Reklama

úterý 8. září 2020

Takéto kraviny chce niekto tvrdiť?

Peter Dálik

8. 9. 2020  (facebook)
By ma veľmi zaujímalo čo za debila píše takéto články. Aj to, aké má vzdelanie, a čo za magora mu podsúva tieto kraviny. Som absolvent Katedry organickej chémie, Chemicko-technologickej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej (dnešný Ústav organickej chémie Materiálovo-technickej fakulty Slovenskej technickej univerzity) v Bratislave. Študoval som na tejto katedre aj nadstavbový, vedecký smer. Takže, neskromne sa stále považujem za odborníka na organickú chémiu.
Samozrejme, súčasťou môjho štúdia boli aj organofosfáty, nielen ako bojové otravné látky, ale aj ako pesticídy. Aj toxikológia.

Pri použití nervovo-paralytických bojových otravných látok, kam patria Sarin, Soman, Tabun, VX, IVA, Novičok a mnoho ďalších, nie je problém niekoho zabiť. Problém je skôr opačný, ako niekoho nimi otráviť tak, aby nezomrel. Poďme k toxicite. Kim Čong-nam zomrel po zásahu jednou kvapkou americkej nervovoparalytickej látky VX. V literatúre sa uvádza, že Novičok je 5-8-krát toxickejší, ako americká VX, Nemci dokonca uvádzajú, že je až 10-krát toxickejší, ako VX. Tak akú mrňavú dávku by museli dostať Skripaľovci a Navaľnyj, aby prežili? 

Po zásahu nervovoparalytickými látkami smrť obvykle nastáva do niekoľko minút od tohto okamihu. Smrť nastáva rýchlo, bez ohľadu na to, či táto látka bola požitá, vdýchnutá, alebo prešla cez pokožku, čo pre tieto látky nie je žiadny problém.

Už odparenie jedinej kvapky v uzavretom priestore, alebo vdýchnutie jediného zrniečka (u tuhej, nekvapalnej verzii Novičoku) spôsobí smrť do niekoľko minút. Tým, že tieto látky blokujú cholínesterázu, spôsobia neuveriteľne silné kŕče, také silné, že postihnutý si môže v kŕči až sám zlomiť kosť; tiež zablokujú dýchacie a hladké svaly, skrátka všetko, k čomu sa normálne vedie nervový vzruch. Skripaľovci si po otrave Novičokom pokojne došpacírujú a lavičku v parku a Navaľnyj v kľude nastúpi do lietadla. Takéto kraviny chce niekto tvrdiť mne, organickému chemikovi? Čo je toto zase za špinavú hru politikov? Jediný človek, ruský chcemik Andrej Železňakov, ktorý bol preukázateľne zasiahnutý Novičokom (nepatrnou dávkou), a okamžite dostal antidotum, aj tak do 5 rokov zomrel na totálny rozvrat nervového systému. A Skripaľovci si vegetia a zubia sa do objektívov novinárom.
Dokedy tento pospolitý ľud chcete kŕmiť bájkami o Novičoku a zlých Rusoch, ktorí ním odstraňujú svojich oponentov?

Ako chemik hovorím: keby Navaľnyj bol otrávený Novičokom, jediný článok, ktorý by ste, páni novinári o ňom napísali, by bol o jeho pohrebe. Overujte si informácie u odborníkov, nie u politikov. Tí stále klamú. K tejto téme Česi uverejnili krásny vtip: "Havaroval autobus plný politikov. Na miesto nehody sa vybral prezident, ale videl už len ako hrobár zahrabáva posledný hrob. "To skutočne nikto z nich neprežil?" pýta sa prezident. "Ale, niektorí vykrikovali, že sú na žive, ale ja už politikom vôbec nič neverím."

A ešte na záver: ako Nemci identifikovali, že ide o otravu práve Novičokom? Veď tvrdia, že ho nikdy nevyrábali. Tak ako ho identifikovali, keď na jeho identifikáciu sú potrebné spektrá, minimálne z infračervenej, hmotnostnej a UV-VIS spektroskopie. Referenčné spektrá sa ale dajú namerať len z čistej, reálnej vzorky. Tak, keď Nemci, ani Briti Novičok nikdy nevyrábali, odkiaľ mali referenčné spektrá, s ktorými urobili porovnania vzoriek Navaľného a Skripaľovcov? Bez toho (bez porovnania spektier) totiž nie je možné látku spoľahlivo identifikovať. Takže si môžete vybrať: 1) Nemci, ani Briti žiadny Novičok v telách Navaľného a Skripaľovcov nenašli, len rozpútali špinavú mediálnu kampaň proti Rusku, alebo 2) Nemci, aj Briti Novičok poznajú, sami ho vyrábajú, a preto z neho majú aj spektrá. Potom sú to zase špinaví klamári, keď tvrdia, že Novičok nemajú, nemali, ani nikdy nevyrábali. Buď teda klamú v prvom, alebo druhom bode, ale výsledok je stále rovnakí, sú to klamári. A hlúpi, senzácie chtiví novinári im pomáhajú tieto lži šíriť medzi pospolitý ľud.

43 komentářů :

 1. Účel světí prostředky v tomhle případě oni jak neustále lžou ta těm svým lžím věří. Otrávit bezmocnou 0 to by udělal jen vůl. Jsem zvědav koho otráví u nás až se budou dostavovat Dukovany že by tlustého vlasovce?

  OdpovědětVymazat
 2. To si zase někdo tahá tričko jestli bude eu neustále posílat migranty do Evropy. Cpát zelený úděl a furt se nám montovat do života tak ji nepřijmeme nikdy.

  Babiš pro Der Spiegel: Česko patří k nejvíce euroskeptickým zemím EU, ale zlepší se to. Částečně díky mně

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020090812489275-babis-pro-der-spiegel-cesko-patri-k-nejvice-euroskeptickym-zemim-eu-ale-zlepsi-se-to-castecne-diky/

  OdpovědětVymazat
 3. Proč by ruské tajné služby Navalného trávily, když ho mohli v klidu přejet autem? A ještě k tomu novičokem, to by snad byli debilní. Zkuste si položit jednoduchou otázku: Kdo z jeho otravy má prospěch?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Jen totální idiot by vraždil něčím, co specificky ukáže na něj. A proč to dělat složitě a nebezpečně, když to šlo jednoduše a bezpečně?

   Vymazat
 4. Rusko si zažívá další společný útok demokratické Evropy po roce 1945.Hitler má nové následníky , dokonce i v ČR.

  OdpovědětVymazat
 5. Zajímavé. Soudruh chemik určitě dobře ví, že se knihovny referenčních spekter dodávají spolu s příslušnou instrumentální technikou, takže laboratoře nemusí danou látku fyzicky vlastnit a kalibrovat s ní přístroje pro kvalitativní analýzu. Dokonce to lze dělat po internetu. Zvlášť specializované laboratoře mají k dispozici ke svým plynovým chromatografům spektra všech toxických látek, včetně OF používaných ve vojenství.

  Docela mě baví ta informace o Železňjakovi a jeho otravě. Právě Andrej Železňjak je důkazem, že otravu nervově paralytickým jedem ze skupiny Novičok LZE přežít. Ono totiž záleží nejen na množství, ale také na konkrétní látce, fyzikálně chemických podmínkách, čase působení a včasnosti medikace.

  Další zajímavá informace "Skripal sa vyškiera v TV"... KDE? Já jsem Skripala nikde neviděl, kromě pár starších fotografií a krátkého záběru CCTV v den své smrti.

  Taktéž by mě docela zajímalo, kde se lze běžně dostat k výrobě látek skupiny "Novičok", jelikož z autorova článku lze získat dojem, že to zvládne i průměrný maturant. To ovšem není pravda! Nejsou ani běžně k dispozici strukturní vzorce, už vůbec ne příprava, která je specifická. Cosi vyšlo v odborných publikacích, ale nejedná se o výrobu. Netvrdím, že to kromě Ruska nikdo nezvládne, ale jedná se o přísně strážené laboratoře. To je to samé, jako kdyby tvrdil, že biolaboratore po celém světě běžně uchovávají všechny nebezpečné viry světa a že to může dělat každý. Není to pravda.

  Také nechápu, proč u technického článku používá autor takové emoce. V podstatě žádný zvláštní informační přínos, ovšem emocemi přeplněn.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé, soukmenovče, jak podivuhodně silně vás zasáhl rozumně vyložený názor autora. Skoro to vypadá, že vás jím zjevená a všeobecně uznávaná pravda zasáhla téměř profesně. Tedy jako agenta a trolla. Nebo snad odborníka? Soudruh uvádí, že je vystudovaný chemik. Co jste vy, soukmenovče? Jaká je vaše kvalifikace, ze které vychází váš postoj? Ale ať je to jak chce, stupidita, tupost a impotence agresivní a prolhané západní propagandy, zoufalá a zarputilá snaha vytvořit obraz nepřítele ze všech, kdo jsou schopni a připraveni se účinně bránit útokům a loupeživým nájezdům úpadkového a kolabujícího západu, jsou průhledné, odpudivé, nevěrohodné a každý, kdo má jen špetku zdravého rozumu, je zcela nepřekvapivě odmítá jako nevěrohodné, nesmyslné, neakceptovatelné. Šaškárny se strašlivými teroristy v dlouhých kabátech, kteří jsou s papiňákem v batůžku, či batohem plným rezavých hřebíků..., schopni ohrozit nebohé USA s bilionovým "obranným" rozpočtem, podivné střelby, zmizelá a sestřelená civilní letadla, hologramové letouny nořící se do dvojčat, ovlivňování amerických voleb všelijakými agenty a hackery, všelijaké podivné otravy ... ... ... ... vše obludně monstrózní, plné mrtvol a krve, ale vše bez důkazů a dokládáno jen ohlušujícím a neodbytným řevem médií hlavního proudu, aby vše následně utichlo a odešlo do ztracena a zapomnění. Strašlivé otravy/neotravy novičokem nebo straričokem (co na to VildaČok?) jsou jen špičkou ledovce. Uvidíme, jaká látka či strašlivý ruský zločin se bude vyskytovat v ČR s blížícím se termínem tendru na dostavbu českých JE. Dostavba Nordstream II v Německu s churavějícím Navalným v německých špitálech také určitě nesouvisí.

   Vymazat
  2. Pro 00:00 Vy jste pane vystudoval co, prosím? Jestliže zde zpochybňujete názor odborníka na úrovní doktorátu, vy musíte být přinejmenším profesorem organické chemie. Celá taškařice byla široce probrána už v případě Skripalových. Mimo jiné i tvrzení, že nikdo jiný látky typu novičok není schopen vyrobit a nevlastní je. Ukázalo se, že tuto látku vyvinuli min. v USA, Británii (pár kilometrů od Salisbury) a dokonce i u nás! Toho nešťastníka, co to prozradil okamžitě vyhodili z univerzity obrany. Pak se vymlouvali, že jako nevyráběli, ale pouze vyvinuli pár gramů apod. Kdo vyvine pár gramů, může vyrobit i více gramů a pak klidně i kilogramů. Na jednom se shodli všichni odborníci: otravu nelze přežít. A kdyby se událost odehrála tak, jak byla popsána v případech Skripalů i Navalného byly by hromady mrtvol. U Skripalů obsluha a hosté v restauraci, svědci co je našli, policisté, kteří přišli jako první bez ochranných oděvů... U Navalného obsluha baru, poskok co mu čaj nesl, a skoro všichni v letadle. Musel někomu dát kufry, jistě si s někým podal ruku...Pan Železňak se otrávil náhodou v laboratoři, kde je antidotum ihned po ruce. Proto přežil. Kdyby se mu to stalo jinde, byl by mrtvý. Jste ubohý trolíček, který si hraje na odborníka. Ale jse na úrovni hospodských keců. Tam taky štamgasti rozumí úplně všemu, nač přijde aktuálně řeč. Na politiku, na finance, na složení národního mančaftu fotbalového i hokejového, .... Prostě génius IV. cenové. Jo a ten čas reakce vystihuje vaši úroveň. Samá nula.

   Vymazat
  3. Anonymní9. září 2020 8:59
   Souhlas. (snad jen ty hologramy bych takto netvrdil, byť samozřejmě letadla pád WTC rozhodně nezpůsobila).

   Vymazat
  4. Re (00:00):
   O vaší domněnce, kterou podsouváte autorovi článku, a sice o tom, že by spolu s chem.-anal. instrumentální technikou měly být dodávány i knihovny spekter látek, jež jsou relevantní Úmluvě (CWC), se dá s úspěchem pochybovat. Nejsou! O tom bude autor článku s vysokou pravděpodobností přece jen vědět víc než-li vy.
   --
   Zajímavý je i moment toxicity té látky, na který se autor správně odkazuje. Pro nikoho z těch, kdo jsou legálními držiteli látek té skupiny (a je jich dost), nemůže být problémem je opakovaně připravit, v případě potřeby i analyticky identifikovat. A stejně tak i použít jako "diverzní" jed proti člověku, pokud na tom mají nějaký skrytý zájem.
   Marně však přemýšlím nad tím, PROČ by kdokoliv v Rusku měl zájem na pouhém přiotrávení(!) Navalného?, když otrávit jej je mnohem snadnější, a PROČ otrava tak obskurním a mediálně přitažlivým způsobem? Nadto látkou s nezaměnitelně ruským pojmenováním ..
   Vždyť Navalný byl v Rusku bezvýznamnou politickou mrtvolou, kterou oživoval jen Západ s poukazem na domnělou konkurenceschopnost tohoto opozičníka Putinovi. To by se ruská režimní administravita musela rovnou zbláznit. Nic dalšího tomu ovšem nenasvědčuje.
   Podle mého názoru je pravděpodobnějším vysvětlením té provokační operace snaha o mediální zostuzení Ruska a jeho představitelů. Operace, za kterou hledejte ty, kterým se to hodí po jejich konceptu zatlačování Ruska či studené války No. 2 vedené proti němu.

   Vymazat
  5. Když novičok zvládli (údajně jen v malých množstvích) vyrobit a zkoumat čeští vědci, britští a němečtí zcela jistě také. Tady máte ve své propagandě jistou nedomyšlenost. A proč vůbec tu obhajobu Západu potřebujete? Vždyť lži Západu jsou neudržitelné a delší dobu směšné. Věřit jim může jen totální výmaz, bezmocně zaseklý ve svých předpojatostech. Mimochodem očividné lži Západu znamenají jen jedno - pokud se tak urputně snaží očernit Rusko, že je to říše zla (navíc hlupáci, kteří použijí ten nejtypičtější způsob atentátu, který neomylně ukáže na ně), pak je zřejmé, že věci se mají přesně naopak - Rusko není vůbec tou říší zla, kterou ze z nich falešnými očerňujícími zprávami snaží udělat ta skutečná bestie - Západ.

   Vymazat
  6. Pro Anonymní 9. září 2020 0:00

   "...Já jsem Skripala nikde neviděl, kromě pár starších fotografií a krátkého záběru CCTV v den své smrti...."

   To stačí. Tohle už o tobě vypovídá vše. Více jsi psát nemusel. Chudáku.
   J.C.

   Vymazat
  7. Anonym 9. září 2020 0:00

   Z koho tady děláš vola? Nebo jsi snad za to dostal zaplaceno?

   Alexej Navalnyj by se nemohl dostat z kómatu, kdyby byl otráven novičokem. Sdělil to bývalý člen Komise pro biologické a chemické zbraně, vojenský expert OSN Igor Nikulin.

   „Kdyby to byla otrava novičokem, nikdy bychom ho neviděli živého - ani za týden ani za měsíc. Ale v případě rodiny novičoku to možné je. Je to binární chemická zbraň. Je tam totiž několik látek, z nichž každá není zvlášť toxická, pouze když se smíchají dohromady, vytvoří se pekelná směs, která je tisíckrát toxičtější než každá z použitých složek,“ uvedl expert.
   Pokud byla jedna z látek vložena do mikrokapsle a přidána do vody nebo čaje, a pokud se pak dostala do žaludku a po několika hodinách se tam rozpustila, pak by podle jeho slov mohla způsobit otravu. A „stopa“ po použití takové látky by se podobala látce ze skupiny novičok.

   Takže tolik na vysvětlenou proč to mohl přežít a tolik na vysvětlenou, proč by tam mohli něco nalézt...
   Pokud to ale nenalezli lékaři v Omsku, těžko to mohli nalézt nacističtí souputníci z Bundeswehru v Německu. Zvláště, když nedodali ani důkazy. Takže lež jako věž.
   No hlavně, že jsi ty ze sebe udělal chytráka, co?

   Vymazat
  8. Stačí se podívat která nemocnice je vedlé té,v který se Nevalný """léčí"""".....

   Vymazat
  9. Takže pro všechny suprspecialisty, co se kromě analytické chemie a chemie všeobecně, vyznají dokonce i ve stavebnictví, strojirenstvi, tajných službách, mikrobiologii, historii, atd. Ano, jsem chemik. Nikde jsem netvrdil, že NPL skupiny Novičok umí připravit jen v Rusku. Dokonce jsem opačný názor explicitně uvedl.

   Kromě urážek a vulgarismů jste nedali jediný technický argument, nic. Dokonce jste do toho zamontovali hologramy, což je optický jev, které podle vás boří mrakodrapy. S něčím takovým těžko polemizovat, to je fanatismus.

   Igor Nikulin. Ten samý pán připouští, že pokud by se tyto bojové látky vyrobily ve své průmyslové podobě, tedy jako binární nejedovaté sloučeniny připravené na použití, tak jedna z nich by mohla způsobit odezvu na acetylcholinesterázu. Nevím, proč v Omsku na nic nepřišli, na to je příliš málo informací.

   Nikde jsem také netvrdil, právě naopak, že ho nechal otrávit Kreml, jak tvrdí na ČT. To mi přijde úplně nepravděpodobné, protože jen idiot by v postavení Ruska a současné geopolitiky něco podobného udělal. A ještě k tomu umožnil léčbu Navalného v Německu. V Kremlu jsou různí lidé, ale zatím jsem si nevšiml, že by to byli idioti, protože tohle by bylo proti všemu, oč se usilují.

   Jenže Navalnyj byl otráven v Rusku, ne v Německu, kde se už probírá z kómatu. Já jsem tady přeložil jeden z mnoha názorů ruských specialistů, co se asi tak mohlo stát, bohužel, redakce to opět zablokovala. Bez diskuse se dostávají ke slovu pouze konspirační teorie, přitom můj příspěvek byl jen překlad z ruštiny, jak o tom diskutují i v tamních TV. Sami Rusové připouští, že "Novičok" na Navalného použit mohl být a diskutují proč. Tady se podobné názory nepřipouští. Takhle se diskuse vést nedá.

   Bohužel mám dojem, že ani tentokrát si moji odpověď nepřečtete.

   Vymazat
  10. Anonymní9. září 2020 14:41

   Ty ubožáku, přečti si, jakou větou jsi začal 9. září 2020 0:00, že se tě tolik dotkly názory druhých. A pokud jsou tvé argumenty opsané články jiných, tak se nevytahuj že jsi chemik. No hlavně, že jsi pohřbil Skripala. Tahle trapná obhajoba, kterou jsi napsal, už tě nespasí.

   Vymazat
 6. Dobrý článek, ale na tyto úvahy člověk snad nemusí mít ani žádné vyšší chemické vzdělání nebo v mém případě vojenskou katedru. Stačí zapojit mozek. Samozřejmě by bylo zajímavé, co si o tom myslí průměrně vzdělaný Brit nebo Němec.

  OdpovědětVymazat
 7. Tady asi není co dodat. Jen to, že ministři G7 důrazně žádají, aby jim Rusko okamžitě řeklo, kdo může za otravu Navalného novičokem. Prý to naznačují výsledky německých lékařů. Naznačováním se baví pavlačové drbny. Politici by měli předložit jednoznačný důkaz. Ale Němci už tři neděle mlčí. Tedy kromě výhružek na základě naznačování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drobný detail: to o té otravě "novičokem" neřekli doktoři, ale jakási "laboratoř bundeswehru". Doktoři zřejmě odmítli figurovat v nějakých špinavých politických hrátkách, ale vojáci to mohli dostat "befelem".

   Vymazat
  2. noviczech
   ...danny, to je víc než jasné, otrávila ho uklízečka. Věděla vše dopředu, kde bude navalnyj sedět, že půjde na toaletu a určitě měla novičok v rukavici a natřela s nim prkénko! Jinde je vrah zahradník, v rusku uklízečka..... :-)))

   Vymazat
 8. Třeba mají novičok z Česka. Čínský agent Zeman prosekl, že se vyrábí v Česku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vím, tak to první řekl šéf příslušné katedry na vojenské univerzitě. A vzápětí byl vyhozen...

   Vymazat
 9. Kraviny jsou pro tupé stádo které rádo uvěří protože to tvrdí ti osvícení. Copak neznáte to známé : "vždyť to říkali v televizi" ? A stádo je tam kde ho chtěli mít.

  OdpovědětVymazat
 10. Je odborník a “odborník”. Toto písal odborník. A potvrdil mi to aj bývalý plukovník od “smraďochov”, pardón, od chemikov.

  OdpovědětVymazat
 11. O chemii nic nevím...ale snažím se přemejšlet "komu a co je na prospěch" a násilně likvidovat takovou "0" nemůže posloužit Putinovi..mainstreamu už nevěřím !

  OdpovědětVymazat
 12. Pro chytrolína v 0:00. Také o tom něco vím a můžu s čistýmn svědomím prohlásit, že to s těma spaktrama Novičoků není tak jednoznačné, autor má pravdu. Abychom je měli, musíme je, jak říká autor, vyrobit a spektra změřit. A výrobci přístrojů je také nemají a nemohou si je vykouzlit, platí bod číslo 1.
  A za druhé, Novičoky jsou svině, a do oficiálního seznamu byly přidány celé 4 skupiny látek, které se takto označují a každá skupina má tisíce jednotlivých sloučenin. Takže kontrolní otázka, kolik spekter musíte mít, aby jste je všechny identifikovali?
  Možná ovšem stačí "naše" prohlášení, bez začervenání z vypouštěné lži, že se jednalo "s největší pravděpodobností o látku typu Novičok, nebo jemu podobnou látku". A když to tvrdíme my, tak to musí být pravda!
  Již Goebels prohlašoval:
  "Pokud řekneme lež, která je dost veliká a opakujeme ji dostatečně dlouho, lidi jí postupně začnou věřit....pravda je smrtelným nepřítelem této lži, stát musí použít všechny své prostředky k podlačení disentu (odpůrců)... ve svých důsledcích pravda je největším nepřítelem státu”.
  Dnes jsou jeho metody zdokonaleny, jsou na vyšším levelu. Kdysi jsem měl pocit, že se lež k tomuto účelu musela obalit alespoň částečne do pravdy, aby v informaci bylo něco, s čím se mohou lidi identifikovat. Dnes stačí, jak zmíněno výše, že to říkáme my...
  A ještě prosba, také mi říkejte "soudruhu", potěšilo by mne to. Vím, že pro vás by to byla ta největší potupa.
  Děkuji ST

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro zjednodušení, v našem případě se většinou bavíme o látkách A-230, A-232 a A-234. Kdy údajně A-234 byla použita na Skripala. Poměrně podrobný popis lze získat v publikaci plk.prof Halámka. Informace o těchto látkách i jejich spektra byly známy minimálně v roce 2000. Tedy měli samozřejmě USA, VB, Francie , Německo i my. U nás hlavně pracoviště univerzity obrany ve Vyškově, kde se dlouhodobě prováděl výzkum BCHZ. Byl zde vyvinut detektor NPL Detehit, použitý už v Iráku. Pan doktor Šafář, bývalý ředitel VÚ přiznal mikrosyntézu A-230. Proto byl odejit, protože oficiálně jsme nic nevěděli a nevyráběli. Mikrosyntéza má smysl pro kalibraci detekčních přístrojů. Je pravda,že data o jednotlivých NPL jsou uložena digitálně ale jednotliví výrobci je nesdělují. Taky mezi nimi nepanuje shoda na tom, co vlastně je A-234. prof Halámek píše , že A-234 je cca 8x toxičtější než látka VX. Neexistuje proti ní kauzální antodotum. Lze použít obecná antidota ale doba použití je je dána maximálně desítkami sekund nebo max. jednotkami minut po zasažení touto NPL. Musí se zabránit proniknutí NPL k nervovým synapsím. Pokud k tomu dojde, již není možná reversibilita. Tedy zasažený člověk zemře, nebo je velmi těžce poškozen.Proto je případ Skripal a potažmo Navalnyj prakticky nereálný. Podle projevu dotyčných osob byla použita jiná látka ( ty bylo na jiný článek ), kdy dotyčný po jejím požití nezemře a v podstatě není ani nějak významně ohrožen. To že se najdou metabolity ukazující na použití NPL není jednoznačný důkaz, protože blokátory acetylcholinesterázy jsou i v lécích na Alzheimerovu chorobu. Pricip činnosti je stejný jako u NPL. Při nervové synapsi musí být přítomen acetylcholin. Pro její rozpojení musí být rozložen acetylcholinesterázou. Pokud je tato blokována, k rozpojení nedojde a dostaví se křeče atd. Tato fakta jsou dobře známa ale jsou trvale ignorována. Proto pro mě Rusko není v tomto případě ten jasný ďábel.

   Vymazat
  2. Pro 12:07 dodatek, pan pplk. prof. Halámek může o toxicitě Novičoků psát co chce, vím s pravděpodobností, hraničící s jistotou že tyto hodnoty někde vyčetl a nějaké výzkumy toxicity se u nás nedělali! I jeho další články jsou jenom kompiláty a vyvolávají falešný pocit výzkumu těchto látek v ĆR. Detehit také nebyl vyvinut s tím, aby detekoval i Novičoky, jestli ano tak se jedná o kouzlo nechtěného. Zdravím kolegu chemika, ST

   Vymazat
  3. Detehit je kolorimetrický biosenzor, který detekuje inhibici cholinesterázy. Tato inhibice znemožňuje normální průběh enzymatické hydrolýzy substrátu acetylthiocholinu na thiocholin. Tedy Detehit indikuje NPL na tomto principu. Protože všechny NPL o nichž se tu bavíme, principiálně fungují stejně, je tento detektor univerzální. Informace o tzv. Novičoku byly sdíleny armádami NATO v čele s US Army. Nevadí mi že je pan prof Halámek publikoval. On jen apeloval, aby se naše armáda na tuto novou kvalitu připravila. Informace o programu Foliant byly do jisté míry známy "starým chemikům ČSLA". Byly publikována množství vyrobených A-230 až A-234 a jejich uvedení pro operační použití. Ruská strana prohlásila, že byly všechny zlikvidovány. Pro účely výzkumu je možné tyto láky skladovat v souladu s úmluvou o CHZ. Pan Šafář přiznal mikrosyntézu A-230. Jinými slovy říká, umíme to vyrobit. Toto množství je zřejmě určeno pro kalibraci detektorů, založených na hmotnostní spektrometrii ale promiňte, když tu látku máte, tak je povinností zkoumat toxicitu kvůli ochraně vojsk.

   Vymazat
 13. Pro Danyho, i to je pokrok. Při "otravě" Skripaľů požadovali "Rusové, přiznejte že jste je otrávili a pokud snad ne, že se vám daná látka stratila ze skladů!". A prostě, Němce "někdo" požádal aby potvrdili otravu způsobem, který se neodmítá (vzpomeňte na odposlechy telefonu jistého bafuňáře, to muselo být kompromatu...). Inu vyrůst z komsomolce v NDR na vysokou funkci v demokratickém Německu není vždy bez následků

  OdpovědětVymazat
 14. Agent 00:00, to, že Skripaľovci žijú, predsa tvrdia angláni, že? Takže údajne prežili otravu jedom, ktorý nikto nie je schopný prežiť. A svoju tuposť potvrdzuješ aj tým, že tvrdíš, že autor klame o prežití, keďže jeden taký sa našiel. Ale už účelovo zamlčuješ, že veta pokračuje tým, že dotyčný zomrel do 5 rokov na totálny rozvrat nervového systému a prežil len preto, že mu bolo okamžite podané antidotum, že? Lenže to bolo v labáku, kde sa s haváriou ráta, ako je však možné, že antidatum na "novičok" mali v Salisbury radoví privolaní záchranári? Nehľadiac na to, že vedeli okamžite, že ide o "novičok"? Keď si ty debil aj so svojimi anglánskymi páničkami, tak my nie sme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lépe bych to nenapsal - diky. Kolik musí jedinec dostat peněz, aby psal blaboly jako ten v 00:00, když umí psat zpravu a naplanovat odeslání.

   Vymazat
  2. Přesně! Agentovi v 0:00 haprovala logika. Už byl unaven po celodenní dřině trolla.

   Vymazat
  3. Paní Jano klídek, sám 0:00 se prozradil, že je "gate keeper", nebo po našem přidržovač gatí mocným. Nemá ale vhodný "level", po našem je břídil, protože už začátek "Zajímavé, soudruh chemik", vše prozrazuje. Naučil se vzbuzovat jejich očekávanou předsudečnou nenávist. Kterou my normální lidi nejsme obdařeni, ale oni, podle sebe, s ní počítají. Pro mne se pan trefil i do času, pro mne je jen nula. Děkuji Slovensku za Dalíka a NR za zveřejnění.

   Vymazat
 15. Jako chemik potvrzuji přesnost článku. Akorát by to chtělo více rozšířit mezi lidi.

  OdpovědětVymazat
 16. Vždycky si rád přečtu ptákoviny, a následných moře článků a moře hádanic nad něčím, co se vůbec nestalo. Nebyl předložen jediný důkaz - jen neustále stejný ksicht jakéhosi "Navalného" a - byl to opravdu jakýsi Navalnyj? Co když to byl někdo jiný? A proč by ho někdo -kdokoliv - měl otrávit? Aby mediální kompost měl co psát, protože v současné době už není o čem? Všechno už je stokrát omleté - tak alespoň nějaký ten otrávenec! A zas je vzrůšo v debatních spolcích, jako jsou diskuze. Zajímalo by mně, jestli by se tolik žvatlalo k ukázce nějaké scénky ze Špejbla a Hurvínka - taky vymyšlené.

  OdpovědětVymazat
 17. 0:00 je spindoktor. Otázka je zda sedí v Romancových centru nebo přímo v Koudelkově partě. Prokazuje to argumentační faul a "nálepkování" soudruhem ihned v úvodu. Čest práci, diamantová plaketa z Langley dnes nebude....

  OdpovědětVymazat
 18. Děkuji za zajímavý článek a za stejně zajímavou diskuzi. Pracoval jsem 37 let ve výzkumu, základním i aplikovaném. V minulém režimu dominovala vědecká poctivost. Dnes tomu tak ve veřejném prostoru už není. Prosazuje se vliv peněz a politické korektnosti. Lidé přestávají mít komu věřit i v této oblasti. Děda.

  OdpovědětVymazat
 19. Nemá cenu se moc zaobírat oním "odborníkem" v 0:00. Ostatně neoznačuje symbolicky tato skvělá číslice celou výši jeho IQ?

  jenom provokuje, možná se přitom i ....

  Neuvědomuje si, že tak ukazuje celou bídu, hloupost, nadutost, přezírání v plné nahotě. Svou a svých souvěrníků.

  OdpovědětVymazat
 20. Pravda, právo a spravedlnost jsou to poslední, co může ve svém budovatelském úsilí zločinný kapitalismus využít. Jen velcí optimisté tvrdí, že ano, na WC. Ale co je silnější, pravda nebo propaganda? To už její zakladatel Goubbels věděl, že propaganda je laciná zbraň proti lidstvu a tak si ji světový kapitál tak dobře osvojil. A česká media, především ovšem čété kdyby jen na okamžik přestaly lhát a oblbovat občany, tak zaniknou. Vedle povinné výkrmny z kapes občanů přichází solidní korupné ze zločinných společenstev, propaganda musí být a pořádně prolhaná. Takže milí Češi, tedy aspoň ti, kteří máte rozum! Vše co hlásají media a především čété je přesně obráceně! Jsem rád, že od zločinců ani nic jiného nečekáte! Jo, kde jsou ty časy, kdy politikům a medializátorům kapal na hlavu jen karbid. Dnes se honosí trychtýři, do kterých přímo z nebe jim prší blbost. A že letos pršelo vydatně, tak se urodilo mnoho vystrčcosi, kéž bychom je dali na vývoz!

  OdpovědětVymazat
 21. Ta debata zde jasně ukazuje, že předpojatého a navíc blba nepřesvědečí fakta. Zkuste mu řící, že 1 + 1 = 2 a on bude trvat na tom, že jsou to 3. V tom je právě ta síla goebbelsů, kteří dnes za korupné kapitálu prorostli celý "civilizovaný svět" poté, co vyhodil na své hnojiště vlastní kulturu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.