Reklama

pondělí 12. října 2020

COVI-kávička docenta Valenčíka

Radim Valenčík

12.10.2020  blog autora 

Česká republika: +3104 nových případů (to je na víkend pořád hodně)
A ještě se podívej na evropský souboj (s budoucností Evropy bezprostředně souvisí):
Rusko : Francie
13634 : 16101

(Na snímku autor - doc. Radim Valenčík)
Rusko se zase vrátilo k "plánovanému" plynulému nárůstu. Jak už jsem uvedl včera, situace v Moskvě je prý velmi složitá. Roste počet úmrtí. Francie jak na houpačce, trochu méně, ale i těch 16 tisíc je hodně.
Británie skoro 13 tisíc, Nizozemí přes 6 tisíc a postupně startuje podobně jako Rusko. A pozor - Bělorusko 1063.
Izrael skvělých 618, uvidíme v dalších dnech.

Pokud srovnáváme jednotlivé země mezi sebou, je nutné uvažovat různou metodiku a další faktory, které výsledek ovlivňují (např. počet testů). K tomu se postupně dostanu. Důležité je však právě průběžně sledování, protože z časových řad lze vyčíst hodně i při odlišných metodikách.

Informace čerpám zejména z: https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Jak to vidím

K mému rozhovoru v Parlamentních listech:

V pátek 9. října mně vyšel rozhovor v Parlamentních listech, kterému dala redakce dost provokativní název "Zlo, které vraždí. Pseudoodborníci, podvodníci. To už není jen tupost. Docentu Valenčíkovi se chce zvracet."

Během dvou dnů zaznamenal přes 500 lajků a 800 komentářů. Z velké většiny těch komentářů, v nichž byla neskrývaná nenávist, vyplývalo, že jejich autoři reagovali jen na úvod k článku zpracovaný redakcí, ale rozhovor nečetli. Ale tak se zapouzdřenci, zejména ti, kteří se dostali až do stadia fanatismu, chovají. I o tom jsem se v rozhovoru vyjádřil. O to víc mě potěšily pozitivní komentáře těch, kteří si přečetli celý rozhovor. 

Uveřejňuji jej po částech a s poznámkami i na svém blogu, odlišuji fialovou barvou:

1. část:
V minulém rozhovoru pro Parlamentní Listy jste zmiňoval nutnost odborného týmu, který by řešil problematiku epidemie. Mezi tím došlo ke změně na postu ministra zdravotnictví a opět funguje krizový štáb. Jak vnímáte jejich působení, je to dostatečné nebo experti stále při rozhodování chybí?

Zaplať pánbů za Prymulu. Ale i jeho tým je spíše úřednický než odborný. Už dávno v něm měl být například evoluční parazitolog a znalec teorie her profesor Jaroslav Flegr. Zatím se spíše bojuje o pozice, vliv a z toho vyplývající benefity. Výsledkem je současný stav.

Situace je tak vážná, že by to chtělo tým odborníků popsaný v knize i filmu Kmen Andromeda, ale nemusíme chodit ke sci-fi zdrojům. Stačí si připomenout slavnou knihu Roberta Junga Jasnější než tisíc sluncí, která popisuje, jak vznikal a pracoval tým v Los Alamos na vývoji atomové pumy. A jak si tehdy odborníků vážili. Američané umístili jednoho z největších tehdejších odborníků na strukturu atomu, Nielse Bohra, do pumovnice letadla jako "strategický materiál", aby ho mohli shodit do moře, kdyby je německé stíhačky nutily k přistání. Pokud se chceme z krize dostat, potřebovali bychom multidisciplinární tým, který by se tomu v Los Alamos aspoň trochu blížil. Setkali jsme se opravdu s unikátním fenoménem a jsme teprve na počátku jeho poznání. Vše teprve začíná, takže to bude chtít vytrvalost, oběti, rozum do hrsti.

Uvedu ještě jeden příměr. Kdysi se žertem říkalo "Student musí vědět všechno, asistent všechno, co je v knihách, docent musí vědět, kde jsou knihy, a profesor, kde je docent." To už dnes neplatí. Bylo to před masifikací vysokého školství a někteří docenti měli na studenty nepřiměřené požadavky. Ale ten, kdo je kmenovým členem současného týmu, by na tom měl být alespoň jako profesor v uvedeném příměru, měl by vědět, kde jsou ti, kteří jsou potřeba k pochopení toho, o co v souvislosti epidemií jde. Jinak se logicky dělají chyby a otevírá prostor nadutým nedoukům, kteří fanaticky věří ve svou pravdu, snadno se s nimi manipuluje, národ jde pak snadno rozdělil a dohnat na pokraj velkých ztrát. A už úplně absurdní je, když šéfka EU Ursula Von der Leyen v době, kdy už koronavirus běží několik měsíců, řekne: "My všichni, kdo nejsme odborníci, jsme koronavirus podcenili". Chápete, co vlastně sdělila? Že řídí útvar zvaný EU, který je vydáván za vzor všeho nejlepšího, a myslí si, že to jde i ve složitých situací bez lidí, kteří tomu odborně rozumí! Pochopitelně, že arogance moci otevírá prostor pro aroganci podvodníků a vyžírků.

Platí nouzový stav a řada opatření. Už je avizováno, že ministr Roman Prymula ještě přitvrdí. Pane docente, která opatření by se podle ještě měla přijmout?

Budu velmi konkrétní a současně zůstanu v obecné rovině. Přímo v návaznosti na předešlou otázku. Koncem září jsem napsal na svůj blog článek Vakcinace, promoření, nebo ZKLIDNĚNĺ koronaviru?, který začínal úvodem nazvaným Prymula otevřeně o COVI-problémech, ale to nejdůležitější nevidí, viz: https://radimvalencik.pise.cz/8418-vakcinace-promoreni-nebo-zklidneni-koronaviru.html

To je naprosto zásadní otázka. Náš virus se totiž skutečně chová jinak. Tzv. "promoření" příliš není reálné. Když se viru dá prostor pro rychlé šíření, zdivočí a začne se chovat agresivněji. Místo "promoření" začne přibývat těžkých případů a začnou být napadány i osoby, které nepatří mezi rizikové. Nakonec se vždy musí sáhnut k drsným restriktivním opatřením. Jsem skeptický, i pokud jde o vakcínu. Osobně bych vsázel na zklidnění viru pomocí vhodných restriktivních opatření, která nezastaví ekonomiku. Přitom je v intencích poučné povídky Roberta Fulghuma nutno rozlišovat "problém" od "nepohodlí".

Je to tak aktuální, že si dovolím připomenout kontext a ocitovat celou klíčovou pasáž slavného spisovatele. Je to příběh z Fulghumovy brigády v létě roku 1959. Jako mladík pracoval po večerech coby recepční, přes den pomáhal v koňských stájích. Rozčiloval se nad špatným zacházením, stále stejným jídlem, buřty se zelím, šikanováním ze strany zaměstnavatele... Starý noční hlídač Wollman, který přežil tři roky v Osvětimi, mu trpělivě vysvětlil, že je rozdíl mezi problémem a nepohodlím: "Ty si, Fulčume, myslíš, že všechno víš, jenže nerozeznáš rozdíl mezi nepohodlím a problémem. Když si zlámeš vaz, když nemáš co jíst, když ti hoří dům - tak to je problém. Všechno ostatní je nepohodlí. Život je nepohodlný. Život je hrbolatý. Nauč se rozlišovat mezi nepohodlím a skutečnými problémy. Dožiješ se vyššího věku. A taky nebudeš tak otravovat lidi. Dobrou noc."

Čeká nás asi hodně NEPOHODLÍ. Ale to proto, abychom řešili PROBLÉM. A velký problém.

O to významnější je, aby ti, kteří nesou hlavní odpovědnost za řešení problému, se opřeli o funkční odborný tým a ne o úřednický kompromis, koho připustit a koho ne, aby jim nikdo neviděl pod prsty. Pak by i všechno nepohodlí bylo zbytečné a vznikl velký problém.

Uvedu konkrétní příklad. Zdá se, že rozhodující pro pochopení viru je jeho interakce s imunitním systémem. Ve zklidněném stavu napadá buňky hostitele jen velmi selektivně a ty umírají apoptózou (což je s určitým zjednodušením, že umírají "přirozeně"). Imunitní systém na to zpravidla nereaguje. Dokonce možná existuje spolupráce, kdy náš virus eliminuje buňky, které by mohly organismus poškodit. Nyní však z nějakého důvodu došlo k tomu, že náš virus "zdivočel". Příklad mnoha zemí ukazuje, že vhodné restrikce vedou k jeho uklidnění. U nás je několik lidí, kteří jsou odborně zdatní k tomu, aby podstatu problému rozpoznali. Dále potřebujeme i lidi schopné kvalitně číst statistiky. To také není triviální. Vladimír Wagner k tomu před pár dny napsal výborný článek Jak to je s falešnou pozitivitou testů na koronavirus SARS-CoV-2? na OSEL (Open Source E-Learning). To je vynikající zdroj informaci, který najdete zde: www.osel.cz

Mj. před pár dny jsem na stránkách OSEL uveřejnil článek Epidemie COVID-19 prizmatem teorie her, který považují z hlediska pochopení logiky chování viru za velmi důležitý a ke kterému byla velmi podnětná diskuse. V mnohém moje vidění problému posunula dál.

Po určité oklice se pokusím dát ještě konkrétnější odpověď. Podle mě je nejdůležitější zastavit největší excesy v porušování elementárních hygienických opatřeních. Ty pak spouštějí laviny dalšího šíření. Akce typu Techtle-Mechtle, tolerování zaměstnávaní zaměstnanců z rizikových zemí spojené s obcházením předpisů apod. Tj. nejde ani tak o větší rozsah opatření, ale o nepřipuštění těch excesů, které jsou projevem nezodpovědnosti, arogantního vztahu k ostatním lidem a pohrdání lidmi, mají často demonstrativní charakter či porušování zákonů.

Od 1. října po internetu koluje petice, v níž kardiochirurg Jan Pirk, prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, lékař Jan Hnízdil a řada dalších osobností tvrdí, že vládní protikoronavirová opatření škodí české společnosti víc než samotný koronavirus. Žádají mimo jiné, aby na testy byli puštěni jen lidé s příznaky nemoci, aby se svévolně nemohl nechat testovat každý. Prymula autorům vzkázal, že tomu nerozumí a ať raději mlčí. Co si o tom myslíte?

Slušně řečeno, "chce se mi zvracet". Prymulova slova jsou zcela na místě. Nejhorší ovšem je, že část veřejnosti se podařilo zmanipulovat a doslova zfanatizovat natolik, že jsou nadšení úlety pseudoodborníků (včetně podvodníků typu Hnízdila) a ignorují názor těch, kteří ve větším počtu, více reprezentativně, buď lékaři z první linie, nebo z pozic skutečných odborníků, zaujímají kvalifikované stanovisko? Viz:

"Zdravotníci, kteří se starají o nemocné s koronavirem v první linii na infekčních odděleních a jednotkách intenzivní péče, sepsali otevřený dopis. Upozornil na něj deník Neovlivní.cz. Vládě v něm radí, aby se řídila radami epidemiologů, a nikoli marketingových poradců."
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lekari-z-1-linie-bojujeme-o-lidi-kteri-bez-covidu-mohli-zit-jeste-20-let-123016

"Prezident České lékařské komory Milan Kubek vyzval občany, aby byli opatrní, ohleduplní a dodržovali platná opatření proti šíření koronaviru, a pomohli tak lékařům a dalším zdravotníkům zvládnout epidemii nemoci covid-19."
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lekarska-komora-milan-kubek-zdravi-koronavirus-opatreni.A201006_081840_domaci_kzem

"Asociace děkanů lékařských fakult České republiky se distancuje od petice "Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize" podepsané předními či mediálně známými lékaři, kteří však nejsou odborníky v oblasti epidemiologie či infektologie a jako skupina nezastupují žádnou relevantní lékařskou či vědeckou organizaci."

https://www.protext.cz/zprava.php?id=34552&fbclid=IwAR1jqRN4gMsFX62dvGO6EgXtUmAgsk6RgNZvq09asarEoTI7dtd83hfhN64

To už není jen ignorace, tupost, zapouzdřenost těch, kteří hlas skutečných odborníků nechtějí slyšet, uzavírají se před ním, ale zlo. Zlov čisté podobě, zlo, které vraždí. Bezohlednost. Dost dlouho se to dalo omlouvat složitostí doby, nedůvěrou lidí v mediální mainstream... Teď už je to neomluvitelné!

(Pokračování)


K tomu ode mne:

Jsem pro diskusi, hledání shody, resp. toho, jak se vzájemně tolerovat, když se v aktuální situaci nedokážeme shodnout. Ale nelze nevidět, že část lidí se nechala zfanatizovat "fejk-videi" tak, že ztratili schopnost vnímat jiný názor. Protože podvědomě cítí, že se mýlili a že nesou zodpovědnost za oběti, které nás čekají, přechází jejich zapouzdření v agresivitu. Hluboká rána průniku iracionality, která o sobě dává vědět zlobou a nenávistí, do veřejného vědomí. Bude se hojit dlouho a obtížně. Ale bez toho, aby převládla ochota ke slušnosti, korektnímu vyjasňování názorů a zodpovědnému chování, se s našimi problémy, ani s koronavirem nevypořádáme.

Co se děje ve světě:

Zde je nejlepší zdroj s nejčerstvějšími informacemi:

Další významné zdroje o dění ve světě:

První z odkazů přebírá Financial Times. Je na něm mj. vyjádřeno i to, jak vzrostl počet úmrtí v jednotlivých zemích oproti tříletému průměru. Na to by se měli podívat všichni popírači a chřipkaři.

Graf šíření mutuací:

Tyto stránky ukončily uveřejňování nových příspěvků, ale archiv zůstal. Důležitý je závěr, ke kterému dospěly.

Podrobněji lze vývoj v ČR sledovat zde:

Nejdůležitější je tento graf:K tomu vynikající grafy z dílny Josefa Šlerky:
https://slerka.shinyapps.io/dashboard/?fbclid=IwAR1dQ1jbmRfxHKBXwhI9WnINy781R67yCILsW6xtzUb2BJMDVUKdNqm_uz

Na závěr: Děkuji všem, kteří mi zasláním materiálů a doporučeními pomáhají. Rád uvedu jména, pokud dají souhlas.

(Pokračování)


Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/8450-covi-kavicka-12-10-cr-3104-rf-13634-komentar.html

67 komentářů :

 1. Cituji:
  U nákaz s Covidem 19 došlo k nárůstu, protože došlo k nárůstu testování.
  Pokud by IQ-testy podstoupilo více lidí, došlo by také ke zvýšení počtu idiotů :-)
  Zdroj:
  https://outsidermedia.cz/o-cem-se-nemluvi/#comment-100287

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To testování celkem sedí.

   Přes zdroj také vidím vše rozlezlé orinoko, které zaplavuje svým harampádím zátoky diskuzních fór komediantskými výstupy v souladu s nutkáním exhibicionismu elitářského "umělce".

   Vymazat
  2. JAK TO VIDIM JA OBČANKA A HUSITA Z KSH

   pane docente bylo by OK,kdyby jste svůj článek zestručnil.
   Dám tu přiklad pane docente .

   Moji drazi!

   Je správné co řiká pan president,že takového řeznika jako plukovnik potřebujeme.
   No doporučuji mu toto ráazne ARMY řešeni.
   Ať si dá do hledáčku PUTIN TELEFON KREML,objevi se mu t.č

   8 800 200 2316

   a tam se zeptá,kolik stoji vakcina strejdy Putina a objedná hned pro všechny zubožované domorodce ČR.
   Prý ta vadná z "Britany",co zpusobuje zauzleni střev , bude stát 9 000 a musi se 2x očkovat,to bude zas výškrab našich kapes a uzly jak byk.

   At nam tu ten Primula napiše zda neni tak liný jako ministr zahraniči, co si umi jen válet koule a dá tu odpověd toho PUTLERA!
   Co vy na to pane docente a ostatni občané, kandidáti smrti!

   ANNA

   Vymazat
  3. Dejte mi kapacitu a já zítra otestuji půlku Evropy a dostaneme takový růst, že se politici po .. ka...kají. Jinak máte doslova a do písmene(!) pravdu.

   Vymazat
  4. Nějaké IQ má úplně každý, covid zcela jistě ne.
   Autor výroku sice prokázal IQ hodnoty pokojové teploty, navzdory počtu inteligentních lidí na planetě by však celkové statistice naštěstí nijak neublížil.

   Vymazat
  5. 14,36 ... bacha, aby tě soudruh Prymula nenechal zpopelnit, až zcepeníš. Zásadně si pleteš příčinu a následek. Já jsem covid nevymyslel a nezavedl. Dokonce už v době prasečí a ptačí chřipky jsem doporučoval očkování proti muftíkům, s nimiž má ten zelený mozek smlouvu.

   orinoko

   Vymazat
 2. Bohužel mladí si myslí že mají svobodu a že nemusí nic dodržovat na to by byla jednoduchá rada dávat pokuty. Kdyby jsme to udělali jako v Číně tak by už žádný korák nebyl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší je to, že byla koupena západní vakcína, která pořád neexistuje. A ruská vakcína stojí 13 dolarů
   Další vě je to, že je "nápad" testovat všechny lidi, kolik stojí test? Asi 1 600, pořád to nějak nechápu. O co v tom jde, získat ID všech lidí.

   Vymazat
  2. Nutné dodat že 13 USD je cena exportního Sputniku V a za dvě dávky.

   Vymazat
  3. 13.15 Mladým chybí vojna... dávala výcvik ve zbrani, výuku sebeovládání (mohlo na vás řvát kdejaké hovado s peckou, zacházet s vámi jako s kusem hadru, a vy jste mu nemohl dát přes držku)... aby nebyl Sabinov nebo pár let kriminálu - a potom povinnost dosloužit trestem přerušenou vojnu.

   A s vakcínami je to jako s plynem nebo s ropou. Páníškové z Deep State nedovolí evropským Gójim kupovat ruskou kvalitní levnou vakcínu, když se potřebuje zbavit své předražené... jako by mu pracně nalíčenou past vybral pravoslavný poškozený...

   Vymazat
 3. Přestaňme už kritizovat a porovnávat jednotlivé státy s COVID, v řiti jsme všichni a to bez rozdílu rasy, národnosti, vyznání či politické příslušnosti. Místo toho aby se svět spojil a řešil tento velký problém, někteří méně inteligentní politici ho snad záměrně ještě víc rozesírají.

  OdpovědětVymazat
 4. Všude kolem jsou lidé celkem rozumní, nosí správně roušky, rozestupy atd. Ovšem šíleným tempem se sem navážejí ukrajinci,rumuni,poláci atd.ti v mhd žádné rozestupy, většinou roušky nemají,opilí řvou po autobuse. Bývaly to krásné byty-dnes vybydlené ubytovny,kde je ji jich 10 a víc.Tam ať pan plukovník hledá zakopanýho covidovýho psa.

  OdpovědětVymazat
 5. Je čas zastavit naše kráčení dole jen. Abychom se společně odrazili od země, vzhůru k výšinám, nesmíme se bát! Je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit! - https://www.youtube.com/watch?v=lUzRZ0z8N7s&list=LLsvBH4TbJJ1UJdnvrOKOTUQ&index=179

  OdpovědětVymazat
 6. Hmmm ... Ovšem v čele Pragl se svým buzerantskym doskocistem v srpnu, kdy k vidění byl kdejaký teplý Covid, umístěny u svěrače doby.
  Kdyby nikdo nic nesmel, tak takovéto odrůdy oblude budou mít vždycky svuj system blízkého setkání třetího druhu rozhodně k dispozici.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tentokrát jste mne zklamal.

   Vymazat
  2. "To je diskuser , blejt nestačí..."

   http://www.novarepublika.cz/2020/10/budete-v-soku-generalni-sekretar-nato.html?showComment=1602349487957#c6011469318138341844

   Vymazat
  3. Nezoufejte. Příště to bude ještě horší.

   Covid 19

   Vymazat
 7. Tady je názorně vidět co přináší demokracie a svoboda .Rýmečka .Kdyby došlo k vážnější situaci, tak tito ubožáci by zemřeli mezi prvnimi, ale jasně , rozhodli se demokraticky a svobodně , ať je jim země lehká.

  OdpovědětVymazat
 8. 14:06 Jenomže ty ubožáci ohrožují jiné, a na to právo nemají. Jejich demokracie končí tam, kde začíná demokracie jiného.

  OdpovědětVymazat
 9. Bezva pane docente, jsem absolvent VŠ a s chutí jsem si přečetl Osla. Teorie her úspěšně použitá ve válce je na místě i dnes, jsme ve válce. Průšvih je, že mezi popírači jsou i vzdělané autority. Zmatek který tak zasely do hlav národa způsobil nedůvěru, bez které nelze vyhrát. Další pohromu působí záměna příčin a následků. Navíc přibyly základní nedostatky v matematice,dokazuje to nepochopení rozdilu mezi x=my a x=y™. Naše praprababičky nepolíbeny dnešní vědou, by dodržovaly karanténu, po placu by se chodilo se zakrytými nosy a ústy, práh by posypaly vápnem a modlili by se. Skoro všechno platí i dnes. Navíc jsme trochu dál. Coronavir je příliš čiperný ve své replikaci, nepřijmeme-li dobrovolně sami řízená omezení, jak ve sféře výrovní,tak i sociální, donutí nás on sám, ale pak k chaosu. A na veleprůšvih bude zaděláno. S vědou a matematikou nebudeme mít úspěch, raději bych sadil na selský rozum.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:22 Co to bylo za VŠ a hlavně tu základku a SŠ jste asi přeskočil, že? Tam se totiž někde probírala i shoda podmětu s přísudkem, ale Vy jste raději "sadil na selský rozum". Q.

   Vymazat
  2. Dnes je dost lidi na nichž vzdělání nezanechalo žádné trvalé stopy. Příkladem může být třeba Pirk kde náklady na jeho studium byly peníze vyhozené oknem. Je ale možné, že si tento motýlkář z nás dělá prču a hraje za jiný tým.

   Vymazat
 10. U nás probíhá pod pláštěm Covidu, covidový majdan jak zvrhnout rychle vládu. Demoblok jenom do všeho ryje a vše zpochybňuje, žádná opatření respektovat nebude, i kdyby v nemocnicích zbyl poslední doktor a sestra.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Valenčíku,
  díky za rozumné slovo. Koronavirový horor způsobený záměrně vypuštěným virem a hororové handrkování příznivců a zastánců čehokoliv je jen zrcadlem "západní" kapitálfašistické společnosti, která se řítí do propasti kolosálního úpadku, rozpadu, rozvalu a možná i zániku. Bohužel, Česká republika se díky slouhům a zrádcům z řad zkorumpovaných politikářů a stádní hlouposti a neznalosti velké části svých občanů stala součástí tohoto úpadku a rozkladu společnosti.

  OdpovědětVymazat
 12. S doc. Valenčíkem souhlasím.
  Jakoby u nás bylo málo takových, jakými jsou prof. Flegr, dr. Hořejší či doc. Valenčík, kteří nabádají k obezřetnosti.
  Tisíce přitroublých útoků na prof. Prymulu na soc. sítích ukazují, že lidi dokážou jít masově na porážku a přitom se domnívají, že jdou vstříc vítězství. Asi netuší, že i to je jen vítězství hlouposti nad rozumem.
  --
  ... a jen malá drobnost, knihu "Jasnější než 1000 sluncí" napsal vedoucí US programu Manhattan, R. Oppenheimer, a ne R. Jung.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Opluštile, knihu "Jasnější než tisíc sluncí" nenapsal Oppenheimer, ale Robert Jungk(u pana Valenčíka jde jen o překlep):
   https://www.databazeknih.cz/knihy/jasnejsi-nez-tisic-slunci-79560
   Jinak souhlasím s Vámi, i panem Valenčíkem.

   Vymazat
  2. Re (17:46):
   Díky za upozornění! A omlouvám se doc. Valenčíkovi.

   Vymazat
 13. vakcina, kterou chystaj soudruzi bude pěknez zabiják v ceně cca 10 000 Kč, pro srovnání cena ruské vakciny -https://www.pokec24.cz/veda-a-technika/ruska-jiz-distribuovana-a-pouzivana-bezpecna-vakcina-sputnik-v-proti-covid-19-stoji-pouze-13-usd-po-zvyseni-vyroby-cena-jeste-klesne/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak postupovat pokud bych si chtěl vakacinu Sputnik koupit sám.

   Vymazat
  2. Je to potiž zajistit si pro sebe vakcinu od našeho cara baťušky Putina,bude se snažit očkovat nejrprve svoje lidi.
   Je třeba inicializovat okamžitě vznik cestovky,která zajisti v Rusku nejen ubytováni blizko kliniky, ale i testováni a očkováni.

   Je jen otázkou času kdy to někdo provede, misto zaplaceni 18 000 koňur za vakcinu,která z váši DNA a vás uděla opice nebo potkany ze kterých ji prý vyrobi a jeji přeměnou ve vási DNA a za rok musite platit prý znovu!

   Vymazat
 14. Dnes jsem koukal na stošedesát osm hodin na Čt. Mohu s plnou zodpovědností říci, že ČT je v otázce corony destruktivní a rozvracečská. Očekával bych, že v případě ohrožení zdraví národa se vláda a opozice spojí pro blaho a zdraví občana. Ale opozice nedělá nic jiného, než od samého začátku legitimní vládě hází klacky pod nohy.Oni vždy se spožděním(!!!!) vědí jak by se mělo postupovat a co bylo zanedbáno. No, to já vím se spožděním taky. Nedovedu si představit budoucnost s předsedou vlády prof Fialou a prezidentkou Němcovou. Že kecám? Nevěřil jsem, že se Mirka dostane do senátu. Proč tedy ne na prezidentku? Ti s koronavirem zatočí...!

  OdpovědětVymazat
 15. Tak jo, jsem zvědav, co ti samí, co se dnes tak starají o zdraví, budou dělat a hlavně říkat po skončení tohohle šílenství.
  Protože jediný klíč k úspěšnému odolání leží u každého samotného. A ruku na srdce, rouškaři, nakolik si své zdraví aspoň TEĎ nezhoršujete? Nakolik jste ochotni se zdravě stravovat, nakolik se hýbat a nečučet na to, kdo co má na nose a ústech. Jak jste se ke svému zdraví chovali v minulosti? A teď chcete žít dál, bez následků, jen díky nějakým šíleným příkazům?
  Ne, opět opakuji to se vám nepovede, protože rozhoduje jen vaše vlastní starost o zdraví. To neznamená jednou za čas se proběhnout, jít jednou za týden dva někam na turistickou tůru nebo jednou za čas si dát zdravé jídlo, nápoj. Česnek smrdí z huby, co? Cibule, oko pláče, ne? A kdo by jedl křupavé syrové zelí? Dneska? JEN IDIOT JAKO JÁ.
  Kdo věří kupovaným lékům, je to jeho věc. Ale uvedu tři příklady z rodiny. Babička v životě nebyla u lékaře, kromě porodů za První republiky, dokonce nebyla očkovaná, jak se ukázalo až po jejím odchodu. Dožila se 83 let. Děda, její muž, se za stejných podmínek, bez oněch porodů, kdy jen svou manželku navštěvoval (toto píšu kvůli debilům) - 85 let. Moje vlastní matka žila také 85 let. Bez léků předepisovaných lékaři. Měla jen jednu operaci "navíc".
  A všichni žili jednoduše, stravovali se tak, jak se má, totiž pravou ne super hyper maxi prd hnojivy vyhnanou zeleninou a ovocem. Jedli skutečné maso do posledních chvil. Nepodlehli drogám, jakýmkoliv, ani samozřejmě nechlastali. Pouze ochutnávali (doopravdy jen ochutnávali) ve velmi malých množstvích, tak jak se správně má. Babička s dědečkem žili celý život na venkově, máma přes půl života ve velkém městě. Všichni se nadřeli, ale já jim dnes jejich život závidím.
  A víte proč?

  PROTOŽE NEMUSELI ŘEŠIT TAKOVÉTO HOVADINY JAKO SE ŘEŠÍ A HLAVNĚ JAK SE ŘEŠÍ. A jak se chovají příslušníci národa, který se počítal mezi nejvzdělanější na světě.


  Přeji všem, přes můj odpor k některým diskutujícím, dlouhý život a přežití téhle pakárny. Já se do konce epidemie ne epidemie už odmlčím. Hnusí se mi poučování i tady ve jménu "demokracie", která NIKDY demokracií nebyla a hlavně nebude!

  Jen jedno vím zcela určitě. Jednou se za tohle bude hromada lidí stydět. Stejně jako za rok 1989. Ale samozřejmě se nic nestane. Na kterýž rok jsem, já na rozdíl od mnoha i zde tenkrát ihned, doplatil nejen profesně, protože jsem jenom chtěl, aby si lidi aspoň zachovali svá vybojovaná práva. A politiku jsem do toho netahal.
  Takže "pěkně" bojte se a hlavně přemýšlejte!
  SBOHEM. tečka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:55!

   Máte můj obdiv a úctu! Tak přesně a stručně stanovit diagnozu naší demogratické, vazalské společnosti zaslouží obdiv. Skor celý profesní život jsem vyučoval na SŠ obor dřevařství a byl jsem nenáročný k debilům a náročný k talentům. Dnes bych ty debily tolik nešetřil, ale o to více motivoval. Možná by je to nakoplo k novým dispozicím (třeba k myšlení, které je obtížné, bolí a výsledky jsou nejisté a mnohdy disonanční).

   Vymazat
  2. Mluvíte mi z duše 17:55, díky za Váš názor zde ojedinělý. Též se neztotožňuji s názory pana Valenčíka a ty, které nazývá odborníky přes léčení bych nazval spíše vědce teoretiky a rozsévače děsu. Dnešní lékařská věda se odklonila od člověka a zdravého rozumu a nahradila se instantními preparáty všeho druhu s požadavkem okamžitého uzdravení bez participace snahy onemocnělého a jeho navedení na cestu ke zdraví. Přes diagnózu dnes lékař často nevidí pacienta-člověka a léčí následky, ne příčiny nemocí. Máme však obory, ve kterých jsme špičkou ve světě a to nemoci srdce a pohybového aparátu či dalších.
   Avšak strach je v případě Covidové hysterie pouze oslabovač imunity a spouštěč nemoci. Média nám tímto pouze škodí.

   Vymazat
  3. Černé duše diskutují.
   Musí. Vědí vše o všem.

   Vymazat
 16. Nešťastnej byl to stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát, a zakázali zpívat...a houfec mordýřů se raduje a jásá, že první z rytířů je veličenstvo kat!
  Tím je řečeno naprosto vše. Snad ještě ...jen motýl smrtihlav se nad tou zemí vznáší, kde v čele tupých hlav je veličenstvo kat -a stvůra bez tváře,spár dravce, tlama rybí, si hýká z oltáře...
  Všichni vidíme, že císař je nahatej, vystrkuje na nás pr..l, ale všichni budeme hulákat, jaké má krásné šaty! To je nemoc lidí - a houfec mordýřů s nadšením sleduje vývoj covidu na novinkách, a k ničemu jinému už nediskutují, než k covidu. Covid vítězí na celé čáře -už překonal i utýrané psy a zadušenýho Floyda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou lidé , kteří NATO odpoví ....
   amen ....

   Karle Kryle, hodně věcí jsme pochopili. Ale možná ani Ty sám jsi netušil, jakou dobu vlastne popisujes.
   Jsme velcí dluznici. Chybí tu pisnicka, která by Ti vzdala hold. Ale to se nedá lámat přes koleno.
   Je hodně zvláštní, že nejblíže k tomu má k ostravský potencial.
   Co rici ve chvili, kdy jsme nuceni krást i chvíli na pivo.

   Orinoko
   Orinoko

   Vymazat
  2. 18.26 Nestrašte, Miruna ani Tchajvanec ještě nevládnou, ani zpívat vám v lese nebo na hajzlíku nikdo nezakazuje. Dokonce v lese i na WC nemusíte mít roušku, když dodržíte odstup...

   Vymazat
 17. Podporuji vládu a opatření, kterými se nás snaží chránit, ale je opatření, se kterou nesouhlasím. V ČR je ohromná spousta obyčených lidových hospod, kde pivo je v pozdním odpoledni hlavní sortiment. Někdo chodí z práce, někdo od šesti do osmi, někdo od osmi do desíti. Už omezení do 20:00 hod není dobré, dochází ke kumulaci konzumentů a efekt je naprosto opačný! Pokud dojde k dalšímu omezení, tak to je "na palici"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli si potřebujete s kámoši mermomocí denně pokecat u piva, můžete i z domova udělat videokonferenci na SKYPE a piva vám mohou nosit partnerky, nebo můžete mít každý basu vedle počítadla... Znám vesnice, kde hospody, obchody, i ubytovací zařízení i kina bez nějakých náhrad prostě zanikla a ticho po pěšině.

   A teď najednou máme cpát prachy na dluh hotelierům, cestovkářům, restauratérům, kteří měli ceny jenom pro cizince a pro bohaté, aby nezkrachovali... PROČ? Každý podnik, který se ekonomicky nedokáže přizpůsobit podmínkám, krachuje v celém světě.

   Státy podporují pouze pro ně strategická odvětví... a těmi divadla, kina, ani putyky nejsou. Inter arma silent musae, komedianti mohou po dobu ohrožení novodobým morem nastoupit do kterékoliv skutečný užitek nesoucí profese, např jako pomocné síly (nemají-li odpovídající kvalifikaci) do nemocnic, do stavebnictví místo cizinců... za v zemi pro dané profese obvyklé výdělky... a přežít důstojně do doby, kdy se na ně lidé budou chtít za peníze dívat.

   Od převratu se řve o rekvalifikacích, O NUTNOSTI K OCHOTĚ CESTOVAT ZA PRACÍ A VZÍT KAŽDOU PRÁCI... tak ať osoby pracující ve zbytných, krachujících oborech, řeší krizi jinou, v současnosti potřebniu, prací.

   Hoteliéři a hostinští vyžadují od státu, aby za ně platil nájemné za jejich podniky... SPRÁVNÉ OVŠEM JE, ABY PRÁVĚ PRONAJÍMATEL ZVÁŽIL ODPUŠTĚNÍ NÁJEMNÉHO NÁJEMCI ... VE VLASTNÍM ZÁJMU, aby mu po skončení recese zase prostory začaly vynášet... Znám pronajímatele, kteří léta zvedali nájemné hospodským, až se jim už několik let zavřené provozovny rozpadají.

   V Praze jsou na místech bývalých podniků/obchodů pro lidi banky, butiky, cizí cosi, ... A nikomu to třecet let nevadí. Tak se toho držme. JE V ZÁJMU PRONAJÍMATELŮ, NE STÁTU, ABY SOUKROMÉ HOTELY A HOSPODY V SOUKROMÝCH PROSTORÁCH PŘEŽILY KRIZI!

   Ovšem dotovat je třeba cirkusy provozující zvířecí dresury... koně, sloni, a šelmy museji denně jíst

   Vymazat
 18. Co budou říkat covidoví popírači, až se dostaneme na jarní trajektorii Itálie nebo Španělska?? (a že to nemusí dlouho trvat). Asi, že za to může Babiš, ne?
  Češi musí být vždycky rozděleni - v názorech na fotbal, na hokej, na politiku, na všechno. Nedokážeme táhnout za jeden provaz. To je smutná historická pravda, která nás ničí. Je mi to líto.
  J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co budou naopak říkat rouškomrdi, až to všechno najednou skončí anonyme 19.36? V této zemi za třicet let spousta lidí zemřela bez střechy nad hlavou hlady, spousta lidí umrzla, spousta lidí, které v devadesátém vyhodili z práce na dlažbu a bylo jim přes padesát - tedy nezaměstnatelní (jasná genocida střední generace) spáchala sebevraždu - jak pečovaly vlády o tyto lidi? Nebo smrt hladem nebo umrznutí není tak dramatická jako smrt na "covid?" Kolik muselo zemřít a oslepnout lidí na metylalkohol, aby se někdo vůbec zabývat svinstvem, o němž elity a politici věděli? Asi padesát? Nebo víc? Jste prostě jen a jen ubozí pokrytci a nic jiného! Umrzající bezdomovce nikdo z vás nelitoval, a teď byste se podělali! Hnus hnusnej - jak chcete s těmi, kterým jsou ve skutečnosti lidi úplně fuk,a každej v podstatě "zachraňuje" jen a jenom svůj vlastní kejhák - táhnout za jeden provaz? Co nás ničí je česká psí povaha!

   Vymazat
 19. 19:36!

  Covid 19 existuje, nepopírám - a příjdou další vidy (mnohem účinnější). Proto není záchranou nosit hadry, žrát leky (lekat se) a omezit aktivity živého organismu na dýchání (a kde je myšlení, pohyb, sdružování, práce, užitek). No o ten užitek z aktivit lidí jde především, a proto hurá ke covidovému otroctví, ani to nebolí, jenom malý vpich a je to, navždy otrokem.
  Je to vaše volba, pouze byste měl mít jistotu, že je pravdivá a správná (vědomá, morální, prospěšná). Kde berete tyto jistoty, prozraďte, také si zajdu načerpat.

  OdpovědětVymazat
 20. Česká vláda především nevládne. A kdyby formálně vládl fialový hnus s myrkou na postu osvětářky, bylo by to ještě horší.
  Jsme závislá kolonie a Babák není žádný geroj.
  U vlády bude snad vždycky normalizační zmetek, který nám kdykoli jednou klidně ohlásí - jděte se bodnout.
  Mládež si ego vytuňuje Red Bully, nemít názor je její názor, hip hopu dala svůj životní elán a facebooku falešný ksicht.
  Je to jen materie, která se v rámci svého hedonistického rauše na playstationu domnívá, že to, co se děje právě jí, je jen další téma na novou adventuru se střílečkou.
  My se dožijeme a přežijeme. Bobánci jsou bez šance.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váš slovník orinoko 20.43 není většinou zrovna ef ef, ale ve většině názorech máte pravdu.A taky přehled - to se cení. Však už taky jsem zaznamenal proti vám nějaký ten diskuzní odpor. Ale v zásadě bezvýznamný, protože rozumný člověk vidí, že jste v obraze. Že se dožijeme? Asi jo. Jestli přežijeme? - toť otázka. Moc šancí bych pro nás neviděl. Namísto na Red Bull budeme asi muset najet na něco ostřejšího. Mějte se.

   Vymazat
 21. Je třeba odhodit klapky z očí a probudit se.....
  https://www.badatel.net/slavny-pravnik-dr-fuellmich-pre-pandemiu-zaluje-who-zo-zlocinov-proti-ludskosti/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správná připomínka. Ponechám vám iniciativu a doporučujte více tento web, protože tam je také mnohé především o zdravé stravě atd. To je jediný lék na viry, jakékoliv.

   Vymazat
  2. Jak už napsal jinde diskutující:
   "Účast na normální hromadné žalobě je zdarma, právník získává podíl z vysouzené částky, pokud vyhraje. Tato hromadná žaloba je holý nesmysl, není šance, aby něco vysoudil z jakéhosi německého profesora na základě toho, že německá vláda poslechla nějaké jeho rady, a to celé před americkým soudem, pokud vůbec najde nějaký, který se tím bude zabývat. I kdyby nějaký našel a i kdyby vyhrál, v Německu to neuznají. To milý Reiner ví a proto za účast na té hromadné žalobě od každého požaduje 800 euro. Když získá třeba 1000 hejlů, kteří mu na to skočí, bude mít pěknou částku. A vy mu tu na to také skáčete."
   A je to tak, Fuellmich je vyčůranec.

   Vymazat
 22. Pokud je stát v tak zoufalé situaci, tak jako každá normální rodina začne škrtat výdaje které nepotřebuje ke svému přežití. Proto je potřeba aby státní aparát šel příkladem a na dobu toho clovn davnu si snížil platy na životní minimum a parazitům dal na životní potřeby až prokážou, že už nemají žádné peníze. Tak vznikne rezerva na státní úvěry s nízkým úročením po tom clovnu na rozjetí výroby. Tak jak to vláda vykládá, máme být solidární s těmi co parazitují třicet let a mají dostatečné zásoby aby clovna přečkaly v pohodě. Jinak to bude stejná hovadina jako v 89, kdy lidé cinkaly a čekaly nějaké morální jednání od odvěkých parazitů.
  Starý negramotný blbec

  OdpovědětVymazat
 23. Zcela akceptuji otázku chování viru ve zvýšení virulence (zlého chování k pacientovi) přímo úměrné rozšíření v populaci. Prof. Flegr to objasňuje logicky a nemusel si vymýšlet nová pravidla biologie aby je specielně aplikoval do dnešní situace. Ptám se však, pane Valenčíku, kde jste vzal předpoklad že vakcína bude vir nějak 'dráždit' takže se bude chovat podobně jako v konkurenčním prostředí jiné mutace viru. To by se mohlo stát pouze za situace kdy je očkován již nakažený pacient, nebo vakcína neúčinkuje na nově zmutovaný kmen. Nebo máte jiné poznatky?

  OdpovědětVymazat
 24. Hned v na začátku diskuze se objevili hlupáci, kteří naskočili na argumentaci, že čím víc testů, tím víc nakažených(!) a v tom, že celý ten problém s Covid 19 vězí! Kdyby se tedy netestovalo, žádný problém by tu nebyl.
  Nechápu, jak ti první co s tak pitomým argumentem přišli, jak ti další, kteří ho opakují, mohou ignorovat růst počtu skutečně Covid 19 nemocných, takto nemocných ve vynuceném nemocničním léčení, nemocných s těžkým průběhem i nepřeživších.
  Docent Valenčík dobře upozorňuje na ty, kteří se v postoji a prognózách této pandemie mýlili, ale nejsou s novými poznatky schopni změnit názor, pouze se "zapouzdřili", trvají na svém a jakémukoli rozumnému řešení jen škodí. Usilovně škodí i těm, co racionální řešení prosazují. Tady nezbývá, než takové, třeba i nevybíravě, společensky izolovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou neziskoví "sorošovci", čekají na nový článek a hned jsou jako první, mají službu.

   Vymazat
  2. 23,11
   Nemocný s Covidem se nutně NEROVNÁ COVID+ ty NEchytré stvoření!!!!!Nemocnice v Těchoníně je zakonzervovaná a my budeme naše lidi posílat do Mer-Khelostánu????!!!!!!Jakou to má logiku,když zde máme funkční a připravené protory a techniku by nám plikovník NEvysvětlil????!!!!!
   P.S.
   Obávám se,že můj komentář jako obvykle NEprojde!.-)

   Vymazat
 25. Koronavirus jede na politické vlně. Mnohé alternativy nepochopily, že je opozicí využíván k útokům na Babiše, a přidaly se. Hlavně aby pak příští rok, po parlamentních volbách nezcepeněli údivem, nebo hrůzou nad tím, co způsobili, až složení parlamentu bude kopírovat složení senátu. Chvála panu Valenčíkovi, jednomu z těch moudrých, kterého při analýzách koronaviru politika neřídí.


  OdpovědětVymazat
 26. Co hlava, to názor. Vláda nemá jinou možnost, než sáhnout k opatřením. Tak to prostě je.
  Ohled na opozici nelze brát vůbec žádný, protože je úplně jedno, co vláda udělá - budou řvát a kritizovat bez ohledu na správnost, či nesprávnost JAKÉHOKOLIV jejich rozhodnutí.
  Vláda podle mne udělala chybu v tom, že nejprve čekala s opatřeními, až skončí prázdniny a dovolené, a poté se čekalo na výsledky voleb. Tedy covid zpolitizovala, což je velká chyba bez ohledu na řev z tlam opozice, který by ale, jak už jsem psal, stejně neutichl.

  Přeci bych ale něco přidal ze své hlavy. Uzavření restaurací bude mít velmi tvrdý dopad na vlastníky - o tom žádná. Zde bych rád podotknul, že situace není všude stejná, jako např, v Praze, která je zjevně promořená skrz naskrz. Co tím mám na mysli? Že by o opatřeních měli rozhodovat hejtmani jednotlivých krajů.
  Nebo si mám myslet, že zavření restaurace na malém městě, kde dosud covid nikdo nemá, je odpovídající dané situaci, když v brutálně zamořené Praze i nadále normálně např. funguje městská doprava? Jaký tohle dává smysl? Něco jako "nucená národní tryzna za Prahu"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná máte pravdu se zapojením hejtmanů, ale krajská hygiena má určitě spojení s Krizovým orgánem a určitě má váhu i kompetencí. Mne spíš nesedí paušální náhrady za sedadla luxusních autobusů pro zahraniční turistiku (1 miliarda). Raději bych zadotoval domácí přepravce. Stejně, jako jsou (snad nedořešené) zbytečné dotace aeroliniím. Do stejné kategorie patří i hotely orientované jen na zahraniční klientelu. Totiž umělé udržování procesů, které jsou pro následující roky mrtvé, je falešné, nehospodárné a zkresluje zdravé podnikání. Chápu pomoc státu pro zpomalení řízeného ukončení těchto provozů, nebo pomoc při hledání dočasně náhradních programů. Možná by některé hotely našly využití jako přeškolovací střediska atp. Úhrada nájmů ohrožených provozoven je určitě vhodná, ale je třeba současně limitovat rekordní nárůst nájmů. Buď přímo, nebo zdaněním majitelů nemovitostí. Není to sice nic moc, ale je to cesta jak se o ztráty dočasně podělit. Přechodná doba bude vyžadovat nestandardní, ale adresné zásahy. Musíme se připravit na jiné ekonomické dopady a zmírnit jejich hloubku a připravit prostředí pro jinou novou restrukturalizaci, s důrazem na vlastní potravinovou emancipaci, nepodporovat výroby náročné na suroviny a energetiku, naopak jsou nové prostory inovace (nanofiltry, soft.aplikace... ). Trochu jsem ujel od tématu, ale snažím se vidět dál.

   Vymazat
 27. Citovat zdroje které se přímo podílí na COVID agendě, no budiž. Pan Valenčík se stal hlásnou troubou pro COVID, ať mu to vydrží.

  V podobném duchu páně Valenčíka: zde je Nejlepší Významný Nejčerstvější zdroj informací, viz link.

  https://www.youtube.com/watch?v=yZ0IFN6VRmU&feature=emb_logo

  Opravdu se vyplatí na to podívat, sic to trvá 50 minut.

  Je to zaměřeno i na PCR testy. Ostatně doporučuji přečíst pravidla pro COVID diagnostiku na MZ stránkách, převzatou od WHO. Jaké z lidí dělají pitomce, ani to neskrývají.

  Tož placeným trolům, i z mých daní, přeji krásný podzim se západní vakcínou, kterou si jistě nechají píchnout. Škoda že tu vakcínu od AstraZeneca nedali k dispozici těmto lidem, a museli ji kvůli Ruské bezpečné vakcíně stáhnout. Takové skvělé vlastnosti měla, ideální pro tento typ lidí. I tu smlouvu o tom, že neručí za žádné vedlejší účinky měli podepsanou..a to škaredé Rusko jim to pokazí.

  Lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Lado, já se v covidovém šílenstvím nedovedu zorientovat. Že my amatéři jsme odkázáni na dobrozdání profesionálů, které si protiřečí je průšvih. Proto přijímám jen to co lze ověřit. Pandemie je a není to jen chřipka, útočí i na mladší, můj kamarád je sportovec nekuřák a měl velmi těžký průběh. Jestli je vir přírodní povahy, nebo vytvořen v laboratoři nevím. Konspirace a teorie záměrné likvidace lidstva se mi zdá přehnaná. Naopak je pravděpodobné, že na tom chce někdo opravdu vydělat. Na druhé straně, jako laik nedovedu rozhodnout, která vakcína je ta pravá. Mám jen podezření, že jak na západě, tak na východě moc pospíchají. Možná mají i dobré úmysly, ale chápu snahu jen jako prototypy bez záruky. K vašemu názoru na protěžování vakcíny z AstraZenec proti Sputniku, si myslím, že to určuje EU a ne naše MZv. Jsem klidný, protože zatím neexistuje a nebude existovat povinnost nechat se očkovat. Přeji vám zdraví Tomáš.

   Vymazat
  2. Neprošlo....

   Vymazat
 28. Pane Valenčíku proč nepíšete o tom, že celý svět se bojí epidemie, ale nustále přijímá příprchlíky a stará se o ně jak o nemluvňata. Pardon, o vlastní děti a vlastní obyvatele kteří zde vytvořili určité hodnoty o ty se nestará na ty zvysoka sere.
  hloupý Venca.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale Venco,22.18 - asi jste opravdu hloupý, myslíte, že na to vám pane Valenčík odpoví? Nikdy! Přece vám nebude vykládat, že jsou v současné době novináři a komentátoři připodělaní strachy psát něco jiného, než je předschváleno? O covidu smějí psát jen Novinky.cz - žvatla velké nadnárodní americké společnosti Seznam.cz, a ty tady určují míru internetového rozvracečství a šíření paniky tzv. infodemie - tj. šíření strachu a paniky vyvolávající stres a deprese. Za jiný názor byli už souzeni i obyčejní řadoví občané - myslíte si, že si kterýkoliv novinář lajzne napsat, že ta státní opatření proti covidu jsou šaškárna, která má za účel zamaskovat lumpárny, které se připravují v zákulisí? Samozřejmě že o nich naše vládní loutky ví, samozřejmě že ví, že je to zas nějaký druh svinstva a s lidmi to zamává, ale když tomu předejde navozený strach ze smrti nějakou "pandemií", přijme se to mírněji - ne s takovým nasráním. A že jsou lidi nasraní, to oni vidí moc dobře, a taky se bojí, o tom žádná. Je jim jasné, že jako západní loutky s tím nezmůžou nic, musí to balit do covidu, a vsaďte se o co chcete, že by vám žádný Prymula či Valenčík nevysvětlili, proč demokratické vlády nechaly po devadesátém vyhodit tolik lidí z práce na dlažbu? Bez jakéhokoliv zajištění či "kompenzací"! Myslíte si, že by bylo možno za tuto genocidu uplatnit nárok na kompenzaci ještě teď? A co ten obrovský nárůst počtu sebevražd? A proč nechali tolik lidí zemřít hlady a umrznout na ulicích - a nestyděli se uprostřed těchto zvěrstev brát své vysoké platy! Proč okamžitě neudělali něco, co by bylo zastavilo vznik a nárůst bezdomovectví a nepřijali okamžitě opatření pro ubytování bezdomovců a péči o ně? Za ty mrtvé už dávno propadli ti šmejdi hrdlem! Kdyby měla přijít i jen minimální spravedlnost, myslíte, že by jim to prošlo? Správně jste položil svoji otázku, ale odpověď od nich nikdo čekat nemůže. Asi pořád registrují, jak dopadl Ceaucescu - například - když se lidi naserou. A jde to napříč celým světem - všemi současnými otroky. Máme plné zuby nadlidí, poserů, žoků peněz a politických prašivců. Proto museli vymyslet něco, co překoná tento odpor - a co jiného, než strach z vlastní smrti - potažmo strach o své "blízké"? Virus byl zprostředkován velmi dobře a úplně akorát - za pět minut dvanáct - i když se ještě neví, co bude dál, hlavně aby jejich "rozvolňování" bylo pozvolné a plynulé, aby se to zase všechno rozostřilo. A pak přijdou vánoce ...zimní romantika... no a na jaře můžou zase znova začít!

   Vymazat
  2. 14:06
   Dovolte mi dvě připomínky. První bude o tom, že si myslím, že pandemie není jen fikce, skutečně existuje a že je následně zneužita je jisté. Protože nejbohatší šikulové nejsou amatéři tak nejsou autory, ale jen spolujezdci. Riziko je příliš vysoké, jen se dívejte na nestabitu trhů, měn a celospokečenského chaosu. Vždyť nikdo neví, jak to dopadne i v USA.
   Druhá moje poznámka se týká rozsahu problémů, který je nutné řešit. Já dávám na první místo pandemii a až za ní následují ekologie, sociální spravedlnost a smír, zbrždění vojenských invazí s cílem aspoň částečného odzbrojení. Je dobré znát historii a ponaučit se z chyb, ale dokola se netočit okolo totáče, Ruské invaze 68, světových válek, Hitlera, Stalina... časem se můžeme přít i o zradě Pánské jednoty, o Pobělohorské rekatolizaci, o Husovi... A nikdy se nedomluvíme. Je to jen ztráta času a mám podezření na záměrně řízený rozkol v naší společnosti. Není rozumnější hledat na čem se dohodneme ?

   Vymazat
  3. 22:10
   ...ale Vašku, Vašku, kdepak jsi se v studní vzal ?...
   ...spad jsem tam, spad jsem tam, celý jsem se zamazal...

   Vymazat
 29. Ke kávičce se hodí i kopec srandy: opsáno ze Seznam.cz. ze 14.10.2020 18:00:
  Tučně nadpis: "Zemřelo tisíc mrtvých".( A že se nedějí zázraky, jinde slyším o zmrtvýchvstátní a zde se dovídáme o opakovaném úmrtí.)
  "Babiš je ve střetu zájmu". Odhlasoval to Alzheimerheim z Malé strany, kde právě byli dovoleni další případy postižených nebožáků. Doufám, že se hlasuje podobně i v jiných blázincích! Jinak by omezování některých bylo nedemokratické
  "Vláda se rozhoduje podle neúplných dat". No, ale ta budou až epidemi vyprchá, to dá rozum i nerozumnému. Vláda se tedy rozhoduje na základě průběžných dat.
  "Povstání kulturní fronty proti Zemanovi". Ale přece stvoření pražské kavárny je tak prachstaré, snad více jak desetileté. Přece pražští kulturtrégři vždy byli proti národu a prezidentovi, vymlátili kamením okna bytu TGM, Beneše dehonstují pokaždé, když otevřou svoje nevymýchaná ústa, Bůžkem je jim majitel havlových lahviček a nově jsme zřeli i lahvičkokuřáckou lavičku pana, pana, pana... však víte, toho z Alzheimrheimu, co odešel poté co vykouřil podle statistik (konečných) 345 tisíc cigaret. Je obecně známo, že zabíjí na infarkt 20 cigaret denně vykouřených za 20 roků. A tuto normu dalece "ZEMŘELÝ MRTVÝ" DÁVNO SI SPLNIL A JEŠTĚ SI DĚLAL SRANDU Z NEKUŘÁKŮ, JAKO SLABOCHŮ!

  OdpovědětVymazat
 30. Budu opakovat, co už tady někdo napsal "PROBÍHÁ COVIDOVÝ MAJDAN "...!!!!!!!!!!!!za vydatné pomoci veřejnoprávní televize a rozhlasu.

  OdpovědětVymazat
 31. Čína ✓ Itálie ✓ Česko
  Já hlupák jsem si myslel, že to zavinil corvid, byl jsem na omylu, Díky ČT jsem zjistil, že zdrojem všeho je naše vláda. Kdybych nepochopil rozhovory pana Takáče, tak se mi stále mezi jednotlivými dialogy přes celou obrazovku zjevoval nápis VLÁDA OMEZUJE ŽIVOT V ČESKU. V podvečer následoval výslech bývalého ministra Vojtěcha, který si nezadal s Kostnickým konsilem. Vypnul jsem přijímač a raději vynechal zprávy o počasí.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.