Reklama

úterý 8. září 2020

Zemědělský výbor EP „vykuchal“ Zelený úděl

Ivan David
8. 9. 2020

Po několikadenní přestávce nutné k ručnímu přepočítání hlasů odevzdaných ke každému z téměř 500 pozměňovacích návrhů velká většina členů Zemědělského výboru Evropského parlamentu schválila „vykuchání“ návrhu nařízení o Stanovení rámce pro dosažení klimatické neutrality a přezdívané „evropský právní rámec pro klima“. Pro návrhy na vyškrtnutí pravomoci Komise ukládat občanům, firmám a členským státům povinnosti nebo zákazy formou prováděcího nařízení Komise – tedy bez souhlasu europarlamentu a členských států v Radě – hlasovalo 40 poslanců. Proti bylo pouze 5 poslanců za Zelené, v jejichž řadách působí i čeští Piráti. Zdrželo se rovněž 5 poslanců.

Na plénum europarlamentu tak míří návrh, aby Komise nemohla cokoli činit sama a bez kontroly, ale aby naopak každý svůj návrh na zákaz nebo nucení občanů členských států musela předložit k odsouhlasení europoslancům a ministrům členských států v Radě. Pokud by návrh Zemědělského výboru potvrdili na plénu i ostatní poslanci, s vysokou mírou pravděpodobnosti by to znamenalo konec nebo aspoň výraznou redukci Zeleného údělu.

Komise se návrhem nařízení o právním rámci pro klima pokusila o „legislativní puč“. Pokud by nařízení prošlo v podobě, jak je Komise předložila, získala by unijní exekutiva stejné pravomoci, jako měl nacistický diktátor Adolf Hitler. 

Skutečným cílem právního rámce pro klima je dát Komisi možnost obejít hlasovací procedury a svým prováděcím nařízením uzákonit věci, které by při běžném hlasování v Radě a v Evropském parlamentu nikdy nemohly být schváleny. Komise již opakovaně avizovala, že v rámci snah o nahrazení fosilních paliv „ekologickou“ energií z větrných turbin a solárních elektráren hodlá zavést ekologické daně, které by zdražily motorová paliva až na 100 Kč/l. Podobně chce Komise zdražit i vytápění a ohřev vody teplárnách výrobu elektřiny.

Zvláštní metanovou „daní z prdu“ by Komise chtěla zdražit maso hospodářských zvířat. Tyto daně by podle jejích představ měly být placeny rovnou do bruselského rozpočtu. Doposud však v Radě ministrů financí každý návrh na zavedení podobné ekologické daně některý z ministrů vetoval. Pokud by bylo nařízení o právním rámci pro klima schváleno v podobě, jak je předložila Komise, mohli by komisaři obejít ministry a daně na občany a firmy uvalit bez souhlasu členských států.

Většina členů Zemědělského výboru si naštěstí včas uvědomila, že by to vedlo k velmi rychlé likvidaci evropských zemědělců. Bez hospodářských zvířat, které chce Komise zdanit „prdící daní“ by nebyl hnůj. Což by vedlo k vyšší nutnosti užívání minerálních hnojiv a k rychlé degradaci půdy. Nakonec by se ze Zeleného údělu radovali pouze dovozci potravin ze zemí mimo EU. Zemědělský výbor proto s velkou převahou odhlasoval sadu pozměňovacích návrhů, které tuto extrémně nebezpečnou pravomoc, kterou si chtěla Komise uzurpovat, exekutivě berou. Pokud návrh výboru podpoří i plénum, bude muset Komise předkládat k odsouhlasení Radě a europarlamentu návrhy všech změn právních předpisů, které bude chtít provádět. 

V Radě by u daňových otázek nadále platilo právo veta. Komise si chtěla diktátorské pravomoci přisvojit mimo jiné proto, že má oprávněné obavy, aby jí europoslanci a ministři členských států Zelený úděl „po součástkách“ postupně nehodili do koše. Pokud se o každém zákazu, zdražení nebo příkazu něco nevýhodného používat, bude v Radě v EP jednat normální procedurou, budou mít zástupci průmyslových svazů a odborových centrál, které by takové nařízení poškodilo, možnost přesvědčovat poslance a ministry aby je neschvalovali. Tomu se chce Komise vyhnout a chce rozhodovat sama a bez kontroly.

Podle dosavadních velmi hrubých odhadů by zákaz používání uhlí znamenal likvidaci stovek tisíc pracovních míst. Zákaz používání zemního plynu by zdražil životní náklady domácností o desítky tisíc korun ročně. Techničtí vědci již prokázali, že přechod automobilů kompletně na elektromobily je technicky neproveditelný. Pokud na něm bude Komise trvat, tak by to vedlo k likvidaci milionů pracovních míst v automobilkách a v návazných firmách. A navíc by drasticky zdražilo ceny elektřiny. Prakticky každý z návrhů Komise obsažené v Zeleném údělu znamená existenční ohrožení pro miliony zaměstnanců a pro tisíce firem.

Je logické, že odboráři zastupující zaměstnance, kteří by podle návrhů Komise měli přijít o práci, budou proti těmto návrhům bojovat ze všech sil. Stejně tak je logické, že se hrozbě likvidace budou ze všech sil bránit i podniky, jejichž existenci by ukončily záměry obsažené v Zeleném údělu. Jenže všichni tito lidé platí daně, z nichž členské státy odvádí do Bruselu příspěvky do rozpočtu EU. A z toho rozpočtu je placen jak europarlament tak i Komise. A ti co platí daně, mají právo na spolurozhodování. Aspoň cestou svých volených zástupců. Komise je nevolený orgán a jako taková by měla brát ohled na názory daňových poplatníků a nechovat se jako diktátor. Včera jsme k tomu na Zemědělském výboru dobře nakročili. Držte nám i sobě palce, aby návrhy na „vykastrování“ Zeleného údělu potvrdila i většina našich kolegů na plénu.


31 komentářů :

 1. Co je Uršula z Lejna vlastně zač? Má být Evropa znovu nacistická?
  https://www.youtube.com/watch?v=Wu7DztcylyI

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:53
   Komolit jména druhých, jsme dělali tak do třetí obecně.

   Vymazat
  2. 17:32
   Vaše jméno?

   Vymazat
  3. Chápu, protože čtvrtá obecná již byla nad Tvoje síly.

   Vymazat
  4. 17;32
   Tak daleko, že jsi to dotáhnul????!!!!! 😂😂😂

   Vymazat
  5. za takové demokratické praktiky si nic jiného nezaslouží.

   Vymazat
  6. TOTALITA ZAČINA NENAPADNĚ

   https://pravyprostor.cz/totalita-zacina-nenapadne/#comment-1157802

   https://www.youtube.com/watch?v=lyH5995aby8&ab_channel=Moravsk%C3%BDTroll …

   POKUD NECHCETE ISLÁM, PROČ JSTE NÁS SEM PŘIVEDLI, VY PSI?

   https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-pokud-nechcete-islam-proc-jste-nas-sem-privedli-vy-psi/#comment-1157807

   Vymazat
 2. Novodobá totalita se dere k moci to nesmíme připustit aby jsme se nemohli ani najíst nebo si zatopit. A zlikvidování tolika pracovních míst je též nepřípustné pryč s šílenci z eu. Pokračujte v dobré práci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jasně unknowne (11.06) - nesmíme...musíme...nepřípustné... a co ty, už zbrojíš? Už děláš dobrou práci? Asi jo - už ses naučil třískat do klávesnice, to je dobré znamení.

   Vymazat
  2. 12:09
   Chudáčku.

   Vymazat
  3. 12:09 Běž někam pyjáte mě tím provokováním nerozbrečíš nás je většina. Dobrou práci dělá pan David pro České občany. Až mě přestaneš bavit tak na tebe nebudu reagovat.

   Vymazat
  4. Jo - jo - většina, máš pravdu "unknowne" 21.57.Máš na mysli tu "většinu", co bez dřepění u PC a psaní ptákovin by nemohla existovat? Tak to tě zklamu - u PC dřepí jen pár lidí. Denně ti samí. Možná duševně nemocní, závislí na čtení internetových blábolů a psaní svých vlastních blábolů. Jiné aktivity už neznají. Ale na druhou stranu - jestli vás to pořád baví, tak proč ne? Vyřvávání bojových hesel od počítače je určitě děsně užitečné, a zvedne lid k boji. Ale pro život radostnější by bylo vybarvovat nějaké medvídky, čímž se zabavujou lidi v důchoďácích - náladu mají určitě lepší, radostnější, než když se pořád hýkají bojová hesla. Tak - zalez si mezi tu svoji "většinu" a měj se "neznámý" bojovníku.

   Vymazat
 3. 11,06
  Totalita s plnou držkou demokracie podle vzoru amiokupantů a fašoEU!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano anonyme 12.02 -ale s podporou "lidí"! Ani ten podělanej puč v roce 1989 by byli neuskutečnili bez podpory lidí. Ty museli nějakou dobu oblbovat, i když to divadlo o svobodě a demokracii na náměstích bylo pak samo o sobě oblbující - každej věřil, že konečně zbohatne, že se doškrabe k nějakému majetku, funkci, pozici, postavení.... ach bože! Takže - jen touha lidí po majetku, vedla k jejich zkáze, ačkoliv myslím, že dobře věděli, co je "západ" a kapitalizmus za ksindl - přestali si vážit svých ničím nenahraditelných vymožeností, a šli do toho jak tupé ovce na porážku. Dnes čumíme na ty naše nadlidi, kteří si žerou a rochní z naší práce, hlavně mají plnou hubu demokracie a spravedlnosti a další a další ... žvásty, a když mají obyčejným občanům přidat nějakou kačku, kroutí se jak nabodnuté žížaly. Přidat justiční, a jiné byrokratické havěti, jim takové problémy nedělá. Starají se jen o hnědé parazity - to totiž mají nařízeno ze "západu" tam se taky musí starat o svoji černou havěť, tak abychom viděli, jak to ve skutečnosti funguje. I s těma žvástama o "diskriminaci" - hnědej mor má právo veta i v mediích - sprostě nadávat a urážet se smí jen prezident. Konečně, nemusíme daleko. Už je z nás "západní stoka" se vším tím smradem a padajícími hovny.

   Vymazat
  2. 16:36
   Dlouhé, leč pravdivé!!!!

   Vymazat
  3. 16:36
   Smim se zeptat a jak žije bez těch hnusných peněz vy?
   Opravdu komentář na úrovni.

   Vymazat
  4. Zkrátka, zapomněli lidu vysvětlit, že “každý” v ekonomii nefunguje. Po roce 1989 každý sám sebe v té džungli prodal, jak uměl. No a když se prach po deseti letech usadil, každý mohl udělat svoji osobní inventuru, jak se chytil. Jasně, že ne všichni měli stejnou výchozí pozici. Nejlepší to měli lidi v PZkách, které si okamžitě rozebraly firmy, které tu zakládaly filiálky. (A podvodníci a estébáci, ovšem to je jiná kapitola).
   Já měl typické srovnání v rodině. Otec byl technik, po převratu měl pár zajímavých míst, ale vše to byl lepší průměr. Zato máti byla už v roce 1990 obchodní ředitelkou české filiálky jedné z největších kosmetických firem. Rozdíl v příjmech minimálně pětinásobný. Oba nestraníci celý život, bez složky u StB, čili obyčejní slušní lidé. Prostě jiné povahy, to je všechno. Každý je tím, čím chce být. Jediná překážka je v hlavě každého z nás.

   Vymazat
  5. Odpověď na otázku anonyma 20.26 - asi budete nějaký ten pan domácí, co odírá nějaké chudáky o nájem za jakousi špeluňku? Tak tedy - to o penězích - ne hnusných. Ano,i před rokem 1989 existovaly peníze, a všichni jich měli tolik, aby se slušně uživili, aby uživili svoje rodiny, měli zajištěné důstojné bydlení, právo na práci a bezplatné vzdělání a lékařské ošetření. A taky kultura - zájezdy - cestování - a tak dále. Všechno bylo pro každého dostupné. A pak je ještě takzvané chamtění po majetku, kdy postižený jedninec je schopen čehokoliv pro pocit, že je milionář, pracháč, patří mezi elity, může všechno,žok peněz, pupek vyžranej jak pytel na hady. To vůbec nikdo z lidí na celém světě k životu nepotřebuje, nicméně postižení jedninci po tom prahnou a jdou za tím přes mrtvoly. Třeba zničit všechny a všechno - jen když já budu pracháč! Pak zaleze za vysokou, opancéřovanou zeď, z oken vystrčí kamery, a obstará si k hlídání deset psů. Bezva život!

   Vymazat
  6. 11/29

   Mohu vám jen napsat, že nikoho neodiram,ke svému slušnému majetků jsem přišel několika lety hodně hodin strávených V praci
   T
   vaše ubohé výlevy,jako právo na práci,jsou jen pro smích.
   A jak se zivite vy

   Vymazat
 4. Jako vždy ubohé amio.

  OdpovědětVymazat
 5. Pořád na jedno (brdo), vyhladovět, zničit a rozesrat. Poté určit jediného viníka a tou zbědovanou smečkou v režii velikého "all alách Oláh" zase válčit.
  Vykašleme se na volby, nevolíme, musíme získat zk. O referendu , tam je síla

  OdpovědětVymazat
 6. EK by neměla mít právo navrhovat zákony. Měla by hlavně kontrolovat dodržování stávajících zákonů a ne Evropany stále více svazovat novými omezeními.
  Ty návrhy by měly vycházet od premiérů evropských států, kterým by to měl nejdříve schválit jejich domácí parlament. Samozřejmě, že když by nechtěli být za šašky, tak by si nejdříve zjistili názory ostatních zemí.
  Evroposlanci by poté měli hájit zájmy svých států v EU a ne zájmy té EU. To už by trochu připomínalo demokracii. P.K.

  OdpovědětVymazat
 7. Jak se dnes a denně přesvědčujeme, Hitler nemohl být bezdětný. Nenechme se zmást jinými tvářemi, vlajkami či ,,hymnami". Doufám, že nás minulost dostatečně vyškolila !

  OdpovědětVymazat
 8. Komise by měla být za pokus o "legislativní puč" okamžitě odvolána a její členové exemplárně vyobcováni ze slušné společnosti. Podobná drzost by přece neměla být tolerována, už z preventivních důvodů...

  OdpovědětVymazat
 9. Jak by mohli zakázat plyn? Vždyť teď dávají dotace na plynové kondenzační kotle. Proč by to dělali? Vždyť rozvodná soustava by to neutáhla. Jeden z důvodů, proč v Kalifornii kolabuje síť, je kvůli horkému létu, kdy klimatizace jedou naplno. A u nás je klimatizovaných prostor taky čím dál tím víc. Jedna věc je elektřinu vyrobit, ale rozvodná soustava je věc druhá. Většina příbytků nemá ani potřebný příkon, aby to utáhlo turbocharger, topení/klimatizaci a ještě domácí spotřebiče. Bez plynu ani náhodou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepropagovali snad svého času elektrické vytápění... aby potom násobně zdražili elektřinu?

   Vymazat
 10. Čtyři a půl milionu exekucí, co dopadnou jako kladivo. Rozpadlé rodiny, ztracená důstojnost, lidé končí na ulici. Poslankyně Šafránková od Okamury už toho má dost

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ctyri-a-pul-milionu-exekuci-co-dopadnou-jako-kladivo-Rozpadle-rodiny-ztracena-dustojnost-lide-konci-na-ulici-Poslankyne-Safrankova-od-Okamury-uz-toho-ma-dost-636381

  Totalita a zničené životy: Zeman podpořil, mluvili Vitásková a Okamura. Jak v ČR ,,funguje" právo

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Totalita-a-znicene-zivoty-Zeman-podporil-mluvili-Vitaskova-a-Okamura-Jak-v-CR-funguje-pravo-636322

  Lůza volí ANO a SPD, diky Bohu za EU. Učebnicový příklad dnešního korporátu, píše Petr Hampl o upřímné chvilce bankovního ředitele

  OdpovědětVymazat
 11. Kalifornská legrácka je to, že blackout nastane navečer, když sluníčko přestane svítit na panely ekologizované energetiky.

  OdpovědětVymazat
 12. Toto celé je z pera Martina Bormana nebo Adolfa Hitlera?Pokud se lid nevzbudí a nepostaví se fašizující EU, skončíme v hladomoru a ve větvích stromů!

  OdpovědětVymazat
 13. Fašo EU drsně likviduje autoprůmysl a energetiku.Na prdění se už nedostane, neboť toto úplně stačí, aby se EU nadobro rozpadla.Jaký stát na zeměkouli může vytvářet bohatství a prosperitu bez ropy, uhlí, plynu a dalších zakázaných strategických surovin, které nelze ničím nahradit?

  OdpovědětVymazat
 14. 13:37
  Se starým autem se dá ještě dlouhé roky jezdit ,stáří vozového parku nám po převratu narostlo. Ale blackout společnost rozvrátí. Tak jako platí v automobilové dopravě, že dopravní zácpy ve městě nejdou odstranit rozšířením silnic (rozhlédněte se po příkladech), tak důraz na větrníky a fotovoltaiku skončí blackoutem a nástupem kriminálních skupin, které z blackoutů budou živy.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.