Reklama

sobota 10. října 2020

Budete v šoku: Generální sekretář NATO Jens Stoltenberg v Ankaře

Ivan David
10. 10. 2020

Generální sekretář NATO Jens Stoltenberg byl tento týden na oficiální návštěvě v Ankaře, kde se setkal s Recep Tayyip Erdoğanem a dalšími významnými představiteli Turecka. I pro mne však bylo šokující, co řekl v pondělí 5. října na tiskové konferenci s ministrem zahraničních věcí Turecka. Stoltenberg si ve lhaní velmi notoval s hostitelem. Přináším překlad celé zprávy z konference tak, jak ji uvádí oficiální web NATO. Na tuto událost mě původně upozornilo video Františka Kubáska.

Pane ministře Çavuşoğlu, milý Mevlüte,
je opravdu skvělé být zpět v Ankaře a setkat se znovu s Vámi. A děkuji za velmi vřelé přivítání. Turecko je cenným spojencem NATO a významně přispívá k naší sdílené bezpečnosti.
Turecko během pandemie projevilo solidaritu se spojenci a partnery poskytnutím podstatné podpory v našem společném boji proti COVID-19.

Jste jedním z největších přispěvatelů naší výcvikové mise v Afghánistánu, která pomáhá vytvářet podmínky pro mír. Jste také součástí našich misí v Kosovu a Iráku. A hrajete hlavní roli v boji proti terorismu. Turecko je tedy cenným spojencem, který NATO přispívá mnoha různými způsoby.
NATO také napomáhá bezpečnosti Turecka, například rozšířením své protivzdušné obrany proti raketovým útokům ze Sýrie a zvýšením naší vzdušné a námořní přítomnosti. Polsko oznámilo, jak jste zmínil, že nasazuje námořní hlídkové letadlo. A další spojenci také plánují zvýšit podporu Turecku. NATO tedy zůstává pevně odhodláno napomáhat k bezpečnosti Turecka.

Dnes jsme diskutovali o napětí ve východním Středomoří. Nyní jsme vytvořili vojenský dekonfliktní mechanismus ke snížení rizika incidentů a nehod v regionu. To zahrnuje závazek používat zabezpečenou horkou linku, která byla zřízena mezi Řeckem a Tureckem a je trvale k dispozici. Mechanismu bylo dosaženo konstruktivním zapojením Turecka a Řecka do ústředí NATO. Vítám to a vzdávám hold oběma spojencům za jejich úsilí. A jsme připraveni jej dále rozvíjet. Mechanismus zmírnění konfliktů může pomoci vytvořit prostor pro diplomatické úsilí.

Pevně doufám, že základní spory lze nyní řešit čistě prostřednictvím jednání v duchu spojenecké solidarity a mezinárodního práva.

Čelíme řadě obtížných problémů. O to je pro mě ještě důležitější oslovit je přímo s tureckým vedením. Jsme znepokojeni důsledky akvizice Systému S-400. Tento systém může představovat riziko pro spojenecká letadla a může vést k sankcím USA. Toto je národní rozhodnutí Turecka, ale S-400 nelze integrovat do systému letecké a protiraketové obrany NATO. A naléhám na Turecko, aby spolupracovalo s dalšími spojenci při hledání alternativních řešení. A o tom jsme dnes diskutovali během našeho dnešního setkání.

Rovněž jsme se zabývali komplikovanou situací v Libyi a Sýrii a pokračujícím násilím v Náhorním Karabachu a jeho okolí. Jsme hluboce znepokojeni eskalací nepřátelských akcí. Všechny strany by měly okamžitě přestat bojovat a najít cestu vpřed k mírovému řešení.
A očekávám, že Turecko využije svůj značný vliv k uklidnění napětí.
Vedli jsme důležité diskuse o nejnaléhavějších výzvách dneška a těším se, až o nich později dnes budeme diskutovat s prezidentem Erdoganem. NATO nabízí platformu pro takové výměny názorů mezi spojenci a přáteli. Takže milý ministře, drahý Mevlüte,
ještě jednou vám děkuji za konstruktivní a včasné setkání a za závazek Turecka vůči naší Alianci. A děkuji, že jste mě zde znovu hostili. Děkuji.

OTÁZKA: Moje otázka tedy platí pro význačného ministra i váženého generálního tajemníka. Nejprve, vážený ministře: Arménie, zmínil jste, že Arménii jste oslovili také během vašich dvoustranných rozhovorů v souvislosti s konfliktem mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Arménie zahájila útoky na civilní cíle kromě Náhorního Karabachu. Jak hodnotíte tento agresivní postoj Arménie? A podle rezolucí OSN je Arménie ve skutečnosti útočníkem? A jaký je podle vás důvod, proč není Arménie terčem dostatečné odpovědi? A generálnímu tajemníkovi: na bezpečnostním summitu NATO v roce 2018 bylo zmíněno, že energetická bezpečnost bude hrát důležitou roli. Arménie tedy začala, pokud jde o Turecko a Itálii, organizovat útoky na plynovody, které přepravují energii. Pokud by tedy došlo k přímému útoku na tato potrubí, jaká by byla reakce NATO na takový útok?

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU [ministr zahraničních věcí Turecka]: Velice vám děkuji za vaši otázku. Arménské útoky na civilisty nejsou nic nového. Když se podíváte do historie Arménie, například v Khojaloch bylo brutálně zmasakrováno více než 630 lidí, včetně žen a dětí, více než 630 lidí. A také v červenci Arménie opět zaútočila na civilisty. A právě teď Arménie v konfliktní linii, přímo v regionech, kde se nachází Ázerbajdžán, zaútočila na armádu i civilisty, včetně dětí. Mnoho civilistů se stalo mučedníky. Na druhé straně v posledních letech na místech poblíž Baku a Ganja začala přímo odpalovat rakety, které skutečně mířily na civilisty. A to je vlastně válečný zločin.

A Ázerbajdžán na svém vlastním území bojuje. A snaží se dobýt svoje vlastní území, hájí svoji vlastní zemi před teroristy a okupanty. Jak z hlediska práva, tak i morálky by měl každý Ázerbajdžánu poskytovat podporu.

Ale jak jste zmínil, všechny mezinárodní organizace a země se buď snaží být velmi vyvážené, nebo vydávají prohlášení na podporu Arménie. Například v Minské skupině Francie velmi otevřeně podporuje Arménii. K vyřešení tohoto problému byla zřízena Minská skupina, která by měla být objektivní a měla by přijmout konstruktivní kroky nebo přinést návrhy, jak tento problém vyřešit. Avšak po dobu přibližně 30 let, bohužel, pokud jde o okupované území Karabachu a Ázerbájdžánu, nebyly předloženy žádné konstruktivní návrhy včetně Minské skupiny.

Pokud jde o územní celistvost Ukrajiny nebo Gruzie, tak velmi silně, tak jako naši západní přátelé, podporujeme tyto země a jejich uzemní celistvost. Proč tedy, když dojde na problém mezi Ázerbájdžánem a Arménií neříkáme Arménii, aby se stáhla z Ázerbájdžánu? Obě země jsou partnery NATO. NATO by samozřejmě mělo vyváženým způsobem požadovat příměří a mírové řešení problému. Je normální, že NATO tuto aktivitu poskytuje. Ale mezinárodní právo, rezoluce OSN v otázce územní celistvosti Ázerbájdžánu musí tuto otázku vyřešit, což znamená, že Arménie by měla okamžitě ustoupit. A tuto výzvu by měl sdílet každý, včetně NATO. Jinak nelze tento problém vyřešit. 

Posledních 30 let bylo ázerbájdžánské území obsazené. A je zde milion lidí, kteří byli vysídleni. A protože Arménie dostává silnou podporu. Existují nějaká další alternativní řešení? Ne. Nevím, kde k tomu berou odvahu, ale útočí na Ázerbajdžán a Ázerbajdžán to oplácí a bojuje o vlastní zemi. Každý by tedy měl být na straně toho, kdo má pravdu, a ne kdo je silný, morálně a právně. A náš postoj je v této věci velmi jasný a tak ho vyjadřujeme. A jak jsem již zmínil, Ázerbajdžán právě teď nepožaduje od Turecka žádnou podporu, ale pokud ji budou potřebovat, nebudeme váhat ji poskytnout. A toto všichni stále opakujeme počínaje naším prezidentem.

JENS STOLTENBERG [generální tajemník NATO]:
Jsme hluboce znepokojeni situací v Náhorním Karabachu a jeho okolí. Situaci samozřejmě velmi pečlivě sledujeme, protože máme obavy, když vidíme eskalaci nepřátelských akcí, stále více bojů, více násilí. Všichni jsme viděli zprávy o zvýšeném počtu obětí, také civilistů, civilních obětí a samozřejmě takový boj vždy také představuje riziko pro všechny druhy kritické infrastruktury. Takže když se mě ptáte na kritickou infrastrukturu, energetickou infrastrukturu, je to jedna z mnoha obav, které souvisejí s násilným konfliktem, jak se nyní vyvíjí na Ukrajině a v jejím okolí. Ze všech těchto důvodů je tedy nesmírně důležité, abychom všem zúčastněným stranám sdělili velmi jasný signál, že by měli okamžitě přestat bojovat, že bychom měli podporovat veškeré úsilí o nalezení mírového řešení vyjednáváním, protože neexistuje žádné vojenské řešení situace v Náhorním Karabachu a okolí. A toto je ode mne od začátku bojů velmi jasná zpráva, protože situace je nebezpečná pro všechny zúčastněné lidi, ale je to samozřejmě také něco, co velmi znepokojuje celý region a všechny spojence NATO.

MODERÁTOR: Děkuji mnohokrát. Tím se uzavírá tisková schůzka. Nejsou žádné další otázky.
I.D.: To není Chamberlain s Hitlerem, to jsou prý naši spojenci… (obrázek).78 komentářů :

 1. Tak jste tady před několika dny dehonestovali paní Němcovou, bylo vám to prd platný,paní Němcová je v Senátu.Pokud bude kandidovat na prezidenta, určitě úspěje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blahopřeji Pražanům, tedy té menšině co šla k urnám, k zvolení Mirky Zlodějky, která na střední nabízela sex za lepší známky. Jde o praktickou ukázku, k čemu ten Senát je.

   A stou prezidentkou, zoufalče, si dej pohov. Nebude volit jen Praha!!!

   Vymazat
  2. 15:00
   Být paní Němcovou,tak vás stíhám za pomluvu.
   Vy jste u toho byl,ona snad nabízela sex vám?? Pochybuju takovéhmu ubožákovi.
   Nic nevíte,jen papouškujete lzi jiných podobných hlu...

   Vymazat
  3. 15:00 A
   Ale že to ti pravičáci natřeli ostatnim
   Gratulujeme !!!
   Jasná volba lidí, fašouni a komouši jdou do háje.
   Konečně.

   Vymazat
  4. Komouši jdou do háje - to je dobře. Špatné je, že nastupují fašisté - např. Piráti, náckové z ODS atd.

   Vymazat
  5. U soudu vyhraji. Najdi si na netu, co na ni napráskali její bývalí spolužáci. Budeš koukat, jaká to v mládí byla šikovná dívka...!

   Vymazat
  6. 15:19 Prt, fašismus je jen reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těch prvně jmenovanejch - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Vymazat
  7. 15"19
   Piráti a ODS jsou fašisté ???? Co hulite,?? A takových hlupàku je zde více.

   Vymazat
  8. Soudím, že těch 11344 hlasů, díky nimž se dostala do Senátu, jí na prezidentku stačit nebude. A že by dostala o mnoho víc, to asi nehrozí. Uplakaná Mirka je každému pro smích. Prostě vyhrála, protože mezi slepými je jednooký králem, no a pak také složení voličstva na Praze 1 je velice specifické.

   Vymazat
  9. Kdo shazuje sochu osvoboditeli a fandí náckům, je zjevně fašista, pardon, je nácek!

   Vymazat
  10. 15:20
   Stejné nesmysly a lží, jak v případě pana Havla,kdy zoufalci píší jaký měl fešácký kriminál a jak spolupracoval s StB, podobné bláboly.

   Vymazat
  11. Anonym 16:05 po hrachu a jiných luštěninách PRTÍÍÍÍ!

   Vymazat
  12. Anonym 16:14, jedni jsou bonzáci a druzí zloději, hlupáku!

   Vymazat
  13. Pražský volič nezklamal - jaký šel, takovou našel...
   Gratulace, posílám 3 virtuální rohlíčky(samozřejmě poctivě nakoupené).

   Vymazat
  14. K blahopřání se připojuji a posílám pěkné známky na vysvědčení, samozřejmě vysouložené jen virtuálně.

   Vymazat
  15. 16:14 Piráti fašisté být nemohou, poněvadž to je moderní levice - Antifa, že? Fašisty v tomto pádě jsou jednoznačně okamurovci.

   Vymazat
  16. A Trikolóra! I když ta jen napůl.

   Vymazat
  17. 17:36
   Tvoje logika, pokud je to vůbec logika, hodně kulhá.

   Vymazat
  18. Vy jeden/dva povedenci - 17:36 a 17:36 - jak jste na tu blbost přišli? Rád bych četl vaše zdůvodnění. Asi nebude, že, trolíku/trolíci?!

   Vymazat
  19. Jen tak na okraj. Myrka vyhrála, HURÁ!!! Z 83.000 voličů ji volilo přibližně 13.300, což je asi 13,9 % voličů na Praze 1. Její vítězství je samozřejmě platné, ale nic si nepřeji víc, než aby tahle kreatura zastupovala za 2 roky ODS ve volbách prezidenta.

   Vymazat
  20. í10. října 2020 15:00
   Také velmi gratuluji milím pražanům za tu mršinu.
   Václav

   Vymazat
  21. Volba zlodejske hysterky je zfalsovana!

   Vymazat
  22. 16:22 vy s tím "panem Havlem", přečtěte si jeho "Dopisy Olze". A jestli vám v tak autentickém zdroji informací o Václavu Havlovi nepřijde nic divného, pak jste zcela beznadějný tupec.

   Vymazat
  23. Senátu nutno neschválit rozpočet, a nechat vyhladovět.

   Vymazat
  24. Bože můj, tady je zas nablito...
   Aby jste se z tý zoctovatělý Němcový neposrali, konec konců je to skvělá vizitka toho pražského obvodu, co si ji zvolili...
   Jak je vidět, Pražákům už není pomoci...

   Vymazat
  25. 14,52
   Opravdu nechápu, z čeho máte takovou radost. Komunisty jsem skutečně nemusel. Ale několik veřejně známých faktů. Komunisté vládli čtyřicet let. Za tu dobu stačili dokončit elektrifikaci země, postavit desítky přehrad a většinu lidí zásobovat pitnou vodou, postavit miliony bytů a v nich umožnit vcelku slušné bydlení za zlomek jednoho průměrného platu. Jakkoliv bylo později naše strojírenství vysmívané, vytvářelo technologické celky. A i když šla tato produkce převážně do zemí třetího světa, byla mnohem lépe zaplacená, než současná, převážně subdodavatelská výroba v montovnách. A dalo by se dlouze pokračovat. To vše s prakticky vyrovnanou platební bilancí.
   Vaši demokraté vládnou tři desetiletí. Vše, co komunisté vybudovali rozkradli, nebo zničili. Bydlení se stalo velmi nákladnou záležitostí, kdy na nájem, nebo splátku hypotéky, plus energie a služby vydělává zpravidla jeden z manželů. To znamená téměř jeden celý průměrný plat. Zadlužení státu před covidem dosáhlo 1,6 bilionu Kč. K tomu si připočítejte cca 3,4 bilionu zadlužení domácností a blíže nespecifikované zadlužení firem a místních samospráv. Naše vysoká životní úroveň, tolik vychvalovaná převážně demokratickou opozicí, je pozlátkem koupeným na dluh. A až se ten dluh bude muset jednou zaplatit, budou k mání tisíce krásných domů a bytů. Za to pod mosty bude plno.
   Nelze měřit pouze současnost. Musíte jí poměřovat i s budoucností. A budoucnost, ve které nás krom ekonomických problémů, čeká i skutečné ohrožení vlastní existence (migrace prosazovaná EU a válka s Ruskem tlačená NATO), tak budoucnost vidím hodně černě.

   Vymazat
  26. 16:26 neumí ani otevřít odkaz, natož porozumět textu tam a tak tu jen žblebtá kraviny jak děcko v jeslích.

   Vymazat
  27. 19:20 Tak každá logika kulhá, už si viděl nějakou která by nekulhala, pokud nešlo o nějaký dopředu nalinkovaný hoax či spikleneckou teorii? Dějiny nejsou lineární a neřídí se žádnými "logikami".

   Vymazat
  28. zhnusený 11. října 2020 6:11
   Souhlas. Tentokrát. :)

   Vymazat
  29. 7:21
   Nejedná se o váš zmatek? Nepochopil jsem vaše "argumenty". Já kritizuji JEHO (nebo vaši, tvoji?) logiku a FAŠISTECH a o LEVICI.

   Vymazat
 2. Hovořit o mezinárodním právu, tak to už musí mít člověk asi hroší kůži.

  OdpovědětVymazat
 3. Vláďa Putinů zbYtečně nekecal, zorganizoval a Lavrov zařídil. Rychle a bez zbytečných keců. Tak se dělá mezinárodní politika při vojenském konfliktu přátel NATO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On Putin vůbec zbytečně neřekne ani slovo a pokud už něco říká, tak zápaďáci, sice pozdě, ale zjistili, že je velice rozumné mu moc dobře a pozorně naslouchat. Dávno a dávno neplatí to co o něm napsali "Myš která řve". Teď když Putin mluví, mají tak našpiclované ušiska, že by slyšeli i šeptající myš ve vedlejším domě. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  2. 15"01
   A kdo jiný než Rusko, pokud mají problém ve svém regionu, Malta nebo Somálsko asi ne. Nedělejte z rusů bohy.

   Vymazat
  3. 16:26
   Tady nejde o to dělat z Rusů bohy. To je stejně hloupé, jako jimi strašit děti. Římané prý dlouhá léta strašili "Hanibal před branami". Ten Římany strašil bezmála deset let.
   Za zamyšlení stojí postoj "západu" k problematice. A my se chceme stát stát součástí tohoto západu? Chceme se dočkat nasazení našich dětí a vnuků v koloniálních válkách po celém světě. To chceme? Pokud ne, sledujme jak se kdo chová a jak přistupuje k problému a rychle si ujasněme naše priority.
   ABC

   Vymazat
 4. No a je to jasné, Agresorem je Arménie, protože má blíže k Rusku ... Je to jasné, Turecko dostává volnou ruku od NATO a USA k dalším válečným eskapádám, hrrr na ropu. Turecko za to přehodnotí, zda bude brát ropu od Ruska, a bude ji získávat ze svých nový zdrojů, které si zabere a od USA.

  OdpovědětVymazat
 5. Především navýsost děkuji za tento dokument. Úvahy tzv. analytiků mě nezajímají, těch je i na těchto stránkách morbidně mnoho. K závažnému textu: Jsem velice spokojen s postojem Turecka i NATO. Jejich sra.í je nesmírně cenné pro nápravu postoje Arménie ke zdraví, t. j. k Rusku. Ale je to dobré i pro, jistě pomalejší, návrat ke zdraví Azerbajdžánu. Takové blitky Rusku velice pomáhají získávat spojence. Neboť blivajs nelze ignorovat, víme, jak vypadá někdy před hospodami – a tak vypadá i v mezinárnodních vztazích. Ještě jednou díky!

  OdpovědětVymazat
 6. Chamberlain byl ale "jenom" připosraný. Nechtěl válku pro Británii. Což ho sice neomlouvá, ale vysvětluje to jeho postoj vůči Hitlerovi.
  STOLTENBERG svůj postoj vůči Turkům nevysvětluje nechuť vézt válku. On o válku dlouhodobě naopak stojí, ale o tu "správnou" válku. Proti Rusku. Stoltenberg je militantní šílenec, nebo totální debil. Nebo obojí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anglie sice nechtěla válku pro sebe, ale chtěla ji pro jiné. Se zaručeným výsledkem, jak si malovala. A také chtěla bojovat do posledního Němce proti Rusku, čili Sovětskému svazu. K tomu samému byl ochoten, kdyby to jen trošku šlo, i Churchill.
   Takže Stoltenberg ukázal, že se naopak u Angličanů neučil, on to jen, stejně jako celá americká "diplomacie" za poslední mnohá desetiletí, dokonale okopíroval. Do posledního Turka, jenže ti nechtějí nějak tak moc bojovat, takže Erdogan hledá "náhradu" za sebe kam se podívá.

   Vymazat
  2. Je to s podivem, že míra zločinnosti W. Churchilla vyplouvá až po tolika letech. Kolik že milionů mrtvých má na svědomí za hladomoru v Indii? Jak je možné, že 75 roků se dařilo utajit, že Ch. cvičil 12 německých divizí k převratu 2. světové války - Ch. jako spojenec nacismu a německých válečných zločinců v tažení proti Slovanům. Těžko se s tím dá smířit, že Ch., ač vlastně patřil mezi své do Norimberku, tam nestanul. Po tom, co uniklo z archivů v Británie se jistě nikdo nediví, že leckdes byl pomník Ch. polit "krví".

   Vymazat
  3. 18:04
   Však on se Hitler asi cítil mírně podveden, když se Angličanům nechtělo uzavřít mír po "uvolnění" jejich armády u Dunkerque.
   Angloamerický plán byl jednoduchý. Hitler dobude Evropskou část Ruska s výraznými materiálními a lidskými ztrátami ztrátami, které významě oslabí jeho armádu. My mu při tom budem okopávat kotníky a až nastane vhodný okamžik, celé území Evropy zabereme s Američany. Jenže jim do toho Stalin hodil vidle ....
   Ale třeba to bylo úplně jinak ... kdo ví?
   ABC

   Vymazat
 7. Pan Stolberg mě vůbec nezajímá je to obyčejný NOR,který Neví kdeje pravda.Až se ta ALIANCE zvaná NATO posere a to bude velice brzo tak se štěstím Ožeru!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom abyste pak měl ještě kde a čím se ožrat. Ono prý v HIROŠIMĚ, ani v NAGASAKI, moc Saké nezbylo...

   Vymazat
 8. No, to teda musel bejt ,,koncert". FUJ TAJBL !

  OdpovědětVymazat
 9. Ten Štulpenberg je ale vtipálek. Jak krásně dovede o agresi a válkách mluvit jako o mírovém hnutí. Věřím, že i se stejnou srdečností dovede kuciakovat, skripalovat, navalnovat a obracet zrak ke svému bohu o pomoc při udržení kapitalismu u moci kde jen možné, stejně jako válek, tak jedinečného a vynikajícho byznysu. Kolik že se vydělá na jednom každém zabitém Afgánci, Iráčanu, Syřanu, Srbovi.... Rostou, rostou hromádky dolarů a zlatých cihel?
  Ale on jednou ten socialismus přijde a pak přejde humor a vtipkování na účet lidí a účtování. Humanismus a demokracie jednou zvítězí, je jen otázkou, kolik ještě generací občanů světa bude muset zločinný současný systém strpět.

  OdpovědětVymazat
 10. To je diskuser , blejt nestačí. Projev napsala umělá enteligence, přesně ta, jakou už v Praze dávno předváděl ten irský ochlasta. Stejně jako véna trubice - mlaskat a nic neříct.
  A řeší se tu nějaký český debilní senilát.
  Něco dělat je riziko. A nic s tím nedělat ještě větší.
  Máte, co jste chtěli?

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @19:04 "To je diskuser , blejt nestačí..."

   Takových je povícero
   http://www.novarepublika.cz/2020/10/v-zeneve-zacala-jednani-o-primeri-v.html?showComment=1602347542263#c6645944617905260446

   Vymazat
 11. Něco jsem přehlédl. NOrský mimotělní oběh se těší na svoje vlastní emoce. To je neuvěřitelný umělák - mohl by pomoci Myrce.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Norove jsou tvrde palice. Vim to, delal jsem s nimi. Co delaji u nich s detma, ten hromadny vrah Berwig to potvrzuji.
   Stoltenberga cekaji zaloby za lzi a valecne stvani, urazky a pomluvy Ruska.

   Vymazat
  2. Norove jsou tvrde palice. Vim to, delal jsem s nimi. Co delaji u nich s detma, ten hromadny vrah Berwig to potvrzuji.
   Stoltenberga cekaji zaloby za lzi a valecne stvani, urazky a pomluvy Ruska.

   Vymazat
  3. Jiný pokorný Nor Thorbjørn Jagland - ten který při nástupu do funkce Předsedy komitétu na Nobelovu cenu míru prosadil Obamu - k pohoršení ostatních - má v těchto dnech trochu problém: Původně popřel, že by někdy se setkal se známým pedofilem Jeffrey Epsteinem, teď musel přiznat, že jo, že ho dokonce hostil...
   https://www.dn.no/magasinet/dokumentar/jeffrey-epstein/thorbjorn-jagland/terje-rod-larsen/bill-gates-and-jeffrey-epstein-met-with-nobel-committee-chair/2-1-885834

   Vymazat
  4. A co tenhle Stoltenberg.
   Mam z nej a z tech reci radost. Urcite v Kremlu zase chlastaji a maji duvod. Totiz,ze..
   RYBA SMRDI OD HLAVY...

   Vymazat
 12. Že se ti západní kapitalisté vůbec nestydí lhát , kam ten svět spěje ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kam ? Možné psát až po 22.00 !

   Vymazat
  2. 19:14 Spěje do islámského středověku tak rozhodli nejbohatší americký prašivci. Podpora islámu a džihádu je vidět od vyvolaných válek usa.

   Vymazat
 13. NATO a Turecko si notují v ukrutnostech , to není nic nového. Horší je náboženská válka podporovaná Tureckem ,to nepřinese nic dobrého.

  OdpovědětVymazat
 14. Putin má mnohem víc respektu než tento tajemník. Myslí si Stoltenberg, že může sultánem manipulovat a přitom je jím sám manipulován.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co si tenhle norsky podrztaska a slouha Emericanu mysli mam nekde.

   Vymazat
 15. Tak jsem si přečetl ten článek třikrát! Ani slovo tam není o té přiblblé "Mirce" - a jak že vypadá k tomu "diskuze?" Bláboly, blafy a blafance Mirka sem Mirka tam, senát.... ble ble ble ... umíte vůbec ještě číst vy diskuzní smečko z Novinek? Pro tyhle lidi je úplně normální žvanit o koze když článek je o voze, oni ty články úplně ignorujou. Jejich mediální bulvární božstvo americký Seznam.cz a jeho profláknutý bulvár Novinky píšou jenom o "covidu" - to je "covid" ze všech stran, Prymula tohle Prymula tamto, z bulváru novinky úplně zmizeli utýraní psi ( dřív každý den jeden pes) i ten udušený černoch Floyd, - všechno nahradil lampasák Prymula, a stovky diskuzních příspěvků na tema "covid" a jací jsme hajzlové, když nepovažujeme Prymulu za boha a nadáváme na hadry na hubě... bla bla bla - furt dokola, díky covidu vydělá novinkový mediální kompost miliardy. A samý reklamy na roušky -že je to fakt směšný!!! No a na na NR se chodí vykecávat o Mirce, protože bulvár novinky by je smazaly - tam se musí diskutovat "k věci" - prostě názor na článek, a ne mít články jako prostředníka k blábolům. Co na tom, že v článku není o Mirce ani slovo. Ach bože -

  OdpovědětVymazat
 16. To se divím, že ten poskok NATO nelíbal ministra Turecka, to je na blití takové žvásty !!!!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Smejd Stoltenberg neni bomba.
  Bomba je toto:
  COVID-19 neni pandemie, ale chripka. Test PCR neprokazuje, ze ma dotycny v sobe virus! Testuje pozitivne kozu, drevo, papayu! I cernosi v Tanzanii na to prisli! Jenom v EU stale nevidi a nechteji priznat, ze kral je nahy.
  Tak jim pomohou pravnici. Chystaji zalobu na WHO a vsechny, kteri jsou za krizi hospodarskou a za omezovani svobod obcanu zodpovedni.
  Detaily jsou ve videu v anglictine s ceskymi titulky.
  https://www.youtube.com/watch?v=yZ0IFN6VRmU&feature=emb_logo

  Premier musi okamzite odvolat Prymulu a zrusit nouzovy stav! I tak ude vlada a urady celit zalobam kvuli kompenzacim skod behem koronovych opatreni.
  Dejte dal! NATO i jeho sekretar brzy skonci, na ne kaslete!

  OdpovědětVymazat
 18. Smejd Stoltenberg neni bomba.
  Bomba je toto:
  COVID-19 neni pandemie, ale chripka. Test PCR neprokazuje, ze ma dotycny v sobe virus! Testuje pozitivne kozu, drevo, papayu! I cernosi v Tanzanii na to prisli! Jenom v EU stale nevidi a nechteji priznat, ze kral je nahy.
  Tak jim pomohou pravnici. Chystaji zalobu na WHO a vsechny, kteri jsou za krizi hospodarskou a za omezovani svobod obcanu zodpovedni.
  Detaily jsou ve videu v anglictine s ceskymi titulky.
  https://www.youtube.com/watch?v=yZ0IFN6VRmU&feature=emb_logo

  Premier musi okamzite odvolat Prymulu a zrusit nouzovy stav! I tak bude vlada a urady celit zalobam kvuli kompenzacim skod behem koronovych opatreni.
  Dejte dal! NATO i jeho sekretar brzy skonci, na ne kaslete!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Založili požár, a chystají se soudit hasiče.

   Vymazat
 19. Opravdu pokrytectví vrcholné úrovně, puč proti Erdoganovi připravovalo NATO na základně NATO v Incirliku, cílem puče bylo Erdogana zabít, a ted´ tu málem slzel Stoltenberg dojetím. Není vám z toho západního pokrytectví na zvracení? Mně tedy silně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Západ je přece synonymum špíny - zlodějina, podrazy, pokrytectví, masivní lhaní. To si musíte zvyknout, bude toho víc. Když těm parazitům nevyšel puč, tak samozřejmě přitáhli jako zmoklé slepice a už se lísají, protože mají posrané kalhoty, že se Turecko spojí s Ruskem. Kdyby jim puč vyšel, tak budou pořádat tiskovky, jakého to odstranili Satana a jak bude všem líp a teď se k němu lísají. A Turci se jen usmívají a vodí si toho ubožáka z NATO jako žáčka a dělají, že zapomněli.

   Vymazat
  2. Stoltenberg je typický evrounijní poskok sionistů, jako např. ta omezená blbka von der Lejno anebo ta přiblblá husa z Třebíča a pí.a Ďourová...posluhují a hlavně, že hloupej a přitom vychcanej Turek za ně dělá špinavosti a sám si zadělává na průser...
   Ty kecy těch dvou natoidních volů jsou na blití, je to tragickej spolek to NATO i EU, něco tak nesnesitelně zdegenerovaného, prolhaného a pokryteckého je potřeba co nejdřív zlikvidovat a pak vše, co po nich zůstane, pečlivě vyčistit...

   Vymazat
  3. ještě je k těm charakterovým vlastnostem Evropských hodnot potřeba přidat - zbabělost, jen tak pro své potěšení Erdogan vyhlásí jednou za čas, že vypustí 4 miliony uprchlíků z Turecka do Evropy a má z toho velkou srandu, jak se celá Evropa začne třást hrůzou a jak ho najednou začnou jezdit konejšit z Evropy. Tak, jak Japonci nedokázali pochopil, jak se jim mohlo vzdát 120 tisíc vojáků Velké Británie bez boje v Singapuru za 2. světové války, tak Erdogan nedokáže pochopit, jak Evropané mohou být tak věrolomní a zároveň tak zbabělí. To jsou ale vlastnosti Západu, my tam o ničem nerozhodujeme, my jsem tam jen polokoloniální přívěsek.

   Vymazat
  4. Jeste nevite, ze anglosasky svet vynika svou neskutecnou podlosti, prolhanosti a zradou svych spojencu? Byl vam Mnichov malo? Vubec se ho letos nevzpomnelo v mediich! Jenom Navalny jako spunt pro NS-2 a bezvyznamna figurka je v onanii medii.

   Vymazat
  5. germánská proradnost přivedla k zániku římskou říši. Přestože dostali germánští žoldáci zaplaceno dopředu, nikdo nevěděl, za koho pak budou bojovat.

   Vymazat
 20. Díl 1. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru.

  OdpovědětVymazat
 21. Na jednu stranu se rozplýváte, když Erdogan připraví trpajzlikovi z Kremlu královské pocty, na druhou stranu prskáte, když je evidentní, jak dobré vztahy NATO a Turecko má. Rusáci tahají za kratší konec, pokud jste si nevšimli, v muslimském blízkém a středním východě významně posílila role Trumpovy administrativy, jíž je NATO prodloužená ruka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turek, podléza kde to jde a bere jen to co se mu hodí. Zapad a východ mu skáče na lep a myslí, že Turky využije pro sebe. Jenže Turek je Turek, jak se říká, není Němec jako Němec ale právě Němec bude vyhuben Turkem.

   Vymazat
  2. vy jste si to popletl, podlézá Evropa snad Turkovi,

   Vymazat
 22. Vždyť to vidím to samé jak se Petřiček,na Ukrajině klání a líbá nohy Banderovi,v Mali přišel povzbudit naše vojáky a odevzdal 700 milionu a ti se o ně poprali. Zůstanou na trvalo a drží čestnou straž Francouzům za to ,že nás v 1938 zradili!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Je zcela doložitelné, že se Němcová v rámci ODS "smočila" a nijak neprotestovala třeba za Topolánka , takže její morální hodnota je nulová, spíše záporná! Senátor má být morální hodnota, ale Němcová je výsměch a je úplně jedno, že byla "zvolena" !! Samotné volby do senátu jsou také diskutabilní, vzhledem k účasti!

  OdpovědětVymazat
 24. Současná Evropská unie je už definitivně chcíplou kobylou. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255307
  https://megazpravy.cz/jordansky-poslanec-allah-stvoril-araby-jako-pany-sveta/
  EU zadlužila nenarozené.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=254934

  OdpovědětVymazat
 25. !!!!Vycvikova mise v Afganistanu!!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.