Reklama

středa 9. září 2020

Zpracovatelé Sputniku V jsou připraveni učinit vakcínu dostupnou pro celý svět

10. 9. 2020 russian
Tvůrci vakcíny proti COVIDu-19 Sputnik V vyjadřují připravenost učinit preparát dostupným pro lidí na celém světě. Prohlásil to ministr zdravotnictví Ruska Michail Muraško.

"Rusko jako zpracovatel první vakcíny proti COVIDu-19 na světě zapojuje do jejího výzkumu i další země, které mají zájem ji použít pro vakcinaci obyvatelstva. Tvůrci Sputniku V jsou otevřeni dialogu a připraveni učinit vakcínu přístupnou pro lidí na celém světě", cituje agentura RIA Novosti Muraška.

V červenci SZO sdělila, že zpracovávaná vakcína proti koronaviru musí být dostupná pro všechny.

Tamtéž se konstatovalo, že stále více zemí se vyslovuje pro to, aby tvořená vakcína byla brána jako "globální společenské blaho".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

86 komentářů :

 1. Rusové jsou naivní , nakonec každé úmrtí na západě bude bráno jako následek aplikace té vakciny !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať si každý vybere, buď to či ono. Pak si může stěžovat na lampárně. V ČR nám strčí nějakou "emerickou" a ta bude ta nejlepší, ale napřed musí "půl národa zemřít". Nechci šířit žádnou hysterii, ale zkušenosti posledních 30 let hovoří. Byli jsme bramborářská velmoc a nyní brambory dovážíme, dovážíme maso, vejce, ale dovážíme je demokraticky a svobodně a ne totalitně.
   A uzeniny? To je hrůza hrůz, samé cizokrajné názvy, ty trochu ujdou, ale párky nechce žrát ani Puňťa z Slunce, seno jahody.

   Smazat
  2. Nemějte obavy, že by se ruská vakcína dostala na západ.
   Ostatně USA už před měsícem uvalily na firmy, které tu vakcínu vyrábí sankce.

   Smazat
  3. 0:04
   Naprosto s Vámi souhlasím.

   Smazat
  4. někde v diskuzi jsem četl (nevím jestli to je pravda - ale nápad je to dobrej) že na Slovensku založili cestovní kancelář (myslím že se nazvali sputnik V) , která se bude specializovat na vakcinační zájezdy do Ruska - i s vydáním oficiálního dokladu o vakcinaci dotyčného

   Smazat
 2. Dejte ji panikářům, ať je konečně klid a můžeme normálně žít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:05 Vy asi nebudete ani senior, ani člověk pracující ve zdravotnictví, že? A co takhle vakcínu proti pravým neštovicím, taky byste nechal na jen na zájemcích? A co černý kašel? Ve Švédsku to před lety zkusili, vždyť se přece ta nemoc už nevyskytuje, že? No a pak se vzápětí nestačili divit, jak měli plné ruce práce. Bralo to samozřejmě jen neoočkované děti a léků pak rovněž neměli sdostatek. Tak experiment skončil jen malou publicitou ve světě. Toto vím jistě, mám ve Švédsku kamaráda pediatra.
   Do Afriky vás nepustí přes hranice bez očkování proti žluté zimnici. Prostě nepustí. A je to jedna z nejnáročnějších vakcín. Živá. Až deset dní se můžete potýkat s problémy. Tak dejte panikářům svátek. A až přijde na vás ta "rýmička", tak si ji užijte. Popřípadě trvalé následky s usazeným virem na srdci, či jiném orgánu. Příliš se o tom nemluví, to by pak mohl být jinej fičák a počet panikářů by se mohl nezvládnutelně rozrůst. Jistě čtete o Covidu na internetu a berete si ze všech, často protichůdných názorů, jen to, co vám osovbně vyhovuje. Ale to neznamená, že zrovna to není pitomost.
   A nebojte se, očkování v prvním valu nebude stačit pro všechny zájemce. Panikáře. Ale vy se ROZHODNĚ očkovat nedávejte. Mohl byste se stát autistou, hliník by se vám mohl usadit na mozku a ještě byste byl očipovanej...he?

   Smazat
  2. Tak si podejte žádost. Každý nemá smlouvu s Čerty, ani glejt o neútočení se Smrťákem, jako vy a vám podobní.

   Smazat
  3. noviczech
   ...pane, souhlasím s vámi!
   Zamysleme se, kolik má lidský život cenu? Za režimu mám dojem byl ceněn něco přes milión korun! Tehdy, vysoké číslo. Velmi vysoké.
   A teď, po roce 1990 se v naší zemi začaly utahovat opasky a lidé, hlavně staří umírali v nemocnicích a pečovatelských domech velmi často na málo péče! MUSELO SE ŠETŘIT! Kolik měl tehdy život cenu? Dnes "údajný covid" zničil hospodářství, kolik lidí si vzalo život kvůli svému finančnímu krachu?
   A na druhou stranu, ať nám řeknou lékaři, co by bylo, kdyby se nenosili "náhubky" a hospodářství by jelo dál, vymřelo by plno lidí?
   Můžeme vůbec těmto politikům věřit? Napřed zakázali žárovky, i přes varování vědců, že diody ničí hlavně dětem zrak! Pak zakázali kouření a to i ve vaší soukromé restauraci! Teď nám zavřeli hubu rouškou, co bude dál? Kolik "omezené svobody" vydrží člověk ve svobodné demokratické zemi?
   Jak dlouho si toto necháme líbit?????

   Smazat
  4. noviczech
   ...a ještě dodám, jedete obcí a všude vám ukazuje radar rychlost. A nedej Bože, trochu překročíte, už vám bliká a píše zpomal, nebo napíše i spzetku, čekám jen, kdy se objeví hlaveň samopalu a uslyším ra,ra,ra,ra...(..a on to byl pošťák..), a bojím se, že přijde doba, že děti budeme muset krmit jen určenými potravinami. Pomalu a jistě se z této planety stává koncentrační tábor za podpory těch co si nacpou do hlavy (ne do mozku, oni ho nemají) zprávy ČT1.

   Smazat
 3. Vedoucím obranných oddělení zemí SNS, CSTO a SCO a Republiky Srbsko, byla předložena první registrovaná ruská vakcína na světě proti nové koronavirové infekci CoViD-19.

  https://www.youtube.com/watch?v=gKoYG-Ue4x8&feature=emb_logo

  OdpovědětSmazat
 4. Utrpěl jsem dnes "rozhovor" na TV Novasoroš Korantenga s premiérem a přeji mu to, co Novotný presidentovi a premiérovi, naprosto nechutné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja. Ten Sorosův mulat je jako BLM Moravec...

   Smazat
 5. Kolonie nazývaná čr, nemůže přece bez souhlasu svého protektora nabízenou vakcínu takto drzým způsobem, navíc od celodemozápadoboha označovaného za našeho nepřítele nonplusultra ! Nebo to bude se zkřípěním demostran povoleno, aby eu nevychcípala-pardon, omluva - nezaklepala svýma starýma bačkorama ? Nebo jak to je správněji - bačkorami, papučemi ?

  OdpovědětSmazat
 6. Vláda pošle stařenkám a staříkům respirátor a pět roušek, místo aby koupila nabízenou ruskou vakcínu. Fuj, jak mne mohla napadnout taková hříšná myšlenka. Kene, pokorně se omlouvám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5,36
   Jooooo,ministrant zdravotnictví a jeho expert na VŠE Primulos.....škoda,že mají místo mozku Mozkomora!!!!.-/

   Smazat
  2. Proč ruskou technologii do Temelína dallších JE, nebo dokonce ruskou vakcínu?
   Jak by k tomu došli USAci a jejich vyvolení akcionáři a skrytí vládci?
   Co by si počali s jejich superpředraženými šmejdy z Westinghouse a z amerických COVID laboratoří? VŽDYŤ BY LIDÉ, I BOHATÍ AMERIČANÉ, PŘIŠLI O PENÍZE!

   Smazat
  3. Pro 10:16, protože demokracie něco stojí. Přece si ji nenecháme ukrást, to radši celý průmysl, zemědělství, služby i duši. Protože když padne "bašta demokracie", tak asi skončí svět "jak jej známe". Za nějaký menší Černobyl v místě, které se do té doby zvalo T????, jak to vlastně bylo?, a nebo pár šílenců po vakcíně, to snad stojí? A při svém pobytu v NL jsem potkal řadu případů potomků svých místních sousedů, poškozených vakcínami. Je to tam tradice, jedno dítě geniální, druhé na hraně demence. Inu tak to ve světě chodí

   Smazat
 7. Na co se posílají roušky důchodcům? Myslím si, že by bylo lepší, tyto roušky poslat důchodcům a personálu v domovech důchodců. Ti kteří žijí v soukromí, si s tím poradí.
  Hlavně nechci bojovat proti důchodcům.
  Když mají obce peníze na kapličky, tak peníze na roušky také mají, musí se jen chtít.

  OdpovědětSmazat
 8. Ještě se nic nestalo a už nejde o vakcínu samu, ale o politiku, do které je už místem svého zrození determinována a vybavenaná pro politický boj svým odesílatelem. Kéž by jednou skutečně šlo o podstatu a ne o snahu všechno přemalovat.

  OdpovědětSmazat
 9. Je aspoň vidět kdo to s lidmi myslí dobře my ten rádoby západ si počkáme na drahý výtvor od gejce.

  OdpovědětSmazat
 10. Kéž by na zdejším MZdr zvítězil rozum nad rusobobní "ideologií". A zejména nad hrabivostí epidemiologů-zlatokopů, kteří jsou na vakcinaci tržně zaháčkováni u těch, kdo jim sypou. Bokem.
  Raději ruskou dvojvakcínu než rizikovou a narychlo ušitou "na míru" od některé ze západních farmaceutických.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,39
   Modlíte a přejete si zcela zbytečně!Idioti spolupracující s farmalobby PŮJDOU PROTI VLASTNÍM LIDEM KDYKOLIV hlavně,že budou mergle!

   Smazat
 11. Jeden velký+ covid má, a to-naše mladé rodiny všude kolem nás zjistili,že NEPOTŘEBUJÍ nový U-founy,PC,všechny ty elektronické cetky,značkové boty,trika..Dokonce objevili krásu opečených špekáčků,spaní ve stanu,bágl na záda a s dětmi na tůru. Mladé maminy objevily zavařování, pěstování mrkvičky a bylinek na zahrádce. Pečou a vaří. Dokonce-objevily krásu starých knih a ČTOU!! i dětem. Děti zjistily jak se hraje cukr,káva,limonáda,čaj,rum,bum..jak se skáče guma a hraje vybíjená. A-světe div se- ŠETŘÍ A SPOŘÍ! Covide díky.

  OdpovědětSmazat
 12. Zásadně nic z Ruska nebrat! My v EU si počkáme na tu naší ze západu. Jen se její vývoj krapet zaseknu.

  Přesto jí ale EU už koupila-objednala 300 mil. kousků.

  Čtěte:
  https://aeronet.cz/news/astrazeneca-zastavila-testovani-sve-vakciny-azd1222-na-covid-19-v-posledni-3-fazi-klinickych-testu-kvuli-vaznym-vedlejsim-ucinkum-u-dobrovolniku-ve-zkusebni-skupine-ve-velke-britanii-podle-uniklych/

  OdpovědětSmazat
 13. CNN Prima uvádí mimo jiné velice zajímavý vědecký pořad "Svět vědy". Světe div se, ten pořad je Ruský. Zde je odkaz na díl o vývoji vakcín v Rusku. Všem doporučuji.

  https://cnn.iprima.cz/porady/svet-vedy/valka-lidstva-s-viry

  Jinak i další díly jsou velice zajímavé. Například o raketových motorech (díl Vesmírná turistika), ale i další.

  Doporučuji zejména všem našich spoluobčanům, kteří jsou stále ještě přesvědčeni o tom, jací jsou ti "ruští mužici burani ze zemljanky".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak v každém případě přes to jejich úžasné zdravotnictví a farmaceutickou vědu umírají o 7 let dříve než Češi, o 9 let dříve než Němci a o 12 let dříve než Japonci.
   Takže ano, specialně ve zdravotní péči Rusko prokazatelně JE rozvojová země.

   Smazat
  2. 12:42 vaše tvrzení má ale jednu vadu. je nutné se také zamyslet se nad tím, že u nás staří lidé umírají možná déle, ale v různých hospicích a podobných zařízeních. Co je do života, když dotyčný(á) leží několik let v posteli a neví o sobě? A úplně na závěr a to platí pro mnoho diskutérů, nemontujte se do Ruska, hlavně ne pod praporem lidských práv, pravdy a lásky.Namnoze rozšiřovaných na křídlech bombardérů.

   Smazat
  3. 13,53
   Vždyť on ví o zdravotnictví totéž,jako impotent o souloži....všechno má z doslechu!!!!!.-)))))

   Smazat
  4. Pro 12:42, četl jsem kdysi údaje o očekávané délce života, v RF byl průměrný věk u žen srovnatelný s našim, hůře na tom byli muži. Inu kultura pití vodky se výrazně projevila na délce života. Tehdá (před ca 15 lety to bylo kolem 60 let, takže těch 7 let co uvádíte je již pokrok). Zajímavé na statistice bylo, ře v Íránu, kde se téměř nepije byla statistika pro ženy i muže skoro stejná, ale i tak byla průměrná délka života nižší než u nás.

   Smazat
 14. Obhajoba tradičních hodnot je extremismus? Trikolóra reagovala na výpady Pekarové z TOP 09

  https://cz.sputniknews.com/politika/2020090912493576-obhajoba-tradicnich-hodnot-je-extremismus-trikolora-reagovala-na-vypady-pekarove-z-top-09/

  Incident nad Baltským mořem. Ruská stíhačka Su-27 zachytila americký a švédský průzkumný letoun. Video

  https://cz.sputniknews.com/videoklub/2020090912494270-incident-nad-baltskym-morem-ruska-stihacka-su-27-zachytila-americky-a-svedsky-pruzkumny-letoun/

  OdpovědětSmazat
 15. Za pozornost stojí, že Peskov řekl, že vakcina EU je odvozena z opic, kdežto Sputni z člověka. To odpovídá rozdílu západního a východního pojetí. Na Západě platí Darwinovo a Marx-Engelsovo dogma o původu člověka z opice, na Východě opičí původ lidí nařízen není. Taky prý nové ceny Oscara budou udíleny jen těm filmům, které nebudou diskriminovat menšinu vyšších opis (t. j. rovnoměrné zastoupení goril, šimpanzů a snad i orangutánů spolu s homosexuály, cigány a černochy). Tolik poslední kovidální a koitální informace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 10:29, trochu se mýlíte, odpověď je ve vtipu "Maminko, jak to je táta říká že jsme se vyvinuli z opice a ty, že nás stvořil Bůh? Víš dcero, každý mluví o své rodině"
   Takže si to přeberte sami, na Východě věří v maminčinu variantu a na západě ve variantu tatínka. Očkovat se nechci dát, Ruská vakcína dostupná zde nebude a té západní se bojím, inu po školství v inkluzi se ani nedivím, že o ní zprávy připomínají neúspěch a pokus o masovou vraždu v přípravě. A ostatně, ani proti chřipce se nenechávám očkovat a voilá, nemocný stejně nejsem.

   Smazat
  2. 13,49
   Na západě jsou lidé zrozeni ne z opice,ale rovnou z BLBCE....bohužel,od roku 1989 jich přibylo i V Čechách!!!!!.-/

   Smazat
  3. 14/55
   Tebe tipuji na ruského idiota.

   Smazat
  4. Vidíte a zrovna statistika kolik v které zemi je idiotů, nám chybí. Bude to chtít semafory. Na jinéím místě jiný odborník píše, že Rusové umírají jako mladí a z toho by mnělo plynout, že daleko více idotů, dementů a alzheimristů bude v USA, kde se dožívají vyššího věku. No, ale někdo namítne: nejvyššíhio věku se dožívají Kubánci a kdo tam byl, potvrdí, že jsou to veselý a rozumný národ, který vede život v úsměvu s hudbou a tancem, který dementy a idioty nevyrábí.

   Smazat
  5. Zatím ruská vakcina u nás není a západní kapitál udělá vše pro to, aby tuto vkcinu "světově znemožnil". Farmacie, to je snad vůbec nejvěší byznys. Kdo neví, tak nechť vezme na vědomí, že u volně prodejných léků jsou ceny nadsazeny běžně deseti, ale často i poadesátinásobně nad cenou výrobní. U léků na předpis je to přece jen skromnější a léky jsou nadhodnoceny cca 10 x. To jen aby jste věděli, za co dáváte doplatky a pak jak vypočítávají v pojišťovně tzv. započítatelný doplatek. Není vyjímkou, že zaplatítě 500 Kč a ten "započítatelný" je Kč 50.-

   Smazat
 16. No a člověk by si myslel při všech těch medových řečech Západu o člověčenství, že ty své kecy dokáže právě v této kritické situaci a že nabídne OSN spojené síly ke zdolaní epidemie např. právě spojením výzkumu, testování, pživýreoby vakciny a očkování občanů Světa. Zde se právě kapitalismus, kterrý na pandemii Covid 19 vydělává, odkopal jako zločinné spolčení peněz nproti lidstvu!

  OdpovědětSmazat
 17. Včera u Soukupa, který již předčí svým skákáním do řečí Moravce a Drtičku, se při zmínce o Sputníku V začali smát.
  Kdyby byl sebelepší, naši idioti ho nekoupí, není ze západu a z USA. Hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jen vakcína, ale co komponenty k jaderné elektrárně??? M.R.

   Smazat
  2. 11:14 tomu smíchu se vůbec nedivím, protože to je jako kdybychom chtěli nakupovat vakcínu z Nepálu nebo Mozambiku. Ačkoliv Mozambik by byl schopen možná něco podobného vyrobit. Rusko nemá tradici ve farmakologii, zdravotnictví je opravdu ve velice zoufalém stavu. Nevěřím jim ani dobrý den a ten smích je na místě.

   Smazat
  3. 18:52
   Pán je mladý nebo málo pamatuje. Kdo zachránil svět před obrnou neznáte ? Smích je na místě, ale vaší blbosti.

   Smazat
 18. Popisovaná ruská technologie výroby vakcíny mě přesvědčila natolik , že si jí seženu a nechám zde píchnout! Ještě pořád si za svoje tělo odpovídám a mohu rozhodnout, čím se nechám očkovat, i když není ruská vakcína u nás schválená! Za individuelní léčbu odpovídá lékař a může na žádost pacienta použít u nás neschválené léčivo , pouze si nechá od pacienta podepsat, že to bylo na jeho výslovnou žádost a tím je daná možnost používat zahraniční léky, které u nás nejsou schválené a registrované u SÚKLu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaká škoda, že se nedá sehnat a píchnout i zdravý rozum...
   Ještě abyste podepsal vzdání se jakékoli následné péče spojené s komplikacemi.

   Smazat
  2. Ruská vakcína u nás schválená není. A jak to tak vypadá, v návaznosti na naše spojenecké, resp. vazalské, "závazky" vůči našemu novému velkému bratru na věčné časy a nikdy jinak, nikdy schválena nebude.

   Smazat
  3. 13,03
   Copak,že by vlastní zkušenost nebo rovnou nedostatek rozumu????!!!!.-)

   Smazat
  4. 11:23
   Vypadá to že se do Ruska budou pořádat zájezdy. Polky jezdí do Čech na interrupce,a my budeme jezdit pro elixír života Sputnik V do Ruska. Rusové věděli proč zrušili vízum do Kaliningradu a Sankt Petěrburgu.

   Smazat
  5. 16:00
   Tak už si objednejte jízdenku. A pro vaše i naše dobro nejlépe jednosměrnou, vy elixíre :-D.

   Smazat
  6. 16:58
   Proč jednosměrnou, nejede k amiokupantovi ani do Banderostánu!

   Smazat
  7. 16:00
   Synku, v dnešní době nevíte co bude s COVID v EU za měsíc,nebo za rok. Nejste Vy starého Rybáře syn ?

   Smazat
  8. Ruská vakcína zde nebude ke koupení a bude trestné ji aplikovat. Zaočkovaný člověk nebude mít přístup do zemí EU a USA.

   Smazat
  9. 18;49
   V tom případě si vakcínu z Ruska nechám poslat!!!!!!! 👍

   Smazat
 19. Zkrátka Rus vypálil západním hodnotám rybník, a to se neodpouští. V současné době má EU prázdné ruce a plnou hubu protiruské propagandy, slovo morálka je urážka.Nikdo vám vakcínu Sputnik V nenabízí, zájemců je dost, Rusko denně vyrábí 350 000 dávek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12/03
   Zajímavé a lidí jím tam chcipaji Jak na běžícím páse.

   Smazat
  2. Re (12:03):
   .. a zdá se, že špatným zprávám pro západní farmaceutické zlatokopy není konce.
   Rusové dodají do zemí latinské Ameriky 100 mil. dávek jejich vakcíny Sputnik V, a vědci z Číny potvrdili, že ruský lék s názvem Triazavirin je podle předběžných výsledků výzkumu účinný v boji proti onemocnění CoVid-19.
   Nad covid(ovým) byznysem Astry-Zeneca a spol. se stahují mráčky.

   Smazat
  3. Pane Františku, mám možná stejné sympatie jako vy, ale nebudu se vysmívat západním laboratořím. Právě naopak, tím že přiznali kiks, získali mou důvěru. Pokuste se oddělit pracovníky výzkumu od kšeftařů.

   Smazat
  4. 8:10 hovno stahují, vakcína AZ půjde brzo do prodeje. Jen my jsme objednali několik stovek tisíc dávek.

   Smazat
  5. 17:42 no to je právě to, co Rusku chybí. Jestli se bude ta ruská vakcína aplikovat i v jiných státech v dostatečném počtu a budou spolehlivé výsledky, pak tomu budu věřit. Takhle ne. Astra Zeneca je pro mě mnohem spolehlivější, protože této firmě záleží na dobré pověsti, konkurence je vysoká. Ruský prostor neznám, ale mám dojem, že ho ovládají mnohem větší gauneři než ti západní. Mám nějaké ty zkušenosti v nižším byznysu, můžu porovnávat.

   Smazat
  6. 10:18
   No kdybych měl porovnávat prostor podle nižšího byznysu, tak vítězí RF,nic horšího než Británie a Německo jsem v byznysu nezažil.

   Smazat
  7. 10;18
   Tak fest do této, injekce čeká!!!!! 🤓

   Smazat
 20. Vtip je v tom, že Astra-Zeneca má vakcinu založenou na kusu netestovaného opičího viru, zatím co rudká je postavena na testovaném kusu ledského viru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:56 Máte sice pravdu, ale příště si raději po sobě příspěvek přečtěte. Jistě pak bude srozumitelnější.

   Smazat
 21. Západní státy jsou určeny k rozkladu a likvidaci v zájmu velkého bratra. Takže na nějaké léčení nějakou ruskou vakcínou a ještě k tomu nedej bože zadarmo nebo za pár šupů, si nechejte, milánkové, rychle zajít chuť. Vy máte chcípat a platit, ne se bránit nebo léčit!

  Ale ta vakcína, to jsou asi pořádné vidle v záměrech nemocných mocných...

  OdpovědětSmazat
 22. Díky koncile, že jsi dal do klatby Nord stream II i Sputnik V. Už naši víru nebudou rušít ďábelská ténata. Vítejte ve středověku.

  OdpovědětSmazat
 23. Že je sputnik prolhany se ví,ale až tak je ruský hnus,tak jako vždy!Je zde neuvěřitelne Jak se zde strání Rusku.Nikdo mně nenamluví, že je tenhle plátek placen Rusem.Tohle cenzor nepustí mocl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byl placen Ruskem, šlo by o naprosstou výjimku. Ostatní českojazyčná sdělovadla, včetně údajně veřejnoprávních řídí a zabezpečují financování (pravda, hlavně z našich a na úkor našeho Národa... jsou podřízena cizákům, jejichž zájmy hájí jako vy... zeptejte se nějakého rabína například. Jste-li Gój, pošle vás makat a za farářem který vás zkásne a pochválí...

   Smazat
  2. Že jsi ubohý jezovita pálící vše, co není jako ty nenávistné k Rusku, to víme dlouho. Že se sem chodíš ukájet a nadávat, víme také dlouho. Že tvé IQ nepřesahuje oslí IÁ, to nám denně potvrzuješ. Ale jestli tě za tyhle výkony ještě platí, o tom musím silně pochybovat.

   Smazat
  3. 16:13 To je strašný slovosled. Vy nejste Čech. Možná někdo z bývalých sovětských republik. To by vysvětlovalo až patologickou nenávist ke všemu ruskému.

   Smazat
  4. 3 prorusti pomatrnci zalezli v ruské zadnici,bravo, naštěstí takových není moc.

   Smazat
  5. 16:13 nauč se česky,inkluzivní blbečku

   Smazat
  6. Pane z 16:13, příště pište upřímně "já vím" a ne "ono se ví". Pak by bylo vhodné doložit i důkaz, který podpoří váš názor. Buďte fér.

   Smazat
  7. 16:13 Prosím vás uvědomte si, že česky dobře neumíte, tak v komunikaci používejte jednoduché, holé věty. Myslím, že i vašemu myšlení to bude tak vyhovovat. A poraďte se s někým, jak se využívá klávesnice PC, jak od lesa na diakritiku, kde pomlčka, tečka a mezera atd. Není to tak složité a bude naděje, že vaše příspěvky pak bude někdo číst.

   Smazat
  8. 16:13
   Při troše přemÿšlení se vžijte do situace úplatného spolupracovníka s jednou z velmocí. Vyberete si platbu za dolary, nebo za rubliky ?

   Smazat
  9. 10;01
   Občanská válka se rozběhla, takže dolar už nemá cenu ani toho kočičího zlata, kterým je pokrytý..... je to jen uměle podporovaný cár arschpapíru!!!!! 🤣🤣🤣🤣

   Smazat
 24. 16:13
  Jdi do zádele, nebo ještě dál.....i

  OdpovědětSmazat
 25. Rusko chce otrávit celou zeměkouli,nejdříve otráví všechny své občany,pak postupně v Česku všechny staré lidi,aby mládež měla kde bydlet,chlastat,hulit,fetovat matroš.
  Nejnovější gól, EU prodloužila Rusku sankce o půl roku,považte,za okupaci Ukrajiny.
  Tak tomu rozumím tak,že Rusko bude na padrť ožralou Ukrajinou poraženo a Putin předá celou Rus do rukou komedianta,šaška,kterého si v lihovém oparu,ukrajinci zvolili za prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom se právě ukazuje slabost EU.Po zavedení sankcí Rusko přestalo dovážet velké množství zboží, potravin a ovoce. Po pěti letech sankcí Rusko snížlo potřebu dovozu o desítky procent a začalo potraviny vyvážet, jejich export převýšil export zbraní.

   Smazat
 26. Bohové musejí být šílení, politici taky a blbnou i lid. Někteří zdejší korespondenti jsou toho důkazem. Nebudu se divit až nás budou uzdravovat šamani.

  OdpovědětSmazat
 27. Elity USA a EU na nás budou zkoušet svoje opičí vakcíny jako výzkum na lidech a pro zisk a sami se budou léčit ruskou vakcínou Sputnik V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase se opakuje totéž co za totáče, nejde o fakta, ale odkud vítr vane. Tenkrát bylo posvěcené vše z Ruska a západ nás chtěl jen poškodit. Dnes se děje totéž jenom je to obráceně. Kdy konečně začneme myslet ?

   Smazat
 28. Sám jsem zvědav, jak to s vakcinou vůbec dopdne a zda než budou lidé proočkování proti viru působícímu současný COVID 19 nezmutuje. Desetiletí se očkuje proti chřipce a přesto se stále vrací. Ale ona se nevrací ta, kteou jsm si prodělali, ale změněná podoba viru, proti kterému imunitu nemáme. Jsou snahy vyrobit vakcinu proti chřipce z nitra viru, kde je větší stabilita DNA/RNA a který by snad mohl působit pak i několik roků, ale zatím nic takového na trhu není. Má cenu se nechat očkovat proti viru chřipky, který mi v loňské zimě chřipku vyvolal? Zde myslím chybí nalití čistého vína občanům. A musíme se modlit, aby COvid 19 nemutoval s takovou hbytostí a lehkostí, jak to dělá vir chřipky. Tuším, že v r. 2017 jsme očekávali velkou pandemii těžké chřipky s vysokou úmrtností, myslelo se na obdobu španělské chřipky, myslím, že měšla pocházet od prasat. Stát nakoupil vakciny za miliardy a nakonec - chřipečka známá jako staré bvotry, která se přenesla z člověka na prasata a "hrozil" její návrat na člověka. Vakciny se vylily do kanálu.
  Zná nějaký odborník pokrok ve vakcině proti typu (typům) chřipky, které nás čekají v nastávající sezoně nemocí "z nachlazení". Nechci strašit a tak na závěr z Alaricha. Pan prof. UK zkoumal, zda lze dostat rýmu a kašel působením chladu a tak se obnažil, smočil ve studené vodě a vystavil své tělo do průvanu otevřeného okna ústavu. Pokud probíhal úspěšně až do chvíle, kdy si holých nohou všimli policajti. Zašli do ústavu a vyzvali tamní zřízence, aby tu mrtvolu sundali z okna. Pokus nedokončen a tak dodnes nevíme, jak to s tím "nachlazením" vlastně je.

  OdpovědětSmazat
 29. S Ruskem budeme bojovat na všech frontách, až do posledního
  "Evropana".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9;15
   Kdo konkrétně, ty????!!!!!
   Já amiokupanta ani fašoEU podporovat NEbudu!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. 11:44 A co? Myslíš že si snad nějakej ten novýšok či co? V reálu ale jsi jen koncentrovanecj pár molekul putléria, otravnýho to plynu vypouštěnýho semtam z lejnolíhně tý kremelský kágebácký poloopice ...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.