Reklama

pátek 9. října 2020

ASAD: Západ používá v Bělorusku stejnou strategii diverze jako v Sýrii

Rudolf Hruboň

9. 10. 2020   NárodníNoviny

Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro média prohlásil, že Západ používá v Bělorusku stejnou strategii jako v Sýrii. Když v dané zemi existuje problém, USA se vměšují do vnitřní situace a snaží se vývoj zvrátit ve prospěch svých národních zájmů.

(Na snímku syrský prezident Bašar Asad)


Vměšování do vnitřních záležitostí


Když se v některé zemi řeší konkrétní vnitřní problém, bez ohledu na jeho rozsah se Západ stejně začne do něj vměšovat. Poznamenal, že když jde o vnitřní proces, udělají z něj západní státy mezinárodní, jen aby ospravedlnily zasáhly do vnitřních záležitostí dané země. „Když problémy nemáte, učiní všechno možné, aby je vytvořily, aby je učinily mezinárodními, aby měli možnost zasahování do vašich vnitřních záležitostí. Je to jejich politika. Takže nejde o to, co se dnes děje v Bělorusku. V každé zemi, Sýrii, Bělorusku, ve vaší zemi, existují vlastní problémy. Ale cožpak má Západ právo zasahovat? Tomu se musíme bránit. Vraťme se ale k vaší otázce. Ano, je to stejné chování, stejná strategie, stejná taktika,“ řekl syrský prezident.


Promyšlená mediální strategie


Podle Asada jediný rozdíl spočívá v zasahování Západu do záležitostí Sýrie a Běloruska v tom, které termíny používají západní země, které titulky dávají. „Používají jedny titulky pro Rusko, jiné pro Venezuelu, třetí pro Sýrii, atd. Nejde tedy o Bělorusko, jde o chování Západu a o jeho strategii v budoucnu…,“ míní syrský prezident. Masové protestní akce opozice začaly po celém Bělorusku 9. srpna po prezidentských volbách, ve kterých po šesté zvítězil Alexandr Lukašenko, který podle údajů Ústřední volební komise získal 80,1 % hlasů. Protestní akce pokračují dodnes, největší o víkendech. Konají se rovněž akce Lukašenkových stoupenců, jehož inaugurace proběhla 23. září.


5 komentářů :

 1. Pan president má pravdu to je jejich strategie proti všem které neovládají.

  OdpovědětVymazat
 2. Je to dlouhodobá strategie ovládnutí světa ve prospěch USA. Zpočátku se jim to dařilo. Rozvrátili bývalé socialistické státy a SSSR, sever Afriky a střední východ. Obrat přišel až v Sýrii, když Rusko pochopilo, že i když je Sýrie relativně daleko, všude se jedná o jeden cíl a to je právě zničení konkurence z Ruska a Číny. Rusko je vojenskou velmocí, Čína ekonomickou a byla donucena se stát i velmocí vojenskou, když pochopila, že USA zničí každého slabého konkurenta. Západu dnes vede hybridní válku proti oběma. Rusko chce oslabit strategicky a hospodářsky (Ukrajina, Gruzie, Bělorusko, Karabach, North Stream...), Čínu politicky a hospodářsky (Hongkong, Tchajwan, cla, Huawei...). Nám nezbývá, než doufat, že budou obě země dostatečně silné, aby si Západ rozmyslel začít proti nim válku, protože v takovém případě budeme jedním z prvních cílů. TOTO

  OdpovědětVymazat
 3. Asad se mýlí, takovou taktiku provozují USA po celém Světě. Kapitál se potřebuje udržet za každou cenu u moci a množství mrtvých AKORÁT PŘEPOČÍTÁVÁ NA FINANČNÍ ZISKY. Bez rozvracení cizích zemí USA padají samotné na hubu a tak je to kdo z koho. A má snad Syrie nebo Bělorusko šanci se násilníkům s atomovými zbraněmi bránit? A že vítězí tyto zemně mravně nad USA, to je dědicům ideologie Mein Kampf zcela ukradené. Dokud se nepodaří nejcivilizovanější Západ zbavit neonacismu, nemůže na Světě být ani špetka naděje na mír a soužití lidí různé pleti, vyznání a názorů. Demokracie, snad v některém z příštích století, ale v tomto ji nenajdete snad nikde na Zemi a určitě ne na Západě - leda v jejikch žvástech a goebbelsovské propagandě.

  OdpovědětVymazat
 4. Z Asada by mohla být regionální osobnost. V hlavě to má srovnané. Snad bude mít časem větší možnosti politicky zasahovat do dění v okolí Sýrie.

  OdpovědětVymazat
 5. Za kazdym zlem na svete je CIA a USA (kvuli covid-19)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.