Reklama

středa 28. října 2020

Dnes je 28. říjen

J. Kovář
28. 10. 2020  ČNL

Naši předkové vítali tento den společně na náměstích, v ulicích, všude na veřejných prostranstvích. Lidé zpívali, smáli se a vyjadřovali spontánně svou radost. Vítali obnovení našeho státu, vznik Československa. Odstraňovali symboly nenáviděného Rakouska a vše, co připomínalo dobu nadvlády Habsburků nad našim národem. Doba temna, trvající téměř tři sta let, minula. Sen celých generací, touha buditelů, cíl práce celého národa se naplnil. Konečně jsme byli opět svobodní, konečně jsme měli opět vlastní stát, konečně čeština v hranicích našeho státu zněla bez omezení, i když to nějaký týden ještě trvalo. Vyhráli jsme. Radost všech byla nekonečná.


I Slovensko jásalo. Byl konec násilné hungarizace, která byla ještě mnohem drsnější než rakouská germanizace. Slovenský lid byl spasen téměř v hodině dvanácté. Československá republika mu vytvořila podmínky, aby se doformoval, aby se postupně stal uvědomělým národem, aby jednou, a to bylo ještě daleko, se za takový prohlásil a vytvořil vlastní státnost.

Pomoženo hodně bylo i Rusínům na Podkarpatské Rusi, taktéž dlouhou dobou násilně pomaďaršťovaných. Pomohli jsme jim z téměř středověkých poměrů vstoupit do světa 20. století. Stavěli jsme s nimi společně na Podkarpatské Rusi tolik potřebnou infrastrukturu, školy, nemocnice. I oni pocítili dobrodiní Československé republiky, přestože jejich život, stále velmi těžký, jsme nemohli změnit z roku na rok.

První kroky ve svobodě činili naši předkové s radostí a očekáváním věcí budoucích, lepšího života. Po celou první republiku byl 28. říjen svátkem největším. Lidé jej slavili. S Československou republikou srostli. A byli ji připraveni i hájit. I za cenu vlastních životů. Tisíce z nich v době druhé světové války a protektorátního teroru přinesly v boji za svobodu a obnovení republiky oběť nejvyšší.

Masarykovská generace byla schopná vytvořit Československou republiku, jejíž součástí bylo Slovensko i Podkarpatská Rus. My jsme nechali rozbít republiku, oslabit český národ, českou státnost. Co bude následovat? Záleží to především na nás samých. Víme již, kdo je kdo, o co usiluje, o jaké zahraniční síly se opírá. Víme, že nás ten či onen nám nasazuje „evrounijní ohlávku“ a vede nás do německého područí, v současnosti nazývaném Evropská unie. Cestou se snaží, za pomocí slouhovských médií, dehonestovat vše, co nám je drahé a snaží se v nás vzbudit pocity méněcennosti a utvrdit nás v přesvědčení, že nejsme schopni řídit vlastní stát. Ne, to se jim nepovede! O tom se zrádci nebudeme diskutovat!

A co právě dnes? Když se podíváte na Seznam Zprávy nebo na Novinky.cz, najdete tam o 28. říjnu důstojnou zmínku. Ani v naší ústavě se nepíše o českém národě. Dozvídáme se však, že pouze třetina Čechů má slovanské kořeny. Takové a podobné zprávy a informace dostáváme k našemu nejvýznamnějšímu svátku, k 28. říjnu. Od tzv. listopadového vítězství v r. 1989, jak lze vypozorovat, doba a určití i „čeští“ političtí a ústavní činitelé českému národu a naší státnosti nepřejí. Národ oni nevymění, nemohou, za to my je můžeme nahradit česky myslícími a jednajícími státníky. 

Udělejme to! Dříve než bude pozdě!

J. Kovář

58 komentářů :

 1. To jako proč bych měl slavit, já jsem Kelt, je nás většina a vy jste nám tuhle zemi ukradli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty nejsi Kelt, ty jsi nevzdělaný omezenec a snob.

   Kelti odešli při stěhování národů (Bójové a další). Na jejich místo přišly germánské kmeny. Takže když někdo něco Keltům "ukradl", tak to byli Germáni.

   Slované přišli až po útěku Germánů před nájezdem Avarů.
   Jenom pitomové a snobové mohou v našich zeměpisných šířkách a výškách tvrdit, že jsou Kelti.
   Už si konečně o tom něco přečti, přihlouplý odrodilče!

   Vymazat
  2. Už brzy z tebe Kelte bude Turek :-)))

   Vymazat
  3. Hloupý "kelte", my všichni jsme dokonalý genový koktejl všech větví lidské populace, které kráčely Evropou. U tebe bude asi vyjímka, máš podle projevů převahu neandrtálských genů. Tak si je hlaď a mlč.

   Vymazat
  4. A co mám říkat já, východní Gót? :)

   Vymazat
  5. a kdepak jste se vy, Keltové, skrývali po celou dobu germánského osídlení a po jeden a půl tisíciletí trvající osídlení slovanské? pokud někdo z nás má v sobě keltské geny ( a jsou takové?) pak asi z Napoleonových vojáků

   Vymazat
  6. já bych tak neglorifikovala první republiku, byla to republika, která střelbou do dělnických hladových demonstrací zabíjela i děti

   a nezapomeňte, 28. října se slavil i Den znárodnění... vyu,žití celospolečenského neprivatizovaného vlastnictví umožnilo ten pokrok, který jsme zažili od roku 1948 - myslím vzdělanost, bydlení a další pro všechny. tím nepopírám slabomyslnou krutost, kterou se socialismus u nás vyznačoval... přeběhlíci z jiných stran, poturčenci horší turka se na to podíleli měrou vrchovatou.

   je třeba se hlásit k celým dějinám, k faktům o nich, zejména když jejich politické hodnocení se speciálně u nás mění až moc často

   Vymazat
  7. Ty jeden Kelte - si nech udělat test krve ze které ti
   zjistí jaký podíl různých genů/národů máš. Vyjde ti ,že většina tvých předků pochází z Balkánu, východu, Pobaltí či Německa - ale na konci přehledu budeš mít i maličko Aškenázských židů.Nejde o nic překvapivého.
   A krevní test i porovnání převažujících řetězců je dost přesné. Možná ,že něco z Kelta máš ale třeba i z Rómů nebo Nongolů. Tyhle účelové konstrukce původu lidí - jsou dnes ověřitelné vědecky. To je někdy pro stupidní lidi "milé" překvapení. Výzkumy už běží zejména v USA,Izraeli a EU,plošně. V budoucnu to bude bomba.

   Vymazat
  8. Toz sódroho Kelte doplne se vzdeláni v Institoto Velké Tartarie v Moskve a potem neco melte omastenó hobó p.s.

   Vymazat
  9. P.S.- 16:27 - Pane bože to jsou kraviny, prosím běžte psát svoje "prázdno", někam jinam a nechte diskutovat normální lidi "o něčem"....

   Vymazat
  10. Abys nebyl taky Tajwanec,Krestanec,Nemec,amerikanec,islamec, brzy tady bude proplneno takovejma..

   Vymazat
  11. R1a a I2a to je genetika Čechu. Muzes o sobe myslet co chces ale Kelt neni etnicka/geneticka skupina. Kelt Celt Selt je lid ktery se stehuje se svym dobytkem. Vono driv nebyly hranice a tak Selti bez problemu pochodovaly Evropou. Ty Vasi Boi ove je nazev pro Čecha....znamena to mladej kluk. Tyto mladi kluci hlidaly zada pastevcum a jako prvni sly do Boje. Mimochodem tez pobyvaly na uzemi dnesniho Srbska, kde stavely se Skordiskama mesto Niš ( Naissos-mesto Vil).
   Češi jsou Raseni-Srbove (Wendi, Sarmati, Skiti).
   Genetika a archeologie to potvrzuji, jen u vas je to zakazane tema. Vsichni chteji bejt Anglo-Saxonci.

   Vymazat
  12. Pletete geny s národy, píšete velké nesmysly o Slovanech, Češích atd. Měl byste si o tom konečně už něco přečíst. Abyste pochopil, co to je Slovan a slovanství, měl byste si nalistovat třeba Jaroslava Baštu v časopise MY.

   Vymazat
 2. Pro mě osobně je těžké slavit vznik státu, jehož rozpad jsem zažil. Pokládám to za pokrytectví ze strany těch, co se na tom tehdy přímo podíleli.

  OdpovědětVymazat
 3. A je vůbec co slavit? Z fungující monarchie jsme se stali nefunkčním zkorumpovaným státem, který je všem pro smích.Když se podívám na Rakousko,vidím úplně jasně jak jsme dopadli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srovnávat naši dnešní republiku s bývalou monarchií může jenom pomatenec, který chodil ve škole "za dějepis". Přečti si vzpomínky nějakých pamětníků z doby kolem let 1917-1919 a budeš psát jinak.

   Vymazat
  2. Nevím jak vy, ale já mám pocit dluhu ke generacím před námi. Necítím důvod k jásání, spíš mám dušičkovou náladu. Je mi líto, možná byla šance, protože od roku 1945 jsme tu neměli válku. Pravda je, že něco nám pokazili okolní "přátelé" a něco jsme si pokazili sami. Jak budeme hodnoceno posledních 30 let, nechám budoucím historikům. Dnes sobě i vám přeji jen to nejjednodušší, překonání pandemie.

   Vymazat
  3. Je to tak, monarchie fungovala dobře, administrativa, školství, ekonomika atd. Většinu převzala nová republika. Mocnosti nesmyslně rozdrobily státy Evropy, usnadnily vzestup Hitlera, aby nás následně zradily a a umožnily II. svět. válku. Na Rakousko přeměněné na federaci by si Hitler netroufl.

   Vymazat
  4. Ve "vychodni risi" Hitlera vitali s fanfarami. Nevzdelany nedouku.

   Vymazat
  5. Jo současník monarchie, třeba Hašek, nám ji popsal přesně...

   Vymazat
  6. Co čeká "Idealista" od pochvaly Rakouské monarchie ?
   Zdá se ,že nemá nastudovanou historii Českého státu alespoň od Bílé Hory a neví, že Habsburci zlikvidovali polovinu Českého národa fyzicky i materiálně. Detaily toho jak to dělali jsou k dispozici v písemných záznamech a vyobrazeních. Opravdu mi není jasné kde se tito nepřátelé ČR vylíhli a co je vede k lezení do zadku
   nechutným Habsburkům.

   Vymazat
  7. 6:44 Chlapečku, je mi tě líto, jak se na tebe vrhli, jako supi. Ještě na tom nejsi nejhůř. Vždyť je u nás hodně občanů, kteří se identifikují jen se svým fotbalovým klubem a vlast je jim fuk. Nejvíc vlajek bylo v Praze při návratu hokejistů z Nagana. Dnes když jsme pro Evropu obecní ušmudánkové, nikdo nepozvedá hlavu národa, naopak zvýšilo se okopávání a proto budeme dál padat. Nezachrání to ani různé manifestace a slova o svobodě, mávání vlajek a zpěv hymny. Naopak stačilo by bez toho divadla opravdu táhnout za jeden provaz.

   Vymazat
  8. 10:23 "...na Rakousko přeměněné na federaci by si Hitler netroufnul..." spíš by mu spadlo do náruče samo. Ostatně, troufnul si na koloniální a námořní mocnosti, Francii a Británii, troufnul si i na SSSR s ohromným zázemím a lidským potenciálem. Rakouská federace, tenkrát ani ta Francie se zázemím Alantiku, spojenectvím s Británií a koloniemi ... Zcela postrádáte přehled, podívejte se alespoň na mapu.

   Vymazat
 4. Už 31.let není co slavit, státnost je jen na papíře!!!!! Vládnou tady poskoci fašoEU a amiokupantů... a to platí i o tyhle vládě!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:58 Ta tvoje nová "vláda", to bude teprve to pravé
   pošušňaničko. Něco jako z deště pod okap.

   Vymazat
  2. 9;43
   Líp už bylo ty vládo!!!!

   Vymazat
 5. Nebudu zkoumat, odkud přišel můj pra pra pra. Tady jsem se narodil, proto jsem Čech. Jinou zemi nemám. Tato kultura je mi vlastní a pro mě vždy ta nejlepší. Chceme li si u ostatních získak respekt, musíme ho nejdříve mít sami k sobě. ( Kterýž to ,,Hitler" se nás dnes snaží poangličtit ? )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Domov (vlast) je to, s čím se identifikujeme.

   Vymazat
 6. Jen aby jste ještě nevzpomínali se slzou v oku na dnešní protektorát. O co se snaží demožumpa a pyjáti je nepřípustné.

  OdpovědětVymazat
 7. I z této diskuze je patrné, to co nynější režim, nejen prohospodařil, ale i zničil. V roce 1918 naši předci jásali a ničili rakouské symboly 300 let trvající nadvlády a postupné germanizace českého . Kam jsme došli. Obnovují se staré symboly Mariánský sloup, nové pomníky viz Marie Terezie a nakonec i novější doba , Protektorát, dle pana Padevěda, bylo v 50-letech hůře než za protektorátu. A dále, dnešní snahy o návrat majetku sudetským němcům i ČT přispívá svou "prací" viz film "Odsun". Někteří i čeští ministři se účastní na sdetoněmeckých dnech. To vše s "propagandou", kterou podporují i naše veřejnoprávní média, přispívá, že zejména naše mládež si na vlastenectví vzpomene, jen když vyhrajeme v nějakém sportu . Žádný malý národ, mimo velkých, nikde nemá zaručeno, že bude dál existovat, pokud se o to sám nezaslouží. Stát již není samostatný, vstupem do EU nemůžeme o samostatnosti hovořit, ekonomicky jsme co ? Takže nám zbývá jen naše češtví o které mám do budoucna velké obavy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Český národ měl dúvody odejít z Rakouska-Uherska. 300let vlády Habsburků dovedlo Čechy skoro k národnímu zániku. Začalo to poněmčením šlechty a církve,která učila Čechy "aby byli hodní",pracovali pro vrchnost a císaře a učili se německy. Zásadní však byli zkušenosti Čechů s Habsburky a většinou i Němci kteří představovali státní správu a vládu. Od bitvy na Bílé hoře Češi věděli, že Habsburci bez mrknutí oka vyvraždili půlku národa a český majetek dali za odměnu v boji proti kacířům - německé šlechtě,církvi a cizincům co zde řádili často jak zvěř. Pobělohorské masakry,mučení a zlodějiny nemají
   v Evropském měřítku obdoby svou brutalitou. Takže Češi měli důvod po 300leté vládě Habsburků být nespokojeni protože zažili tu genocidu naprosto reálně.
   Dnes můžeme děkovat prozřetelnosti,že naši vlastenci
   získali Českou státnost zpět a národ dokázal ,že je
   schopen dobře spravovat svůj stát. Tím v mnoha oblastech vynikl ve srovnání s ostatními okolními státy.Oslava státnosti je na místě stejně jako ostražitost. Nestabilní svět a stát který oslabilo dělení a zlodějské privatizace - je v poslední době napadán svými nepřáteli vně i doma a jde o další
   zlodějiny a ovládnutí Českého prostoru. Zejména církev katolická, zkažení Lidovci, protistátní TOPiči a mnoho dalších skupin bažících po majetku a naší zemi, už neskrývají svoje touhy. ČT jim vytváří prostor a spousty rychlokvašených historiků z obrazovky denně útočí na náš stát. Bohužel ten je tak slabý,že se těm svinstvům nebrání.

   Vymazat
 8. Doporučuji článek na HP o Československu , tam vylili kýbl nenávisti na český národ !

  OdpovědětVymazat
 9. Svaté nadšení, ale proč ne. Pro každého to ale nebylo tak
  krásné. Moji rodiče, narozeni 1905 z toho zas takovou radost
  neměli. Z počátku určitě ano, pak nastalo probuzení z obrození. Stejná bída a nouze. Stávky a represe. Z toho pak zrod extremismu. Fašismus, nacismus a samozřejmě i antikapitalismus, ve formě marxismu. Odmítám ale že oba směry
  byly totožné, jak se nám snaží natlouct do hlav pravice.
  Česká buržoasie dosud ve službách c.a k. se stala novou vrchností. Policajti měli stále své šavle a flinty. Jen ty chocholy na helmicích zmizely. Kapitalismus se ujal pevněji
  své vlády. Německý živel v pohraničí, co by dědictví "českých" králů a knížat předpovídal, co bude v brzké době.
  Světová krize kapitalismu to všechno urychlila.
  Žijeme v divné době. Zatím je možno za papírky koupit leccos.
  To je ta výhoda pokroku a techniky. Jak dlouho to ale půjde ?

  OdpovědětVymazat
 10. aby bylo nasno - http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Studie_vyvolencovy_kryci_legendy_Masaryk.pdf
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/clanky/Zrod_Ceskoslovenska_pod_egidou_Zidu_28_rijen_1918_je_nejvetsim_ponizenim_Cechu_a_Slovaku.pdf

  OdpovědětVymazat
 11. Nejdůležitější na této historii je, že vznikl "slovanský stát" patřící do rodiny Slovanů, nejsme žádná provincie Německa a ani USA, kam se nás snaží pražská žumpa zavléci. Je mi rozhodně nejbližší ruský národ. To jen některé slovanské státy se snaží hledat pomoc u naších anglosaských nepřátel, kteří nás v historii několikrát zradili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatran to je vedením těch slovanských států. Pokud by udělaly na toto téma referendum, bylo by to jasné.

   Vymazat
  2. mám problém s tým, či sme slovanské státy.

   no a ja som došiel ku nasledujúcemu záveru - v strednej európe aj smerom na balkán nie sú žiadni Slovania. Pre západné impéria je výhodné tvrdiť že sme prišli napríklad na dnešné Slovensko v 5-6 storočí z východu, po tom čo doterajšie etnikum - vraj starogermánske kmene odišli na západ(kam, to už nepíšu). Že sme prišli z východu ako Slovania je zase výhodné pre druhé impérium - Rusko. Ani jedno nie je pravda. Kto rozlúskne všetky národy medzi 3 a 7 storočím u nás aj na balkáne - ten to aj dokáže. Napríklad si myslím, že keď Rimania nazvali národ žijúci po oboch stranách Váhu Quadi (Kvádi)= dnešné západné Slovensko , Tekov (Hron) aj dnešná česká Morava (Slovácko) a dobýjal ich Marcus Aurelius so synom Commodom pred rokom 180 hlavne pre stredoslovenské bane (Tekov vstupná brána ku baniam) a Jantárovú cestu(dôležitý úsek - minimálne energeticky náročný) popri Váhu, popísal Kvádov ako pracovitý statočný usilovný národ spätý s prírodou, ktorý si za každú cenu chráni svoje pozície, a jedna poznámka - dlhé vlasy si zapletá do vrkočov. (od tej chvíle sa pre mňa Juro Jánošík stal prototypom Kváda - potomka). Pritom názov Slovensko je dodnes v španielčine a franúzštine Eslovaquia a Slovaquie práve u tých národov, ktoré Nemcov nazývajú správne podľa jediného agresívneho západogermánskeho kmeňa Alemani a to Alemania a Allemagne. Jadro je pôvodné rímske pomenovanie Quadi. Ešte aj v roku 1993 po vzniku samostatnej SR keď sa rozhodovalo medzinárodné označenie Slovenska bo francúzsky návrh SQ na stole (minister bol vtedy Milan Kňažsko - francúzštinár). No a podľa mňa Kvádi(Quadi) boli priamy-spojitý predkovia Moravanov, alebo Pribinovych a Rastislavových Moravských Slovenov. Preto aj Pribina na západ od Váhu len spravoval odveké územia Kvádov keď založil Brno. Že sa po smrti Svätopluka v 894 tejto časti VM zmocnili a počeštili Česi z pražskej kotliny je iná vec. A dnes je to Česká, ja by som povedal že počeštenená Morava, pôvodne nitrianskeho kniežaťa Pribinu, ktorá sa dodnes necíti ani nemôže cítiť ako Česko - je to Moravské Slovácko. Čos a týka DNA výskumov, súčasné obyvateľstvo týchto území má gény totožné s nálezmi starými viac ako 5000 rokov. Takže sťahovanie národov až do tla v našom priestore vyhovuje najmä impériám na západe aj východe aby to tu dokonale rozdrobovali a panovali. Nie sme Slovania. Veď Rusi vždy keď im to vyhovuje povedia, že my tu sme takí falošní západní , nie praví Slovania. Ale aby sme predsa len boli Slovania oni potrebujú veľmi, my nie. A čo sa týka Morava - charakter krajiny alias dunajské lužné lesy - mokrava, mokradina, bol taký aj na západ od Nitry, na Tekove /Hron, a takáto Mokrava - mokradina sa po grécky povie UGROTOROS, po nich to tu nazvú Rimania Quadi a latinsky sa voda povie AQUA. My tej iste krajine hovoríme Marava, Morava. Ale sme Sloveni, presnejšie to podľa prírodného charakteru krajiny povedal Rastislav: My Moravksí Sloveni... No a potom sa niekto čuduje že čo je to názov Uhorsko. No to isté - UGROTOROS_ QUADI_MORAVA tá istá krajina. Frankovia to potom skrátili len na Moravania bez toho Sloveni. Čiže Mahren(Morava) je ekvivalent Quadi od odišlých Rimanov ale prevzatý už z reči nás Slovenov priamych potomkov Kvádov. To presne platí aj pre okolie českej rieky Moravy, kde je dokázené že pre Moravských Slovenov Morava bola celá krajina v okolí Dunaja aj ďalej v Panónii aj samotný Dunaj sa nazýval Morava, keďže sa len pod Devínom ku nej pridalo niečo silnejšie (latinsky Ister) my sme nemali dôvod si premenovať rieku Moravu na niečo iné, keď vieme kde pramení - dnešná česká Morava alebo Pribinove územia.

   Vymazat
  3. Grafovirus.

   Vymazat
 12. Vůbec nechápu toho exta člověka v úvodu. Pokud se někdo necítí občanem ČR, co ho tady drží. Jasně parazitizmus. S takovými se musíme rozloučit v prvé řadě, tím že jim odejmeme občanství ČR. Proč by měly mít občanská práva ČR, když se jím necítí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10;38
   Historie je je tabu, viď?! 🙄👎

   Vymazat
 13. Ano, i když se Československý stát rozdělil na dva, stále jsou to slovanské státy, kde se mluví česky nebo slovensky, jen některé západní loutky nám náš jazyk neustále przní amrikanismy......

  OdpovědětVymazat
 14. Pěkný článek! Kam to směřuje? No k zániku českého státu a následně k zániku českého národa. Až zanikne ČR jako mezinárodní subjekt, pak nastoupí germanizace, nejdříve elity a nakonec lidu. To co právě probíhá je národní obrození v opačném gardu. Jako když si pustíte film pozpátku.
  Scénář je jasný
  Permanentní debilizace několika generací Čechů, až nezůstane nikdo, kdo by si pamatoval a chápal národní ideály. Vše je řízeno z EU na základě pavlovova principu odměny. Snaživí kolaboranti dostávají odměnu, čeští vlastenci rákoskou. Touto metodou lze docílit, že během dvou třech generací nezůstane nikdo, kdo by mluvil česky.
  Ovšem hlavní trumf Euromordoru je migrace. Ať bude Euromordor ve svém potírání národů sebedůslednější, nikdy nemůže zaručit, že někde nevyklíčí semínko národních snah.
  A tady nastupuje nástroj nejďábelštější - migrace. Definitivní, nevratné přepsání genetického kódu Evropanů. Což povyšuje likvidaci evropských národů na holokaust.

  OdpovědětVymazat
 15. Dnešní den je i Dnem znárodnění. Stalo se v r. 1945 a připisuje se mu mimo jiné něco jako komunistický výmysl. Výklad tohoto aktu, který se objevoval i na západě, ve Francii či Británii je hanlivě popisován v různých pravičáckých plátcích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozrejme inteligenti i ty nasi hysterici zapomneli rychle na HRDINY NARODA bojujici statecne proti nepriteli,nas vsech. Prave na Bile Hore.
   Tim ovsem zacali potlacovat odpor,ve vedomi naroda,/zminky existuji pouze zduraznovanim a opakovanim, jo voni prohrali/ proti nepriteli..
   Zadna viditelna vzpominka a oceneni..Nikde.

   Vymazat
  2. Na Bílé Hoře proti sobě stály dvě ARMÁDY VOJÁKŮ Z POVOLÁNÍ... pro které byla válka obživou (jako pro nynější příslušníky AČR).

   Zrovna Šlikovy oddíly stavovského vojska, které "utrpěly u zdi", byly směsicí žoldnéřstva převážně německy jazyčného původu, placené/neplacené (panstvo bylo lakomé, pak se na Staroměstském náměstí na lešení divilo).
   Ti chlapi bojovali z frustrace, vzteku, únavy... na obou stranách prostě příliš urputně. Jiné oddíly prostě změnily kontrahenta, když stavové čeští platili jako skrblíci, a císařští se zavázali jim doplatit i za stavovské i dlužné služné (žold!).

   Většina přeživších válečníků Třicetileté války změnila stranu i vícekráte. Tehdy bylo vojenství PODNIKÁNÍM pro velitele a více méně mizerně placenou, ale placenou prací, a v době nejistoty a vzájemného rabování možná i bezpečnější, než například rolničina. A když vás vyrabovali, zlikvidovali vám rodinu a přišel jako dnes neziskovka verbíř, podělil se s vámi o váš hlad jako medvídek z žebracího plakátu v metru, nalil vás a nabídl pár mincí... rád jste se chopil píky... a třeba povýšil i na mušketýra... a odebral se s pomocí křesťanského Boha rabovat jiné... jako voják.

   Vymazat
 16. Anonym 16:24 - p.s. - nevadí mě, že píšete buď,jak Vás doma naučili nebo úmyslně. Ale píšete takové nesmyly, že ani voda z mrtvého moře by jim nepomohla. Nevím jestli nejste skrytý "nacista", anebo nevíte vůbec co píšete za blbosti. Víte, že nacistické Německo bojovalo proti tak, zv."žido-bolševizmu", nejste od toho daleko s tím Vaším "sionistickým -socialismem". Možná jste vytvořil novou politologickou kategorii, blahopřeju!

  OdpovědětVymazat
 17. Už 31.let není co slavit, státnost je jen na papíře!!!!! Vládnou tady poskoci fašoEU a amiokupantů... a to platí i o tyhle vládě!!!!! Velmi přesné - jenom bych dodal, že i výše uvedení nevládnou, pouze poslouchají cabalu- 7 židovských rodin Rokefelů a Ročildů i když mnozí mají změněná příjmení z důvodů utajení. Působí ve všech zemích světa !!!

  OdpovědětVymazat
 18. Diskuze? To už je davová hysterie a šílenství! Takové pitomé bláboly! Proč mají určití lidé - pořád stejní - neustále denně potřebu se vyžvanit a vykecávat, ale kecají pořád to samé, a dokola dokola - až do zblbnutí. Strašné! Zajímal by mně věkový průměr diskutujících (novinky plus NR plus Parlamentní listy) - co je to za generaci? Makáči, kteří makají desítky denně? To sotva! Tak kdo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený 18:55 - je to úplně jedno, kdo v diskuzi píše. Zřejmě to mohou být důchodci kteří mají čas, nebo lidé, které zajímá politika, nemá cenu to zkoumat. Budou to hlavně lidé, kteří chtějí slyšet i jiný názor a něco se dozvědět.Takže jestli to je makáč, důchodce nebo intelektuál je jedno. Ale to nejpodstatnější je to, aby ten kdo sem píše psal k tématu, psal o něčem konkrétně a nenadával někomu za názor. Pokud jsou to bláboly, je to třeba , rychle přejít a nereagovat. Ale stejně je to jen zbožné přání, stejně to bude asi stejné. Zajímalo by mě proč vy sem píšete, když to vidíte jako pitomé bláboly ?

   Vymazat
  2. k 18:55 - K tomu co píšete se velice hodí citát od K.Marxe - "Jací jsou lidé, taková je diskuze"

   Vymazat
 19. Je to možné, že někdo může napsat, že je Kelt. To já zase můžu napsat, že jsem Marťan. Ted´ vážně, já se cítím jako Slovan a jsem rád, že jsem Slovan, neunesl bych pocit, že jsem Germán a že moji předkové se s takovou brutalitou chovali vůči jiným národům v Evropě. Na to musí být člověk opravdu Germán, aby nepocítil nejmenší pocit studu za to, co tady prováděli ve druhé světové válce.

  OdpovědětVymazat
 20. Není co slavit! A dnešním projevem tomu p.Klaus dál korunu člověk který se podílel na rozdělení Československa a následně na rozkradení republiky.Nepatří nám skoro nic.Měl by se stydět.

  OdpovědětVymazat
 21. To nebyla zadna doba temna. Ta zacala rozpadem CSSR a stale se zhorusje. Nepomaha ani to nejlepsi osvetleni.

  OdpovědětVymazat
 22. Dlouze jsem o tom přemýšlel a dospěl jsem k přesvědčení ,že jsem vlastně tchajvanec ,jako lívanec..

  OdpovědětVymazat

 23. Já bych tuhle maškarádu úplně zrušil. Na co máme slavit trapný 28.říjen? Jako že je nám povedlo rozbít funkční stát? To se teda máme čím chlubit.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.