Reklama

pondělí 26. října 2020

Arogance Erdogana a ignorování dohod Tureckem dosáhla nového vrcholu

Ivan David

26. 10. 2020


Reakci prezidenta Francie na vraždu učitele, tedy tvrdý postup proti radikalizovaným muslimům ve Francii, označil turecký prezident Erdogan na sjezdu své vládnoucí strany za začátek konce Evropy, která zahájila vnitřní válku s muslimy, což povede ke vnitřnímu zhroucení Evropy. Řekl, že problém Emanuela Macrona s islámem a muslimy vyžaduje jeho psychiatrické vyšetření a psychoterapii. Již dříve vyzval k bojkotu francouzských produktů. V souvislosti s razií německé policie v berlínské mešitě uvedl, že „s takovými útoky na práva muslimských občanů vstoupil evropský fašismus do nové fáze“.


Erdogan ignoroval dohodu v NATO, že ve dnech 28. a 29. října nebudou ve východním Středomoří vojenská cvičení, naopak bude ve výsostných vodách Řecka turecké plavidlo Oruc Reis nadále hledat ložiska ropy a plynu. Turecké ministerstvo zahraničí vydalo agresivní prohlášení zdůrazňující, že řecký kontinentální šelf mezi Rhodosem, souostrovím Megisti a Krétou je turecký, a proto Oruc Reis je v tureckém kontinentálním šelfu. Současně zaslal dopis OSN s výzvou, aby Řecko snížilo svůj národní vzdušný prostor na 6 mil a „demilitarizovalo ostrovy Egejského moře“ Jinými slovy, aby přestalo bránit svoje území. Řecko na toto jednání zatím nereagovalo. 


Stálý představitel Turecka při OSN Feridun C. Sinirlioglu v dopise generálnímu tajemníkovi OSN tvrdil, že Turecko prokazuje svoji dobrou vůli a dává příležitost diplomatickému řešení, avšak nemůže tolerovat porušování práv Turecka a kyperských Turků. Stěžuje si na nepravdivá tvrzení předsedy vlády Řecka Mitsotakise a tvrdí, že jádrem konfliktu ve východním Středomoří jsou maximalistické požadavky a jednostranné kroky Řecka a řecké kyperské správy od roku 2003, které porušují inherentní a svrchovaná práva Turecka.


Podle informací z dnešního rána, Turecko dále eskaluje krizi, označuje jako své vše od Kastelorizo až po Krétu a oznámilo, že v oblasti bude provádět "vědecký výzkum". Jde o průzkum dna pomocí explozí a seismografů. Plavidlo Oruc Reis doprovázejí turecké válečné lodi. V posledních dnech turecký ministr energetiky Fatih Donmez znovu opakuje, že pokud průzkum Oruc Reis odhalí, že na jihu Kastellorizo ​​je ložisko zemního plynu, „půjdeme na to». Na místo už směřuje loď s vrtnou soupravou. 


S loupežnými výpravami Turecka sympatizují představitelé Španělska a Itálie, Německo kancléřky Merkel nad nimi drží ochrannou ruku, V současné době předsedá Evropské unii. Nepřekáží, že Turecko současně otevřeně podporuje dodávkou zbraní a vysíláním džihádistů Ázerbájdžán, jehož armáda páchá

válečné zločiny v Náhorním Karabachu.

27 komentářů :

 1. Ale kdepak? Čitajme na russkom jazyku: "После уничтожения нефтяного рынка югу от Джараблуса, уничтожение штаб-квартиры "Файлак-аль-Шам" является более чем недвусмысленным сигналом для "друга Реджепа"."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V důsledku leteckých úderů ruských vzdušných sil v Idlibu bylo zabito 78 ozbrojenců a více než 140 zraněno. Mezi zabitými je více než 50 ozbrojenců Failak al-Sham, který je sponzorován a vyzbrojen Tureckem.
   Hlavní útoky padly na hlavní tábor „Failak al-Sham.“ Podle řady zpráv byl útok proveden bombardéry Su-24M.
   Existují nepotvrzené zprávy, že mezi zabitými ozbrojenci byli také turečtí důstojníci.
   Po zničení ropného trhu jižně od Jarablusu je zničení velitelství Failak al-Sham více než jednoznačným signálem pro „přítele Recepa“. https://colonelcassad.livejournal.com/6274525.html

   Vymazat
  2. 12.11 děkuji za překlad. Jenom jsem chtěl říct, že nemá žádný význam sledovat řeči, sliby, prohlášení, dopisy, dohody, výroky, projevy, výhružky západních politiků obecně. Od nich mají význam jen dvě věci: jejich válčení a jejich právní rozhodnutí (třeba sankce nebo zákony). Ale to myslím vážně, jejich mluvení a psaní vůbec nemá žádný význam. Opačné je to u Ruska: tam je jednota slov a činů – a spíše méně slov než činů. Takovou optikou bychom měli sami pro sebe "censurovat" korporátní média. Z jejich textů (říká se tomu "flatús vocis") by zbylo zanedbatelně.

   Vymazat
 2. Turecký fuhrer si hraje s ohněm že mu do zadku leze makrela ho nezachrání poslal Francii a usa do háje. Následky si bude nést sám čím dřív tím líp. A že se konečně Evropa bude bránit islámu ji právě zachrání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tou záchranou Evropy, především Francie si jste jistý? Dál než k sultánovi nevidíte? Co takhle zájmy Íránu (přes Írán), to nic?

   Po Erdoganovi se ozval Macronovi i Írán - Zarif vrací úder Macronovi, říká, že muslimové jsou oběťmi „kultu nenávisti“.

   "Muslimové jsou hlavními oběťmi" kultu nenávisti "- zmocněni koloniálními režimy a vyváženi vlastními klienty," uvedl Zarif v pondělí na Twitteru.
   Ve středu Macron podpořil zobrazování karikatur urážejících proroka islámu francouzským učitelem.
   "Francie se nikdy nevzdá karikatur," řekl Macron a bránil učitele za "prosazování svobody". Macron v neděli znovu trval na svém postavení tweetováním: „Nikdy se nevzdáme.“

   Tyto komentáře vyvolaly vlnu odsouzení v celém muslimském světě.
   Íránský parlament v pondělí ostře odsoudil Macronovu obranu rouhání proti prorokovi Muhammadovi pod záminkou „svobody projevu“.
   Ve svém prohlášení zákonodárci, vyhýbající se svatokrádežným činům proti islámu, uvedli, že francouzská vláda „znovu prokázala svou zlou povahu“, uvedla tisková televize.

   Prohlášení však ujistilo, že „Macron a jeho kohorty brzy přijdou na praktický výsledek této politiky,“ a tvrdilo, že světoví muslimové se postaví pokusům o normalizaci urážky islámu a jeho proroka.
   https://www.tehrantimes.com/news/453924/Zarif-hits-back-at-Macron-says-Muslims-are-victims-of-the-cult   Vymazat
  2. Tak, a všechny katedrály ještě neshořely, že. Q.

   Vymazat
  3. 19:01 Neobhajujte islám sem nepatří a ať si ho nechají ve svých zemích. Málo Evropanů bylo zavražděno islámskými fanatiky? Vše jde na vrub makrele a pošahaným liberálům.

   Vymazat
  4. 11:24
   Já bych dodal, že mnohem více Evropanů (mezi nimi obrovský podíl Slovanů) než zabito, bylo zotročeno!

   Vymazat
 3. Slabé Turecko bylo po WW II. vyzbrojeno s pomocí USA a NATO proti SSSR a Rusku. Slouží dnes i jako nástroj boje mezi
  různými směry v Islámu - což využívají velmoci.
  Dnes si jeho politický a náboženský vůdce Erdogan dovoluje už na kohokoliv protože svět je nejednotný. Zajímavé je,že za této situace se s ním EU,Merkelová,Putin i Tramp snaží
  nějak domluvit i přesto že turek okupuje sever Kypru, provokuje a krade v Sýrii, řeže spojence USA Kurdy a otevřeně ingeruje do konfliktu v Karabachu na straně zdejších Turků a zlobí i v Libyi. Zajímavé jsou i vzájemné podrazy Turecka,USA,Ruska a EU - eskalující od pokusu o vojenský převrat proti Erdoganovi a prodejem systému S-400
  Ruska což šíleně štve USA. Erdogan se s kamarády CIA nemazal a mizerně připravený puč Turecké sekulární armády využil proti svým nepřátelům.
  Není to však zas taková překážka aby nepokračovalo "spojenectví" Erdogana,USA a NATO i jejich vzájemné vydírání. Jak to asi působí na Řecko,Kypr,Sýrii,Arménii a Kavkaz ? Zdá se že mohou počítat s čím koliv od fanatika Erdogana. Už dnes musí počítat i s otevřenou Tureckou agresí. Turecko,Erdoganův Islámský chtíč, zneužívaní uprchlíci na jeho území a silná milionová menšina Turků v Německu a nově techtle-mechtle Turků se svými bratry na Kavkaze asi ještě světu zatopí. Turecko bylo vypěstováno velmocemi skoro stejně jako Hitler v Německu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měl by jste si poslechnout poslední díl otázek-odpovědí V.V.Pjakina. Tam dává jasné odpovědi na vaše úvahy. Shrnuto do jedné věty. Nechte ho, on se brzy zničí sám.

   Vymazat
 4. Češi jezdící do Turecka na dovolenou v tuto dobu lezou Erdoganovi také do zadku a podporuji terorismus!

  OdpovědětVymazat
 5. Perestrojkový Eurosvaz dlabe nejenom na národy jako Arméni, Řekové a Kurdi, on hází bobek zvysoka i na turecké občany, kteří měli nějaké iluze o západní sifilizaci. A nejsou to samozřejmě všechno gülenovci apod.

  V Turecku například na rozdíl od západní Evropy přežila docela silná klasická levice. Ti teď taky můžou leda tak držet hubu a krok, pokud nechtějí chystat plány do ilegality. Erdogan je totální hajzl a udělá, cokoli mu bude dovoleno, ale není totální magor a bude si hlídat, aby nepřišel o hlavu (naopak) zásahem zvenčí. Celé to určitě vzniklo jen z vnitrotureckých důvodů.

  Ale s tím nikdo nic neudělá, ani Macron a těžko i jakýkoli americký prezident, to by museli prvně mít náhradníka na sto procent, a momentálěn sami nevědí, kdo z nich je náhradník a s jakou šancí. Vladimir Vladimirovič, ten snad jediný by mohl dát příteli Recepovi decentně najevo, že příště Rusové nemusejí být tak rychlí s transferem odposlechů. Kdo zbývá ? Izrael ? Vypadá to, že tam jsou si soudruzi nějak moc jistí, že Turek není blázen a proti nim nepůjde přímo ani nepřímo. No, asi ne.

  OdpovědětVymazat
 6. Pozrime sa na vec z druhej strany : konflikt medzi Erdom a Macron sa preniesol do oblasti vzájomného obchodu. Francúzske výrobky začali bojkotovať islamské štáty. Takže obhajobou národných záujmov doplatí na to obchodník, výrobca, zamestnanec. Globalizácia obchodu a výroby spôsobila, že štáty sú tak previazané a na seba odkázané, že každý štát, ktorý by sa odvážil vzoprieť jednému reťazcu z globálnej reťaze - koleduje si o vnútroštátne problémy. Už aj preto, že každý obyvateľ chce výplatu, prežiť a užívať si pohodlný život - preto ho obhajoba národných záujmov, ktorá by šla na jeho úkor - nezaujíma. Každý jedinec sa začne búriť len vtedy, keď jemu osobne je " ubližované ".
  Príklad : najnovší prieskum verejnej mienky v RF prezrádza, že väčšina Rusov ( nie je povedaný vek ani pohlavie ) chce na Západ, chce mať priateľské vzťahy s USA a zo zvyškom Západu - napriek evidentnej nenávisti Západu voči RF, napriek tisícom sankciám voči RF. Rus chce blahobyt a jeho národné záujmy nezaujímajú. To isté chce Bielorus, Ukrajinec..... Len islamský štát a jeho obyvatelia sú ochotní zriecť sa blahobytu a francúzskych syrov v mene ochrany svojej viery a moslimskej spoločnosti. Zároveň prichádzajú do Európy, aby našu konzumnú spoločnosť zmenili vo svoj obraz.
  Riešenie : už neexistuje, je neskoro, 5 minút po 12 hod. Západ je deravý ako ementál. Trpí stihomamom z Ruska, pritom nepriateľ prichádza z opačnej strany. Diagnóza je neliečiteľná.
  Bolo tu jedno riešenie, ale ho Západ zničil skôr, ako by prejavilo pozitívne účinky : spojenie s Ruskom, prípadne, nikdy sa nemal rozpadnúť ZSSR, Československo.... Dnes sa môže už len plakať nad rozliatym mliekom. Resp. " neskoro je bycha honit. "

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozpad sssr a československa byl naplánovaný desítky let dopředu, proto se tak zdařil. Ovšem nějak se jim nepovedlo udělat si z Ruska surovinový přívěšek a dokud tam bude Putin, tak se ani nepodaří. A to, že většina Rusů se obrací na západ, je nesmysl. Rusové nejsou Češi, aby nevěděli, co by je čekalo.

   Vymazat
  2. ad 14:49: Všetko, čo si tu vymenoval, môže byť kľudne aj naplánované. Pokiaľ sa góji medzi sebou ruvú, civilizácia sa rozpadáva v konzume a dekadencii je všetko tak, ako má byť.

   Vymazat
  3. Je rozdíl chtít mít přátelské vztahy a je rozdíl chápat realitu. Kdyby to bylo podle toho průzkumu, pak by Putin nemohl mít takovou podporu.
   Pokud uvedete zdroj výzkumu, lze ihned pochopit odkud vane vítr. Tam média také nemusí být vlastněna příznivci Ruska.

   Vymazat
 7. Otázkou je, proč vůbec a s jakými cíli ten zamrzlý konflikt v blízkosti Ruska kdos opět ohřívá k požáru?
  A proč vlastně kancléřka Merkelová drží ochrannou ruku nad Tureckem. Tím, které vysíláním džihádistů dodávkou zbraní podporuje Ázerbájdžán, jehož armáda válčí v Náhorním Karabachu.
  Ne ovšem, aby tam něco vyhrála (tam není co vyhrát, leda tak vraždit a ničit), ale spíš uvedla celý ten region do chaosu.
  Kdo je tedy tím (v pozadí), komu všechen chaos po světě vyhovuje a proto jej vyvolává a živí? Cui bono? ...

  OdpovědětVymazat
 8. Na ja, ale to byste nemohl ani do USA;-D)!

  OdpovědětVymazat
 9. Shrnutí
  - Erdogangster demaskoval MUSLIMSKÝ NACISMUS.

  - Erdogangster demaskoval, že skutečně EXISTUJE PLÁN OVLÁDNUTÍ EVROPY MUSLIMY. Zjevně doufá, že až bude západní Evropa rozložena a ochromena, bude moci zavádět nové pořádky přes své spřízněné poskoky a vyznavače. Stane se do značné míry vládcem západní Evropy, aniž by tam poslal své vojáky.
  - Macron aspoň něco udělal dobře (pokud mu to vydrží). Bohužel bude mít silnou opozici a začíná s tím pozdě.
  - Merkelumpová je jedna z čelních představitelek MUSLIMSKÉHO NACISMU. Doufejme, že jednou nastane doba, kdy tato zdegenerovaná kráva ze strachu uprchne do své vyvolené země a potká ji tam kulturní obohacení.

  - A POZOR - EU, Německo a další spojenci Turecka kázaly, že pokrytecky lhaly, když kritizovaly Rusko za Krym. Nyní vidíme, že jim nevadí KRÁST cizí území, klidně tomu napomáhají, a to dokonce u spojence z NATO, kterému navykládali bláboly, jak ho ochrání !! Velké hovno! EU a NATO je dnes SYNONYMEM ZRADY a PROLHANOSTI a Turecko je synonymem ZLODĚJE.

  OdpovědětVymazat
 10. Arogantní Turek je vzorným žákem západoevropských vyučujících, kteří hlídají zejména východoevropské země, aby neporušovaly jimi přijaté standardy. Směrem na Turecko mají ovšem zamlżené brýle, v marné naději, že se paša Erdogan vyprovokuje cosi s Ruskem, aby mu pak mohli přijít na pomoc. A pak začne mazec, který spolehlivě vyřeší většinu současných problémů.

  OdpovědětVymazat
 11. Nekonecny boj miliardy muslimu za uchvaceni civilizace.
  Jiz na prahu vitezstvi. Pod vedenim sadistickeho psychopata proti masochistickym milousum.
  Milous mel zakazat ty velmi stupidni antihumorni zabavy,zneuzivani svobody zrejme, vyskocil si a Erdogan se mu nejen vysmal ale kopl do jeho ksichtu okovanou botou. Aby ukazal do je ve svete panem.
  A Milous je nahle taky sirotek.
  V Tureckem parlamentu se davove rvali pri reseni Syrie, kde svet osvobozujici teroristi USA pachaji strasne zlociny a poziraji syrove vnitrnosti obeti zaziva.
  Protoze Putin vidi,chape a dela.
  Velky nalet na osvobozujici 74 mrtvych a pres 100 tezce ranenych, kdyz Putin a rusove bojuji take za milouse NATO.
  Utok byl zamerne na Idlib , ktery je v turecke sfere zajmu.
  E. dostal tak upominku..
  Aby jich nebylo tolik az pribehnou do EU..

  OdpovědětVymazat
 12. Tady muzete videt "body language" tedy telesne podvedome a vzajemne signaly obou a ten vyraz oci..A mate jasno.

  OdpovědětVymazat
 13. Spálená srdce je nový rusko-český film, který český mainstream ignoruje

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020102612705954-spalena-srdce-je-novy-rusko-cesky-film-ktery-cesky-mainstream-ignoruje/

  OdpovědětVymazat
 14. Makrela se na stará kolena rozvede a stane se x tou manželkou
  erdoše. Rodit už asi nezvládne ale i tak má v reichu dost
  malých turečků. A až více zvrásní, tak burka pomůže.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.