Reklama

neděle 25. října 2020

Čistá voda, která zapáchá

Jiří Jírovec

25. 10. 2020
„Neplač, povídám ti, neplač. Ty se chceš polepšit? To se ti, chlapečku, tak lehce nepodaří. Teď pláčeš, a až se odtud vrátíš do cimry, zas budeš stejně takový lump jako předtím.“ Feldkurát Katz ke Švejkovi.
„Demokratická“ opozice po dlouhou dobu lila špínu na Babišovo ANO 2011. Teď do kbelíků natočila čistou vodu, která má dočasně opláchnout povrch české politické scény.
Doba je těžká, vláda ať za nás udělá potřebnou práci a pak ji setneme. Tak čte chování opozice ministr vnitra Hamáček.

Opozice udělala vše pro vytvoření dojmu, že Babišova vláda není kompetentní, nezvládá a všude šíří chaos. To je propaganda na úrovni politruka, jehož výkon charakterizoval v Tankovém praporu desátník Střevlíček: "Ten si tak nasral do krku, kamaráde, až mu hovna tečou po bradě.“

Krize covid-19 má dvě roviny, zdravotní a politickou. Nákazu lze potlačit ochrannými opatřeními a reorganizací zdravotní péče. To vše za velké peníze.

Babišova vláda byla kritizována, že během jarní fáze „zastavila ekonomiku.“ Výsledkem byl velmi nízký počet zemřelých. Je třeba vědět, že česká vláda nemůže ovlivnit skoro nic, protože nám doma patří velmi málo. Škodu, Kiu, Hyundai i PSA zastavili jejich vlastníci. Na ně jsou navázáni subdodavatelé, kteří museli přerušit výrobu, protože nemohli vyrábět na sklad.

V politické oblasti se objevilo nové heslo: „Musíme chránit ty nejzranitelnější.“ Ne děti, bezdomovce a chudé (tedy těch 10% současné populace ČR), ale starší občany.

V Česku se v první vlně podařilo udržet úmrtnost spojenou s koronavirem na statisticky nevýznamné úrovni. Jestliže za půl roku zemře v ČR ze všech příčin zhruba 60000 lidí, pak 609 umrtí připisovaných za toto období covidu-19 představuje 1% z celkového počtu zemřelých. Toto číslo vedlo k úvahám jakou cenu má lidský život a rovněž zda jsou lidská práva cennější než lidský život.

Politici jsou samozřejmě jen fasáda. V pozadí si svoji politickou polívčičku přihřívají lidé, kteří se často chovají jako absolutní debilové. Rektor KU a s ním děkan 1. lékařské fakulty KU (oba tituly obložení lékaři) povolili seznamovací večírek studentů mediciny ve Faustově domě. To se stalo 1.10. 2020, tedy v době kdy se již rozbíhala druhá vlna. Nakazilo se tam několik desítek lidí.

V Česku ale jde o něco úplně jiného. Program antibabiš byl evidentně povýšen nad anticovid.

Smečka chrtů, ženoucí se za vidinou moci, musí pečlivě vážit, aby nedala Babišovi kredit za případný úspěch. Na druhé straně, se nesmí stát žábou na prameni. Čím bude hůř, tím bude lépe pro další volby. Pokud totiž současná vláda zvládne i druhou fázi pandemie, bude ve sněmovních volbách v roce 2021 těžko k poražení.

Opozice tedy volí taktiku nepřímého zpochybňování vládních opatření. Měli bychom opatření dodržovat, říká, aby hned v další větě dodala, že je nemůže prosazovat vláda, která nemá dostatek důvěry mezi občany a pokory.

Chceš se polepšit, vládo? To se ti tak lehce nepodaří. Fňukáš, málo se omlouváš a málo prosíš. A tak to může jít dál a dál.

Jenže vláda není od toho, aby se doprošovala a omlouvala lidu, že nemůže do hospody. Má vládnout, ale v Česku nemá sílu cokoli vymáhat.

Když je nejhůře, opozice si zahraje na pejska a kočičku. Do politického rendlíku vhodí obvinění Babiše z marketingu, přidá špetku lidských práv (i zpívat u nás zakázali!) a obsah nechají skrápět upřímně, ale opravdu upřímně roněnými slzami politilogů. Přátelé z ČSSD a nepřátelé z KSČM opustili jste levicovou parketu. To vám voliči nezapomenou. Je nejvýšší, čas abyste podporu vlády zrušili. Hamáček a Filip snad nejsou tak blbí, aby na to skočili.

Opozice naplnila kyblíky od politických sraček čistou vodou, ale smrad zůstává.

79 komentářů :

 1. Paní Švihlíková má pravdu. "Zdraví lidé rovná se fungující ekonomika, růst nákazy rovná se nefunkční ekonomika,“:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020102512703228-svihlikova-lockdown-znamena-selhani-vlady-hlavni-je-ochrana-zdravi-naroda-ne-ekonomiky/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, Sputniku, tak mrkni na tu fungující ekonomiku do Ruska. Tam měli v srpnu-září cca 90 mrtvol denně, dnes jich maj 300 denně. A to různí Sputnici už měsíc tvrdí, že už maj vakcínu.
   Zřejmě nějaká chyba v překladu :-D

   Vymazat
  2. Lekari z ussa jsou zde. Polni nemocnice tez. Hromadna eutanazie muze zacit...

   Vymazat
  3. Nesouhlas. Podivejte se na worldometers.info. Smysl ma srovnavat smrtnost denne na milion populace. Zaostale Rusko 300, vyspele USA 700. Prestante proto tady kadrovat a znamkovat. A kdyz, tak fakta bez ironie.

   Vymazat
  4. 'Hele Sputniku' (19.05) vy si zjevně pletete funkci vakcíny a léku. Mrkněte se alespoň do Wikipedie. Ovšem, jak koukám, výraz 'm ě l i cca...mrtvol denně' svědčí o tom, co jste za člověka. Takže raději toho nechme.

   Vymazat
  5. 'Hele Sputniku' (19.05) vy si zjevně pletete funkci vakcíny a léku. Mrkněte se alespoň do Wikipedie. Ovšem, jak koukám, výraz 'm ě l i cca...mrtvol denně' svědčí o tom, co jste za člověka. Takže raději toho nechme.

   Vymazat
  6. 19:05
   Když článek převzal Sputnik, tak je to fuj? Co parlamentni listy, bude to lepší, když se místo obsahu už nebudete muset věnovat Rusku?:
   "Tolik a tolik mrtvých za tolik a tolik HDP."
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tolik-a-tolik-mrtvych-za-tolik-a-tolik-HDP-Ekonomka-Svihlikova-odhalila-co-slycha-od-nekterych-clenu-vlady-A-pridava-varovani-641563

   Vymazat
  7. Nemá pravdu. Příroda provádí výběr, a přiznejme, že je velmi milosrdná. Covid není Ebola ani plicní mor.

   Vymazat
  8. názory paní Švihlíkové, i když renomované ekonomky, mi po shlédnutí jejího rozhovoru v DVTV, přišli docela ujeté...Celou problematiku hodnotí jen ze svého profesního úhlu pohledu, nic víc. Pokud nebudou lidé zdraví a pokud budou umírat, tak nebude nikdo nic vyrábět apod.
   Takte ekonomika pak následně půjde do kopru! To ona ví moc dobře, přesto říká něco jiného. Zavání to propagandou!

   Vymazat
  9. 19:05 kromě toho, že píšete pitomost, není to nic co by souviselo s článkem, dokonce nic, co by navazovalo na obvykle bloudící diskuzi.
   Vám vadí jen ten Sputnik, že? Já si ho taky nijak moc nepovažuji, je prostinký, ovšem jsou tam někdy věci, o kterých jinde není ani zmínka. Ne zcela tak nevěrohodné, i když víc nebo méně nadsazené.
   Tak už to ale, většinou, v tomhle světě chodí, ne?

   Vymazat
  10. 19.05 - sleduji, jak určitá skupina lidí /včetně většiny TV/ na starost o Rusko nebo Čínu. Ukazují, jak je to tam špatné. O SS se nikdo nezmiňuje, proč? Informace o Covidu v USA není moc hezká. Denně je nakaženo mezi 60-65 000 lidí a vše si musí zaplatit. Rusko má 150 mil.obyvatel a SS 320 mil. a v Rusku je poslední údaj nákazy asi 17 000. To je to srovnání. Je pravda, že RF nemají "morální autority". Jim stačí Putin a ze starých Stalin. Rusko je téměř potravinově nezávislé a kde jsme my? Dovážíme brambory, aby jsme poslouchali Západ.
   Pak že nejsme kolonie?

   Vymazat
  11. 19,05
   Prodělaná Toxoplazma vydává své ovoce!!!!.-)))

   Vymazat
  12. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kauza-Prymula-To-pekne-smrdi-Expert-citi-tajne-sluzby-641813

   CO K TOMU DODAT?

   Vymazat
  13. 19:05 Pane, jestli vám připadá moc mrtvých v Rusku, tak ve srovnání s námi jsou velmi úspěšní, protože přepočtem podle počtu obyvatel, kdyby byli, tak úspěšní jako my, tak by tam mělo umírat nejmíň 1400 každý den

   Vymazat
  14. Jaromír Jágr s nošením roušek moc nesouhlasí. Tak ať si dá před hubu masku čerta.

   Vymazat
 2. "Zdraví lidé rovná se fungující ekonomika, růst nákazy rovná se nefunkční ekonomika,“

  Ale kdepak. Současný stav je takovýhle
  "Vládní opatření = nenefunkční ekonomika. nefunkční ekonomika = nefunkční zdravotnictví, více nemocných."
  Nemluvě o existečních problémech mnoha lidí atd

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Citujete Novotného z Řeporyjí, nebo Pekarovou?

   Vymazat
  2. Vencovsky je elf.

   Vymazat
  3. Vencovský v 19:19 znovu dokazuje, že se dovede přehrabovat leda ve slovech, ale význam víc než dvou vět nechápe.
   Já jsem 40 let a donedávna řídil početný pracovní kolektiv ve výrobě. Ani to nejobyčejnější chřipkové období nebylo bez problémů zvlášť tam, kde běžela synchronizovaná pracoviště s nárokem na výkon a rutinu. Nebo, a o to hůř, pracoviště vyžadující specializované znalosti nebo univerzálnější dovednost.
   Takže doc. Švihlíková zdaleka z cesty nemluví. Pouze vy problematice "továrenských" výrob vůbec nerozumíte.

   Vymazat
  4. 19:19
   Pane, naše vláda stojí za prd, vláda sestavená z opozice by stála za dva. Nedůvěřuje vnuknulutí, že sem Babiš potají propašoval netopýra.
   Stačí že vyštvali Prymulu, vysněný pád vlády, by znamenal další propad.

   Vymazat
  5. 8,13
   Teď se může plukovník scházet veřejně,po 21 je stanné právo a nikdo už ho nemůže při fixlování nachytat!.-(((

   Vymazat
  6. Podrobný plán a cíl, tak jak je stanovil Úřad kanadského premiéra, je následující:
   - Fáze postupného zavádění druhotných opatření lockdownu, počínaje nejprve velkými metropolitními oblastmi a poté rozšiřováním směrem ven. To se očekává do listopadu 2020.
   - Urychlit získání (nebo výstavbu) izolačních zařízení ve všech provinciích a oblastech. Očekává se do prosince 2020.
   - Nové denní přírůstky COVID-19 budou prudce narůstat nad kapacitu testování, včetně zvýšení počtu úmrtí, souvisejících s COVIDEM-19, na základě stejné růstové křivky. Očekává se do konce listopadu 2020.
   - Naprostý a celkový lockdown (tj. uzamčení), (mnohem přísnější, než postupná omezení v první a druhé fázi). Očekává se do konce prosince 2020 - nebo začátkem ledna 2021.
   - Program nezaměstnanosti bude přetvořen a rozšířen, bude změněn na program univerzálního základního příjmu. Předpokládá se do 1. čtvrtletí 2021.
   - Předpokládaná mutace COVID-19 a/nebo souběžná infekce sekundárním virem (označovaným jako COVID-21) povede ke třetí vlně s mnohem vyšší úmrtností a vyšší mírou infekce. Předpokládá se do února 2021.
   - Nové denní nárůsty hospitalizací COVID-19 pozitivních pacientů a úmrtí, souvisejícími s COVID-19 a COVID-21, překročí kapacitu zdravotnických zařízení. Očekává se v prvním až druhém kvartálu 2021.
   - Budou zaváděna rozšířená omezení v rámci lockdownu (označovaného jako třetí lockdown). Budou zavedena úplná cestovní omezení (včetně cestování mezi provinciemi a uvnitř města). Předpokládá se do 2. čtvrtletí 2021.
   - Přechod jednotlivců na program univerzálního základního příjmu. Předpokládá se do poloviny druhého čtvrtletí 2021.
   - Předpokládané narušení zásobovacího řetězce, nedostatek zásob, velká ekonomická nestabilita. Předpokládá se do konce druhého čtvrtletí 2021.
   - Nasazení vojáků do hlavních metropolitních oblastí, taktéž na všechny hlavní silniční tahy za účelem zřízení cestovních kontrolních stanovišť (check-pointů). Omezení cestování a pohybu. Oblastem bude poskytnuta logistická podpora. Očekává se do 3. čtvrtletí 2021.

   Vymazat
  7. Předseda ODS, profesor Fiala (21.8.2020):" Není žádný důvod pro to, aby se plošně zaváděly roušky. Toto říká řada odborníků. čísla jsou pozitivní. Nejde o počty nakažených, ale o počet lidí, u nichž má onemocnění vážný průběh, jde o smrtnost. Všechna tato čísla jsou lepší a lepší! A vláda přichází s plošným opatřením, které všechny otravuje. Takže se ptám: Proč? Komu to slouží? A čeho tím vláda chce dosáhnout?" Profesor Fiala, který dnes na vládě ve vztahu k rozšíření koronaviru nenechá nit suchou, je jak ten zajíček na stráni - a kecá, a kecá, a kecá.

   Vymazat
  8. 16:42
   Fiala má skvěle sedící přezdívku - TCHOŘ. Něco tak hloupého, slizského a namyšleného, co si hraje na intelektuála, to nemají snad v žádné straně. Piráti jsou takoví nemyslící naivní troubové, ale tato kombinace namyšlenosti a neschopnosti a rádoby intelektuálnosti, to je snad jenom tchoř Fiala. Těch výroků by bylo od něj daleko více, nemluvě o celé demožumpě.

   Goebbelsova TV zvaná nesprávně ČT lže občanům ostošest, když debilům jako Fiala nepřipomíná jejich demagogii a dřívější slova.

   A Švihlíková má pravdu. Dokazují to statistiky zemí, které měly přísnější opatření a které ne. Pomatené muslimské Švédsko, které se rozhodlo nechat občany umírat (za což jejich vláda měla být svržena a měla skončit před soudem, to tvrdím já), na tom NENÍ nijak dobře, má stejné nebo větší ekonomické ztráty než sousední severské země, které měly přísnější opatření a přitom mají i několikrát menší počet mrtvých.

   Vymazat
  9. 17:21 Mít Goebbels Českou televizi a Moravce, tak by Německo vyhrálo válku.

   Vymazat
 3. O čem to tu stále dokola blábolíte, proboha? Opozice nedělá nic jiného než svoji práci, proto je opozicí. Naopak, vláda v čele s Babišem těžce selhala a selhává. Naše země je poslední týdny ve všech ukazatelích nejhorší na celém světě. I když měla několik měsíců na přípravu, kdy bylo jasné, že přijde druhá vlna, neudělala naprosto nic a teď je zcela bezradná a jen zkouší salámovou metodu.
  A přesto se najdou hlupáci jako Valenčík, kteří si vylévají zlost na opozici. Neuvěřitelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:33 Moc tu nekecejte moc dobře víme jak to je stačí chvilku poslouchat transatlantickou čt a víme své. Nebo slinty opozice číst.....

   Vymazat
  2. 19:33
   Pokud je práce opozice narušovat opatření vlády ke zmírnění nákazy tak by to bylo v pořádku. Ale úkolem všech včetně opozice je v době obhrožení pracovat pro blaho občanů. Tato opozice nemá žádné rozumné návrhy jen okopává kotníky. Takže to není opozice, ale zrádní šmejdové.
   Václav

   Vymazat
  3. 19.33 Podle logiky vašeho uvažování ani Hitler (byl Rakouský Němec) a např. Heydrich (byl SS) a ostatní pánové z konference ve Wannsee (byli přeci také Němci) jenom dělali svoji německou práci...
   Je neuvěřitelné, že se ještě najdou hlupáci, kteří považují cynické poškozování jiných v boji o moc a prachy za PRÁCI a obhajují to... asi jste jejich futrál...

   Vymazat
  4. Já mám podezření, že opozici velmi vyhovuje současný stav. Za nic nezodpovídá, průsery se dobře kritizují a zpětně se dobře radí. Stačí občas popíchnout diváky při svých vystoupeních v médiích. Stačí získat část davu a pak se vláda řídí opratěmi "vůle lidu". Bubu na vládu funguje a tak je pak poslouchá, když nedostatečně, tak se spustí akce Prymula a je umravněno. Vůbec se nedivím, je to chytré.

   Vymazat
 4. Pan premiér Babiš se projevuje slabě , není to žádný predátor a proto si demoblok dovoluje příliš. Hamáček je také takový brmbrlíček.

  OdpovědětVymazat
 5. Normálně by si Babiš měl nechat vysvětlit jestli vůbec něco porušily a potom podle toho jednat. Jinak to dělá dojem, že se proti němu něco dělo. To že všechny euroatlantické hodnoty sledují nepřítele státu ANO přece ví každý. Dokonce i pomahači vlády procitly. Nejlépe by to okomentovalo KDU, jenže čeká na pokyn z hůry. Zdravých, míněno normálně uvažujících, už je tady poskrovnu.

  OdpovědětVymazat
 6. Plandemicka hysterie je zalozena na nefunkcnich PCR testech, ukazujicich narust nakazenych. Kdyz se ovsem srovna smrtnost na COVID na milion populace a pocet testu na milion populace, dostavame tato cisla: (Smrtnost musi byt tim ukazatelem, ne pocet lidi bez symptomu nakazy!!!).
  Zdroj: Worldometers.info, 25.10.2020
  zeme....pocet mrtvych na COVID na milion populace...pocet testu na milion populace.
  Cesko 202 192000
  Nemecko 121 240000
  Francie 530 220000
  Rusko 180 392000
  USA 694 400000
  Sweden 586 205000
  Polen 117 114000

  Cesko na tom neni vubec tak spatne v porovnani. Proto je ta hysterie umele vyvolana a posilovana mediemi, politiky.
  Proc, tady je mozna odpoved:
  http://www.nwoo.org/2020/10/23/detaily-dalsiho-postupu-covidu-19-a-great-reset/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Melete úplné blbosti, nechcete vidět TRENDY!!! Pokud považujete momentálních 800 mrtvých týdně za v pohodě, tak budete zřejmě úplný hlupák.

   Vymazat
  2. 20:13
   Až vám umře někdo z rodiny, tak mu tyhle statistiky můžete nechat vytesat na náhrobní kámen jako vzkaz, aby zbytečně nehysterčil.😄

   Vymazat
  3. 20:13, ještě vám nedošlo, že v nemocnicích nejsou lidé na základě pozitivního výsledku testu, ale až při závažném průběhu nemoci? Že testy jsou uskutečňovány metodou, která je pro nezbytnou četnost dostupná a její případná nepřesnost je, vzhledem k záměru, přijatelná? A jestliže počet nejen pozitivně testovaných, ale i skutečně nemocných geometrickou řadou narůstá, že nezbývá, než přijmout dostatečně účinná opatření? Vám se to "analyzuje", když tomu nejen nerozumíte, ale za nic nezodpovídáte. Máte tušení co obnáší skutečná odbornost? V čem jste, abyste to věděl, na úrovni profesůry, odborníkem? Že tu jak odborníky, tak z funkce odpovědné mistrujete?

   Vymazat
  4. Tak to jste vedle, spousta lidí, kterým vyjde pozitivní test a nemají žádné příznaky si sbalí tašku a jsou si lehnout do nemocnice. Bojí se, že se nemoc rozjede a v nemocnici už nebudou mít místo, aby je mohli hospitalizovat. A toto není výmysl, to je informace lékařky z Bulovky.

   Vymazat
  5. 10,20
   Hygienička z Bulovky nepřímo poslala Primulose do prdele s tím,že NEMÁ LIDI ZBYTEČNĚ STRAŠIT!!!!

   Vymazat
  6. Jen žádnou paniku. Už dnes máme tisíce lidí, kteří do měsíce zemřou. Jsou nakažení. Hlavní je chlácholení, na Prymulovy výmysly se vykašlete.

   Vymazat
  7. Poslední video před smrtí na Covid-19 47letého slovenského blogera:
   https://www.denik.cz/ze_sveta/jozef-kmeto-zemrel-koronavirus-20201026.html

   Vymazat
  8. Ano, to je pravda 18.07 - taky jsem fotku toho "bloggera" viděl. Co je to "blogger"? Čím se zabývá? To je nějaká práce? A jinak - vyžranej jak jateční prase. Ten se asi sotva hýbal, nejspíš se zadusil vlastním sádlem, na takových si covid smlsne? Jo a ještě prý má rád cukráře, lidi s vysokým tlakem, rozedmou plic, a vysoký věk. Ti by totiž - kdyby nebylo covidu - byli nesmrtelní. No - nejméně sto dvaceti let by se dožili, ať nekecam.

   Vymazat
  9. 10:20 "a jdou si lehnout do nemocnice" - bez lékařského doporučení a nemocnice je přijme. Pak je ani nepošlou do domácího ošetřování, i když žádnou zvláštní péči jejich stav nevyžaduje. V té Bulovce jsou věru hodní. Tak to se tam vypravím taky.

   Vymazat
  10. 5,13
   Že je nejvíc lůžek zbytečně zabráno lidmi staršími a bez jakýkoliv příznaků krom covid+ je VEŘEJNÉ TAJEMSTVÍ!

   Vymazat
 7. Stálé nesmyslné porovnávání kapitalismu a socialismu je snad posedlost. Už i to porovnávání počtu mrtvých mezi USA a RF, k ničemu nevede a nic nedokazuje. Tragedie, která postihla celý svět není žádnou soutěží o pohár vítězství. Naopak, chvályhodnou je spolupráce a pomoc, já osobně děkuji Maďarsku za ventilátory, které k nám právě posílají. Pandemie nezná hranic a kašle na politické systémy. Vir napadá, jak chudáky, tak členy vlád. Moc mne mrzí,že zrovna u nás doma se epidemie používá k politickému boji, proto jsme dopadli tak, jak jsme dopadli. Musíme asi padnout ještě hlouběji, aby to pochopili nejen politici, ale i jejich sympatizanti. Před kamerou jsme ujišťováni, jak máme táhnout za jeden provaz. Když vypnou kamery a zhasnou světla, zase začíná politické pletichaření. Já nechápu, že elity politických stran si nevšimly, že je opouští voliči a postupně jen vypadávají z kola ven. Do smetiště politických stran už spadla z levice KSČM a ČSSD je v agonii, za pravici odpadla ODA, KDU a v agonii je TOP09. Zatím se drží ODS, Piráti a pak ANO, které za elaktorát vděčí jen rozpadu jiných stran. SPD je mi nesrozumitelné. Nové strany a uskupení jsou zatím v záběhu. Jestli jsou naši politici pro lidi, nebo ne, mají právě příležitost dokázat. Zatím nevidím žádný důkaz, jen skryté hašteření. Snad je sjednocuje jen negativní vztah k ANO, díky Babišovi. Negativismus není program a zmoudření je v nedohlednu. Přitom občané opravdu čekají jednotný postup aspoň po dobu krize, polovičatá řešení nikam nevedou. Právě ztrácíme čas, lidské životy, miliardy a nemáme odvahu si to přiznat. Co naplat, když směr vývoje státu určuje plátek Blesk, vlajková loď našich novinářů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blesk? To se velice mýlíte 21.13 - Blesk si nejdřív někdo musí koupit. Směr vývoje státu u nás určuje společnost Seznam.cz (Borgis ) který ovládají američané - je to jejich společnost. Právě proto jsou zprávy Seznam. cz, Novinky.cz. Super.cz.Stream.cz - všude - zabírají na internetu asi sedmdesát procent, štvou proti Zemanovi, Babišovi, a dalším, štvou proti Trumpovi, lžou, překrucují fakta, nepíšou správně česky, sprostě vydělávají na počtu diskuzí a tomu přizpůsobují všechny své články - kdysi to byly uřezané hlavy a popravení, pak "prase Kim" a severní Korea, zabalené huby muslimek, také se přiživovaly na medailích strýce Brady, pak - za samozřejmě neustálého štvaní proti Babišovi (střet zájmů a Čapí hnízdo)- taky to bylo kopání do soch, cesta na Tchaj-wan, a tak dále -zkrátka teď je to covid a otravují s tím v desítkách článků každý den! Na jednu stranu píší, jak velice nutná jsou tvrdá a drsná omezovací opatření, vzápětí píší jak nad tím lidi pláčí a jak moc je to drtí a jak se bouří - a na všem sbírají tisíce diskuzních příspěvků. Naše občany už pasovali na stejné pitomce jako jsou jejich američané, a vůbec jim nevadí pod článek o mrtvých na covid a o strašném utrpení, umístit článek jak nejlépe se má hekat při orgazmu a další sexy hnus. Do všeho co píšou, teď lítají reklamy na roušky (ještě nedávno to byly prášky na zvětšení penisu a zlepšení erekce) A ještě NIKDO společnost za tento odporný nevkus a zesměšňování občanů společnost Seznam. cz nenapomenul - ani občanům, kteří to denně hltají, to nevadí. Je vůbec možné, že si tohoto hnusu ještě nikdo nevšiml? Je vůbec možné, že tenhle hnus nikomu nevadí? Je vůbec možné, že naši čeští čtenáři nedokážou, nebo nechtějí tento americký hnus bojkotovat? Na to je Blesk neskutečně krátký. Anebo??? že by lidi tím dlouhodobým výplachem mozků skutečně už zblbli?

   Vymazat
 8. Kolik jste těch testů udělal? jogín

  OdpovědětVymazat
 9. Já bych se nejvíc nasmál, kdyby teď Babiš hodil vládu na krk opozici.
  Co by s tím ti troubové asi tak dělali? Teoretik Fiala by se moudře drbal ve vousech a dumal co s tím. Smažka Bartoš by asi chtěl epidemii zastavit máváním antifácké vlajky, Adamová-Pekarová by se pokoušela koronáč zahnat svým šíleným pohledem a STAN by mohl postavit stany pro potenciální nebožtíky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě napadlo taky. Že se ten Babiš na ty podrazácké, zbabělé čehůny nevy... Odsral by to tedy národ, ale vidět tu squadru složenou z těch "opozičních" idiotů, jak se smaží ve vlastní šťávě do úplného zatracení, by to vynahradilo. Příští volby by byly taky zajímavé.

   Vymazat
 10. "Ty se nechces polepsit,chlapecku" ?
  Dulezity je ,kdo ty hlasy /nepolepsitelne/volebni secte. Vissarionovic.
  Dulezity je kdo ty statistiky /nepolepsitelne/ secte.
  Prej se statistikama hodne svindluje a manipuluje,jako ted se vsim, coz umi hypnotizeri a hadi na mysi ,na kazdy pouti..
  A potom lidi nepolepsitelne debatujou,aniz by zahlidli jednoho nemocnyho natoz jednoho uplne mrtvyho, umrelyho ! na ten virosvod../Virovej hromosvod,lecos se na nej svadi//.
  A Zanedbavaji potom odnest odpadky do popelnice.
  Tvrdi se obecne uz delsi dobu ze,virus utoci na lidsky mozky,zere je tem,kterym jeste v hlavach neco zbylo ,jako ty amoeby v Texasu.
  Pry-mulu a nepolepsitelnyho bylo videt bez preservativu na ksichtu a nikdo ani kolem se nebal Virofasisty.
  Jako uprimnou soustrast tem zemrelym,bych je aspon vyjmenoval na dokumentu s datem narozeni !!
  Misto kde dnes odpocivaji ,aby nahodou se nepolepsili a nevstali z hrobu.
  Teprve potom bych secital s polepsenim. Vas Katz. /CoronaKurvat/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:58 V těch nemocnicích jsou namísto nemocných zřejmě figuríny. Aby ty statistiky, které jsou vedeny podle hlášení nemocnic a ty nemocnice jsou i podle toho placeny, aby ty statistiky seděly. Je jen blbé, že onemocněli i lékaři a nějaké ty zdravotní sestry. To budou ty sešvindlované statistiky. Aby popularita vlády rostla a opozice se měla, postrádajíc jakýkoli rozumný nápad, v čem šťourat. Vy, kdo neumíte ani ty hacky a carky, nevíte co podle směrnice EU k GDPR lze a co nelze zveřejňovat, vy to tedy vytrhnete!

   Vymazat
  2. 9,31
   A kolik z nich je na tom z tý plikovníkovo lžistatistiky bys nám ty jeho náměstku neřekl?????!!!!!

   Vymazat
  3. U nás dnes na náměstí skládali hromadu mrazáků - že by to bylo na ty mrtvoly na covid? To přece říkal někde Prymula - že na mrtvoly nebudou stačit mrazáky.

   Vymazat
  4. 19;49
   Ty jsou určitě že zásob ÚVN 😂😂😂😂

   Vymazat
  5. 12:25 jak můžete vědět, zda jsou nebo nejsou to "lžistatistiky"? Máte jediný věcný argument? Třeba proč by vyráběli, pěkně synchronizovaně, lžistatistiky v celém tom známém světě, když se za celou tu známou historii na ničem jiném státy takhle shodnout nedovedou? Blouzníte.

   Vymazat
  6. 5:26
   Kolik pracovníků patologie blázni a lže?!!!!!

   Vymazat
 11. Babiš formálně řídí vládu ve které jsou členové bakalovy stáje Aspen a tito přímo nebo nepřímo tahají za nitky viz : https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://www.aspeninstitutece.org/&prev=search&pto=aue

  Jen namátkou Hami,Maláčová,Havlíček,Plaga,nedávno Vojtěch a spousta dalších to jen namátkou a pak se nedivte že poslanecká sebranka nedokáže zlikvidovat bandu v čt a debila Dvořáka odvolat.V tom Aspen je např.Gabal,Špidla,Farský,Pekarová a spousta prestitutů.
  Odborářský bos Středula, Štěch-býv senátor a další a to je důvod proč je to tak jak je to.
  Vládnou nám ve skutečnosti tito hajzlové.
  Cenzore jen se z toho nepodělej.

  OdpovědětVymazat
 12. Pavel Kysilka
  Člen dozorčí rady Aspen čerstvý člen rady ČT

  Dita Charanzová
  Člen představenstva Aspen

  Jan Farský
  Člen představenstva Aspen

  Michael Žantovský
  Čestný předseda představenstva

  Madeleine Albrightová
  Čestný spolupředseda Aspen Board USA

  Cyril Svoboda vládní poradce a člen Aspen

  Aleš Michl člen Aspen
  Emma Smetana bakalova dvtv
  Eva Romancovová
  Eva Romancov
  Mezinárodní vztahy Zákon Politika

  Vedoucí oddělení pro řízení strategických projektů, odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality, Ministerstvo vnitra České republiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V případě Aspen institutu je zapomenuto na Maláčovou,Vojtěcha,Hamáčka,jen se podívejte dál a udělejte si obraz

   Vymazat
 13. Petr Pavel člen Asoen

  OdpovědětVymazat
 14. Tomáš Holub za kleriky

  Tomáš Etzler známý protiruský štváč


  Tomáš Klvaňa

  je hostujícím profesorem na New York University v Praze a Senior International Management Consultant.

  Vladimír Dzurilla pro vládu v únoru tohoto roku.V rámci této pozice zodpovídá za tvorbu a realizaci strategického konceptu Digital Czechia.

  Vladimír Dlouhý
  Vladimír Dlouhy
  Řečník konference 2017 Academia Aspen výroční konference Obchodní Politika

  Vladimír Dlouhý je členem Mezinárodního poradního výboru Goldman Sachs, prezidenta České obchodní komory a předsedy Mezinárodní obchodní komory (ICC)
  Vít Rakušan
  @Vit_Rakusan
  Řečník konference 2018 Aspen výroční konference Aspen Young Leaders Program AYLP 2016 AYLP CZ Politika

  Vít je starostou města Kolína ve Středočeském kraji. V roce 2016 byl lídrem regionálních voleb pro politické hnutí STAN („Starostové a nezávislí kandidáti“). syn L.Rakušanové

  OdpovědětVymazat
 15. Testování na koronu obsahuje koronu – tajný útok proti nám

  http://svobodnenoviny.eu/testovani-na-koronu-obsahuje-koronu-tajny-utok-proti-nam/

  Německé lázně zakázaly ženám nosit bikiny kvůli „kulturní citlivosti“, ale burkiny stále povolují

  http://svobodnenoviny.eu/nemecke-lazne-zakazaly-zenam-nosit-bikiny-kvuli-kulturni-citlivosti-ale-burkiny-stale-povoluji/

  Itálie vydíraná zahraničníma neziskovkama: Open Arms přivezla dalších 278 nelegálů

  http://svobodnenoviny.eu/italie-vydirana-zahranicnima-neziskovkama-open-arms-privezla-dalsich-278-nelegalu/

  22 klíčových cílů pro zavedení komunismu v Americe (a s menšími obměnami i všude jinde)

  http://svobodnenoviny.eu/22-klicovych-cilu-pro-zavedeni-komunismu-v-americe-a-s-mensimi-obmenami-i-vsude-jinde/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:17 to, co publikují "Svobodné noviny" o 22 klíčových cílech pro zavedení komunismu ..., na který odkazujete, je tak bohapustý nesmysl, až je k neuvěření, jak to může kdokoli s IQ přesahujícím alespoň 100, brát vážně.
   Komunizmus je totiž pojem pouze obecně charakterizující tak dokonalou společnost, že nebude muset existovat stát, když lidé si budou svoje věci nezprostředkovaně řídit sami aniž by existoval donucovací aparát, zaniknou peníze, protože automatizovaná výroba všeho vytvoří takový materiální dostatek, že lidé ztratí zájem syslit a předstihovat jeden druhého tím nebo oním, když to, co skutečně k něčemu užitečnému slouží a je vhodné, bude každému dostupné, pracovat bude člověku přirozenou potřebou, což je vrozené k tomu, aby udržel uznání ve svém okolí, když i jeho koníček je pro ostatní v nějakém z ohledů přínosným ...
   Tedy žádná hrůza, nebe na zemi s ideálními lidmi, vlastně anděly. Protože zbavenými obav o existenci, tedy zbavenými potřeby usilovat o a hromadit majetek a tak si zajišťovat bezpečnou budoucnost a vyvyšovat se nad okolí, když, za ideálních podmínek stačí uspokojovat se činností, která baví a přináší společenské uznání.
   Ano, je to utopie stejně, jako ono Království Boží na zemi po Armagedonu, když všichni budeme zváženi a mnozí shledáni lehkými ... Jenže, takoví svatí, neshledaní lehkými, jakými by měli být všichni až v komunizmu, vím, ti i dnes, v zoufalé menšině, ale skutečně mezi námi žijí a odedávna žili. Potkáváme je a většinou, jsou nám divní. Protože jsme hloupí.

   Vymazat
  2. Burkiny se mne libi vic, protoze jejich nositelkam alespon nevylezaji speky mimo textil. Rad bych mel vase starosti.

   Vymazat
 16. Myslíte, že lze ještě očekávat, že diskuze (už kdekoliv) budou ještě někdy o něčem jiném, než o covidu, smrtelnosti, o počtu mrtvých, o počtu testovaných, jak každý bez roušky, nebo ten, a kdo si dovolí jít nakoupit (tím pádem se "shlukuje") je lump a vrah, co zapříčiňuje nárůst mrtvých a tak dále? Mele se to pořád dokola, až do zblbnutí.Denně totéž -každý den!Na diskuzích už není nikdo s jiným názorem - asi proto, že jiné názory nejsou povoleny? Veškeré diskuzní názory jsou servilní s bulvárem, který na článcích o covidu sbírá tisíce diskuzí, a jeho zisky půjdou do miliard - další, kdo na covidu vydělá.Normální, rozumní lidé už to vzdali.Moji sousedé, kteří mají kolem sedmdesátky a nemají počítač, občas přijdou na internet - ale dlouho už nepřišli - prý -nemá cenu donekonečna číst a omílat jedno a to samé. Vůbec nechápou lidi, kteří denně dřepí u PC, hltají jenom články o covid, a když jsou o něčem jiném, stejně každou diskuzi na bláboly o covidu převedou. Když se píše o přetížených nemocnicích, hrozně rád bych četl diskuzi odtamtud, třeba... "právě diskutuji z nemocničního lůžka, testem bylo rozhodnuto, že mám covid a tak tady musím být - bylo tady hodně lidí se mnou a téměř všichni už zase odešli s tím, že už jsou v pořádku".... - takže o čem je léčení? A jak to, že všechny články jsou jen o "přibývání" pozitivně testovaných - nikde nejsou články o množství lidí opouštějících špitály a o "vyléčených". Tohle mi neštymuje, ale jsem toho názoru, že dokud bude bulvár svými články na covidu vydělávat, a dokud budou u PC sedět denně ti samí lidi, a psát taky pořád to samé, vůbec nemá smysl počítač spouštět.Nic jiného už totiž "publicistika" nenabízí. A gratuluji taky principu "schvalování" - nejen že to z příspěvků dělá časový maglajz, ale zprostředkovává jen covid servilní názory. Dokazuje to jednak svobodu slova, a jednak, na čí stranu se jednoznačně postavily redakce, a že normálně myslící lidé mezi současnými, covid fanatiky nemají šanci. Dr David by měl umět vysvětlit, proč na celé řadě oddělení v nemocnicích se v této době nesmějí zapínat televizory a nesmějí se používat počítače a internet. Pacienti to mají zakázané - proč? No -a jestli je tento můj příspěvek štvavý, škodlivý vládě a všem covid posedlým, a nebude proto uveřejněn, nevadí - alespoň vím, že to, co bylo kdysi o NR deklarováno ....25.9.2015 - V.Dvořák...cituji:" My zde zdarma uveřejňujeme ověřené informace,komentáře a názory,které zbabělý mainstream, korporátní media, a nám ukradená veřejnoprávní media nemají odvahu uveřejnit.Právě oni a ne my,manipulují s občany, lžou, překrucujou, zamlčují" už neplatí.Uplynulo pět let, a kdeže ty loňské sněhy jsou? Anebo je za tím obyčejná zbabělost a strach? Z čeho?

  OdpovědětVymazat
 17. Vyhrocujicicí se spory mají jednu základní pricinu: jsou založeny na vire s nizkou hladinou racionálního poznani. Děláme radikální závěry, aniž máme dostatek adekvatnich vedomosti jak o coronaviru, tak o covidu-19. A o všech souvislostech s nimi souvisejících. S tímto zakladnim deficitem se pustíme do nesmiritelnych sporu, často i stranickpoliticky založených. Místo k podstatě veci jsou zaměřeny k důsledkům. Divime se potom vzniklému chaosu.

  OdpovědětVymazat
 18. 19:05 Hele Sputniku, tak jestli v Rusku mají dnes denně 300 tuhých, tak kam se hrabou na nás, když mi atakujeme 100denně. Kolik je Rusů a kolik je nás ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:37 pokud bysme na tom měli být jak obyvatelé Ruské federace v příkladu jak ho uvádíte, nemělo by v ČR denně s Covidem zemřít víc, jak 21,43 osob. Když jich tedy v ČR umírá sto, jsme na tom 5 krát hůř, než ti "Rusáci".

   Vymazat
  2. 9,22
   A on někdo SKUTEČNĚ V ČR UMŘEL NA COVID????!!!!!!

   Vymazat
  3. 10:54
   Ano, umřel, neználku. Zeptej se v nemocnicích.

   Vymazat
  4. 10:54 a on někdo skutečně v Ruské federaci umřel na Covid????!!!!!!
   Vaše logika je omračující. Lidé, pokud by neonemocněli Covid/em, byli by tu ještě s námi, bez ohledu na svou nadváhu, cukrovku, rakovinku, věk nebo, u mladších, sníženou imunitu. Podle vás tedy Covid 19 neexistuje, nevyvolává nějak dlouho trvající pracovní neschopnost, nezanechává trvalé zdravotní následky a není příčinou předčasných úmrtí? Virus Sars Cov2 Cov2 organizmus nezatěžuje a nepoškozuje?

   Vymazat
 19. No potěš koště. Republiku oblkíčila pavučina zlořádu. Proč jmenovaná sqadra, má touhu být v tom spolku a co sledují?
  Že by jidášský groš, až tak zatemnil mozek a byl všude? Potom by nebyl div, že se nám nic nedaří. V žádné jiné zemi není haštěření a útoky opozice tak divoké jako u nás, i v době, kdy bychom měli táhnout za jeden provaz.

  OdpovědětVymazat
 20. Jo v této baladě jde o životy ze všech stran. Drž hubu a krok. Pokud se podíváte na Jana Vojáčka, tak zjistíte že nás na tuto situaci připravují už hodně dlouho. Otrávily nám vzduch, jsme dopravní křižovatkou celé Evropy, otrávily nám vodu, jsou v ní herbicidy a zbytky antikoncepce, otrávily nám jídlo pomocí dotací na řepku a teď už zbývá jen zdebilizovat děti a zaplavit nás inteligencí z celého světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím kterej blbec se rozhodnul vsugerovat lidem, že nemáme konflikt s virem, ale Babišem. Vzhledem k zoufalství a desorientaci se to povedlo. Za sebe je mi dnes vláda i opozice lhostejná (slušně řečeno). Co se naší rodiny bezprostředně týká je že, díky nesmyslným partyjním hrádkám, je napořadu dne pád vlády a ne zastavení nebo zpomalení pandemie. Naopak jakoby se pracovalo na principu " čím hůř, tîm lîp" , jen aby se konečně lid na toho premiera pořádně naštval. Jenže tahle hra nemá happy end. Uź jsme za hranou. Zdravotnictví se zřítí, pracuje za svými možnostmi a pracuje jen ďíky vyčerpaným doktorům a sestřičkám. Teorie, že se vir vzdá sam nějak bledne. Až naše elity, až přijdou na to, že je průser nezvládnutelný a nevykomunikovatelný, potom jim zbyde ztroskotaná ekononomika a prořídlé řady pracujících, potom si zase mohou volit premiery dle chuti, nemít děti tak z tohoto statu beru roha. Pravě v rádiu řeší, proč ministr Prymula usedal do auta bez roušky, nechť padne - dobrý fór?

   Vymazat
 21. Někdo před časem zveřejnil maily mezi piráty, mohli jsme se dočíst, že jim vyhivuje chaos. Že je tady klid a chtělo by to něco, rozhýbat nějakou akci. Ty maily byly odporné. Bartoš se už vidí premiérem a možná toto jim vyhovuje. To by byla katastrofa pro nás všechny. Antifa a migranti by měli vstup volný. Nedopustit!

  OdpovědětVymazat
 22. Dyť se třesou na premiera, normální člověk stejně u nich nenajde pochopení, akorát zlegalizujou fet.

  OdpovědětVymazat
 23. Vystihl jste to celkem přesně pane Jírovče. Díky. Možná mi tam ale ještě chybí ta pointa. Tedy vlastně snaha poodhalit ony hybatele událostí na pozadí veřejné scény. Ty kteří plní zadání kohosi a rozhodují o agendě televize veřejné služby aniž by nesli odpovědnost za lži a manipulace veřejnosti, za porušování zákona.

  OdpovědětVymazat
 24. Tak nám, po sochou Masaryka (který by je hnal svinským krokem) vystoupil manekýn Fiala, spolu s Vyvalenou od kalouse a traktorystou s černou prdelí. Oznámili světu, že pod dojmem
  z úspěchu všech těch možných koalic nenávisti v krajských a
  senotních voleb to zkusí i za rok.
  Je proto načase, dokud je současná vláda u moci, prosadit
  novelu zákona o nových podmínkách pro tvorbu koalic.
  Takže žádné 3x 5 %, ale min. 7 % , aby se zabránilo tvorbě
  ryze účelových seskupení, které se po volbách většinou rozpadnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:26
   Snad netřeba, vždyť je to přiznané zoufalství, stejně se uvnitř nedohodnou a navíc si naštvali Piráty. Co mi leží na srdci je SPD, začíná se nějak divně vyčleňovat a mentorovat skoro jako Demoblok.
   V dnešní krizi si představuji jednoduché vlastenectví na principu sjednocení sice ne s každým a ne za každou cenu, ale podpořit teď vládu, když do ní kope i červená mikina by mi bylo sympatické.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.