Reklama

sobota 31. října 2020

Azeři vraždí civilisty v Arcachu zakázanou fosforovou municí

Ivan David
31. 10. 2020

Průběh války v Arcachu, který je u nás znám též pod názvem Náhorní Karabach, potvrzuje, že cílem ázerbajdžánské armády je genocida Arménů žijící v této nezávislé republice. Arcašský oumbudsman Artak Beglarjan zveřejnil informace o masivním nasazení zakázané fosforové munice proti civilistům. Arménská agentura ANI v této souvislosti připomněla, že podle Ženevských úmluv o pravidlech vedení války jde o těžký válečný zločin.


Kvůli surovému způsobu vedení boje azerskou armádou, která likviduje obce na území Arcachu plošným raketovým, dělostřeleckým a dronovým bombardováním, uprchlo do lesů podle ombudsmana asi 75 tisíc civilistů. Azerské vojenské jednotky, kterým velí turečtí generálové, nyní podle Beglarjana přistoupili k zapalování těchto lesů pomocí fosforové munice.


Upalování bylo oblíbenou zábavou osmanských vojáků a důstojníků už v dobách genocidy Arménů v roce 1915...

45 komentářů :

 1. Proč mne to, že politici mlčí, vůbec nepřekvapuje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inu - Rozkaz asi zněl jasně ......(zpoza moře)
   a 28lékařů bude dohlížet na bezchybnou aplikaci "krystalicky čisté pravdy" jako antivirotika proti virovým vysoce nakažlivým dezinformacím.

   Vymazat
  2. Premiér Babiš se dočká odplaty, volby se blíží. Pak bude naříkat, že mu lidi nerozumí.
   Ministr Hamáček je to samé, jen a jen funkce, ty zvládne, že se nic neděje, to mu nevadí, nic nezkazil.
   A BIS, ty sledují "dědky" co si mailují. To BIS ještě zvládne.

   Vymazat
  3. Pro 9:37, nějak si nás necení, do Woohanu 360 i více a na nás "jenom" 28. Teď, když je již téměř nepotřebujeme. Asi máme příliš nízkou smrtnost proti nim, našich 1% proti jejich ca 4%. To se musí napravit. Kdyby u nás nebyla žárlicí opozice, která bojuje vší svojí hloupostí proti Babišovým úspěchům v první vlně, a pokud by těch téměř 10mil epidemiologů se trochu ukáznilo a dodržovalo, co jim odborníci doporučují, mohlo to vypadat i lépe. Prosím těch 10 milionů, co "znají lépe", ať se podívají do svých výučných listů a případně diplomů z vyšších dívčích a nechají odbornou činnost odborníkům. A odborníci by meli vice vysvětlovat a ne dělat jenom nařízení. Spolupracující občan je priorita a pak ta doporučení mají smysl. Řadě veci rozumím, díky svému vzdělání a zkušenostem nadstandardně a ta opatření přijímám s pokorou. Vše, co může alespoň částečně pomoct, je dobré dodržovat. Kdo se chce stát statistikou (obětí) by se pokud nechce pomoct, měl uzavřít na své chatě, a tam tiše odolat viru a nezatěžovat zdravotní systém. Má přece svobodu, práva, demokracii a všechna ta klišé pro ovládání lidí s nižšími rozlišovacími schopnostmi.

   Vymazat
  4. 11:56
   Odborník od stolu, který nikdy nebyl na JIP nebo na KARIMu jako je plkovník a Kubera s Hořejším jsou k ho.... u!!!!! Pláči plkajicí nacvičenou statistiku....
   P. S. To ovšem opět neprojde redakcí....

   Vymazat
  5. Oprava:Plkači plkající..

   Vymazat
 2. Turci tam vyhazují děti z inkubátorů , je třeba, aby svět jednal jako kdysi v Iráku !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:33
   Máš asi špatné sny. Nebylo to v Iráku, ale v Kuvajtu. A bylo dokázáno, že to byl fejk.

   Vymazat
  2. Problém je jen jeden, když se jedná o země napojené na RF nebo ČLR, tak je řečí o lidských právech, ale když se stejný problém vyskytne na "demo" Západě, neslyší, nevidí. Je to pořád boj o ovládnutí obrovského ruského bohatství.

   Vymazat
  3. 7.00 Samozřejmě , že to bylo v Kuvajtu , ale svět jednal proti Iráku !

   Vymazat
  4. Tohle je taky "fejk"?

   Vymazat
  5. O tom vyhazování dětí z inkubatorů. Pro ty co pamatují první ropnou válku proti Iráku. Tuhle scénku sehrála dcera velvyslance Kuvajtu v OSN, kde vypustila tyto lži ohledně chování iráckých vojáků v Kuvajtu. A svět tu lež sežral i s navijákem. A opakovaný vtip přestává byt vtipem. To ten bílý fosfor, jestliy byl použit, je přiřazuje k US Army ve Faludži, ti pak následně ještě dobijeli zraněné "teroristy"

   Vymazat
 3. Novináři totéž tvrdili, že to dělájí iráčané v Kuvajtu před začátkem "Pouštní bouře". Pravda či spíše "fake".

  OdpovědětVymazat
 4. Na uvod bych chtel pripomenout,ze znarodnovani v obchodech a vsude v USA a ze mensi cast revolucionaru si uvedomuje ,ze bez nas neobstoji,ma tez opodstatneni v tom, ze vladni opozice /TRump a spol/,to dovedla tak daleko ,ze brzy mimo dluhu nebude co znarodnit.
  Turecko ovlada totalne vzdusny prostor Karabachu a neni tak Vyloucene,ze jeho Propaganda utoku na civilni cile z Armenie udajne na Azeri. populaci, nejsou zase "Ferdinand" na okupaci Armenie tez.
  Dalsi "provokace" Armenie jsou udajne Kurdove najmuti na obranu v Karabachu..Proti 5 nasobne presile..
  Kazdopadne jsou tu duvody pro vyhlazovace, k obvyklemu vyhlazovani zen,deti a muzu na dobytem uzemi..
  Ty jsou hodne potreba.
  Dostane Turecko stejny strasny trest,povazte !! strasne vylouceni z OSN, jako treba Japonsko ,ktere prepadlo a zacalo vyhlazovaci valku v 1931 na Cinu ? /Malinky vybuch to tenkrat spustil/.

  OdpovědětVymazat
 5. To s těmi inkubátory je už obehraná písnička z války v zálivu.
  Bohužel je to vina vedení států. Vybrali si špatné kamarády stejně jako my.

  OdpovědětVymazat
 6. Nemám rád, když se oprávněný názor zdůvodňuje přehnaně, tím je zabíjen i ten oprávněný názor. Zde je oprávněným názorem to, že vojáci ze strany Azerbajdžánu zabíjejí arménské civilisty. Je to etnická čistka a probíhá tak, jak to muslimové dělávají. Ale proč psát, že to dělají fosforovou municí. A proč psát, že ta munice je zakázána. Není úplně jisté, že to dělají tou municí, viděl jsem videa, kde je normálně kosí kalašnikovy, ale neviděl jsem videa, že by to dělali tou municí. A proč psát, že ta munice je zakázána? Někde je, někde ne. Velmi mnohé země zákaz nepodepsaly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby takoví jako ty, měli čím se spravedlivě naštvat a myslet si, že prudí lidi kolem sebe. Jak jsem koukal teď po diskusi, ve stejném duchu je tu vícero příspěvků a nejspíš od tebe. Jenom to ničíš, nejspíš na 80% placeně, protože žádný "amatér" nebude tak neskutečně sadomasochistický, aby se neustále hlavou přesvědčoval, kde je pěkně tvrdá cihla.
   Sám tu "slídíš" prakticky neustále, podle stylu příspěvků a "argumentace", ale neváháš druhé "pokárat" i za nesprávné dodržování režimu spánku. Kdybych to uměl, provedl bych kontrakce vakovité roztažitelné části trávicího ústrojí, která leží mezi jícnem a dvanáctníkem. K jeho nejdůležitějším částem patří kardie horní části u vústění jícnu, fundus, tělo, antrum, pylorus konečná část před vyústěním do dvanáctníku a velké a malé zakřivení kurvatura. Stavba je obdobná jako u ostatních částí trávicí trubice. Sliznice je složena v řasy, obsahuje žlázky, je kryta cylindrickým epitelem. (Snad jsem si to zapamatoval dobře)
   A teď hádej, co to je. A opovaž se tvrdit, že je to sprosté!
   Jen se tobě a tobě podobným vysmívám. To snad lze. Absenci morálky určitě.

   Vymazat
 7. Rozpoutání a vedení válečné agrese je samo o sobě zločinem a viníci mají stanout před soudem.
  Rozlišovat zbraně, které jsou tak jako tak určeny k zabíjení, na ty povolené a nepovolené je až druhotné.
  Nevidím totiž rozdíl ve způsobu umírání s roztrženým břichem po zásahu "povoleného granátu" a v ohni fosforové bomby.
  Sama válka, vedená pro dosažení zločinných cílů, je totiž svinstvem, a E. Hemingway to (se svým známým výrokem o jejích podněcovatelích) postřehl už dávno. A jistě v tom ani nebyl prvním ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Františku, Františku!!
   Být tebou, tak se rychle omluvím všem sviním (užitečným a mírným tvorům). V jazyce českém je tolik odporných synonym zla a ty tak....

   Vymazat
  2. Re (14:17):
   Dobře, příště budu volit jiné výrazivo, abych neurážel ty užitečné a mírné.
   ---
   Leč o mírnosti těch divokých má moje žena už jiné mínění, protože ji loni před nástupem zimy na vycházce v poli napadl lončák, kterého patrně poranil některý z místních lovuchtivých myslivců.
   Ač myslivec, asi při tom nemyslil na důsledky své chabé mušky.

   Vymazat
 8. Ve světě nejsou jiné problémy než Karabach?? Kolikátý článek o tom bezvýznamném konfliktu tady je?
  A zase podle ruských not, se straní pouze jedné straně, ti druzí nic, ti jsou obětí druhých!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:25 Co to meleš o Ruských notách islám útočí všude a je to špatné.

   Vymazat
  2. Re (09:25):
   Rozsahem sice neveliký, ale i tak nebezpečný. Odehrává se na geopolitické hraně mezi Íránem, Tureckem a Ruskem (které nemáte rád/-a), ale které jako jediné činí kroky, které to tam zklidní.
   Pokud by při jeho řešení (zažehnání) nepřevládla zdrženlivost a racionalita Rusů, snadno může přerůst v konflikt regionální.
   A ty oběti? Obětmi jsou jedni i ti druzí! Tedy ti dole, kteří umírají. Jsou totiž obětmi svých idiotských, též i mocichtivých a snad i prodejných elit, které spíš než zájmy svého lidu vidí zájmy své či svých loutkovodičů.
   Vinou těch dole je ale právě to, že si ty idioty postavili do čelných funkcí ve svých státech, a že se s nimi nedokázali vypořádat hned po zahájení té války.

   Vymazat
  3. 9:25
   Jak to myslíte pane bezvýznamný s tím konfliktem v Karabachu? Asi vám, a ani vaší rodině , tedy jestli vůbec nějakou máte, nepadají bomby na hlavu tak vám to přijde jako nicotné. No jste hlupák, s tím už se nedá nic dělat, ale dovolte mi zeptat se , vy jste snad slyšel, že by Rusové zadali nějaké noty ohledně Karabachu, krom té, že je válka svinstvo a že je potřeba jí nejdříve zastavit a pak začít jednat? Pokud vím, tak Putin ani jednou nenapadl slovně ani jednu stranu konfliktu. No nic nejspíše se bavím s blbcem, ale nedalo mě to a nemohl jsem jinak a tak píšu.

   Vymazat
  4. 11 :32
   Tituluji stejně jako vy.
   Pane Blbec,on určitě se bude Putin svěřovat zrovna vám co bude s tímto konfliktem dělat, zbytečně děláte ze sebe ..Ola. Ty noty vám zabedněnci opravdu Putin neprozradí.

   Vymazat
 9. Kdyz mohou hazet NATO a USA na obcany vsude fosforove bomby, proc ne Azeri?
  Na Karabachu je prevazne armenska narodnost. Proto na ne ta 2. turecko-azerska (muslimska) genocida.

  OdpovědětVymazat
 10. Cituji: Kvůli surovému způsobu vedení boje azerskou armádou, která likviduje obce na území Arcachu plošným raketovým, dělostřeleckým a dronovým bombardováním, uprchlo do lesů podle ombudsmana asi 75 tisíc civilistů. Azerské vojenské jednotky, kterým velí turečtí generálové, nyní podle Beglarjana přistoupili k zapalování těchto lesů pomocí fosforové munice.
  Upalování bylo oblíbenou zábavou osmanských vojáků a důstojníků už v dobách genocidy Arménů v roce 1915...

  Pokud je to pravda, tak je to, jako samo zabíjení lidí mezi sebou, zvěrstvo, které nelze ničím omluvit.
  Faktem je, že útočníci mají v zádech zkušené kantory a pokud platí, že : "Žák překonal svého učitele", tak peklo je potom rájem.
  Co umí BÍLÝ FOSFOR známe už z "mírového" bombardování na "ukrajinském frontu".

  OdpovědětVymazat
 11. Tohle obviňování se už je klasika. Pamatuju se, jak Ukrajinci obviňovali rusáky, že u Lugansku používají houfnice s taktickými jadernými střelami. Obvykle ten kdo prohrává, začne si vymýšlet kraviny, aby vzbudil ve světě soucit a odpor proti vyvrhelovi.

  OdpovědětVymazat
 12. Ženevská pokrytecká pravidla pro vedení války a jejich zákazy, zařazování účinných zbraní chudých mezi zakázané zatímco účinnější zbraně (jaderné ZAMOŘUJÍCÍ DLOUHODOBĚ OBROVSKÉ PROSTORY) bohatých jsou OK... expanzní Střela (např. DUM DUM) je zločinná, mnohem více ranící střepina granátu, rakety, miny,... je OK...

  Je zločin potopit civilní loď plnou válečného kontrabandu i s posádkou bez varování, ale rakety ani ponorky, či letectvo, to jinak neumí... a kdyby ten náklad nebyl zničen, posloužil by nepříteli...
  Prostě munice je dvojího typu. ÚČINNÁ, A TA OSTATNÍ. A co plamenomety? Napalm? Paličské šípy a louče?

  PROSTĚ VÁLKA JE VŮL... ne jenom některé její nástroje chudých...

  OdpovědětVymazat
 13. Turci mají své spojence. Prohlédněte si zboží v regálu, zda ,,náhodou" není ,,Made in Turkey".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okurky "Znojmia" jsou dělány v Turecku. Je to na etiketě.

   Vymazat
  2. 10.02 a 11.33 Jste si opravdu jisti, že majitelem (nejenom) této konzervárny "V" Turecku je skutečně Turek... (ne POUZE obyvatel Turecka, či ani to ne) a ne "neturek", či snad dokonce "nadturek"? Globalizace je mistryní světa v chucpe a v mámení...

   Vymazat
  3. Co na tom něco mění? Turek, Neturek, už se nevyrábějí ani nepěstují ve Znojmě!!! Nejlepší sladkokyselé už nejsou naše, stejně jako "sušenky Opávia" mrší v Polsku a lentilky budou vyrábět někde v Němcích. Jděte s tou globalizací do ..... Volím SPD!

   Vymazat
  4. Je to už dlouho, co jsem přestal kupovat oblíbenou kvalitní socíkovou majonézu. Nastoupil zřejmě mladý, perspektivní, aktivní a proaktivní manažér, potom se majonéza začala vrstvit v obchodech, protože začala mít chuť divně lepivé hmoty. Stejně dopadla i kdysi oblíbená paštika s "vylepšenou" receptúrou, různé pochoutkové saláty, pomazánky, Gothajský salám,špekáčky, různá míchaná piva, mokré uzeniny a spousta podobného sajrajtu. Nemám problém rozšířit seznam o turecké okurky. Už jsem koukal že různé firmy nabízejí v okurkách umělá sladidla, protože co zbourali cukrovary a začali pěstovat řepku místo řepy, je pro ně zřejmě cukr drahý. Přestanu to kupovat jako noviny, nesleduji TV sračkomety pravdy a lásky a užívám si demokracii :)

   Vymazat
  5. 13.26 Restituenti značek holt prodali... kapitalisticky tržně... nejvyšší nabídce. Jinak ty turecké nemají tu správnou chuť, jenom nalepený papír na láhvi...

   Vymazat
  6. 13;26
   👍👍👍👍

   Vymazat
  7. 11:33
   Ty okurky od turka nejsou vůbec špatné.

   Vymazat
  8. 15:53
   Hlavně s tím fujtajblem jménem kebab, viď?!!

   Vymazat
 14. Obě republiky se osvobodily z totality CCCP a na cestě k demokracii si svítí fosforovou municí. Držme jim palce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To sa stalo aj pri "oslobodení" Poľska v časoch keď Russko hraničilo s Nemeckom a Rakúskom. Potom Poliak po svojom "oslobodení" rozpútal vojnu so svojimi susedmi, v 1921 okrem iného poľsko-sovietsku vojnu. Obsadil západné časti Bielorusska a Ukrajiny. Vraj si chcel "len" zabezpečiť lepšie vyjednávacie podmienky:-). Keď ho Rus v 1939 roku zahnal za Curzonovovu líniu riadne vytyčenú veľmocami, vraj sa jednalo zo strany rusa o "agresiu" spojenú so "zákerným sprisahaním" Molotov-Ribentrop a o "delenie" Poľska a o rozpútanie druhej svetovej vojny rusom:-). A tomuto by som skôr prirovnal konflikt s Národným Karabachom, aj keď aj to je vrcholne nepresné prirovnanie, keďže hranice s Poliakom vytyčovali veľmoci, len v tej svojej protirusskej štvavej propagande nato už akosi pozabudli. No nieje to nemenej hlúpe a nepresné ako porovnávanie so Sudetmi, kde tiež hranice medzi Čechmi a Nemcami vytyčovali veľmoci vo Verseils. Rozdieľ je akurát v tom, že to prirovnanie narozdieľ od poľsko-sovietskej vojny skvele účinne zaberá na ublíženecky ufňukané Česské huspeniny. Problém v týchto prirovnaniach u nepatrnej časti logicky uvažujúcich Čechov a Slovákov je ten, že narozdieľ od horeuvedeného, hranice a územia Azerom a Arménom vytyčoval toľko zatracovaný, odsudzovaný, zlomyseľný, krvežíznivý utlačovatešský sovietsky boľševik, aby teraz slobodumilovný demokrat všetky jeho rozhodnutia s chuťou a nadšením prijal. Holt nato sa nejako "pozabudlo". Ale čo sa dá robiť - Alzheimer je riadna sviňa:-). Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
 15. Je to tuším pár let nazpátek, kdy Němci odsoudili genocidu Arménů a rozzuřili tehdy Turka. Dnes Němci mlčí, i s tou jejich liberalismem prožranou babou.
  Proč?
  Není to náhodou pro to, že strany konfliktu zatím neodpovídají potřebám EU, Nato a tedy i Němců?
  Jidášství a pokrytectví je zde krásně vidět na tomto příkladu, kdy se patrně čeká na to, až se do toho vmontují Rusové. Tady totiž zjevně něco nejde podle plánu. Pak budou obě strany konečně identifikovány a označeny, z Turků budou osvoboditelé, z Rusů klasika a Arméni?
  Čo bolo, to bolo - že Brusele? Bábo?

  OdpovědětVymazat
 16. Asi si ani nedovedeme představit, co se tam děje za zvěrstva. Co proti tomu ale lze udělat? Q.

  OdpovědětVymazat
 17. Každý národ má takovou svobodu, kterou si vybojoval.
  Chtěli jsme na Západ, stačili nám k tomu igelitové tašky a kecy o svobodě. Na polích je více igelitu než hnoje a svoboda?
  Tu má tak jen Pavel Novotný, který může vyhrožovat smrtí a není to trestný čin.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.