Reklama

neděle 11. října 2020

Jak čas naše studenty měnil
J. Kovář

11. 10. 2020 ČeskéNárodníListy

V roce 1848 řada z nich, organizována ve studentských legií, stála na pražských barikádách. Studenti bojovali za národní i obecně demokratické požadavky. Po porážce revoluce byli mnozí z nich perzekuováni


Od roku 1914, kdy začala první světová válka, přecházeli studenti, i středoškolští, oblečeni do uniforem rakousko - uherských uniforem, na ruskou a srbskou stranu. Vstupovali do našich legií v Rusku, Itálii i ve Francii, bojovali za naši samostatnost a opět za obecně demokratické požadavky.

V roce 1939, po okupaci našeho území a zřízení tzv. protektorátu Čechy a Morava, který se stal součástí hitlerovské říše, studenti se zúčastnili protiněmeckého boje za opětné obnovení Československé republiky. Již v říjnu, v den našeho státního svátku, vyšli hromadně do ulic a protestovali proti německému útlaku. Byli první mrtví a ranění. 17. listopadu 1939 došlo opět ke studentským protiněmeckým protestům. Němci odpověděli teroristickými činy. Zastřelili představitele studentských organizací a 1200 studentů poslali do koncentračních táborů „ na převýchovu“. Zavřeli vysoké školy. V další válečné době studentský odpor proti německým okupantům pokračoval. Byly další oběti.

V roce 1948, v únorových dnech, studenti se též ozvali. Zorganizovali pochod na Hrad, ale odpověď tehdejší moci byla opět násilná, nikoliv však krvavá. Studenti odcházeli do zahraničí, na Západ. Jejich cílem byla demokratická Československá republika bez diktatury proletariátu. Poměry na Západě se však také měnily. Naši exulanti ztráceli iluze, někteří se i vraceli.

V roce 1989 se studenti zúčastnili „sametové revoluce“. Vznesli obecně demokratické požadavky, ale časem u nás místo sociálně spravedlivé společnosti byl nastolen kapitalistický řád, který brzy nabyl neoliberální charakter. A odrazem těchto skutečností se stalo i naše školství. Jeho úroveň upadala. Nejvyšší společenskou hodnotou se staly peníze. Úpadek morálky byl všeobecný. A to vše se odrazilo i na myšlení a jednání studentů. A tito reagují na společenskou realitu jinak, než jejich slavní předchůdci.

Naše společnost ztratila nerostné bohatství, doly, vodní zdroje, těžký průmysl, banky, pojišťovny, část lehkého průmyslu, téměř všechny výrobní prostředky jsou v cizích rukou. Platy a mzdy našich zaměstnanců jsou v porovnání s těmi německými asi třetinové, přestože naše produktivita práce dosahuje dvou třetin té německé. Máme desítky tisíc bezdomovců. Asi desetina všech obyvatel žije v chudobě či na její hranici. Sociální a národní zájmy jsou popelkou. Národní i sociální cítění mizí. Skutečnost nastoluje celou řadu zásadních problémů. Nikdo je neřeší, zastarávají a jejich intenzita roste. A v této situaci se naši studenti, jako první se ozvalo pět set studentů Karlovy univerzity (UK) v Praze, zabývají zcela umělými, druhořadými otázkami, jak se domnívám.

Studenti UK chtějí „bezpohlavní“ systém. UK v současnosti testuje novou verzi studentského informačního systému, studenti v petici žádají, aby byl „bezpohlavní“. Chtějí, aby byla doplněna dvě pole – jedno pole, kam by se vyplnila studentem upřednostňovaná zájmena a rod oslovení (ženský/mužský/neutrální). Druhým polem by potom bylo „zobrazované jméno“, jež by se mohlo lišit od legálního. A tak dále. Je tragédií, že univerzita se uvedenými „problémy“ zabývá. Je tragédií, že ani část vysokoškolských pedagogů neorientuje studenty na řešení celospolečenských otázek fundamentálního významu.

Zklamali nejen studenti, ale především i učitelé, ministři školství, politici všech směrů, jednotlivé vlády, které se zde střídaly od roku 1989. Důsledkem je, že ani naši maturanti neumí řádně česky mluvit a psát, že jejich národní uvědomění je snad nejnižší v celé Evropské unii. Mluví se o znalostní revoluci. Bohužel jenom mluví. Znalostní úroveň našich žáků a studentů dále klesá. Z našich dějin jen málo znají. Proto se médiím, zvláště těm zaprodaným, dobře daří manipulovat mladými lidmi. Dokonce i proti jejich vlastním zájmům.

Neuděláme-li rychle pořádek ve školství, k ničemu lepšímu se již nepropracujeme. Budeme se pohybovat po nakloněné rovině dále do celkové nicoty, která může vyústit v ohrožení naší státnosti, především námi samými. Bez pomoci českých zaprodanců a kolaborantů, dokonce i celých politických stran či jejich seskupení, vnější, především německé, síly, své základní zájmy v republice nemohou prosadit. Agresivní cizinec a český kolaborant budou úspěšní, na úkor našich nejvlastnějších životních interesů, jen tehdy, budou-li jednat ruku v ruce s podporou prodejných médií hlavního proudu.45 komentářů :

 1. Pane Dvořáku náš student vyabsolvuje genderové či politické studium s aprobací krteček v roli jednoho ze sedmi trpaslíků za peníze těch co platí daně. Pak zajde do fitka a na to vyrazí na techtle mechtle případně na sraz michprdů. Podpoří samozřejmě boj proti oteplování i když netuší jak vypadá osika nebo olše. Chystá se nastartovat novou éru ale neumí nastartovat ani sekačku na trávu. Takže zahulí a půjčí si na fajn dovolenou a rychlé auto. Že nikdy nic nevytvoří ani nebude pracovat jej vůbec netrápí. Bude patřit mezi ty krásné a vyvolené a hlavně si užívat. To je náš student a běda tomu, kdo by se odvážil proti tomu něco namítat.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Diktatura proletariátu" jaké "odporné" slovní spojení, to dnešní diktatura zlodějské buržoazie je to pravé ořechové, kdy vykořisťovaní zaměstnanci a okrádaní spotřebitelé jsou štěstím bez sebe, jak se snaží lidem namluvit lokajská sebranka novinářů !! Podle nich již ve zlodějském kapitalizmu "zanikly" antagonistické třídy a pracující zaměstnanci jsou bez sebe nadšením, když si pan bankéř nebo fabrikant koupí nové letadlo nebo loď !! Kam se na to hrabou takové přežitky jako levné byty včetně služeb, dovolené ROH, či jídlo za pusu ???

   Smazat
  2. Jirko,9.12.Stale tu nemáme dostatečný Prohram SILY tj

   SVOBODY a PRIME DEMOKRACIE.Dnesni stači na snad 10 % v Parlamentu a žadnou většinu!
   Aby ji byl splněn aspon jeden požadavek č.10 tj ZMĚNA REŽIMU.
   Domnivám se,že neni třeba v diskusich lomit rukama nad rozlitým mlikem cinkalistů,ale začit diskutovat

   JAK MA BUDOUCI ZMĚNA VYPADAT A HLAVNĚ NA CO.

   V diskusich je kupa stižnosti a "stěovatelé"jakoby potichoučku navrhovali,že to má KDOSI za ně řešit.Ovšem 31 let se nikdo nanašel a jen SPD má na to program ovšem je ho třeba posilnit na většinu v Parlamentu.
   Vidite sami,jak dopadli komunisti,když si váleli koule a nic nedělali.
   To chcete,abychom tak zcenzurovani do sraček dopadli všichni?

   ANNA husita z KSH a sympatizant SPD

   Smazat
  3. Ať to beru z kterékoliv strany, tak vzhledem k programu SPD budu volit Okamuru.

   Smazat
  4. Tondo 10:08
   Napsal jsi to dobře !

   Smazat
 2. Hezky shrnuto , bohužel smutná pravda , s českým národem to nevypadá dobře ! K tomu Němcová a další západní poskoci v senátu ! Dnes jsme jen německá kolonie !

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Jiří popsal jste to velmi dobře a není skoro co dodat.

  OdpovědětSmazat
 4. Zvonili jste tehdy v listopadu klíči?Chtěli jste na Hradě syna z kolaborantské rodiny?Chtěli jste aby měl své poradce Schwarzenberga nebo Bakalu?Chtěli jste Rozbití státu a Klause?Tak neremcejte,ohněte hřbety a makejte pro blaho Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10;34
   Jako blbec v prváku na zdrávce se k omylu přiznávám, ovšem už u maturity českého jazyka došlo k mé strany k hanobení alkoholika uměle dosaženého amiokupantem na Hrad🤣

   Smazat
  2. A co, my co jme nezvonili a tyhle lidi nesnášíme se v tom plácáme taky. Nemůže být bezpohlavní je samec a samice a žádné liberální lži to nezmění.

   Smazat
  3. 1034
   Podnět ke změnám vzešel ze SSSR. Byl to Gorbačov, který odmítl konzultaci s premiérem Adamcem a nechal
   jej bezvýsledně odletět zase zpět do Prahy. Nějaké cinkání klíči mělo srovnatelný vliv jako karikatura Miloše I., zvaného Jakeš s popiskem deMISS 89, nesená na manifestaci. Trestuhodnou chybou KSČ byla absence alternativy a normalizační umlčení podstatné části společnosti, aby se jí pohodlně vládlo. Do poslední chvíle sbírali soudruzi udání o poslechu zahraničního rozhlasu a psaní na psacím stroji(udání o mně jsem si přečetl). Tyto údaje ovšem byly již v listopadu směšné.
   Dokonce po nedělní demonstraci v Kutné Hoře chodili soudruzi v kožených bundách a strhávali plakáty, přivezené demonstranty z Prahy. Z vlaku, který vezl denní tisk z Prahy do Plzně vyházeli milicionáři všechny deníky, kromě Rudého práva. Lidová demokracie (například) se prodávala mimo stánky za podstatně vyšší cenu.
   Racionálně naopak postupovali komunisté Ulčák nebo Tošovský, ovšem ve prospěch občanů to nebylo.

   Smazat
 5. V roce 1989 bylo studentstvo zneužito protistátnim uskupením.Dnes po 30letech odhodilo plášť pseudodemokracie a ukázalo pravou tvář umrlčí lebky fašismu! Studenti jsou pouhou figurkou na šachovnici zločinné EU!

  OdpovědětSmazat
 6. Já pracuju v české firmě, která naopak firmy v cizině kupuje. Ten brekot je zbytečný, je to jen a jen o schopných lidech. Vzpomeňte na českou cestu privatizace Poldinky. Nádherný příklad českého diletantství. A teď s tím srovnejte Škodu. Dobré vedení, zaměstnanci ze všech koutů Evropy. Dejte s tím “naše” a “národ” už pokoj. Píše se rok 2020, ne 1621.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plzeňskou škodovku jste si vybral jako špatný příklad. Podnik je rozdroben a ve skutečnosti zničen. Silný Škoda výzkum ožebračili a připojili k Řeži. Elektrotechnika pracuje pro Siemense za možná třetinové mzdy. Závod metalurgie zkrachoval.

   Neznám podnik, který by se po privatizaci rozvíjel. Doporučuji všechny otce privatizace zavřít na Špilberk.

   Smazat
  2. A proč tedy mají čeští zaměstnanci Škody auto třikrát menší mzdy než Němci ve Wolfsburgu? Pracují opravdu třikrát hůř a menší pracovní dobu?

   Smazat
  3. 11:21
   Co je to za firmu? ČEZ?
   To nebyla zdaleka jen Poldi, takových zlikvidovaných firem je nespočet a nejen u nás. To není žádná "česká cesta", tomu se říká "washingtonský konsensus" a likviduje se takto hospodářství v dobytých zemích. Ať už pomocí nastrčených figurek páté kolony, nebo násilím. Škoda je německá firma, čechům už tam nepatří ani klika od vrátnice, přestože se mělo původně jednat o český podnik s německým podílem. Volkswagen samozřejmě tuto firmu dostal celý a za zlomek její ceny, češi, jako tradičně, utřeli nos.
   Proč dávat pokoj s tím "naše" a "národ"? Kam plynou zisky a daně z cizích firem? To je jedno? Český daňový soumar rád vše zaplatí? Asi je hodně bohatý, že? A pokud je jedno komu co patří, jak hlásal vedle Klause i Zeman, asi nebude západním kolonialistům vadit, když jejich podniky v Čechách znárodníme, že? Jim bude určitě jedno tak jako vám, kdo ty podniky vlastní. A co vy? Bydlíte ve svém? Jezdíte svým autem? Máte svoje vybavení domácnosti? Píše se rok 2020, proberte se a přepište vlastnisctví svého majetku na mě. Já vám to pak rád vše pronajmu. Domluveno?

   Smazat
  4. 👍👍👍👍👍👍

   Smazat
  5. K anonymu 11:21 - Myslím, že ten bohužel „brekot“ vystihuje doslova pomalé a plíživé odnárodňování. Říkáte, že vše je o schopných lidech, částečně souhlasím, ale ne vše. Jsou zde patrné a jasně působící nejen zahraniční vlivy, ale bohužel i domácí. Proč se někteří politici účastní sudetoněmeckých dnů ? Dejte „pokoj“ s „národem“, to znamená dejte pokoj s českým národem? Nebo německým národem? Jedinou pravdu máte v tom, že nadnárodní kapitál nezná pojem „národ“. Taky když chtěl, tak si u nás koupil co chtěl, co se nehodilo koupil a zavřel. Píše se rok 2020 a obnovuje se Mariánský sloup na Malostranském náměstí, oslavuje se Marie Terezie a připravují se další reminiscence. Restituce německých šlechtických rodů, vždyť kancléř prezidenta Havla je toho příkladem. Sice se píše rok 2020, ale hospodářsky jsme kolonií i Německa a nepotřebovali nás zabrat vojensky, ale dali jsme jim to sami. České diletantství, ne jasný záměr kapitálu, který podporoval ty správné „schopné“ lidi . Je zde patrné odnárodňování a pokud se český národ nevzepře, tak také nemusí existovat. Svoji existenci si obhájil při národním obrození v 19.stol., v roce 1918, 1945, co bude dál ? Nikdo nám v současné Evropě nic nezaručí, že jako národ budeme ještě v budoucnu existovat. Rusové nás nejdříve osvobodili, pak k nám přišli nevítáni v 68, ale nešlo o bytí „českého národa“ o jeho existenci. V současnosti jedině národ samotný si své oprávnění musí sám uhájit . Pokud nepřijde nové národní obrození, tak nevím ?

   Smazat
  6. 11:21 jen s tím, že větší část výnosů vytvořených (také) Škodou auto odplývá do zahraničí a pokud její autentická produkce příliš konkuruje domicilu matky, tedy firmy VW, je přistřižena. Takže dejte pokoj národním zájmům, které jsou opřeny o vlastenectví. To se ve Wolfsburgu nemůže nelíbit. Dejte s tím "naše" a "národ" pokoj, když se píše se rok 2020 ... Duševní trpaslíku ve službách globalismu přesvědčený, že nebýt tak, nemáte se „jak nikdy předtím“. Víte vy vůbec, jak a proč jste uniknul životní úrovni lovců mamutů? No schválně, povězte!

   Smazat
 7. noviczech
  ...já bych jen dodal, takže po osmdesáti letech se situace opět opakuje, nastolení diktatury, ale kdo proti ní se nyní postaví??? NEMÁME ani pod pultem!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Jak bychom s tím mohli něco udělat? MY, kdo my? Jsme bezmocná lůza, která se bude redukovat. To, co se děje, je záměr mocných. A děje se velmi úspěšně.

  Snad, a říkám SNAD ještě trochu zmůže rodina svojí výchovou. Jenže musí zastoupit i školu svými informacemi. Korigovat to, co děti slyší ve škole. Vysvětlovat. Možná začít tím, že řekneme svému potomkovi, že je DOBRÉ uvolnit místo v tramvaji starší osobě, postiženému, těhotné ŽENĚ... (ne těhotnému člověku), pak se můžeme pustit dál. Vysvětlíme, že starší občané odvedli zemi velký kus práce a že si zaslouží dožít v klidu a respektu svůj život a že se od leckterých můžeme dozvědět, to co už pak od nikoho. Být pamětníkem je cenné. Když navážeme s dítětem dobrý otevřený vztah můžeme se pustit ještě dál, prolistovat s potomkem nějaké kvalitní a srozumitelné dějiny naše, později světové (to je cesta k pochopení souvislostí), odpovídat na otázky a sami je nastolovat. Vodit na výstavy, koncerty a přijímat kulturu (oni to NEUMÍ!!!)
  vozit je po naší vlasti a ukazovat jim památky i krásnou přírodu. Já to tak dělám a děti to přijímají. Jsme společně šťastni a obohacuje nás to všechny.

  A někdy, když si otevřeně povídáme tak říkám něco, co jsem já sama slyšela doma, když jsem byla dítě a nevěřila jsem, že bych to někdy musela vypustit z úst: "...a ve škole to prosím neříkej. Měla bych z toho velkou nepříjemnost."

  Dětem je jedenáct a třináct let.

  OdpovědětSmazat
 9. Vedení UK se pokálelo a to řádně. Měli jim to omlátit o hlavy.
  Takoví studenti, ale i vedení, znesvěcují univerzitní půdu. Taková univerzita je ostudou národa. Takový národ zanikne ! Hanba jim !

  OdpovědětSmazat
 10. Jo a dneska studenti požadují zrušit kolonku pohlaví (článek na Seznamu). Příště se ten, kdo bude mít fotku hlavy na identifikačním průkazu dostane na seznam "Seznamů", jako padouch! Nebo vymyslí studenti příště zákaz nošení nejspíš sukní, protože feministky dávají přednost kalhotám. Pokud se studenti nechají zmanipulovat kvůli politice, budiž. Ale tohle znamená jejich přímou účast na jejich vlastním zotročení a nejspíš i zkáze. S nadšením a slavobránou do pekel.
  Hrdina nebo padouch, jsme jedna rodina!!

  OdpovědětSmazat
 11. Reiner Fuellmich - Zločiny proti lidskosti

  OdpovědětSmazat
 12. Bezpohlavní prosazování má v základech dvě žaloby: "Nemohu být v jiném stavu, protože nejsem žena." a "Nejsme otec ani zploditel, protože nejsem muž." Už se těším na rozhodnutí soudců.

  OdpovědětSmazat
 13. Vypadá to, že na Univerzitě Karlově bude o strach se ohnout, ráno na mě někdo vyrukuje jako baba a večer mě ta samá sjede jako chlap. Každopádně je vidět, že si studenti žijí už léta nad poměry a neví co roupama. Rodiče makají, platí a budoucí elita národa nemá nic jiného na práci než dumat co vlastně jsou. Tato problematika byla do nedávna jasná i "studentům" MŠ, věděli, že ventilek značí samečka a buchtička samičku. Až přijdu se samčími pohlavními znaky k doktorovi a on se mě zeptá, co vlastně jsem, tak dostane lepáka a nebude mě zajímat, že ho takhle připravila na praxi jeho Alma Mater.

  OdpovědětSmazat
 14. Bezpohlavnost v sobě nese dvě žaloby. "Nemohu být v jiném stavu ani matkou, protože nejsem žena." a "Nemohu být zploditelem ani otcem, protože nejsem muž. Už se těším na rozhodnutí soudců.

  OdpovědětSmazat
 15. zdá se mi že ne jen studenti ale lidi obecně změnil čas

  OdpovědětSmazat
 16. Slovensko vám stojí po boku :(

  OdpovědětSmazat
 17. Školství zdravotnictví, zemědělství vše bylo záměrně zničeno.
  Masmédia nás 30 let masírují polopravdou a LHANÍM. Výsledky se dostavují ve všem. Chcešli-porazit národ, přesvěč 2 generace!
  https://veksvetla.cz/lekar-vysvetluje-proc-viry-neexistuji-1/fbclid=IwAR3oo4f7V39aHzszfouwVTK7Xjcm9CvEbycwV4ySpAKXTXSQFaqL8wS82U8
  Dětem je jako očkování zaváděna především do svalu, a to v množství, které by při aplikaci přímo do krevního řečiště vedlo k jisté smrti. Vlastizrada a genocida se trestá SMRTÍ!

  OdpovědětSmazat
 18. V í t á m iniciativu studentů Universizy Karlovy v Praze!!!
  Dávám jim: "1" - Výborně!!

  Věřím, že mezi iniciativními jsou i studenti Právnické fakulty UK. A jim zejména, i dalším, pak doporučuji přečíst si,ještě dnes, toliko /2/ slovy: dva odstavce § 4 občanského zákoníku České republiky číslo 89/2012 Sb.

  OdpovědětSmazat
 19. Smutná pravda! Nicméně také chyba těch, kteří podobné kretény vychovali a naše, kteří dovolí, že jejich vlastní daně jsou takto neproduktivně zneužívány. Rektor a vedení UK se nezmohou na rozumnou reakci, už se několikrát veřejně zcela zkompromitovali a jejich charakterové vlastnosti se opětovně projeví zbabělým nadbíháním signatářům této debilní petice. Ne, to opravdu člověk nevymyslí. Značná část společnosti se zcela oprávněně obává o svou budoucí samotnou existenci a tyhle zpovykovaná boží hovádka mají podobné starosti. Prostě jsou zralí na pár facek...

  OdpovědětSmazat
 20. Kdyby žil Otec vlasti, tak je z těch univerzit všechny vyhází. Na rozdíl od spousty dnešních politiků, on chtěl do Čech přivézt vzdělání. On by nedovolil mrzačení národa.
  A vůbec, jestli chce být někdo opravdu bezpohlavní, tak ať si to nechá uříznout a neobtěžuje ostatní !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně! A ti, co to tam naopak chtějí, ať si ho s nimi vymění na barterovém systému!! :)

   Smazat
  2. 15:15
   S jejich studijními výsledky že střední by se tam za krále Karla ani nedostali!!!!! 🤣

   Smazat
 21. Neoliberalismus zachvatil i skolstvi a udelal z vlastencu studaku vyhulene fetacke trosky, holdujici americkym srackam, ktere jsou pry cool. Vlastenectvi se vysmivaji, jsou radi, ze jsme kolonii zlocince.
  Nemohou za to. Se stejnym problemem ted bojuji Rusove po zavedeni Perestrojky a vymozenosti zapadu. Znicili kvalitni skolstvi SSSR, nejenom tovarny a kradli suroviny. Nam uz nic nepatri a ta hovada uz od detskeho veku kdyz si hraji, tak ze pry jdou na Rusa! Jo, to bude procitnuti, Cehuni!!! Vy nevite ani v jake riti jste! Ukazuje vam to vase mladez, ktera ma byt budoucnosti naroda! Voli Piraty a Topku, zboznuje Havloidy a USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:12 Tak prosím, to vím přesně, do RF jezdím. Ano jistě poklesla do jisté míry úroveň školství, ale ve srovnání s naším...tak tu jim můžeme než závidět.

   Smazat
 22. A prosím vás, kdy konečně se zbaví český jazyk také rodů, vždyť je to ostuda a dokonce považuji za ponižování nějaký ten rod střední. A proč není rod stařecký. To zavinil Jungmann nebo až Trávníče? Jo, že to chtěji studenti UK. Probůh a člověk si myslel, že je to u nás poslední vysoká skutečná škola a nejen její maketa. Chudák Karel IV. ta degradace jeho odkazu. A to nejsou u nás inteligentnější dorostenci, kteří by mohli a vlastně měli studovat vysokou školu? Vím, vysoké školy máme v kdejakém okresním městě, juniversity of Nju Jork a pod. školské zmetky na kdejakém smětiští? Myslíte si, že se ještě někdy najde nějaký Karel IV? Aby obnovil slávu českých vysokých škol. Víte jak dobře se uplatňovali už za socíku za hranicemi absolventi českých vysokých škol? I dnes, ale to utečou ti nejlepší a zbudou blbci. To není moc radostná budoucnost. No snad se pozvedne u nás aspoň zase učňovské školství a ty vysoké školy předběhne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palec opatrně nahoru! :) (co kdyby někdo poslouchal :) )
   Najde se, ale nebude to nejspíš hned, doba a čas si to sama vyžádá. Je jen otázkou, nebude-li "včas" odstraněn.

   Smazat
 23. Není se co divit, když na té kdysi slavné UK figurují tzv. profesoři jako pederast Putna, jemu rovný Šír a jím podobní, pod kuratelou bývalého soudruha rektora Zimy (který vypadá na bezpohlavního).

  OdpovědětSmazat
 24. Tenkrat byt studentem znamenalo byt chytry, neco umet. Ted - vyhybat se paci, vyzkouset nekolik VS a pak teprve jit delat manualne. A tim ziskat milion chvilek lenoseni. A mozna i nejaky prispevek.

  OdpovědětSmazat
 25. Valně česky nemluví ani sám ministr školství, sni hvězdy ČTV, jako je Marcela Augustová. Není pak divu, že mládež dopadá stejně. Krom toho češtinu jakási m´da či hloupá posedlost nutí aby řešila problém, že disponuje pouze třemi rody. Ten, ta, to nestačí, takže rekonstrukce. Pokud to zvládá nebo zvládne angličtina, co jiného: Pryč od češtiny a máme to vyřešeno. Dost těch, kterým se to hodí.
  Otázkou oněch pohlaví je to, že skutečně, v těžko pozorovatelné menšině, existují jedinci s doslova hybridním pohlavním ústrojím. Ty může být obtížné definovat a ani oni se nemusí cítit, zejména trvale, dost jednoznačně. Budiž, jsou odlišní jako každý z těch, kteří jsou s plným respektem, uznáni za postižené. Pak tu máme menšinu s jednoznačně vyvinutými pohlavními znaky, ale odchylným nutkáním. Budiž. Je to jejich soukromá, zcela intimní věc. Pokud tímto sklonem nikoho neobtěžují a stejně tak, jak se očekává od heterosexuálů, nikoho nepohoršují, ať si s obdobně laděnými vyhoví. Nemůže to ovšem zakládat jakákoli další práva!
  Pro veřejnost a občanskou evidenci i úřední styk může a má platit pouze to, co je prokazatelné, tedy stav pohlavních znaků, ne pouze okamžitá vůle jedince. Pak a samozřejmě lze uvažovat o možnosti třetí, kdy podle stavu pohlavních orgánů rozhodnout nelze a takto postižený jednotlivec buď závazně volí, nebo trvá na záznamu nerozhodného stavu. To vždy a pro všechny nejisté případy, dokud zdravotním zásahem není dosaženo trvalé změny prokazující jen jedinou z oněch možností.
  Pokud vedení UK, v obavách o koryta, není schopno energicky rozhodnout o nesmyslnosti onoho nepochybně módního požadavku studentů, je směšné a nekompetentní a bude dřív nebo později takovým i pro vlastní absolventy. Ve své většině dospějí a ve své většině jsou z podstaty heterogenní. Jen to dnešní „užívat si“ je deformuje.

  OdpovědětSmazat
 26. Má vůbec cenu tyhle blbosti rozebírat? Snad každý ten student má doma rodiče - ne? Nemít rodiče, nestudoval by. Tak co ti rodiče? To už nemají žádný vliv na názory a chování svých potomků? Výchova začíná v rodinách - ne? To dnešní rodiče vychovávají své potomky na takové blbce? Oblečeni chodí jako strašidla, od dětství čumí do tabletů (které jim kupují rodiče) - holky zveřejňují své nahé fotky na jakémsi facebooku - co na to rodiče? Ti studenti snad nevyrostli na ulici! Na PC -internetu - je denně hromada žvanilů, ke všemu nadávají, všechno kritizují, nehnou se od PC, nadávají sprostě prezidentům, premiérům, žvaní neskutečné blbosti i k tragediím a sebevraždám - tak co můžou chtít od svých potomků? Společnost je zvrácená totálně, ale bohužel, hovna vždycky padají shora dolů - ne obráceně! Takže by si každý měl zamést před svým prahem a prohlédnout si svoje potomky. Probíráte s nimi někdy obecné problémy? Hovoříte s nimi ještě někdy? Co to jejich oblečení? Co to jejich žvanění plné amerikanizmů? A co to jejich chování? Proč máme řešit to, co nevyhnutelně muselo přijít, akorát toho nějaký úchylný zmrd zase zneužívá?

  OdpovědětSmazat
 27. Vážení dříve narození,vyprdněne se na to se tu rozčilovat nad osudem našich potomků. Dělali jsme co bylo v našich silách aby se měli dobře,pokud možno lépe než my.Bohužel lépe už bylo. Pokud s nimi chcete zavést dialog,jsou naučení ze školy dialog ukončit slovy:o tom se nebav! Prostě nechtějí slyšet naši pravdu, jen tu svoji a melou furt to samé.Místo argumentů arogance či ignorace. My s tím již bohužel nic nenaděláme stejně jako komunisté v 89.Jako národ nestál o ně, naši mladí dnes nestojí o naše rady.Tak, ať si tedy vypijí ten svůj kalich až do dna.Zatím je ještě držíme nad vodou a peníze od nás jim nesmrdí. Až tu jednou nebudeme budou si muset radit sami a pak bude pro ně pozdě plakat nad rozlitým mlékem.Takže si užívejme toho zbytku co tu ještě máme a nechme to koňovy,ten má větší hlavu!

  OdpovědětSmazat
 28. 14:43
  Bohužel my jsme si taky v 89 roce nenechali poradit .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.