Reklama

pondělí 14. září 2020

Výrok Hillary Clintonové dává demokratické Americe sbohem

Lubomír Man

15. 9. 2020
I sbohem éře, kdy poražený šel a stiskl vítězi ruku. Ať už ve sportu, třeba na tenisovém kurtu, či ve volbách všeho druhu, ať už politických či všech možných jiných. Ten výrok vybízí ke zrušení zásady fair play a tedy slušné hry, a verbuje lidstvo ke rvačce bez pravidel, ve které je k přemožení soupeře možno využít jakýchkoli prostředků, a kde o pravdě jednoho či druhého rozhoduje, kdo z těch dvou má těžší kyj a dokaže s ním smrtonosněji mávat. 

Z civilizace pochodujte zpět do pralesa, nabádá Američany hlas člověka, který toto vyřkl, a zdá se být neuvěřitelné, že je jím žena. Bývalá ministryně zahraničí v Obamově vládě a neúspěšná kadidátka na prezidentský úřad USA z roku 2016 Hillary Clintonová.

„JOE BIDEN BY ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEMĚL PŘIZNAT PORÁŽKU“, v originále tedy „Joe Biden should not concede under any circumstances“ poznamenala Hillary 26. srpna ve dvě hodiny 29 minut v nočním pořadu Nightly News televize NBC k možnému výsledku nadcházejících prezidentských voleb, a vstoupila tím do historie. Jako první známý politik moderní americké éry vybídla totiž občany USA k odmítnutí výsledků voleb, pokud pro tu či onu stranu dopadnou nepříznivě No a protože vybídnout lidi k odmítnutí výsledku voleb je totéž jako vybídnou je k odmítnutí voleb vůbec, a protože volby jsou hlavou i tělem demokracie, bez nichž je demokracie nemyslitelná, nelze ze slov stranické demokratky Hillary Clintonové vyvodit jiný závěr než ten, že je proti demokracii. A tedy proti vládě lidu, ve které jsou si před zákonem všichni lidé rovni, každý hlas má stejnou váhu a každý občan může být volen a volit, a toto jeho právo je chráněno ústavou.

Nicméně je demokracie je jen jednou z možných forem vlády, a pokud tedy demokratka podle politického označení Hillary formu demokratickou odmítá, nabízí se otázka, pro jakou formu vlády tedy je? Pro aristokracii jako vládě šlechty, nebo pro hierokracii jako vládě lidí duchovních, či pro oligarchii jako vládě lidí bohatých a původem vyšších, či pro plutokracii jako vládě jen a jen bohatých?

Tušíme, že kategorie dvě poslední jsou těmi, ke kterým to srdce Hillary táhne nejdémoničtěji. A nejen srdce její, ale i srdce těch Američanů, kteří jsou stejně jako Hillary rozhodnuti „hodit to“ v listopadových volbách demokratu Bidenovi. Nu a když se volba nepovede, my, američtí demokraté, její výsledek dle doporučení Hillary neuznáme a tzv. půjdeme do toho. Nejdřív na zteč proti výsledku voleb vyšleme členy Antify a hnutí Na životech černých záleží (BLM), kteří spustí melu. A třebaže regulérní občanská válka to možná ještě nebude, protože bude chybět celistvá frontová linie, jdoucí napříč státem, jak tomu ve správné občanské válce je, ale ta linie zato nebude chybět napříč americkými městy a městečky a možná i napříč jednotlivými čtvrtěmi těch měst, a bude se to na těch liniích a kolem nich i tak mydlit natolik úspěšně, že nezbude nic jiného, než aby jednoho dne vystoupila síla, která zavelí: Dost!

Možná to bude armáda, nebo zpravodajské služby, či složky policejní, či to všechno dohromady, ale v každém případě to, co po jejich zásahu zůstane, už zaručeně nebude nic, na co by si „demokratka“ Hillary Clintonová mohla stěžovat, či s čím by si snad měla dělat těžkou hlavu.

19 komentářů :

 1. Za minulého režimu, se podsouvalo, jak je na Západě krásně, bezpečno, svoboda a kdoví co ještě. Mnozí již vystřízlivěli. Je jsem zvědav, kdy se budou stavět osady, kam se každý nedostane apod.
  Když nic neumíš a nechce se pracovat, je třeba založit neziskovou organizaci a stát tě živí.
  Deset malých černoušků je Bylo nás deset. Táta a máma je rodič 1 a 2 .....
  Policie není třeba.
  A když protestují v Bělorusku proti vládě, tak to vyjde na skoro celovečerní program, ale o žlutých vestách ani ťuk.
  Premiér Babiš nic neudělá dobře. A president Zeman kdyby se po..al, tak to neumí, oni to zvládají lépe.
  To je budoucnost národa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty osady, kam se nedostane každý, jsou již dávno postavené. Při kdejakém větším městě dnes existují satelitní sídliště, které jsou oplocené vysokou hradbou, občas i strážené bezpečnostními službami a s jednou centrální bránou. Dovnitř se dostane jen ten, kdo zná přístupová hesla, má ovladač od centrálního vstupu nebo Vás tam vpustí někdo z místních. Viděl jsem i bezpečnostní signalizační zařízení, které přivolalo ostrahu v případě narušení plotu. Osadníci jsou 24 hodin chráněni před útokem zvenčí, který se nejspíš předpokládá. Není to zadarmo, ale v dnešní demokratické a svobodné době se najde dost lidí, kteří rádi zaplatí. Toto

   Vymazat
  2. Není to tak anonyme 8.33 - o žlutých vestách se taky mohutně žvatlalo, dokud to bylo aktuální, hlavně pak na internetu - dnes a denně fotky, články, diskuzní žvatlanice. Přitom "žluté vesty" byly podobný ksindl jako je teď ksindl Běloruský. Uplacená a najatá paka strhnou na ulicích další paka toužící se zabavit nějakým kraválem. Jsou to nudící se šmejdi, kteří z nějakého důvodu nechodí, nebo nemusí do práce, studentská verbež, a podobně. Pracující lidi, živící se prací, si něco takového sotva dovolí. S tím se počítá, a co je nejsmutnější, že tyto davy tvoří i spousta socek - taky nemusí do práce - a jsou paradoxně živeny "státem" proti němuž protestují. To je na celé věci nejubožejší. Kdyby každý stát vyhlásil, že jakmile dojde k podobným excesům, okamžitě budou zastaveny výplaty všech sociálních dávek a podpor - on by si to každý ten šmejd rozmyslel. Například v Americe by ti černí šmejdi, přes metrák vyžraní ze sociálních dávek, co rabují obchody, do týdne pochcípali hlady -netřeba policajtů. Ale to se všechny ty vládní loutky bojí - čeho? Koho? Svět je jeden veliký zvrácený blázinec, přišlo to z USA, kde byl ten společenský blázinec nejdřív. Pak se to rozlezlo dál a dál, jak tsunami, jenže řadě elit to právě takhle vyhovuje. Že se světové socky mezi sebou vymydlí sami. Černé socky vymydlí ty bílé, a pak se dají do zabíjení jeden druhého - v Africe to takhle funguje už desítky let, a přiměřeně to snižuje důsledky porodnosti. To s tím covidem už vmysleli lépe - nainstalovali mezi lidi strach z kvalitativně jiné smrti než je pouliční zabíjení, které už nikomu nevadí, naopak - bez něho se už neobejde žádný film, už je to součástí kultury a zábavy. Ale ukázky hromady rakví a vyprázdněných regálů se žrádlem, zabraly. A s hubami zabalenými rouškou se demonstrovat a řvát moc nedá. Nemuselo se tudíž sáhnout na sociální podpory, a nikdo politiky nemůže obvinit - naopak - zákazem vycházení, rouškami, zavřením do karantén, přece pečují o lidské zdraví! To každý zbaští.

   Vymazat
  3. Jste velmi tupé zvíře, jestli píšete takového "úvahy". Ani "žluté vesty" ani "protestující bělorusové" nejsou žádný ksindl. To jste spíš vy. Jde o lidi, nespokojené s poměry. Ve Francii vše začalo zdražením pohonných hmot a tím pádem skokovému všeobecnému zdražení. V Bělorusku lidí protestují , protože jsou nespokojeni s troubou Lukašenkem, a stojatou vodou poměrů.

   Dál vaše pitomosti netřeba komentovat.

   Vymazat
  4. 11,55
   A že neprotestovali,když měl Lukašenko minule pomalu 90 procent?????!!!!!!To se amipantům nehodilo,protože tehdy s nima ještě mluvil!!!!!

   Vymazat
  5. No a co jste vy, předvádíte sám svým sprostým žvástem anonyme 11.55 - můj názor se nikomu líbit nemusí, ale přesto není nikdo oprávněn mi sprostě nadávat zvířat - jestli je někdo nespokojen s postupy politiků země, předpokládá se, že to bude občan té země - ne ksindl dodávaný ze zahraničí, na který se potom nabalí ten domácí. A ještě jednou, tuto nespokojenost lze ventilovat jinými nástroji, než že budu venku na ulicích dělat bordel. Pracující nemohou - dělají ho jen ti, kteří nepracují, to jest přitroublí studenti, kteří vědí o politice ještě úplný hovno, a hnusné socky státem vyživované. Řvát proti systému, bez něhož bych chcípl hlady může jen duševní mrzák. Znovu opakuji - všechny demonstranty bych pochytal, studenty automaticky vyloučit ze studií, a sockám ihned zastavit výplatu dávek. Vy byste dál živil ksindl, který by vám po bytě řval, hulákal, a rozbíjel nádobí? Pochybuju. Všude se zdražuje, u nás například se skokově zdražilo nájemné i v ubohých špeluňkách -dříve holobytech, až pětkrát, bez ohledu na to, jestli na to nájemníci ještě mají. Zajímavé je, že na diskuzích (novinky.cz) je plno "ksindlu" pánů domácích, kteří okrádání svých nájemníků za účelem plnění svých pupků z jejich práce považují za správné. To se taky měli všichni postižení vyrojit na ulice, řvát a rabovat? Zapálit pánům domácím jejich nadupané auťáky? Takhle se to má dělat? Když mi začne vadit soused, budu mu chodit srát za dveře, abych docílil zlepšení jeho přístupu? Váš přístup ke společnosti už vůbec není třeba komentovat -to bude jen já....pak dlouho nic... pak zase já! Když je pro vás prezident Lukašenko,který vede stát uspokojivě řadu let "trouba" (protože to slintá denně váš guru -americké novinky.cz) tak si představuju, co asi musíte být vy, kromě toho, že jste jen malý hovno ve vysoký trávě. Nevychovanec a sprosťák, a doufám, že není nesprávné, reagovat na konkretní sprosté výpady na diskuzích.Dík.

   Vymazat
  6. Demokracie, v tomhle ohavném tvaru, v jakém ho západ předvádí, je jen pojem. Je to klišé, stejně jako trapný pojem demokratické volby, demokratická vláda, demokratické zřízení, společnost, stát, strana a kdoví co ještě...
   Vždy to bylo, je a bude jen o vládě namíchaných z toho, co autor článku vzpomenul. Vláda aristokracie, hierokracie, oligarchie a plutokracie.
   Demokracie, je jen pojem. Je to past na obyčejné lidi.

   Vymazat
  7. 11.55 A co nespokojení lidé v USA? Nikde se nedozvíte jak to tam nyní probíhá. Poslední zprávy o nespokojencích s rasizmem, bojujících o svá čená práva přiměřeným násilím byly, že Trump povolal Národní gardu a tam, kde to nepomůže, zavolá vojsko. Nařídi ,,prý" stanné právo a ve všech státech od 19:00 zákaz vycházení. To jsem si musel přeložit z cizích médií. Kdo mi potvrdí jak to tam opravdu je? ČT určitě ne.Ale vím že běloruská aktivistka proti Lukašenkovi, Světlana Bobikovová si pří útěku před policisty v Minsku zlomila kotník...

   Vymazat
 2. Tam demokracii nikdy neměli a teď by chtěli vládnou ti které lidi nechtějí. A snad je lidi v usa kopnou někam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takové vskutku demokraty máme i my tady v Čechách a EU/Bruselu...Rypák plný demokracie, ale pouze tehdy, pokud vyhrávají a je po jejich a když ne, tak řvou, jako přejetí, jako ti naši komedoši, nebo tupci z "chlívku za milion".
   Ta tzv.demokracie nach europeaniše art, kterou EU a celý ten zdegenerovaný "Západ" předvádí, je jen velký podvod, lež a pokrytectví...

   Vymazat
  2. 11:18 Jo přesně tak je to vidět dnes a denně liberálové nevědí co to vůbec je.

   Vymazat
 3. Proč proti těmto výrokům neprotestují různí strážci demokracie?

  OdpovědětVymazat
 4. Ta ohavná a krvelačná ochechule Hitlery C. jen na plnou hubu vyřkla to, co už všichni uvažující lidé o té americké demokracii ví.
  A to, že je to jen hra, takový ten politický wrestling s předem dohodnutým výsledkem a v mezích "ocaď pocaď" a když je někdo, tu stínohru pro blbce, odhalí a nechce jejich podvody a status Q respektovat, použijí se všechny prostředky k tomu, aby byl cíl-udržení se u moci, splněn i za cenu totálního rozvratu vlastního státu a národa a i za cenu té nejpodlejší zrady...
  a toho jsou vždy schopny všechny tzv. elity a ty naše nevyjímaje.
  A Budou sloužit i ďáblu, pokud jim zajistí moc a tím i blahobyt...

  OdpovědětVymazat
 5. mírné doplnění klasiků:
  "imperialismus korporací - poslední stadium kapitalismu" ... doufejme jen kapitalismu, ne lidstva

  OdpovědětVymazat
 6. A co je u nás? Strany tzv. demobloku jdou spolu s MICHPRD proti výsledkům voleb, ČT tomu vysloveně pomáhá. Přitom strany tzv. demobloku tvrdí, že bojují za demokracii a vítěze voleb označují za nebezpečí pro demokracii a svobodu. Dokonce jeden nám jezdí rovnat páteř do zahraničí. Atd.

  OdpovědětVymazat
 7. Hlavně, jak US loutkoví (Clintonová a spol.), co je US oligo- či plutokracie strká před oponu polit. divadla, budou školit všechny národy světa o tom, co je a co není demokracie! A jak proti těm méně "chápavým" budou vést své "přesvědčovací" agrese.
  Nové na tom je snad jedině to, že už ani tyto loutky nepředstírají, k čemu demokracie v jejich chápání a jejich provedení vlastně je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, už ani nezastírají svoje krvelačné predátorství, nenávist ke všem, kdo si je dovolí jen kritizovat, natož jim odporovat. Všem chtějí zkroutit ruku - je jim vlastní jen násilí, úsilí o uchvácení moci všemi prostředky a na úkor všech. Zkrátka predátoři jako drak komodský = Korbelářová - https://www.youtube.com/watch?v=dDs039-9JfU

   Vymazat
 8. 15:43 Ano, to vše se sladkými úsměvy před kamerami. A vše jménem civilizace, pardon dnes demokracie.

  OdpovědětVymazat
 9. a kdy žila byla ta demokratická Amerika?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.