Reklama

čtvrtek 1. října 2020

Jana Zwyrtek Hamplová: Jourová nebrání demokracii, ale diktaturu

Jana Zwyrtek Hamplová
1. 10. 2020 blogg autorky a PrvníZprávy

Stydím se za Věru Jourovou. Už dlouhou dobu. Píše v komentáři na svém blogu Jana Zwyrtek Hamplová.


(Na snímku Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka)
Tato dáma, která má aktuálně ve sporu s premiérem Orbánem podporu šéfky Evropské komise Němky Ursuly von der Leyenové (což je ve své podstatě jen přitěžující okolnost), má sice plná ústa krásných slov o demokracii, ale tento pojem je v jejích ústech už dávno synonymem pro slepou poslušnost států EU vůči všem výmyslům Bruselu. Tedy pro evropskou diktaturu. 

Jak jinak přistoupit k tomu, že tato rádoby demokratka neuznává výsledky demokratických voleb v Maďarsku, a to jen proto, že si maďarský premiér nenechá od Bruselu všechno líbit? Urážet členský stát EU jen proto, že jeho premiér v zájmu občanů své země odmítá diktát EU v podobě povinné solidarity s nelegálními migranty, kteří ohrožují samu podstatu našich evropských hodnot, bezpečnost a ekonomiku, a nedůvodnou pozitivní diskriminaci menšin, je neomluvitelná nehoráznost.

Jak si něco takového může Jourová vůbec dovolit? Kdo si myslí, že vlastně je? Kam až narostlo její ego? Že si dovolí ze své pozice urážet svébytnou evropskou zemi?

Jourová už dávno nebojuje v evropské komisi za nějakou demokracii, ale zcela otevřeně za evropskou diktaturu. A je za to také královsky placena – 580.000,- Kč měsíčně nemá ani český prezident. Proč by tedy nezpívala bruselskou píseň? 

Je ale ve své podstatě jedno, jestli je jen „prodejná“, nebo zda přešla na diktátorské pozice z náhlého přesvědčení. Obojí je nebezpečné jako jakýkoli fanatismus, který svůj pohled na svět prohlašuje za jedinou pravdu, a žádá po ostatních, aby se této pravdě podřídili. I to už v evropské historii bylo. A je jedno, zda nositelem bylo fašistické Německo nebo rudý Sovětský Svaz. Hrozné bylo obojí, a obojí začínalo nenápadně a pozvolna. Dnes nám čím dál víc diktuje a vyhrožuje Brusel. A už ani ne nenápadně.

Podpora ze strany českého ministra zahraničí je v okamžiku, kdy Jourová hrubě urazila jinou evropskou zemi, výrazem nedůvodné submisivity vůči Bruselu, zatímco bychom mohli právem očekávat, že se naopak zastane Maďarska, které bylo výroky Jourové hrubě dotčeno, a které je naším sousedem a spolu s námi členem V4.

Budeme si ale muset opravdu vybrat. Buď budeme hájit tu pravou demokracii a právní stát, nebo Brusel. Protože představa demokracie v podání dnešního Bruselu je diktatura vůči členským zemím. Tedy maďarská demokracie není nemocná. To jen ta evropská je dávno mrtvá. A Jourová tančí na jejím hrobě.

Ne, k odstoupení neměl Jourovou vyzvat premiér Orbán. K odstoupení ji měl vyzvat premiér Babiš. Protože Jourová dnes dělá v evropské komisi ostudu České republice, končí komentář Jana Zwyrtek Hamplová.


(rp,prvnizpravy.cz,blog,foto:arch.)

20 komentářů :

 1. Paní Jourová má od začátku zatemněný mozek a vesele s klidným svědomím a neustále přiblblým úsměvem na tváři, maximálně pracuje proti zájmům vlastní země.
  Za ty prachy ?

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak politruk ďourová je strašná za ty prachy co bere bude tvrdit že h...o je dobré. Nikdo nemusí pochybovat že eu je liberální diktatura u skopčáků to tak funguje. My Češi si to vnutit nedáme.

  OdpovědětVymazat
 3. Co vy nato pane Babiši. Za koho kopete? Za Česko ze svých nebo za Agrofert z našich.

  OdpovědětVymazat
 4. Za mě naprostý souhlas. Paní Jourová samozřejmě nechce přijít o svůj královský plat a tak vyje na měsíc. Těžko lze očekávat, že by tomu mohlo být jinak. Zřejmě při nástupu do funkce obdržela manuál se seznamem zemí, které lze kritizovat /vždy bývalé země východního bloku/ a seznamem povolených frází. Proto představitelé EU mluví jednotně jako kniha. Za ty platy jsou to v podstatě předražené gramofonové desky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jourová dostala notičky a jede pečlivě podle nich - aby jí kapříci dopluli.

   Vymazat
 5. Nebudu tady hodnotit Jourovou a žádné její výroky. Ale ani Hamplová, o blbcích v diskusi nemluvě, zřejmě nechápou, že Jourová není a z principu ani nesmí být v EK závislá na svém státu a už vůbec ne na ANO nebo dokonce na Babišovi a ten ji nemá k čemukoli vyzývat, proboha! Jourová má hájit pouze zájmy EU, tak jako všichni ostatní členové EK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:19!
   Zájmem eurorajchu je dokopat otroky z bývalého soctábora k totální eutanázii jejich států a obyvatelstvo do lágrů v polši (už tam nedávno před oslavami leštili kohoutky, kliky a hořáky, proč asi?). Takže hájení zájmů EU je šířením korporátního fašismu v Evropě (a co protifašistické zákony V4ky?

   Vymazat
  2. 14:19 Je moc dobře, že se najdou takové veličiny, které si najdou chviličku, aby nám blbcům, včetně Hamplové dokázali alespoň polopaticky přiblížit nelehkou pozici paní EK Jourové. Nyní jsem svoje původní názory naprosto přehodnotil a chtěl bych vám tímto za sebe i všechny blbce poděkovat.

   Vymazat
  3. Jourová nenastoupila do služby EU jako soukromá osoba, je vyslankyní své vlasti (byť to tak zřejmě nechápe) a kandidovala za určité politické uskupení (ANO). EU není suverénní entita a je to poněkud složitější s tím, co jsou to ony "zájmy EU". EK není demokraticky volený orgán a metody donucení členských států k poslušnosti rozhodnutím EK jsou velmi nevybíravé - slušně řečeno. K tomu zjevný několikerý metr a páchání škod v mezinárodní politice, a to v zájmu nikoliv "EU", ale jejích nejsilnějších států, které samy ještě podléhají mocným nadnárodním zájmům prosazovaným zejména skrze USA. Zkrátka EU se zcela zvrhla a buď se dříve rozpadne nebo budou následovat další exity. Otázkou je, kolik škod stačí ještě EU a její placení slouhové napáchat.

   Vymazat
  4. 14:19
   Musím s Vámi souhlasit. Paní Jourová a většina europoslanců opravdu nehájí zájmy svých zemí, ale velice rychle se stanou součástí stádečka, chovaného EU jako své ovečky (moderněji jako užitečné idioty). Je jim poskytnuto nadstandartní finanční ohodnocení a další benefity za jejich loajálnost vůči myšlence zbudování Evropského státu. Za to jsou ochotni prodat budouctnost svých zemí. O morálce či jiných šlechetných vlastnostech ani nepřemýšlí ....
   Čest všem vyjímkám ....
   Kdo paní Jourovou slyšel, sám si udělá obrázek. Pro mě je to hrdinka stejného ražení, jako švec v pohádce "ševče, za pár špinavých zlaťáků, za falešnou slávu???" ....
   Hezké sny dobrým lidem a trochu hryzavého svědomí těm nehodným
   ABC

   Vymazat
 6. Jourová má schopnosti, vystupování i vizáž obecní úřednice. Snadno ovlivnitelná, poddajná a bez názoru. Proto si ji v Bruselu vybrali jako šaška, aby zaplácli místo eurokomisaře za ČR někým, kdo jim do toho nebude kafrat, vyvíjet osobní iniciativu a bude zpívat podle jejich not.
  Není to jenom případ Jourové, Brusel si pěstuje stáj telat z malých zemí, kterým pak přiděluje zbytečná a bezvýznamná místa eurokomisařů.
  Jourová je ukázkový příklad, jak to v Bruselu funguje. Když naivně přišla v roli eurokomisařky pro ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví s návrhem stejné kvality potravin na západě a na východě, narazila na ledovou zeď a protáhlé xichty eurobyrokratů. Pak se ovšem našla v roli poštěkávajícího ratlíka na Orbána a spol., za což je velebena bruselstánem až do nebe. Já si myslím, že blbci jako Jourová by mohli eskalovat rozpad EU, což by bylo jedině dobře.

  OdpovědětVymazat
 7. 12:56, Jourová je opravdu odporný typ člověka, který je schopen pro svou kariéru zradit cokoliv. V její pozici se nepochybně chová jako vlastizrádce. A nejen to, pracuje na zotročování lidského ducha. Bylo by ale naivní domnívat se, že ji tam dosadil Babiš, nebo že by ji snad měl možnost dokonce odvolat.
  EK je orgán nadnárodní úrovně řízení a nadto nevolený! Takže nebuďte v tomto ohledu naivní. Jedinou šanci na obměnu kádrů v EU vidím ve vítězství Trumpa a následném omezení dosavadní podpory jim z washingtonských bažin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:36!
   Ďourová je naopak užitečný jourokádr, vždyť ji tak pečlivě vychovávali v úřadech a kriminálech ČR, než pochopila co se po ní chce a teď by jí měli šlápnout na kuří oko? Určitě iniciativně příjde s návrhy pacifikace Orbána a jeho družiny a v jevropeji bude ještě horúca jeseň. Inu klimateror nezastavíš!!

   Vymazat
 8. Přijde den, kdy bude zúčtování...

  OdpovědětVymazat
 9. Jourová toť symbol slepičí nemoci

  OdpovědětVymazat
 10. 14.36 - poslouichejte premiéra Babiše za koho kope on. Když je v ČR tak chce Česko, ale jak je v Bruselu, vždy kope za EU. Je nedůvěry hodný.

  OdpovědětVymazat
 11. Autorka článku by měla kandidovat na Hrad. Já se hlásím do jejího týmu podporovatelů... :-)

  OdpovědětVymazat
 12. 14:37 MÁTE PRAVDU. Bude to tvrdé a nekompromisní. Vojska SHAF nevynechají ani naši malou - německou kolonii.
  ROBERT F. KENNEDY JR. PODAL 23.9. 2020 TRESTNÍ OZNÁMENÍ
  FIGURUJE V NĚM I ROMAN PRYMULA- nejnebezpečnější politik.
  https://vk.com/milosceskoslovensko?w=wall282903005_33685 https://www.arfa.cz/117-milionu-korun-tolik-vydojila-..

  OdpovědětVymazat
 13. Jourová má tak rovný charakter, že, když spolkne hřebík, tak vysere vývrtku !

  OdpovědětVymazat
 14. 23:04 Johrovou nemusím, ale vy jste hulvát a ještě navíc neoriginální.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.