Reklama

neděle 6. září 2020

Taiwanec Vystrčil na návštěvě České republiky

Ivan David
6. 9. 2020

Dnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. Ten nejpokrokovější Západ trvá na tom, že je třeba to respektovat. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem. Až potud jde o banální kuriozitu, kterou na sebe chce tento občan upozornit. Pan Vystrčil ovšem v tomto případě nereprezentuje jen sebe nebo ODS, ale Českou republiku, jako formálně první zástupce hlavy státu. Měl by se tedy chovat způsobem tomu odpovídajícím. Na prvním místě by měl respektovat dlouhodobý směr zahraniční politiky státu, i když se mu nelíbí. Může ho jistě kritizovat a usilovat o změnu, ale neměl by jednat v rozporu s ním. Ve funkci by tedy neměl Taiwan navštívit ani jako turista, bez funkce klidně. Občané jsou zahraničně politicky nezávislí, proto mohl Jan Werich s hrdostí prohlásit za sebe a manželku: „Jaký je náš postoj k Taiwanu, to dělám já!“ Politici musí hájit mandát daný voliči, a jsou-li představiteli státu, jsou ještě mnohem méně nezávislí. Pan Vystrčil to nepochopil. Primátor Prahy Hřib není reprezentantem státu, i když si to asi myslí.

Taiwan, který není členem OSN, uznává 23 států světa, tedy něco přes deset procent. Diplomatické styky s Taiwanem má 14 států, převážně tichomořské ostrovy a „banánové republiky“ (Vatikán, Palau, Belize, Guatemala, Haiti, Honduras, Nikaragua, Marschallovy ostrovy, Nauru, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Tuvalu, Svazijsko, Paraguay). Má Vystrčil promyšlený záměr, jaký další krok chce podniknout dále? Protože není slabomyslný, je třeba jeho poškození vztahů s Čínou pokládat za úmyslné. Přinejmenším musí být s důsledky srozuměn. V čí prospěch tedy jedná, jinak řečeno, „komu slouží“?

Pokud někdo pocítil hrdost nad cestou pana Vystrčila, jako nad údajným projevem naší nezávislosti, je potřeba připomenout, že OSN a skoro celý svět respektuje politiku jedné Číny. Velvyslanec ČLR zasáhl svým výrokem méně do vnitřních záležitostí ČR, než Vystrčil svojí cestou do vnitřních záležitostí Číny, které svět respektuje.

Pan předseda Senátu svojí cestou nijak neprospěje hospodářské spolupráci s ostrovním státem, ale hodně poškodil vztahy s pevninskou Čínou. Při odletu pana předsedy Senátu ČRo Radiožurnál zpovídal zástupce spolku „Česko-taiwanská obchodní komora z.s.“, který konstatoval, že trh na Taiwanu je velmi náročný a velmi nasycen a je nanejvýš obtížné se na něm prosadit. Ostatně firem z ČR, kterým se to daří, je jen pár. Jinými slovy, efekt minimální, škody nedozírné.

Jestliže taiwanské firmy z České republiky vyvážejí pro svoji produkci, jde o „český vývoz“ nanejvýš formálně. Samozřejmě prospívají hlavně sobě. Pokud je produkce technicky špičková a zaměstnanci z ČR provádějí kvalifikovanou práci, je to jistě lepší než fungování investorů realizujících v ČR primitivní výrobu, na kterou si dovážejí pracovníky z ještě chudších zemí.

Ing. Miloš Zeman byl v roce 2018 při volební účasti 66,6% zvolen prezidentem republiky 2 853 390 hlasy. RNDr. Miloš Vystrčil byl v roce 2016 ve volebním obvodu Jihlava zvolen do Senátu PČR 8 144 hlasy, při 15% volební účasti, stal se však druhým nejvyšším ústavním činitelem, byť tomu jeho formát neodpovídá.
56 komentářů :

 1. Nad stavem české zahraniční politiky nezbývá člověku, než si odplivnout. Kolik nám tady za 30 roků vyrostlo servilních a ubohých "POLItiků?". Teď je předseda horní komóry dokonce Tchajvanec-tudíž Číňan. Před Pompeem se klaněli mnohem více než papaláši před Brežněvem, ani ty vroucí polibky nechybí.
  MZV socan obecný se se.e do Běloruska. To jim nestačilo jak to dopadlo na Ukrajině (jsou to jejich zločiny ti mrtví a zmar- že pane File).A teď ten novej čak!!- to nás občany máte opravdu za blbce????????????????

  OdpovědětSmazat
 2. Jen jsem zvědavý, kdy Thajwanec Vystrčil bude informovat vládu.

  OdpovědětSmazat
 3. Bohužel, tento odporný parazit není zdaleká sám, který ve veřejné funkci vystupuje proti zájmům ČR.

  OdpovědětSmazat
 4. Popíjím u PC kávu a přečetl si s plnou pusou nadpis článku. Tohle mně nedělejte, kdo má potom čistit monitor:).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná ten kulturista dostal nové péřové činky a honorální titul "Nový tchajpejský kuli".

   Smazat
  2. 16:24 I kdyby nic jiného, už jen za ten titul to Vystrčilovi jistě stálo.
   Uvidíme, co se z té vystrčené cesty českých "suverénních" politických nul nakonec vyvrbí. Už sami tajwanci - politici mají jakési očekávání, že nyní budou návštěvy z EU častější a následovat bude hromadné uznávání nezávislosti na Číně. Vystrčil byl vyslán, aby zvedl stavidla a zároveň nebyl kompromitován nikdo z evropských špiček. Z těch zemí, které si uvědomují, že ekonomické vztahy s Čínou jsou nadřazeny nějakým politickým hrátkám, tím spíše nějakým hypoteticky mlhavým lidským právům.

   Smazat
  3. Čínský Sudeťák Vystrčil se naparuje, jak všemu rozumí a vše zná. Když přijel US ministr Pompeo, tak mu lezl do zadku možná i do prd... Tací jsou vysocí státní představitelé ČR. Udělejme trochu pořádek ve volbách.

   Smazat
 5. 8144 voličů Zastrčila jistě rádi uhradí veškeré obchodní ztráty neodebraného zboží Čínskou lidovou republikou za ostudu a blamáž, kterou tento Pepek Vyskoč způsobil.Dělat politický majdan světovému ekonomickému lídru č.1, bez kterého se ekonomicky neobejde žádná země na světě s 1.400 000 000 lidí, kterého obchodně a politicky uznává celý svět, je opravdu obdivuhodné!Pokud se bude v těchto aktivitách pokračovat, čeští podnikatelé z obchodními vazbami na Čínu jistě uvítají reexport zboží a služeb třeba přes Německo, že?První vlaštovkou je neodebrání klavírů firmy PETROF za 5 300 000Kč.Stačí, že komunální politici si hrají na ministry zahraničí, viz. Satanhřib, Řeporijec, Koněvobijci a další.Takhle se podle Demobloku dělá úspěšná zahraniční politika, jen tak dál.Příště pojede na Taiwan další Pepek třeba s Dalajlámou, aby ukázali svou demokratickou demo "sílu".Myslím, že státy EU mají másla na hlavách víc než dost, viz.brutální násilí složek v Katalánsku, Francii, Berlíně a nyní právní objektivita kauzy Kuciak.O objektivitě a nezávislosti mainstreamu ani nemluvě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, ať to uhradí ti, co nechodí k volbám!

   Smazat
  2. 14:38
   Proč?!

   Smazat
  3. Zrádců národa je ve funkcích dost, mají vzor v Sudetech a pořád se tak chovají. Začalo to Vencou Flaškou a pořád to pokračuje.

   Smazat
  4. 14.38 Kdo, podle vás, byl k tomu Tchajwanci za alternativu ve druhém kole?
   U nás byl ve druhém kole "výběr" jenom mezi kravským a prasečím...

   Smazat
  5. To, že EU dělá rohožku USA,to nikomu nevadí, poslouchá na slovo proti zájmům vlastním.ČR je navíc poslušná kolonie či gubernie 4.říše!!!

   Smazat
  6. 15:39
   Sudety za udavače a vlastizrádce Havla nemůžou!

   Smazat
  7. 16.46, abyste neměl pravdu, že nás Skopčáještě bude chrochtat blahem.

   Smazat
  8. Flaška tady zasel takové podhoubí, že náš národ může zčistojasna ze dne na den zcela zmizet.

   Smazat
  9. 17,30 17,33
   Souhlasím,že za protiprávní omluvu a tutíž za vlastizradu měl ten zrzavej kripl VISET!!!!!!

   Smazat
 6. No být na úrovni se státy jako je Nauru, Nevis, Svatá Lucie, Svatý, Krištof, Nuvalu, Svazijsko... je už realitou jen Vystrčil to více vystrčil. A navíc věřím, že lidé tichomořských ostrovních států jsou daleko šťastnější než jsme my. A v tom jsou ještě před námi. M.R.

  OdpovědětSmazat
 7. Já bych hlavní problém viděl v Ústavě ČR, kde by mělo být jasně zakotveno, že zahraniční politika Senátu je podřízena Vládě ČR, potažmo ministerstvu zahraničí a je vázána mezinárodními smlouvami, které ČR uznává. Stejně tak, že si nějaký pičmund Hřib nemůže dělat v zahraničí co chce.
  Dále pak by bylo naprosto zásadní, aby se vláda ČR ústy peremiéra Babiše hlasitě distancovala od této havloidní provokace, stejně tak by měl učinit prezident Zeman.

  OdpovědětSmazat
 8. Po třiceti letech budování kapitalismu lze konstatovat, že takového diletanta jsme ve vedení státu ještě neměli. Vcelku zdařile dal světu na vědomí, že jsme rohožkou USA, což korunoval papouškováním jejich demokraticky odbouchnutého prezidenta. Lze se vcelku oprávněně domnívat, že druhý muž toho státu byl naverbován američany a nebo, zblbnul.

  OdpovědětSmazat
 9. Vystrčil je debil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když už je to venku, tak souhlasím.

   Smazat
  2. Šedý zajíc Vystrčil tvrdý bobek vytlačil..

   Smazat
 10. Est kommt der Tag herr Vyprdil, příště už senátní koryto nebude!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Hńupama nemá význam se zabývat.

  OdpovědětSmazat
 12. 19. února 2020 psalo Reuters, že původně plánovaná návštěva vysokého českého představitele na Taiwanu by mohla ohrozit ekonomické zájmy České republiky, jmenovány jsou konkrétně firmy Škoda auto, společnost Home Credit nebo výrobce hudebních nástrojů Petrof Pianos. Viz zde https://www.reuters.com/article/china-czech-taiwan/china-threatened-to-harm-czech-companies-over-taiwan-visit-letter-idUSL1N2AJ00O

  Tak na Petrofa, po návštěvě Taiwance Vystrčila, už asi došlo https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cinane-neprevzali-piana-od-ceskeho-vyrobce-petrof-pry-kvuli-vystrcilovi-40335397. I když chápu, že poškození obchodních zájmů této rodinné firmy Taiwance Vystrčila asi nijak zvlášť netrápí.

  Jestli se ale jeho cesta dotkne i obchodů německé Škody auto, to už bude možná jiné tóčo.

  Pro zajímavost přidávám odkaz na stránky firmy Petrof, který letos slavil 80. výročí dodání prvního piana do Číny. Popisují tam, kolik práce dalo vybudování dobrých obchodních vztahů. A potom přijde jeden .... a všechno může být v .... 19. února 2020 psalo Reuters, že původně plánovaná návštěva vysokého českého představitele na Taiwanu by mohla ohrozit ekonomické zájmy České republiky, jmenovány jsou konkrétně firmy Škoda auto, společnost Home Credit nebo výrobce hudebních nástrojů Petrof Pianos. Viz zde https://www.reuters.com/article/china-czech-taiwan/china-threatened-to-harm-czech-companies-over-taiwan-visit-letter-idUSL1N2AJ00O

  Tak na Petrofa, po návštěvě Taiwance Vystrčila, už asi došlo https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cinane-neprevzali-piana-od-ceskeho-vyrobce-petrof-pry-kvuli-vystrcilovi-40335397. I když chápu, že poškození obchodních zájmů této rodinné firmy Taiwance Vystrčila asi nijak zvlášť netrápí.

  Jestli se ale jeho cesta dotkne i obchodů německé Škody auto, to už bude možná jiné tóčo. https://www.skoda-storyboard.com/cs/tiskove-mapy/skoda-auto-na-autosalonu-auto-shanghai-2019-tiskova-mapa/cina-je-nejvetsim-svetovym-trhem-znacky-skoda/

  Pro zajímavost přidávám odkaz na stránky firmy Petrof, který letos slavil 80. výročí dodání prvního piana do Číny. Kolik práce muselo dát vybudování dobrých obchodních vztahů. A potom přijde jeden .... a všechno může být v .... https://www.petrof.cz/novinka-petrof-slavi-80-vyroci-pusobeni-na-cinskem-trhu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petrofu vznikla za neodebrání zboží ztráta 40 milionů korun. 1 špičkový klavír stojí od této firmy cca 36,000.000. Tudíž se jedná o 1 klavír. A vo čem je řeč?

   Smazat
  2. Právě na firmě Petrof dnes Vystrčil "dokazoval", jak je nebezpečné obchodovat s Čínou. Že prý stačí nařízení KSČ (komunistické strany Číny) aby nebyla dodržena obchodní smlouva. A to je prý naprosto hnusné a nepřípustné.
   Tak jsem si vzpoměl, jak stačilo jen přání USA, aby nebyly naplněny tisíce obchodních smluv s Ruskem při vyhlášení sankcí. To podle něj nebylo hnusné a nepřípustné zasahování do obchodních vztahů? Když sankce Číny jsou projevem totality, tak sankce provedené na přání USA jsou projevem čeho?

   Smazat
  3. 18:43 Vám když někdo zkazí kšeft, tak se zřejmě upřímně radujete. Brát si rukojmí jako rukojmí někoho jiného a osobně nic neriskovat je ubohé.

   Smazat
 13. Já osobně být předsedou vády tak by Vystrčila vytrčíl zpět a ne pro něj posílal vládní special do Germánie.

  OdpovědětSmazat
 14. Při pohledu na "Pepka Vyskoče" a řeporyjce Novotnýho mám pocit, že se ODS v posledních letech stává personálně čím dál tím silnějším magnetem pro úplný blbce, vedle kterých i moula Nečas a buran Topolánek vypadají jako naprostí géniové. :-DDDDD

  OdpovědětSmazat
 15. Pokud nebude povinná volební účast s možností nedat hlas nikomu, Vítěz voleb bere vše a zákon o referendu, nemůže být řeč o náznaku demokracie a kdo v tom vidí právě ne demokracii, ať nám řekne proč jsou teda nedemokratické státy ve kterých je volební povinnost v zákoně. Do té doby budou rodinnými klany voleni takový exoti jako Benda, Hřib atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím- některé i západní země využívají. Mnohé by se vyjasnilo, třeba zrušení senátu!

   Smazat
  2. 18:16 Vidím to stejně. Je to soubor kijónů, kteří kují pikle. Snad by bylo vhodné, aby do Senátu zvolili přímočarého starostu z Řeporyjí.

   Smazat
 16. dnes jde o to poškodit vztahy s Čínou a Ruskem hlavně z důvodu jejich vyřazení z tendru na modernizaci JE

  OdpovědětSmazat
 17. Táto, říkám ti, že na ten Tajvan pojedeš, rozumíš? A možná budeš i prezident, to by sousedi pukli závistí, když oni břizolit, tak my kachličky a když oni patro, tak my prezidenta. No táto, ty jim ještě ukážeš i když jsi mrňous, to budou koukat, co my dovedem táto.:-)))))

  OdpovědětSmazat
 18. Tento blb se mi do paměti zapsal svého času jako krajský hejtman z doby heparinového vraha Zelenky. Už tenkrát jeho veřejná televizní vystoupení jako zástupce zřizovatele nemocnice v této kauze byla na úrovni onoho zmiňovaného Pepka Vyskoče. A tento duševní gigant je teď tam, kde je...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je daň demokracie, ač ho zvolilo jen 8000 lidí, přivlastnil si moc za zbytek tj. 10 milionů. Je si toho vědom, proto loví u "chvilkařů". Přesto fandím demokracii.

   Smazat
 19. Dnes jsem se v jednom okresním městě koukal na dříve vyhlášenou kavárnu a hotel, dnes zavřený. Kdyby ten skrček vyskočil nebyl jel do toho tajvanu, ten hotel by naplnili Číňané do posledního místa, lidé by vydělali a nemuseli je propouštět, takže ekonomické ztráty. Kdo to tomu blbečkovi spočítá a pošle jej na ten jeho oblíbený ostrov, ze kterého se nevrátí ani po smrti.

  OdpovědětSmazat
 20. První pražský kosmonaut přistál ! Pražská kavárna tančí a zpívá ,,Dobrý den majore Vystrčile, tak jsme se tedy už dočkali ...."

  OdpovědětSmazat
 21. Novinka - trpí Vystrčil senilitou?
  Novinka - trpí Vystrčil senilitou?

  Vystrčil tvrdí, že tu nemáme demokracii a svobodu - s tím by se dalo souhlasit, ale proto, že jsme trapná kolonie západu a banánistán, což si ubohý politický prostitut Vystrčil nemyslí.

  Vystrčil v návaznosti na to dále prohlásil, že když se nezbavíme "závislosti" na Číně, tak to nebude o jedné firmě Petrof (kterou ten hňup poškodil), ale o desítkách firem. Ten pologramotný ubožák deklaruje, že je potřeba pokračovat a poškozovat ČR dál a sesmolil úvahu, která nedává smysl !!

  Tak je prostitut Vystrčil už senilní, nebo je to vyloženě zločinec, co myslíte? Měli bychom na něj podat žalobu za zneužití pravomocí, protože jako senátor nemá zahraniční politiku ani narušení mezinárodních vztahů v popisu práce?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vystrčil je protičeský a protinárodní hajzl a tento hajzl by měl skončit jako Frank a spousta kolaborantů houpající na oprátce pokud by existoval trest smrti v ČR.

   Smazat
 22. KONTAKT NA VYSTRČILA
  KONTAKT NA VYSTRČILA

  Nenechejme si to pro sebe, ŘEKNĚME to tomu zbabělému hňupovi osobně, co si o něm myslíme.

  Tady je kontakt na Vystčila:
  https://www.vystrcil.cz/web/kontakt/

  +420 606 767 544
  vystrcilm@senat.cz


  KONTAKT NA VYSTRČILA
  KONTAKT NA VYSTRČILA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21,56
   DÍKY,TEN SI UŽIJE!!!!!!!.-)))))

   Smazat
 23. Chudinka jeho žena a děti - teď mají doma Tchaiwance, a jestli má ještě i rodiče, ti aby byli štěstím bez sebe. Má teď z ostudy šatník ten blbec - jak asi se mu poleze ven mezi lidi? Tohle přece nikdy nikomu normálním způsobem nevysvětlí - už mu to zůstane. Stejně jako ten blb Kolář s jeho Koněvem - stálo mu to za to? Teď se bojí vystrčit rypák na vzduch. Bože - ta politika dělá z původně obyčejných nýmandů sebestředné blbce a narcisy.

  OdpovědětSmazat
 24. Příhodnější by byl název článku podle jednoho českého filmu
  "Návrat idiota"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23,15
   aneb,Ještě větší blbec,než jsme doufali....:-)

   Smazat
 25. Senát je naprosto zbytečný. Ale jak se ho zbavit? Lidi volby do Senátu nezajímají - a tak kandidáti spoléhají na to, že jim bude stačit i těch pár hlasů jejich kamarádů, kteří dobře vědí, proč je volit. Senátor za náš obvod jde do podzimních voleb už po čtvrté /šestileté období/, aby to údajně "doklepal" v blahobytu do důchodu. Obávám se, že se mu to opět v klidu podaří - bez užitku pro voliče či stát. Smutné!

  OdpovědětSmazat
 26. Pan Vystrčil požádá o azyl nebo dvojí občanství, ale v každém případě by občané měli ž á d a t zrušení senátu, není to žádná pojistka demkracie, nulová politická hodnota a s jejich příjmy výtržnostmi jsou politickou ale především ekonomickou přítěží !

  OdpovědětSmazat
 27. Zeman nazval cestu předsedy Senátu na Tchaj-wan „klukovskou provokací.“ Babiš přišel s vysvětlením motivace mise

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020090612478332-zeman-nazval-cestu-predsedy-senatu-na-tchaj-wan-klukovskou-provokaci-babis-prisel-s-vysvetlenim/

  OdpovědětSmazat
 28. Tak to dopadá, když politik na úrovni okresu se stane 2.mužem, který reprezentuje náš stát. V diplomacii platí snaha dosáhnout možného v nemožném. Pan senátor dokázal opak, dosáhnul nemožného v možném.

  OdpovědětSmazat
 29. 7 ran egyptských, u nás zatím jen Havel, Klaus, privatizace, EU, NATO, pandemie, Vystrčil. Co bude dál?

  OdpovědětSmazat
 30. Pro další spinální cviky doporučuji 2.mu muži našeho státu výlet do Macaa a Hong Kongu.

  OdpovědětSmazat
 31. Odlehčeně:
  Pakliže se Vystrčil sám označil za Thajwance, Bude mu doručen čínskou stranou oficální dekret, že je občanem Číny, a bude s ním taky podle čínského práva naloženo....wow- kdo chce kam...

  OdpovědětSmazat
 32. Co ještě tento malý "nikdo" pohledává, proč se nevrací na tajvan, když je tak zarytým tajvancemn

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.