Reklama

pátek 30. října 2020

Amerika je kráčejícím mrtvým mužem, protože mladým lidem ukradla mozek. Volit by se mělo od 30 let, nejlépe až od 50 let.

Paul Craig Roberts

30. 10. 2020    paulcraigroberts
V USA máte právo volit po dosažení věku 18 let a od stejného věku podléháte též branné povinnosti a můžete si užívat i sexu. Takže v 18 letech můžete ovlivňovat řízení země, zabíjet i umírat v boji, ale jste považován za ne dost zodpovědného na to, abyste popíjel alkohol, či si koupil pistoli od zákonem schváleného prodejce. K tomu všemu máte zákonný souhlas až po dovršení 21 let. V 18 letech můžete být, jsa ozbrojen až po zuby, poslán do války, ale nemůžete si koupit pistoli v obchodě, který má na prodej tohoto zboží povolení. 
A ať jste muž či žena, můžete ve stejném věku ovlivňovat to, jak se nám vládne, ale nemůžete si u baru v restauraci koupit drink.

Co ví osmnáctiletý/tá o politice, životu a vůbec o čemkoli? S výjimkou velmi vzácných případů vůbec nic.

Protiamerická a protizápadní civilizace (smrt bílým), a protibělošská indokrinace (sytematický rasismus), který je hlavní funkcí amerického univerzitnho systému, prosakuje i do středních škol a škol základních. Spojené státy jsou patrně první zemí využívající výchovu ke zničení své vlastní budoucnosti. A zcela jistě jsou zemí, která učinila multikulturalimus nemožným. Politika multikulturalizmu, prosazovaná liberálně-progresivní levicí, rozdělila totiž zemi do několika znepřátelených skupin. Přičemž ty skupiny, které byly úspěšné v tom, že samy sebe ustanovily jako oběti, pak utlačují ty skupiny, které o získání statutu oběti nikdy neusilovaly. Což jsou nejpřednostněji heterosexuální běloši.

Protiamerická a protibělošská progresivní levice uspěla ve vymývání mozků velkého množství americké mládeže. V Americe nejžádanějšími studenty pro zájmy vlasti už tak dnes nejsou studenti nejlepší, to je studenti skupiny A, ale studenti nejhorší, a tedy skupiny C. To jsou totiž ti, na které indokrinace zabrala nejlíp.

Pro Spojené státy je neštěstím, že jejich budoucnost závisí na mladých ignorantech s vymytými mozky, přesdvědčených ovšem o tom, že všechno vědí nejlíp.

Taková je situace. A proto čeká Spojené státy špatný osud.

Rusové a Číňané jsou pravděpodobně budoucími vládci Země – pokud ovšem osvobodí své mysli od cizí propagandy, hlásající, že USA jsou nepostradatelným a k vládě určeným národem, zmocněným vládnout všem až do konce dějin. Nu a Rusko a Čína, k našemu prospěchu, už mají své despotické epochy za sebou, které už ani vládnoucí elity netouží zopakovat.

Absolventi amerických škol by potřebovali nejmíň desetiletí na to, aby se zbavili indokrinace. Navrhuji, aby zákonnou podmínkou pro právo volit byl určen věk 30 let. Možná nevhodnější by byl věk 40 let, či dokonce 50 let. Do tohoto věku už se totiž lidé z lekcí života něco dovědí.. V osmnácti o něm nevědí nic.

Dovolit lidem, nepovažováným za dost zodpovědné na to, aby si poručili drink, aby rozhodovali o tom, jak se nám bude vládnout, je bezduchost.

Překlad: Lubomír Man

173 komentářů :

 1. Já už se na volby v USA moc těším. Doufám že v ČT je bude komentovat ten kašpárek Železný. Už se nemůžu dočkat na ten jeho protažený ksicht, až Tramp vyhraje volby. A pak by ho mohli ještě vykopnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak Trump určitě vyhraje. Včera ho totiž přišlo před US ambasádu na Tržišti podpořit celých 10 voličů SPD :-D

   https://tv.idnes.cz/domaci/nekolik-lidi-podporit-trump-ambasada-usa.V201029_164453_idnestv_heli

   Vymazat
  2. Tam bude tech protazenych ksichtu! Vsechny je zname a pujdou do riti. Jejich chlebodarec kabala konci.

   Vymazat
  3. 18:01
   Proč je pan Železný kašpárek, proč by měl mít protažený ksicht a proč by měl být vyhozen.Co vám udělal???

   Vymazat
  4. 18:22
   Doufám, že se budeš smát i po vyhlášení vítěze. Nezáleží kolik hlasů kdo dostal, ale kdo hlasy počítá. A hlasy počítá ten, kdo vytáhl Trumpa na post prezidenta.

   Vymazat
  5. Buzerant Železný v tv jen exhibuje, nasírá se do hrdinů minulé války, bez kterých by jeho rodiče prolétli komíny německých krematorií. Je ne necharakterní křivá děvka.

   Vymazat
  6. 19:57
   Za chvíli se to dozvíš, až vyhlásí jméno nového prezidenta USA. Já si to osobně nenechám ujít.

   Vymazat
  7. Jen si prověřte jeho rodinu a člověk se nestačí divit.

   Vymazat
  8. 20:54
   Myslím, že říkat o panu Železným "" buzerant "" je pomluva! Věnujte se raději buzikum,se kterými udržujete kontakt vy!!

   Vymazat
  9. Vždyť ta teplá prdelka od Železných tu svou úchylku sama vyslepičila v médiích.

   Střelil ses do nohy. Co tam máš dalšího?

   Vymazat
  10. Pro Viděna kope až 94% amerických TV, novin a webů. Pro Trumpa nikdo, jen ty zbývající se alespoň snaží o objektivitu. Všechny průzkumné agentury poukazují na to, že Trump prohrává už dvojciferně. A i kdyby snad vyhrál 1. kolo, což je téměř nemožné, není jisté, že ho zvolí volitelé, nejspíš ne.

   Vymazat
  11. Komentátor Železný je vnukem zbabělce od Sokolova. Pplk. L. Svoboda jeho děda vojína Tordese Eisenkrafta zachránil od zastřelení jako zběha. Asi udělal chybu. Teď bychom s nějakými Železnými nemuseli ztrácet čas.

   Vymazat
  12. 18:22
   To jsou voliči Topky a Pirátů, to víte, oni jsou zmatení nebo pomatení, jako celá Topka a Piráti. :-)

   20:54
   Železný se staví po bok potomků hitlerovských pohrobků a kolaborantů s nacisty, viz rodina Kolářů, Schwarzenberg, řepohnida a spol. Ale on to dělá z kariérismu. Doma už se učí německy a vymýšlí si nové jméno, třeba Jakub Herman Železoscheize. :-)

   Vymazat
 2. Moje řeč. To co autor popisuje se do značné míry týká i naší mládeže. Jenomže to, co navrhuje nemá šanci projít. Ani těch 25 let, které bych považoval za jakouž takouž hranici, kdy už mladí nějakou tu sociální zkušenost nabrali. To by totiž mnohé strany přišly o pro ně podstatný segment voličů. Čili ano - svatá pravda, ale co s tím?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dvacet pět let je dobrá hranice, to by hodně vylepšilo stabilitu světa. Je tu, ale mnohem závažnější otázka a to způsobilosti politika, tam mladí nemají vůbec do dělat, tam bych dal hranici padesát let a vysokoškolské vzdělání a dvacet let úspěšné praxe v nějaké řídící funkci (řídit stát je to nejtěžší - rozvracet stát za peníze daňových poplatníků a ze zahraničních zdrojů na to schopnosti nejsou potřeba, proto je to tam darebáky přeplněno).

   Vymazat
  2. 18:54, ano s tím doplněním ohledně vyššího věku pro politiky samozřejmě taky souhlasím. Ale jako s tím prvním (samotnými voliči), ani tady se nedá očekávat žádná změna. Bohužel.

   Vymazat
  3. Věková hranice u senátorů stanovena je a to věkem 40 let. Obdobná věková hranice by měla být stanovena u členů vlády a u poslanců bych navrhoval věkovou hranici 35 let. Volební právo bych stanovit na minimálně 25 let, to se již člověk vesměs musí sám o sebe starat a již získal nějaké životní zkušenosti.

   Vymazat
  4. Potkal jsem známého z hospody aten na mě, "Co ten ministr zdravotnictví? Hlavně že tečou". To je ukázka, jak se chová "DEMO" člověk. Uznává jen to, co mu nese. A zaštiťují se Václavem Havlem. Mám otázku, měl vůbec Václav Havel nějaké ideály, když mluvil, tak jen četl z papíru. A když to vzal z hlavy, nevěděl kolikátá bije.

   Vymazat
  5. Věková hranice cca 25 let ano, ale to mají ti studující VŠ zrovna dostudováno.Nemyslím si že pro vstup do politiky je nutný vysokoškolský titul to je špatně, záleží na schopnostech a charakteru.Ale aby byly volby skutečně všelidovým hlasováním a ne fraškou kde se za demokraticky zvoleného považuje někdo kdo zvítězil při 16% volební účasti je otázkou.
   Já osobně bych skloubil obě věci. Navíc udělal volby pouze 1 den, a ten by byl dnem volna.Jakkoliv by se vám třeba nepozdávala i pozitivní motivace, že každý občan který se dostaví do volební místnosti dostane 500Kč, každý který tam bez závažného důvodu chyběl(výkon povolání, nemoc apod.)1000 Kč srážka- nebo pokuta.
   Takže je toho dost k možné diskuzi- a o tom byto přece mělo být- umět spolu nad jakoukoliv problematikou věcně diskutovat, polemizovat atd.

   Vymazat
  6. Věk 30 let jako začátek volebního práva úplně bez diskusí. Při hadrovém převratu mi bylo 26 a co jsem věděl?? Hovno. A stále jsem nechápal, že se to děje tak nějak divně. Dnes bych tam šel místo s klíči, tak se samopalem. Senátoři mají limit 40 let, protože je to stejně jen odpadkový koš pro vusloužilce, co nic jiného neumí. Kandidovat může klidně i mladý, otázkou je, kdo by ho volil...

   Vymazat
  7. 9:43 samozřejmě, že musíte mít VS. Snad si nemyslíte, že stát může zastupovat idiot, co není schopen získat diplom a plynule mluvit anglicky?

   Vymazat
  8. Petr 11:49 Naprostý souhlas mám o rok víc, nezvonil jsem, ale myslel jsem, že bude volněji a že budeme pracovat na zlepšení i tak dobré situace v ČSSR. No netušil jsem, jak to ti Havlovci, Klausovci...a podobní rozkradou a předají západnímu kapitálu za pusinku a bustu ve Fašingtonu. Za 5.roků jsem musel uznat "zlatí komunisti". A záhy jsem říkal "svět se v prdel obrací". A je to tak.

   Vymazat
  9. 14:36
   Myslím, že VŠ není nutná. Je nutný člověk se selským rozumem, který má rodinu tj. děti a který uznává přirozené hodnoty, jako vlast, čest a svědomí.
   Podívejte se na dnešní studenty humanitních věd. Vždyť jsou to vesměs analfabeti, kteří studují věci jako homosexualizmus v literatuře, nebo genderova studia, nebo sociální antropologie a podobné nesmysly. A takoví exoti mi vysvětlují koho volit a koho nevolit. V podobném modu jedou i jejich vysokoškolští profesoři. A ještě si říkají elita. Ačkoli mám sám VŠ technického směru, uznávám víc lidi i s nižším vzděláním dělnické fachmany, bez kterých se neobejdeme, než tuhle velkoměstskou formálně vzdělanou inteligenci, která nemá o reálném světě ani šajnu. Ale má tolik drzosti, že by nás chtěla řídit. Jak to dopadá je vidět na Pražském magistrátu, kde se Piráti dostali k moci a za rok, nebo trochu víc nadělali tolik paseky, že bude potřeba minimálně 10 let, než škody, které napáchali odstraníme. Mám ale obavu, že hlavně Pražští voliči nevidí, jak jim Piráti ztrpčují život. Už jen cyklostezka, která křižuje dálnici je nonsens.
   Takže závěrem, VŠ není žádná kvalifikace. Důležité jsou životní hodnoty, které člověk uznává. To se týká politiků, které volíme. Co se týče voličů, tak bych dal volební právo jenom těm, kteří mají děti a tudíž i odpovědnost za budoucnost.

   Vymazat
  10. 14,36 spousta idiotů mluví plynule anglicky. To není řidičák na vládnutí v Česku, umět anglický jazyk.

   Vymazat
  11. Naprostý souhlas. Kvalitní názor.

   Vymazat
 3. Smutné , ale nejspíš pravdivé ! USA má na svědomí miliony mrtvých a spoustu lidského neštěstí , zdá se , že to bude pořád pokračovat !

  OdpovědětVymazat
 4. Stačilo by vypnout všechny ty lživysílačky a vysílat objektivní pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A o tom co je "objektivní pravda" rozhodneš ty nebo jiný politruk?

   Vymazat
  2. 18:16
   Máte pravdu, takový pár.listy, sputnik je velké prolhané svinstvo. Proto sledují ČT, kde vysílají profici jako pánové Kubal, Železný objektivní pravdu.

   Vymazat
  3. Hahaha, 18:23, tolik absurdního humoru ve dvou větách, to je fakt výkon.

   Názorový deník otevřený všem politikům bez rozdílu stranictví je podle tebe, humoristo, "prolhané svinstvo". Deník oficiální ruské tiskové agentury je pro tebe další "prolhané svinstvo". A sviňská ulhaná manipulující a cenzurující "česká" televize panáčkující před páníčkem za oceánem, to je pro tebe něco k sledování. No a vrchol: prý "pánové" Kubal (to je ten, co mu padá ucho jak drážnímu semaforu" a exhibující teplý přiblblík Šéééélesny,... no to mě podrž, humor při pátečním večeru. Fakt dík, pionýre, dík. LOL!

   Vymazat
  4. 20:27
   Něco ti prozradím,co je tebou obhajovaný sputnik za darebàky.založil jsem nový účet Facebooku, první k čemu jsem ho použíl bylo napsání třech nesouhlasných příspěvku pod článkem na tom tvém ferovém plàtku a co se nestalo, zablokovaný účet starý dvě hodiny, takoví jsou ti tví obdivování rusové že sputniku.
   Pokud vím,tak za názor ti ČT nic nemáže, ubohý žvanile.

   Vymazat
  5. 20:27
   Mám vašemu blábolu -- deník oficiální ruské tiskové agentury-- mám tomu rozumět tak, že pokud to je rus.tisková kancelář,tak ti určitě, vždy,nikdy, v ničem, nikomu NELHALI, to je tak dojemné až jsem se rozbulel.

   Vymazat
  6. Nebul, dojmutý, nebul. Raději napiš kdy a v čem Sputnik lhal. Uděláš pro svět víc.

   Mimochodem, ten canc o zablokovaném účtu na Facebooku je také od tebe? Moc se mi líbí, jak propojuješ Zukerbergův Facebook s "dlouhými ruskými prsty". Vy jeden/dva amatéři, proč si děláte s místních čtenářů srandu? Facebook tě zablokoval kvůli nějaké imbecilní sprosťárne, která se čtenářů dotkla a udali tě. A americký Facebook tě zabanoval, protože uznal stížnost za oprávněnou.

   Vymazat
  7. 22:25
   Pokud budu psát všechny lzi sputniku,tak tady sedím do rána.Stači si přečíst titulky a jedna lež vedle druhé.
   Pobaltské státy moc dobře věfi proč ten dezinformačni web SPUTNIK .zablokovali.Snad tohle udělají také u nás.

   Vymazat
  8. Takže žádné lži, jen hloupé pomluvy ruského média Sputnik. Dost ubohé, nemyslíš?

   Vymazat
  9. 21:49 takže podle vás Sputnik zařídil, aby firma z USA, Zuckenberga Facebook, zablokovala příspěvek, který Sputniku nepřeje. Vy se tedy v tom světě vyznáte a navíc jste natolik "upřimný", že se se svou nedostatečností písemně prásknete. Blahopřeji.
   Pořiďte si ošetřovatele, v tomhle stavu jste sám sobě nebezpečný. O druhých a společnosti ani nemluvím.

   Vymazat
  10. 1:49
   Nic vám nebrání na sputniku pod prolhané články napsat svuj koment a kritiku, několikrát za sebou a to slušně!! Do druhého dne jste bez učtu, ""chytráku "", osobní zkušenost.

   Vymazat
  11. 0:01
   Ten váš ""pravdomluvný "" sputnik zablokovaly všechny pobaltské státy,nejenom to, byl v Evropě jmenován jako nejhorší dezinformační web.
   Žádné hloupé pomluvy, ale fakty ruský pionýre.

   Vymazat
  12. k 19:53 - jako obvykle se diskuze většinou nevěnuje obsahu článku, stavu americké společnosti a souvislostmi s prezidentskými volbami.
   Cituji anonym :"kde vysílají profici jako pánové Kubal, Železný objektivní pravdu". Jediné co je na jeho sdělení snad pravdivé je, že pánové jsou profíci, ale i tom lze pochybovat.
   Jinak "pravda" je filozofická kategorie, lepší je používat, je to pravdivé nebo nepravdivé, nebo lživé. Význam objektivní je i - neosobní, neutrální. Takže svým příspěvkem nám říkáte, že oba pánové jsou absolutně neutrální a jejich výroky v ČT, jsou "pravdou". „Jejich pravdu“ tedy lze tesat do kamene nebo případně jejich výroky lze obohatit Bibli. Trochu přeháním.
   Ale konkrétně. S vašimi znalostmi jistě víte, že i naše ČT přijala kodex pracovníka TV, vzorem byla BBC. Tam se mimo jiné hovoří o tom, že je třeba důsledně oddělovat zpravodajství a komentáře. Tak vezmeme „profesionála“ p.Železného, který při rozhovoru , mimo jiné „vložil“ do svého moderování, naprosto nevhodné „to ještě nepřejmenovali ulici po tom komunistickém prezidentovi“, byla řeč o prezidentu Svobodovi. V jindy „prohlásil“, že toho kdo by mluvil „špatně“ o prezidentovi Havlovi, že by ho vyhodil ze studia v přímém vysílání. Bez komentáře, to je „profesionální“? A tak když píši o p.Železném, tak tento profesionál, nebyl alespoň v těchto případech vůbec neutrální, tedy objektivní. Co bylo na tom bylo pravdivé, tak to ať posoudí každý sám.
   A ještě k těm volbám, něco na tom je, aby volební právo bylo od např. od 21 let, to mnozí již poznávají život takový jaký je, mají své první sociální zkušenosti.

   Vymazat
  13. Sakra trolle, tak už se konečně rozhodni, jak budeš lhát! Nejdřív tě zabanovali na udání Sputniku na Facebooku, teď zase meleš něco o účtu na Sputniku a zase lžeš, protože na Sputniku žádný účet založit nelze. Dejte už konečně své notičky s náčelníkem do cajku, jinak tu budeš stále za kašpárka a Koudelka nebude tím jeberálem.

   Vymazat
  14. Už naše babičky říkávaly, že pro pravdu se lidé nejvíc zlobí.
   9:24 píše blbiny, žádná fakta. Proč pobaltské zfašizované státy zakázaly Sputnik? Protože píše pravdu o jejich mizerné situaci a o zradě národních zájmů pobaltských států jejich elitami.

   Blbečci trollové nejsou schopni uvést ani jednu "lež" či dezinformaci Sputniku. Jen obecné kecy a vymlouvání se na jiné pitomce a gaunery, že také zakazují Sputnik. Sranda.

   Vymazat
  15. Pro Anonymní30. října 2020 19:53
   Správně, potřebujeme takové, už i Lenin, ať byl jaký chtěl, měl pro takové i jméno: užiteční idioti, protože ať vyhraje ktarákoliv strana, jdou ke zdi jako první, buď jako nepohodlní svědci a druhém případě jako nepřátelé většinové společnosti. Takže přeji hodně štěstí, ty podepsaný ANONYME!!!!!

   Vymazat
  16. 9:20 nepocítil jsem sebemenší potřebu diskutovat na "Sputniku". Připadá mi dětinský, ale že by lhal a překrucoval s takovou drzostí jak vidím na straně naší "Euroatlantické kultury", to jsem nezpozoroval. Netěší si to přiznat, račte pochopit.

   Vymazat
 5. Tak volební právo jen pro geronty? A co tak jen pro bohaté, nebo jen pro VŠ vzdělané? To snad ani tahle konspirační figurka nemůže myslet vážně.

  Btw, vládce Země, Rusko, je až 11. největší ekonomikou na světě. A do 5 let klesne o další místo, protože Rusy předstihne dokonce i Brazílie :-D
  Nevím, kde probíhá propaganda, že "USA jsou nepostradatelným a k vládě určeným národem", ale v Rusku a Číně určitě ne, blábolivý Robertsi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:18
   ..a chceš skutečně slyšet argumenty, nebo ses tady přišel jen vysrat?
   Potulný imbecile.:o)

   Vymazat
  2. jeden " k vládě určený národ " už tady byl a dopadlo to špatně.

   Vymazat
  3. Právě jsi bezchybně demonstroval, klučino, proč má autor takové názory. Dokonale.

   Děkujeme za ukázku.

   Vymazat
  4. Hamburgeři k ničemu určení nejsou, už se válí v krabicích a ve stanech po ulicích, Rockefellerové vlastní FED a regulují populaci blbců. Čína je zválcuje a má neskutečnou výhodu, šmejdi nemají šikmé oči, Číně nemá kdo škodit.

   Vymazat
  5. V minulosti mohl být ve východní civilizaci (Čína) učitelem jenom člověk, kterému bylo 75 let. Proto ta civilizace vydržela tak dlouho.
   U Slovanů v občinách se mohli voleb účastnit jenom muži nad 50 let, kteří měli syna. To proto, že již v životě něco dokázali, znali co je zodpovědnost a měli pokračovatele rodu, který měl převzít zodpovědnost.
   Dnes volí všichni, také ti, kteří žádnou zodpovědnost nemají, nemají ani pokračovatele rodu a také nemají žádné zkušenost, ale ego až na půdu. Podívejte se na západ. Vesměs představitelé států bezdětní, nebo homosexuálové. Po nich potopa. Proto také Evropa vypadá, jak vypadá. Agonie.
   Doufejte, že z Vás bude také geront. Ale podle Vašeho postu zřejmě ne a bude to také Vaše zásluha. Dnes si zaděláváte na to, jestli se titulu geront vůbec dožijete.

   Vymazat
  6. 19:01
   Proč hned imbecil a vysral,vy neumíte uznat pravdu, proto hned nadávka. Ubohý kvàkale.

   Vymazat
  7. 20:20

   Tak od 75 let, jo? Průměrná doba dožití v Číně v letech 1850 až 1945 byl cca 32 let, blábolivý hlupáku.
   https://www.statista.com/statistics/1041350/life-expectancy-china-all-time/

   V roce 1920 se Češi dožívali v průměru 48 let
   https://www.kurzy.cz/zpravy/445229-zijeme-dele-prumerna-delka-doziti-se-za-stoleti-zvysila-o-30-let/

   Starý jednou určitě budu, ostatně už dnes je mi 48 let. Ale zcela jistě nebudu nikdy blábolivým gerontem zaměňujícím svoje fantazie za skutečnost tak jako vy.

   Vymazat
  8. Geronti si uzurpují moudrost. Ha ha.

   Vymazat
  9. Podle vás 23:30 průměrný věk dožití v populace znamená, že nikdo z ní se vyššího věku nedožije? Vy, ve 48. letech, nevíte jak a z čeho je počítán průměr? Tušíte vůbec z čeho se usvědčujete?

   Vymazat
  10. 23:30
   Ne, vy jím nebudete, vy už blábolivý jste. Takže ladně přejdete do dalšího - podle tebe - "skupenství"! (Záměrně takto napsáno, ten kdo ví, chápe)

   Blbe. Pokud si nechceš uvědomit jednoduchá pravidla, zákony a axiómy života, tak ti uvedu příklad podobných idiotů (jinak je nelze nazvat a ani tebe).
   Když jsi byl mladičkej, když tvrdíš, že je ti 48, kolik tvých vrstevníků a nebo těch plus minus "křičelo" , že jen když jim bude o - většinou - pět deset let víc, že raději spáchají sebevraždu, než aby jim bylo, třeba víc než dvacet, pětadvacet, třicet atd? He? A neříkej, žes tohle neslyšel, protože jinak budeš lhát! Samozřejmě, že tohle "křičely" nejvíce krásné holky. Znáš je nějaké vůbec?
   No a teď řekni, kolik z nich tu sebevraždu z tohohle důvodu spáchalo? Co? Nic? Nikdo!
   Takže tebe čeká jenom to, co si tak zoufale nepřeješ, co ti dává jakoby převahu. Ale to je převaha mladé cikánky, která je krásná a žádoucí, jenže za dalších pět let je z postava na cestě k matróně. Nebo převaha svalů, které tak často se potí nadarmo a zbytečně.
   Jestli si myslíš, že provokuješ a že tady někomu způsobíš třeba byť jen jeden nežid, pak se pleteš. Reagují na tebe porůznu, ale ve skutečnosti na tebe, víš co?!
   Takže ten geront jsi maximálně ty, klučino supermladej. Protože si neuvědomuješ, že se chováš jako blb, je ti jako 48, prý, jak jsi psal sám, stejně jako tvému synovi, ale za dvanáct let ti bude šedesát a budeš ty ten zlobnej naštvanej a krutej stařík, který bude volat na linku důvěry Covidu, že sousedi nenosí masku.

   Jen tak mimochodem nezodpověděl jsi otázku z jiné diskuse, kdy jsi měl syna, stejně starého jako ty, a hlavně jestli už jsi souložil v děloze a jaké to je?! My se rádi necháme poučit.

   Vymazat
  11. 2:00

   A kdo tady píše o "průměrném věku". Průměrný věk není věk dožití neboli "life expectancy". Vraťte se do školy.
   A kdybyste trochu zapojil váš chybějící mozek, tak by vám došlo, že pokud bylo údajně ve vašem smyšlených slovanských občinách volební právo od 50 let, když byl věk dožití 48 let, tak to je jakoby dnes bylo volební právo při věku dožití 79 let od cca 82 let.
   Vymýšlíte si naprosté kraviny a jste tak hloupý, že vám to ani nedochází.

   Vymazat
  12. 9:48
   Pokud vezmeme do úvahy Vaše tvrzení, že věk dožití byl 48 let, neznamená to, že neexistovali jedinci, kteří měli více než 48 let. Pokud by byli jenom dva, nebo jeden, měl právo rozhodovat o dění v občině. Ostatní se museli snažit dožít do vyššího věku a mít rodinu, aby mohli rozhodovat.
   Dnes se volič o nic snažit nemusí. Dokonce je pro něj výhodou, pokud žádnou rodinu nemá. Nemá tudíž odpovědnost za budoucnost a tak volí přímo proti svým životním zájmům.
   Nejkřiklavější je to u voličů TOPky, kdy námezně pracující a nebo dokonce nezaměstnaní hlasují za stranu, která hájí zájmy výlučně nejvyšší elity.
   Druhou mincí jsou Piráti. Ty také volí lidé, proti svým zájmům. Zhusta je volí střední třída, proti které je činnost Pirátů zaměřena. Totiž, pro střední třídu je důležitý majetek a vlastnictví, zatímco Piráti bojují právě proti těmto atributům. Jejich konečným cílem je sdílená ekonomika, bez osobního vlastnictví. Sdílet neznamená vlastnit. Ale jejich voliči na to nemyslí, volí je, protože jsou proti Babišovi. To, že Babiš hájí i jejich vlastnické zájmy jim nedochází.
   Piráti hájí zájmy úzké skupiny velkoměstských nepracujících intelektuálů, kteří jsou přisátí na různé neziskovky a tím tunelují státní rozpočet. Nám říkají, jak se máme dělit s migranty, zatímco oni se večer vracejí do svých vil na Hanspaulce, nebo Dejvicích a užívají luxusního života.
   No běžní pracující a mladí ze střední třídy, kteří nemají tušení o co go, jim s radostí hodí hlas při dalších volbách.

   Vymazat
  13. 9:48 pitomost, kterou jste napsal termínem v angličtině nezakryjete. Jedinci stáří potřebného k dosažení diskutovaného postavení v oněch společnostech nutně existovaly. To vámi uváděné číselné údaje nevylučují. Sám uvádíte, že jsou počítány jako průměr. Jak je počítán průměr víte nebo nevíte? Na to odpovězte!

   Vymazat
  14. Nevime a co je to prumer ? Jak se muze pocitat kdyz je to kulaty

   Vymazat
 6. Stačilo by vypnout ČT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:22 18:24
   A co tak vypnout vás.Bylo by na světě veseleji.

   Vymazat
  2. 21:56
   Nejveseleji bude, až vypneme vaši naši televizi.

   Vymazat
  3. 4:45
   Tak to se nestane, pionýre!!

   Vymazat
  4. Ja zpravy CT a Cro uz neposloucham. A jsem v pohode.

   Vymazat
 7. Takže platit daně ano, trestní odpovědnost ano, ale volební právo ne? To může napadnout jen skutečného bolševika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jdi do Ameriky. Tam právě takové "nesrovnalosti" panují nejvíce. Zkontroluj si zákony jednotlivých států. Pak budeš mluvit jinak.

   Vymazat
  2. 18:26 - Neumíte myslet jinak, to znamená hlavou a kriticky, než Vaše přemýšllení v "nálepkách" a osočování ? Co to je skutečný bolševik ? To je skutečná chudoba, ale ducha. Konec.

   Vymazat
  3. 18:26
   Kolego, víš, kdo je bolševik? Člověk, který hájí zájmy běžného pracujícího občana. Pokud nejsi bolševik, čí zájmy hájíš?

   Vymazat
 8. Zajímalo by mě, proč dnes SPD, jako jediná strana, nechtěla prodloužit nouzový stav.

  OdpovědětVymazat
 9. Ano, je to podobné jako u nás. Piráti, které volí převážně mladá generace se dostává pomalu a jistě k moci. Sice oslabuje ODS, avšak jejich migrační politika a genderismus nejsou pro nás starší přijatelné. V USA přece nevládnou skutečně zvolení, ale nadnárodní korporace a je jedno zda vyhraje republikán či demokrat, oba mají stejně daleko k demokracii, či svobodě jde jen o podíl na moci a sloužit těm, kteří je tam dosadili nikoliv voličům. Věřím v budoucnost čínského fenoménu a ruské vytrvalosti. Ani v Číně a ani v Rusku nepanují takové poměry jako dnes v USA, které jsou na pokraji občanské války a zhroucení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:40
   Tatranko, že jseš hloupej jak dvoudenní 🐕 se ví, ale až tak.Jiste znáš přesné datum kdy se USA zhroutí co.
   Pokud vím,tak tvoje rusko už krach prožilo a dnes má k tomu nakročeno velice dobře.

   Vymazat
  2. Pro to co dokazi cinani jdete na utube .Uvidite jak postavili rychlodrahy jezdici az 450 km z ahodinu vlak do Tibetu ktery jede 48 hodin ale to postavit tu drahu v nelidskych podminkach Juesmani zacali stavet rychlodrahu z LosAngeles do mesta buku San Franciska a po rozkradeni cca 30 bilionu tise od projektu ustoupili .Silnice jako v Indii sama dira vse chatra LA ma 130 000 somraku a dalsi na celem zapadnim pobrezi vsichni neco zerou kradou a bordel vzrusta Denne se strili dnes jiz bezne na policajty vsude po statech .Dle mne presne dle onoho moudra ,ti co to ranuji si urizli vetev pod vlastni prdeli a mozna je to smete Straseni komunismeem jen zebrotu povzbuzuje ,vzdyt pro ne by socialismus byl lepsi .Vse kontroluji banky vymysleji nove rules na credit carty a vse proste kdo neco jeste ma tak ho dorazit Ta holota ktera vse nakradla je naprosto stajna jak v Rusku Nemecku Americe a i Cesku ziji si tak ze 90 % zdejsich ctenaru nema vubec tuseni .Staci napsat "Secret live super rich" (tajny zivot nejbohatsich a uvidite neco co vetsina lidi si ani nedobede predstavit Nekolik letadel jachet domu sbirky hodinek po 100 000 $ Bugati za 3 miliony specielni garaze s vytahy az k oknu z jidelny . A oni se opravdu zacali bat a nekteri svitori ze by trosku souhlasili s vetsimi danemi No uvidime situace neni pod kontrolou a negri si narokuji vic a vic a kradou verejne v davech cele shoping centra

   Vymazat
  3. 23:05
   Nesmíte věřit jen svým vlhkým snům a stejným přáním Tvých zdrojů. Podle vás všech se Rusko hroutí den za dnem už nejméně tisíc let.
   Ono prostě je.
   Kde je ale Rzeczpospolita, kde je Prusko, kde je vojenská síla Švédska, Rakouska-Uherska, Napoleonova Francie. Kde je Říše, nad níž Slunce nezapadá, Velké Británie? Kde jsou "Mongolové" se svou super říší a svým jhem? Nebo co Osmanská říše? Kde je Byzantská říše? Kde je Třetí, věčná, tisíciletá říše? Tam, kam nezadržitelně směřuje celá ta slavná ekvipáž anglosaského "prostoru" dnes.
   Trošku více znalostí a vědomostí, kudrnáči!

   Vymazat
  4. 5:01
   To, že Rusko krachlo začátkem 90 let nemužete popřít. Soutěžilo s USA od padesátých let a víme jak vše dopadlo. Tak, že ne vlhké sny ale realita dneška je duležitá. Pokud bude nadále Rusko pokračovat ve své agresivní politice tak jako dnes, tak do stádia krachu dospěje velice brzo!!
   Ptáte se kde jsou ty země,státy, které zanikly, je vidět že jste "trošičku" omezený, proto se ptám, KDE JE SSSR ??? CO. Rozpadla se jak domeček z karet, pane nechytrý!!

   Vymazat
  5. 2:16
   Velká města v Číně nevyjadřují bohatství země a rychlovlak už vubec ne. Podívejte se jak žije čínský venkov, stejně tak ruský, bída a svrab, potom srovnejte se západními státy, Rakousko Francie, Německo.
   Jinak BUGATTI VEYRON o výkonu 1001 koní, přijde na částku kolem 80 milinu kč. Nádherná práce Západnich techniku. O tom se muže Číňanum jen zdát, pokud tohle nádherné auto zase neokopírují!!

   Vymazat
  6. 23.05 Zajímavé je , že to zkrachovalé Rusko je pořád světovou jadernou velmocí a západní kapitalisti se ho bojí ! Díky sankcím je to soběstačná zem .

   Vymazat
  7. Však i USA se pomalu ale jistě rozpadají: Filipiny jsou už samostatné, Kuba na ně vyplázla jazyk, Portoriko se už dlouho cuká, Texas chce být samostatný, Kalifornie také. Americká elita má štěstí, že tyhle trendy zatím nikdo zvenčí nepodchytil a nezaplatil, tak, jak to udělaly USA např. v Jugoslávii, Libyi, Sýrii, na Ukrajině atd. atd. atd. Ale jednou se to sesype - Latinoameričanů začíná být v USA převaha, černoši mají svůj rasizmus vůči ostatním.... Bude sranda, chytrolíne, už se těším na spojenou Euroasii a na USA jako páté kolo u vozu. Těšíš se také, chytrolíne? Měl bys.

   Vymazat
  8. Aha, tak velká města v USA vyjadřují a v Číně nevyjadřují...hahaha ... viděls v poslední době český venkov, ty blahobyte jeden.
   A s tím technologickým pokrokem - pamatuji, jak firma SONY dělal jen malé tranzistoráky na pláž a Tesla dělal v té době lepší, kvalitnější a spolehlivější. Starý hodna děla bicykly. A podívej, kde jsou Japonci dnes. To čeká i Čínu i Rusko, Indii. NA podobné cestě je i Brazílie. USA jdou dolů. Z toho se nevylžeš, ty jeden Bugaty Vejrone.

   Vymazat
  9. 8:55
   Rusko nekrachlo. Řeči o krachu jsou jenom západní vlhké sny. Bylo sice zrazeno svým vedením, ale rychle se oklepalo. Rusko je jako harmonika. Má období kdy se zvětšuje a období, kdy se jeho území zmenšuje. Ale pořád existuje. Teď nastává období jeho opětovného zvětšování. První na řadě je Bělorusko.
   USA je v jiném stadiu. Je čeká přinejmenším přeformátování, to v lepším případě, nebo občanská válka a rozpad. Volba prezidenta rozhodně, která varianta se uskuteční. Horší to bude s Bidenem. Už jenom jeho jméno říká, že to bude bída.
   Realita je dnes taková, že USA stojí na prahu občanské války. Desítky milionů lidí žijících jenom z lístků na potraviny, bez zdravotního pojištění, kteří žijí v kartónových krabicích a zanedbaná infrastruktura nevěští pro USA nic dobrého. Mohu tyhle dva státy tj. USA a Rusko porovnat. V Rusku jsem služebně žil 5 let a USA jsem navštívil jako turista. Můžu odpovědně říct, že z Ruska se stala krásná, čistá a bohatá země, zatímco takový bordel, špínu a množství žebráků, které jsem viděl v USA (LA) mě ohromilo. Měl jsem dojem, že jsem někde v Kalkatě a ne chloubě USA, LA.

   Vymazat
  10. 9:51
   Už přes 100 let, od výstřelu z Aurory, stále dokola opakujete, že USA krachují a každou chvíli se zhroutí, že celý Západ se zhroutí, kapitalismus se zhroutí, dolar se zhroutí. Mezitím už pomřelo spoustu generací soudruhů, zkrachoval a rozpadl se SSSR, rozpadl se celý socialistický blok, v roce 1998 Rusko zbankrotovalo...
   Ale jednozávitoví oslíci na klíček bez jakékoli zpětné vazby dále opakují svou mantru a jejich synové a vnukové budou zřejmě v jejich záslužné činnosti pokračovat :-D

   A český venkov? Každá vesnice je plynofikovaná, elektrifikovaná, má veřejný vodovod a kanalizaci, veřejné osvětlení, internet, domy jsou opravené. Co to tu vlastně melete?

   Vymazat
  11. k 8:55 -
   A víte proč SSSR padlo v 90 letech ? To seje třeba podívat na fakta. V 80 letech vyhlásil Gorbačov Přestavbu, bohužel byla to jen zbožná přání, situace se nezlepšila, největší podíl na měl sám Gorbačov. Nebudu dál rozvádět, bylo by to na větší rozbor. Využil toho Jelcin a ten bohužel byl ještě více neschopný než Gorbačov. Po Jelcinově cestě ke „kapitalismu“ došlo k obrovskému rozvalu a rozkradení hospodářství. Vznik oligarchů a odlivu kapitálu do ciziny. Bylo to dílem i jeho poradců, kteří přistoupili na tak.zv Washingtonský konsenzus, prakticky privatizace všeho (lze vyhledat). Poté rozpad SSSR. Výsledkem bylo, že sovětská ekonomika se rozpadl. V těchto letech byl pokles hospodářství o cca 40%. Pro srovnání v době 2.SV byl pokles cca 25 %. Srovnání Rusko- Čína.
   V roce 1980 mělo SSSR 2x větší ekonomiku než Čína. Nyní v minulém roce čínská 8x větší než ruská. ČLR na západní reformy nepřistoupila a její cesta byla vytyčena v roce 1980. Má dnes smíšenou ekonomiku a je buď první nebo druhá na světě, dle toho jak se to počítá. V tomto případě se dá říci, že Rusko zachránil Putin na poslední chvíli. Ještě poznámka o Rusku, pokud trochu znáte historii Ruska, tak mělo období dobrá a velmi špatná. Ne dle mě , ale dle politologů a historiků na mezinárodní vztahy, kteří se zabývají, Ruskem a jeho historií bez "ideologických" východisek, tak Rusko nikdy nebylo poraženo a poraženo být ani nemůže. Jediný případ porážky Ruska je to, že se Rusové porazí sami. Skoro k tomu došlo za Jelcina.
   Ještě k Vaší poznámce a vidíte, že Vás nazývám panem chytrým.
   Cit: „Pokud bude nadále Rusko pokračovat ve své agresivní politice tak jako dnes, tak do stádia krachu dospěje velice brzo!!“
   Nevím, z jakých skutečností, dat a analýz jste vzal tento nesmysl, kdo je největším agresorem ve světě. Nebudu to rozvádět. Rusko má v zahraničí 2 vojenské základny. USA přes 500. NATO se k RF stále přibližuje. Co by USA dělali, kdyby si RF domluvila vojenské základny na Kubě, Venezuele, Mexiku ?

   Vymazat
  12. 10.37 Každá vesnice má plyn , vodovod a kanalizaci ? Kde to žijete ? Dnes plno vesnic nemá už ani hospodu , obchod , dostatečnou veřejnou dopravu , ruší se pošty ! Dnes jsou vesnice pusté , na návsi ani noha !

   Vymazat
  13. 9.:51
   Máte pravdu, Sony dělalo malé tranzistoráky tak do kapsy, na teslu jste musel mít vozejk, někam tohle zařízení dopravit.
   Porovnávat Teslu se Sony před 60 ti lety, no, to snad nemyslíte vážně!!
   Rusko, Indie, Brazílie překoná ekonomicky USA. HMMMM a kdy???
   Tohle už říkal soudruh Chruščov, koncem 50 let, ale do dnes nějak stále ne a ne se to podařit, kde udělali soudruzi z SSSR a Ruska chybu co?? Ty vejre!!

   Vymazat
  14. 9:14 pokud měříte civilizace a jejich perspektivy produktem, jako je Bugatti Veyron, jste mentálně nedospělý. Jste dětina.
   Takový produkt ukazuje míru technologické vyspělosti, ovšem orientovanou na zbytnou spotřebu, která je realizována užitečnými produkty nekrytými penězi.
   Právě to je průkaznou známkou stupně degenerace systému, nikoli jeho progrese, neználku!

   Vymazat
  15. 10:37
   Kolego, dalo by se s Vámi souhlasit, kdybyste porovnával porovnatelné. V čem Vaše srovnání kulhá?
   1. Ano, západ má ve svém rodném listu zapsanou i svoji smrt. Jde totiž o to, že ač má mnohem méně obyvatel, než ostatní země světa, spotřebovává 90 % všech zdrojů. Vládcové tohoto světa si to před nějakými 150 léty uvědomili, kam to povede a od té doby jede program na smetení západní civilizace. Máte pravdu, že Aurora byla něco jako startovní výstřel, ale nepovedlo se to. Bylo v plánu, aby se revoluce rozprostřela na celý západ, nejenom SSSR, ale Stalin svojí politikou a hlavně vyhoštěním Trockého (vlastním jménem Bronštejn), tomu zabránil. Proto také Trockyj za svůj neúspěch zaplati životem. To, že mám pravdu můžete vidět na tom, kdo se dnes dere k moci a komu se na západě staví sochy. Jsou to vesměs neomarxisté, u nás je představují Piráti a sochy se staví Marxovi, jako autoru světové marxistické revoluce.
   Tristní pro podporovatele Pirátů je to, že v případě vítězství jejich ideologie, nebudou to jejich podporovatelé, kteří se podělí o benefity. Ve frontě na tyto benefity již stojí jiní.
   Příkladů je nepočítaně. Stačí naše tzv.sametová revoluce. Celá charta, která se těšila na benefity utřela nos, a ke korytu se dostali jiní. Podívejte se na zkrachovance Rumla. Myslel si, jak se dostane ke korytu, ale byl využit, pak zneužit a dnes žebrá o místo na kandidátce Pirátů. To samé čeká ty, kteří dnešní Piráty podporují.
   2. Rusko a potažmo SSSR nemělo na rozdíl od západu, ve své historii souvislých 100 let bez válek, které by využilo na svůj rozvoj. Ve II. světové válce bylo zničeno 50% průmyslu, bytového fondu a infrastruktury. Zatímco USA celou válku vydělávalo na dodávkách zbraní a ostatního tovaru oběma stranám. Navíc, na pevninském území USA se za dobu jejich historie nevedly žádné války, kde by USA museli bojovat za své přežití. Naopak, vyvraždili 100 milionů původních obyvatel, ukradli jim jejich zemi, na otrockou práci si navezli miliony černých otroků a navíc, začali svět zaplavovat dolary, které nejsou ničím kryty.
   Naproti tomu, Rusové na svém území nezničili žádný národ, který se nacházel na jejich území. Těm kteří neměli své písmo, jako Kazachové, dal písmo, školy a celkový rozvoj.
   Rusové si své peníze netisknou na tiskacím stroji, oni si je musí vydělat. Je to jako by jste porovnával finanční situaci Vašeho souseda, který má povolení tisknou si peníze na kopírce, zatím co vy, byste si musel peníze tvrdě vydělat v práci. A ještě by se vám Váš soused ráno při Vašem odchodu do práce posmíval, jak jste neschopný, když se nezmůžete na dům, jachtu a soukromé letadlo, jaké má on.
   3. Jak již jsem psal, žil jsem v Rusku několik posledních let a podíval jsem se i do USA. Tak do očí bijící agonii, jakou jsem v USA viděl lze postřehnout jenom pouhým srovnáním. Rusko je překrásná opečovávaná čistá země, kde se staví ročně 3 miliony nových bytů, zatím co v USA to vypadá jak v Chánově.
   4. Pokud porovnáváte Rusko a náš venkov, jste zase vedle. Tam jsou mezi vesnicemi i 500 km vzdálenosti. Proto se jim osvědčilo v takových vesnicích postavit spíš letiště, než cesty a lidé se nekodrcají po cestách, které jsou většinou roku pod sněhem, ale z kdejaké prdele létají. Napište mi prosím, kolik vesnic u nás má své letiště, když už porovnávat tak všechno. Jedno porovnat můžeme. Rusové v roce 2019 otevřeli v Moskvě 107 stanic metra. Kolik stanic metra se v loňském roce otevřelo v Praze? Kolik v Londýně nebo NY?
   Takže, kolego, jste hodně vedle, je potřeba sledovat trendy. A trend Ruska je rozvoj, zatímco trend západu je úpadek. Bohužel, to platí i pro nás, pokud se od západu neodpoutáme.

   Vymazat
  16. Anonymní 31. října 2020 15:28
   Výborné shrnutí a porovnání. Hodně lidí u nás žije v představách, že Rusko je někde pořád v dobách cara. Díky.

   Vymazat
  17. Ale není tam práce na českém venkově. Žije to je v satelitech a pár rekreačních centrech. Zbytek se vylidňuje nebo stagnuje.

   Vymazat
  18. 15:28
   Krásně jste vše o rusku schrnul, zbytečně dlouhé, stačí porovvnat postavení Ruska a USA v HDP.světa.
   USA na 13 mistě, Rusko na 61 místě.
   Jasné, krátké, pravdivé. Můžete dále psát ty své blàboly

   Vymazat
  19. 21:55
   Jste směšný. HDP je jenom teoretické číslo, které vůbec nic neříká o reálném stavu země. Abyste pochopil, jak se toto číslo tvoří, malé vysvětlení. V tom čísle je zahrnuta hodnota produkce všech odvětví ekonomiky. Problémem USA je, že více než 76% dělají služby. Chápete? Reálná hodnota Amerického HDP dělá jenom 24%. A to si do této hodnoty započitávají i výnosy z šedé ekonomiky jako je trestná činnost, prostituce, drogy, zbraně, obchod s lidmi a podobné věci. Víte o tom, že i vraždy zvyšují HDP? Takže co vražda, to zvýšení HDP. Na rozdíl od USA a EU si Rusové hodnotu šedé ekonomiky do HDP nedávají.
   Za další reálná ekonomika dělá v Rusku na rozdíl od USA 38%. Z toho je vidět, která ekonomika v této době víc trpí. A to ekonomika služeb, tudíž USA. Podívejte se na služby u nás. Cestovní ruch na nule, to samé restaurace, kina, divadla, vše se řítí k bankrotu. Nejvíc trpí ekonomiky, které stojí na službách. A to jsou právě USA. Chápete, jejich 75% ekonomiky směřuje do hajzlu. Také jejich vlajková loď jejich průmyslu, Boeing už rok nevyrábí a vyrobené stroje nikdo nechce kupovat, pro jejich smrtelnou zmetkovost. Nebo si rád sednete do jejich 737MAX?
   Víc než HDP je vypovídající stav infrastruktury a ten je v USA tristní. Aby ji dali do pořádku potřebovali by na to minimálně 50 let. A tolik času nemají. Takže šermovat teoretickým číslem HDP je sice efektní, ale nic neříká o skutečném stavu země a o životě jejich obyvatel.

   Vymazat
  20. 21:55
   Neboj se, když bude trvat ta švindldemie ještě nějaký ten měsíc, pak Amerika klesne na úroveň Indie! Tím vlastně Indii sice urážím, ale snad na mne nepošlou eskadru. :)

   Vymazat
  21. 10:37 kolikpak vám je let, že elektrifikaci a plynofikaci venkova považujete za výsledek budování kapitalizmu? Já prožil Protektorát, co uprchlík ze "Sudet" ve vesničce bez elektřiny, vodovodu a samozřejmě i kanalizace a telefonu, s pouze štětovanou, prašnou silničkou, odkud jsem do "obecné školy" chodil za jakéhokoli počasí, bez svačinky, 3 km tam, 3 km zpátky po svých. Žádná "Družina", žádné obědy .... V roce 1951 jsem tam vzpomínkově pobyl. Elektřina, vodovod, kanalízace, telefonní budka, veřejné osvětlení, rozšířená asfaltová silnice, autobus 8 x denně do okresního města průjezdem, tam a zpět.
   V rodné vesnici, tedy v oněch "Sudetech", kde elektřina, telefon, vodovod, veřejné osvětlení i parádní škola existovaly od První republiky, byla kanalizace s čističkou dokončena v roce 1961, svrchní rozvody elektřiny a telefonu zmizely pod zemí v roce 1985 a plynofikace byla dokončena v roce 1989 s tím, že kdo požádal o přípojku, měl ji zdarma! Protiradonová opatření v rodinných domech byla od roku 1988 kryta státním příspěvkem až Kčs 120 000, což je dnes Kč 1,2 milionu. Autobusových spojů v roce 1989 bylo 36 denně, ne jen do okresního, ale i do krajského města, Prahy a Brna. Přímo. Vy objeviteli.
   Za komunistů dospěla elektrifikace prakticky do každé samoty, podobně vodovod, telefon, bezprašná silnice, autobusová doprava. Plynofikace na venkově běžela, na státní náklady až do objektů k bydlení, od roku 1984. Čističky nejsou dobudovány dodnes, onehdá jejich výstavbu hradil stát, dnes si na jejich výstavbu obce, pokud si to vůbec mohou dovolit, půjčují ... Nic nechválím, pouze na pravou míru uvádím vaše hloupá tvrzení. Jsem geront, pamětník, vy buď hlupák, nebo lhář.

   Vymazat
  22. Naprosto pregnantní, výstižná a přitom krátká analýza postavení Ruska! Pod to, co napsal pán 15.28 (10.37), bych se podepsal. Protože je Rusko daleko největší země s obrovským přírodním bohatstvím, nemělo nikdy chvíli klidu. Pořád si na něho někdo 'brousil zuby' (a dobrousil) a, žel, bude tomu tak i nadále, nejrůznějšími způsoby. K článku o volbách a voličích: Nebylo by nakonec lepší, nežli vymýšlet fantasmagorie kolem volebního práva v 50 letech, zavést dobře organizovanou a počítači řízenou meritokracii? Neměl již Konfucius pravdu? Vezměte si, že by testy IQ a EQ zcela jistě 'neprolezla' naše senátorka a málem předsedkyně vlády Němcová. To blaho nemuset na poslouchat a číst ty příšerné nesmysly...

   Vymazat
  23. 21:55 krom toho, že zřejmě nevíte, co všechno zahrnuje ukazatel zvaný HDP jste přehlédnul, že Ruská federace má ca 140 milionů obyvatel a USA 320 milionů. O jejich vlastnictví mimo státní teritorium a hostování cizinců v bankovním systému USA nemluvě. Nechápu, proč tady s tím HDP, o kterém nemáte tušení co to je, proč s tím tady opakovaně strašíte.

   Vymazat
  24. 23:27 kritizujete příspěvek v 21:55. Chápu, milovníci ruska, ale tím HDP se řídí význační ekonomové světa. Není to vše určující cifra, ale duležitá.
   Podle vaší logiky mezi 3 mistem a 103 místem není v ekonomikách daných státu rozdíl??
   Jednoduché a pravdivé, dnešní Rusko se nedá srovnávat s vyspělým Západem, pokud tohle nepochopíte, potom vám není pomoci.

   Vymazat
  25. 2:14
   Ano, ty čističky za komáru byla katastrofa, vzpomínám jak tekla Vltava,jednou modrá, potom červená, žlutá atd.A to nemluvím o Děčíně, kde jsem studoval v 70 letech, ten odporný neustálý smrad z Labe, taky velký uspěch socialismu.
   Tím hlupákem titulujte sebe:!

   Vymazat
  26. 10;01
   Nějak ti studentem vypadalo, že normy na chemický i bakteriologický rozbor vody byl daleko tvrdší, než je dneska ve fašoEU, takže hlupákem zůstáváš ty!

   Vymazat
  27. 9:55
   Podle toho ten svět také vypadá. HDP nemůže růst do nekonečna, důležitější, než HDP je rovnovážný stav mezi výrobou a spotřebou. Honba za pořád se zvyšujícím HDP zapříčinila výrobu na jedno použití, kdy se již výrobky neopravují, ale vyhazují. V sektoru financí se zase jednalo o různé deriváty a podobné nesmysly. Kdy žádná hodnota nevznikala, akorát vstupovala d HDP.
   Svět žil tisíce let bez HDP, a znova se k tomu navrací. Posuzovat ekonomiku podle HDP je slepá ulička. Jsou jiné a objektivnější nástroje. Uvidíte je po coroně. Momentálně se pracuje na jejich uvedení do praxe.

   Vymazat
  28. 19:36-vynikáte zde ekonomickou i geopolitickou rétorikou. S tou spotřebou pro spotřebu včetně upřednostnění služeb máte pravdu, uvědomil si to i Trump a snaží se opět vrátit do USA výrobu.

   Trochu mne zamrazilo, že by vir byl součástí boje o nový systém hospodářství z druhé strany, ač jste to neřekl.

   Jedno je jisté, že bez otřesu světové ekonomiky změna nebude, tak doufejme aspoň bez války.

   Vymazat
  29. 12:04
   Možná na papíře byly, ale fakta byla totálně někde jinde!! Rybářem jsem od 80 roku, něco o té špíně v potocích a řekách za socáku vím, troubo. S dneškem nesrovnatelné.
   Tu štafetu hlupáka, amiookupante přebíráš ty!!

   Vymazat
 10. Pana Robertse si vazim. Jeho navrhy jsou ovsem zoufalstvim Americana, ktery nemuze nijak soucasny vyvoj ve sve zemi ovlivnit. Zvyseni veku volicu je nemyslitelne. Jako American vidi degeneraci uvnitr spolecnosti, na kterou zadelali neoliberaste. Mladi intelektualove vidi zejmena propast mezi superbohaci a beznymi obcany, ktera je stale bezednejsi. Neni divu, ze chteji socialismus a fandi Sandersovi. Spolecnost je uz tak rozdelena, prolhana a amoralni, ze potrebuje novy reset revoluci. Sice pozde a 100 let po VRSR, ale prece. Bude to horky konec roku v Juesej. Karty uz jsou rozdane v geopolitice. A jejich karty nemaji sanci na vyhru. Jestli zacnou valku, je to jejich zanik.

  OdpovědětVymazat
 11. Tenhle pán riskuje osud Assaga.

  OdpovědětVymazat
 12. Ach ta levice , ona může za to , že USA májí velké problémy. Ono ovládat celý svět pod praporem fašismu dá zabrat.Nyní probíhá jenom partyzánská válka v Avganistánu , tak z toho USA moc nezíská , lepší je žádat po vazalech NATO nakupovat víc šrotu made in USA . proti Rusku.

  OdpovědětVymazat
 13. P.C.Roberts se dobře všímá, co se v USA děje, a v kritice těchto procesů má zpravidla pravdu. Bohužel je omezen levo-pravou předpojatostí, která mu brání vidět, že za to, co se v USA děje, nese plnou odpovědnost celou dobu pravice - a její politické strany Republikáni a Demokratická strana. Obě dvě slouží pravici, obě dvě jsou ovládány pravicí, na jejímž vrcholu pyramidy je korporátní fašismus, banksteři, korporace, FED, vojenskoprůmyslový komplex... Divadlo pro veřejnost na levici a pravici má jediný účel - zakrýt, že za tím vším jsou jedni a ti samí... stejně jako v Evropě ti samí používají o ohlupování veřejnosti pojmy jako neomarxismus, který nepochybně slouží stejným nadnárodním společnostem a s levicí nemá nic společného

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:47 Souhlasím s Vámi.
   Politická situace a realita naší společnosti je výsledkem mnoha procesů, z nichž co nejmenší vliv mají mít volby. A aby volby bylo možné predikovat a jejich důležitost výrazně ponížit, je potřeba vytvořit systém, který bude tvořit husté síto bránící proniknutí nevhodných elementů na vrcholné politické pozice. To se v Americe podařilo velmi dobře. Ale státní aparát je z větší částí tvořen zaměstnanci. A změna k lepšímu, v kterékoliv zemi, obnáší dlouhodobou obrodu myšlení, kdy se jedinec po jedinci přinutí pracovat pro stát. To by mělo být cílem politických stran, pokud by měli zájem něco takového konat. Západní kultura, která propadla zisku a budování mocenského řádu ve prospěch mocných a bohatých, je nám vzorem.
   Věk a vzdělání nejsou zárukou osvíceného voliče. Problémem je, když rozumný volič propadne skepsi a nehodlá se podílet na divadle ve stylu "zvol si svého kata", tj. nemám reálnou alternativu, nebudu dělat kompromis a nejdu k volbám ... tečka. Potom volení zástupci s mandátem uděleným pouze malou skupinou voličů, zejména při účasti pod 50%, rozhodují o zásadních otázkách běhu státu. Korporace si mnou ruce, referendum je sprosté slovo a stupňuje se odpor proti změnám volebního systému.
   Možná se postupně vracíme po spirále do stavu, kdy volby prostě nebudou, parlament a senát bude obsazován nejbohatší vrstvou a občan přijme roli otroka bez majetku, jehož smyslem života bude získat přízeň mocných, pro které bude pracovat a s ní i šanci na pohodlnější život.
   Pojmy levice, pravice, středopravotočivá atd. jsou pouze listím, kryjícím pokřivený kmen.
   V podstatě jde pouze o rozdělení plodů práce a ohodnocení jednotlivých činností. V zásadě se jedná o poměr, kolik % s činnosti občanů státu se použije pro další rozvoj a kolik % se přesune do kapes parazitů.
   ABC

   Vymazat
  2. Hezky jsi si tu pyramidu vystavěl. USA jsi neviděl ani z rychlíku, ale přesně víš co se tam děje, komu kdo slouží a kdo stojí tajně v čele.
   A takových brouků Pytlíků je bohužel plná republika. A podle toho to tu taky vypadá...

   Vymazat
  3. 23:14
   Pokud Vaše poznámka reagovala na můj příspěvek, připouštím, že o USA toho vím málo. Ovšem jedno je jisté, jejich politický systém neslouží občanům USA. O tom, kam až spadnou bude záležet na osvícené míře jejich odporu proti vládnocím vrstvám. O prppadu jejich životní úrovně v průběhu posledních desetiletí polemizovat nebudeme. Nebo ano?
   ABC

   Vymazat
  4. pokud mě se týče, v USA jsem byl za posledních 30 let 28x... ty brouku Pytlíku...

   Vymazat
  5. 18:06
   Já tam nebyl ani jednou. Nechápu, čím jsem si vysloužil označení "brouk Pytlík", možná to bude Vaší duševní nadřazeností.
   Máte pravdu, můj pohled na stav v USA je zprostředkovaný a Vy čerpáte patrně ze zkušenosti získané návštěvami vybraných lokalit. Čas ukáže, kdo z nás dvou měl pravdu. Zamyslete se, zda neposuzujete USA pouze podle terminálu na letišti. K roku 2019 dluž USA 22,776 bil.$. O čem asi tak vypovídá a co se skrývá na pozadí tohoto čísla? Slyšel jste někdy o vzrůstajících problémech stárnutí infrastruktury v USA? O sociálních problémech miliónů američanů?
   Rozpovídejte se o kladech života v USA?
   ABC

   Vymazat
 14. Ja si myslim, ze hlasovaci pravao by mel mit kazdy, kdo aspon 2 roky pracoval a tim platil dane. U nemanualnich pracovniku by neskodily 3 roky. I nejchytrejsi clovek na nejlepsi universite sveta nevi, co to je pracovat a chce rozhodovat o nejdulezitejsi cinnosti ostatnich lidi - praci a tim zdroji obzivy a radosti ze zivota.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:03, ono s tou radostí v pracovním procesu to je dnes všelijaké. Rozhodně třeba podmínky ve fabrikách a obecně podmínky pro vykonávání manuelní práce bývají všelijaké nedobré. A tak je něco tak důležitého, jako je dobré duševní naledění v pracovním procesu spíš záležitosí osobního přístupu (postoje) jednotlivce, než obecně panujících podmínek.
   Ale možná jste měl spíš na mysli radost spojenou s užíváním výdělku. Taky důležité.

   Vymazat
  2. Zkraťte to:
   Volební právo pouze tomu, kdo platí daně.
   Prokeš

   Vymazat
  3. 5:53
   Ale platí je poctivě! Tady.

   Vymazat
 15. Právo volit by měly mít jen příslušníci rodiny nejméně ve věku 25 let, minimálně s jedním skutečným potomkem. Do parlamentu by měly být voleni lidé žijící v rodině nejméně ve věku 40let a senát by se měl zrušit. Tím pádem je Benda znova ve hře.

  OdpovědětVymazat
 16. Na Nově neustále říkají, že proběhne volba nejmocnějšího muže planety. Je na světě ještě nějaký stát, kde se o americkém prezidentovi takto mluví ???
  ...ne, nejsme na kolenou, ryjeme držkou v zemi. ( pardon, v..........)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavý koníček, rýt držkou v zemi nebo dokonce v prdeli. Jak se vám to stalo a proč v této zvláštní činnosti pokračujete?

   Vymazat
  2. 0;08
   Jasně, můžeme se """" svobodně rozhodovat """" že ty rádoby felčary od amiokupanta nutně potřebujeme!!!!! 👎👎👎👎

   Vymazat
  3. 10/31
   Určitě ti "" felčaři "" naší přátelé, jsou užitečnější než přihlouplý mazal,nekonečný amiookupant.

   Vymazat
 17. Jste inženýři lidských duší? Takhle svět nezměníte. Změní se sám, stačí počkat do jara.

  OdpovědětVymazat
 18. U nás je opačný problém, důchodci si posílají hoaxy a chodí kácet stromy na trať. Volit by měli jen lidi v produktivním věku.

  OdpovědětVymazat
 19. Dokud si budou nechávat hlupáci ve světě nalhávat, že USA je příkladem demokracie, nelze očekávat změnu v myšlení lidí. USA je země vyrostlá na vybíjení Indiánů, dovozu otroků z Afriky, milionů mrtvých v různých novodobých válkách za udržení si hegemonie USA ve světě. První, co je potřeba odkrýt, je toto všudypřítomné pokrytectví v USA. Zde to bylo v souvislosti s Trumpem jasně vidět, jak v USA vládne lež a manipulace a to nemohlo jít do nekonečna. Bohužel za těmito všemi zlořády stál opravdu bílý muž, ale ne český, ale americký. Ony ty léta pokrytectví v USA se nakonec projeví vzdorem obyvatelstva, a ten ti konečně vykvasil, a ten říká "dost už lží a manipulací o demokracii, která stojí na vraždění jiných národů"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvědomujete si, že píšete naprosto stejné kraviny jako ti BLM vymaštění aktivisti? Nenávist k USA, k celé své historii, bourání soch Kolumba, Lincolna, Washingtona, nenávist k americkému Způsobu života, ke kapitalismu?

   Vymazat
  2. Je mi to líto, ale je to tak, je potřeba oddělit plevy od zrna, my nemáme důvod se nikomu omlouvat, ale Západ by měl klečet už po zbytek své existence před všemi těmi národy, co je za století surově likvidoval. Jen si je potřeba uvědomit, že i když odejde generace viníků, že ti jejich následníci jsou již čistí jako slovo boží. Nejsou, ten hřích sebou nesou a nelze na to zapomínat.

   Vymazat
 20. Poselství pana Robertse je jasné, dokud je člověk zdravý a "nesmrtelný", tedy mladý, stará se jenom o sebe a dotují ho rodiče, nemá šanci ve své naivní "jelimanovitosti", rozpoznat otrokářské šmejdy.

  OdpovědětVymazat
 21. Jak se to někdy stává, diskuse se zvrhla v zuřivou bitvu NAŠEHO SLAVNÉHO ČTYŘICETI OSMI LETÉHO trolla za to, aby buď ze své naivity podpořené "majetkem" a nebo prostě placeném, proti všemu ruskému a proruskému.
  Nikdo z nás prakticky nechce uznat jeho genialitu a schopnost tvořit zázraky. Jako třeba jeho, stejně jako on, starý jeho vlastní syn. Není to zázrak Boží? A my mu většinou ani slovo nevěříme! Že se nestydíme, my hlupáci!
  Nejspíš za nás stál jako student v krutém padesátistupňovém mrazu na Václaváku pod pod ocasem koně. Aby se zahřál, už tehdy skákal a zplna hrdla zpíval tehdy nepovolené písně, nechal se krutě mlátit ještě socialistickým pendrekem a v tom mrazu zcela určitě ho postříkali i ledovou sprchou z kropících vozů STB.
  Pak musel v našem zájmu krást, pardon, privatizovat, aby zachránil nás před tím, aby nás nenapadlo, to udělat nějak jinak. S hrdou písní vyprovázel sovětská vojska od nás, pak nechal sapéry prozkoumat území, kde ona vojska do té doby byla, aby tam mohl zatančit svého kozáčka a nevyletěl na kraji své "svobody" do vzduchu!
  Ale my jsme nikdy až do dnes neuznali jeho genialitu a tak se vydal na nelehkou cestu za uznáním svých spoluobčanů, kterými tak nádherně opovrhuje. abychom ho uklidnili, navrhuji mu, aby zveřejnil aspoň číslo svého mobilu, určitě Apple model 2021, abychom mu mohli udělit čtenářskou upřímnou cenu českých uživatelů internetu - ZLATÉHO SPLÁCHNUTÍ prvního stupně s olivovou ratolestí. Předat by to mohl, a jistě rád, prezident České republiky. Určitě by si to užil. Málokdy by se tak v životě nasmál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tolik vynaloženého úsilí v sobotu 5:24 ráno, abyste vymyslel a naťukal do klávesnice takovou zcela zbytečnou kravinu. Jen jen otázkou kde jste se tak ožral, když jsou hospody a nonstopy zavřené?

   Vymazat
  2. 9;33
   Vážně pochybuju, že ten pán z 5:24 je zmrtvýchvstání věčně zlitý flašky Havla!!!! 👎😂

   Vymazat
  3. To máte tak. Chytrý pochopí, hlupák ne.

   Vymazat
 22. Já doufám že vyhraje Biden, když se na svět pos...,tak bych preferoval teď dokud nám sílu bránit rodinu

  OdpovědětVymazat
 23. Je dobre premyslet na tim proc v starem Egyptu lidi nepouzivali kolo( kolo nebylo vynalezeno, ci bylo schovano pred ocima verejnosti v archivu patentu ?? jako v ...)
  Dlouhodobe strategie je jedinavec co ma smysl:

  K cemu to smeruje: ze USA a Rusko se budou muset integrovat(spojit se) jinak je pohlti Cina.

  Pokud jsem cetl plany Globalistu jsou tyto pro budouctnost: Nejvetsi ekonomie na svete Cina, pak Indie a AMerika na stejne urovni, a zbytek vcetne Evropy a Ruska se prilis nepocita, neb jsou ekonomicky minimalni.

  Ci druhy scenar: Politicky Blog: Zlutych , Politicky Blog Hnedych a Politicky blog Bilych. A zavod o dobyti uzemi na Marsu a Venusi!!!

  Ale Blogy musi byt !! aby se lidi bali a otrocili!!

  Ctete science fiction !!

  Brouk Pytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:27
   Máte o starověkém Egyptě špatné informace. Největší bitva s použitím dvou kolových vozů se udála u Kadeše za vlády Ramsese II. Takže kolo bylo v starověkém Egyptě známo.

   Vymazat
  2. 8:58, to bude asi nějaká dezinformace s tou bitvou na kolech. Dyk přece už ze základky víme, že pyramidy se stavěly na saních, páč právě proto, že kolo nebylo!

   Vymazat
  3. 8;58
   Kterou ovšem Ramses II nevyhrál tak, jak tvrdí Zahi Havas😉

   Vymazat
  4. 10;22
   Ty z inkluze možná, my jsme se učili něco jinýho!

   Vymazat
  5. 10:22
   Podívejte se tam
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Kade%C5%A1e

   Nemusíte ani umět číst, stačí vidět.

   Vymazat
  6. Neni opravdu zcela jasné kdo tu bitvu vyhral. Možná ale Ramses II prohrál, protože jel do bitvy na saních oproti Muwatallimu II, který měl již dvojkolky. Sáně Ramsesovy, tzv. dvojkolky jsou vyobrazeny zde https://abagond.wordpress.com/2017/06/09/ramses-ii/
   Možná, že ten vtipný pán, kterého již brzy pohltí Čína, jezdí místo autem do práce na sáních.

   Vymazat
  7. O tech valecnych vozich ma anonym 8:58 pravdu!! Ale nevidel jsem obraz vozu v Starem Egypte pouzivanych na praci!! To jsem myslel. Byl to divny system v Egypte, kde otroky nutili pit z dlane vodu a zakazali jim mit nadoby!! Z podobneho duvodu jsem si myslel im zakazali mit povozy, asi neco jako umyslne nesmyslna prace.

   Brouk Pytlik

   Vymazat
  8. Pytliku, Pytlíku to, že jsi něco neviděl neznamená jeho neexistenci. Mrkni se na
   http://blogs.getty.edu/iris/egyptian-ship-model-sheds-light-on-bronze-age-warfare-and-religion/
   nebo
   https://www.quora.com/What-was-transportation-like-in-ancient-Egypt

   Vymazat
  9. Brouku Pytlíku 18:10, kolo, pokud neuvažujeme pneumatiku, se s podložkou stýká v jediném bodu!
   Pak tedy kolo, jako břemeno, a pokud ještě břemeno nese, přenáší v místě styku na podložku tlak, daný vlastní hmotností a hmotností, kterou nese. Záleží potom na řečených hmotnostech (atd.) a tuhosti dotčené podložky, do jaké míry diskutované kolo podložku deformuje, srozumitelněji, do jaké míry se kolo boří. Závěry z takto popsaného mechanizmu odvoďte si každý sám. Když to napoprvé nepochopíte, osud kola ve starověkém Egyptě nediskutujte, nýbrž mechaniku či fysiku studujte. D

   Vymazat
  10. Pro 18.10 Ono záleželo i na kvalitách cest a silniční sítě. Za ŠÓGUNÁTU bylo v Japonsku i zboží přenášeno na hřbetech lidí, na koních směli cestovat jenom vyšší samurajové za přísně stanovených podmínek. I dajmjóové cestovali většinou v nosítkách nesených pěšími.
   Protože kola a kopyta NIČILA CESTY!

   Vymazat
 24. Čistě statisticky byl průměrný věk za "totality u mužů 46.let a tedy podle čísel by nevolil tedy z nich nikdo. Zato teď noví tržní do mohli volit do důchodového "vjeku 83? let. :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7.33 Co to píšete za nesmysly ?

   Vymazat
  2. 9:15 Statistika věda je. Faktem je že u novorozenců a dožití do do dospělosti je výrazně jinde ale o tom je průměr. Pokud vezmete statistiku těch pobírajících důchod pak ano. Ale je tu zase další ale že ti co pro náročnost povolání šli do důchodu dříve s výsluhami se dožívali - placaté čepice pobírali důchod cca. do 92. Což jim asi nato za zájmy už nedovolí.

   Vymazat
 25. Klikněte si a podívejte se na graf, kolikže jen prezidentů bylo zvoleno většinou hlasem publika, 17 ze 49 (39%) (červená), zatímco ta ostatní většina byla rozhodnuta t.zv. elektorálními činiteli (electoral college) (modrá).

  Ať se ti blbečkové ve frontě snažej, on to někdo pak za ně správně rozhodne...

  https://www.investmentwatchblog.com/fun-fact-17-out-of-45-us-presidents-39-havent-been-elected-with-a-majority-of-the-popular-vote/

  OdpovědětVymazat
 26. "Pro Spojené státy je neštěstím, že jejich budoucnost závisí na mladých ignorantech s vymytými mozky, přesdvědčených ovšem o tom, že všechno vědí nejlíp...."

  Tak to není neštěstím jenom pro Spojené Státy. To vidíme i u nás. Bohužel, ti hate-free, transgender, LGBT, 42-pohlavní, eurohujerští, politicky nedomrlí, vítačští feťáci bez pudu sebezáchovy jsou voleni pologramotnými mladými s mozky vypucovanými inkluzivním školstvím, v praxi neoužitelnými, zato perfketně šmrdlajícími prsty po iPhonu, jejichž hlavní motivací proč volit ty feťáky je to, že ta squadra chce zlegalizovat pěstování a užívání marihuany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude to během pár let jejich zem. Dnešní generace 18-30 letých tu bude +-60 let žít. Ne 80+ letí geronti, kteří si ve své sebestřednosti myslí, že sežrali všechnu moudrost světa. Přitom věk je většinou jediná jejich "zásluha". Trochu málo.

   Vymazat
  2. Ty jsi chtěl jistojistě napsat: "Mladí volové budou jednou staří volové." A vidíš, máš pravdu.

   Vymazat
  3. 11:32, pokud zásluhou 80+ starých lidí je podle vašeho tvrzení povětšinou jen jejich věk, pak ti mladí z logiky věci mají povětšinou jen o zásluhu méně. A 11:40 to shrnul ještě lapidárněji.
   Prostě společnost tvoří nějaký koncenzus, na kterém se podílejí lidé napříč generacemi. Pokud tu padají návrhy na volební právo od 25 let, jde tu pouze o vyzrálost volby a určitě to nevyřazuje mladé lidi ze hry. Nebo tu snad máme už jen ty geronty po 25.roku života?
   A jak ani sám vyšší věk voliče není zárukou kvalitní volby, tak ani vyšší věk politika není zárukou jeho kvalitní práce pro společnost. V tom se odráží kvalita dané společnosti v celku. Ale přesto jsou takové návrhy žádoucí. Onen dostatek sociálních zkušeností se jinak než s věkem získat nedá. To, že dnešní mladí zdědí zemi po předcházejících generacích není nic proti ničemu. Tak to běží napříč lidskými dějinami. A pokud se i ten proces urychluje, není třeba opovrhovat zkušemostmi a poznáním starších. Neboť na to mohou nejvíce doplatit právě ti mladí!

   Vymazat
  4. 11:32 Nebýt těch předchozích generaci, nebyla by dnešní vymoženost. Každá generace něčím přispěla ve prospěch generaci příštích. Čím přispějete vy? Jednou budete také starý.

   Vymazat
  5. 11:32
   Jediná zásluha, ale stěžejní. Prostě zkušenosti jinak než věkem a rodinným životem s dětmi prostě nezískáš. Proto starší lidé při své volbě zvažují, jak se to odrazí na životě jejich dětí a vnuků. Mají životní zájem na tom, aby až tady nebudou, tak jejich děti a vnuci přežili.
   Zatím co mladí lidé, bez zkušeností a zodpovědnosti za potomstvo volí na základě revolty proti starším generacím a tím pádem i proti svým zájmům.
   Pak vidíme takové excesy, kdy mladí, kteří nepracují a živí je rodiče volí TOPku, která hájí zájmy přímo protikladné zájmům rodičů, kteří ty studenty živí. Přitom mladí volí TOPku jenom proto, že se jim líbí číro u jejího představitele, nebo žerou liberální propagandu Feriho, který je prototypem plánované nové elity, podle Kallegriho plánu. Tudíž volí proti sobě, proti heterosexuálnímu bílému muži, který má být vyhuben.
   Ti geronti, o kterých se vyjadřuješ s takovým despektem se přitom svojí volbou snaží o zachování i tvého života, navzdory tomu, že jim tak nadáváš. Jednou dožiješ do věku, kdy zjistíš, že mládí nemá patent na rozum i když si to o době myslí.

   Vymazat
  6. No to je dobrý, jediná zásluha je věk!!
   Mládí je jediná výsada mladých, ať se jim to líbí nebo ne. Starší a nemusí to být ani ti "geronti" mají nejen zkušenosti, ale také pocit odpovědnosti, který prověřil jejich schopnosti o to, jak se postarají nejen zdaleka o sebe a svou rodinu, ale jak se chovají ve společnosti. To by mělo být, bez ohledu na věk, jediným kritériem k povolení k účasti nejen jakao volič, ale především jako případně volený.

   Nejsem proto, aby se mladým dělaly nějaké velké překážky, ale měly by být určité podmínky. Ostatně - už jsem to někde psal - v Americe jsou na to hodně hákliví a v každém státě máte jiné hranice "dospělosti", kdy od kolika co smíte. Plně dospělý jste tam považován, jestli se nepletu, povětšinou kolem hranice věku 22 až 24 let. Teprve pak máte všechna občanská práva. Teda pokud zrovna nesedíte ve vězení.
   .

   Vymazat
  7. 19:28 - Zásluha věk opravdu není. Myslím, že u nás schází pokora k lidem vysokého věku. Já a ty které jsem znal, jako mladý, se ke stáří chovali s pokorou. V Japonsku se prý říká, že vysoký věk je odměna za život. Je mě 75 let, vím a mám ověřeno životem, mladý blbec - starý blbec. Doufám, že mezi blbce nepatřím.

   Vymazat
 27. • zhroucení Spojených států je nevyhnutelné, události posledních let tento proces urychlily. A nejde jen o prezidentství Donalda Trumpa. bodem bez návratu byla invaze do Iráku pod vymyšlenou záminkou, ani když se pomineš tomu nezabráníš, chytrý anonyme!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10/33
   Tatranko,jak malej umanutej zarchant. Vy už tady dávno nebudete! ale USA se vaši potomci budou klaňet ještě hodně dlouho.

   Vymazat
 28. Ať každý píše co chce, nejlépe věcně s fakty, ale nemohla by redakce smazat "všechny" příspěvky, kde bude sprosté napadání, byť jedno sprosté slovo. Musím to napsat takto. Jako křik a zvýšený hlas není argument, tak argument není "hovno".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte tak. Nejspíš jste to vy, co když sem přišel na fórum musel být pro svá nespisovná vyjádření mazán. Stejně jako to, že s obrovskou pravděpodobností jste to byl vy, kdo si tady neustále stěžoval na příspěvky druhých. Tak jste se naučil psát "slušně", pouze ale ve smyslu sprostých slov.
   Osobně však považuji korektnost - i tuhle vaši žádost - jen za pokrytectví. Stejně tak pokládám za pokrytectví vynechávání nespisovných slov ve slovnících. Je to pouze hra na "slušnost". Ale nakonec ta slova každý zná a každý je používá. Takže je vždy otázkou času, kdy se člověk naučí v cizí řeči "nekorektní slova". Ostatně jeden můj profesor rád prověřoval znalost jazyka i na takových slovech, říkaje, že jen idiot neumí odseknout na nadávku správným slovem a s chutí psal za neznalost správného nespisovného výrazu kuli i "šprtům". Jenže správně a na patřičném místě použité expresivní slovo dokáže nejen patřičně vyjádřit a nastínit názor, ale i tím urychluje výměnu informací. Asi vás hodně překvapí, že skutečně velcí lidé pro "patřičné" slovo nikdy nešli daleko, bylo-li na místě. A někteří tím byli dost známí. Za domácí úkol si je můžete najít. Ovšem, tohle není tak jednoduché, abyste zašel jen na Wikipedii a hotovo. Tady musíte hledat a studovat doopravdy.
   Nebo by se vám více líbilo, kdybych vás označil v diskusi za ariesa, rod malých přežvýkavců. Původní oblast jejich rozšíření je na severní polokouli, domestikovaný druh. Nebo bych vás mohl označit za Rama, což je zase totéž turecky. Ale uznejte, že to nemá tu šťávu.
   No a teď si zase můžete postěžovat, jak vás nikdo nechápe.

   Vymazat
  2. Anonym 19:15 - nebudu se věnovat tomu, jak jste "anylyzovat" co jsem zač. Kdyby jste nereagoval jako anonym, tak bych se rovněž"neskrýval" za anonym. Stručně závěrem, "odhalil" jste, jaký jsem skrytý sprosťák a pokrytec. Jste opravdový věštec, blahopřeji.

   Vymazat
 29. Tento článek považuji za dosti seriózní. Jen bych nabídl ještě další alternativu pro volby - dolní časový limit určujícím zralost voliče by se mohl individuálně odvodit například od počtu (?)poctivě odpracovaných let ... J. Novák, Brno

  OdpovědětVymazat

 30. Roberts jako vždy, protinárodní a trapný. V USA má nulovou odezvu, nikoho nezajímá, maximálně slouží jako klaun

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:37-Tak jo."Kdo nejde s námi, jde proti nám". Pověsit demokrate?

   Vymazat
 31. Že se vměšuji po celým světě, nezaslouží si, než se vymlati mezi sebou.

  OdpovědětVymazat
 32. Americká armáda znovu aktivuje 5. armádní sbor a vrchní velení spojeneckých sil pověřené osvobozením Evropy během 2. světové války.
  https://geopoliticsastrology.wordpress.com/…pe/
  Jste právě svědky největší vojenské akce v histrorii, která zahrnuje 17 armád světa. Tuto koalici vede generál Flynn.
  Podrobnosti scénáře jsou tajné, ale EUCOM uvedla, že v případě konfliktu jde o spojení všech spojeneckých sil – pozemních, námořních, leteckých, kybernetických i vesmírných . Všimli jste si, že česká armáda na seznamu armád, které povedou světový PUČ PROTI KABALE chybí ?? …
  adrenochromový monokl na tváři vrchního velitele generálního štábu české armády by mohl být jednou z výmluvných odpovědí............
  Včera prezident Trump na svém shromáždění na Floridě řekl na téma masová zatýkání Kabaly po celém světě:
  K tomu jsou nachystány globální soudy příznačně nazvané NORIMBERG 2.0

  OdpovědětVymazat
 33. Jenže právě volby od 18 let byly zavedené proto, že dřív lidem vadilo být hnáni jako vojáci na smrt do války vládou, kterou nemohli zvolit. Od 18 do 21 let dost starý, aby zabíjel a byl zabit pod vlajkou své vlasti, ale nedospělý na volení?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:17, no ano - zabíjet od 18, od 21 už lze. V Africe naučili zabíjet i daleko mladší. A umí to, a navíc bývají i ti nejkrutější. Tak možná i právě proto, aby se toto nedělo, by bylo záhodno zajistit, a to i zvýšením věku pro účast na volbách, vyzrálejší volbu.
   Představte si, že by se prosadil Gazdíkův návrh na volební právo od 16 let. Jak by mohly hlasy sociálně nezralých pozitivně ovlivnit stav ve společnosti? A naopak - mělo by to znamenat, že už ti 16-ti letí by pak byli zralí k zabíjení pod vlajkou své vlasti? Ty dvě věci, které uvádíte snad jako argument, nejdou přece ruku v ruce. Řekl bych spíš - právě naopak.

   Vymazat
 34. Víte to je přesně to, co zpíval pan M. Tučný. " Jsi přeci dobrý křeťan a tak dobře miř, jen zmáčki spoušť a je to hotový". Píseň Křesťanský voják.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejdriv strel a potom se ptej
   ja osobne na Floride chodim s kolty nizko zavesenymi u pasu a na zadech mam masingan s 500 sty naboji At zije president trump
   huhuhuhahahaha

   Vymazat
 35. Je neuvěřitelné kolik jednoduchých hlupáků si zde přeje rozklad USA.Tihle jednozávitnici nevidí dál než na své špičky bot.
  Neuvědomují si že by tím mohl vzniknout celosvětový konflikt, třeba i nukleární.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč si přejí Američané a jejich spojenci, teda vlastně i jako členové NATO i my, rozpoutat válku s Ruskem? To nemá nukleární zbraně? Garantuji vám, že v tom případě zcela určitě Rusko pošle, sem "někam", pozdrav (bude to foukat nejspíš od Německa a Polska) a minimálně zničí čtvrtinu plochy USA. To vám vyhovuje? Myslíte, že to neví ani ten nejkrvelačnější idiotský generál US Army?
   Ostatně tady se bavíme o něčem jiném, což vám nedošlo. Jako obvykle.
   To jako si to má od Ameriky nechat líbit každý , alejen oni od nikoho,nebo neumí přemýšlet? Proč myslíte, že poslali Turecko s Ázerbájdžánem svou podporou na Arménii, která se k nim taky "lísala"?
   Takže ten JEDNODUCHÝ HLUPÁK JSTE VY. A ještě k tomu koronavirový a korunovaný. Protože zase opět nepřemýšlíte do konce. Navíc se mi zdá, že o politice toho víte "opravdu" "hodně".

   Vymazat
  2. Ti "hlupáci" se nechtějí nechat "kulturně obohatit" a že to řídí parta, která se snaží zlikvidovat euro, aby se muselo platit dolarem, o tom už pochybují jenom lidé bez závitu.

   Vymazat
 36. Něco TAK příšerného jako je dnešní "diskuze" tu už nebylo dlouho. Jestli vůbec někdy. Pane Dvořáku, z jakého důvodu ji necháváte tak zaplevelit? Dva přispívající si vyměňují primitivním způsobem názory, aniž by to samozřejmě zasluhovalo pozornost okolí. Kdyby nebyli na stejné úrovni, nemohli by to tak dlouho vydržet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda vy z 0:02, že jste nějakým tím moudrem nepřispěl. Když všechno to, co obnáší článek a k němu diskuze, když vám to nic neřeklo. Pomohlo by, kdyby vám to pan Dvořák předžvýkal? Věděl byste,co jak s tím celým vlastně udělal? Vy se nezapřete, estéte.

   Vymazat
  2. 4:16 Nepochybně jste jeden z těch dvou uboze se hádajících. Vy myslíte, že TOTO je diskuze? V podstatě se už skoro nikdo další toho vzájemného napadání už nezúčastnil.

   Vymazat
 37. Pro vaši informaci 10:04. Tím jedním ze dvou, kteří se podle vás hádají, nejsem. Diskuze k určitému článku, tak jak to vidím, většinou končí s příchodem dalších článků. Pokud se týká vás tak nechápu proč chcete, aby kdosi korigoval postoje druhých podle vašeho vkusu (vkusu?).

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.