Reklama

pondělí 12. října 2020

Jaroslav Bašta: Na východní frontě chaos

Jaroslav Bašta a -rp-

12. 10. 2020   PrvníZprávy

Když se konečně přiblížily prezidentské volby ve Spojených státech, přestaly se objevovat zprávy o nepokojích vyvolaných akcemi radikálů z BLM, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


Zóna neklidu a chaosu se pozvolna přesouvala na východ do postsovětského prostoru. V srpnu vypukly protesty proti výsledku voleb v Bělorusku a trvají dodnes. Ke konci téhož měsíce došlo ke spektakulární otravě ruského opozičního politika Alexeje Navalného, která zaplnila stránky tisku a monitory médií po téměř celé září. Na konci měsíce začala třetí válka o Náhorní Karabach – Arcach.

Aby toho nebylo málo, počátkem října (4. 10.) se uskutečnily volby ve středoasijském Kyrgyzstánu, které se po vyhlášení výsledků změnily již ve třetí reprízu místní varianty Velké francouzské revoluce. Demonstranti v hlavním městě Biškeku napadli a obsadili nejen budovy vlády a parlamentu, ale zaútočili také na vězení, z něhož osvobodili bývalého prezidenta Almazbeka Atambajeva. Ten se neprodleně postavil do čela vzpoury. Země se propadá do chaosu.

Pokud se týká prvních dvou událostí, můžeme sledovat obvyklou reakci Západu, tentokrát hlavně EU, který vyhlásil (či se chystá vyhlásit) sankce. V případě Běloruska překvapuje jejich malý rozsah (týkají se asi 40 lidí) a to, že nepostihly prezidenta A. Lukašenka. Ten na ně odpověděl diplomatickou válkou, kdy nutí Polsko a Litvu, aby zredukovaly počet svých diplomatů na úroveň odpovídající zastoupení Běloruska v jejich zemích (v případě Polska z 50 na 18, a Litvy z 25 na 14). Obávám se, že tím možná bude inspirovat české rusofoby, kteří již dlouho volají po podobné redukci personálu velvyslanectví RF v Praze. Představitelce běloruské opozice S. Cichanouské ze zdají evropské sankce příliš mírné.

V kauze Navalného byl plánovaný rozsah sankcí oznámen neoficiálně přes noviny. Měly by postihnout ústav, který kdysi za Sovětského svazu Novičok vynalezl, ruskou vojenskou tajnou službu GRU a možná někoho v Kremlu. Předběžná ruská reakce vůči Německu a Francii je velmi nevstřícná, bez ohledu na Nord Stream 2 a problémy s tureckou agresí ve Středomoří a na Kavkaze.

Pokud jde o válku v Náhorním Karabachu, zdá se, že iniciativa ruského prezidenta Vladimíra Putina by nakonec mohla vést k příměří. Alespoň to naznačily rozhovory ministrů zahraničí Ruska, Arménie a Ázerbajdžánu. Nevím ovšem, zda nepřítomnost iniciátora a přímého účastníka konfliktu Turecka nepovede k tomu, že příměří se nedomluví, nebo bude velmi dočasné. Účast syrských (a dalších) džihádistů v bojích nasvědčuje spíše tomu, že se na Arménech chtějí mstít za svou a tureckou porážku ve válce v Sýrii, protože na Ruskou federaci si zatím netroufají.

Náhorní Karabach: Ázerbájdžán a Arménie se dohodly na příměří

Pokud jde o Kyrgyzstán, nejbližší týdny ukáží, zda nepokoje v Biškeku představují jen další pokračování vnitřních kirgizských mezikmenových sporů, nebo o hlubší krizi. Někoho by pak mohlo napadnout, že by se v oslabeném státě dal vybudovat středoasijský chalífát. Pohrobci Islámského státu by tak našli nové útočiště.

Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma.

34 komentářů :

 1. Bašta nenašel cestu k poslechu besed na Solovjov life. Zaostal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Bašta napište co se děje u nas doma.

   Tzv Středni třida,která v důsledku,že se režim podle požadavku SPD nechce změnit, vystavila v krámech, toto oznámeni!

   ZAVŘENO AŽ DO ODVOLANI VLÁDY!

   Tak co je to bašta nebo ne?

   Smazat
  2. 9.42 Nechtějí prodávat? Tak ať jdou dělat něco užitečného. Jejich místo na trhu rádi převezmou skromní, pilní Vietnamci například.

   Co v těch vašich krámech nabízejí (pardon, nabízeli)? Značkové hadry, bitočky od Diora,... sarapatičky na party, plakáty z divadel, bižuterrii od Swarovski, pizzu u metra... BEZ TOHO DOOPRAVDY NĚKDO NEDOKÁŽE ŽÍT...?

   Smazat
  3. Oni prodávat zoufale chtěji pane 15.47,jde jim o kejhák

   Ale teprve po pádu vlády jim to bude povoleno.Dnes tuto tzv "Středni třidu" čekaji exekuce vadným zákonem a pokud se nepřidaji na stranu SPD,která jediná deklaruje požadavek na změnu nynějšiho gangsterského systému,pak si asi budou muset hodit MASOVĚ mašli!

   Kdo má jiné řešeni tak ho tu radši včas napište!

   ČSSD a KSČM už dostali od neomarxistických Pirátů torpéda a jdou za lhostejnost a "všehoschpnost",kdy nenáviděli své voliče, ke dnu!

   Smazat
  4. 18:18 To že by jím šlo o kejhák svědčí o tom že jsou v kritické době nepotřební a nevím proč by je měl stát zachraňovat. Jak se situace zlepší vynoří se zase jako plevel, co ničí to co je k životu důležité. Žádná vláda nemá bez referenda právo zadlužovat všechny lidi. Solidarita jen když nemáte na živobití a to jen tolik aby jste nezemřel. Oty co se narodily bez schopnosti parazitovat nebo se přizpůsobit ostatním se parazité vyjadřují s opovržením a teď škemraji. Přitom ani třicet let parazitování jím nestačilo aby se zajistily na nepohodu, tudíž neviditelná pařáta trhu je musí vyřešit.

   Smazat
  5. 19:29
   Stát nemusí tzv. střední třídu (co pod ní račte mít, jednoduchý organisme s IQ houpacího koníka?) zachraňovat, stačí když nebude nikoho ničit!
   P.S.
   Šest milionů let se vyvýjel druh homo samipiens - a na konci tohoto vývoje jste vy a vám podobná ústrojenství...
   Tristni.

   Smazat
  6. Ti,kteri nyni vedou tzv Stredni tridu,ktera stejne ve skutecnosti NEEXISTUJE a jsou z ni snad jen zubozene zbytky, ji zavedli take na kraj propasti

   To byl a je plan ideologie neomarxistu a jim prave asi padnou za obet,ztrati veskere aktiva, stejne jako torpedovane CSSD a KSCM, kdy jejich verchusky dost pravdepodobne splnily plany ideologie neomarxistu,nebo byli postizeni slepotou a nekoupili si vcas bile hulky, kdy ideologie nenazranych kapitalistu je znicila a nadelala z nich viditelne sracku a ti hlupaci na to naleteli, ridic se pravidlem za kazdou cenu SKOCIT NA SPEK v cemz jsou pry zvlaste piratsti Cesi mistri sveta.

   Domnivam se,ze by bylo na miste pokusit se zbytky obcanu,kteri z techto utvaru snad zbudou, pretahnout pod SVOBODU a PRIMOU DEMOKRACII a to vcas a to v jejich vlastnim zajmu, stejne bude po nich, to budou muset brzy i fyzicky poznat.

   Objevuji se tu v diskusi opravdove zavery, co delat,ale jestli toho bude schopeno samo SPD nemusi byt jiste!?
   Nebo mate nekdo jiny nazor a jaky?

   Smazat
  7. Již několikrát jsem tu viděla,že občane chápou fakt,

   že bez většiny v Parlamentu může SPD dávat jakekoli rozumné návrhy,ale neomarxistickou ideologii vedený Parlament se té straně bude vysmivat.
   Proto je požadavek občanů voličů,aby vedeni SPD neváhalo pokusit se k sobě přitáhnout většinu voličů, proto vitam nazor pana Krtečka,který už tu deklaroval a bude muset být chtě nechtě, vyplněn.
   Pokud vedeni SPD si mysli,že na něho nemá silu,bude mu muset pomoci třeba i vznik nových prozatim ještě neznmých hnuti,které by sympatizovaly s jeho Programem,zejména č.10.
   Beze změny režimu,který 31 let blokuje embargem Zakon o referendu,nemůže vzniknout ani žadná Středni třida a jeji zbytky,které se za ni považuji budou rozmarašeny a zničeny pokutami a daněmi a zcenzurovány vnitřnim terorem Aspen institutu ČSSD prý levicove"verchušky ve skutečnosti grázlů a pomahačů ideologie jejich úhlavnich kapitalistickych nenažranych kreatur,nepřatel,které ji nazvaly NEOMARXISMEM!

   Smazat
 2. Jaký je dnes chaos v Kyrgyzstanu pane Bašta ? Všechno znovu na svém místě a Atambajev zpátky v kriminále.

  OdpovědětSmazat
 3. Lépe už jsme se měli ...
  Ono nejde ani tolik o stav současný, jako o stav budoucí. Lidem schází naděje spojená s nějakou vizí. Utopistické představy bruselské věrchušky naplňují nadějí pouze mladé, kteří většinou nemusejí řešit existenční starosti. Většinou se jedná o omladinu užívající si mama hotelu s materiálním servisem, který zajišťují jejich rodiče. A protože sami nejsou zatěžováni starostmi, kde vezmu na nájem a na jídlo, využívají nadbytku volného času pro různé druhy aktivismu. Až jejich servis pomine, což je matematická jistota, budou nepříjemně zaskočeni tím, do jakých sraček nás všechny dostali.
  Ale to už bude pozdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svádět to na mladé je hloupost, že nefunguje tandem generací za to mohou staří, kteří je nezapojili a jenom hrabali ( doporučují studii myší ráj, kde starší samci obsadili pozice a společenství se rozpadlo ). Starší si hrají na chytré, ale jak to, že se nepostarali o novou generaci, selhali, protože jenom dětinsky hrabali podle hesla "kdo nekrade okrádá rodinu" a podle toho to vypadá, všichni se vrhli na rozebrání, přes všechny nešvary, fungujícího socialistického bloku, říká se tomu podnikání, ve skutečnosti je to drancování a planeta díky tomu drancování to nemusí již dlouho vydržet.

   Poznámka:
   Sám jsem již úplně mladý nejsem.

   Řešení:
   Místo hloupých obviňujících řečí, hledejme způsoby způsoby spolupráce, jak odhalit parazity ve společnosti a jak je dostavit od řízení. Lze vytvářet projekty, kde se budou staří a mladí spojovat (ne se nechat světovým zákulisím poštvat proti sobě) a také je vhodné zakládat družstva, naučit se pracovat společně.

   Smazat
 4. Nevím, co se má dít jako u nás doma. Komouši projeli volby naprosto zaslouženě, z toho může pan Bašta těžko ilumináty nebo odvrácenou stranu Měsíce vinit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co pan Bašta má společného s komunisty nebo někdo na těchto stránkách.

   Smazat
  2. 7.28 To je bohužel pro český národ špatně , že volby vyhrály prozápadní podržtašky ! Jsme jen západní kolonie , cpou nám sem muslimy a nařizují, jak se má co jmenovat !

   Smazat
  3. Ne tak zcela. Media zamerne pred volbami vysilala porady o zlocinech komunistu, o Horakove, atd.
   Stari komousi vymiraji a vedeni je fosilni.
   Nenavidim komouse. Hraji ale dulezitou ulohu jako drive proti amerikanizaci a 100% podrizenosti US silencum.

   Smazat
  4. Jenže volby do zasTUPITELstva ani do Serenátu NEjsou volby Parlamentní!.-)

   Smazat
  5. 7,28
   Českým komunistům zbyl z komunismu pouze název. Ne, že by se mi po nich stýskalo. Ale existence skutečně levicové partaje dává naději, že se kapitalisté budou držet v nějakých mantinelech. Kapitalismus bez přívlastků je stejný extrém, jako komunismus bez přívlastků. Život není černobílý a i společnost není černobílá. Lidi potřebují nad sebou určitý karabáč, aby nezvlčeli. Na druhou stranu, ničím neomezený kapitalismus je jenom krůčkem od otrokářství, nebo feudalismu. A obojí si lidé už vyzkoušeli.

   Smazat
  6. 7:28 - asi nechápete to, co je jasné panu Baštovi, ale to nic, nejste sám.

   Smazat
  7. 07:28 Zahulíme, uvidíme !

   Smazat
  8. To je výsledek přihlouplého podsouvání těmto stránkám. Je to nenávist ke lidem a myšlenkám, které mají stále větší přítažlivost a kterým lidi víc naslouchají. Bašta je sice vlevo, ale ení komouš, je to především vlastenec, kterého nezkazila ani vysoká politika. A to je co říct.

   Smazat
  9. 9:37 Co v myšlenkách nosíš to tě užírá. Komouše nemusím ale nemám rád parazity na všech stupních, nenávist k ničenu nemám. Co obětí přinesla všechny ty izmy a cítit k ním nenávist je idiotství. Je zajímavé co je to za lidi co se i po třiceti letech vítězství pravdy a lásky bojí toho co bylo před třiceti lety. Asi se mají o co bát a to je ta jejich hrůza. Co kdyby. Vzdělanost neznamená automaticky moudrost.

   Smazat
 5. Jdeme s Prymulou a Babisem ke dnu. Stale se branime promoreni spolecnosti a huntujeme hospodarstvi i lidi.
  Podivejte se na diagram: Svedi i Belorusve jsou uz za vodou bez opatrenich. Zdroj: Vetvicka blog.
  https://u-blogidnes.1gr.cz/blogidnes/article/9/75/758819/758819_article_photo_hpijpw0.png?r=27bq
  Dalsi infos k tomu co se deje na arfa.cz.

  OdpovědětSmazat
 6. komousi, tedy pirati tak spatne pane anonimni. A ani nackove ze starostu, top, kdu a ods uplne nepropadli. Mame to tu proste fajn - anonimni stado pitomcu ovladane ct a bakalovymi medii za penize zvenci tanci dle jejich zajmu. To neni jen vec mladych, u kterych je to pochopitelne, ale hlavne tupych starych, kteri si mysli, ze jet po proudu je zachrani. Nezachrani.

  OdpovědětSmazat
 7. Když to čtu, tak si myslím, že je jen "touha po svobodě a demokracii". A nebo je to jen touha, všude se něco ukradne a pak zmizím?
  Jen se podívejte na ČR, před 30 léty jsme vyráběli vše a hlavně základní potraviny. Nyní vyrábíme auto a při současné krizi to bude trvat hodně dlouho, než se vše srovná.
  Kurzarbeit se snadno dělá Němcům, když firmy, které vyrábí na Východě daní doma.
  A když vyslechnu hostinského, že zaplatí 10 soudků, ale dostane jich 11. Tady se čaruje, ani vláda to netuší.

  OdpovědětSmazat
 8. Možná je to jinak...

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud by byly volby do poslanecké sněmovny - volim komunisty. Zákony tohoto státu dělá poslanecká sněmovna. Pokud jsou volby do kraje, je úplně jedno která parta tam sedí, přisouvá malou domů a buduje nesmysly. Pro vládu je to signál, že jsou lidé nespokojení.

  OdpovědětSmazat
 10. Český mafiánský lumpenkapitalismus a do toho ještě covid-vražedná kombinace!Kdybych byl věřící řekl bych"Bůh s námi"!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to nevíte, co nás čeká!
   Klidně to řekněte i jako nevěřící, ON slyší a poslouchá upřímnost v duši a ne v kostele!!

   Protože:
   (Odkazy jsou funkční v originálním článku)
   WHO náhle opustil kampaň proti Covid-19, protože proti jejich vedení byla vznesena trestní a občanská obvinění. Je součástí ofenzívy White hatů v probíhající bitvě o planetu Zemi, od byzantských intrik ve Vatikánu až po rozsáhlé používání jaderných zbraní . Na obou frontách dobří muži vyhrávají rozhodující vítězství.

   Pamatujte, že máme co do činění se dvěma konkurenčními vizemi budoucnosti planety. Jeden, ovládaný chazarskou mafií nebo kultem smrti v Chabadu, volá po zničení 90% lidstva a zotročení ostatních. Další požaduje masivní kampaň k ukončení chudoby, ničení životního prostředí a prozkoumání vesmíru.

   Situace ve světě je každým dnem stále více nepředvídatelná, protože bitva mezi těmito dvěma různými verzemi budoucnosti dosahuje svého vrcholu.

   Nejedná se pouze o případ USA versus Čína nebo Trump versus Biden. Naopak překračuje tradiční hranice. Například na politické politické scéně se nám představí dvě různé osobnosti - Donald Trump a Si Ťin-pching, z nichž každý podporuje agendu své frakce.

   Pro ilustraci se podívejme na náhlý obrat ve WHO. Zde v březnu řekl zkorumpovaný generální ředitel Tedros Adhanom Ghebreyesus:

   „Tuto epidemii lze zastavit, ale pouze koordinovaným a integrovaným přístupem, který zahrnuje celý vládní aparát.“

   https: //www.cnbc.com/2020/03/0 ...

   Minulý týden pak zvláštní emisar pro COVID-19 David Nabarro řekl:

   „My ve Světové zdravotnické organizaci nepodporujeme izolaci jako primární prostředek boje proti tomuto viru.“

   https: //twitter.com/spectator / ...

   Co se změnilo, je to, že kritické množství činitelů s rozhodovacími pravomocemi ve světových zpravodajských a donucovacích orgánech si uvědomilo, že celá kampaň Covid-19 je masivním zločinem proti lidskosti.

   Jedním z faktorů byla vlastní idiotská prohlášení WHO. Nedávno oznámili, že se Covid-19 nakazilo 780 milionů lidí, z nichž na něj zemřelo 1 061 539. To je míra úmrtnosti na infekci 0,14%, nebo z celosvětového průměru úmrtnosti ze všech příčin 1,38%.

   Nyní americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv uznává, že „v současnosti nejsou k dispozici žádné kvantitativní izoláty viru 2019-CoV ...“

   https: //www.fda.gov/media/1349 ...

   Jinými slovy, úplné vypnutí ekonomiky, nucení lidí nosit masky na základě viru, který nedokáží určit a popsat. Nebo se možná regulační orgány zdráhají poskytnout jakékoli údaje, které by bylo možné prozkoumat, protože někteří indičtí vědci nejprve uvedli, že ve vzorcích byla nepřirozená kombinace prvků.

   Ještě více odsuzující jsou důkazy předložené Dr. Reiner Fuellmich z německého vyšetřovacího výboru. Rainer říká, že rodina Rothschildů si před 19 lety patentovala falešně pozitivní test na Covid. Dr. Rainer v současné době připravuje jeden z největších soudních sporů v historii proti pachatelům tohoto podvodu.

   https: //www.bitchute.com/video ...

   Zdroje MI6 uvádějí, že zahájily celosvětové vyšetřování trestných činů proti Rothschildům a jejich chazarským mafiánským jednotkám pro zasvěcené obchodování založené na podvodu. Krátký prodej v březnu letošního roku přinesl zisk ve výši 344 miliard dolarů společnostem včetně Morgan Stanly, Bank of America, Charles Schwab a farmaceutické společnosti McKesson.

   https: //www.reuters.com/articl ...

   https: //markets.businessinside ...

   Mnohem více a možná ještě zajímavějšího na (tam jsou výše uvedené odkazy funkční!!):
   http://коронавирус.ru-an.info/новости/воз-объявила-аферу-с-covid-19-преступлением-поданы-гражданские-иски-новости-от-бенджамина-фулфорда/

   Smazat
  2. Máte dobré zdroje. Bohužel vydírané vlády dělají plánované divadlo na zničení ekonomik svých zemí. Zkorumpovaní lékaři a další "odborníci" straší a straší! Je to příprava obrovské GENOCIDY. Věřím, že síly SVĚTLA zvítězí.
   GESARA & masové zatýkání, matka Tereza, Ghislaine & Mossad 15.7.2020 Nyla Nguyen https://www.youtube.com/watch?v=dLJJA0H5LYo&t=374s
   V minulosti jsem zmiňovala, že bude mnoho celebrit a polit. zločinců, které svět opustí. Jejich smrt bude označena jako náhodná sebevražda či přirozené příčiny, protože se dohodli s aliancí, že budou popraveni potichu, a jejich odkaz, pověst, a jméno nepadne do bláta pedofilie a obchodování s lidmi. Budou popraveni tiše a jejich odkaz zůstane zachován v médiích. Je připraveno cca 500 000 zatýkacích rozkazů. Vojska SHAF operují po celém světě!

   Smazat
 11. Paraziti všech kalibrů zatím nechápou, že hlavním cílem je poslední SUPER BYZNYS platby možné jen bezhotovostně. To podrží ty CHÉFY PARAZITŮ u vesla ještě dalších 10 i 20 let. To bude větší a lehčí byznys než všechny ty komedie co se od 2SV hrají po celém světě. Podle mého skromného odhadu je asi 40 % všech pohybů v hotovosti nedaněných a to nemluvím o úplatcích a nákladech co neexistují. TO BUDE VEJVAR.

  OdpovědětSmazat
 12. Jo Babiš to popsal krátce a výstižně: Všici kradnů.

  OdpovědětSmazat
 13. Snad už běžný občan-volič konečně pochopí, jak se věci veřejné mají, když pravdu určuje LEŽ!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Nastupuje ekonomická krize- krachujou hospody a herci a zpěváci. Brzo nebude co žrát a hřebiky se budou platit zlatem. Nějaká produkce zboží je na pendrek, zásadní je kultůra, ta nás živí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hospodští také mají problém s majiteli realit poadujícími "své" nájmy... TAK JIM TO MUSÍME MY (=STÁT) PŘES VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ KOMPENZOVAT... A PENÍZE KTERÉ DOSTANOU BUDOU V\DÁVÁNY ZA PENÍZE PRO UBOHÉ PODNIKATELE V POHOSTINSTVÍ... pro vašeho hospodského a vaší krásnou, sympatickou servírku... HOUBELES! PRO PRONAJÍMATELE! Aby realitní firmy a bohatí majitelé realit nebyly/i nějakou dobu bez pravidelného příjmu. Stát si na to půjčí u lichvářů a vy to zaplatíte i s úroky...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.