Reklama

pátek 11. září 2020

TAJVANEC ZA ŽVANEC!

Karel Sýs
11. 9. 2020

(Rozhovor s Radovanem Rybákem pro Čínský mezinárodní rozhlas CRI)

R.R. Jak vnímáte návštěvu předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu?

K.S. Čím menší osobnost, tím drzeji se dere do popředí. Nemyslím na tělesnou výšku, ale na malost intelektu. Takový ke všemu ochotný snaživec si neuvědomuje si, že první řady vždy dopadly špatně, ať šlo o bitvy reálné, nebo intelektuální.

Inu, Tajvanec za žvanec!R.R. Jedná se z Vystrčilovy strany o odvahu nebo nezodpovědnost?

K.S. Ani o jedno, ani o druhé. Odvahu nepotřebuje, domnívá se totiž, že za ním stojí Velký Bratr a že ho podrží, až ho poženou s keserem. Jenže Velký Bratr má jiné plány a na nějakém skrčkovi mu nezáleží. Ukázal ses na moment na forbíně a teď táhni mezi odložené kašpárky.

Nezodpovědnost? Loutkovodiči ho určitě ujistili, že v případě maléru převezmou odpovědnost za něho. To se však v pimprlovém divadle nestává. Vystrčil se jistě domnívá, že když vystrčí na Čínu neoholenou tvářičku, celý svět strne údivem i obdivem. Nepochopil, že na Čínu vystrčil spíše svou zadní tvářičku. Takových tvářiček však Čína za tisíciletí viděla dost, aby ji nějaká figurka zaskočila.

 
R.R. Jak vnímáte českou zahraniční politiku a kdo ji vlastně řídí?

Nominálně to, co nazýváš českou zahraniční politikou, řídí Černínský palác. Ten už zažil ministrů! A mimo jiné právě z něj utíkal před Rudou armádou K. H. Frank.

Nitky samozřejmě vedou jinak. Kam? To by nám neřekl ani slavný loutkář Matěj Kopecký! 


R.R. Jak bude Čína reagovat na tuto návštěvu? Může to ČR ekonomicky poškodit?

K.S. Čína je a vždycky byla velmoc. Mistr Sun by možná poradil, ať na nějakého zbrojnoše v cizích službách vystrčí zadnici. Anebo naopak: aby vzala zemi, odkud byl vyslán, pod krkem.

Potíž je v tom, že naše země jako taková vždycky měla s Čínou nadstandardní vztahy. Vždyť jenom na Zpěvech staré Číny vyrostl nejeden český básník první velikosti! Poezie dnes v Česku, na rozdíl od Čech, už nic neznamená. Ale snad Česko dostane strach aspoň o fotbalovou Slávii, když už ne o automobilky, elektrárny a tvrdé juany. Snad si uvědomí, že v zápase na život a na smrt, který právě odstartoval, Česko nikdo nebude šanovat, natož bekovat. Nebo je tu pravděpodobnost, že Protektorát měl splnit jistou úlohu, o níž není radno hovořit nahlas. Ostatně nárazníkové státy patří k vyhledávaným artiklům mezinárodní politiky za všech dob a režimů.

Ať tak či onak, Čína stejně jako slon na nic nezapomíná. 

R.R. Na návštěvě Evropské Unie, mimo jiné v sousedním Německu, byl minulý týden čínsky ministr zahraničí Wang I. Německo si vážilo návštěvy čínského ministra zahraničí a projevovalo mu úctu.

K.S. Němci jsou a zůstanou Němci. Němci si dokonce i za Hitlera považovali Stalinova Ruska. A vůbec jakéhokoli Ruska. Buď byli jeho spojenci, nebo z něj měli setsakramentský vítr.

Velcí si váží velkých, jen pidimužíci se domnívají, že když kopají obry do kotníků, že je obři nezašlápnou. 

R.R. Jsou tedy Češi opět papežštější než papež?

K.S. Vždycky byli, jsou a bohužel i budou. Jen jednou ve svých dějinách se dokázali vzmužit a hnali papežence z českých luhů i hájů.

Ale jinak stačilo, aby papež, a nejen papež, mrkl jedním oken a hned se rozmrkali, až přestali vidět i svou vlastní ostudu.

Mistr Jan Hus strojí na Staroměstském náměstí bezmála jako na hanbě. 

R.R. Nebude znamenat Vystrčilova cesta nakonec politický hrob pro ODS v blížících se volbách?

K.S. Záleží na tom, jak dalece se například koronavirem a jinými metlami i metličkami podařilo vymést z českých lebek posledních zbytky vzdoru. Divák, který propadl ČT 24, už nepotřebuje nic víc než blábolivé mihotání obrazovky. 

R.R. Jak vnímáte současný Senát? Onu vznešenou horní komoru Parlamentu České republiky?

K.S. Jako penězožroutskou temnou komoru tzv. demokracie.


37 komentářů :

 1. Přidám sem svůj rozhovor na podobné téma, jenž byl původně otištěn v témže médiu: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/rozho.htm.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý článek a přesný popis toho hovňouska, mužika, který si již svých pět minut slávy odbyl. Už ho ani věrný přítel Mike nepodrbe za ouškem.

  OdpovědětVymazat
 3. Nic jiného, než peníze a moc, za snahou politiků nehledejme. Dnešní tzv. opozice, obzvláště ODS, KDU-ČSL, piráti, starostové a jim podobní, např. klika ČSSD, dělají vše proto, aby nic nefungovalo. Vzápětí však přichází a vykřikují, že nic nefunguje a proto, když budou zvoleni, pak zase všechno půjde jako po másle. To máslo jsme ale již jednou viděli a zažili na vlastní kůži.
  A senát? To je jen veš v kožichu. Odkládací prostor pro neúspěšné prezidentské kandidáty, či vysloužilé politiky, kteří si svou protinárodní politikou vezdejší vydělávají a ukájejí své chtíče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:07
   Když použiju rétoriku řeporyjského vepře, tak by pro naší republiku bylo nejlepší, kdyby senát bez náhrady vychcípal. ;-)

   Vymazat
  2. 18;06
   Nejpozději včera!!!!! 😂

   Vymazat
 4. Co předvádí Thajwanec je ve skutečnosti americká politika, proč přijel US ministr Pompeo hlavně na návštěvu Senátu. Jen zkouší, co ČLR provede.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chaplin hasičem, Pepek Vystrč Taiwancem. sck

   Vymazat
  2. Když Pepek Vystrč dostával svůj šesták-medajli, vypadal jak pumprdlík, kterej kejchne, když se zmáčkne.

   Vymazat
 5. Stránky dotyk.cz (Lenka Samuely) drží palce nacistům? Nepíšou o popravě Heydrich, ale o vraždě: "Vztah Josefy a Reinharda trval až do jeho vraždy. Sama Josefa byla atentátem zaskočena. I když měla spoustu příležitostí Heyricha zabít, neudělala to. Jejím úkolem bylo získávat informace."
  https://www.dotyk.cz/magazin/milenka-reinharda-heydricha-hotovo-30000806.html

  OdpovědětVymazat
 6. Vidíš - https://denikn.cz/433924/na-zacatku-mi-vadily-jen-zavrene-hospody-ted-mam-strach-z-mentalni-pandemie-rika-vytvarnik-cerny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=U2cB0ReSqBT-202009111413&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  Ten má názory jak já! Kdy bych si to byl pomyslel, Hofi! Ten Žid má recht! Odcituju:

  Je něco, co jste se tehdy o české společnosti dozvěděl nového?

  Možná nejen o české společnosti, ale o společnosti obecně. Mně na tom došlo, že jeden člověk nic nezmůže, když proud lidí nechce. Pochopil jsem, že Hitler nebyl sám, že kdyby to lidi nechtěli, jen on to nedokáže. Společnost je jako tok řeky. Může se objevit ojedinělý vůdce, ale ten dopadne jako prkno, které do řeky zapíchnete: řeka ho obteče a jede si nevzrušeně dál.
  Vztahuje se to i na Václava Havla?

  Já si v devadesátkách myslel, že Havel byl tím jediným. Dneska vím, že na jeho místě mohl být i Dienstbier nebo Žantovský, a dopadlo by to podobně.

  To je docela revoluční myšlenka.

  Společnost prostě byla zralá na změnu. Že tu čtyřicet let byl komunismus, to nebylo jen tím, že by tu demokraticky smýšlejícímu lidu někdo zlý nastolil něco nechtěného.

  A čím to podle vás bylo?

  Složením obyvatelstva. Máme ze třiceti procent slovanské kořeny, a když se podíváme po Evropě, je vidět, že slovanské národy se ne úplně přikláněly k pracovité germánské části. Ani neměly problém přenechat za sebe rozhodování autoritě. V komunismu jsme žili čtyřicet let, třicet let žijeme v demokracii, a že bychom byli nějaký jasně progresivní národ, to se říct nedá. A kdyby byl vůdce odrazem národa, nemůže přijít po Havlovi kágébák Klaus a po něm další kágébák Zeman.

  Líp bych to neformuloval! A to řikám otevřeně jako Nadčlověk co stojí vysoko nad tím ušmudlaným Židem!

  A k Babišovi má taky pravdivej koment - to čumím! Cituju:

  I Babiš je ale na něco v nás odpovědí. Není bez důvodu, že má v zemi takovou moc i popularitu.

  Podle mě ho stvořila Topolánkova vláda. Říkal jsem to i Karlovi Schwarzenbergovi: „Babiše jste stvořili vy.“ Hádám se s ním o tom roky, ale až teď nedávno se mnou konečně souhlasil.

  Čím ho stvořili?

  Tím, co se v zemi pod jejich vládou dělo. Jak moc někteří z nich kradli. Lidi typu Řebíček jako ministr dopravy? Vždyť to bylo nehorázný. Navíc neměli žádnou úroveň. Babiš možná dělá rozhodnutí, ze kterých profituje Agrofert, ale nekrade. Aspoň si teda myslím. Rozšiřuje moc, ale nekrade v tom smyslu, v jakém to dělali ti před ním. Ti si nebrali servítky.

  No to ani ty, Hofíku, jako rudoch bys nemoh nepodepsat co?

  OdpovědětVymazat
 7. "Vysoce hodnotím" jak se V4 stará o Bělorusko, ale o Covidu nemají žádný nápad. Rusko prodává vakcínu Brazílii na 50 miliónů kusů. Že by se starali o vlastní lidi, ani náhodou. Názor EU či premiéra Babiše v Bělorusku nic neznamená. Tam jsou politici trochu jiného ražení.

  OdpovědětVymazat
 8. Vystrčila především charakterizuje jeho jméno. Devótnost s jakou se předvedl v souvislosti s Pomprdou je ukázkou, jak by to s Vystrčilem vypadalo, kdyby do Česka zamířily kníry na vyšší úrovni, takto soudruh Brežněv. Vystrčil je prostě jen blbeček bez charakteru , o sametové páteři nemluvě. - Ta neexistuje. Měl jsem tu čest ... to raději ne, mohlo by se to tu neobjevit.
  Vystrčil prostě ze všeho nejdříve vystrčí nasliněný prst. Všechno vždycky po srsti. Ta parodie na člověka nemá vlastní názor ani náhodou. Jak to už kdysi někdo napsal: Mýlil jsem se? Ale jedině se stranou , soudruzi.
  Vystrčil je jen slouha, jímž opovrhují i ti, kteří ho řídí. Jinak by mu nedovolili blábolit - Jsem Tchajwanec. Jak dopadl soudruh Kennedy? Dodneška se o tom píší celé litanie.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Vystrčil je v..l, a nechachal se vystrčit jako maňásek.
   Václav

   Vymazat
  2. No Orinoko, já jsem viděl v televizi přenos Pumpy s Babišem. Pumpa seděl rozvalený za stolem a v koutku stál shrbený Babiš. Tento maňásek se tak nějak pochlapil až při jednání President Zeman - Babiš- Pumpa. Tam presiden si s Pumpou vytřel.....

   Vymazat
  3. Orinoko souhlas. Jen jeden poznatek přidám, to že naši vůdcové předpokládají stejně řídký rozum u lidu, jakým jsou obdařeni sami. Přitom opak je pravdou.

   Vymazat
 9. Je smutné že takový skřet je v čele zbytečného senátu.Je to však také vizitka tzv demokracie.Zná někdo legální cestu jak tento brloh darmožoutů zlikvidovat-zrušit bez náhrady ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s ostudou, kterého máme v čele zbytečného a škodlivého senátu. To dokazuje nejen úroveň demokracie, ale i úroveň současných pravicových senátorů důchodců. Nemůžu pochopit, jak mohli takového Pepka zvolit do čela. On to ani Kubera nebyl "král", zejména proto, že za jeho vlády v Teplicích zaplevelil tento region muslimskou verbeží. Proto jedinou cestou jak zabránit příživnictví důchodců v senátu je zrušit jej. Vyhlasme referendum proti senátu.

   Vymazat
  2. Ví někdo o politické straně,která má ve volebnímu programu legální způsob jak zrušit senat?

   Vymazat
 10. Tajvancem za naše peníze! Žvanec tak vodu a chleba!

  OdpovědětVymazat
 11. No vidíte, co jeden blb dokáže, když si ho zvolíme do totálně zbytečné trafiky, zvané senát. A teď si představte, že jich tam máme stovku. Právě za nedlouho budou do této trafiky voleni zase trafikanti, tak se prosím snažte milí voliči zamyslet zda volíte někoho s rozumem, nebo jen někoho, od koho si slibujete divadla pro debily a nebo prachy pro mazanější. Chodím kolem plakátů kandidátů a nestačím se divit, jací "intelektuálové" kandidují, znám je totiž osobně - jako totální propadlíky ve svém povolání. Tedy rozumím těm volbám a kandidátům tak: když jsi hlupák jako tágo, jdi do politiky a když jsi tuplolovanej, kandiduj do senátu! To je dobré sociální zařízení pro rozumem chudé!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To samé lze napsat o lidech na Radnicích , čím větší debil , tím vyšší funkce.

   Vymazat
 12. Trpasličí fyzikář Pepek Vyskoč typicky podlehl vlastnímu blouznivému přesvědčení, že jednou budou u nás lidé sedávat na lavičkách Miloše Vystrčila.
  Ve své zatemněnosti ovšem netuší, že za pár let po něm neštěknou ani psi těch jeho osmi tisíc voličů a příjmení Vystrčil se lidem vybaví jen při vystrčení zadku za účelem vykonání velké potřeby.;-)
  Osobně bych mu doporučil, aby si zajel ještě na Krétu a tam o sobě hrdě prohlásil, že je Kretén.;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na lavíčkách M. Vystrčila už se sedí, říká se jim kadibouda...

   Vymazat
  2. 17:29
   Super nápad.;-) Hned o příštím víkendu si to napíšu na svojí kadibudku na chatě.:-DDDDDD

   Vymazat
 13. Hlasujme v referendu za zrušení Senátu! Už se na ty vyžírky nedá dívat! Někteří tam sedí už 18 let - a znovu za peníze nás všech kandidují. Jejich držky na nás hledí z každého rohu. Sabotujte volby do této nenáviděné instituce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak, k volbám do senilátu musí jít všichni do jednoho a nasypat to SPD nebo komunistům.

   Vymazat
  2. Velerozumný nápad, co vy na to, pane Okamuro a SPD? Že se nemůže o obsahu ústavy nechat rozhodovat lid? A já bych hned přihodil hlasování o vystoupení z NATO, nechci být okupantem cizích zemí, hluboce se stydím a omlouvám se národům, které okupujeme!

   Vymazat
 14. Pan Sýs by měl rozlišovat mezi Čechy a lokajskými Čechy. Na základě svého pozorování soudím, že naprostá většina obyčejných Čechů vždy měla, má a snad i bude mít u zadku trendy, na kterých se mocichtiví snaživci pokouší dělat kariéru. Jsme národem zdravých skeptiků, neradi přijímáme autority, natož umělé, slepá poslušnost je u nás prakticky nedosažitelná. Pokud jsme k něčemu takovému přinuceni, sehrajeme divadlo, ale myslíme si své.
  Mám dojem, že Heydrich naši národní povahu vystihl přesně když řekl: Nordického, germánského člověka přesvědčíte nebo zlomíte. Čecha, slovanského člověka, lze jen těžko přesvědčit, vždy se ohne, nikdy ho nezlomíte. A když ho přestanete ohýbat a pustíte jej, tu se zase vzpřímí, zase tu stojí a znovu je vám protivníkem.
  Také nás prý nazval "smějícími se bestiemi". V tomto směru bych řekl, že nás za těch 31 let smích trochu přešel, ale pořád si umíme udělat srandu z těch, kteří nad námi mají moc. Je to často vidět i v diskusích zde na Nové republice.

  OdpovědětVymazat
 15. Tak se nám utváří houf vzdělaných lidí , kteří by jako pan Sýs měli možnost točit kormidlem naší země.

  OdpovědětVymazat
 16. Groše,to je to,oč tu kráčí.Grošák Vystrčil velmi dobře ví,co udělal a jeho předpoklad,že před volbami zviditelní sebe a ODS se naplnil.Povedlo se.Není den,aby se o kauze trpajzlíka nemluvilo,nepsalo.Myslím,že na svou nabubřelost Vystrčil i ODS dojede.

  OdpovědětVymazat
 17. Kdo zná Krhounka, zná Vystrčila, to je vše.

  OdpovědětVymazat
 18. Toz jaké je nás pomer k Tchajwano ? Toz to není óplne jasné......oz peknó rádko let.....slonce v srdci p.s.

  OdpovědětVymazat
 19. On Vystrčil už asi tusi, že vystrčil svou personu vůči velkemu fujavci.Určitě dobře ví,že proti větru se čurat nedá ale z fanfaronstvi se toho dopustil,ty kecy okolo,ty fráze frazovity mu asi napsal Fiala,je to jeho styl mluvy a šidlo v pytli neutajiš.O frazovitosti mluvy i jiných odeesaku lze pak soudit,že je to nakažlivé.

  OdpovědětVymazat
 20. Ale - i poezie občas ožije pane básníku. Kdysi napsal jeden známý básník..."Co z nás, slávů, bude za sto roků? Cože bude z celé Evropy? Slávský život, na vzor potopy, rozšíří svých všudy meze kroků, a ta, kterou měly za otroků, jen řeč křivé Němců pochopy, ozývati se má pod stropy paláců, i v ústech samých soků! Vědy slávským potečou též žlabem - kroj, zvyk, i zpěv lidu našeho, bude módní na Seinou, i Labem... Ó kéž já raději v tu jsem dobu, narodil se panství slávského, aneb potom vstanu ještě z hrobu!"....
  To znamená, že v době života básníkova už neměli Slované na růžích ustláno, hojně se němčilo, samozřejmě že "elity" všechny brebtaly německy. Říkalo se, že čeština je jen jazykem služek.A zas ty "elity" -proč jsme si tenhle švajneraj vytvořili znovu?
  Sláv - míněno zde Slovan. Podle staroslovanštiny (jazyka, který je v básni použit) je zřejmé, v jakých časech onen básník žil - no - těch čtyřicet let za socializmu jsme směli být skuteční a ortodoxní Češi, a hlásit se k myšlénce slovanské vzájemnosti, a po vybojované "demokracii" zas to spadlo hlouběji než do pekel. Ani za dalších sto roků se Slované k ničemu nevyhrabou, pořád budou na indexu! Ať je básník rád, že je v hrobě. Ten by mrkal na drát, kdyby vylezl na svět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za citát, ale zkuste ho zarecitovat dnešní omladině! Bude sice rozumět, ale nebude souhlasit, neb té je historie, národ, jazyk a hlavně pravda zcela fuk. Ba naoopak zejména pravda naší omladinu uráží a tak goebbelsové třeba z čété mají snadnou práci.

   Vymazat
 21. No jo jestli to bude znamenat hrob ods budu jen rád normální člověk je volit nemůže už pro toho tlustého vlasovce.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.