Reklama

pátek 30. října 2020

Epidemie mediálního moru a demokracie v Bolívii

Václav Umlauf

30.10.2020   e-Republika

Odstranit Moralese z kandidátky nebyl problém. Nedal se sice koupit jako prodejná levice v Česku a neprodal chudé lidi. Svržený demokrat však způsobil v zemi "nepokoje", byl odsouzen fašistickými soudy a tím se mu zabránilo kandidovat. Jenže indiáni nestojí na jednom vůdci, ale na politicky vyzrálém demokratickém hnutí, které s korporacemi a zdejšími fašisty bojuje od samotného založení strany MAS.


Komu se zdá titul divný, nechť se podívá na jednání profesionálního kouzelníka na scéně a profesionálních korporátních presstitutů. Hlavní trik je v tom, že hypnotizujete pozornost diváků a ovčanů na ostentativně viditelný a mediálně zajímavý děj, což je celkem snadné. Přitom provádíte nesnadnou hlavní operaci zmizení předmětu či vytažení králíka z klobouku. V článku Korporátní management strachu jsem popsal mizení demokracie jako hlavní znak fašizující se společnosti. Málem morová epidemie omílaná v korporátním tisku je kouzelnický trik, za kterým se schovává postupné ničení demokracie skrze náhubkové zákony na nezávislý tisk. Její protipól v rámci fašistického Mobilmachung představuje heroická práce v montovnách pro Říši dobra. Otročina bude oslavena až ve druhé fázi, kdy se všichni vyplašení ovčané budou klepat strachy doma na posteli, i s děckama.

Druhá fáze mobilizace začne, až budou občané masově nakaženi covidem v korporátních montovnách v takovém počtu, že to nepůjde utajit, i přes připravované náhubkové zákony na nezávislý tisk. To už dávno běží v USA. Neoliberální ráj v této zemi je náš vzor, protože tamější kapitalistické "zítra" tam znamená fučíkovské "včera". Mezitím už bude zničena střední třída živnostníků a malých podnikatelů, kteří jistě s velkou radostí půjdou do korporátních montoven, kde stále chybí lidi. Pak už nebude možné pominout fakt, že se jedna část populace plaší až do nepříčetnosti a druhá část populace se naopak zcela pominula mlčením (první fáze, běží nyní). Heroizace nakažených a přesto obětavých dělníků Říše bude probíhat až ve druhé fázi totálního Mobilmachung. Apoteóza korporátního Dělníka může nastat až po nezbytném odeznění první fáze korporátního fašismu, během které je třeba tak či onak vyřídit nezávislou opozici. Je dobré vědět, co nás eventuálně čeká.


České zdravotnické lithium


Z nemocného bližního se stal státní pacient. To by ještě šlo, protože podle latinského slova "je trpící" a musíme jej léčit v rámci státem a ústavou garantovaného systému lékařské péče. Jenže v neoliberálně zprivatizovaném zdravotnictví, které vydělává na jedno procento, se z pacienta stal "klient", na kterém se provádějí "lékařské zákroky". Cílem této zajímavé obchodní operace není léčba, ale nahromadění bodů za zákroky, nejlépe za automatizovaná a drahá vyšetření. Ty pak miliardářům typu Chrenka proplácí zdravotní pojišťovny. A úplně nejlépe je, když si miliardáři zprivatizují i ty pojišťovny, aby byl klid na všech frontách.

Druhý pokus o rozkradení veřejnoprávního zdravotnictví zatím skončil ve Sněmovně patem, ale psali jsme o něm včas (Plíživá privatizace českého zdravotnictví). Prestituti hypnotizovali veřejnost čísly nakažených covidem jako králíka před kobrou. OK, každý dělá, za co je placen. Ale občanská veřejnost by se měla ptát, co dělají miliardáři typu Chrenka, kteří zprivatizovali nemocnice na celé severní Moravě a tím pádem nesou velký podíl odpovědnosti za léčbu nemocných koronavirem. Chrenek navíc při fúzi zdravotních pojišťoven vytuneloval nejlépe hospodařící pojišťovnu v Česku (Revírní pokladna) a spojil ji s pojišťovnou ČPZP, která měla na kontě jen polovinu aktiv na pojištěnce. Pochybnou fúzí povolenou vládou vznikla v roce 2015 druhá největší a dnes již zcela privátní pojišťovna po VZP, která má 1,6 miliónu oněch výše uvedených klientů. Impuls ke sloučení šel z OKD, které tehdy ještě vlastnil bývalý dámský krejčí bez maturity. Tento miliardářský lidumil si vzal hornické byty a prodal je i s výše uvedenými pojištěnci jinému miliardáři. Pak tento neoliberální loupežník odjel jako americký občan na Floridu a nechal za sebou zkrachované OKD a věřiteli rozebrané byty. Taktika neoliberálně spálené země je Klausův privatizační vynález, který má zcela kouzelnický charakter. Během epidemie chřipky je dobré vidět nehypnotizovanýma očima všechny souvislosti.

A nyní k Bolívii, protože pro ...Antibabišovský Velký pátek popsaný v minulém článku je třeba najít vhodný scénář barevné revoluce podobné legálně provedenému komunistickému únoru 1948. Chvilkaři sice v první fázi zabrali, ale hlavní sorošovec s kouzelnou píštalkou je správný neoliberál. Včas prodal demonstrující ovčany a po úspěšné privatizaci demonstrací si založil vlastní korporátně placenou volební stáj záložních kandidátních koníků. Ti jsou správně ustájeni a pravidelně krmeni z neoliberálně nakradeného. Před volbami na korporátní zapísknutí jistě vyrvou vrata z pantů, jak se budou snažit přijít ke korytu.Anatomie barevné revoluce v Bolívii


Indiáni v Bolívii se nikdy neprodali, na rozdíl od brazilské zkorumpované levice. Pravicový fašismus pod Bolsonarem zvítězil v Brazílii skrze parlamentní zradu prodejné levice. Neoliberální vláda úspěšně ničí amazonský prales a lidi kolem. V Bolívii se podobně připravený puč nepodařil a je dobré vědět proč. K dávné historii indiánské demokracie v Bolívii se podívejte na článek z roku 2012 pod názvem Cochabamba a válka o vodu. Převrat pod taktovkou USA začal klasicky jako ve Venezuele, tedy spojením prodejné a nespokojené skupiny jednoho procenta extrémní pravice, která měla na své straně prodejné pučisty v parlamentu.

Bolívijská barevná revoluce začala v listopadu 2019. Místopředsedkyně bolivijského Senátu Jeanine Áňezová se svévolně prohlásila dočasnou prezidentkou země, i když k tomu neměla potřebný mandát parlamentních hlasů. Druhý krok puče je klasický, tedy vyhnání úřadujícího prezidenta Evo Moralese ze země. K jeho dějinné roli v prosazení a vítězství indiánské demokracie viz náš článek z roku 2013 nazvaný Fenomén zvaný Evo Morales. Prezidentovi šlo o život. Na zadním dvorku USA se levicová opozice a odboráři nejprve postřílí, a pak se po letech zjišťuje, proč a na čí pokyn se tak stalo (Coca-Cola obviněna ze zabíjení odborářů v Kolumbii). Fašisty svržený prezident Morales uprchl do Mexika a zde vydal toto prohlášení:

Odehrál se nejmazanější a nejohavnější státní převrat v historii: Senátorka, obklopená skupinou kompliců a vedená armádou i policií zasahující proti lidem, provedla puč a prohlásila se dočasnou prezidentkou Bolívie, aniž by k tomu měla legislativní pravomoc.

První kolo puče proběhlo podle plánu a zmanipulovaný západní tisk působící i v Čechách zahalil celou záležitost korporátní mlhou. Síly impéria zvítězily a prosadily v zemi "demokracii" proamerického typu. Ve druhém kroku se měly zcela pochopitelně zprivatizovat největší dosud známé zásoby lithia na světě, což si vzal osobně na starost korporátní vůdce americké společnosti Tesla. Nechme mluvit tweet Elona Muska, zdroj zde (‘We will coup whoever we want’: Elon Musk and the overthrow of democracy in Bolivia). Výměna názorů na Twitteru vypadala takto.

Tesla’s Elon Musk wrote on Twitter that a second U.S. “government stimulus package is not in the best interests of the people.” Someone responded to Musk soon after, “You know what wasn’t in the best interest of people? The U.S. government organizing a coup against Evo Morales in Bolivia so you could obtain the lithium there.” Musk then wrote: “We will coup whoever we want! Deal with it.”

(Elon Musk, majitelspolečnosti Tesly napsal na Twitteru, že druhý US „vládní stimulační balíček není v nejlepším zájmu lidí“. Někdo Muskovi brzy odpověděl: „Víš, co nebylo v nejlepším zájmu lidí? To, že vláda USA organizuje puč proti Evo Moralesovi v Bolívii, abyste tam mohli získat lithium. “ Musk poté napsal: „Pučem se zbavíme koho chceme! S tím se smiř." )


Korporace vyrábějí v celém světě prakticky zadarmo, neplatí skoro žádné daně. Surovinové zdroje získávají úplně zadarmo, tedy skrze financování státních převratů, jako to mu bylo a je v Bolívii a Venezuele. Tuto špinavou práci dělá za korporace stát USA, popřípadě korporacemi řízená EU. Viz svědectví hlavního korporátního vůdce koncernu Tesla: "Uděláme převraty, kde budeme chtít! To si piš." Jenže Bolívii čekaly před neoliberálním vykradením klasické parlamentní volby a politicky organizovaní a neprodejní indiáni tvoří v zemi hlavní voličskou základnu. Odstranit svrženého prezidenta Moralese z kandidátky nebyl problém. Nedal se sice koupit jako prodejná levice v Česku a neprodal chudé lidi. Svržený demokrat však způsobil v zemi "nepokoje", byl odsouzen fašistickými soudy a soudci, a tím se mu zabránilo kandidovat. Jenže indiáni nestojí na jednom vůdci, ale na politicky vyzrálém demokratickém hnutí, které s korporacemi a zdejšími fašisty bojuje od samotného založení strany MAS.


Barevná revoluce, barevně


Dejme slovo neoficiální vůdkyni hnutí MAS a podívejte se na tuto barevně zřízenou dámu na obrázku v popisce článku. Její svědectví o průběhu převratu ve městě Cochabamba stojí za zmínku, viz rozhovor pro nezávislý občanský web v USA. Web GrayZone poslal monitorovat volby v Bolívii vynikající nezávislou novinářku jménem Anya Parampil, která je zatím naživu a dělá svou práci. Takto vypadal puč 6. listopadu 2019, alias barevná revoluce v Bolívii, podle svědectví indiánské aktivistky.

Patricia Arce: Den 6. listopadu pro mě znamenal velmi kritickou etapu mého života. Bylo to něco velmi těžkého, co se mi stalo. Nikdy jsem si nepředstavovala, že by se něco takového mohlo přihodit. Našli mne v kanceláři starosty. Zjistili jsme, že se blíží dav s odporným názvem „Cochala Youth Resistance“. A dělníci na radnici začali křičet, že to povstalci zapalují, dostali jsme všechny lidi z kanceláří pryč. A když jsem odcházela, popadl mě ten dav. A zbili mě; udeřili mě. Polili mne naftou, benzínem a červenou barvou. A ostříhali mi vlasy. Přiměli mě kráčet sedm kilometrů, bosou a celou dobu mě bili. Toto dělali se sobě rovnými občany, to je k nepochopení. Ten den pro mě znamenal hodně, protože nikdy v životě bych nepomyslela, že se něco takového stane. Mladí lidé, kteří by mohli být mými dětmi, mými synovci! A neměli k tomu žádný důvod. Vzali mě pryč, na místo zvané Huayculi, je to řeka. A tam mě nutili, abych se "kála", nutili mne zradit proces demokratické změny a pod násilím jsem měla svědčit proti prezidentovi Evo Moralesovi. A to nemohu, opravdu ne. Nemohu jít proti svým zásadám a proti svým ideálům. To byl puč 6. listopadu z mého hlediska, jak poznamenal můj život a život mých dětí.

Mladí bolívijští chvilkaři placení bolívijskými fašisty a řízení ze zahraničí byli opravdu humanisté. Proto Patricii Arce po cestě nezapálili, i když ji preventivně polili benzínem a naftou. Indiánská aktivistka neuhořela zaživa, nezapřela a nyní je řádně zvolenou senátorkou strany MAS. Tato dáma s velkou pravděpodobností nedá zadarmo lithium Elonu Muskovi, aby jeho korporátní baterie zvěstovaly vítězství ekologického Dobra.

Už před volbami bylo jasné, že Áňezová nemá šanci a byla stažena z pučistické kandidátky. Pak proběhlo kolo zastrašování a likvidace opozice skrze justici, policii a paramilitární jednotky typu výše uvedené "demokratické mládeže". Prezidentské a senátní volby drtivě vyhrála indiánská demokracie, protože hlavní kandidát strany MAS zvítězil hned v prvním kole. Moralesův zástupný kandidát, bývalý ministr Luis Arce, dostal hned v prvním kole voleb 54,4 procenta hlasů. Druhý v pořadí bývalý prezident Carlos Mesa (alias kandidát pučistů) dostal necelých 30 procent. Indiánská strana MAS dosáhla většiny v Senátu s 21 křesly, z nichž 10 je obsazeno ženami. Většinu křesel v dvojkomorovém parlamentu mají indiánské ženy, protože obsadily parlament v poměru 57,14 procent. Jako muž jim gratuluji k jejich odvaze a politické chytrosti, viz svědectví jejich patronky nahoře. Tato aktivistka nezapřela dědictví jezuitského kolegy Luise Espinala, který byl za podobnou činnost v Bolívii mučen a zavražděn v roce 1980 (Papež František a jeho neoliberální mediální klon).

Pučisté i USA uznaly volby za legitimní, takže bude nějakou dobu trvat, než se připraví další pokus o převzetí moci. S velkou pravděpodobností to nebude násilný puč, protože USA se pokusí zemi pacifikovat přes ekonomickou blokádu skrze dluhy. To se zatím daří v korporátně dobytém Ekvádoru, kde jménem pacifikovaných indiánů vládne prodejný levicový prezident Lenín Moreno. Ten neprodal jen vlastní lidi, ale i disidenta a nezávislého publicistu Juliana Assangeho, kterému bývalý prezident poskytl azyl na akvádorském velvyslanectví v Londýně. Bývalý prezident Rafael Correa dal zemi během dvou volebních období do pořádku a ustál fašistický převrat v roce 2010. Vzbouřencům podporovaným bývalým prezidentem (Lucia Gutiérrez) se nepodařilo zabít úřadujícího prezidenta. Indiánské hnutí Alianze PAIS je v Ekvádoru stejně silné jako v Bolívii. Ale asi má méně politicky a občansky schopných žen. V prvním kole boje o moc si zdejší indiáni nechali naordinovat do čela prodejného levicového prezidenta.


Poučení z krizového vývoje


Korporátní impérium jednoho promile nemá přátele a bere si jednotlivé státy jako rukojmí skrze prodejné politiky, nastrčená lidová hnutí a neziskovky, skrze koupené partaje. Pokud to "demokraticky" klape a manipulovaní ovčané, prodejní politikové a další poskoci dělají, co mají, tak není třeba dělat zmatky. Horší situace nastane, když demokracie kráčí směrem 99 procent. Na příkladu Bolívie je vidět model úspěšné občanské demokracie, která se nenechala převálcovat miliardářskou klikou a fašistickou pseudodemokracií. K odražení barevné revoluce prováděné pod taktovkou jednoho procenta je potřebné zejména toto:
 • neprodávat chudé lidi, když jsem jeden z nich;
 • neprodávat ideologickou linii levicové strany, která mne vynesla k moci a jejímž jménem sloužím chudým lidem;
 • z pozice politicky získané síly a mandátu jednat s korporacemi jako suverénní stát a zabránit jim ve vykradení země;
 • k této vyjednávající pozici je třeba v dané imperiální hegemonii najít spojence z jiné oblasti (Čína, Rusko);
 • zvládnout opakované puče nespokojené vyšší střední třídy a fašistické elity, které v rámci elitního jednoho procenta přímo žijí z plundrování země a jejího přírodního bohatství.

Elity jihoamerických zemí jsou přímo napojeny na USA, které je zdejším imperiálním hegemonem. Jedno procento má v západních bankách a daňových rájích nakradené peníze a žije mimo vlastní zemi, popřípadě v luxusu placeném dolary a dovezeném ze Západu. Tito neoliberální kolonizátoři pohrdají indiány a mají je za podlidi. Pokud srovnáme morovou situaci v Česku a situaci vítězných bolívijských indiánek, tak jsme sto let za opicemi.69 komentářů :

 1. Západní kapitalizmus v čele s USA je zrůdný systém , má na svědomí sta miliony lidí a nezměrné lidské utrpení !

  OdpovědětVymazat
 2. Všechny ty manifestace u nás proti prezidentovy a premiérovi jsou nácvikové akce. Manifestují za nepodstatné věci a tím si parazité cvičí degeneráty pro případné potřeby. Už roky je potřeba manifestovat proti migraci ale na to nejsou kapacity. Je to zřejmé i při tom rozeštvávání občanů kolem současného corona viru různými novináři a VIP experty. Přečtěte si rozhovor na PL s přednostou epidemiologického oddělení VFN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,00
   Profesor Beran pokud vím měl k plkovnívi výhrady a má je i k Blbišovi dodnes!

   Vymazat
  2. 11:01 To nepopírá to co uvádím, blbne i Babiš a Prymula. Oto je to horší. Snad nejsou domluveni všichni včetně Kalouska.

   Vymazat
 3. Oříšek jsou samozřejmě body "neprodávat se" a "zvládnout opakované puče". Které asi přímo souvisí (zaprodaný vůdce ten puč sám zrealizuje).

  Jak vůbec třebas došlo v Ecuadoru k té hoch symbolické zradě, že to prodal ausgerechnet člověk jménem Lenín (no dobře, i Carlos byl Iljič a jeho bratři Vladimir a Lenin), ale hlavně Correův viceprezident a spolupracovník po dlouhá léta ? "Úloha osobnosti v dějinách"? Jaká ? Correa je ekonom, původem z nižší střední třídy, vystudovaný na katolických školách. (Ano - další latinskoamerický levicový katolík s rovnou páteří.) Lenín Moreno dlouholetý úředník přes cestovní ruch, autor knih o úloze humoru v životě. Noo... Dobře, to jsou plky náhodné, ale dokud k té funkci nepřišel, čím se tak hrozně moc lišil Moreno od Correy ??

  Vnitřní slabost hnutí ? Ale pokud, pak v čem konkrétně spočívala ? Correa přece úspěšně zvládnul minimálně jeden pokus o puč a zřejmě i díky tomu, že se za něj postavily i masy lidí i armáda. Indiánky, no dobře. Ti lidi tam jsou opravdu houževnatí a nic jiného tam ani být nemůžou. Bolívie (též "Horní Peru") je vůbec nejindiánštější země Ameriky snad krom Guatemaly. Ale v Peru má mít taky snad až 80 % populace indiánské kořeny.

  Obávám se, že to všechno bude hlavně souviset s tezí (ano, leninskou, ale reprodukující se i ve "volebních demokraciích"), že starý aparát státní moci se nedá jen tak převzít, jinak novou moc zlikviduje zevnitř. Nejdál došla Venezuela se svými místními výbory na obranu revoluce, ale i třeba i místní lékařskou péčí atd., a taky přes všechen srab a neštovice, které tam opravdu jsou, je asi nejrobustnější a zatím se drží.

  OdpovědětVymazat
 4. No konečně pan Umlauf! Jako vždycky -klasika - úplné a přesné. A otřesné. Proč občany "stát" nechránil od samého začátku před svinstvem, podvody a šmejdy? Přece museli "politici" vědět, čemu to bude sloužit a jak to dopadne, což znamená pro občany katastrofálně. Co teď zachraňujeme a zachráníme? Potřebovali vyrobit svoje zparchantělé milionáře na straně jedné, a zbídačelé občany na straně druhé, aby "tvář" ČR byla přesná kopie americké sajrajt scény? Nikdy nepochopím, proč politici, poslanci, ministři, vláda a tak dále, si přezdívají "zástupci lidu" - jakého lidu? I samotný nadpis "mediální mor" a "zdravotnické lithium" sedí do nejmenšího detailu. Super článek. Konstatování faktu - a dál bude co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednosměrnou letenku do Bolívie a val. Takovíto zcela nesoudní idioti, které pálí dobré bydlo a ničeho si neváží, mi vážně pijí krev. Ty si nezasloužíš tady mezi námi, v naší krásné, svobodné a bohaté zemi žít. Táhni! v Bolívii ti bude líp a tady se lidem od tebe uleví. A Umlaufa s Dvořákem vem s sebou.

   Vymazat
  2. Anonyme z 10:49:
   Nikoho neposilej do Bolivie ani nikam za jiny nazor! Ten pan ma pravdu, nase zeme nam nepatri, vlada je vazalem USA, EU a NATO, pro ktere pracuje. Nic nam v zemi nepatri, vsechno prodali za babku, zisky se u nas nedani a mizi v zahranici.
   To je ta emericka sfera vlivu!

   Vymazat
  3. 10:49
   To ty nechápeš, že to tvoje dobré bydlo se začíná sice třeba zdánlivě pomalu, ale čím dál jistěji třást a hroutit. Proces zažíváš v přímém přenosu! Přeji ti užívat si dobrého bydla i potom, hlupáku.

   Vymazat
  4. 10:49-Vás to ještě baví zde trollit? Pokud vím, jste rentiér, který si rentu vysloužil prací v USA a investicí u nás do "úžeru" a na obranu investice vlastníte dva colty.
   Nedivím se tedy, že pro Vás je naše krásná, svobodná? země bohatá.

   Vymazat
  5. 11:24 a vám jako někdy něco v naší zemi patřilo? Co konkrétně a jak jste k tomu přišel?

   Vymazat
  6. 10:49 Dobré bydlo nás pálilo v 89. Poskakovali jsme s klíčemi v ruce a mysleli si, že vycinkáme ráj na zami v náručí západu. Za omyl těžce platíme a platit budeme. Kapitalisti, za pomoci našich
   krátkozrakých politiků ukradli vše, co bylo cenné. Nemáme vliv cokoliv v zemi změnit, aniž by nám do toho nemluvili. Jsme jejich kolonie. O jaké svobodě mluvíte?
   Zůstala nám krásná zem a i na tu si brousí drápy. Tu musíme ubránit, nebo padneme.

   Vymazat
  7. Dřív mně patřila moje část docela velkého státního příjmu, za kterou mi stát stavěl byty, přehrady, silnice i dálnice, modernizoval průmysl i zemědělství, platil mi silnou armádu na moji obranu a policii, která mně chránila před zloději a násilníky. Platil školy pro moje děti i shromažďoval od pracujících lidí peníze na důchody pro staré a již nepracující. Chápeš, provokující trollí sajrajte?!

   Vymazat
  8. Pane Povolný, 10:49 je troj násobný, tak zvaný kovaný parazit. Vzdělání dostal zadarmo, využít ho odešel k celosvětovému parazitu a důchod užívá přes parazitický kurz tady. To bylo i to co se mě nelíbilo na Honolulovi. Takže to máte marný.

   Vymazat
  9. Pradědo, dotyčného znám z NR již několik let. Též na sebe prozradil že je z Moravy ale Moravan rozhodně není.
   Co ho ctí je, že ovládá český jazyk, možná ne místní moravský. V USA byl cca šest let po 89. a začínal od píky po vedoucí funkci. Inu "světoběžníci" s nadnárodní pomocí.

   Vymazat
  10. 10:49 vytrvale opakovanou větou o " ... naší krásné, svobodné a bohaté zemi ..." nepřítomnost argumentů ani nenávistný podtext nezakryjete. Mentálně připomínáte nezletilce.

   Vymazat
 5. Zrůdná role USA ve světě se potvrzuje na každém kroku. Souzní to s dokumentem, který od začátku vzniku USA uvádí zločiny, kterých se dopouští už více jak 200 let. Je to dokument o tom jak USA více jak 200 let terorizuje a masakruje svět. A samozřejmě vše je o penězích a majetku. Opakuji se ale musím opět opakovat citát z Bible svaté: "Všechno zlo pochází z lásky k penězům a majetku."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom "dokumentu" je mimo jiné považován za "zločin" a "terorismus" účast USA v 2. sv. válce. nevěřil jsem vlastním očím když jsem to v tom "dokumentu" viděl :-D

   Vymazat
  2. 11.14 Co jiného je kobercové bombardování měst a svržení jaderných pum na města ? Je to válečný zločin !

   Vymazat
  3. A všichni, co jdou jen po penězích (a moci) jsou psychicky nemocní. Takže kde by měli správně být? V čele bank, vlád, institucí ... nebo někde jinde?

   Vymazat
  4. 11:14-když pochopíte toky peněz z USA na podporu Hitlera a na poslední chvíli otevřenou 2. frontu, pochopíte proč je to tam zařazeno.

   Vymazat
  5. 11,43
   Jména jako Preston Bush,Henry Ford a Joseph.P.Kennedy jsou typicky severská jména,že?!.-D

   Vymazat
 6. Toto rozšiřujte https://uloz.to/file/9cXXxCxvTu7k/varovani-pro-lidstvo-vakcina-na-covid-19-mp4

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:59 Nic se nenašlo.

   Vymazat
  2. Je to asi 90 minut?

   Varování pro lidstvo /vakcína na Covid-19/
   https://youtu.be/9EYrKaLlRy4

   Vymazat
 7. Tak ty body naše rádoby levice všechny porušila a po právu vypadnou na smetiště dějin.

  OdpovědětVymazat
 8. Emericti vyvozci demogracie a la USA nevyvazeji demokracii, ale sve poslusne prisluhovace, ktere dosazuji namisto tech, kteri pracuji ve propech sve zeme.
  USA jsou dabelska zeme v moci superbohacu.

  OdpovědětVymazat
 9. Byl jsem v Bolívii v roce 2006.Země chudá ,ale lidé věřili v sebe a budoucnost.
  B.H.

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní30. října 2020 10:49
  Jednosměrnou letenku do Bolívie a val. Takovíto zcela nesoudní idioti, které pálí dobré bydlo a ničeho si neváží, mi vážně pijí krev. Ty si nezasloužíš tady mezi námi, v naší krásné, svobodné a bohaté zemi žít. Táhni! v Bolívii ti bude líp a tady se lidem od tebe uleví. A Umlaufa s Dvořákem vem s sebou.
  ============================================================
  Pepku, ty se krotíš, bývaly časy kdy jsi byl velmi ostrý a nadávky tady jen lítaly.

  A propos, co myslíš tou "svobodnou zemí"? To jako myslíš zavírání lidí za namalování tykadel na plakát? Nebo más na mysli zavírání za "předsudečnou nenávist", nebo cenzuru, lži a manipulace v médiích?

  A tou bohatou zemí máš na mysli tu vykradenou zemi se zkorumpovanou justicí a neschopnou policií, ve které se zloději beztrestně vysmívají lidem? Zemi, kde nám nic nepatří? To je ta bohatá země, Pepku? V čem tedy tkví to bohatství? Jinak, země už z principu nemůže být svobodná, pokud je po krk zadlužená, kapiš? Teď se seber ty a val, třeba do pr.ele, už tu prudíš dost dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj.
   Bohatou zemí myslím, přesně tu zemi, jejíž obyvatelé mají to štěstí, že patří mezi 80% nejbohatších obyvatel planety. Tento fakt si vůbec nedovoluj zpochybňovat, nebo tě umlátím po dvé duté hlavě statistikami. Myslím tu zemi, kde zjevně hloupí lidé jako ty mají, jak vidno, počítač s internetem.

   Smetana nebyl "zavřen" za "namalování tykadel na plakát", jak se tu pokoušíš lhát a možná že i těm svým lžím i věříš. Byl odsouzen k náhradě škody 17.000Kč, kterou způsobil svému zaměstnavateli počmáráním autobusů a k pár hodinám obecně prospěšným prací. Protože tyto obecně prospěšné práce odmítl vykonat měl nastoupit k pár dnům vězení. Ani k tomuto trestu nenastoupil. Nakonec dostal jen 3 měsíční podmínku.
   Je legrační že k "důkazu" hrozné nesvobody musíš lhát jak když tiskne. Ale to už k tobě prostě patří.

   Vymazat
  2. Je zjevné, ty jedna hroší kůže 17:11, že nejsi schopen zavnímat dva důležité aspekty téhle kauzy:

   1/ Smetana byl potrestán za čmárání, zatímco bohorovní „100hoven“ za sundání a zničení národních symbolů (prezidentské standardy) nevyfasovali ani veřejný mediální odsudek, natož trest!

   2/ Smetanu soudila ho manželka politika (toho samého gaunera Langra), kterému namaloval tykadla.

   Tobě se z toho nezvedá žaludek, ty jedna Statistická Mlátičko?

   P.S.: nemůžeme žít v bohaté zemi, která svými zákony poslala statisíce svých občanů do chapadel exekutorské mafie, která je zadlužená a stále se zadlužuje, z které utíkají mladí lidé do ciziny za prací, která v postavení novodobé kolonie slouží jako krmelec Evropy, kde se rodí méně dětí než starých umírá… atd. … atd. …

   Statistiku, jsi velmi omezený, jak duševně tak i emotivně. Nebezpečný pro své okolí.

   Vymazat
  3. 17:41
   Tak ještě poslední, i když zřejmě zbytečný pokus pro extrémně retardované:
   Smetana nebyl potrestán (no vida, už tu aspoň neblábolíte, že ho zavřeli) "za čmárání", ale za to, že odmítl vykonat pár hodin obecně prospěšných prací, které mu byly soudem za poškození cizího majetku uloženy.
   Mladí lidé nikam "neutíkají", tak jak tu opět lžete. Utíkali před rokem 89 přesně před takovými jako jste vy a kvůli takovým jako jste vy. Bez možmosti návratu. Dnes normálně svobodně cestují, svobodně se vrací. Žádný pohraničník na ně na hranicích nestřílí, žádný komoušský hajzl se nemstí na jejich rodině.
   Desetitisíce čechů tak pendlují do Německa a Rakouska každý den. Úplně z vás cítím, že kdybyste měl nedej Bože opět tu moc, tak opět všechny Čechy zadrátujete do koncentráku. Bodejž by takoví jako vy už konečně vychcípali.

   Vymazat
  4. Ad 19:54 naposledy, nechápavý troubo:

   jako všichni demagogové, politruci a propagandisté začínáš odprostředka. Na začátku byl přece projev nespokojenosti s jistým politikem vyjádřený tykadly na nesmyslně provokujících billboardech. Langr si zaslouží nejen tykadla, ale i tepláky, a nadlouho.

   Následoval soud, který soudila manželka "otykadlovaného politika". V civilizovaném soudnictví něco naprosto nemyslitelného. Podle tebe, idiote, věc normální.

   A v dalším si opět pleteš pojem a průjem:
   mladí lidé emigrují protože doma nenacházejí dobrře placenou práci ve svém oboru. Tečka. Nepleť sem totáč, jde o neúspěch země, "bohaté, svobodné a prosperující" či jak to často blábolíš.

   Vylidňování naší země a náhrada původního obyvatelstva cizinci pokračuje. Tobě se ta asi líbí, demografům, sociologům, ale i většině občanů se to nelíbí.

   Tvoje žvásty o drátech, pohraničnících a koncentráku jsou směšné. Nemáš protiargumanty, tak je skučíš na měsíc.

   Vymazat
 11. Nemáme pandemii koronaviru. Existuje duševní pandemie a zločin proti lidskosti

  24. října 2020
  Organizace složená z více než 500 německých lékařů a vědců nazvaná Mimoparlamentní vyšetřovací výbor pro koronavirus vytvořila Světovou alianci lékařů. Nedávno uspořádali tiskovou konferenci, aby se podělili o svůj názor. Níže je video, ve kterém jedna z účastnic, Dr. Elke De Klerk, zakladatelka organizace Doctors of Truth z Nizozemska, sdílí poznatky své a jejích kolegů. 10. října 2020.
  „ Chci říct, že nemáme lékařskou pandemii ani epidemii, “
  - vysvětluje nizozemský praktický lékař Dr. Elke De Klerk.
  „ Rovněž prohlašujeme, že COVID-19 by již neměl být na seznamu A, protože nyní víme, že se jedná o běžný virus chřipky a běžný virus chřipky není na seznamu A. “

  „ Chci prohlásit, že neexistuje pandemie. Nechápu, proč naše děti nosí masky ve školách. Jedná se o absolutní ústavní právo a nemůže být nikým omezeno nebo zrušeno pod jakoukoli lékařskou záminkou. Není důvod k panice. V praxi je panika vytvářena falešně pozitivními výsledky testů PCR. 89–94% těchto testů je falešně pozitivních. Nediagnostikují „k19“. Musíme se zaměřit na kliniky. Lékaři by měli přestat tyto testy brát v úvahu. nyní tisk konečně začal tisknout informace, že metoda PCR je neadekvátní diagnostická metoda ["k19"]. A jsem velmi šťastný. Takže existuje naděje . "

  " Nikdy se nestarali o dopad samotné politiky," řekl, "a samotná politika úplně selhala a upřímně řečeno, někteří lidé to nazývají zločinem proti lidskosti." Tito lidé musí nést odpovědnost za to, co udělali . “

  Rozhovor Hendrika Stricka pro kanál ZDF 01.10.2020:
  nyní normální míra úmrtnosti v Německu.
  Talkus Markus Lanz:
  „ Přední německý virolog Strick zrušil koronová omezení -„ jsou naprosto k ničemu “

  Letní vedra v Německu zabila více než covid. Možná je slunce v izolaci?

  Rene Gottschalk, vedoucí frankfurtského zdravotního oddělení. Po vyhodnocení mnoha údajů FES uvádí Gotchalk ve své rozvaze také:
  „ Neexistuje nadměrná úmrtnost ani v běžné populaci, ani ve skupině vysoce rizikových pacientů (obyvatelé pečovatelských domů). Statistiky úmrtí (denní úmrtí) nevykazují v první polovině roku 2020 žádné abnormality - na rozdíl od výrazně vyšší úmrtnosti v období chřipky v letech 2017 a 2018. let a během vlny veder v červenci 2018 “. Berliner Zeitung 01/10/2020.
  Vedoucí patologické skupiny na klinice Charite v Berlíně v rozhovoru pro televizní kanál uvedl, že na pitvu k nim přišlo mnohem více úmrtí na paniku než „z k19“. Jsou to lidé, kteří zemřeli sami doma, ve strachu, že půjdou ven, ve strachu z kontaktu s jinými lidmi.

  Dodám, že k odpovědnosti by měli být pohnáni i ti, kdo tento teror, zastrašování a lži rozdmýchali: Prestituti, novinářské kurvy, lživá placená "ústa" všech druhů.
  http://коронавирус.ru-an.info/новости/у-нас-нет-коронавирусной-пандемии-есть-психическая-пандемия-и-преступление-против-человечества/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,27
   Přeně,trefa do černého!

   Vymazat
  2. No, již ten název "Doctors of truth" je důkazem, že to jsou prolhané děvky. Slučují nepochybně mnoho profesorů pravdy. Takové šmejdy najdeme i u nás a to v hojných počtech.

   Vymazat
  3. 13:18
   Jistě, je to podezřelé. Vy věříte jenom zaručeným specialistům z organizace Doctor lies and crap.

   Vymazat
  4. 13:18. Ano mistře. Tu organizaci "Doctor lies and crap" budete muset nejprve založit vy. Teprve potom ji budu důvěřovat. Bylo by ale asi vhodné trochu upravit název. Naučte se nejprve pořádně anglicky, není to tak těžké.

   Vymazat
  5. 11:27 napsal jste to správně: "patologická skupina" a její argumenty.
   Rozsah pracovní neschopnosti, zaplněné nemocnice a to, že na rozdíl od chřipky se nemocnost s Covid 19 šíří celoročně, že neexistuje účinná vakcína, to vás a ony "patologické" skupiny nezajímá. Je to jen obyčejná chřipka?
   To, že v obdobích té obyčejné chřipky jisté kultury i bez nařízení nosí roušky, to vám taky uniká. Projevujete se jak puberťáci.

   Vymazat
 12. Švédsko: Syřan, který na veřejné toaletě znásilnil 12letou dívku, nebude uvězněn ani deportován

  http://svobodnenoviny.eu/svedsko-syran-ktery-na-verejne-toalete-znasilnil-12letou-divku-nebude-uveznen-ani-deportovan/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,15
   K zblití a tohle podporuje i Al-Hamjda,z..d protičeský jeden!

   Vymazat
  2. 12/15 Tady nás plutokrati znásilňují den co den a nikdo o tom moc nepíše. Náš prostý lid si již od nepaměti zvykl na odřenou prdel.

   Vymazat
 13. A to co napsal v Mexickém exilu Morales o stavu Bolívie po USA puči platí také pro Česko. Zločinní kapitalisté táhnou Světem a bortí státy, vyvražďují národy, ničí kulturu, vzdělanost a nastolují diktaturu zločinců! Už se vedrali i do Česka a usilují o svržení vlády. Musíme si to nechat líbit, jsme zde pány ještě my, nebo už se na Hrad a na ministerstva derou zločinci?

  OdpovědětVymazat
 14. Vážení, naši (zr)(vl)ádci pozměnili strategii. Nové koště zdravásků se nechalo slyšet, že je třeba cíleně se věnovat ohroženým skupinám, zejména uzavřít domovy důchodců a LDNky a nakažené seniory (i ty z domácností) zavírat na speciálních odděleních (FEMINA lágry). No tomu říkám zabít několik much jednou ranou:

  1) izolovat paměť národa od zbytku národa
  2) výrazně omladit (liberalizovat) voličský elektorát
  3) zreformovat sociální práva na právo sípat (dýchat zakázáno)
  4) zavést věkový apartheid nad 60 let (i vy jednou zestárnete, mladí debilové)
  5) ochotné (spolu)pracovat nahnat do montoven, vývařoven, nocleháren, neochotné do lágrů, mražáků a uren

  Přeji dlouhý a úslužný život v satanistánu!!

  OdpovědětVymazat
 15. Dobre už bolo. Neboli ľudia spokojní s tým čo bolo len kvôli nedostatku slobody, nemožnosti cestovať a chodiť do kostola, kvôli dlhým frontám na mandarínky a vzácnym banánom...tak dnes je slobody viac, než to mnohí dokážu so zdravým rozumom zniesť. Slobodné médiá hrajú "hokej" s hltačmi slobody a demokracie do takej miery, že sa ľudia stali ich otrokmi, dostávajú gól za gólom. Potom sa nemožno čudovať, že sa mení vláda častejšie ako špinavé ponožky. Obrovské dávky drogy, zvanej sloboda, privádza ľudí do delíria, v ktorom nerozoznajú dobro od zla, pravdu od lži.
  Bolívijčania museli prežiť najprv delírium z liberálov, aby si napokon znovu zvolili " komunistu " Morálesa.
  Aj polovica Venezuely prepadla droge slobody zaplatenej dolárom, podobne Ukrajinci, Bielorusi, Čechoslováci.....
  Západ rád zaplatí ľuďom slobodu a demokraciu, lebo odmenou sú mu reštitúcie, sprivatizované podniky, vyrabované prírodné bohatstvo, dobrovoľné otroctvo....Super obchod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si se znovunabytou svobodou po roce 89 dokážu bez problému poradit, nemějte péči. Pokud vy ne, je to jen váš problém.
   Ale necpěte to laskavě většině, která o vaše vize nesvobody a chudoby zbla nestojí.

   Vymazat
  2. 18;33
   Exudavačům se po hadráku daří dobře,mají vzor v udavači a flanděře, která se prolomením Benešových dekretů PROTIPRÁVNĚ OBOHATILA!!!!!! 🤮🤮🤮🤮

   Vymazat
  3. 14:32 dík za zajímavý pohled na realitu. Ostatně, rád čtu a slyším Slovenštinu.

   Vymazat
 16. “Dobrý den, pravil u vchodu do domu. Jdu vám zkontrolovat komín, jestli je v pořádku. Moje jméno je Covid 19.”

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, majore Covide

   Celý svět slyšel tu zprávu
   Celý svět schoval hlavu
   Celý svět nehnul se od mobilu
   A schoval nos i bradu za roušku!

   Dobrý den majore Covide
   Tak už jsme se dočkali
   Celý svět potkal se s virem
   Lidé si už více ruku nepodali

   Vyřiďte prosím na měsíci
   Vyřiďte mezi hvězdami
   Co chceme všichni dneska říci
   Že přijdem brzo za vámi

   Já to tak zazpívat nedovedu
   Za rouškou chvěje se mi dneska hlas
   Máte prý majore devatenáctku
   A svět je mladý podle vás

   Vyřiďte prosím na měsíci
   Vyřiďte mezi hvězdami
   Co chceme všichni dneska říci
   Že přijdem brzo za vámi!

   Vymazat
 17. Vážení!
  Český statistický úřad vydává a aktualizuje tabulku úmrtnosti českých občanů (bez údajů o věku a příčině úmrtí). Tato tabulka je v textovém formátu, ale pokud si ji stáhnete z jejich stránek a načtete do OFICE (MS nebo Libre) dá se transformovat do formátu XLS a z toho vygenerovat zajímavé grafy. Bohužel nejsem schopen tyto grafy umístit na NR, protože o tom rozhoduje cenzor a ikdyž jsem je poslal na mail redaktorům NR, nesetkal jsem se se vstřícností. Odpovědí na prosbu o jejich zveřejnění byla obava, že by to mohlo být "bohy" vnímáno jako popírání covidu.
  Oficiální statistika a popírání covidu, kde to jsme?? Požadujte o adminovi, aby umožnil vkládat převzaté soubory z oficiálních státních institucí, protože pravda je pro život zásadně důležitá (asi jako dýchání a potrava). A nebo v těch dokumentech z vládních úřadů není pravda???

  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí uvést normálně "jen" odkaz. Už to tu bylo v minulých diskusích. Máte pravdu, poučné.
   Pšš! Potichoučku!
   Anti panikářské.

   Zde to je ještě jednou:
   https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

   Vymazat
  2. Co ráčíte, Ďuro Trulo, svou sentencí z 19:08 vyjádřit? Snad ne, že onemocnět chřipkou či Covid/em 19 a s ním pobýt v nemocnici, či jím být co senior doražen, je procházka rajskou zahradou, když to grafy končící někde v polovině roku 2020 příliš nezobrazují?

   Vymazat
 18. Proc nema 40% Aamericanu zdravaotni pojisteni (ocni a zubni je jine)? Protoze 30% prispevku seberou pojistovny a mozna tolik doktori, co si pisi ukony, ktere nikdy neprovedli. Kradou snad vsichni.
  SROVNEJTE SE SOCIALISMEM: byla administrativa 5%?Vvelice pochybuji, byla pravdepodobne nizsi. Doktori nemohli okradat! I proto musel socilismus koncit. A jak znam Cechy (mnoho americkych doktoru jsou Asiate), tady to bude jeste horsi nez v USA.
  BOLIVIE - to same, Venezuela, Bolivie,Kuba - tam je vice demokracie nez tady. Chile je take vyborne. Cesi maji tolik zkusenosti z ery socialismu a voli kapitalismus. Tezko najit ve svete narod, ktery za tak kratkou dobu tak zdegenroval. Jeste stesti, ze anglictina vytlaci cestinu, takze zadni Cesi nebudou a co budou, budou kdesi za oceanem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejspíše proto, že jim nikdy nevládli komunisté a drze jim zdravotní, penzijní pojištění ani sociální zabezpečení proti jejich vůli nevnutili... a nedali jim čtyři desetiletí rozmazlování, aby si na ně zvykli.
   Američtí "vzorové" mají přeci svobodu, charitu a komerční soukromé pojišťovny, které s penězi nezachází tak nezodpovědně, aby je vydali po troškách ve prospěch vlastních pojištěnců. To by přeci bylo v rozporu s myšlením i konáním Demokratické strany. To dá rozum, dámy a pánové.

   Vymazat
  2. Plácáte páté přes deváté, hážete vymyšlenými procenty, dáváte na roveň zcela zaostalé, rozvojové země jako Bolívie s vyspělým jihoamerickým "Švýcarskem" - Chile.
   Za vaše žvásty o větší demokracii na Kubě a ve Venezuele než u nás byste zasloužil mokrým hadrem přes vaše hloupá ústa.
   namísto hloupého žvatlání a drzého obviňování většiny Čechů, že jsou prý zdegenerovaní, hledejte kde jste udělal chybu, že ta většina je spokojená a vy jste loser.

   Vymazat
  3. 22:53

   Takže výsledek toho 40 letého "rozmazlování":
   Doba dožití v roce 1989:

   ČR..........71 let
   Rusko.......69 let
   USA.........75 let
   Německo.....75 let
   Rakousko....75 let

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_past_life_expectancy

   Tolik fakta namísto rudých žvástů.

   Vymazat
  4. No 23:47, jak víte, kdo z diskutujících je nebo není "loser", nebo kdo kdy a kde udělal jakou chybu?
   Je možné, že mým materiálním možnostem ani zdaleka nekonkurujete a přesto si dovolím tvrdit, že naše země byla za posledních třicet let vydrancována, je drancována dál a pokud "si žijeme jako nikdy předtím", netýká se to zdaleka všech a je to stále ještě výsledkem práce a aktivit před rokem 1989. Je to za ztraceného národní majetek mnohabilionové hodnoty, bilionového zadlužení státu, bilionového zadlužení hospodářských subjektů i bilionového zadlužení samotných obyvatel, za všechno to ztracené a prohospodařené know how předchozích generací.
   A jestli si to vychvalujete pod dojmem svého naplněného spotřebního koše, nejste jen krátkozraký, ale jste slepý. A ještě se s tím vytahujete. Pomoci vám není. Bohužel je to tak, že nebýt blbců, nebudou se mazaní mít tak mimořádně dobře. To si prosím, pokud tedy nejste naprostý tupec, to si prosím ve vlastním zájmu přeberte. Takhle riskujete.
   Srdečně vás zdraví vlastními aktivitami docela dobře zajištěný rentiér. I když hra pokračuje.

   Vymazat
  5. Souhlas 100%, dovolím si ještě "vypíchnout" - lépe to snad už ani nelze vyjádřit:
   A jestli si to vychvalujete pod dojmem svého naplněného spotřebního koše, nejste jen krátkozraký, ale jste slepý. A ještě se s tím vytahujete. Pomoci vám není. Bohužel je to tak, že nebýt blbců, nebudou se mazaní mít tak mimořádně dobře.

   Vymazat
  6. O:32
   Až budeš mít statistiky v kolika % se díky rozšíření rakovin mozku, střev a konečníku, prostaty, ženských i mužských pohlavních orgánů a budeš zdravotně minimálně vzdělaný, tak pak pindej o tom jak """ báječně """" jsme po 31letem rozmazlování havlolejnolahváreskou stoupnou!!!!! 👎👎👎👎👎

   Vymazat
  7. 3:22

   No to víte, že jo. Tak vy jste tedy "Rentiér", tzn. člověk který žije z práce jiných, v předlistopadovém režimu jednoznačně tzv. "příživník", který by seděl v kriminále? A ještě se vašim příživnictvím chlubíte? Vy sám jste ten "mazaný, který se má mimořádně dobře na úkor blbců".
   Zdá se, že to máte v hlavě dost pomotané.

   Já žádnou pomoc od nikoho nepotřebuju a od lidí vašeho typu už tuplem ne. V čem by ta vaše "pomoc" měla jako spočívat? V opětovném zadrátování hranic, ve znárodňování soukromých majetků a v posílání odpůrců vaší "pomoci" do lágrů?

   Vymazat
  8. 9:15
   Člověče, vy nepoznáte na klávesnici ani nulu, pletete si ji s písmenem "O". Navíc, vaše věta nedává žádný smysl.
   "...v kolika % se díky rozšíření rakovin..." se má stát co???
   No a když už jsme u toho, tak to, že se dnes dožíváme o celých 8 let déle než za totáče je právě výsledkem toho, že máme špičkové zdravotnictví, které ty rakoviny a nemoci oběhové soustavy umí léčit, má k tomu prostředky a léčí je. Bohužel, léčí a prodlužují život i takovým "lidem" jako jste vy.

   Vymazat
  9. 10:24
   Ty víš o zdravotnictví a rozvoji výše zmíněných rakovin tolik, jako impotent o bordelu.... Jen z doslechu!!!!! 😂😂😂😂

   Vymazat
  10. 10:09 seznamte se prosím s obsahem pojmu "rentiér" a zvažte, zda dosažení renty může, nebo nemůže být výsledkem rentě odpovídajícího objemu skutečně užitečné práce.
   Opakovaně o jiných tvrdíte, co vědět nemůžete, namísto toho, abyste se pokusil vyvrátit tezi: "...je to tak, že nebýt blbců, nebudou se mazaní mít tak mimořádně dobře".
   Reakcí z 10:09 ukazujete, ve které z oněch dvou naznačených skupin vás lze spolehlivě hledat. Takže poskytnout vám pomoc dost dobře ani nelze. Mějte se.

   Vymazat
  11. 14:18
   Je příznačné, že nicneříkající kecy o zadrátování hranic tady plácají většinou nedůvtipní jedinci jako 10:09, co sami mají zjevně "zadrátované myšlení". :)

   Vymazat
 19. Kluci, odložte třídní boj na dobu, až skončí pandemie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13;57
   V Motole je plno volných lůžek, o pandemii lže plkovník a spol!!!!

   Vymazat
 20. Je do bezesporu velmi dobrý článek s velmi dobrými arugumety. Nejsem sice znalcem poměru v dalekém zahraničí, ale jsem pamětníkem, toho co se stalo u nás.
  A musím jen konstatovat, že u nás to neskončilo. Jenom se jinak přerozdělují zdroje a funkce. Je to zásluhou toho, že byl naprosto zničen právní systém (tím, že byl prohlášen na komunistický) a nahrazen těmi, kteří převlékli kabáty. Stejně jako (ne vedoucí představitelé KSČ - u kterých by to bylo naprosto nesmyslné), ale ti kteří vlastně celou tuto katastrofu způsobili a přešli okamžitě bleskurychle do napřed od OF a potom do ODS.
  Tím bylo zajištěno zničení Českoslovska, jeho hospodářství a prodej do zahraničí. Dnes máme Hovno. Ale jsme členy EU a NATO. Kdyby Klaus a Havel toto navrhli po hadráku. Byli by pověšeni na první kaldelábr. BEZ SOUDU.

  OdpovědětVymazat
 21. Když si přečtete fakta, uvedená autorem v článku, pak jistě i už víte, proč musí být pučem svržena vláda Andreje Babiše! A samozřejmě nejen kvůli našim zásobám lithia pod zemí a dokonce ani pro potřebu USA u nás zřídit cestou 21. srpna svoji vojenskou základnu, základnu nikoliv s cíli obrany, ale s cíli agresivního útoku při svém Drang nach Osten. Ale také milí občané víte, proč byste měli stát za svým premiérem děj se co děj a bránit se šířícímu moru nacistických praktik - byť v novém převleku! Dá se kapitál zastavit na svém zločinném pochodu světem? Ano, ale občané nesmí jako berani věřit mediím, nesmí se stát sami loutkami v rukou kapitálu prostřednictvím opoloutek, nesmí se nechat zotročit na duchu ani na těle. Jako stát ani jako národ nepřežijeme, pokud se vzdáme loupeživému a smrtonosnému kapitálu. Kapitál si vás bude kupovat za ukradené peníze vám, ale vy se musíte poděkovat a pokusit si zachovat lidskou tvář a za sebe, své rodiny - děti aspoň trochu zabojovat, třeba, že nezradíte Babiše a nepoddáte se fialovým, topkařům, kalousovým, stanknourům, desperátním pirátům a podobné nelidské havěti.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.