Reklama

středa 2. září 2020

Zachráníme klima zákazem orby na polích?


Ivan David

2. 9. 2020

 

Velkou část dnešního jednacího dne Zemědělského výboru nám zabral návrh Evropské lesnické strategie. Podle Smlouvy o EU a o fungování EU není lesnictví v působnosti EU, ale členských států. Přesto Evropská komise napsala tlustospis, v němž na mnoha stranách popisuje, jak jsou lesy užitečné a proč je potřebujeme chránit. Sama sebe pak v závěru pasovala na toho, kdo to umí nejlépe a rozhodně lépe něž členské státy. V houšti květnatých vět pozorný čtenář může občas narazit na několik dobře ukrytých a po textu roztroušených vět, kvůli nimž Komise tento fascikl poslancům předložila. 


Napřed navrhuje posílit mezinárodní spolupráci při výměně informací nutných k ochraně lesů. Za tímto účelem doporučuje vyslat na oběžnou dráhu unijní družici, která by z vesmíru pozorovala stav lesů. S tím lze souhlasit, protože lesníkům by skutečně pomohlo, pokud by měli informace o tom, odkud se na ně valí kůrovec a v jakém množství. Tento brouk, který likviduje stromy, totiž nerespektuje státní hranice. Stejně jako plísně, které ničí duby, nebo paraziti, kteří napadají kaštany. To však lze dělat již nyní na mezivládní úrovni a není nutné k tomu předávat řízení lesnictví do rukou Bruselu.


Drobné, ale zatraceně důležité větičky, kterými chce Komise na úroveň EU od národních států přebrat pravomoc vydávat obecně závazné právní předpisy k lesnímu hospodaření a ochraně lesů, lze najít až ke konci textu. Asi nikoho nepřekvapím informací, že jsme spolu s kolegy z frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i čeští europoslanci zvolení za SPD, předložili pozměňovací návrhy, které se snaží zamezit převedení kompetencí nad lesnictvím z národních států na úroveň EU.
Mimo jiné nás k tomu vedla obava o osud našich lesů, pokud by o nich rozhodoval Brusel. Jak by to mohlo vypadat, jsme se mohli přesvědčit na pozměňovacích návrzích, které předložili ostatní kolegové. Největší „perlou“ je návrh francouzského poslance Manuela Bomparda z komunistické frakce GUE/NFL, který v zájmu ochrany klimatu navrhuje ZAKÁZAT ORAT POLE. Planetě podle něj nejlépe pomůžeme, pokud bychom všechna pole v Evropě nechali zarůst trávou, aby se pohltilo co nejvíce oxidu uhličitého. Je paradoxní, že takový absurdní návrh předložil poslanec Zemědělského výboru a vůbec si přitom nepoložil otázku, co by občané členských států EU jedli.


Problém by teoreticky bylo možné řešit dovozem potravin. Třeba z Jižní Ameriky, jak to Komise navrhuje v obchodní dohodě s hospodářským sdružením MERCOSUR. Logicky by to však ještě více urychlilo vypalování tropických deštných pralesů, které už nyní „dělají místo“ pro pěstování plodin na výrobu biopaliv k vývozu do EU. Nejpikantnější je, že tento absurdní návrh kolega předložil v rámci lesnické strategie, která má údajně vést k lepší ochraně lesů.


Před přenosem pravomoci k lesnictví na úroveň EU varují i části textu Komise a zejména pozměňovací návrhy týkající se tzv. udržitelného lesního hospodářství. Profesionální lesník si pod tím představí sázení stromů, jejich řádné opečování, včasnou probírku tak, aby do vzrostlého stavu dorůstaly ty nejkvalitnější kusy. A také včasnou likvidaci kůrovcem napadených stromů, aby se kůrovec dále lesem nešířil. Nebo vhodné ošetření stromů proti plísním a jiným chorobám a škůdcům. 


Komise a zelení fanatici si pod tímto pojmem představují obrovské rozšíření bezzásahových zón a oblastí Natura 2000 až na 30% rozlohy evropských lesů. Vytvoření tak husté sítě chovných stanic kůrovce a dalších škůdců by vedlo k urychlení likvidaci všech evropských lesů. Kolegy z výboru jsem před tím v rozpravě důrazně varoval. Všem jsem doporučil, aby navštívili Šumavu, kde lesy kvůli bezzásahové formě ochrany totálně zdevastoval kůrovec. 


Asi nikoho nepřekvapím informací, že jsem hlasoval proti všem těmto nesmyslům. Pokud budou schváleny i na plénu, navrhnu změnu názvu Evropské parlamentu. Název „parlament“ je odvozen z francouzského slovesa „parler“, které znamená „mluvit“. Původně šlo o místo, kde se mluvilo na důležitých otázkách uspořádání společnosti. Pro ten evropský by se hodil spíše název „Papotement“ - odvozený od francouzského slovesa „papoter“, které znamená „hloupě žvanit“.

18 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=q6EzOrckz48

  OdpovědětSmazat
 2. Vypadá to že zachráníme všechno ale sami zdechneme, no co bychom neudělali pro Brusel.

  OdpovědětSmazat
 3. Kůrovec do každé rodiny!
  A důchodcům dva.

  Já bych navrhoval název sice vycházející z latiny, ale česky velmi srozumitelný: Blatement od latinského slova blatero - žvanit, tlachat, s českým "neoficiálním lidovým" překladem jako blátomet
  Případně variantu od slova deblatero, vyžvanit se - deblement, netřeba lidovou variantu ani naznačovat.

  Jak vlastně reagovat na takové ekologické návrhy z osvědčené dílny EU? Doufat v to nejlepší a vysmát se jim.
  Jakmile se zastaví nějakou dobu zemědělské práce, náprava pak bude dlouhá a těžká. Chování navrhovatelů připomíná asi takovou situaci, jako když přesuneme výrobu do Číny (nestalo se tak vlastně?) a pak se chlubíme, jak máme čisté ovzduší, ale přitom se hrozně divíme, že tu máme oteplení (jak nám tvrdí) a že nakonec přichází změna počasí a tak nějak záhadně ne k lepšímu. A také se divíme, že nejsme schopni jen tak něco rychle vyrobit, když to nutně potřebujeme. Jižní Amerika nás bude živit, ale jen prostřednictvím amerických společností, za americké ceny a zničí se bleskově velké plochy pralesů a pak se zase budeme divit, že počasí se bude chovat ještě hůř. A proto v EU navrhnou další srandovní a hloupé reformy našeho životního prostředí. Já navrhují rozkopat polovinu polí a vybudovat všude možně nové umělé toky řek a tím zase o kousek zachránit trošku více vody v přírodě z betonu, co tu mezitím bude. Snad se toho nedožiji. :)

  P.S. Doufám, a jsem přesvědčen, že "zbylý" svět z toho bude mít velkou švandu.

  OdpovědětSmazat
 4. Skvělý příspěvek, jen musím utřít slzy, co vytryskly nad poznáním, jak nebetyčna je arogance EU - jejich úředníků.

  OdpovědětSmazat
 5. Dříve emigrace do SRN a USA, dnes emigrace do Ruska, Číny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:20 A z čeho usuzujete, že tam na nás čekají?

   Smazat
  2. 23:13 Na oficielních zprávách se to nedozvíte. Dávno je vyhlášen program podpory vystěhovalectví do Ruska. Podle statistiky se do Ruska už vystěhovalo více jak 700 tisíc lidí, z toho 244 t. z Německa, 142 t. z USA, 111 t. z Anglie, 77 t. z Finska, 54 t. z Holandska, 53 t. z Francie, 8 t. ČR, 4 t. SR atd.

   Smazat
 6. Demokracie v Česku dokázala , že nedovede hospodařit jen politikařit , proto je tak velká devastace celého životního prostoru.

  OdpovědětSmazat
 7. No, řekněme si to na rovinu - potrhlí římští císařové a koně, kteří byli povýšeni na senátory, jsou jen slabý odvar dnešní EU. Tehdejší kůň byl prokazatelně méně škodlivý senátor, než stádo dnešních zbabělých primitivních politruků (nejenom) v EU, kteří jsou děsivou kombinací imbecility, otrocké mentality a zuřivé snahy se někomu zalíbit.

  OdpovědětSmazat
 8. Je to jasný bič na naší kolonii.
  lada

  OdpovědětSmazat
 9. Toz pane dochtore klima nemosíme zachranovat ale sebe ano neb klima se nás neptá a neceká, ze ho bodeme zachranovat to je kravina klima jede po svém a plní zadání ne zelatinovéch moskó ale Stvoritele......toz vypnót to a delat se to svoje zasét a sklidit sibirskó psenico poalochat penico a necekat na módra z cerné díry toz zdarec a slonce v srdci +.s.

  OdpovědětSmazat
 10. No některé věci jsme se naučili kdysi dávno pro přežití, dnes jejich zákazy a demontážemi dokážeme že jsme idioti a nemáme zde právo žít- lépe řečeno přežít.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 11. Já to mu rozumím. Dotovaně cpem do elektráren dříví. Uhlí jsme si zrušili. Až nebude co kacet. Tak budem ....... Tak se zruší pole.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak teď už zas nevím. Není on ten europarlament spíše besídkou zvláštní školy? Být jeho členem a pořád dokola "plácat prknem o rybník", to by nebylo pro moje nervy. Proto obdivuji pana Dr. Davida a vyslovuji uznání za jeho zpravodajskou službu.

  OdpovědětSmazat
 13. To zelené šílenství budeme muset zastavit až poteče Čechům do bot tak se dají na správnou cestu.

  OdpovědětSmazat
 14. Kdepak vše co vyjde z té slavné EU není jen hloupost, pod tím je vždy skryt záměr. Viz kůrovec: nedávno bursíkovci zakázali správně pečovat o lesy/lapače,feromony..nebylo nutno jen kácet a mýtit/..dnes se kvůli kůrovci zbytečně vyhlazují naše lesy a kam jde dřevo? Do Německa. Dlouhé vlaky plné dřeva tam jezdí. To samé jak s elektřinou, u nás se vyrábí, my ji těžce platíme, a kam jde za hubičku? Do Německa. Asi tak.

  OdpovědětSmazat
 15. Pokud bude zákonodárství kterékoliv (demokraturní) země svěřeno poslancům, aniž by tito nenesli vymahatelnou (trestně-právní) odpovědnost za své konání a jeho výstupy, nic k lepšímu se nezmění.
  Každý profesionál v sektorech ekonomiky (též vzdělávací soustavy a kultury ..) takovou odpovědnost nese.
  To na rozdíl od těch (vy)volených, jejichž konání nemá ani jen lokální, ale celospolečenský dosah.
  Snaha popřevratových politiků (jako byl např. J. Ruml) o to, aby jejich odpovědnost nepřekročila tzv. odpovědnost politickou, vedla (vede a zavede) celou společnost do pekel.
  Pak se nedivme, že z parlamentů, všude tam, kam až oko dohlédne, jsou v lepším žvanírny a v horším pobočky mafií všeho druhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Navíc program, s kterým jdeš do voleb, musí být alespoň v určitých bodech jasně daný a vymahatelný. Není možné, abys najednou po volných otočil. Pak samozřejmě žádné hlasování nemá smysl, je to jen podvod a komedie a vše probíhá v zákulisní režii tunelářů a mafií.

   - trestně-právní zodpovědnost politiků
   - trestně-právní zodpovědnost soudců a státních
   zástupců
   - omezený mandát soudců a státních zástupců
   - právní závaznost hlavních bodů volebního programu
   - zpřísnění a vymáhání apolitičnosti škol
   - prosazení zákonu FARA a odebrání dotací všem politicky a ideologicky působícím neziskovkám

   To je asi takový základ.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.