Reklama

středa 30. září 2020

V jaké žijeme době?

Petr Žantovský a Ivan David
30. 9. 2020   video
20 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=yaB7m8CoF-Y&feature=emb_logo


  Soros instaluje Havelsteina

  OdpovědětVymazat
 2. Žijeme v nejlepší době celé naší historie. To neznamená, že nejsou slabá místa, že nejsou závažné věci k řešení a že nemůžeme pracovat na dalším zlepšování.
  Ti, kteří se lidi snaží přesvědčit o opaku jsou zcela nesoudní, nebo přímo podvodníci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9.07 lže a všichni to vime,neni doba oblbováni jako v r 89

   kdyby bylo tak jak piše,ten lhář nebyl by platný vadný exekučni zakon s miliony exekuci,nebyl by požadavek na SVOBODU a PŘIMOU DEMOKRACII a hlavně na to,co má v Programu SPD tj požadavek rasantni změny tohoto gangsterského kapitalismu bez přivlastků vycházejiciho z gangsterismu a přineseného na hřbetě presidenta ODS,který si dal vyrabovat všechno co jsme měli v aktivech a nyni se jenom zadlužujeme vic a vice a C19 se nás snaži terorisovat spolu s cizáky a špinou.

   Napište pane raději navrh na změnu systemu a jak.Chceme tedy znovu vycinkaný socialismus,komunismus,sociá(lni stát,který u nas existovat nesmi,(byl včas nezařazen zmrdy do prvniho článku Ustavy) nebo dokonce Solidarni stát,kde by se boháči nevyvlékali z placeni dani,aby je mohli uskladnit v daňových rájich.
   Zdvodněte radši, proč jsou nám všem kradeny dvě třetiny plátů,je to proto,abychom si nemohli ušetřit na ten virus a na penze?

   To chceme zdiskutovat,nebo si myslite někdo něco jinho a co?

   Vymazat
  2. Frázovitost nesoudná až nestoudná,to je jak přes kopírák Judr.Husák nebo ze současnosti prof. Fiala , je vedlejsi zda autor z 9:07 provokuje nebo ne.No a ta poslední věta to je tedy výtvor,další nadbytečný výkřik asi nějakého nedostudovaneho ale na dobré pozici uchyceného co je ,tak říkajíc "za vodou".

   Vymazat
  3. Ano, máme toaletní papír a banány, na něco jsem zapomněl ?

   Vymazat
  4. 13:33

   A co vás na mém názoru tak rozčílilo? S čím nesouhlasíte? Můžete být konkrétnější?

   Nemáte co jíst? Nemáte kde bydlet? Jsme uprostřed války či hladomoru? Někdo vám v čemkoli brání? Brání vám někdo v podnikání, ve studiu čehokoli, ve vyjádření názoru, v cestování, ve vašich koníčcích, v plnění si vašich snů, v možnosti kandidovat kamkoli za kohokoli nebo sám za sebe? Brání vám někdo v publikování nebo čtení čehokoli, jakéhokoli názoru???
   Nebo vás jen sžírá nenávist a závist k těm, kteří se mají materiálně o trochu líp než vy?

   Nesoudný a nestoudný jste leda vy. Místo neustálých nesmyslných stížností na zlý režim raději hýbněte zadkem a udělejte něco pro to abyste se měl líp, cítil se líp a zlepšil vaše okolí. Máte sice svobodu, ale taky zodpovědnost. Nikdo za vás nic dělat nebude, nikdo vás nebude vodit za ručičku.

   Vymazat
  5. 13:30 Není papír, nejsou auta za to máme kosmonauta. Tuším, že jeden čas taky nebyly vložky mezi nožky. Asi jako nyní občas není cibule, nebo brambory atd. . Celkově se ovšem jeden cítil za minulého režimu tak nějak líp. Na ulici se jeden nemusel bát, louky byly taky bezpečné, byly dvě pohlaví atd. zkrátka vcelku normální svět. Teď, aby se jedna bála, kdo na něj na gyndě vybafne.

   Vymazat
  6. 13:40
   Ano, zapomněl, na desítky dalších lepších věcích oproti roku 89.Svoboda všeho, cestování, říct a napsat co si myslím bez postihu, nestát fronty v obchodech pomalu na vše, nedávat úplatky, nemít za zády STB, dostat děti na školy bez toho být v KSČ,povině křepčit na 1 máje,stačí???¿

   Vymazat
  7. 13:40 Na toaletní papír již brzy budou opět fronty. Poslední česká papírna, která jej vyrábí, je pokraji bankrotu.

   Vymazat
  8. 9:07 tvrdíte opakovaně, že ,,Žijeme v nejlepší době celé naší historie“. Doložte to fakty, když může tvrdit pouze to, že kdo na to má, může snadno cestovat po celém světě, že jsme obklopeni nabídkou služeb a zboží vesměs zbytného charakteru, za ceny vysoce překračující jejich užitnou hodnotu.
   To všechno za cenu ztráty národního majetku bilionové hodnoty, bilionového zadlužení státu, bilionového zadlužení hospodářské sféry a obyvatelstva, za cenu existenčních nejistot jeho větší části, z toho planoucího životního stresu, za existujících a hrozících exekucí, za rostoucích vyloučených zón, přibývajících bezdomovců, rostoucí nedostupnosti bydlení, za cenu angažmá našich vojáků v cizích konfliktech kde i umírají, za cenu toho, že jsme si všichni stále víc konkurenty?
   Vám ještě nedošlo, co všechno a jak je vám vnucováno, jak jste nucen za onen falešný úplatek se podřídit, jak jste stále méně člověkem a stále víc otrokem, když vám je nabízen „ život s prožitky“ bez užitku s jedinou jistotou v majetku? Tak jste povrchní, neprozíravý a sobecký?
   Buďte tak laskav, věcně argumentujte. Rozhodně ne tím, že jsem se ozval co socka, když tou rozhodně a zdaleka, zdaleka nejsem. Jen a jen si úrovně života cením víc, než životní úrovně. Jste schopen to pochopit?

   Vymazat
  9. 14:21 je to zajímavé, na Prvního máje jsem nikde a nikdy nekřepčil i když, pravda, šéfové tam povinně zvali, ale tahali tam i kolegové k únikům na pivo od manželek. Fronty pamatuji leda o čtvrcích před prodejnami "Kniha", kde se lidé rvali o bestselery, což jsem bez námahy obcházel členstvím v Čtenářském klubu". Dnes se o vydávaný literální póvl nikdo prát nemusí, svatá pravda.
   Naši oba synové bez problémů odstudovali bez toho, že bysme jako rodiče byli v KSČ, členy SČSP nebo Brigád socialistické práce. Stačil prospěch, uspět u přijímací zkoušky a nechtít být za každou cnu zrovna právníkem, hercem či zpěvákem ... Úplatky jsem nikdy nedával a dávat nemusel, o StB nezavadil a pokud vím, i dnes fungují, stejně jako ve všech státech, obdobné orgány a máme tu odsouzeného za "tykadla" i odsouzené "za nenávist" snad ani předsudečnou.
   Hrabete se v historii padesátých let, tedy pět až 15 let po konci zničující Druhé světové. Pak se také ptejte, jak a v čem tomu bylo jinde.

   Vymazat
 3. Jourová za královský plat brání diktaturu, Babiš by ji měl vyzvat k odstoupení. Hamplová se postavila na stranu Orbána

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020093012592566-jourova-za-kralovsky-plat-brani-diktaturu-babis-by-ji-mel-vyzvat-k-odstoupeni-hamplova-se-postavila/

  OdpovědětVymazat
 4. Žijeme v tragické době , čeký národ i stát bude bojovat o přežití !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tragické době? Naši předci, kteří žili OPRAVDU v tragických dobách by vám za vaši nesoudnost a rozežranost dali pořádně po papuli. A neuškodilo by vám to, aspoň byste se probral.

   Vymazat
 5. Nadnárodní hajzlové jako je Soroš,Bakala a spol. mají koupené media jako HN a ovládají ČT a ČRo.O ostatních smradlavých tv kanálech je to stejné.
  Bakalův Aspen to jistí i s členy vlády a europoslanci a figurkami jako Kysilka Plaga,Středula,Špidla a dalšími i na ně přijde řada a smrtka pro ně přijde.
  Nevíte, kde zmizel neangličan Bohouš a prý Pokorný jeho kámoš má dost velké zdravotní problémy,že by došlo na mlýny jako u Standy mašinfíry ?

  OdpovědětVymazat
 6. Zatimco pan Dr. David hraje s prehledem 5D sach, tak pan Zantovsky zacina zvladat piskvorky.. Pokud pan Zantovsky tvrdi, ze cca celou jednu polistopadouvou dekadu mel klapky na ocich zhlediska probihajiciho majetkoveho prevratu, kdy i nekteri tehdejsi politici pravice obcas otevrene priznavali, ze jde o nejvetsi prilezitost osobne se na generace "zabezpecit" od Bile hory, tak toto neni dobra vizitka intelektuala, natoz aspirujiciho politika. SPD ma evidentne velice zuzeny prostor nalakat kvalitni lidi.. to je velke nestesti teto zeme obecne a historicky.. bohuzel..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Žantovský prý nemá odvahu na svem webu otevřit diskusi

   pod svmi člnky,musel by totiž uznávat,že je to známka PŘIMÉ DEMOKRACIE a to konkretně a hned.
   Toto uznáni mu asi chybi,no prý se pořad mýli,když se tedy pořád mýli,tak at se objevi tady mezi námi lidovými komenttory a pak může o tom svem programu dělat ivou diskusi a ne jen po "staru" si myslet,ze bude vyrábět web se svou fotkou , ve formě mrtvého plakátu a dělat presentaci s s panem doktorem,aby se mu pomohlo k zvoleni.

   Pane Žantovsky tady jsou vaši voliči ,tady hraje jejich muzika pojdte k nám si poslechnou náš prima antineomarxistický rokenroll,no ni!?

   Vymazat
  2. 13:06
   Nebudu dělat obhájce panu Žantovskému, nemá to zapotřebí. Jen vás musím zbavit omylu. Intelektuál nemusí být totožný s manažerem, nebo s úspěšným burziánem. Nedovedu si představit Karla Čapka, kterak zhodnocuje své akcie. A naopak pana Rettiga, kterak píše Dášenku. Popravdě řečeno, náš vývoj po roce 89 asi nejlépe odhadly kartářky, možná i pár vexláků, nebo Prognosťák.

   Vymazat
  3. Podle mne doktor David vidí naši společnost mnohem realističtěji než pán Žantovský. Mne zarazilo, s jakou lehkostí převzal 4 roky po převratu šéfování Melantrichu ve 32 létech. Ani se nezastyděl a dodatečně neomluvil. Musel vědět, že na tu funkci nestačí. Pana Žantovského bych nikdy nevolil. V roce 1989 mi bylo 42 let a musel jsem svou odbornou kariéru skončit. Nebyl jsem nijak zvlášť politicky angažovaný a ani jsem nikomu nemohl nijak uškodit. Protože se moje místo zalíbilo někomu jinému a navíc toho bylo dost, co mi mohli lidé typu pana Žantovského závidět, začal jsem oblékat montérky. Později jsem sice změnil zaměstnání, kde už všechno bylo rozděleno, takže jsem tam byl na dožití. Dodnes jim dělám spisovatele. Žantovský dělá dvorního spisovatele Zemanovi, který toho také pokazil z namyšleností dost.

   Osobností, podobných dr. Davidovi, nevidím v SPD dost, aby byli schopni splnit, co slibují.

   Vymazat
 7. Toz chlapci prece v prerodovéeká .....lumpové a grázlové "ridí" stát anebo lépe só bívéma kobelama a ceká sa na hositskó konstelaci abe se nastlil opet normálné lidské rád a ne seonistické bordel....toz slonce v srdci p.s.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.