Reklama

neděle 25. října 2020

Diplomatická aktivita Arménie a všeobecné "znepokojení"

Ivan David
25. 10. 2020


Ázerbájdžán nerespektuje dohodu o příměří, stále útočí na území Náhorního Karabachu a pokud jsou zprávy z našeho zdroje stále spolehlivé, obsadil na jihu až asi 15% území. V Náhorním Karabachu žijí velkou většinou Arméni už po staletí, proto měla v Sovětském svazu tato oblast autonomii v rámci Ázebájdžánské sovětské socialistické republiky. 


Dynastie Alievů, která v zemi vládne, ovšem autonomii neuznává a opakovaně se snaží oblast vojensky dobýt. Je tedy pochopitelné, že Arménie usiluje o získání pomoci zejména ve významných zemích, v nichž žije početná komunita Arménů. Pro Evropskou unii je ovšem důležitější vojenská síla Turecka jako člena NATO, investice v něm a ropa a plyn v Ázerbájdžánu.


Ázerbájdžánská armáda prokazatelně páchá válečné zločiny zejména přímými útoky na civilní obyvatelstvo a civilní infrastrukturu, vražděním zajatců a používáním mezinárodně zakázané kazetové munice.


Arménský prezident Sarkisjan, který je v Bruselu na pracovní návštěvě, se v tomto týdnu setkal s Josepem Borrellem, vysokým představitelem EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku. Prezident Sarkisjan ho informoval o rozsáhlé vojenské agresi, kterou Ázerbájdžán rozpoutal proti Arcašské republice od 27. září s vojensko-politickou podporou Turecka, které také dováží islamistické militanty, což představuje vážnou hrozbu pro regionální a mezinárodní stabilitu a bezpečnost. Josep Borrell vyjádřil "hluboké znepokojení". Zdůraznil potřebu zmírnit napětí, zastavit palbu a vrátit se k jednacímu stolu, kterému společně předsedá Minská skupina OBSE.


Dále se v tomto týdnu prezident Arménské republiky Armen Sarkisjan setkal za poct příslušných hlavě státu v Elysejském paláci s prezidentem Francouzské republiky Emmanuelem Macronem. Také on "vyjádřil znepokojení" nad situací v Náhorním Karabachu. V oficiální zprávě se uvádí, že: "Prezident Sarkisjan vyjádřil vděčnost prezidentu Macronovi a poznamenal, že Arménie si vysoce cení úsilí Francie jako spolupředsedy Minské skupiny OBSE a osobního úsilí prezidenta Macrona při řešení konfliktu." Uvedl, že islámští teroristé transportovaní Tureckem do Ázerbájdžánu a zařazení do ozbrojených sil této země představují pro region zvláštní hrozbu a později se mohou objevit v jiných zemích včetně Evropy. "Prezidenti Sarkisjan a Macron se shodli, že k mírovému řešení neexistuje žádná alternativa, a zdůraznili význam provádění dohod o příměří." Ve Francii žije nejméně půl miliónu etnických Arménů.
"Prezidenti Arménie a Francie také s uspokojením prohlásili, že privilegované arménsko-francouzské vztahy založené na staletých vazbách a přátelství obou národů se nadále rozvíjejí v duchu přátelství a vzájemného porozumění."


Prezident Armen Sarkisjan přijel do Paříže z Bruselu, kde se setkal s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem, vysokým představitelem Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepem Borrellem a předsedou Evropské rady Charlesem Michelem.


22. října byla zahájena pracovní návštěva ministra zahraničí Arménie Zohraba Mnatsakanjana ve Spojených státech. Ministr zahraničí Zohrab Mnatsakanjan se setkal s úřadujícím náměstkem ministra zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti Phillipem Reekerem (22.10.2020).
Zohrab Mnatsakanjan vyzdvihl skutečnost přímého zapojení Turecka do ázerbájdžánské agrese, která se projevila jak přímou vojenskou účastí, tak přesunem zahraničních teroristických bojovníků ze Středního východu do Ázerbájdžánu, což představuje vážnou hrozbu pro regionální bezpečnost a mír. "Obě strany zdůraznily nutnost okamžitého provedení dohod o ukončení nepřátelských akcí." 


23. října se ministr zahraničí Arménie Zohrab Mnatsakanjan setkal i s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem (na obrázku). Ministr Mnatsakanjan informoval ministra zahraničí USA o válečných zločinech spáchaných ázerbájdžánskými ozbrojenými silami během válečných akcí, které se projevují záměrným zaměřením na civilní obyvatelstvo Arcach, ponižujícím zacházením s civilisty a válečnými zajatci, popravami a vraždami. Ministr Pompeo vyjádřil za americkou stranu soustrast obětem.
Ministr Mnatsakanjan poznamenal, že porušení dohod o příměří Ázerbajdžánem a pokračování nepřátelských akcí proti obyvatelům Náhorního Karabachu opět ukazují cíl Ázerbájdžánu vyřešit tento problém vojenskými prostředky. Obě strany znovu zdůraznily potřebu okamžitého provedení dohod o zastavení nepřátelských akcí v oblasti konfliktu v Náhorním Karabachu, jakož i pokračování mírového procesu v rámci spolupředsedů Minské skupiny OBSE.


23. října se v rámci pracovní návštěvy Spojených států setkal ministr zahraničí Arménie Zohrab Mnatsakanjan také s americkým poradcem pro národní bezpečnost Robertem O' Brianem. Obě strany zdůraznily nutnost okamžitého provedení dohod o ukončení nepřátelských akcí. Účastníci jednání se shodli, že mírové urovnání konfliktu v Náhorním Karabachu je možné v rámci spolupředsednictví Minské skupiny OBSE: jediný formát s mezinárodním mandátem.


Tolik diplomatické zprávy. Zprávy z bojiště vypadají jinak. Agrese plná zločinů pokračuje.

47 komentářů :

 1. O poměrech v Arménii referuje ruský novinář na Solovjov life

  https://www.youtube.com/watch?v=JTcummGSJYo

  asi od 1:05 minuty. Armeni vlastně po Rusech nic nechtějí. Rozhodli se orientovat na Západ.

  OdpovědětSmazat
 2. Pane doktore, opravdu prosím o prominutí. Celý článek je přesně v intencích západních diplomatických sr.ček. Pokud Rusko tam arm. presidenta poslalo dělat komedii, pak prosím. Ale rozhodují úplně jiné, ÚPLNĚ JINÉ věci. Předevší na prvním místě navazování dokonalého přátelství s Ruskem. Na druhém místě totéž. Na třetím místě válka. Tu válku dělají Arméni ze všech sil. Ale dělají tu první věc? A tu druhou věc? Nevím, ale nikde o tom ani náznak. Pokud ty na oko návštěvy nejsou přímo doporučeny Ruskem, jde o normální vícevektorovost, která je odsouzena ke krachu. Naprostému krachu, jako v Mnichově. Nebo pane doktore, Vy těm kecům věříte? Ani bych se nedivil. Pokud stoprocentně nepovažujete hemžení v EP za úplně zbytečné se potácení se v bahně, pak tomu zřejmě věříte. Asi pořád necháoete, necítíte, nevidíte, neslyšíte to eurobahno, ten eurozmar.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to hemžení v EP ? Působení doktora Davida a dalších europoslanců v EP s podobnými postoji není určitě zbytečné. Naši občané a voliči se díky zprávám, které pan doktor zveřejňuje, postupně seznamují s nedemokratickými poměry, které v EP vládnou a také s tím, jak hlasují europoslanci našich stran tzv. demokratického bloku a hnutí ANO, kteří tam fungují jako figurky, které odsouhlasí skoro všechno, co předloží Evropská komise, tj. často co chtějí protlačit nadnárodní korporace. Přitom často ani neví, co schvalují a jaké důsledky to pro nás může mít. Občané se tak díky dr.Davidovi dozvídají, že se schvalují směrnice proti zájmům občanů EU nebo jejich východních zemí, v zájmů korporací. Tedy informace, které před námi doposud zůstávaly skryty, ačkoli jsme je mnozí mohli předpokládat. Ostatní europoslanci nás o těchto poměrech dosud neinformovali a veřejnoprávní média mlčí. Poměr sil v EP se však bude postupně měnit s problémy, kterým budou muset občané členských zemí čelit. Myslím, že významnou měrou k tomu dopomůžou ekonomické těžkosti, do nichž se státy EU dostanou po pandemii. Nesmíme ztrácet naději !

   Smazat
  2. V Mnichově to bylo spíš přílišné spoléhání na Francii, která si nechtěla za nás pálit prsty. A opomíjení budování spojenectví třeba s Polskem, i když tam bylo víc na straně Polska.

   Smazat
  3. Ondřeji, 19:49. Na to, že jsme byli za první republiky francouzskou kolonii a ti nás vysávali téměř do sucha, tak se na nás pěkně z vysoka vykašlali. Pokud dávala kravička mléčko, tak OK, francouzští protektoři fungovali, ale že by si tu kolonii ochránili, za to jsme jim již nestáli. Asi to mají z pojídání těch žab a šneků. I to víno jsou hlavně směsky neznámého složení.

   Smazat
 3. Vše je v tomhle světě nefunkční organizace co mají konflikty řešit jsou pod palcem američanů. A těm se turka zmáčknout nechce opět sledují své zájmy.

  OdpovědětSmazat
 4. Všetci možu chodiť kam chcú, všetci možu niečo dojednávať, ale poriadok tam neurobí nikdo iný než Rusko. Zase tak ako vždy je to len na ňom.

  OdpovědětSmazat
 5. „Amerika nechápe, s kým má tu čest.“ Erdogan dal jasně najevo, že se nebojí amerických sankcí kvůli S-400 a Karabachu

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020102512703313-amerika-nechape-s-kym-ma-tu-cest-erdogan-dal-jasne-najevo-ze-se-neboji-americkych-sankci-kvuli/

  „Přání podněcovat nenávist.“ Francouzský ministr zahraničí okomentoval Erdoganovy urážky na adresu Macrona

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020102512700463-prani-podnecovat-nenavist-francouzsky-ministr-zahranici-okomentoval-erdoganovy-urazky-na-adresu/

  OdpovědětSmazat
 6. Pan Sarkisjan, který se radoval, že vliv Ruska v Arménií končí a noví mocní kamarádi v Evropě i za vekou louží Arménii přijmou jako sobě rovné a umožní ji dosáhnout blahobytu jako ve Švýcarsku a bez práce (nepřipomíná vám to něco?) právě sklízí co zasel. Nyní se na vlastní kůži přesvědčí o tom, zač stojí "přátelství" lídrů EU a USA. Všichni projeví znepokojení a vyzvou k zastavení bojů a k jednání. Tím pomoc končí. Poznali jsem to my v Mnichově, Poláci si naběhli rok po nás, Gruzínci v r. 2008, Ukrajinci zcela nedávno, Řekové to poznávají právě nyní. Tak co ten kašpar čeká? Když hodili přes palubu Řeky, tak za Arménii budou bojovat? Jistě. Čekal automatickou podporu Ruska. Ale Putin není trouba. Pan arménský prezident přivítal barevnou revoluci a obrat k civilizované Evropě. Tak ať se jí nažere! A Arméni s ním. Zejména ti, co jásali v Tbilisi a na ramenou nesli premiéra - básníka. A konec konců, že někde žijí Arméni neznamená, že je to území Arménie. U nás žili v pohraničí Němci 1000 let. A bylo to a je území Českého státu. Kdyby se nedali k führerovi (Wir wollen Heim ins Reich"), mohli tu spokojeně žít dodnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na básníky, spisovatele, dramatiky, herce a zpěváky spoléhat nelze.

   Smazat
  2. Na misto kolacku ,dostal jen "hluboke znepokojeni",coz je zase to nase prohlubovani,ze tak dlouho sme prohlubovali to pratelstvi, az sme ted na uplne dne.
   Pamatujete ?

   Smazat
  3. Pane damny, děkuji! Píšete Tbilisi, básník Pašinjan by nošen v Jerevanu, ale v Tbilisi to bylo stejné. Takže to vidíme stejně. Ale zaráží mě autor toho článku. Pokud článek myslel jako příspěvek do Dikobrazu, dobrá. Ale spíš se bojím, zda nezeurvatěl. Připomínkuje různé eurosměrnice, ale jediná směrnice je správná: Národní nezávislost na všech eurosměrnicích.

   Smazat
  4. Sarkisjanovi se vůbec nejednalo o nějakou Arménii změněnou ve Švýcarsko. To ani není možné. Sarkisjan je placen z určitých fondů ze zámoří a jejich majitely dosazen. Samozřejmě prostřednictvím demokratických, svobodných, bla, bla, bla... voleb. Kdyby náhodou se v Arménii objevil někdo jiný, kdo není na výplatní listině, a čirou náhodou vyhrál, volby by byly nedemokratické, neférové, nesvobodné, sfalšované, neústavní atd... A začaly by masivní demonstrace na podporu těch správných voleb. Pokud máte bohaté fondy, demonstranti se najdou vždy v hojném počtu.

   Smazat
 7. Mě to připadá jako když Arméni spadly z měsíce. Obracejí se na přátelé vrahů Arménů. Jako ta Tichanovská slibuje Bělorusům doláče z Juesej. Okrajina také ty doláče dostala a kde jsou. Sliby se slibují, blázni se radují.

  OdpovědětSmazat
 8. Už při zběžném pročítání historie oblasti Náhorního Karabachu si můžeme uvědomit, jak se přeléval vliv mocností a tím měnilo etnické složení obyvatelstva. Otázkou je, zda by bylo možné stanovit hranice oblastí tak, aby se vyhovělo všem stranám a etnikům, pokud bychom rozhodovali v zájmu současných obyvatel Karabachu a přilehlých oblastí. Tendence státní útvary dělit a tím vytvářet napětí a rozpory v pohraničních oblastech je svým způsobem druh zahraniční politiky některých mocností. Jak by se ubírali dějiny, pokud by nezanikla Zakavkazská republika po rozpadu SSSR, ale zůstala ve formě federace nebo jiného spojení autonomních území? Žilo by se obyčejným lidem lépe bez vojenských šarvátek? Malá zem = mizivý mezinárodní vliv a existence jištěná pochybnými náladami mocnějších, velká zem = možnost mít mnohem více suverenity, pokud je politická elita země schopná a ochotná využít existující potenciál.
  K ukončení konfliktu se budou vyjadřovat mocnosti, USA a Rusko. Mezi nimi se budou mísit zájmy Turecka, EU a dalších. Mrtví zůstanou na straně Ázerbájdžánu a Arménie. Rozbitá infrastruktura, nenávist a lítost nad zmařenými životy rovněž. Konflikt a napětí v této oblasti vyhovuje komu a k jakému účelu má sloužit? K posílení vlivu Turecka? Aby nakonec Turci nezjistili, že si podřízli už třetí nohu židle, na které sedí, konáním v zájmu někoho jiného ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin jednou řekl, že Lenin vložil do základů SSSR minu, když vsadil na princip svazových republik. Možná kdyby zůstal princip jednotného státu, bylo by to lepší. Ruské impérium za cara mělo gubernie a zvláštní území jako kozácké újezdy nebo samosprávné Finsko, ale nemělo svazové republiky.

   Smazat
  2. Systém svazových republik není minou, pokud se v jednotlivých republikách do vedení nedostanou neodpovědné kádry, toužící po odtržení.
   Jakýkoliv systém, má-li být stabilní, vyžaduje dodržování elementárních pravidel. Zjednodušeně řečeno, hašteřme se, polemizujme, ale jak nadejde otázka směřující k základním kamenům státnosti, buďme jednotní. Cokoliv by mohlo ohrozit suverenitu a stabilitu státu musí být zavrženo napříč politickým spektrem. Jinak je taková země odsouzena k podřadné roli na mezinárodní scéně.
   Rozbít se dá každé zřízení, které povolí podporu opozice ze zahraničí. Opozice ve státě má mít oporu pouze u vlastních obyvatel a voličů. V drtivé většině případů se opozice v jiném státě podporuje pouze za účelem jeho oslabení a prosazení zájmů podporovatele. ČR je knižním příkladem.
   Ruské impérium dovedl car k občanské válce, kde bylo mnoho vzájemně znesvářených stran. Země byla zaostalá a zbídačená.
   Kolaborant přesvědčuje vlastence:
   "Přidej se k nám, dostaneš peníze, budeš moci bydlet v čistých, moderních městech atd."
   Vlastenec na to:
   "Když budu pracovat pro vlast, budou i naše města časem moderní a čistá a můžeme být stejně bohatí, jako Tvoji chlebodárci".
   Jsou různé úhly pohledu a různé cíle.
   ABC

   Smazat
  3. S tou minou v základech SSSR je to jako s zídkou mých sousedů, kde údajně po 2svv použili munici jako stavební materiál. Je to bezpečné, pokud to někdo neodpálí. A proto se mi zdá důležitější kdo tu minu odpálil a ten se jmenoval nějak jakooo, Gorbačov, M.S.? To je ten s tím flekem na pleši a zlatou kartou z US bez limitu výběru. Ten dal do miny rozbušku

   Smazat
  4. 23:12 vytvoření republik s vlastní vládou a parlamentem vždy má jisté rozkladné tendence. Výjimkou jsou zatím USA. SSSR (Ruské imperium) byl hodně rozmanitý a ohromný, byla jen otázka času, kdy se to zredukuje. Ovšem nějaká forma funkčního commonwealthu by byla vhodná.

   Smazat
 9. Ministr Mnatsakanjan informoval ministra zahraničí USA o válečných zločinech.to se teda trefil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No kam jinam to měl nahlásit, když Heydrich i Himmler jsou po smrti?

   Smazat
  2. 8,42
   A udavač flaška taky!

   Smazat
 10. Ivane Davide, angažujete se na straně Arménů proti Ázerbajdžánu. Ignorujete neústavní převrat, díky kterému se Sarkasjan dostal k moci a Oslabil tak Arménii. Mluvíme o oblasti, která je osídlena jak Azerbajdžánci, tak Armény, přičemž Azerbajdžánci zde žili dříve, a podle mezinárodního práva Karabach stále patří Azerbajdžánu. Svou podporou jedné strany podporujete válku. Měl byste se za to stydět. Mě je vás jako člověka líto, protože jste se opět rozhodl sloužit systému, který a vy to víte, se chystá spáchat genocidu jak Arménů, tak Azerbajdžánců. Styďte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr Papík Když nevíte co se děje tak nekritizujte pana Davida. Stydět se můžete tak vy než něco napíšete tak si o tom přečtěte.

   Smazat
  2. Pres veskere dohody a sliby Azerbajdzan vsechny ihned porusuje. Ne Karabach.

   Pro ruzne Papiky, bude nutne mezinarodni uznani samostatne republiky Nahorni Karabach, protoze se prakticky jedna o genocidu Armenu 2.

   A jeste jednou pro Papiky, co vam rika Srbske Kosovo?

   Smazat
  3. Jenže Papík, narozdíl od vás, je zřejmě v obraze, vy ne. Tady nemáte Dobro a Zlo bojující proti sobě, ale globální konflikt přenesený na lokální úroveň. To že I. David zaujal jednoznačně proarménskou pozici, souvisí s tím, že I. David je zde hlavním antitureckým aktivistou. Je pravda, že jeho odpor vůči Erdoganovi sdílím také, jenže to neznamená, že všechno vidím přez tento filtr. Kdybychom opakovaně zaútočili na Polsko, co myslíte, že by Poláci udělali? To udělala letos v létě Arménie. Až potom nastala masivní odezva Ázerbájdžánu.

   Smazat
  4. 8:39 Vy nevidíte co se děje že nás Evropany chtějí vyměnit za slimáky. Turek buduje znovu osmanskou říši a navezl tam džihádisty ze Sýrie kde svou přítomností blokuje konec války. Také je jedna ruka s makrelou která chce odevzdat Evropu islámu. Pro nás je islám zhouba protože víme jak to funguje takže stojím za panem Davidem.

   Smazat
  5. K té genocidě, již jsem upozornil na to, že do roku ca 1810 tvořili Arméni v Karabachu jenom ca 10% obyvatelstva. Další přijali původní obyvatelé, Azeři (Azerbajdžánci) vlídně a dovolili jim se tam usadit a žít. Pak se z nich stala většina a.... Nepřipomíná Vám to něco co bude pak? Změna zavedených zvyků, práva, návštěvníci Vám začnou dávat najevo že jste na svém teritoriu tak nějak navyše, nevítaní.

   Smazat
  6. 11:49 takže ještě jednou. 1) nevím, kdo to je makrela a 2) je úplně jedno, za kým stojíte, protože tady jde o hru globalistů a ne Turecka. To je jen součástí té hry, stejně jako Arménie.

   Vůbec jste nepochopil, o čem jsem psal.

   Nechápu, co je škodlivého na mém příspěvku, že mi ho redakce zablokovala. Podobné úvahy popisují i v ruských webech. Ale chápu, není to dštění ohně na Erdogana a neukazuje to Arménii, včetně těch zkurvysynů Sarkisjan a Pašinjana, jako ubohé oběti ďábelských Osmanů.

   Smazat
  7. @8:39 atd.

   Jsem v obraze hoodne dlouho, nemej strach.
   Jen beru fakta, ne blbaboly. A Ergodan nekdy chovanim pripomina dabla, proc ne.
   Za Recko, podboru zoldaku v Syrii, podporu a huckani Azerbajdzanu.

   Kdo rozhazoval OSN zakazane izraelske kazetove bomby? Potom vsem co doted o nich bylo referovano, s plnou a bezvyhranou podporou Turku.
   Vylozene drzost.

   Bratri v triku.

   Kdyby Ergodan, ten dabel, nemel podporu Makrely, nikdy by si takto nevyskakoval. Nemecko vynakladalo nenormalni usili, dlouhou dobu, aby byl vzestup Osmanske rise realitou.

   Jiz jednou zde v minulosti byli, ted je asi nekdo preventivne smazne z mapy, take z jinych duvodu.

   Smazat
 11. Oprava: Pašinjan se dostal k moci neústavní cestou.

  OdpovědětSmazat
 12. Arménci, na dvou židlích se sedět nedá, ale to je pro národy Kavkazu charakteristické. U nás se tomu říká slušně "vyčuranost" !

  OdpovědětSmazat
 13. Další začerněné částky ve smlouvách České televize. Lipovská rozcupovala ředitele Petra Dvořáka

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020102512702348-dalsi-zacernene-castky-ve-smlouvach-ceske-televize-lipovska-rozcupovala-reditele-petra-dvoraka/

  OdpovědětSmazat
 14. Bratrské USA nám poslali 28 vojenských doktorů, k tomu přijde kontinent X vojáků k jejich potřebám. Parlament to schválil, základna prý bude v Brdech a hradit bratrskou pomoc budou na věčné časy Češi. Okupace to prý nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Bdech (Hřebeny) bylodůležité zařízení naší protivzdušné obrany pražského perimetru (rakeťáci...) Radarová pěnice tam cpala US radarový systém na ochranu proti sarančatům... a když to neprošlo, nacpou nám sem ty americké žoldáky zase jinak. Fakt je, že Hitler byl poctivěji přímočarejší a WH přijel přes Václavské náměstí od "OCASU"... "S TANKY A DĚLY" NA VĚŽÍCH BÍLÉ KŘÍŽE MĚLI..." USAci mají místo bílých křížů BÍLÉ HVĚZDY.

   Smazat
  2. 10:28
   Kéž byste mněl pravdu.
   Proč lžete, nikdo neschválil žàdnou základnu, bohužel.
   Jinak, pomalu celý svět nám dnes pomáhá, co dělá rusko,nic.
   Tak nepomlovejte USA,rus je podstatně horší.

   Smazat
  3. 17:37
   A co podle vás má Rusko dělat ? Pomáhat komu, nám ? My jsme o něco požádali, nebo jsme snad s RF v nějakém spolku ?
   Vy jste četl nebo slyšel od roku 2013 jednu zprávu o RF pozitivní ? Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Ale mohu vám zaručit že pokud bychom požádali RF o jakoukoliv pomoc, tak nám bude poskytnuta. Tam je svět ještě v pořádku !

   Smazat
 15. Doník Trampů prohlásil, že konfikt mezi Azerbajdžanem a Armenií je jen malým regionálním konfliktem a vláda USA ho rychle vyřeší. Nechávám to bez komentáře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bota žoldáka USA rozšlapala i mnohem větší a lidnatější státy a národy.

   Smazat
  2. USA se chtějí dostat do oblasti Kaspiku. Prý jako mírotvůrce.

   Smazat
 16. Podívejte se na poslední záznam otázek a odpovědí Pjakina. Je celý věnován tomuto tématu a je to hodně složité.

  OdpovědětSmazat
 17. Zkuste někdo napsat, co může Arménie Rusku nabídnout výměnou za pomoc, pokud bude jednovektorová? Krym už uznala dávno. Arménie se měla připravit na válku líp, ale nevím, jaké zázraky čekáte od Ruska. Putin ochrání Arménii, aby nevzniklo Velké Turecko, ale proč by si měl pálit prsty kvůli Karabachu? Putin čeká, hraje nějakou vyšší hru a Arménie tolik času nemá, pořád čekat. Rusko taky jedná se všemi. Srovnáváte s Československem, ale to se právě příliš orientovalo na Francii na úkor vztahů s ostatními státy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý odhad situace, zatím se nikdo Arménie nedotknul, až se stane tak Rusko určitě využije smlouvu ODKB.

   Smazat
  2. 17:49 Putin žádnou velkou hru nehraje, jen reaguje. Panišjan zaútočil v červenci na Ázerbájdžán, zjevně provokace na hranicích s Ruskem, zřejmě po dohodě s CIA, za účelem rozdmýchání konfliktu. Ázerbájdžán to tehdy ustál a konflikt jak začal, tak skončil. Jenže Panišjan se nevzdal a zaútočil znovu. Ázerbájdžán reagoval útokem na Arcach, který není součástí ODKB. Tehdy se po návštěvě Pompea v Turecku Turecko zamontovalo do konfliktu. Postavilo se na stranu Ázerbájdžánu a začalo ta lifrovat islamisty a zbraně. Na stranu Turecka se postavilo NATO a USA, s výjimkou Francie. V každém případě iniciátorem je vláda Arménie krytá ODKB a sloužící vojensko průmyslovému komplexu, globalistům a USA. Této sebrance je úplně jedno, že je riziko genocidy vlastního národa, jen když poslouží svému Masterovi a namastí si kapsy. Arméni jsou velmi schopní lidé s pozitivním vztahem k životu, ale jsou mezi nimi skety asi jako všude a ty mají ve vládě už podruhé po sobě. Jinak v Rusku koluje jedno pořekadlo: jeden Žid oklame tři Rusy, ale jeden Armén oklame tři Židy. Ať je to jak chce, Arméni jsou v Rusku oblíbení, jejich vláda ne. Vlády podobných národů dosazují Spojené Státy.

   Smazat
  3. V září 2020 začali Azerové válku. V létě 2020 je to dost nejasné, kdo vystřelil první. Alijev chtěl válku, aby směřoval vztek svých lidí od jeho diktatury na cizího nepřítele. Myslel, že Karabach obsadí bleskovou válkou, když svět řeší kovid. Mýlil se.

   Smazat
  4. 20:12 to jste si právě vymyslel. Protože reportéři a politologové mluví úplně jinak

   Smazat
 18. Proč je primery nevhodne pro Baku a Turecko?

  1. Bitevni pole jsou plna tel mrtvych Azeru.
  Rozhodne vec kterou nechteji ted v Azerbajanu ukazovat v Tv.
  2. Krome tel mrtvych Azeru, jsou na polich stovky tel džihadistu placenych Tureckem a Azerbajanem.

  Proc by za teto situace nekdo chtel aby se vse provalilo.
  Jermeny jsou pravoslavci, nejbliz k Srbske verzi pravoslavi, tudiz v ocich zapadu a komunistu, mneli uz davno zmizet z povrchu zemskeho.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.