Reklama

čtvrtek 8. října 2020

Forbes: Sblížení Pekingu a Moskvy drtí americkou energetiku

Ken Silverstein a -kou-

8. 10. 2020 Forbes a PrvníZprávy

Ještě před zahájením obchodní války s Trumpem hleděla Čína na Rusko, ale nepřátelský postoj amerického prezidenta tento trend jen urychlil.


Jak píše Forbes, ve snaze uspokojit svůj energetický hlad se třetina jeho dovozu Pekingu vázaného na ropu stále více obrací k Moskvě a přemýšlí o přerušení vazeb s americkými společnostmi.

Jak se zhoršují vztahy mezi USA a Čínou, Rusko hromadí další výhody, které poškozují americké podnikání. Jak píše Forbes, nyní se Čína ve snaze uspokojit svůj energetický hlad stále více obrací k Rusku a přemýšlí o přerušení vazeb s americkými ropnými a plynárenskými společnostmi.

Jak noviny uvádí, asi třetina veškerého čínského dovozu je vázána na ropu. Nyní je na trhu přebytek ropy a zemního plynu a Čína je může koupit od koho chce. Ještě před začátkem obchodní války s Trumpem se Čína dívala na Rusko, ale Trumpovo nepřátelství tento trend jen urychlilo. A Rusko je jen rádo, že se s Čínou setkává na půli cesty, protože doplňuje 60% svého národního rozpočtu z uhlovodíků, přičemž ropa a plyn nyní tvoří téměř třetinu jeho HDP.

Rusko „zlomilo jednu ze tří nohou židle“ břidlicového průmyslu USA!

Ve výsledku prudce poklesl objem amerického vývozu ropy do Číny, zatímco ruský vývoz se zvýšil. V roce 2005 zajišťovalo Rusko 5% čínské spotřeby ropy, ale tento podíl významně vzroste díky nové dohodě o dodávkách ropy v hodnotě 270 miliard dolarů, která byla uzavřena na 25 let. Ve výsledku se Amerika ukázala jako třetí a nepotřebná.


Čínský a ruský prezident si rozumějí


Pokud je však současné sblížení mezi Čínou a Ruskem založeno na ropě a plynu, nemusí to trvat dlouho, doufá americký tisk. Čína se zavázala, že se do roku 2060 stane uhlíkově neutrální zemí, přičemž tvrdí, že vyrábí největší počet solárních panelů na světě a disponuje zásobami vzácných zemin, které se používají k výrobě dílů elektrických baterií pro automobily. Čínská ekonomika je navíc mnohonásobně větší než ruská ekonomika - je devětkrát větší svým objemem.

Nyní Čína, píše autor článku, potřebuje ruské organické palivo, ale nepotřebuje o nic menší dovoz ze Spojených států. Amerika také potřebuje Čínu, protože s touto zemí provádí 5% veškerého zahraničního obchodu. Americké nadnárodní společnosti jsou dobře zastoupeny v Číně, kde zavedly výrobu. A Číňané si dobře uvědomují, že navzdory všem Trumpovým hrozbám nebude schopen tento vztah zničit.

Jak autor materiálu uzavírá, americké vztahy s Čínou nebyly po několik desetiletí tak špatné, ale ruské přátelství s Čínou je silnější než kdy dříve. Pokud tedy USA chtějí, aby se americké společnosti vrátily do normálu, musí obnovit své mezinárodní pozice.56 komentářů :

 1. Hlavně,že jsme německým protektorátem,montovnou,závislou na tom,co Anděla a fon Lejno blahosklonně dovolí.Když k tomu přičteme všechny naše multikulti eurohujerské havloidní řiťolezy typu Jourová,pak se nedivte,že ty kecy Havla v r.89,že Rakousko doženeme za 5 a Německo za 1O let,byly jen bohapusté žvásty.
  CZEXIT !!!
  Hitler chtěl v Evropě árijskou rasu,čechy vyvraždit a odsunout na východ za Ural.
  Jakou rasu chce ve svém protektorátu,ve svých montovnách Anděla Hitlerová a fon Lejno dnes? Hnědou,soudruzi ve Strakovce a ve Sněmovní,hnědou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:16
   Jen omezený člověk jako vy, muže komolit jména druhých.Nemusím je mít v oblibě, ale tohle ??
   Nebudu rozebírat váš příspěvek,který se nese ve znamení prostoduchého člověka!!

   Smazat
  2. viď,není co rozebírat,ani Vašíkem Havlůj slibovanou neutralitu,aby po jeho masáži v bílé USA šopě,jsme skončili v agresivním NATO a dnes jdeme válčit i do negramotné Mali,zastřílet si na černochy,jak se nám dařilo v Afgánu,prostě boží,viď.
   Atd.,atd.,....

   Smazat
  3. Zajeďte si do Osvětimi,tam máte německou povahu jak na dlani,tuny vlasů,metry kubické zubních a jiných protéz,obrovská kvanta kufrů,obrovské hromadné hroby,kam padali židi,poláci,češi,všichni neárijci s dirou v týlu od německého kvéru.
   Plynové komory s CYKLONEM - B, spalovací pece těl,které samože nestačily na německá zvěrstva,jejichž potomkem je Anděla Hitlerová a fon Lejno.
   Pryč z německé ekonomické okupace,pryč z válečného NATO.
   CZEXIT !!!
   Když to dokázali britové a ti mají s němci také své úděsné zkušenosti,tak proč ne my,češi,které němci vraždili,jak se jim zamanulo,děti,ženy matky,muže,staré,nemohoucí lidi, to se jaxi nenosí,aby o tom někdo mluvil,či napsal.
   Němec bude vždycky němec,historie,i ta hodně dávná,to jasně potvrzuje.
   Cpát nám do česka araby,s tím ať jde Anděla Hitlerová i fon Lejno,víte kam,do prdele.

   Smazat
  4. Tady se "někdo" předvádí naprosto zbytečně. Ani bych se nedivil, že je to agent BISu.

   Smazat
  5. 10:39
   Tohle je váš typický postup. Znemožnit názor jiného čímkoli, i když není čím?!
   Ty "zkomoleniny" jsou běžné všude a vždy a zvláště v diskusích. Velmi často vyjadřují expresivně názor mluvčího na danou "osobu" a šetří čas. S jeho příspěvkem a ani formou nemusím souhlasit, ale pak mu, pokud budu chtít, budu vytýkat nebo vyvracet něco konkrétního. A on by zase nemusel souhlasit se mnou. Tomu se říká diskuse.
   Vy tady jen ničíte ty podle vás nesprávné příspěvky. Vždy a všude. A vždy bez konkrétních fakt a údajů.

   Smazat
  6. No dobře, ale co má Angela, která kope za Gazprom jak může, společného s Hitlerem? Asi staré přátelství, než se kluci v létě 1941 trošku pohádali.

   Smazat
  7. 16:34
   Tímto jste pouze dokázal svou omezenost.
   Spojovat dnešní Němce s dobou před 80 lety se vám opravdu nepovedlo.Dnes je v Německu toliko fašismu jako v Rusku komunismu.

   Smazat
  8. 17:15
   Co byste řekl třeba na komoleni jmen Zemana,Okamury, Putina byl byste první,který by toho dotyčného uzemnil.
   Trochu soudnosti by vám neškodilo.

   Smazat
 2. Hlavně,že jsme německým protektorátem,montovnou,závislou na tom,co Anděla a fon Lejno blahosklonně dovolí.Když k tomu přičteme všechny naše multikulti eurohujerské havloidní řiťolezy typu Jourová,pak se nedivte,že ty kecy Havla v r.89,že Rakousko doženeme za 5 a Německo za 1O let,byly jen bohapusté žvásty.
  CZEXIT !!!
  Hitler chtěl v Evropě árijskou rasu,čechy vyvraždit a odsunout na východ za Ural.
  Jakou rasu chce ve svém protektorátu,ve svých montovnách Anděla Hitlerová a fon Lejno dnes? Hnědou,soudruzi ve Strakovce a ve Sněmovní,hnědou.

  OdpovědětSmazat
 3. Konečně v článku čtu, že je přebytek ropy a plynu, tak proč Rusko tlačí na dodávky plynu do Německa, vždyť se mohou rozhodnout od koho brát. Ty nesmysly o kolik je plyn z USA dražší jsou pouze k pousmání.Dnes má Rusko příjem z uhlíkatých paliv 60%, tak tady je ten problém tlaku Ruska na dokončení plynovodu.
  Doporučuji Rusku, naučte se vyrábět kvalitní výrobky ( což je dnes problém ) s vývozem do celého světa, potom nebudete závíslí na tom, co vám příroda dá!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin právě sdělil, že se vašimi podnětnými doporučeními začne vážně zabývat. Zřejmě vyháže všechny ministry a poradce, kteří s tak podnětnými myšlenkami dosud nepřišli.

   Smazat
  2. noviczech
   ...tak milý pane 9:25, neraď Rusku vyrábět kvalitní výrobky a vyvážet, poraď toto raději tady kapitalistům v Evropě. Oblečení, boty, ledničky, pračky, auta i nábytek, to vše je zmetková výroba s trvanlivostí pár měsíců.O potravinách ani nepíšu, už jsem přemýšlel, co by asi dnes stál LITR MLÉKA JAKO BYL ZA KOMUNISTŮ a ne ta smradlavá emulze, KOLIK BY STÁL GODHAJ A JINÉ SALÁMY, a ne ten šrot z kostí, co nám dávají do salámu? Stroj z roku 86 chodí do dneška na tři směny a nové stroje?, tři roky nam jezdily z anglie, než ho dali do provozu! Bláboly to jo, mozek ten není, že!!!

   Smazat
  3. Že vy jste vzděláním zamrznul v roce 1989 .

   Smazat
  4. To: 9 : 25
   Ak by svet fungoval takto, to by sa každému žilo.
   Trhová ekonomika je mýtus.
   Vtrhli sme do Iraku, zabili milión Iračanov, dosadili bábkovú vládu a benzín, nafta a olej z irackej ropy koluje v našich nádržiach.
   Nazýva sa to trhová ekonomika, v skutočnosti je to iba sila, ktorá drží kopu takýchto štátov na uzde a núti ich dodávať nám ropu za nevýhodných podmienok.
   Vývoz do celého sveta?
   Tak, ako silou okrádame časť sveta, tak silou bránime
   ďalším krajinám vo vývoze.
   Nord Stream2 (hoci ide tiež "iba o uhľovodíky"), je tiež brzdený silou.
   Môžeš mať akýkoľvek kvalitný výrobok, ak chceš ísť na trhy, musíš mať aj silu.
   Ak na niekoho namieriš zbraň, predáš mu hocičo...
   Všimol si si, že Turecko ťažilo z Gréckych ložísk?
   EU sa tvárila, že nič nevidí.
   Ale USA poslali flotilu a vytlačili Turecké lode z oblasti, kde má práva US korporácia EXXON.
   Francúzi a Španieli spravili to isté v oblasti, kde má práva TOTAL a ENI.
   Čo ma na tom zaujalo?
   Že nie štáty, ale tri veľké korporácie
   v skutočnosti poslali vojnové lode chrániť svoj biznis.
   Ako je ale možné, že takúto vec si médiá takmer nevšimli?
   Pretože, ak EXXON dokáže prikázať vláde USA, že má poslať loďstvo pri Grécke brehy, určite by dokázal vyrobiť existenčný problém akémukoľvek médiu.
   EXXON predá ročne 100 x viac !!! ropy a ropných produktov, ako sa za rok spotrebuje v ČR a SR dokopy!
   S úctou
   Domino

   Smazat
  5. 9.25 - vážený, vy zřejmě nechodíte nakupovat do potravin, tam se jen divíte, co ještě jde prodat. To by si v Německu vůbec nedovolili.

   Smazat
  6. Člověk jednoduchý 9:25 dává hraběcí radu těm, kteří zvládají kosmickou techniku a produkci zbraní mnohdy i předstihující nejvyšší světovou úroveň, aby se naučili (zřejmě dost hromadně) vyrábět kvalitní výrobky.
   Nechápe, že to je věcí investic, že možnost investic byla ruskému impériu, kam z historicky daných důvodů dospěla průmyslová revoluce opožděně, počínaje ustavením SSSR, potom i nástupem Putina embargy všeho druhu omezována, že je omezována i vynucenými zbrojními náklady, nehledě na nároky dostavby infrastruktur v klimaticky nepříznivých oblastech, to nehledě na důsledky válečných ztrát.
   Ruskému impériu dovoz vyspělých technologií tak jako Číně hospodářský rozvoj neumožnil a navíc, jednaapůl miliardovým zázemím obyvatel, tak jako Čína, Ruská federace samozřejmě nedisponuje. Nic nevíte, ničemu nerozumíte, takže jak jinak, hloupě a předpojatě machrujete.

   Smazat
  7. Putin již vyhlásil, podobně jako se do několika let zastaví vývoz nezpracovaného dřeva, že do cca 2025 až 2030 přestane Rusko vyvážet ropu a plyn v "surové" podobě a bude nabízet mnohem více rafinovaných výrobků, čili může se stát, že aniž on tom budete vědět, budete jezdit na echt ruský benzín!

   Tak si honem obstarejte elektrošmejdauto, abyste pak nemusel prodělat vážný infarkt!!

   Smazat
  8. Vývoz dřeva zakázal Putin tento týden.

   Smazat
  9. Pane 17.20, jistě si včas pořídí k autíčku na baterky také ebonitové pendreky k dobíjení. Těžbu uhlí demokraté zlikvidují, jádro zlikvidují, vodu místo do hydroelektráren poženou do kanálu - Odra, FDunaj,Labe... a větrníky to nevytrhnou.

   Ale Piráti vás ubytují ve STANu...

   Smazat
  10. 21:48
   Do velkého obchodu chodím jednou týdně a s potravinami jsem nadmíru spokojen, deset druhů šunky s 97% masa, kvalitní maso, neomezený výběr,ne jak za rudých kdy se staly na maso fronty.To vaše mléko v um.pytliku byla taky super, pamatuji na otřesné lečo ve skle, otřesná tučná tlačenka, jeden druh šunky tenkrát za 10 Kč, nepište co je tak nechutné

   Smazat
  11. 21:49 vy jste ten zbožíznalec, o kterého bych se opřel. Ano, výběr je široký, kvalitu nezbývá než zkoumat, když naběhnout si je skutečně snadné. Ano, za rudých se skutečně, tedy po nemnoha letech od konce světové války stály na maso fronty. Stát byl pod západním embargem a navíc, z toho co sám vyprodukoval, pomáhal i jiným. Teď jiným, ať chtějí nebo ne, pomáhá svými vojáky.
   Zpět k věci. Od sedmdesátých let, co vím, fronty na maso už nebyly a po tehdejším leču, španělském ptáčku, segedínu atd. ve skle, by se dnes jen zaprášilo. Nemluvě o polévkách v sáčku Vitana. To mléko v igelitu, nevím, jakou podle vás mělo chybu mimo to, že nebylo upraveno až tak, aby týdny vydrželo. Víte vy, že když vydrží, za jakou je to cenu?
   Víte vy, že od doby, do které se navážíte, uběhlo ne jen třicet, ale i šedesát let, víte vy, že onen dnešní "luxus" je za cenu bezdomovců, existenčních nejistot, každého desátého pod exekucí, zašantročeného národního majetku za víc než desítku bilionů, zadlužení státu za málem tři, hospodářství za víc než dva a obyvatel za nejméně tolik? To v českých korunách?
   A vy si libujete, že máte na výběr z deseti druhů šunek, když tvrdíte, že všechny jsou s 97% obsahem plnohodnotného masa. Buď se v tom nevyznáte, nebo propagandisticky lžete. Sázím na obojí, když nepříliš inteligentním je takové vnímání reality nanejvýš podobné.

   Smazat
  12. Nevim odkud autor vzal cislo 60% prijmu z uhlovodanu, ale to je naprosta blbost. Pokud mel na mysli HDP Ruska, tak jeho strukturu muzete videt tady https://expert.ru/data/public/542817/542838/24-04.jpg (tezebny prumysl je ta cervena 10-ka), jestli jde o rozpoctove prijmy, tak tady https://ic.pics.livejournal.com/fritzmorgen/12791732/1042743/1042743_original.png (ropa-plyn 24%) Takze odkud je vycucanych tech 60 to vi jen buh a svaty vaclav. ale co, hajly lajkly je dneska pravdou cokoli.

   Smazat
  13. 7:26
   Stačí přečíst článek, kde sám autor píše o přijmu Ruska z nafty a plynu ve výši 60%. Mužete milovat Rusko, v tom vám nikdo nebrání, ale pište pravdu.
   Jinak, HDP Ruska bylo v roce 2018 na 61 místě světa, nic lichotivého!

   Smazat
  14. 1:44
   Pokud není moc argumentu, tak se do příspěvku dosadí bezdomovci,exekuce, za které si z 99% muže každý sám, 95% bezdomovcu chce tak žít, ale k tématu.
   Fronty na maso byly ještě krátce po89 r.
   Pokud chválíte tehdejší lečo, šp. ptáčka, segedín to vše ve skle, no to jste asi velký "gurmán"
   Třeba to lečo, obarvená voda do červena trocha cibule, papriky a dva jakési kousky klobásy, super šmakuláda.
   Napište za jakou cenu je mléko které vydrží, pouze za tu, že je tepelně upraveno, tak jako dříve se běžně zahřívalo.
   Já netvrdil, že všechny šunky mají 97% masa, začínají někde na 80% a končí na 97%. Nesmíte kupovat točeňák za 9 kč, to je opravdu hnus, ale šunka za 30 kč, 95% masa je opravdu super. Výběr z dnešních sýru, pohádka, salám Křemešník, vyrobený ze 120gr masa na 100 gr, pohádka, chlazená drubež, zlaté kuře za 109 kč, pohádka, libový až moc vep. bok, na gril, pohádka, tak co více vlastně chcete??? Co je špatného?? Rybí prsty?? nejím, raději si chytnu rybu sám, nebo koupím mořskou, ne z chovu.
   Pomlouvat dnešní dobu co, to je základ některých lidí!!

   Smazat
  15. 11.48
   Radit evropským státun nikdo nemusí, ty jsou i tak o deset parníku před Ruskem pane!! Vyrábí a vyváží nesrovnatelné množství výrobku oproti Rusku.
   Pořídil jsem si za poslední rok do domácnosti věškeré nové spotřebiče, vše AEG, pátral jsem po výrobci,světe div se, vše vyrobeno v Německu. Samozřejmě nevím kolik tam je součástek z Číny, ale vyrobeno v Německu!

   Smazat
  16. 9:55 Vy o tehdejších potravinových normách nemáte páru, což je patrné z toho, jak ráčíte popisovat složení onoho leča ve skle. Procentní podíl masa ve výrobku nic neříká o kvalitě samého toho masa, což je pro jakost celého produktu rozhodné, vy zbožíznalče.
   To, že si pochutnáváte, to vám přeju, že vám je lhostejné, za jakou cenu, za to se styďte. Zvlášť hezké je tvrdit, že kdejaký ten člověk v nouzi si to zavinil sám a bídně žije proto, že mu to vyhovuje. Jste obyčejný, na spotřebu orientovaný, sobec bez znalostí a rozhledu.

   Smazat
  17. 9:37 Na otazku "Nevim odkud autor vzal cislo 60%" odpovedet "Stačí přečíst článek, kde sám autor píše o přijmu Ruska z nafty a plynu ve výši 60%" muze jen imbecil. Predpokladaje tvou dusevni uroven, prilozil jsem do textu i link na OBRAZKY vytvorene na zaklade udaju statist.uradu RF, na rozdil od autora taxtu a taky tebe. Takze se vymnoukni, jak ze je to s tema 60%?
   Jinak pouzivat jako argument *absolutni* vysi HDP je schopen pouze absolvent plzenske univerzity aka "koupil jsem diplom za par kacek", vsude ve svete se pri srovnani ruznych statu pouziva "HDP dle parity kupní síly" (GDP PPP, pokud nemas paru vo-co-go, tady ti to hezky vysvetli https://www.statistikaamy.cz), a v nem se Rusko spolu s Nemeckem poslednich par let stridaji na 5. pricce ve svete. Zase, berouc do uvahy tvoji neschopnost pochopit psane slovo, prikladam link, snad te takovy rusofilni a putinomilsky zdroj jako je CIA neurazi - https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/208rank.html

   Smazat
  18. 18:55
   Ty vaše normy si strčte víte kam.Závodni stravování tenkrát stálo pouze a jen na normách a pokud vím,tak se to nedalo žrát, tím se jděte s nějakou normou vycpat.
   Procentní podíl masa rozhodně ovlivní kvalitu výrobků, nikdo nebude ve výrobním závodě zkoumat kvalitu masa, stačí veterinární vyšetření.
   Zabihate do detailu, které pomalu nikoho nezajímají.Nikdo se u pultu nezajímá z jakého masa je daný výrobek zhotoven.
   Píšete nesmysly.

   Smazat
  19. Zbožíznalče 21:18, pokud je vám jedno, zda ono "maso" v procentech je separát nebo svalovina (vepřové, hovězí, drůbeží či jiné, popř. „křehčené“), tak už nepochybuji pouze o vašich znalostech, ale i o vaši chuti.
   Máte pravdu, že všechno to, co bylo za komunistů předkládáno lidem k jídlu, bylo závazně normováno s tím, že ve výrobních podnicích nemohly nebýt útvary kontroly, které, pokud jim něco prošlo a v obchodní síti to následná kontrola to zjistila, tak si to personálně odnesly a podnik chytil citelnou pokutu.
   Podotýkám, že pokud jste si dal v Aši či v Čiernej pri Čope třeba ten nejobyčejnější knedlík s vejci, měl být co do hmotnosti surovin a skladby naprosto stejný a cenou se mohl lišit pouze s cenovou kategorií (IV, III, II, I, to podle vybavení, sortimentu, obsluhy, později i polohy) zařízení, které jste navštívil.
   Je mi jedno, zda si to chválíte nebo ne, prostě to tak bylo a vy o tom nemáte ponětí. Podle vás za komunistů k žrádlu nic nebylo, a pokud, tak to bylo hnusné až jedovaté. O tom, co je skutečná šunka si laskavě něco přečtěte. Komiku.
   Ještě se prásknu, mou převažující profesí bylo řízení jakosti a manželka, že je profesionální kuchařkou, která skladuje diplomy z úspěšných účastí na soutěžích profesionálů. Takže, jen tak něco nekoupíme, a jen tak nějaký blaf nespolknu a od roku 1958 jsem ani spolknout nemusel. To mi věřte.

   Smazat
  20. 4"11
   Pokud vy jste někdy řídil nějakou jakost, potom já v 65 letech budu kosmonaut.
   Pokud je "" maso "" separát, strojově oddělene, potom se na vyrobku jasně označi a nepočítá se do procentního obsahu masa výrobku, pane jakostní řediteli.
   Poučte kuchaře jako já,co je šunka, musím se vám smát, chválit nedostižné blafy teba v restauracích za komoušu, opravdu to byla "" lahůdka "", pán bude velký znalec že

   Smazat
  21. 17:41 s potěšením sleduji, jak posunujete svoje postoje a jak se vytrvale vyhýbáte nejtrapnějším místům svých předchozích tvrzení.
   Pro vaši informaci, jakost jsem řídil v rizikovém oboru speciální elektroniky natolik úspěšně, že služební úraz jsem neutrpěl po celou praxi, tedy za třicet let. Možná pochopíte, že elektronika je obor natolik exaktní, že okecávání a dojmy v něm neplatí.
   Připomínám vám ono totalitní lečo ve skle s jakousi uzeninou v obarvené vodě. Ukázka to, jak hloupě lžete, jak málo skutečně pamatujete, když světlo světa jste spatřil v roce 1955. Zdravím vás srdečně, budoucí kosmonaute.

   Smazat
  22. 20:52
   Oprava, jsem ročník 56
   To lečo abych vás opravil,jsem si jednou koupil mimo jiné, když jsem jel na dva dny na ryby a do dnes si na tu hruzu pamatuji, tohle mně nevyvrátíte, dával jsem k dobrému ostatním v hospodě, jako varování.
   Pokud jste pracoval v elektronice, tak nechápu proč se pletete do kvality výrobku z masa??
   Možná jste byl dobrý v oboru, ale šunce a pod. výrobkum nerozumíte!! A kosmonaut už ze mně nebude.

   Smazat
 4. Nic neroste do nebe ani nabubřelá us zahraniční politika čim dřív je zmáčknou tím líp pro celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:35
   Pokud někdo, o čemž pochybuji, USA zmáčkne, tak co myslíte že se stane, pouze jedna věc, celosvětový konflikt, to chcete??
   Do nebe dnes neroste USA, ale třeba taková Čína, chtělo by Rusko, ale tam pochybuji. Příště do příspěvku více rozumu!!

   Smazat
 5. Britové se nebáli nechat rozhodnout občany v referendu o setrvání v žaláři národů,kterou EU nepochybně je.
  CZEXIT !!!
  Sundejme roušky z očí.....

  OdpovědětSmazat
 6. Asad okomentoval Trumpovy plány ohledně jeho likvidace

  Vraždy jsou americkým způsobem, modus operandi (pozn. typický styl a postup nějaké činnosti), dělají to stále po desetiletí. Všude. Ve všech koutech světa. Není na tom nic nového. Proto si musíme pamatovat, že podobné plány vždy z různých příčin existovaly. Také v situaci konfliktu v Sýrii musíme od Američanů očekávat něco podobného,“ řekl syrský prezident.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020100812630616-asad-okomentoval-trumpovy-plany-ohledne-jeho-likvidace/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dělají to všude. USA nevyjímaje. To je ta jejich demokracie, svoboda, rovné příležitosti, lidská práva ... ...

   Smazat
  2. Američané vždy jednají v duchu základních euroatlantických demokratických hodnot, které částečně definoval Mike Pompeo, ministr zahraničí USA a to v době, kdy šéfoval CIA: „We Lie, We Cheat, We Steal“ (lžeme, podvádíme, krademe).Z vrozené jemu skromnosti opomenul dodat - zabíjíme a vraždíme.

   Smazat
 7. He! - https://www.denik.cz/veda-a-technika/tichy-ocean-hromadny-uhyn.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ZQl5mj25RzE-202010081157&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  Pro sichr to Chujlo bere s tou sebelikvidací ze všech stran! Možná mu tam na Východě s tím pomáhaj i tyhle žlutky!:-)))

  OdpovědětSmazat
 8. Pozdě! Jim už nic a nikdo nepomůže! - https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nakaza-koronavirem-byla-podle-trumpa-pozehnanim-od-boha/1943170?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ZQl5mj25RzE-202010081157&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  PPT řekl že pudou dole jen a tak maj pech!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Na současné obrovské přelidnění , které nyní daleko přesahuje světovou kapacitu, nelze odpovědět budoucím snížením porodnosti v důsledku antikoncepce, sterilizace a potratů, ale v současnosti musí být dosaženo snížením současného počtu." To musí být provedeno jakýmikoli nezbytnými prostředky “. ~ Prohlášení OSN „Celková světová populace 250–300 milionů lidí, což je 95% pokles oproti současné úrovni, by byla ideální.“ ~ Ted Turner, OSN
   Zdroj : https://beforeitsnews.com/…tml

   Smazat
  2. 15:45
   Souhlas s OSN. Ale ať nám ukážou osobním příkladem, jak se to má dělat! Jinak na ně seru.

   Smazat
  3. 15:45 Já jsem četl jinou, reálnější studii! - https://cnn.iprima.cz/kde-do-roku-2050-zmizi-nejvice-obyvatel-v-japonsku-vymrou-miliony-cesko-se-drzi-5014

   To vypadá nadějně, tak doufejme ...

   Smazat
  4. Já naději nevidín, pokud to bude pokračovat takto :
   https://cnn.iprima.cz/domaci-prymuluv-plan-az-60-procent-ceske-populace-se-naockuje-zbytek-se-promori-10764
   „Až 90% zveřejněných lékařských informací je vadných“ - Psychologie dnes. https://beforeitsnews.com/…tml

   Smazat
 9. Další článek o USA a Honolulu stále nepřispívá. V oblasti Lee County mají přez 20 tisíc případů Covid, skoro 500 úmrtí a počet obyvatel jen 770 tisíc. Mám dojem, že s Honolulem není něco v pořádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16 12 utloukli ho negri ,moc mluvil o jizni africe

   Smazat
 10. 16:12 on ten Honolulu měl či má nějaká ta léta, krom toho řádí tam i COV 19. Takže Honolulu možná už není. Škoda, reprezentoval nějak zformovaný pohled na svět, což byla informace, kterou pan Dvořák, nikoli ku prospěchu rozhledu, čas od času odfiltroval.
  Já například mám za přítele dobrého člověka, který tvrdí, že dodnes nám vládnou komunisti, že on když brání demokracii, stačí že je antikomunista. Proč by se o co zajímal, když raději jde se psem do lesa. A kdyby chtěl, mohl by vyjet za hranice, když už nejsou "zadrátované". To, že na to nemá, za to můžou komunisti. Šmytec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. honolulu neustale prohlasuje ze je katolik a to uz hovori samo za sebe
   vzdy kdyz prijde rec na viru tak se ptam -a vyjste krestan nebo katolik?
   zarathustra

   Smazat
  2. 2.02 Bezva hláška...

   Smazat
 11. Ja se jen divim, ze Rusko neco dodava Evrope, pak hlavne CEsku. At si to vse vozi z USA.

  OdpovědětSmazat
 12. Já bych ten optimismus trochu brzdil.
  Za prvé, jde o politiku. A politika je velmi vrtkavou dámou. Stačí několik let, výměna několika figur ve vedení a může dojít k obratu o 180 stupňů. Příkladů takových to obratů je jistě bezpočet, ale aby jsme zbytečně nelétali po světě, zůstaňme doma. Netvrdím, že jsme měli k Rusům vřelý vztah, ale tak špatný, jaký stačilo vytvořit několik málo debilů ve funkcích, kam jsme si je mimochodem sami zvolili, tak takový jsme snad nikdy neměli.
  Za druhé, Čína byla, je a bude velmocí. Se všemi ctnostmi i nectnostmi, které z tohoto postavení vycházejí. S růstem ekonomiky roste i vojenská moc. A s vojenskou mocí rostou i různé choutky. Myslím, že spousta vlivných čínských figur neopustila myšlenku na anexi velkého území Sibiře. Konec konců, proč uhlovodíky kupovat, když si je můžu ukrást.
  Tak že vztah Ruska a Číny bych nazval manželstvím z rozumu. Oni si tak nějak zbyly.

  OdpovědětSmazat
 13. Jak je prozřetelné, že Amerika vymýšlí další a další sankce proti Číně a Rusku.. a na palubě se pořád tancuje.

  OdpovědětSmazat
 14. a se vztyčeným prostředníkem !

  OdpovědětSmazat
 15. Nejvetsi uder US energetice zasadily OEC a RUSKO se Saudama. Bridlicny sen se rozplynul a USA budou zavisle na dovozu. Ne, ze budou sobestacne a jeste ropu vyvazet!
  Pomsta je tedy sladka a co se nepovedlo Kerrymu (srazit ceny ropy a tim Rusko na kolena) se ted povedlo Vladimirovi. K.O pro americky sen z bridlice. A zadna devastace prostredi tezbou.

  OdpovědětSmazat
 16. Anglosasové k smrti nenávidí Slovany. Jelikož jsou zbabělí a Slovanů se bojí, tak špiní, škodí, intrikují, odjakživa, stačí se ohlédnout na dějiny. No a my jim ještě lezeme do análu za korálky! Zrádci nás prodali, zničili náš průmysl, školství, zemědělství, suverenitu! Jsme vazal bez ceny, jen s dobrou polohou a to nás bude stát krk. Bohužel, rozdělení Československa to uspíšilo, vše je dle plánu západu! Falešní kámoši, falešní chartisti! lidé a čas Senega https://sun929.userapi.com/cLu7B07YFoM3keDyH4WKNWUnNpplaf_2yiFrlw/GeVXhQpXfsc.jpg

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.