Reklama

sobota 19. září 2020

VZHŮRU JIŽ HLAVU, NÁRODE k nebi své zdvihni oči!

 Viz: jsou tam i malé hvězdičky,
kol nichž se velké točí!
Toť prostě tím: ty maličké
z jadrného jsou fládru,
ale ty velké a poslušné
jen z plynových jsou hadrů.

Troufám, že při té myšlénce
srdce ti povyskočí -
nuž - buďme tou malou hvězdičkou,
kol níž se velké točí!
Jde to, ach jde! Jen každý hleď
k vlastnímu dobře jádru;
bude-li každý z nás z křemene,
je celý národ z kvádrů!


A zpráva z tisku: V Petřínských sadech byla po páteční noci nalezena socha Jana Nerudy, která spadla z podstavce dolů. Pražští policisté nyní šetří, jak se bronzová socha na zem dostala...


85 komentářů :

 1. Samo, že spadla sama. Pan Neruda chtěl odejít ale podstavec byl na něj příliš vysoký tak upadl. Že by z tý Prahy už utíkali i tací velikáni do kamene vytesáni? Opět hnus, velebnosti!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, taky mě to napadlo, že už se Neruda na ten hnus nemůže koukat a chtěl odejít a udělat místo třeba tomu buzerantovi v babských šatech z Rakouska, co si nechá říkat Končita (nejspíš odvozenina od konečníku), nebo tak nějak...
   Ten se dnes pro Prahu totiž hodí líp k vystihnutí její kosmopolitní a liberální atmosféry.

   Vymazat
 2. Svět se pomalu,ale jistě v prdel obrací. Dobře už bylo,zlatá totalita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní19. září 2020 16:36

   Zlatá..., už je překonaná. Ta byla kolem roku 2000. Platinová a ani diamantová už nestačí.
   Lidé..., plačte. Tohle jste si vycinkali...

   Vymazat
  2. Pane, souhlasim! A ze jsem ji taky prozil az do 1968. Tenkrat byl ale poradek a bezpeci. Nemeli jsme nic, nesmeli jsme ven cestovat, ale co se dnes deje je obludne, ohavne! Lez je pravdou, lide se boji zase mluvit, jsme klamani epidemii, ktera neni horsi jak chripka a presto nas nici zdravi rouskami a nase ekonomika uz je na kolenou. A bude jeste hur, nevyjdeme-li do ulic!!!!

   Vymazat
  3. Vim kde ta socha je, jsem Malostranak a narodil jsem se dole na Ujezde pod Petrinem.
   Je mi z toho smutno. Vandalum dali politici priklad.
   Jana Nerudu mam rad a hrozim se toho, kam nase spolecnost speje...

   Vymazat
  4. Zle matičko Praho, zle. Že by opět Prajzáci, nebo Braniboři? Vypadá to na ně, ale v tomto bych spoléhal na nějakou pirátskou akci. Odkud asi?

   Vymazat
  5. Já byl bohužel na druhé straně barikády. Mlátili jste mne, sprchovali vodními děly, kradli desky na burze v parku a ani jsem nemohl z toho vašeho bordelu utéct, protože jste mne nepustili ani do Jugoslávie. Teď jsem zajištěn do konce života a vám se akorát směju s vaší totalitou.

   Vymazat
  6. 22:40 To jste tu už říkal mnohokrát. Netřeba to stále stejnými slovy opakovat. Zvláště dojemný je ten kolovrátek s burzou desek. Teď můžete v parku zcela svobodně nejen kšeftovat se zahraničními gramofonovými deskami a žádný policajt vám je neukradne. Možná, že to dneska nebude už takovej kšeft, tak můžete obchodovat s drogami. Můžete ale i pomníky kácet! Bože to je ale svoboda! Základní lidské právo je nenosit roušky (Měli by si to uvědomit i chirurgové při operacích.) Další lidské právo je pomalovávat pomníky. A nejpůsobivější lidské právo je nakazit dobrovolně někoho chorobou, která může mít neblahé následky.

   Zajištěn do konce života můžete být spolehlivě JEN v kriminále. A tam můžete při své blbosti skončit taky.

   Vymazat
  7. 22:40
   Pišto Hufnágle, piš si svoje kindy jinam. Když jsi byl vůl, tak jsi se nedostal ani na Jičínsko. Zajištěn? Tůdle nůdle. Povíme si to za pár měsíců.

   Vymazat
  8. 19. září 2020 22:40
   No prostě vekslák jako vyšitý, Klausův model novodobého obchodníka. Škoda že Vás nepustili z republiky, Vás a mnoho délších. Západ by vás naučil možná pracovat.
   Václav

   Vymazat
 3. Zase někdo z TOP 09 nebo z ODS?

  OdpovědětVymazat
 4. Neruda už se na ten bordel ve světě nemohl koukat a skácel se.;:)

  OdpovědětVymazat
 5. Obávám se, že Univerzita Palackého v Olomouci již také pomalu uvažuje o změně názvu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není problém- Drahoš to zařídí. -pro 16:54

   Vymazat
 6. Začal si Hřib a tak se jeho kulturní úroveň líbí více občanům. Praha se stala v demokracii jen pouhou stokou hnusu.

  OdpovědětVymazat
 7. Praha si opravdu zaslouží jen toho Hřiba a Novotného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vás. zamyslete se, co jste to napsala, stejně jako ti, co píší podobně. Haníte především sebe, protože tito "lidé" pochází odkud? Hm, nevíte?
   Tento "dárek" je dárkem vám nám všem od vás. Doufám, že tohle aspoň někdo pochopí.

   Vymazat
  2. Oplotit a posypat vápnem. Ať se ten lidský (nelidsky) marast nešíří dal

   Vymazat
 8. Teď mne ještě napodlo, že Neruda byl určitě rasista, otrokář a kdyby žil déle, tak by se určitě stal maršálem Rudé armády. Navíc byl zcela jistě nacionalista, protože v Písních kosmických hovoří o národě. A samozřejmě byl bílý a heterosexuální, když pígloval Karolínu Světlou a mnoho dalších žen. Takže ho zfetovaní voliči Pirátů určitě svrhli oprávněně.
  Podle nepotvrzených zpráv prý na místo činu přijela multikárou i jakási vypasená postava v kraťasech, v barevné košilí a s nacistickou přilbou na hlavě, přičemž něco nesrozumitelně blekotala o tom, že Neruda byl velkým odpůrcem Vlasovců.

  OdpovědětVymazat
 9. Je jasné, že ani Neruda neměl tu roušku! Tamní hřibi aj. novotní se nepářou.

  OdpovědětVymazat

 10. To zapadá…

  Kdy že se vichr přežene?
  Ten, jenž i v bezvětří
  národ, co není z křemene
  na chvilku nešetří

  Jak písek, jenž se rozsypá
  nic lidi nepojí
  Každý jen mele cosi pak
  když je již po boji

  Je mrtvý, kdo vás neudá
  či kdo vás nesrazí
  V petřínských sadech Neruda
  octl se v nesnázích

  I sochu pana Beneše
  spodina počmárá
  Jsem rozzloben a vyděšen
  z bzučení komára

  „Masový vrah“ a „rasista“:
  Kdo zášť zas rozdmýchá?
  Ten, který metál nachystá
  pro zrůdu Heydricha

  Nacismus se zde rozmáhá
  své rohy vystrčil
  Medaile máme pro vraha
  rek shnije v chatrči

  Co že je naší potíží?
  Ta díra v paměti
  A propaganda rozklíží
  i děti vzápětí

  Neznáme vlastní dějiny
  a to je závada
  Pak Henlein bude nevinný
  „Sieg Heil“ – To zapadá…

  OdpovědětVymazat
 11. Jednoduchá odpověď: byl to běloch, byl občan mnohonárodnostní říše, která měla nějaké (mrňavé) kolonie, a uměl psát. To vše ho diskvalifikuje v očích moderních Frantů Sauerů, kteří borají pomníky.

  OdpovědětVymazat
 12. Taková je doba, sochy padají, čmárá se na ně. Nejlepší sochy a plastiky dělají Knížák s Černým, těm nepadaj, zřejmě to bude tím, že málokdo ví, co jimi chtěli autoři říct.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:38 Praze chybí fontány ala Plzeñ a kultura falu ala Brno, možná vše zachrání socha Marie Terezie ala betonová báryšňa.

   Vymazat
 13. Jestli to byl vítr, tak máme ještě šanci. Jestli to jsou bojvníci za svobodu neomezovanou sochami, pak je to průser. Pitomce inspirované hořícími auty, rozbitými výklady s následným drancováním musíme včas zastavit.

  OdpovědětVymazat
 14. Nejen, že toto neumíme trestat, ale my to neumíme ani správně nazvat. Naše státní orgány neumějí zastavit ústup a přejít do protiútoku. Takhle se bitvy nevyhrávají !!! Nebo, že bychom už prohráli celou válku ? Opravdu nám chce vláda toto naznačit ?

  OdpovědětVymazat
 15. Fuj. V právním státě by dobytkové byli potrestáni tak, že by je nic takového do konce jejich dnů ani nenapadlo.

  OdpovědětVymazat
 16. I v RF problémy - režisér Michalkov 1) je nespokojený s dálkovým neosobním vyučováním ve školách, do budoucna zhorší vztahy mezi lidmi. 2) Mládež se u nich dozvídá, že nejlepší doba měla být v 90. letech za Jelcina. Zvláštní, i u nás kdekdo ví o úpadku Ruska té doby.
  https://uloz.to/file/iysEn1gPeF2N/besogon-tv-kdo-ma-stat-ve-sve-kapse-nikita-michalkov-titulky-cz-mp4

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S dálkovým "neosobním" vyučováním začali už skoro před sedmdesáti lety - s "lampovými" vysílačkami přijímej, přepni, vysílej, přepni, atd. ...napájenými šlapacím dynamem... School of The Air zahájila výuku 8. 6. 1951 z Alice Springs... Dnes má distanční výuku každý stát (Austrálie). Od roku 1992 zavedli satelitní spojení a laptopy...

   A dnes, v době internetu bych neviděl problém v distanční výuce jako takové, ale v přístupu učitelů, kteří celé své životy od 6ti let nevylezli ze školních škamen... a praktický život mají jenom zprostředkovaný např. televizí... Kdo by chtěl protestovat... základní škola, střední škola s maturitou, Pedagogika... a zase marš do školy, pokud možno ze školy do starobního důchodu.

   Vymazat
 17. Pražáci jsou dobytek, neumí si to uhlídat a volí si tam ty největší zmrdy, jako je Hřib, Kolář a Novotný a proto se není čemu divit, že se tam dějí takové věci !!!
  To měli plnej rypák "my Prahu nedáme, radši ji zbouráme..." a oni ani neceknou na nechají si ji zbourat přímo pod tou svojí tlustou, línou a změkčilou prdelí.
  Nerudu svalují a staví Mariánské pyje a národ urážlivé obřezanecké nestoudnosti Davida Černého, doslova ču.ákoviny se chcaním do obrysů republiky a ještě za to platí.
  Tak to jste se dopracovali opravdu daleko, Pražáci !!! Jdetě se vys...!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni členové redakce Nové republiky josu také Pražáci.

   Tak toho laskavě nechte.

   Vymazat
  2. Vy spíš popisujete náplavu. Rodilý Pražák si svého města váží včetně všech památek. Samozřejmě, ohyzdná socha okupanta se do toho nepočítá, ta měla zmizet hned jak vypadli rudoši z vlády.

   Vymazat
  3. Ten tvůj "okupant" bylo ve skutečnosti osvoboditel a zachránce fyzické existence národa.
   Bez jeho armády bys dneska zaručeně nebyl.
   Chápeš?!

   Vymazat
  4. Sorry, já jsem rodilej Pražák, ale ten pirátskej hnůj, co teď vládne Praze, jsem opravdu nevolil.
   Navíc největší bordel v Praze dělají pirátské naplaveniny. Hřib je rodák z prdelákova na Zlínsku, Bartoš z Jablonce, amatérská pornoherečka Krausová z Benešova atd. 95% procent pirátských zastupitelů ve vedení Prahy jsou všechno naplaveniny z vidlákova. A jako vidláci se taky chovají.
   Z jedenácti pražských primátorů od roku 1990 jich bylo jen pět Pražáků. Všichni ostatní jen řepy a vidle.
   V satelitech na kraji Prahy člověk češtinu, natož pražštinu, vůbec neslyší, samá chacharská nářečí nebo hantec. A na autech s pražskými espézetkami nápisy "Já nejsu z Prahy".
   Je to přesně ve stylu: "Odkud jsi? Z Prahy. "A co děláš o víkendu?" Jedu domů na Moravu.
   To je neštěstí každého velkoměsta, že se tam kromě chytrých lidí i stahuje veškerej bordel z celé země. Včetně bezdomovců.
   Takže s tím nadáváním na Pražáky jsi trochu vedle. ;-)

   Vymazat
  5. Mimopražáci,
   vy pindy, vy nám sem do Prahy posíláte svůj morální a politický odpad, abyste pak mohli křičet vy k.. P..! Ne, my obyčejní Pražáci, ale vy jste na vině! Ještě jsem si nevzpomněl ani na jednoho z těch na kterého nadáváte, aby byl rodilým, starousedlým rodem Pražákem, všichni ti hajzlové jsou od vás z venkova!
   Budeme to dělat jmenovitě? Co když se ukáže, že tady nadáváte dokonce na svého příbuzného, vy mimopražáci?!

   A pokud se cítí někdo ukřivděn událostmi roku 1968, pak na to má v demokracii sice právo. Ale jako Čech, Slovan a vlastenec - ne v tom hanlivém dnešním "evropském smyslu" - na to právo nemá. Pak si totiž dobře uvědomuje zvláště po zkušenostech posledních třiceti let, jak bychom dopadli. A to bez ohledu na politický pohled.

   Vymazat
  6. Z komentářů vyplývá, že Pražáci v Praze ztratili svou voličskou většinu, a Prahu ovládla náplava.

   Vymazat
  7. Vy,Pražáci!
   To jen ukazuje na vaši úroveň, když vás vedou tací, kteří se u nás na venkově nechytají a v Praze mají na nejvyšší posty. To je vaše hanba! Vy volíte své zastupitele, tak proč si to při volbách nevyselektujete? A když se k moci dostane klasický rodilý Pražák a to nevím jistě, tak to vypadá! Tím myslím Pavku Novotného. Nebrečte, že vám venkov ubližuje. Bohužel, dřív se na venkově říkalo blbej Pražák, dnes se toto slovo jako mírné zdaleka nepoužívá...

   Vymazat
  8. Pane Dvořáku, já vím, že to Vy s Davidem, ani Procházková nejste, ale kdo tedy za ten bordel v Praze může?!
   My vidláci Vám tam zasTupitele ani neposíláme a už vůbec neVolíme do funkcí, to oni se tam slétávají, jako mouchy na hovno a vědí proč a Pražáci to trpí...Kolik je v Praze obyvatel a kolik jich chodí k volbám a když, tak koho volí??!!
   Většina Pražáků stála za hovno v každém režimu, protože ze sebe dělali a byli vždycky něco extra a to je příčina té jejich dnešní zdegenerovanosti...
   K volbám Pražáci nechodí a navíc si tam vydržují, jako prasata na krmníku i tu uměleckou kosmopolitní "avantgardu" rozkladu a nechávají ji oblbovat i zbytek národa a namísto aby počastovali buzeranty při execírce městem obsahy svých nočníků, tak jim tleskají a trpí, že z Prahy se stalo místo, kam se jezdí půl Evropy ožrat a "vytřepat si pytlík..."

   V Praze jsou tři prdele škol od základních až po univerzity a co produkují??!! Co produkuje už 30 let za materiál např. dnešní vlastenec Klaus st. i ten ml. a ostatní giganti umění a vzdělanosti v Praze a jak a k čemu vychovávají Pražáci své děti?!
   Volby v i Praze vyhrál ten Babiš a jeho parta šmejdů a proč živí ty nevládky a podjebávače všeho druhu si bere i do vlády a jejích úřadů a proč je k nim tak povolný??!!
   V Praze je víc, než milion lidí a je vás tam jen pár, co jim není jedno, že shodili Nerudovu sochu a chystají pomník té Marii Terezii...
   Nechali jste si tam nadělat bordel a ten se už šíří i dál na venkov. Všechno to jde odtamtud a my vidláci máme právo to odsuzovat, protože je to vina vás Pražáků, co to už 30 let trpíte a pokud nechcete, aby vám vidláci nadávali, tak se probuďte a něco pro to dělejte, protože až se ti vidláci naserou a přijdou dělat do té Prahy pořádky, tak to dopadne blbě i vámi...
   A pokud tu sochu té habsburské poběhlici připustíte postavit, tak Vám garantuju, že půjde taky k zemi, když policajti neuhlídali Nerudu, tak tu poběhlici z Vídně neuhlídají taky...
   Pokud vám tu Prahu nezapálí imigranti (jak je v metropolích EU poslední dobou zvykem), tak to jednou udělají vidláci z venkova, jako Hřib, nebo spíš hadovka smrdutá ze Zlína, nebo ti, co už se na to nebudou moci dívat...

   Vymazat
  9. Slepenec koalice pidistran ukradl vitezstvi ve volbach ANO a ODS v Praze. A to je vysledek v Praze - anarchiste a neolibealni pakaz u moci!!!!! Prestante mi nadavat jako Prazakovi, ja tuhle pakaz nevolil!!!! V Praze je bordel a neporadek jak nikdy predtim.

   Vymazat
  10. Vy hrdí Pražáci, co se vymlouváte na "náplavu", která vám tam dělá z Prahy ten hampejz, není vám to trapný?!
   Procházková je taky "náplava" z vidláckého Olomouce a zatím za tu vaši Prahu zabojovala víc, než vy všichni dohromady.
   Nikdo po vás nechce, abyste něco vyhazovali do povětří, ale jednou za čas zvednout aspoň o kousek ty své prdele a jít k volbám a zvolit někoho rozumného ze svého středu, by jste snad mohli, to zas tak náročné není, nebo ani toho už nejste schopni ??!!

   Vymazat
  11. 9:26
   Rodilí Pražáci už jsou dávno v menšině. Když jsem se před léty nastěhoval na nové pražské sídliště, tak jsem měl jako jedný na autě pražskou espézetku. Všichni ostatní měli espézetky od Chebu až po Košice, ale do měsíce byli všichni "Pražáci". Takže i když půjdou všichni rodilí Pražáci volit, tak nic moc neovlivní, protože naplavení Pražáci jsou ve většině. A naplaveniny zase volí naplaveniny.;-)

   Vymazat
  12. 8:25
   Tak Novotný je především chazarská naplavenina odněkud z Haliče.
   A Řeporyje jsou samostatná vesnice v úředním obvodu Prahy. Takže Novotného si za starostu zvolili Řeporyjci a nikoliv Pražáci.
   Což do jisté míry vypovídá o mentální úrovni Řeporyjců.

   Vymazat
  13. No, tak jsme se dozvěděli, že v Praze je málo Pražských rodáků na to, aby si nemuseli volit do zastupitelstev naplaveniny, které kromě jiného také rádi přejmenovávají. Prahu by tedy mohli přejmenovat na Naplaveninov.

   Vymazat
  14. Protože v Praze je blaze a největší příjmy v podstatě za kecání, komediantství všeho druhu a parazitování na celém národě, stahuje se výkvět parazitizmu do Prahy. Podívejte se na statistiku jak narostly výdaje na státní aparát a většina ho je v Praze. K tomu se přidávají všechna pohlaví po muži a ženě a tak co se dá od takové inteligence čekat.

   Vymazat
  15. 22:04
   Pane Dvořáku, odpusťte některým zdejším písmákům, snad potřebují nějak ventilovat tlak, který je skutečně mimořádný. Dříve se lidé vykecali v kostele faráři při zpovědi, později ateisté při pivu v hospodě a dnes jim zbÿvá jen písíčko a zdejší parta. Je dobře, že jste.

   Vymazat
 18. To určitě způsobil Čínský virus. Nebo že by tajemný muž s Multicarem prdnul a pak zdrhnul.

  OdpovědětVymazat
 19. Petřín je mému srdci velmi blízký. A rád navštěvuji, byť těch soch je tam více, tři skulptury našich básníků, kteří podle mě v 19. století dokázali, že čeština přežila. Jejich díla lze totiž číst i dnes – a navíc jsou čtivá. K. H. Mácha svým Májem výrazně překročil dobu. Vybral si téma i styl, pro něž jeho doba neměla pochopení – ale necouvl. Nepsal poplatně, tvořil po svém. Frýda neboli Vrchlický si se slovy přímo hrál. Jak někdo mluví – on psal verše. Jeho překlad Cyrana pokládám za lahůdku.
  Neruda byl potom novinář, jací dnes nejsou. Fejetonista a rovněž básník, který pomohl češtině k nesmrtelnosti. Byl to Neruda, kdo ocenil kvality Máje. Podobně jako Mácha byl Neruda doceněn až po své smrti.
  Pokud začneme pohrdat těmito lidmi, začneme pohrdat tím nejlepším, co ve svých kořenech máme. Navíc tím podtrhujeme svou neskonalou hloupost a neznalost.
  Přesto přese vše věřím, že budou promlouvat Múzy – a stupidita je nepřekřičí, natož pak válečné řinčení zbraní…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:56 Myslím, že dotyčný primitiv ani nemusel vědět, že je to Jan Neruda, resp. ani kdo to Neruda vlastně byl. Takový vandal může být přece blb, který vidí, že se v Praze BEZTRESTNĚ ničí a kácí sochy a pomníky, tak taky jeden zničí. Možná to byla skupina hlupáků a nejspíš z toho měli báječnou zábavu.

   Vymazat
  2. 23:59 Obávám se, že ten grázl věděl moc dobře, kdo Neruda byl. Uvidíme časem, pro kterého ksindla to místo připravoval, a jestli si to Pražáci opět nechají líbit.

   Vymazat
  3. Vsimnete si, ze se Macha a zejmena Neruda uz ani nevydavaji. Nejsou v mode. Takhle 'Pan prstenu' neco hodi. Leda tak jeste v Levnych knihach neco najdete.
   Skoda. Zejmena Neruda nam umel laskave ukazat nedostatky lidi, jejich komicnost a hloupost. Pro mne to nebyl jenom literat, ale splnoval i prakticky vyznam umeni. To a asi duvod, proc je na indexu. Dnes je dulezite, blbost ve spolecnosti posilovat a uprednostnovat proti zdravemu rozumu.

   Vymazat
  4. Prosím, nezveřejňuje další sochy na Petříně, můžete tím jen inspirovat hloupé vandaly.

   Vymazat
  5. 9;31
   Ach kde, že jsou Povídky malostranský...

   Vymazat
  6. 10:29
   Pozdě, vláda "našich" cizáků připravuje již v předstihu aplikaci do mobilů a tabletů. Bude se jmenovat Strhni si svou sochu. Za prosté stržení 5000,-, za rozlomení přirozeným pádem 10000,-, a při spadnutí na bourajícího dubová rakev zdarma a postavení vlastního pomníku.

   Vymazat
  7. Jan Neruda se jakoby vytratil z knihkupectvi a nasi kultury. Nezaslouzi si to. Za co pyka tenhle laskavy a milovany literat? Zijeme bohuzel v case, ktery nejde dal, jak on psal ' dal, narode nas drahy, vecne dal!' Jdeme zpatky od humanismu a lasky vedeni luzou z poskoku zahranicnich zajmu.

   Vymazat
 20. Toz je potreba vecistit podpetrinsko vod cizorodéch zivlo, které nám oz pres dvaopóltisice let seró na hlavo....toz kroci tergel slonce v srdci a sodlici v roce p.s.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od těch živló, které pocházíjó především od vás, tož to ja. Tak to jó. Takého trúbu Kalóska ste si meli nechat doma na pecó! Hřiba ste meli nechat zčervit v lesó. Ty pakó.
   Jak se říká, nejdříve si zameť před vlastním prahem.

   Vymazat
  2. 2:51

   Bohužel musím souhlasit. Do Prahy se stáhla pakáž z celé republiky. Morava obzvláště je v tomto ohledu patrně velmi plodná.

   Vymazat
  3. 2:51 A vy si je tam volíte, už i jejich nářečím mluvíte.

   Vymazat
  4. Kravina, v Praze vladne koalice pidistran co ukradly volby ANO a ODS! Vetsina magistratu je z Moravy - Hudecek, Hrib aj. Rodileho Prazaka tam nenajdete. To je paradox doby. Prazanum vladne anarchsticka svoloc z Moravy. A vy tady Prazanum nadavate, ze za to mohou! Jste sami ubozaci z chacharska podle reci! Neotirejte se o Prazaky!

   Vymazat
  5. My Hanáci - máme slnko v srdcu a sudlicu v rukách -.

   Vymazat
  6. 7:21
   Prdlajs, volí je převážně zrovna takoví rodem jako tihle "politici". A pokud jste to nepochopil, dělal jsem si srandu z nárečó.
   Ostatně venkov si volí svoje vlastní Hřiby, Koláře a Novotné. Jen si "tolik" netroufnou, ale pracují stejně. Jenom nejsou z Prahy.

   Vymazat
  7. 9;36
   Bohužel, ale ty Vámi jmenování byli Pražáky VOLEni!!!!!

   Vymazat
  8. Re (10:33):
   Jasně Hanáku!, a ještě jste mohl i dodat, že:
   .. deš tam nebodó, tak zaótočime (a deš bodó, tak cófnem).

   Vymazat
  9. 14:27 Toš bať. Me sme me.

   Vymazat
 21. Ježíši ta tisková zpráva je sama o sobě produktem této zvrácené doby. Kdyby Napsali zatím vandalové shodili sochu z podstavce, policie po nich pátrá, bylo by to samozřejmě pravdivé a zdaleka přijatelnější než toto výše uvedené.

  OdpovědětVymazat
 22. Když si prohlížím fotku, tak cítím, že Neruda je tu zase s námi. Ryje držkou v zemi, jako my. Viď Karle Kryle ?

  OdpovědětVymazat
 23. Zle matičko zle, demoprotektorát zde!!!!! 😡😡😡

  OdpovědětVymazat
 24. Moc pěkné jenomže realita je jiná novodobý fašouni si správně vychovali následovníky. Národ jednotný nebude o to se demožumpa a pyjáti postarají.

  OdpovědětVymazat
 25. Udělat ČFR (Českou federativní republiku) rozdělit ji na Prahu, Česko, Moravu a Slezko. A Prahu obehnat ostnatým drátem aby nikdo nemohl tam ani ven, což by bylo pro všechny strany výhodné!!! M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, okamžitě, do Prahy konečně nepoleze ten politický a jiný odpad a taky političtí voliči jich samých.
   Bůh s Tebou český venkove!! Konečně poznáš, co plodíš!!

   Vymazat
 26. Z písemného svědectví Franty Sauera ohledně stržení Mariánského sloupu v Praze.

  »To je vše, co týká se dne 3. listopadu 1918.«

  Zde připojuji jména těch, kteří byli hlavními činiteli před stržením i v den činu; jsou to:

  JAN NERUDA, Josef Tuháček, Ferda Vick, Ant. Chmelík, Karel Hrázský, Ferd. Šťastný, Kamil Neuman, Josef Bauer, Bedřich Zedniček, Adolf Racek, Havlůj, Alois Maršák, Jos. Maršák, Jara Novák, Karel Štěrba, Jan Kvičínský, Václav Hojzák, redak. Papež, Ondřej Sauer, Franta Sauer, Václav Socha, Alois Hykeš, Maštalíř, J. Kovář, Josef Auřada, Jaroslav Udržal, Antonín Ouřada, Jan Brůša, Jan Zahradník, Ant. Pelíšek, Vašek Slabihoud, A. Vohradník, Jar. Svoboda, Jos. Havlíček, Jos. Hašek a dělníci z Kapslovny a sokolové, jichž jmen neznám.

  Podotýkám, že jsou to vesměs Žižkováci, příslušníci všech socialistických směrů a většina z nich důvěrníci z kovoprůmyslových továren, jsou to poctiví dělníci, úředníci, žurnalisté, drobní živnostníci a obecní zřízenci.

  Tak vypadá ta spodina a neodpovědná — luza!

  Takže Jan Neruda se zúčastnil stržení toho sloupu?
  Pak je ovšem možné, že jeho sochu strhl po sto letech nějaký náboženský fanatik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V daném případě se ovšem jedná o pouhou shodu jmen. Básník Jan Neruda totiž zemřel v roce 1891.

   Vymazat
  2. Žadná shoda jmen, Franta Sauer si dělal z lidí srandu a jak je vidět funguje to i po 100 letech.

   Vymazat
 27. 13:56 Vzdělanče,
  Jan Neruda * 1834 , + 1891. Tak ten sloup asi ničil jeho duch.

  OdpovědětVymazat
 28. Jan Neruda zemřel 1891,tak se stržení nemohl účastnit.

  OdpovědětVymazat
 29. Za vším stojí Koudelka agent CIA, vymazat z paměti vše slovanské.

  OdpovědětVymazat
 30. Himlhergotkrucajselement, už se jednou laskavě naučte od sebe rozeznávat "Pražáky", tj. náplavy městu a místu škodící, a "Pražany", tj. lidi v Praze narozené, Vltavou křtěné a své město milující. Pražan nikdy neshodí sochu, nepůjde sprejovat na pomník Jana Husa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Praze vladne luza z Moravy, ktera slepila koalici s Piraty a vzala tim vitezstvi ve volbach ANO a ODS. Umoznuje to volebni zakon. Priste nam zde budou vladnout jini nepratele Prazanu a Prahy. Zlata Krnacova... Ten bordel a necinnost konselu skodi vsem.
   Nenadavejte Prazakum, nemohou za cachry politickych stran!

   Vymazat
 31. Skutečností je, že socha slavného básníka, novináře atd. Jana Nerudy leží v prachu na zemi.
  Proč?
  Jaká byla příčina?
  Je možné, že jeho sochu někdo strhl, například nějaký náboženský fanatik, protože se domníval, že Frantou Sauerem zmíněný Jan Neruda, tedy jmenovec slavného Jana Nerudy, který se zúčastnil stržení Mariánského sloupu, je ten slavný básník?
  Nelze to zatím vyloučit.
  Jinak.
  Napsal jsem to sice už jednou dne 20.9.2020, 14:22 hod. Ale...opakování matka moudrosti.
  Tak znovu:
  V daném případě se ovšem jedná o pouhou shodu jmen. Básník Jan Neruda totiž zemřel v roce 1891.

  OdpovědětVymazat
 32. Už pod parním válcem globalizace pomalu mizí naše symboly, historie, kultura. Opět se na tu práci nechávají najmout naši spoluobčané.

  OdpovědětVymazat
 33. Tady někdo na příspěvcích napsal :
  "Když si prohlížím fotku, tak cítím, že Neruda je tu zase s námi. Ryje držkou v zemi , jako my....Viď Karle Kryle ?!
  ... to mě přišlo hodně aktuální !

  OdpovědětVymazat
 34. Co je to za zrudy, ktere demoluji pamatniky komukoliv? Primitivni, mozna podplacena luza bez svedomi, nemajici v sobe nic krome zlomyslnosti a skodolibosti.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.