Reklama

úterý 22. září 2020

Turecko páchá válečné zločiny zcela v souladu s neveřejnou politikou USA a EUIvan David
22. 9. 2020


Článek v listu Jerusalem Post věnuje pozornost zprávě OSN o válečných zločinech a zločinech proti lidskosti, kterých se dopouští Turecko a jemu podřízené džihádistické milice na okupovaných územích v Sýrii.
„Extrémisté podporovaní Tureckem se v severní Sýrii dopustili množství zločinů poté, co Ankara za poslední tři roky nelegálně obsadila syrské regiony Afrín, Jarabulus, Idlib a část Rojavy, území obývaného především kurdským obyvatelstvem. Obvinění jsou nyní součástí pololetní zprávy Rady OSN pro lidská práva. Poslední rok je rok s nejjasnějšími a nejkomplexnějšími důkazy o masivním zneužívání a zločinech proti místnímu obyvatelstvu, které je v rozporu s mezinárodním humanitárním právem“, uvádí zpráva.


Zpráva zmiňuje zejména zločiny v Afrínu, kde dochází k systematickým krutostem vůči těm kurdským a jezídským obyvatelům. „Více než 150 000 Kurdů bylo nuceno uprchnout z invaze a Ankara se zapojila do demografických změn podobných procesu etnických čistek, který proběhl na Balkáně v 90. letech. Ankara přivedla osadníky z jiných částí Sýrie a nahradila domorodé Kurdy skupinami, které považuje za loajální. Tyto skupiny nelegálně ukradly olivy místním obyvatelům, převzaly jejich domovy, zničily a znesvětily náboženská místa menšin a unášely a unáší ženy a drží je v tajných věznicích „na černo“.“
Dále je řeč o zločinech spáchaných v oblasti Tel Abyad (Rojava) od října minulého roku. Zpráva také konstatuje, že zločiny proti lidskosti, zneužívání, týrání a znásilňování, jsou obráceny především proti náboženským menšinám, jako jsou Kurdové, křesťané a Jezídi, a zejména pak proti ženám a dětem.
Zpráva Amberina Zamana v Al-Monitoru vypráví o chlapci, který byl unesen syrskou národní armádou podporovanou Tureckem v roce 2019. „Při zadržení byli přítomni jak členové syrské národní armády, tak turecky mluvící úředníci oblečení ve vojenských maskáčích.“ Zpráva rovněž podrobně popisuje, jak turečtí syrští extremisté „přinutili zadržené muže, aby byli svědky znásilnění nezletilé osoby“.


Turecko prohlašuje, že džihádistické skupiny ovládá, což se snaží dokázat tvrzením, že jeden člen skupiny Ahrar al-Sharqiyah, jedné z nejmilitantnějších, nejextremističtějších a nejkrutějších protureckých skupin, byl údajně odsouzen „vojenským soudem“ za roli při vraždě syrské aktivistky Hevrin Khalafové. Khalafová byla pronásledována tureckými extremisty, když jela v autě, a posléze zabita v říjnu 2019 během invaze do Sýrie, která byla umožněna tím, že americký prezident Donald Trump nařídil americkým jednotkám stáhnout se.


Khalafová byla po svém zadržení surově bita a týrána a následně zastřelena militanty podporovanými Tureckem. Muži ji kopali do obličeje a oslavovali svůj čin ve videu, které zveřejnili online. V té době Ankara neudělala nic, aby odsoudila vraždu; místo toho její krajně pravicová média oslavovala vraždu Hevrín Khalafové jako „neutralizaci teroristky“. Terorista je podle tureckých úřadů každý, kdo se odváží kritiky vládní politiky. Karikaturisté jsou odsuzováni do vězení za „zesměšnění“ historických osobností. Za poslední rok byly tisíce lidí odsouzeny za „urážku prezidenta“. Ankara se také stala největším žalářníkem novinářů na světě. Turecké drony se často zaměřují na aktivistky a aktivisty v Sýrii a Iráku a tvrdí, že „neutralizují teroristy“.


„Obvinění proti Turecku nyní rostou“, uvádí se ve zprávě Al Monitor, ze které cituje Jerusalem Post. „Informace z Informačního centra Rojavy, území ovládaného Syrskými demokratickými silami, tvrdí, že na výplatní listině Turecka v severní Sýrii jsou členové ISIS. USA provedly tajné nálety proti členům Al-Káidy a dalším extremistům v Idlíbu a jeho okolí poblíž míst, kde se v loňském roce nacházely posty turecké armády, což ukazuje na přítomnost těchto extremistů.“


Zpráva OSN zahrnuje diskuse o systematickém rabování a také o členech Svobodné syrské armády (SNA), kteří chodí ode dveří ke dveřím hledat kurdské obyvatele, což je praxe, kterou kdysi proti svým odpůrcům používaly jiné extremistické režimy, jako byli například nacisté. Nyní se ukazuje, že Ankara se snaží omezit kritiku za zločiny spáchané v syrské okupované zóně. Zpráva konstatuje, že se snaží předstírat, že ukáznila frakce SNA do té míry, že ty se údajně „snaží zastavit vzájemné boje syrských extremistů“. Je to proto, že oblasti jako Afrín, které byly kdysi mírumilovné, se staly scénami ozbrojených bojů mezi frakcemi podporovanými Ankarou.


„Podle mezinárodního práva má okupační moc zaručovat práva místních obyvatel. Zpráva OSN naznačuje četné mimosoudní popravy, používání nepřiměřeného násilí a únosy cílené na ženy a menšiny. Během počátečních invazí Ankary do oblasti v letech 2018 a 2019 se zdálo, že to OSN, NATO, EU a USA schvalují, buď kvůli hrozbám Turecka, nebo proto, že přijaly jeho tvrzení, že zvyšuje bezpečnost v severní Sýrii. Místo toho se severní Sýrie stala méně bezpečnou a útočištěm je jedině pro extremistické skupiny“, uvádí článek v Jerusalem Post. Americký prezident Donald Trump měl dokonce prohlásit, že s invazí Turecka souhlasí, protože obdivuje vůdce, kteří jsou „zlí“ a „drsní“ a že turecká krajně pravicová vládní strana tuto kvalitu ztělesňuje.


Seth J. Frantzman v závěru svého článku konstatuje, že Washington naznačuje, že nic neudělá - a protože se zdá, že NATO dává Turecku bianco šek a EU zápasí se svými vlastními problémy, existuje pro Afrín, Tel Abyad a jejich civilisty jen malá naděje. To znamená více šokujících příběhů o únosech žen a toho, že ozbrojené gangy podporovaných Tureckem, které je členem NATO, si i nadále budou dělat, co budou chtít. Lidé jako Hevrin Khalaf, kteří věřili, že USA a jejich hodnoty demokracie a lidských práv jí umožní být mírumilovnou aktivistkou, zjistili, jak tenká ochrana ve skutečnosti byla,“ konstatuje Frantzman.


Ano, byly napáchány obrovské škody na vnímání „západních a evropských hodnot“. Kterými se neustále někdo zašťiťuje, jen když se mu to hodí. Jako v případě údajné otravy kritika Kremlu Navalného, voleb v Bělorusku a uprchlíků z Morie. Kurdští a jezídští uprchlíci, živořící na pokraji kdysi vzkvétajících oblastí a nedisponující dostatečnými prostředky pro pašeráky, už zdaleka tak zajímaví nejsou. NATO pak, zdá se, dává Turecku bianco šek i v případě Řecka a Kypru. A zahraniční politika EU, neúprosně vedená německou shovívavostí k tureckým zločinům po více než 100 let, nezaručuje nic – jedině že se „turecké mravy“ přesunou i do Evropy.

38 komentářů :

 1. A toto je perla:

  SENÁTNÍ KANDIDÁTKY: RABÍN Z IZRAELE KANDIDUJE NA KLADNĚ, ŠABATOVÁ V BRNĚ A “VLASTENEC” V. ŽELEZNÝ VE ZNOJMĚ. STANE SE Z “ČESKÉHO” SENÁTU ODLOUČENÉ PRACOVIŠTĚ IZRAELSKÉHO KNESETU?   
  http://infokuryr.cz/news.php?item.29983

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta, co zcela nezvládla Kuřimskou kauzu s týranými dětmi a byla do ní zapletená, chce ještě někam kandidovat? Ať se raději věnuje svým vnukům a nám již neškodí.

   Vymazat
  2. 12.00 Tím je už dávno. Proberte si například dvanáct připuštěných kandidátů k prvním svobodným volbám presidenta ČR. Kdo nebyl osvědčený sionista, ten byl až čistokrvný, jako Dientsbier - navíc občan USA, nebo Schwarzenbewrg, občan Švýcarska, Bilderberg.., jehož tchánem byl nejvýše postavený rakouský nacista... protože Rakušan Hitleer už vládl Německu. Tedy NIHIL NOVI SUB SOLE - Malý Jeruzalém (=ČR) je filiálkou americké i izraelské větve...

   Vymazat
  3. ...a proč myslíte, že v 50. letech byly procesy, které byly. No a s kým asi tak byly? Clementis, Reicin, Fischl, Geminder, Margolius, Frank, Šling, Simone...
   A kdo má ve své víře zakořeněno tvrzení, že jen oni jsou vyvoleni vládnout tomuto světu...
   Dál asi netřeba.

   Vymazat
 2. V souladu s neveřejnou politikou USA a EU? Vždyť jde o politiku naprosto neskrývanou veřejnou. To to nikdo nevidí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale nesmí se o tom mluvit!
   Když o něčem nemluvíte, tak to přece není!
   A kdyby bylo, tak to neexistuje!
   Musíte si uvědomit, že politiku většinou dělají ti, kteří si myslí, že spolkli všechnu moudrost světa. Když jim dojde, že to tak není, jsou pak ještě více paranoidní.

   Vymazat
  2. Tak to je nesmysl anonyme 20.05 - ti, kteří vytvářejí "elity" dělají politiku apod. si vůbec nemyslí, že spolkli moudrost světa. Naopak, si docela v pohodě uvědomují, že jsou blbí jak poleno, žvaní krávoviny, a vymýšlí bejkoviny, ale mají MOC! Dostali MOC! Můžou si brát peněz kolik chtějí, a dělat s ostatními co chtějí - tak je to ve světě vymyšleno. Kdyby byla světová společnost beztřídní, bylo by všechno jinak, ale tomu se žoky peněz brání už asi pět set let! Naopak -oni trvají na tom, aby byly třídní rozdíly, na jedné straně paláce a na druhé chatrče, když oni jsou v tom paláci. Vůbec se za to nestydí, a svoji moc si užívají. V časech otroctví mohl "pán" svého otroka kdykoliv i zabít - tak to bylo vymyšleno tehdy. Zkrátka - život obyčejného člověka znamenal méně, než život užitkového zvířete. A kromě toho otroctví, je to pořád. Lidi jsou zabíjeni a vybíjeni nikoliv pro pozici otroka, ale protože se někomu z "elit" zachtělo zabíjet. A má moc.

   Vymazat
 3. Vždyť je to pořád dokola Arméni by mohli vyprávět a kolik států si dovolilo označit jejich tehdejší vyvražďování za genocidu ? Na odsouzení starých zločinů chybí odvaha a na odsouzení těch nových bude ? Hahahaha, od těch dob se západní civilizace zase v pokrytectví řádně posunula, takže budeme masírovat Rusko, Čínu, probírat úmrtí Pink Floyda, BML a s tím spojený údajný bílý útlak černých zlodějů, ale určitě ne Turecko, to totiž potřebujem.

  OdpovědětVymazat
 4. Nejen Turecko, všichni kdo údajně přinesl svobodu a demokracii do Afghanistanu, Iraku, Libye, Sýrie a dalších států, nebo ty statisíce mrtvých spáchali sebevraždu ?

  OdpovědětVymazat
 5. O izraelskych zločinech se nemluvi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to je, když USA president Trump schválil odstranění presidenta Sýrie. Je to politický boj nebo "demo" vražda.
   Kdo to odsoudí v EU ticho.

   Vymazat
  2. 16:50
   Mezinárodní sOUD v Haagu????!!!!

   Vymazat
 6. Až se tak bude dít s oficiální podporou EU a USA, potom se rozčilujte. Takhle nejsou žádné důkazy, nic. Měli byste si všímat diktátora Asada a jeho guru Putina, kteří bez skrupulí likvidují civilní obyvatelstvo včetně dětí Sarinem a Novičkem. Nemluvě o bombardování, mučení a vybíjení celých komunit. Od té doby, co Rusko vtrhlo do Sýrie, nastal exodus 8 milionů lidí mimo Sýrii a dalších 9 jsou ve vnitřním exilu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14.51 Irák , Afganistán , Libyi , Syrii napadli západní kapitalisti v čele s USA , výsledkem jsou miliony mrtvých a uprchlíků , islamizace EU ! Rusové tam přišli na pozvání legální syrské vlády , když už byla emigrace v plném proudu a islámisti podporovaní západem u Damašku !

   Vymazat
  2. Jinak zdráv ?

   Vymazat
  3. Kdo mohl napsat něco tak hnusného a sprostého, jako anonym 14.51, je blbej jak daleko vidí, a ještě za roh. Průměrná, schovaná, vzteklá, nenávistná krysa. A to, co meleš o likvidování civilního obyvatelstva sarinem a o mučení, je na trestní oznámení hovada, které veřejně sprostě pomlouvá. Buď uvedeš zdroj těch tvých zhovadilých žvástů, nebo na diskuze vícekráte nelez! Jen se producíruješ a provokuješ, oplzle, pitomě a sprostě. Měli by tě zavřít do blázince.

   Vymazat
  4. Pán už zapomněl kdo provedl vojenskou invazi do Afghanistanu v roce 2001 ? Připomenu nevzdělanému : USA, Velká Británie, Polsko !

   Vymazat
  5. 14:51
   Pán by mohl z fleku kandidovat za KDU-ČSL, předpoklady tady jsou !

   Vymazat
  6. 14:51
   Co je to vnitřní exil, to je jako když byl Lenin na Sibiři ?

   Vymazat
  7. 14:51 JSTE PROVOKATÉR nebo právě propuštěn z ústavu od Chocholouška ! Obojí špatně !!!

   Vymazat
  8. Ten 17:11 je obyčejný hlupák, který nezachytil skutečný vývoj událostí v Sýrii. Uniklo mu, že legální vláda potlačovala nejen vnitřní opozici, ale bránila se i invazi zvenčí na její podporu, tedy i průkaznému zasahováním do vnitřních věcí suverénního státu. Žádné útoky chemickými látkami, natož Sarinem a už vůbec ne Novičokem, nebyly Asadovu režimu prokázány. Naopak se ukázalo, že pokus o dokumentaci byl ubohým divadlem. Legální vláda Sýrie požádala o pomoc Ruskou federaci a s touto pomocí odvrátila hrozící porážku.
   Turecko se zcela bezohledně snaží využít všech krizí v blízkém i vzdálenějším zahraničí tak, aby dosáhlo územních zisků. V tom se už zřetelně podobá Velkoněmecké říši konce třicátých let minulého století. 17:11 nejen že to nevidí, on je takový zabedněnec, že to vidět ani nechce.

   Vymazat
  9. 21:51

   asi jsi měl na mysli 14:51... Ne 17:11.

   Vymazat
  10. 14:51 Ondráček o Sýrii: Hlavně, aby tam ten zlý Putin nechtěl nastolit mír

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020091812534069-ondracek-o-syrii-hlavne-aby-tam-ten-zly-putin-nechtel-nastolit-mir/

   Vymazat
  11. Oni se budou dít naprosto jiné věci a vy padnete na hubu vaše impéria půjdou do kytek:

   Michail ChazinCházin: Vlády se pomocí vytváření strachu z covidu snaží skrýt ekonomickou katastrofu

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020092312554381-chazin-vlady-se-pomoci-vytvareni-strachu-z-covidu-snazi-skryt-ekonomickou-katastrofu/

   Vymazat
 7. Je mnoho takových termínů jako "válečný zločin". Např. korupce, agrese a j. Ale to vše je třeba nahlížet podle toho, zda to děláme my, nebo nepřítel. Pokud to dělá nepřítel, je třeba jej soudit, je třeba jej mediálně (tři naše sestry: Reuters, AP, AFP) obžalovat, musí proti němu vystoupit osobnosti, dokonce i když to nepřítel nedělá, vymyslíme si na něho cokoliv, novičok, ricin, chem. zbraně.. Pokud to děláme my, nesoudíme, v mediích se o tom nezmiňujeme, osobnosti mlčí, biologické zbraně pomíjíme. Takže nemá smysl psát o válečných zločinech Turecka. Turecko je náš přítel a my se podle toho k němu chováme. Formosa je náš přítel a na našeho nepřítele Čínu vystrčíme ... Jinak řečeno, je tu válka a ve válce je nám vyvoleným proti nepříteli dovoleno vše. Podobně tomu, kdo se postaví na naši stranu, je dovoleno vše. Je dovoleno zavraždit Putina, jak dnes na internetu čteme. Je dovoleno zavraždit Asada, jak jsme před pár dny slyšeli. Ještě jednou: jsme ve válce a proto je nám dovoleno vše.

  OdpovědětVymazat
 8. Prostě právo a zákony se používají v případě, že to z propagandistických důvodů vyhovuje nejsilnějšímu parazitu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo to asi může být, žeby ten koho myslím ? Až jsem se zastyděl za svoji "nedemokratickou" myšlenku .

   Vymazat
 9. Tohle prece delaly USA od konce 2. svetove valky, takze nic noveho. A proti byly jen staty s vladou komunistu. A co zavani komunismem je spatne! Ci ne?

  OdpovědětVymazat
 10. Připadá vám Béria jako Rus a Himmler jako Němec? Oba jsou z jednoho vrhu a pokud tohle pochopíte, bude vám jasné, co se děje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:32 pokud pochopíte, že všechny ty informace máte z druhé ruky zjistíte, že lepší by bylo nestrkat nikomu frňák do jeho vnitřních věcí.

   Vymazat
  2. 2:10
   Svatá slova, jen jak přesvědčit politiky, vždyť z toho žijí .

   Vymazat
  3. To by měl pochopit celý svět noční ptáku 2.10 ( v noci u počítače? To už je nemoc) - to přece bylo míněno tím blábolem"o nevměšování" - ne? Ale svět ovládají media najatá k ovládání zbohatlickými prevíty, darebáky a žoky peněz. A media se přímo živí tím, že strkají frňák každýmu pomalu až do řitě, a pak to předávají dál značně zprasečené dle uvážení, které musí být totožné s uvažováním vepře, který je najímá a platí. Tenhle svět uznává nájemné vrahy i nájemná media, což je skoro totéž, jen s tím rozdílem, že nájemný vrah zabíjí po jedné oběti, zatímco media dokážou rozpoutat vyvraždění celého národa.

   Vymazat
  4. 22:32
   Když o historii nic nevíte, plkáte nesmysly. Ostatně jako to děláte vždycky, prostě si jen vyberete co se vám hodí nebo si to přejete, ale právě to svědčí o tom, že jste až příliš snadno čitelný jako dokonalý blb. A to ještě toho blba urážím.

   Vymazat
  5. Vrtá mi hlavou 12:28 proč vás a mnoho dalších tak překvapuje, že bdění v době, kdy vy nezadržitelně spíte, mohou mít jiní zcela srozumitelný důvod ke bdění. Například noční službu, nebo jsou od přírody nikoli skřivánci, ale sůvy, nebo strádají nemocí ... Připadá mi zvláštní zabývat se jakkoli autorem, když v diskuzi má snad jít jen a jen o obsah příspěvku. JiH

   Vymazat
 11. Turek vystrkuje drápky podle vzoru USA:
  https://vz.ru/world/2020/9/23/1061552.html

  OdpovědětVymazat
 12. Ostatně my také máme díky ministerstvu zahraničí podíl na hovadinách a podlostech, co se dnes dějí. Lukašenkova inaugurace prý není legitimní.
  Legitimní není mnohem spíše naše vláda. Náš parlament. Až bude krize naplno hořet v naší ekonomice, jsem zvědav, kde se najde nějaké to odbytiště našich pro EU nepotřebných výrobků. Všechny potenciální partnery našich obchodníků vlády za posledních třicet let dokonale nasírají.

  OdpovědětVymazat
 13. Potěšil mne Kypřan, který do naladěného orchestru v EU hodil vidle.

  OdpovědětVymazat
 14. Toto sú Turecké štátne správy!!! Kedy také niečo odvisiela zapredana Slovenská TV?
  https://vk.com/mokysek?w=wall513906176_1571

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.