Reklama

neděle 25. října 2020

Jaroslav Bašta: Bulvár jako strážce morálky

Jaroslav Bašta

25. 10. 2020 PrvníZprávy

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

(Na snímku Jaroslav Bašta)


V době koronavirové tam vidím dva problémy, z morálního hlediska jeden horší než druhý. Setkání se odehrálo v prostorách restaurace, která měla být uzavřená, nicméně s ministrem a jeho kolegy tam seděl nájemce objektu jako hostitel. Takže to všichni zúčastnění mohli vnímat jako soukromé posezení.,píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Ovšem někdo to prásknul bulváru. Tím se s jednodenním zpožděním vše rázem změnilo. Náhle šlo o restauraci otevřenou v době, kdy jsou všechny ostatní zavřené, aktéři schůzky určitě neměli nasazeny roušky, protože ministr šel přes dvůr bez ní a (ó hrůzo) nasadil si ji až v autě. Výsledkem této aféry bude nejenom výměna nepopulárního (až nenáviděného) ministra, ale nejpozději počátkem příštího roku pád vlády.

Schneider: Nesouhlasím s odvoláním Prymuly!

Protože vyděsit a ovlivnit našeho současného pana premiéra je tak snadné. A vůbec to není nákladné. Stačí pár komentářů a fotografií, najít ochotného práskače (či provokatéra), a náhle se z bulváru stane strážce morálky a skutečný tvůrce vládní politiky. Bude-li tento trend řízení věcí veřejných v době nejtěžší krize za posledních 30 let pokračovat, pak za stávajícího rozložení politických sil vidím jediné racionální řešení – nominovat na předsedu budoucí úřednické vlády Pavla Novotného ze Řeporyj. Z hlediska řešení problémů s pandemií to žádný dopad mít nebude, protože krize dál poběží samospádem – o Vánocích 2 000 mrtvých denně, jak prognozuje evoluční biolog J. Flégr.

Vláda přestane mít potíže s bulvárem, naopak bulvární noviny začnou mít problém s vládní politikou, která neponechá prostor pro vlhké sny českých novinářů, protože je neprodleně uskuteční. Propad do totálního chaosu by pak byl jen asi dvakrát rychlejší než za působení současné vlády, takže již na jaře by se mohlo najít řešení krizové situace.

Je mi jasné, že můj návrh na nového premiéra, který se nebude bát bulváru, neuspěje. Zároveň vím, že s příchodem zimy a tragických dopadů pandemie budou vládní politiku jako celek (a tu personální zejména) ovlivňovat vnější zásahy typu Prymula na Vyšehradě. Protože takové ovlivňování je snadné a laciné. Výsledkem voleb do Poslanecké sněmovny v příštím roce pak nebude dosavadní Sněhurka (ANO) a osm trpaslíků, ale devět subjektů, které přesáhnou pětiprocentní hranici.

Na to, abych si dokázal představit budoucí českou politiku, mám příliš málo fantazie, končí komentář Jaroslav Bašta.59 komentářů :

 1. A proč ne.Pokud nikdo jiný není schopen. Udelali kus dobré práce,vy ty darebàky snad podporujete.Bašto ??
  Tohle neokecàte,snaha marná.
  Je zajímavé jak všichni ti co sem píší články, převážně ze strany SPD, broji proti tomu,kdo tu sviňárnu odhalil. Místo toho aby poděkovali.
  Může mně tohle někdo vysvětlit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:05 Vám ne...

   Vymazat
  2. 19:13
   Vám se nedivím...

   Vymazat
  3. 18:05 Bylo by moc dobře aby se Babiš pochlapil a začal odhalovat sviňárny opozice.

   Vymazat
  4. Politici se v noci setkávají osobně na místě, kam normální člověk nesmí. Celý národ komunikuje on-line, je oni nemůžou, musí to být osobně. Je jasné, proč.

   Vymazat
  5. "Bulvar" nedava smysl a vyznam.
   Ten se zameruje na senzace aby prodaval..
   Zde mame zcela jiny priklad Fake Medii, ktere jsou stedre placene aby agresivne a hystericky se snazily s cilem zneuzit ,zmenit a dosadit k moci ze zahranici urcene osoby a zmenit demo za totalitni diktatury.

   Vymazat
  6. 21:55
   Nad sviňárny Babiše v miliardách opravdu nikdo z opozice nemá, probertese.
   U něj se řeší drobná věc, za pouhých 15 milionu a jak kope nožičkama!!

   Vymazat
  7. 18:05 vám je cokoli vysvětlovat je zbytečné. Kdesi jste převzal tvrzení jedněch, že jiní jsou darebáci. Nic o tom proč kdo darebák je a jak velký, nevíte, ale tady to tvrdíte. Soudný člověk si to nedovolí. Já nevím, kdo a jak velký je darebák. Vím ale, že darebáků je hodně, hlupáků ještě víc. Takže u politiků hledím na to, kdo si vede méně blbě. Babiš koronavirus pod tlakem opozice prokoučoval, ale proti všem těm předchozím "pravicovým" vládám byl o poznání lepší. Darebák sem, darebák tam, vy chytrolíne. Takhle se necháte nahnat leda z bláta do louže.

   Vymazat
  8. Bulvár jako strážce morálky?
   Odjakživa je známo, že nejlepšími ochránci(ochránkyněmi) morálky (i počestnosti) jsou prostitutky, hned jak se jim podaří zakamuflovat v tzv. "lepší společnosti".
   Bulvár, jeho slíditelé pod rouškou novinařiny jsou stejnými nositeli morálky a počestnosti, jako jejich nejvýznamnější produkt posledních třiceti let - vážený pán - Pavel Novotný.

   Vymazat
  9. Sviňárnou byl počin Blesku a vyzývám slušné Čechy, aby tento bulvár vůbec nebrali do rukou, ne proto, že na každé straně číhá covid, ale hlavně se z každé stránky hrne proud výkalů z mozků pánů pisálku, byť ve formě písmenek. To, co udělal v době pandemie časopis Blesk je více jak zavrženíhodné a slušný stát by okamžitě takový sajrajt nechal z gruntu vydesinfikovat. Je neuvěřitelné, jakých podlostí se dovedou dopouštět někteří tzv. novináři. Nemohu nevzpomenout, že podobné hyeny po Mnichovu likvidovali KARLA ČAPKA. A NEMOHU NEVZPOMENOUT, ŽE I ČESKÝ NÁROD MĚL NOLVINÁŘE - Havlíčka, Nerudu... Ale to co předvádí sebrání odporného Blesku je skutečně vysoko nad vrcholy umění Josefa Goebbelse. Milí spoluobčané, jste si vědomi toho, že celý "článek" těchesesáků z Blitzu nebyl namířen ani tak proti nějakému Prymulovi, ale proti Vám, zejména Vám pondemií Covid 19 zranitelným. Uvědomujete si, že to byl akt snahy diktatury zločinného kapitálu vyhladit české seniory? Jste si vědomi, že "publicisté" pracují jako loutky kapitálu, který i touto cestou /stejně jako vražděním v teroristických válkách/ získává za každého předčasně zemřelého pensistu kupu peněz? Jste si vědomi, že akt Blitzu byl také teroristický? A co vy na to? Také kašlete na stát a národ a kradete jako kapitál. Nepodporujte boudy ušité na Vás grázly a vyvrheli národa!

   Vymazat
  10. Ne my ty darebáky z Blitzu určitě nepodporujeme, viděl jsem, jak mají ocumlané prsty, aby vyrobili takový soubor lží. Blitz je v rukou totalitní diktatury kapitálu a ta potřebuje, aby senioři vychcípali a oni si mohli nakrást jejich penze - a také se na tom pisálci z Blitzu korupným přiživí. Tedy gaunery horší než COVID 19 - tedy medializátory tohoto druhu nemusím, přímo se jich štítím, jako nejposlednější stoky a také jsem nikdy ten sajrajt nekoupil.

   Vymazat
 2. Ano, ta afera bulvarního Blesku je humorná, to že se k ní přidal premiér Babiš jako šašek, to je ale smutné ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On se rád přidává, Skripal,Lukašenko,Navalnij,sankce proti RF.....

   Vymazat
 3. Skoro to vypadá jako bouda na premiéra. Stačí nastrčit pár "problémových" informaci a premiér při jeho státnické nerozvážnosti vyletí jako podrážděnej sršeň a okamžitě vybuchne s dosti blbým rychlorozhodnutím, které vůbec neprodiskutoval s "hříšníky", které ale už nemůže vzít zpět. Takže Primula dostal okamžité kopačky a opožděného "Bílého lva" za nesmírné zásluhy. A teď bude Babiš státnicky přemýšlet, tak zase zrušit opatření, "aby byly vánoce". Inu ... co současný politik, to .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A koho v této situaci A.B. může nalézt na funkci ministra. Jen špičkového hochštaplera nebo troubu. Nový (předpokládaný) ministr, který nikdy nebyl ve vládní funkci, bude první týden hledat kde je v baráku záchod a nejméně měsíc mu bude trvat než zjistí, jak to na ministerstvu zhruba chodí a kdo je kdo. To už budeme definitivně v řiti. Debilita měnit teď ministra. I "Rudá kráva" prohlásila, že v kopci se nepřepřahá!

   Vymazat
  2. No a co když je to docela prostě takhle:

   1. Prymula už do značné míry udělal co mohl a "procesy nastavil". Kdo přijde teď, bude tzo převážně už jenom realizovat. Hůře či lépe, ale nebude přepisovat mapy. Takže bez Prymuly to Babiš už dá, nebo si to přinejmenším může myslet.

   2. Aférka samozřejmě vhodně odvádí pozornost a téměř hysterického Babiše ukazuje jako rázně jednajícího muže.

   3. Ale hlavně, on Andy určitě nevzdal prezidentskou ambici. O Prymulovi už se přitom v této souvislosti začalo mluvit i po jaře, a podzimní kontrast mezi našňuplým, často ujíždějícím premiérem a suverénním, ovládajícím se Prymulou, který většinou mluvil klidně, autoritativně a k věci - nic vás nenapadá ??

   Vymazat
  3. Rakušané bourají Zemanův sen o kanálu. Hrozí, že se vyhodí desítky miliard

   ... a nebo lodě plující novým kanálem nepoplují přes Rakousko a nebudou peníze. O co jde?

   Vymazat
  4. Upřímně řečeno si doopravdy nemyslím, že by za tím přímo Babiš stál, jak jsem naznačil. Ale dost možná, že mu to prolítlo hlavou. Teda pokud ho nechali nejdřív přemýšlet. A přijde mi jako pravděpodobné, že si vyhodnotil - jestli to tak je nebo ne, to je druhá věc - že teď už je schopen to bez Prymuly ukočírovat.

   Každopádně Prymulu to dost bezpečně, a ještě více, pokud po první reakci sklapnul kufry a podřídil se, diskvalifikuje z kohorty možných prezidentských kandidátů. Taky netvrdím, že o něco takového za každou cenu stál - zatím měl v životě úplně jiné priority.

   Vymazat
  5. Žijeme jako ostatní Svět , zejména ten kapitalistický, v zajetí jakéhosi teroru Covid 19 a současně i teroru diktatury kapitálu, který si na tom chce vybudovat svoji absolutní moc nad občany a státem. Navrhovaný ministr zdravotnictví je lékařem nauky o krvi. Jakou myslíte má spojitost jeho specializace s Covid-19? Sám se obdivuji jemu, že takovou funkci bere a tak sebe degraduje na jakéhosi úředníčka. Na NR bylo už mnohokrát psáno, že úloha lékařů v politice je čistě loutková, oni nejsou lékaři státu a jeho pokladny, oni nejsou lékaři jeho ekonomiky nebo zahraničních problémů, lékaři v politice představují podle snad už stoleté tradice lidský odpad. Neschopný lékař jde dělat ředitele nemocnice a neschopný ředitel nemocnice jde dělat ministra zdravotnictví a neschopný ministr zdravotnictví jde dělat zástupce do Světové zdravotní organizace -WHO- za postupně degenerující CZ.
   Lékaři, kteří medicínu umí se nikdy nedali zkorumpovat ani na funkci ředitele - vždyť nemocnice myslím ještě někdy do r. 1930 řídil správce nemocnice, což býval ekonom. No a pak se nevědělo co s lékaři, co medicínu neuměli a tak se pro ně zřídila funkce ředitele. Tak aspoň víte, proč stav některých nemocnic je takový jaký je a proč tolik nemocnic po r. 1990 zaniklo a proč se zmenšil počet akutních lůžek skoro o polovinu. Proč máme většinou neumělce v soukromých praxích a proč ti, co umí, po studijích za peníze daňových poplatníků odchází do platových rájů!

   Vymazat
  6. Však ta bouda byla ušita hlavně proti Babišovi a celé současné vládě. Diktatura zločinného kapitálu se cítí totiž okrádána vládou, která zvyšuje mzdy pracujícím, penze seniorům a dělá aspoň něco, co je spravedlivé a sociální, dokonce chce znovu budovat školky a jesle a podpořit českou populaci, aby národ nevymír a tím vším , takovou půolitikou Babiše se kapitál cití okrádá. On nestojí o české dělníky, jsou drazí, on stojí o ukrajinské dělníky, kteří budou dělat za polovinu a pak nejlépe otrokářství, proč podle kapitálu oni nebozí zloději a vrazi mají vůbec někomu něco platit - proto neplatí daně, proto sami nastavují dlaně aby platili jim daňoví poplatníci, tedy pracující. A to vše by si kapitál jinak mohl ukrást tak, jak v našem státě krade 30 roků. A ta stopka kterou zločincům vystavil Babiš a spol., tu si prostě podle zločinců typu Kožený, Krejčíř a spol. - musí vláda odsklákat. O její sesazení tzv. česká opozice ve službách zločinného kapitálu usiluje již přes 3 roky a kapitál vynakládá nemalé prostředky, aby prostřednictvím různých těch neonacistických českých opozičních stran vládu svrhl. To nejsou jen kalousové, fialoví, bartošíci, stankňouroví, černopodzádníci s neškřesťanskou vvírou podle pravidel SS a gestapa, a desperátstvím proslulí piráti a další žraloci ohlodávajíci český národ ve službách diktatuře kapitálu, to jsou i mnozí občané svedení za pomoci vlastní blbosti k popírání existence koronavirů a nemocí jimi způsobených. Opozice, pražská kavárna a popírači COVID 19 jsou odpovědní za šíření epidemie a za úmrtí již tisíců Čechů na tuto nemoc. PAMATUJTE SI - ODPOVĚDNÁ JE OPOZICE, KTERÁ DĚLÁ VŠE PRO ŠIŘENÍ EPIDEMIE, PRO ÚMRTÍ CO NEJVĚTŠÍHO POČTU ČECHŮ, ZEJMÉNA SENIORŮ, KTERÁ MAXIMÁLNĚ DESTRUUJE PREOTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ, ABY PAK VE SVÉM BLITZKRIEGU VYRAZILA DO ÚTOKU PRO NAPROSTOU Z VÍCE JAK 90 % SMYŠLENOUI NÁVODNĚ PODVODNOU ZPRÁVOU A FOTOGRAFIEMI. ŠTÍTÍTE SE BLESKU A VÍTE PROČ? PAK JSTE NASDÁN ZDRAVÝJM ROZUMEM. TEN PAPÍR TOHO SUPERBULVÁRU SE NEHODÍ ANI NA WC. URČITĚ SI PO JEHO POUŽITÍ DRHNĚTE RUCE A POLÉVEJTE DESINFEKCÍ!!! JE TO JEDOVATĚJŠÍ, NEŽ KYANID!

   Vymazat
 4. kdo ještě věří jako pan Bašta tomu, že si Prymule nasadil v autě roušku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nehrajeme si na kašpárky.
   Vždyť, dobře víte, že v tom není jádro pudla. U nás je zvykem okopávat kotníky. O to tu jde. Proto taky roli Aurory na sebe vzal Blesk a vystřelil.

   Vymazat
  2. 21,18
   AHA opět v akci!.-)

   Vymazat
  3. Každý, kdo není hodně padlý na hlavu ví, že článek v Blitzu byl víceméně zdramatizovanou smyšlenkou za účelem svržení vlády za pořádné korupné zločinného kapitálu. A vy věříte zločincům? Já tedy ne. A komu patří Blitz? Snad svazu ochránců lidství? Ne, přesně naopak, patří těm, kterým se humanita a cokoliv co zavání právem a spravedlností zajídá, nemohou zapomenout zlaté časy volného rozkrádání majetku státu a občanů - a proto světová pandemie Covid 19 je dílem jim podobným. Jo kapitál, ten je zvyklý dělat jiná zvěrstva, války s miliony mrtvých, to je pro něj pastva, terorismus, okupace, koncentráky, holokausty, barevné či čmajdanové kontrarevoluce a puče, však známe i naše papenhajmské, kteří v r. 1989 vystřídali zparchantělé politruky, kteří zdeformovali socík jak jen mohli!

   Vymazat
 5. A proč ne, pane Bašto? Když může být arbitrem morálky Pavel Novotný?
  Jenom to dokumentuje, kam jsme se dostali.

  OdpovědětVymazat
 6. Kdo by mohl být tím práskačem co bonzoval Blesku, neexistuje tu možnost msty jednoho negenerála?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ještě je tu možnost, že se napráskal sám

   Vymazat
  2. Hele Vencovský, ty seš posila Blesku, žejo ?

   Vymazat
  3. 21,20
   AHA se ozvalo!.-)

   Vymazat
 7. Užiteční idioti jásající v trapné aféře nad Prymulovou diskreditací nic nechápou ..
  Skutečnost je taková, že za diskreditací prof.Prymuly i dr.Ratha je podnikatelská mafie ve zdravotnictví, oba chtěli omezit její vliv ve VZP (Všeobecné zdravotní pojišťovně) ..
  Ta mafie je smečka hyen bezohledně parazitující velkými zisky na zdravotnictví, proto je zdravotnictví v takovém neúčelném zoufalém stavu, i když do něj jsou z pojistného i státem investovány stále narůstající obrovské částky ..
  Blbečkum předhazují vykonstruované zanedbatelné zdravotnické zakázky "korupčníka" Prymuly a bez povšimnutí uvedených blbečků si hrabou megatunely z veřejného zdravotnictví, obzvlášť teď si nahrabou ..

  OdpovědětVymazat
 8. podívejte se na to pozitivně, tedy " už i bulvár je strážcem morálky"

  minulý tyden jste napsal:
  "Trochu se bojím toho, že jediným hmatatelným důsledkem odporu proti restrikcím a rouškám bude svoboda zemřít na COVID-19 nebo na něco jiného."

  tedy blesk, je váš spojenec, odhalil člověka s odporem k rouškám, odhalil člověka, který ohrožuje a zdraví a životy druhých. Z diskusi i z těchto stránek slyšíme, že kvůli takovým idiotům tu máme dramatický pandemický stav.

  A kdyby Prymulu přistihla treba ceska televize, nic se na tom nezmělo.
  Bud je někdo stoupencem striktiho dodržováni nošení roušek, a odsoudí všechny, nebo je to jen prkotina, pak ale at drží ústa.

  Další pozitivní věc na tom je, že vláda ted může jménovat jako ministra právě onoho Flégra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vencovský nejmenuješ se náhodou Šrapatka ?

   Vymazat
  2. Lol. To by fakt chybělo.

   Vymazat
 9. Kubiceho správa, správa Blesku a najednou je všechno jinak. Mají to už natrénováno a mistři světa ve skoku na špek opět překonali své letošní maximum.

  OdpovědětVymazat
 10. Bašta jde tentokrát po čisté pitomosti. I kdyby to neprasklo, tak to proběhlo. A oni by to opakovali tak dlouho, až by se to pověstné ucho stejně utrhlo.
  Neseděl tam s nimi Bašta?
  Podstatu kdejaký imbecil nahrazuje zkoumáním zdroje průsaku. Originální přístup k realitě. Blbečkové mají mobily, ale řešit něco museli zočo voči. Dokonce bez roušek. Copak to asi by bylo? - To by mělo soudruha Baštu zajímat. Na telefon by to třeba bylo - Ivánku , Íčko ... někdo půjde bručet.
  Podivní lidé nám tu káží někdy o morálce , aby ji už přístě mohli relativizovat.
  A sami se sebou nemají problém. I alternativa se mění. Blbečkové někdy nevědí, jaký kabát si mají k té které kauze právě navléknout.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proběhlo CO ?!? Proběhlo to, že Prymula šel cca o půl noci od vrat kapituly ke svému autu bez roušky. Bezpečně vzdálen od několika svých lidí, kteří měli roušky. To proběhlo, to je zdokumentován! Všechno ostatní je účelová fabulace, které měla za úkol vytočit nervově labilního premiéra, načež ten okamžitě zbrkle a přitrouble reagoval tak jak reagoval. Bez toho, že by moudře státnicky napřed vyslechl a případně seřval ty delikventy. A nebylo to poprvé co jednal takto zkratkově. Před časem ho podobně vytočil i Vojtěch, když nařídil roušky od 1. září. Babiš to okamžitě zrušil. Pak toho sice litoval a omluvil se, ale už bylo pozdě. Tak nejedná státník, tak jedna namyšlená nervózní sebestředná primadona ...

   Vymazat
 11. Tak NR už Prymulu rozpatlala do tenké rozpláclé skvrny. Asi přichází okurková sezona. Jen je mi divné, že mnozí rozumní autoři s velkým přehledem v politickém dění na českém dvorku a přilehlých regionech stále chtějí obhajovat neobhajitelné. Totální vymaštěné chování nadutého Prymuly. Howgh!

  OdpovědětVymazat
 12. Navrhuji udělit BLESKU CENU "MORÁLKA PANÍ DULSKÉ"

  OdpovědětVymazat
 13. Všechno zlo pochází z lásky k penězům a majetku. A to především platí pro pražskou žumpu napojenou na bulvár.

  OdpovědětVymazat
 14. Tady už není co řešit. Stačí opravdu málo na ovlivnění názoru davu. Jedna fotka v Blesku a jeden pitomec, který je nejspíše tak chamtivý, že nedodržuje sebou vyhlášené pravidla. Komedie je, že podstatně otázky jsou odsunuty do pozadí. Tedy prováděné testy indikují všechny viry nebo jen ten Covid? Naprosto podstatná otázka, která ovlivňuje vše, na čem si lze udělat o věci jakýs takýs vlastní názor. Objektivně nevíme nic, a přitom strach, který nám rvou do hlav, paralyzuje prakticky celou civilizací.

  Tahle hra skončí jednoduše. V příhodný okamžik, až davy budou zcepenělé hrůzou, vystoupí pečlivě vybraná osobnost a prohlásí, že Covid je podvod. Všechny ty vlády přepečlivě plnící úkoly budou veřejnosti odstraněny a nastoupí globální vláda odborníků, která nabídne řešení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano ano, Covid-19 neexistuje.Infikuje nás místo viru blbost která se ale běžnýmy testy nedá zjistit, Nicméně, na tuto blbost postupně umírame. Již se těšim na ty "odborníky", kteří nepochybně přinesou spasení a ráj na zemi. Jenom totální vůl může na tenhle nápad naletět.

   Vymazat
 15. Výborná práce Blesku a ČT.Ať mají tihle zmetci strach.
  Kritizují stejní zmetci jako určití politici

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hm ... a chválí stejní zmetci jako jiní určití politici?? Přeji Vám pěkný den.

   Vymazat
 16. Tady je vidět že Babiš je jak chameleon.Takhle se chová i v zahraničí. Z vlastence velká Huba.

  OdpovědětVymazat
 17. Plukovník Primula versus maršál Žukov.
  Stihne plukovníka Primulu stejný osud jako maršála Žukova.
  Popularita Žukova , který z velké části ovlivnil vítězství Rudé armády nad fašistickým Německém, velmi vadila všem sovětským vůdcům, Stalinovi, Chruščovovi a nakonec i Brežněvovi. Jeho popularitu se snažili omezit všemi možnými způsoby, nakonec ho poslali do důchodu.
  Lze tuto analogii vztáhnout i na plk. Primulu. V jistém slova smyslu jistě ano. Primula na rozdíl od Babiše mluví jasně, konkrétně a zřetelně, má jistý respekt u odborné veřejnosti. Začínal být více vidět na televizní obrazovce a stával se synonymem boje proti koronaviru. Strhával na sebe popularitu. Začal být respektován i opozicí pro jeho nekompromisní i když nepopulárním opatřením, neboť i ona začala chápat, že jiné opatření, než které navrhuje Primula, je nezbytné pro omezení šíření koronaviru.
  Bohužel tato situace spojila do jednoho šiku dvě věci. Obavy Babiše z růstu popularity Primuli a útok opozice na Primulu, protože nedej bože, aby se Primulovi podařilo úspěšně zakončit boj s koronavirem. Pak by volby mohly pro opozici skončit katastrofálně.
  A tak Primula nepolitik, nevnímající politické pletichy a zaujatý svým posláním porazit koronavir, skončil tak, jak asi skončí. Veřejnost ovlivněná útokem medii, soustředěným útokem opozice a rychlým prohlášením Babiše o jeho odvolání, zlikvidovali člověka, pod záminkou , že neměl roušku pár vteřin. Nikdo už se nezamýšlí nad tím, jak je tento člověk důležitý pro vedení boje proti koronaviru, nikdo se už nezamýšlí nad tím , že miska vah zatížená jeho předpoklady pro boj s koronavirem daleko vyhazuje to, že neměl pár vteřin roušku, a to ještě na prostranství kde nikdo nebyl.
  Takže Babiš ve spolupráci s opozicí zlkvidovali člověka, který byl v dané situaci na svém místě. Co na tom, že omezili soustředěnost sil proti koronaviru, hlavně, že zlikvidovali nebezpečí , které je ohrožovalo tj. jeho popularita, která asi vadila předsedovi vládyi a možný úspěch v boji s koronavirem, který mohl omezit úspěch opozice ve volbách.
  A tak český plukovník Primula asi musí skončit jako sovětský maršál Žukov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Ví se, a je to "odborně" zdokumentováno, že neměl roušku pár vteřin (v bezkonfliktní situaci a o půlnoci). Všechno ostatní (o tajné schůzce, o restauraci a miliardových kšeftech) je pouhopouhá účelová kamufláž/fabulace. Je to nablblé, ale popravčí účel to splnilo ... A navíc to opět potvrdilo Babišovo nestátnické okamžité hurározhodování.

   Vymazat
 18. Správný článek - ale nezmínil, že úplně nejvíc určuje naši českou morálku společnost Seznam.cz ( Borgis) která je americká, nepodniká podle našeho elektronického zákona, a nelze ji za její hnusné útoky a rozeštvávání lidí postihnout. ( Zabírají sedmdesát procent našeho internetu - zprávy Seznam.cz, Novinky.cz, Super.cz, Sport.cz, Stream.cz.. atd.) Odporné Novinky.cz vydělávají na nějakých extravagancích přežvykováním desítek článků na stejné tema - dokud na tom sbírají hromady diskuzních příspěvků, ze kterých potom mají miliardy zisku. Po všech už přežvýkaných tematech je to teď na řadě "covid" - a hned tak nezmizí. Jím jednoznačně otravují každý den množstvím stále stejných článků, počty mrtvých a umírajících na covid kteří ve skutečnosti nikde nejsou, a ani jednou jedinkrát!!! nezmínili počet uzdravených - aby lidé nemohli dospět k názoru, že je to vcelku vyrovnané a nic tak hrozného se neděje. Oni naopak musí (asi na zadání) psát o hrůzách z nemoci - grafy, počty, - každý den - několik článků, dlouhodobě, dnes a denně, pořád dokola, stejně tak diskuze. Asi nařídily ostatním mediím, že jen a jen Novinky.cz smějí psát o covidu - jiná media se tím pádem zabývají jen válkami a demonstracemi. Co se občanům mediálně předvádí na serveru Novinky.cz je obrovské pokrytectví a lži, americký bulvár ( ten nejhorší z celé té smradlavé žumoy) ovládl českou internetovou mediální scénu, a rozeštvává lidi proti sobě. Manipulují i s diskuzemi, články opakují i s vybranými diskuzemi, jiné odstraní -aby to vypadalo jen na servilní vyjadřování lidí - všichni se šíleně bojí covidu, ostatní lidi touží zabít ( lyžaře, dovolenkáře) tak to má vypadat. Dlouhodobě štvou proti Babišovi a Zemanovi, a také proti americkému Trumpovi. Proti těm je přípustná na diskuzích jakákoliv sprostá nadávka - ale v článcích o cikánech diskuze nepovolí!!! Pod články o umírajících na covid umísťují články, jak správně šukat - je to vůbec ještě normální? A jak to, že to našim občanům nevadí? Už jsme opravdu tak blbí, jako američané?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,56
   Vždyť i na NR se komentáře,které nesouhlasí se zlodějským plukovníkem příliš neotiskují,tak co se divíte lidem,kterým JE DNES A DENNĚ NALHÁVÁNO,ŽE VŠICHNI ZEMŘENE NA COVID NEJPOZDĚJI DO BŘEZNA!

   Vymazat
  2. No pražáci rozhodně. Šel se někdo projít na náplavky mimo trhy? Neuvěřitelná špína, prezervativy, injekční stříkačky, lidské a zvířecí výkaly, mršiny a mezi tím stáda potkanů. A pak tam pražáci lezou na biotrhy. Neuvěřitelné! Lidská blbost nezná mezí.

   Vymazat
 19. Za třicet let náš národ opravdu neuvěřitelně zblbnul. Zapomněl číst mezi řádky, uvěří kde jaké hlouposti. Tupě kouká na tv zprávy, které jsou spíš bulvární a nechá si doslova vymýt mozek. Manipulanti, ho lehce dostanou kam potřebují a dílo zkázy je dokonáno.

  OdpovědětVymazat
 20. Jako pražák v seniorském věku, jsem do tramvaje vlez pouze s rouškou a štangle se držel rukou v igelitové pytlíku. Na to jsem nemusel dostávat rozkaz od Babiše ani Prymuli o Hřibovi vůbec, ale stačil mě pud sebezáchovy, abych poručil sám sobě. S rouškou nás bylo v tramvaji možná tři až pět s pytlíkem nebo rukavicí jsem nikoho neviděl. Role medií v době covidu je hanebná, štvanice na Babiše, teď na Prymulu je politika a doplatíme na ni především my obyčejní lidé.

  OdpovědětVymazat
 21. Jo, taky mě překvapila blbost našinců. Nejspíš je to školstvím, předměty spojené s realitou zeslábly a nastoupilo šprtání slovíček a vhodně upravené humanitární obory. jogí

  OdpovědětVymazat
 22. Ano, je to hon na Babiše a Zemana. Až se oni dostanou k moci zruší demokracii a svobodu a budeme potichu. BIS s CIA toho dosáhnou.

  OdpovědětVymazat
 23. Pokud chceš "shodit" celou stavbu, je nezbytné odstranit hlavní nosnou součást konstrukce. A to se, bezesporu, opozici povedlo...

  OdpovědětVymazat
 24. Celé bych to shrnul do jedné věty: Babiš to posr... pohnojil. A není to poprvé: vzpomeňte na jeho europoslance...
  Otázka teď zní: koho proti opobloku místo Babiše???
  J.

  OdpovědětVymazat
 25. 18:19 Máte právo na názor, ale koho navrhujete ? Já si myslím (na Babišovi netrvám),že se želbohu lepší nenajde. Buď to bude někdo tvárný a poslušný, jako měkouš Bohouš, nebo někdo od Aspenů. Ale to nejdůležitější co si myslím je, že za boje nemáme přepřahat koně. Ztrácíme čas, vláda cítí, že nemá podporu, kterou by zrovna potřebovala, protože stejně bude muset udělat lockdowm, čím později, tím hůř. Dokonce začínám mít přesvědčení, že celá krize vlády byla opravdu připravená habaďůra, stačí poslochat radío, jak nám vnucuje si máme myslet,

  OdpovědětVymazat
 26. Taky si myslím, že fotky z Blesku nejsou důvod k odvolání ministra. Ani omylem. Babiš se zachoval jako sketa, mám nutkavé podezření, že mu to docela vyhovovalo. Jen si nejsem jist, že se republika potřebuje zbavit odborníků. Teď v době pandemie na jeho místo přijde dětský lékař. Budíž. Ale je to obyčejný blbákov. Vžívám se do situace těch pánů, především šéfa poslaneckého klubu, který to organizoval. Je už pozdě večer a ještě přijedou na jednání chlapci z Ostravy. Do sněmovny je nemůže pozvat, návštěvy jsoou zakázané. Měl s nimi jít domů? Tohle místo se mi zdá docela vhodné, však veřejnost má zákaz, tak je to bezpečné. A kde se tam objevil redaktůrek z Blesku.... že by čučkaři navedli na Prymulův mobil? Moc bych za to nedal. Ještě je tu samozřejmě otázka, komu tohle prospělo. Ale na tu každý odpověď snadno najde, stačí chvíli podumat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plkovník je odporník... Takhle je to správné!!!!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.