Pozveme si k tomu šamana, či kouzelníka. Zkoušeli to někde pod rovníkem! Primátor Hřib by tam mohl vyrazit.


 

44 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Zcela souhlasim s myšlenkou,aby se republika rozdělila na kantony

   Čechy ,Morava a Slezsko.
   Praha totiž plave v penězich prý ukradenych z tzv venkova a mohla by konečne začit žit za svoje tj.oddělit se od venkova,aby se venkov stal konečně Švycarskym kantonem.
   Tam by stačilo převzit švýcarskou Ustavu a nemuseli bychom se trápit jejich Řiťporyjskými ODS fašisty,rozbijejici pomniky a ukazujici své hole řitě s Piratskymi lidojedy v čele s jedovatým zeleným hřibem!
   Prý ti pražaci co přežiji C19 chtěji utéct na venkov,stejně jak se vylidnuje NY v Americe,kde je uź snad i 190 000 nebožtiků.
   Tak bacha pražaci,aby jste na venkově,kde budete chtit utéct, jako nakaženci nedostali k tomu na čuňu!

   Vymazat
 2. Přátelé, pro jistotu, to je jen taková legrace!!!! Skutečně nereagujte tak, že bylo přece hned jasné, že Mariánský sloup nepomůže. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marianský sloup měl být teprve vztyčen na oslavu porážky covidu. Proto navrhuji okamžité ztržení a znovu postavení po konečném vítězství nad covidem.

   Vymazat
  2. Mohli by zkusit tibetskou , okrajinskou nebo nyní právě vyvěsili běloruské opozice :-)

   Vymazat
  3. 11.04 Proto Magistrát odpustí Spolku pro obnovu Marianského sloupu poplatek za zábor veřejného prostranství (více než MILION Kč) dodatečnou změnou původní nájemní smlouvy spolku s TSK va smlouvu o výpůjčce!
   Zdroj - deník Metro z 11.9.2020.

   Podá nějaký právník oznámení trestního oznámení na "Magistrát"? Minimálně jde o porušování povinnosti dobrého hospodáře? Magistrát má spravovat majetek obce a každá cukrárna i hospůdka MUSÍ PLATIT TŘEBA ZA ZAHRÁDKY NA CHODNÍCÍCH NEMALÉ ČÁSTKY... a tady vyhazují milion daňových poplatníků... ve prospěch spolku propagujícího Katolickou cizáckou nenasytnou Církev vysávající i náš státní rozpočet!

   Vymazat
 3. Pražáci neudělali žádnou chybu. Prostě se plnou parou zapojili do té hysterie. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je nemožné. V Praze jsou přece ty elity národa.

   Vymazat
  2. A ochraň nás od všeho zlého12. září 2020 12:31
   To souhlasí, tato pandemie je záležitostí právě takovýchto elit. P.K.

   Vymazat
 4. Praha přece nepotřebuje turisty z Ruska a Číny,zvládne to prý i bez nich. Tak uvidíme jak dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budou turidté z Tchaiwanu. Možná i z Tibetu, ty zajistí Kalousek. A pak taky ze Svatého Kryštofa, Fidži, Nauru, Svaté Heleny a všech těch ostatních co uznaly Tchaiwan jako stát. Možná, že se Hřib a hlavně Vystrčil mohl zeptat pražských hoteliérů a restauratérů zda s nimi souhasí.

   Vymazat
  2. Rusáci mají Prahu rádi a spousta jich tu bydlí, pracuje a utrácí prachy. Čongové můžou zůstat doma, jsou jak kobylky.

   Vymazat
  3. Na ja, přijede se ožrat více mladičkých Dánů a Poláci uspořádají výroční pouť k Marianskému sloupu složenou z námi placených kněží pronajatých z Polska...

   Vymazat
 5. No jo liberálové v Praze na nějaká nařízení kašlou pořádají párty a pak to tak vypadá. S tou muchomůrkou zelenou na radnici to dorazili pyjáti nevědí nic o realitě. Většina v životě nic nedokázala a žije v mamáhotelech je třeba se před nimi chránit.

  OdpovědětVymazat
 6. Praha je naprosto v prdeli již dlouhou dobu. V Praze totiž vznikla opozice proti všem a proti všemu Vznikl tak bludný kruh. Prostě jak říkali předci : Jeden HOT a druhý ČEHÝ . Dokud jim někdo nebo něco nenapráská , tak se situace nezlepší.

  OdpovědětVymazat
 7. Jasně Praha je Praha, má to přece na háku. Praha je jedinný přístav TOPáků. Je Pirátská. Jsou tu samí borci. Něco tu neklape. Je plná "náplavy".
  Ovšem v jednom nesouhlasím s Přemyslem. Lidé neumírají na onen covid, ale normálně mají různé nemoci.

  OdpovědětVymazat
 8. Vyslovte před kýmkoliv z venkova slovo pražák, odplivne si, proč asi? Nechci tvrdit, že tam nejsou slušní lidé, ale bude jich asi tolik jako pracujících cikánů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Praze ale vládnou naplaveniny, odkud asi jsou? Rodilý Pepíci na ně hází bobek!

   Vymazat
  2. Ty naplaveniny, kterými je prolezlý magistrát, Strakovka i Hrad, jsou právě největší pomstou vesnice a Horních Uher Praze.

   Vymazat
  3. Těch blbců z Moravy a jiných krásných míst v České republice, jsme se potřebovali zbavit, a proto jsme je poslali do Prahy. No a Pražáci si je zvolili do čela magistrátu a mnohdy i do čela místních částí Prahy. Dobře vám tak, Pražáci.

   Vymazat
 9. Přátelé, pokud máte rádi Ivana Mládka a zvláště písničku Jóžin z Bážin, tak Česká pošta právě vydala poštovní známku „Jožin z bažin žere Pražáka“.
  Je možné zakoupit i speciální filatelistickou edici:
  https://www.ceskaposta.cz/-/jozin-z-bazin-ve-znamkovem-sesitku

  OdpovědětVymazat
 10. Praha se vždy naparovala, nad zbytekem kem Česká! Stále zbytek doplácí na Prahu, jsem pro, co si kraje vydělají ať zůstává v krajích.

  OdpovědětVymazat
 11. Teď ještě zjistit,kolik je lidí opravdu nakažených a kolik si jich to přeje,aby byly nakaženi,aby se vyhnuly zodpovědnosti.

  OdpovědětVymazat
 12. ..."Jožin z bažin už si zuby brousí, Jožin z bažin kouše, saje, rdousí".... celej koronavirus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Coronavirus další Gambrinus, až to všechno vypiju, Fernetem to zaliju.... to je nová, z dílny herr Kraďouska! 😉😂

   Vymazat
 13. Praha už není ta uznávaná Praha Havla, Nerudy, Seiferta ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17;09
   Nerudy, Seiferta, Wericha.... zkurvenýho udavače do výčtu velikánů netahej!!!!!

   Vymazat
 14. Ano, Praha je "veselá", ale upřímně řečeno, jiná místa v republice (a vůbec v EU to není výjimka) na tom nejsou o nic lépe. Ono například takové okresní městečko je přece také takovou mini Prahou pro své okolí. A pokud na chvíli ne, pak stejně příště voliči "na místě" zvolí "někoho" jiného. Protože něco dělat skutečně pro lidi je moc podezřelé a opozice se nakonec najde všude, zvláště když se jí "pomůže" a v takovém případě se ráda spojuje, protože to jí povětšinou brání v získávání moci - peněz. Jinak bychom nebyli jako celek tak v ... no tam kde jsme.
  Myslím si, že tento článek byl jen opakováním, co se psalo, píše a bude psát v krátkodobých i dlouhodobých souvislostech.
  Problém není tedy jen v tom, kdo a jak v Praze vládne, ale v tom, co se u nás děje v rámci celku. pokud by náš "celek" byl na jisté úrovni, nikde by nemohli jen tak zblble vládnout žádní "Pražáci".
  Pokud tedy pan Přemysl Votava hledá odpověď na své otázky, pak odpovědi musí hledat všude u nás.
  Proto nemám rád rčení - za všechno můžou Pražáci - kořeny jdou vždycky odjinud. Ty nevidíme. A tak my vidíme - a nadáváme na to - jen "korunu", "květy" a "plody" stromu. Absolutně nejsem příznivcem všelijakých těch současných "vlád" porůznu po Praze.

  OdpovědětVymazat
 15. Před coronavirem neochránil plzeňského biskupa ani Pán Bůh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17.28 Na Ježíška se prý také vy.... ...

   Vymazat
 16. No vidíte, Praha kvete a jásá, jen hygienická opatření proti pandemii jsou ji proti srsti. Zbtek národa si neuvědomuje, jak Praha na nich parazituje - ve všech směrech. Bude vám dokazovat opak způsobený vytvořeným daňovým rájem v Praze, který vykrádá český venkov. A na druhé straně máte třeba Brno, 75 roků od války a ještě se nevzpamatovalo z rozvalin! A z někdejšího města průmyslu se stalo městečko škol, ouřadů a partajních poliruků.

  OdpovědětVymazat
 17. Litoměřický odborný seminář 2020:
  https://www.youtube.com/watch?v=CCr5ufdnnWU

  OdpovědětVymazat
 18. Jožin z bažin žere hlavně pražáky...

  OdpovědětVymazat
 19. Je to jednoduche - v Praze jsou nejvetsi blbci z cele CZ, vysledky musi byt videt - A JSOU - na vsech usecich. Chtelo by to pro BLAHO cele zEme - se zbavit PRAHY! CO NEJDRIV.

  OdpovědětVymazat
 20. Je jasné že parazité se stahují do míst kde se jím nejlépe daří a to je vždy hlavní město, protože je tam nejvíce pozic k parazitování. Nejhnusnější je, že těmi na kterých parazitují opovrhují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Boží mlejny melou, Praha zčervenala.

   Vymazat
 21. Omlouvám se všem, jsem vymírající lidský druh Pražský důchodce. Jste všichni přesvědčení, že zbytek republiky vykrádám a projídám budoucnost budoucnost dětí. Na svou obhajobu musím upozornit, že ti viditelní z Prahy jsou většinou náplavky. Na Letnou nechodím, tam chodí zblbnutí mileniálové. Já jen platím stále se zvyšující nájem, energii,potraviny a léky. Přitom zlevněné cestovné nevyužiji, protože nemám kam cestovat. Za oknem pěstují akorát pažiku a v činžáku nemůžu mít slepice a pěstovat svoje brambory, jsem zcela odkázán na ceny určené obchodníky. Tak prosím nedávejte mně. Staropražák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:38 A co za mlada cinkal jste klíčema ? Havel for president nebylo...

   Vymazat
  2. 11:38 Mám pochopení pro Pražáky jako jste Vy. Znám více takových, kteří neodpovídají stereotypu Pražáka, jak ho vnímají mimopražští. Jedná se většinou o pražské patrioty usazené v Praze po několik generací. Samozřejmě, že naše averze k Pražákům se na Vás nevztahuje.
   Bydlím v nejznámějším českém lyžařském středisku a Pražáků tady je moře. Z 90% jsou to neuvěřitelně arogantní dacani. Je to skupina, která má neomezené finanční možnosti. Oni si dovolí úplně všecko, neexistuje pro ně žádné omezení. Krkonoše už úplně zničili. Krkonoše jsou v podstatě další pražská čtvrt. Stavějí si kde chtěj co chtěj. Úředníky mají podplacené, nikdo jim v ničem nezabrání. Nevzhledná, podivná, nabubřelá architektura nesouvisející s Krkonošema, desítky miliónů korun utopených v budovách, okolo kterých roky chodíte a nevidíte tam živou duši. Zato jsou kolem dokola ověnčené kamerama, že tam chybí jen kulometné hnízdo.
   Přijdete do sámošky a ve frontě u pokladny vám přesně řeknu, tenhle, tenhle, tenhle je Pražák. Já poznám Pražáka i v plavkách. Dokonce ho nemusím ani vidět, stačí když otevře pusu.
   Nebo na silnici podle jízdy. Někdo se mně dere na prdel. Kouknu do zrcátka, z 90% má na značce áčko.
   Kde všichni jedou trpělivě v koloně, Pražák musí předjíždět, i kdyby se u toho měl zabít.
   Věřte mi, Pražák, to je samostatnej druh.

   Vymazat
  3. 18:39 Do dědouše jste zrovna kopat nemusel i když je to dnes "in".

   Vymazat
 22. Je tom již dávno, co letěl Pánbůh nad Evropou a osidloval kontinent lidmi. Při této bohulibé činnosti se mu roztrhl pytel s blbcema, mávl nad tím rukou, pro ty už se vracet nebudu - tady bude Praha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:52
   Brněnské zasTUPITELstvo je v těsném závěsu 😆

   Vymazat
 23. Praha už není moje město,jde z ní strach!

  OdpovědětVymazat
 24. Praha je krásná, ta za nic nemůže. Hardware je OK, chce to jiný software.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.