Reklama

úterý 15. září 2020

Západ zcela ztratil šanci konkurovat bezpečné Ruské dvouvektorové vakcíně. Odpověď západních Pharma firem: za smrt a trvalé poškození naší vakcínou bude zodpovědný občan! Primula: „Ruská vakcina Sputnik V není špatná“ Přeloženo z jeho divného jazyka: Ruská vakcína nemá konkurenci!

Redakce CZ24 News
15. 9. 2020

Tak proces britsko-americké vakcíny běží opět dál. Prý vakcínu dostal „majitel roztroušené sklerozy“. A tuto špičkovou vakcínu by měli dostat (snad) pouze zdraví lidé?

Zdá se, že naše vláda a výrobce „skvělé vakcíny“ britsko-americké AstraZeneca nám toho asi neřekly podstatně víc.

Takže skupiny, které jsou nejohroženější, by tuto vakcínu dostávat neměly? Prý je běžné, že při zkouškách vakcín se zjistí, na koho všeho se tato vakcinace nehodí. Že prý je běžné přerušení schvalování, protože sem tam někdo zemře, nebo ho to vážně poškodí. Nebo se neví. Nebo tak nějak…

Nic proti tomu, pokud je to běžné. Ale neměl by to pak výrobce občanům celého světa oficiálně oznámit než vláda podepíše s výrobcem vakcíny smlouvu?

Ta záhada se ukrývá v dodatcích, které jsou v pozadí souboje mezi ruskou a britsko-americkou vakcínou.

Agentura Reuters uvedla, že společnost AstraZeneca získala od řady států ochranu před právními následky vedlejších účinků jejich vakcíny proti koronaviru.

Státy se zavázaly, že firmě proplatí odškodnění, které budou muset případně poškozeným poskytnout.

Takže výrobce vakciny AstraZeneca je právně nepostihnutelný, pokud tato vakcína bude šmejd a poloviční podvod? Nebo jak tomu má prostý občan – neimunolog neprávník – jako jsme my porozumět?

Miliardové zisky poplynou do kapses britsko-amerického konsorcia, ale případné ztráty (mrtvé a odškodnění) zaplatí stát, potažmo občan?

Jakou další hru nebo ruskou ruletu s námi hraje Brusel, potažmo naše vláda?

Není na místě začít pozorně sledovat, proč jeden z předníc odborníků v Čechách Prymula poprvé vyslovil názor, že ruská vakcina Sputnik V není špatná?

P.S. Mě jako nezajímá, zda je to americká, či ruská vakcína. Mě zajímá rozdíl a kvalita, případně bezpečnost. A pokud veřejnoprávní média totalitně o ruské vakcíně mlčí a my vše musíme vyhledávat přimo u zdrojů, zatímco o britsko-americké nadšením kvílí, až příliš to smrdí a občan se stává pouzte rukojmím propagandy.


Vakcína AZD1222

Látku AZD1222 vyvinula univerzita v Oxfordu ve spolupráci se svou dceřinou společností Vaccitech.

Látka využívá nereplikující se šimpanzí virální vektor založený na oslabené verzi viru běžné chřipky (adenovirus), který způsobuje nákazu u šimpanzů a obsahuje genetický materiál spike proteinu SARS-CoV-2.

Po vakcinaci je vytvořen povrchový spike protein, který způsobuje, že imunitní systém zaútočí na virus SARS-CoV-2, pokud později tělo napadne.

Zdroj: AstraZeneca


Sputnik V


Vakcína používá unikátní technologii dvouvektorového lidského adenoviru, kterou na celém světě pro covid-19 nemá nikdo jiný. Vektory jsou šlechtěné viry, neschopné reprodukce, které nesou genetický materiál koronaviru.

Technologie používá dva vektory adenoviru, Ad5 a Ad26, pro první a druhou injekci. Tato technologie pomáhá překonat stávající imunitu vůči adenovirům. Rusko mělo výhodu – pro covid-19 modifikovalo existující dvouvektorové vakcíny platformy vytvořené v roce 2015 pro horečku ebola. Ta prošla všemi fázemi klinického testování a byla použita pro vítězství nad epidemií eboly v Africe v roce 2017.

Důvod, proč se ani Putinova dcera nebála vakcínu testovat.

A to nejzajímavější:
 Některé firmy kalkulovaly s cenou třeba i 100 dolarů za dávku (asi 2200 Kč), přitom v tomto případě se pohybuje kolem 4,5 dolaru za dávku (99 Kč).“ Takže i kdyby se k nám ruská vakcína nedostala, dokázala tržně zlikvidovat vysokou cenu dříve monopolního západního farmaceutického vydírání a tím pro mnohé nedostupnosti. Prostě západ už hraje vabank. A zoufalé mlčení o ruské vakcíně veřejnoprávní a ZBĚSILÉ útoky Forum 24 či Deník N či dalších vypovídají…43 komentářů :

 1. Primula: „Ruská vakcina Sputnik V není špatná“

  No přiznejme že pan Primula má koule, přiznat veřejně že něco ruského není špatného, to už v dnešní době chce opravdu odvahu.Máte můj obdiv pane Primulo, díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak souhlasím též mělo by se koukat jak je to dobré a ne politicky jako svobodník Halík.

   Vymazat
  2. Protože jsem skeptik, nedělal bych účet do dokončení všech zkoušek v Rusku. Ty mají být ukončeny asi do 1 měsíce ode dneška a v listopadu bude vakcínu možné používat plošně po celém Rusku. Tam se už jednoznačně ukáže, zda je neškodná lidskému zdraví a zda utlumí nebo úplně zastaví Covid 19. Pokud se tak stane, bude to jednoznačný (nejen zdravotní, ale i politický) úspěch Ruska a byť bude vakcína potlačována západními médii, určitě si najde cestu k lidem. Držím palce Rusku, aby vše vyšlo, jak vyjít má. Vakcína totiž může pomoci nejen Ruskému občanovi, ale celému lidstvu. Toto

   Vymazat
 2. web ústavu, který vyvinul vakcínu Sputnik V:
  https://www.gamaleya.org/

  Informace o vakcině v ruštině, lze přepnout i na angličtinu:
  https://www.gamaleya.org/research/vaktsina-protiv-covid-19/

  OdpovědětVymazat
 3. Teď je čas aby se lidé ozvaly na ochranu nejcennějšího co po životě mají a to je zdraví. Je potřeba aby byl odsouhlaseno, že občan má právo nakoupit za své prostředky léky které uzná za sobě potřebné. Nikdo nemá tu pravomoc bránit lidem v ochraně svého zdraví a nikdo nemůže zakazovat aby takové léky byly dováženy odkudkoliv. To je lidské právo.

  OdpovědětVymazat
 4. Z epidemií se stává prospěšná věc a předmět špinavého výdělku.

  Prosil bych všechny čtenáře o jejich odhad:

  - Za jak dlouho si myslíte, že se objeví nová varianta covidu, na který bude potřeba nová vakcína?
  - Za jak dlouho se objeví zcela nový vir, který opět způsobí chaos a opět se bude vyvíjet nová vakcína?
  - Pokud dojde k výše zmíněnému, za jak dlouho začne někdo vyšetřovat, jak reagovaly jednotlivé instituce a státy a kdo bránil opatřením, které by mohly omezit či včas zastavit takový virus, než se rozšíří? Pokud se o to vůbec někdo bude zajímat... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu že vakcínu mají pouze Rusové a potom nikdo v nedohlednu, asi máte pravdu. Možná dárek k vánocům ?

   Vymazat
  2. Na vasi otazku kdy se objevi novi vir, muze odpoved jenom Bill Gates.

   Vymazat
 5. Bylo by užitečné zjistit, zda-li vůbec, popř. jakou cestou, se ruská vakcína může stát dostupnou pro ty naše lidi, kteří jejímu účinku důvěřují více než-li "zázrakům" západního spolku BigPharma.

  OdpovědětVymazat
 6. Zkrátka ožralý mužik v láptích se sčotem v ruce vylezl ze zemljanky a dovolil si vymyslel vakcínu Sputnik V. Proto ho musíme potrestat, USA zavedly sankce proti ruským laboratořím které se podílejí na vyrobě vakcíny Sputnik V.

  OdpovědětVymazat
 7. Některé informace z článku o Španělské chřipce - viz odkaz
  Původně jsem chtěl něco napsat o epidemiích "podivných" již v minulosti, ale tohle je nakonec již "hotovo".

  Je přijato za fakt, že španělská chřipka z roku 1918 byla nejvirulentnější infekční choroba všech dob, ale když se ji vědci pokusili přenést z člověka na člověka přímým vpichem „infekčních“ sekretů, nikdo neonemocněl ...

  Chřipková pandemie z roku 1918, známá také jako španělská chřipka, je považována za jednu z nejhorších v lidské historii. Předpokládá se, že toto onemocnění bylo způsobeno virem H1N1, který vznikl u ptáků, a poté se v letech 1918-1919 rozšířilo po celé planetě a zasáhlo asi 500 milionů lidí nebo-li třetinu tehdejší populace planety. Pandemie z roku 1918 údajně zabila 50 milionů lidí, z nichž 675 000 bylo občany Spojených států.
  Stále existuje mnoho otázek ohledně této pandemie i ohledně viru, který ji způsobil. „Přestože byl virus H1N1, který cirkuloval v roce 1918, izolován a analyzován, není zcela zřejmé, proč se stal tak smrtícím,“ tvrdí americká Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.
  Ačkoli se věří, že virus H1N1 z roku 1918 byl extrémně virulentní a šířil se prostřednictvím kontaktu s lidmi, tato skutečnost nebyla nikdy prokázána v laboratorních experimentech. Je známo, že se vědci uchýlili ke všem možným možnostem infikování lidí virem, ale neuspěli, poté si kladli otázku, zda se skutečně šíří z člověka na člověka.
  Jordan uvádí, že ve všech pěti studiích nebyly žádné důkazy o přenosu viru z nemocných na zdravé, a to navzdory skutečnosti, že obrovské množství pacientů v akutní fázi onemocnění kašlalo, kýchalo a dýchalo na zdravé dobrovolníky, kterých bylo více než 150.
  uvedeno v recenzi publikované v roce 2008 v časopise Virology. Rosenauova studie
  ... vědci věří tomu, čemu chtějí věřit, a sice že španělská chřipka se snadno šíří z člověka na člověka, i když důkazy jasně naznačují opak.

  Očkování, ne španělská chřipka, zabilo 50 milionů lidí. (video u článku)

  http://новости-сша.ru-an.info/новости/исследования-показали-что-испанка-в-1918-не-такая-заразная-как-о-ней-говорят/
  Na tomto odkazu jsou uvedeny i zdroje informací.

  CO ASI TAK BUDOU TVRDIT A ZKOUMAT PO CCA 100 LETECH O EPIDEMII COVID19?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tažení proti očkování je lumpárna. Exhibice virových disidentů by měla být trestána 14 denní izolací a pokutou. Ono by je ta sranda přešla.

   Mimochodem: symptomy "španělské chřipky" spíš ukazují na meningitidu.


   Vymazat
  2. 21:51
   Jistě, a proto i američtí virologové pořád zkoumají, co to vlastně je a jak se to šíří, ale kdybys tam byl ty, to už by bylo jasno! Neměli tebe a Prymulu! Jsou tak neschopní, všichni ti virologové, jenom Sluníčkář ví všechno! Oni toho ví mnohem víc, než ty kdy budeš vůbec jenom vidět (skutečně jenom vidět). Chytráku, to i o tobě byly ty články o blbech a blbosti!

   Vymazat
  3. 21:51
   Á, pan policista! Dobrovolný špicl a rozumný občánek, co má stažený ocas mezi nohama. Už dlouho mně ty a tobě podobní pijou krev, ale ne tak, jak si myslíš, jen otravuješ. Bojíš se, že si neužiješ dlouhý život, běháš aspoň pro zdraví? Konzumuješ česnek, cibuli, syrové brambory, léčivé čaje, citron, pomeranče, hodně mlíka? Ne! Ty spořádaně polykáš prášky, protože ty ti ten život přece podle reklamy zlepší a zachrání!
   Drtivá většina lidí dodržuje sice vyhlášky, ale povětšinou JEN PROTO ABY JE NEZAVŘELI takoví idioti, jako ty, co by chtěli skutečnou totalitu jen pro sebe na jiné, ale sami by chtěli říci "poctivě" co chtějí. FUJ!. Jsi rodem z uličních kontrolních bodů? Či úsekový dobrovolník už za Hitlera? Nebo máš předky podobného ražení už z dob Rakousko-Uherska?
   Myslet si ale můžu co chci, a tobě je do toho velký něco, a také si myslím co chci, stejně jako řada jiných Lidí.

   Vymazat
  4. Pane Dvořáku. Nemohl byste takové lidi jako je 22:37 a 22:55 (s pravděpodobností hraničící s jistotou se jedná o jednoho člověka) blokovat? Samozřejmě názory můžeme mít různé, ale v případě tohoto individua nejde o názor. Tato persona pouze lidi uráží a nadává jim opravdu hnusně. Nového nic nepřináší. Jestli příspěvky schvalujete, tak PROČ tyhle?

   Vymazat
  5. 22:37 a tentýž 22:55 si plete svobodu s bezohledností. Nevzdělaný, špatně vychovaný sobec - rouškový disident.

   Vymazat
  6. Pane23:48 o jakém blokování mluvíte? Neprocházeli snad anonymové 22:37 a 22:55 nejdřív schvalováním správce diskuze? Protože moje jsou zveřejňované zde až po schválení!A bez ohledu jestli se vyjádřuju slušně, jestli bude vůbec zveřejněn, musím na na něj čekat i několik hodin.

   Vymazat
 8. Tak už je jasné, proč zase "novičok" :-).

  OdpovědětVymazat
 9. Je hezké jak si Rusko tahá kšandy, zatím nikdo tu jejích kvalitu v praxi nepotvrdil.
  Jak víte za kolik ji bude prodávat Západ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (21:08):
   Mýlíte se. Patrně o vakcíně Sputnik V čtete ještě méně než tu píšete.

   Vymazat
  2. Hudry, hudry, hudry, bude ji prodávat za krocana. Jinou reakci si nezasloužíš.

   Vymazat
  3. Rusko si věru má proč tahat kšandy. Už 50 zemí má zájem o jeho vakcínu. A Čína mezi nimi. Už dodává milióny dávek. Proto nám to naši "nezávislí" novináři tají. Američané okamžitě nabídli ruským vědcům z tohoto týmu pohádkové podmínky, pokud přejdou k nim. A pokoušejí se koupit vědce i patenty a získat monopol. Nic z toho se nepodařilo. A tady jsou důsledky. To je to "kroucení rukou". A tají toho mnohem více. Třeba že v neděli proběhly komunální volby a volby gubernátorů. A proč to tají? Protože vše proběhlo v absolutním pořádku a klidu. Z 18 gubernátorů jih 11 je ze strany Jednotné Rusko, z toho polovina zvítězila výsledkem přes 70%. Ale hlavně, příznivci Navalného si ani neškrtli! Tako nám tají, že v Rusku probíhají kompletní reorganizace oblastí státní správy. Naposledy to byli třeba soudní vykonavatelé, kteří nahradí všechny orgány, které se zabývaly vymáháním práva. Jsou nově zařazeni mezi silové složky, jako justiční stráž (mají hodnosti a šéf je generál) a jsou na ně kladeny vysoké nároky jako ostatní ve státní a veřejné správě (zákaz dvojího občanství, majetku v zahraničí, absolutní bezúhonnost) a na kvalifikaci. Přes 8 tisíc jim tímto sítem neprošlo. Rozsudky soudů jsou nepromlčitelné. A tak by se dalo pokračovat. Takže kdo si myslí, že Rusové žijí obavami o zdraví nějakého Navalného, mýlí se.

   Vymazat
  4. Pokud je někdo první, může tahat kšandy jak chce, představte si žeby by byla první Ukrajina. To by byly titulky : "Ukrajina, spasitel světa ". Vydržte ještě pár týdnů a budete mít výsledek třetí klinické zkoužky na 2x 40.000 lidech v RF. Opět nestačí ? Vám ji nikdo nenabízí, můžete počkat na tu naši evropskou a chválit a chválit.

   Vymazat
  5. 21:08
   To si jako myslíte, že by Rusové měli poniženě přijet přímo za vámi a předložit vám důkazy?😄
   Ale ono je to ale úplně jedno, jestli tomu věříte nebo ne, protože vám tu ruskou vakcínu nikdo nevnucuje.
   A vy se zatím můžete nechat "očkovat" vidlema, protože Západ pro vás žádnou vakcínu ještě nemá.😄

   Vymazat
  6. Homo-troubo 21:05, rusové našli velmi rychle 50.000 dobrovolníků na očkování a homozápad nemůže za x měsíců sehnat 30.000, který je nutný pro schválení. Nech si klidně napálit opičí sajrajt z BigPharma spolku. Ale je vidět, že ty jako dement to už nepotřebuješ, zbytečné.

   Vymazat
  7. 22:43
   Pohádky mám rád ,a teď tu o karkulce.

   Vymazat
  8. 22:43
   To že má zájem 50 zemí, neznamená, že je ruská vakcína účinná.

   Vymazat
  9. 8:44 rep. 8:49 - marně se snažíš podjebávat. Výsledky testů na desetitisících ruských dobrovolníků zatím vypadají slibně. Další proběhne během očkování v Indii (docela dost lidí, že) a v Brazílii (taky nezanedbatelný počet). Myslím, trolíčku, že si ještě užiješ srandy s tím svým rusofóbním mindrákem.

   Vymazat
  10. 8,44
   Na tebe je moc složitá!!!!!

   Vymazat
  11. Pro zoufalce 8:44 a 8:49 Jen Indie objednala 100 MILIÓNŮ dávek ruské vakcíny. Co se života v Rusku týče, koukněte se na ruské weby. I ty protirežimní. Na IT jich je požehnaně. Ale musíte umět rusky. Jinak zůstaňte u ČT a ve sladké nevědomosti. I ta má své kouzlo. Mozek se nemusí namáhat. Dokonce ani zapnout.

   Vymazat
  12. 8:44 Opakovaný vtip už není vtipem. "Karkulka" byla na Internetu použita tolikrát, že její další zneužití by mělo být trestné.
   Když neumíte být původní, buďte raději vážný. A tichý.

   Vymazat
  13. 8:44 a 8:49 ach vy nešťastníku. Když se pokoušíte vytvořit dojem, že vás pisatelů je víc, musíte se také víc snažit. Váš způsob vyjadřování je, bohužel pro vás, amatérský a triviální. Netlačte se do něčeho, na co fakt nemáte. Ještě by bylo zábavné, kdybyste jako sám sobě odpovídal, nebo se chválil a souhlasil sám se sebou. Ale to už tu vlastně taky bylo. Je fajn, že sem chodíte, bez vás by to nemělo ty grády. :-)

   Vymazat
  14. Snad by meli vzit ty zapadni vakciny nejdrive prave ti, co je nejvice doporucuji. Potom by se melo nejakej cas pockat na vysledky.

   Vymazat
 10. Dokonce i nemocnice v Izraeli zahájili jednání o dodávkách vakciny Sputnik V z RF, nebo žeby Izrael nechtěl čekat na tu "naši", stranicky prověřenou ?

  OdpovědětVymazat
 11. Joogíne, obdivuji tvou víru ve vědu. Mám stejné sklony, stejnou deviaci. CO myslíš, dali ty staré zachované viry ze Špitzberg či Alasky k dispozici nějaké americko-čínské laboratoři, aby na tom víc zapracovala. Co takhle Wu-chan, ráj netopýrů a luskounů?

  OdpovědětVymazat
 12. Tak to musí být Vilík Gejtsů dost zklamanej. Nacpal tolik prachů do AstraZenecy a teď mu do toho nějací primitivní Rusáci hodili vidle vynálezem vlastní vakcíny a už jí prodávají po světě. No to je teda pech, Vildo.😄

  OdpovědětVymazat
 13. Pro 23:41 Na mojí víře ve vědu není nic divného, molekulárku jsem dělal. Funguje to. Průser je, že se do vědy motají čím dál víc politici.

  OdpovědětVymazat
 14. Ja nechapu proc se trochu nezamyslite , za meho mladi Cesi byli inteligentni narod , ale asi malada generace byla GENETCKY MODIFIKOVANA!!

  Kdo investoval, kdo vyvinul a kdo ma vaccinu.
  To vse by melo byt kdo: investoval=vyvinul=ma vaccinu

  Je li to jinak , nekde je jiny problem.

  Brouk Pytlik

  OdpovědětVymazat
 15. Bude to stejné jako s výpravou na Taiwan - poškodí náš zahraniční obchod za pochvalu těch, kteří vesele obchodují s Čínou.
  Poškodí obyvatele řádně neotestovanou opičí vakcínou s pochvalu od těch, kteří si budou vesele nakupovat Sputnik V.
  Je přelidněno, na životě člověka oligarchům nezáleží, natož farmaceutickým cizákům. Budeme jim sloužit jen jako testovací králíci.
  Bill na to má celou Afriku. Myslíte, že usiluje o záchranu Afričanů, když zároveň prosazuje nutnost redukce obyvatel kvůli přelidnění?

  OdpovědětVymazat
 16. Pichnou vam sajrajt do tela a kdyz se stanete invalidou, ci zemrete, plati za vyrobce skodu stat (danovy poplatnik, t.zn i vy sami). To prece nema chybu!
  Sputnik V dokonale zkazil kseft gaunerum a podvodnikum Gatesovi a jeho kamosum vyrobcum vakcin.
  Ja si zadnou vakcinu nedam, ani tu ruskou. Jste-li zdrav, staci podpora vitaminem C a D. Berte Zinek, to pomaha. Pri tezsim onemocneni antivirotika (tablety) od doktora.
  Nejlepe je poprat se s nemoci sam a vytvorit si vlastni imunitu! Virus neustale mutuje a budete jinak potrebovat stale ockovani. A to je ucelem umeleho COVID-19, ktery vyvinuly USA a Cina. USA ho uvolnily ve Fort Detrick, Maryland do verejnosti.

  OdpovědětVymazat
 17. Nebudu věštit o účinnosti vakcín, ale budoucnost nám odpoví.

  OdpovědětVymazat
 18. Nevím. Ale vím, že u každéholéku je pžíbalový leták, který uživatele léku - nemocného upozorňuje na nežádoucí účinky léku. Je to vždy seřazeno o kolika uživatelů na sto, tisíc atd jsou takové/mekové nežádoucví komplikace. Vzpomeňte na spory rodičů s lékaři o vakcinaci dětí, neb i zde jsou komplikace, kterých se rodiče bojí - přesto, že pak nastalá infekce může mít hrozivější důsledky. Já bych s hodnocením vakcin vyčksl po prověření praxí a přál bych výrobcům a tedy vtaké Rusům, aby vakcina byla účiknná dlouhodobě a měla co nejméně nežádoucích účinků. Mořná za rok bude možné výsledky srovnávat, pokud se budou poctivě uživateli - lékaři přiznávat. ALE FARMACEUTICKÝ PRŮMYSL JE JEDEN Z NEJBOHATŠÍCH, MALÉ NÁKLADY DOKÁŽE PŘETVOŘIT VE VELKÉ ZISKY JAKO NIKDO A TAK TAKÉ TENTO PRŮMYSL I VELKORYSE KORUMPUJE V POTŘEBNÉ MÍŘE PRO ZACHOVÁNÍ SVÝCH ZISKŮ, LIDSKÉ ZDRAVÍ SEM - TAM, TO JE CELKEM FUK..

  OdpovědětVymazat
 19. Jak by mohla být španělská chřipka ne nemocí, ale otravou z očkování? V USA města s včasným zavedením roušek měla méně mrtvých než ostatní města. A po 1. světové válce nevěřím, že by svět byl tolik globalizovaný, aby všechny válčící strany očkovali stejnou vakcínou.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.