Reklama

čtvrtek 15. října 2020

Když opozice neví co roupama dělat

Karel Sýs
15. 10. 2020

Pokolikáté už opozice spustila kanonádu proti prezidentovi. Dovolil si poradit podhradí, aby častěji sedělo doma na zadku a více četlo. A podotkl, že podnikatel, který není připraven na zásah vyšší moci, není dobrý podnikatel.

Jenže čtení – jak známo, moc nevynese. To ještě spíš sedění na penězích.

Podnikání není jen zisk, ale taky ztráta.

Když vše klapalo, politictvo, podnikatelstvo, herectvo a jiné umělectvo volalo: „Méně státu!“


Když mlýny přestaly klepat, politictvo, podnikatelstvo, herectvo a jiné umělectvo volá: „Více státu!“ Tím myslí víc státních dotací, náhrad, úlev všeho druhu, víc toho, čemu se za komančů říkalo solidarita.

Ač to nechtějí a ani nesmějí přiznat, podvědomě vlastně volají po socialistickém státu, který záplatoval, co se kde protrhlo, až nakonec prozáplatoval.

Jenže – nejen vojna není kojná. Kapitalismus se umí tvářit jako mílius, ale v případě potřeby vycení vlčí tesáky.

Nechte maličkých firem přijíti ke mně!

I mně je líto oblíbené hospůdky. Pivo sice patří všem, avšak hospody řetězcům. Naše fešná a hbitá číšnice možná přijde o práci, snad dostane od státu bakšiš, ale onu hospůdku vlastní majitel několika hospůdek, hospod a restaurací, a ten už je dávno za vodou, ne-li za mořem. A jestli se neposichroval, pak opravdu není dobrý podnikatel.

Koneckonců pojišťovny nás snad nedřou zbytečně!

Nejhlasitěji křičí herci. Není divu, třeba takový Töpfer ve svém seriálu na podřízené četníky imrvére ječí.

Před zavřenými divadly budou na plný pecky svítit lampy, přidá se rovněž Petřín. „Umělec“ Kintera rozsvítí kvůli zaraženému „Festivalu digitální a kreativní kultury“ rozhlednu. To budou kreace, ale kdo je zaplatí? Plýtvat proudem a ještě si na to svítit?

Tatíčku státe, postarej se o svoje ke křížku přilézající dítky!

Tak zvaná Velká krize se svého času s nikým nebabrala: „Chudej, bohatej, vemte je íbršvunkem!“ Jenže bohatí tu nakládačku přežili ve zdraví.

Jak k tomu ale přijdu já? Vir, nevir, vydání vlastních knih si musím zaplatit. Stát zřejmě nečte. Správně nás Zeman všechny žene domů číst!

A možná se bůh na tu pejchu už nemohl dívat! Jak prorokoval Haškův moudrý ovčák: „Však von vám pánbůh ty milijóny vomaže vo hubu!“


P. S.

Dnešní Metro hrdě oznamuje čecháčkům: „Nejbohatší Češi mají 1,3 bilionu.“ A rádio hlásí: „Protože nepřijíždějí cizinci, bezdomovci přijdou o peníze z žebrání.“

Pánové, to jste to za těch 31 let dopracovali!74 komentářů :

 1. V USA hospodkejm stát nedá ani dolar. Tady tisíce z nich sedí doma a čeká na příspěvek státu. Přitom značné množství z nich má dodávku a mohli by rozvážet zboží. Takový přepravce InTime kolabuje, protože nemá dost aut na rozvoz...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totéž platí o komediantech, pronajímatelích restauračních, nálevních i divadelních prostor, šantánů i masérských salónů... klubů pro sexuální ... dejme tomu "variace přírody"

   Komedianti, majitelé realit a pod. nikdo nenechá zemřít hlady, ať se hlásí na pracáku, práce za minimální mzdy je víc, než zájemců. Možná i umí něco užitečného za víc... třeba odbornou výrobní práci, dláždit chodníky, stavět lešení, pracovat v Amazonu (Amíci pořád hledají lidi)... A neřvat a nestát s nataženou pazourou jako (víte která menšina).

   Smazat
  2. V zásadě jsem také proti finančním injekcím státu do soukromého sektoru. Mnoho dobrých ekonomů před tím varuje. Ale stát (společně s EU) se taky postaral už dávno o to, že jakmile bude chtít takový hospodský jezdit s dodávkou pro InTime, tedy komerčně, musí napřed mít koncesi na dopravu, tzn. zkoušky a další peníze na ty zkoušky, na samotnou koncesi, tachograf -cca 20.000,- Kč, zaplatit silniční daň,... A navíc to všechno nevyřídí za 2 měsíce. Dodávek může mít kolik chce.

   Smazat
  3. Pro 0:16 to je hloupost, práce není dost díky vysoké produktivitě ono zas tolik zametačů chodníku a stavitelů lešení není potřeba, to mohou dělat mladí jako brigádu.

   Nějaké práce nikdo nechce dělat, jednak kvůli povyšování, že se na ně ostatní dívají z patra, a jednak kvůli, že jsou špatně placené. Nepotřebujeme žádné lidi ze zahraničí není dost práce pro vlastní lidi.

   Problém je z korporacemi, které se zcela vymkli kontrole a jenom bez účelu sají peníze, které milionkrát převyšují jejich vlastní parazitické degradační potřeby a tak by nejradši, aby lidé pracovali za chleba a vodu a spali pod širým nebem, aby jim nemuseli stavět byty. A tak tahají obyvatele z rozvojových krajin, kde je levnější pracovní síla.

   To by skončilo, kdyby práce měla celostvětové stejnou cenu. Vůbec mnoho problémů by skončilo, kdyby se začali lidé chovat, alespoň trochu rozumně, ale jde o ty kteří jsou u kormidla. Dav nic nezmůže, přes milión lidí protestovalo ve Francii a stejně tam mají místo otec a matka v dokladech pohlaví 1 a pohlaví 2.

   Smazat
  4. Pro 6:29 když ekonomice nerozumíte, tak o tom nemluvte a něco nastudujte.

   Ekonomika je o řízení toků (nastavování kolik a čeho potřebujeme a kdo to bude a jak vyrábět). Tu ekonomiku musí řídit stát. Samozřejmě nevědomému davu se nakecá "samo se to" (leda podělá) a nebo "mocná ruka trhu", což je výhodné pro korporace, aby mohli celosvětové řízení ekonomiky skrytě provádět tak, aby státy ožebračili a zničili biosféru planety země. Což se děje a nevidí to jenom slepý a nechápe jenom mentálně nemocný.

   Protože globalizace je již ukončena a svět je propojen. Je potřeba, aby každý stát samostatně řídil svůj segment ekonomiky a existovala nějaké celosvětové řízení hospodářství, kdy si státy přerozdělí trhy a budou vzájemně výhodně mezi sebou obchodovat a opět se to musí domluvit, který stát a co bude vyrábět. Což se také již skrytě děje, ale ne v zájmu lidstva, ale v zájmů šílenců vedoucích svět do katastrofy.

   Smazat
  5. 8:31 Nevím co jste vystudoval, ale cílem není jen vyrábět, ale hlavně výrobek prodat a samozřejmě s minimálními náklady. Tak se 6:29 nevysmívejte, pane odborníku.

   Smazat
  6. Pro 14:55 bylo ode mě chybou být osobní. Jde o to, že je to úplně jednoduché. Víme kolik toho zhruba potřebujeme k přežití a ke kvalitnímu životu a to potřebujeme vyrobit. Nepotřebujeme nic prodávat (ve smyslu vnucovat někomu něco a prát se konkurencí lze se snadno domluvit a o trhy se podělit. Jenže celý systém je nastaven jako letadlo (díky úroku) a celý ten systém letadla nemá s ekonomikou nic společného, pouze s okrádáním a parazitováním. V oficiálních ekonomických učebnicích to nenajdete, chce to jenom trochu přemýšlet.


   Stát musí regulovat trh a udržovat tok výroby a služeb, když to nedělá, pak nejsou např. zubaři. Trh nelze nechat volně, dojde velice rychle ke kolapsu, to samozřejmě každý skutečný ekonom ví. Pokud tohle nevíte, tak se nevyjadřujte k ekonomickým otázkám, je to nevhodné. Teď je taky trh řízen, ale skrytě a velice špatně - záměrně se rozběhla nadměrná spotřeba.

   Takže stát musí zasahovat a regulovat, je to už konečně jasné?

   Smazat
  7. 19:36
   Souhlas snad se domluvíme, stát má hlídat pravidla daná zákonem. Například zákon o lichvě u nás chybí, zrovna tak jako pojem přiměřený zisk je alibistický údaj u některých zemí je stanoven maximální limit, například i u pronámů. Přímé zásahy nebývají běžné, vyjma mimořádných situací. Nepřímé ovlivňování provádí cestou daní. Obvykle se zvýhodňují firmy recyklující odpadový materiál. Prostě ne zrovna ziskové provozy, ale prospěšné pro společnost. To jsou u nás nepochopitelné a nedostižné mety, V naší zemi mají největší váhu lobisté. Přitom nemusíme nic vymýšlet a stačí opisovat od sousedů. Děkuji za debatu původní 14:55.

   Smazat
  8. Soucast Fake Medii jsou dnes tez tzv. umelci a jsou proto za to vydrzovany,jako si bohac vydrzuje a plati slapky.

   Smazat
  9. K anonymy 7:14 - Uvědomujete si co jste napsal za nesmysl, to je stejná utopie jako komunismus i když idea je to pěkná a humanizující. To kapitalismus má ideu „egoistický zisk“ o nic jiného nejde. „Celosvětově stejná cena práce“, to by byl všude „kapitalismus“ na stejné úrovni Afrika, Jižní Amerika, Evropa atd.? No to by kapitalismus musel okamžitě zkrachoval a nebo by to ani kapitalismus již nebyl. Proč myslíte, že svět je „globalizován“ v prvé řadě v ekonomice, bankovnictví? Však již někteří lidé i u nás „získali sociální praxi“ s tímto kapitalismem, výroba byla přesunuta a kam myslíte ? No tam kde má kapitál ještě lepší podmínky, krátce větší zisky. Věřit ve více „rozumné“ chování lidí, těch u kormidla a zejména těch nejbohatších, kteří vlastní většinu majetku na světě a rozhodují o světě? Svým doporučením vracíte svět do doby osvíceného, „rozumného“ monarchy, který by vládl a byl u kormidla. Dav opravdu nic nezmůže, ale lidé, kteří „snad“ jednou prohlédnou a společnost bude stát na rozcestí, budou „donuceni“ pokusit se provést změnu společnost ve vlastním „zájmu“. Poté teprve pochopí, že kapitalismus nemá nejen pro ně, ale i pro svět a přírodu budoucnost. Pokud nebudou „donuceni“, tak se změna konat nebude, ale dějiny nekončí, jak nám také říkali po pádu tzv. komunismu, který nikde nebyl. Doufejme, že „lidstvo“ nebude usilovat o svoje sebezničení, k čemu dle některých znaků dnes směřuje, nekonečné zbrojení, lokální války, boj o suroviny, vodu. Dějiny sice nekončí a snad „Homo sapiens“ pochopí a skutečně naplní to, jak sebe sám nazval „Člověk moudrý, rozumný. Pokud ne, tak to byl špatný název a může to být i jeho konec, protože již delší dobu jako by neměl pud sebezáchovy, nedbá ani přírodních zákonitostí a nerespektuje, že je „pouze součástí“ přírody jako takové.

   Smazat
  10. 16.10 6:29 Není to pravda. Včera mi dovezl zboží student, krátkodobě pracující pro In TIME.

   Smazat
 2. Toz to sa nemosí ani komentovat to je komedie de la arsch .........legrace s okýnka....slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan Karel Sýs opět vynikající jako vždy. Lépe bych to nenapsal a klaním se až k zemi. Mám stejný názor. Kapitalisté se snaží zachránit kapitalismus za každou cenu, a to i na úkor budoucích generací. Vůbec se nebudu divit, jestli nakonec toto všechno neskončí státním bankrotem, hyperinflací či měnovou reformou a možná i válkou, protože zadlužení nejen tohoto státu, ale i států ve světě bude nepředstavitelné a z mého pohledu nesplatitelné. A dluhy se v minulosti řešili výše naznačenými způsoby. S panem Sýsem však nesouhlasím v jednom bodě, a to že současná situace s korona-virem je zásah vyšší moci. Já tvrdím, že na počátku toho všeho byl zásah lidské moci. Je zajímavé, že se virus záhadně vyhýbá Bělorusku. Nikde jsem nezaznamenal, že by v Bělorusku virus řádil jako černá ruka. Po celé zemi desítky tisíc lidí v ulicích každý víkend. Hlava na hlavě. Jak je možné, že tam nejsou tisíce a deseti-tisíce nakažených a mrtvých, přeplněné nemocnice a márnice a mrazáky v ulicích, kterými nás straší Hamáček ? U nás maximálně do šesti osob a třeba bude totální zákaz vycházení. A tam ? Nic. Přitom by se toto dalo dobře propagandisticky využít proti tamnímu režimu. Představte si titulek: Poslední krvavý diktátor v Evropě nic nedělá k zamezení šíření korona-viru v populaci, který tam kosí deseti-tisíce lidí, protože se šíří exponenciálně a ne lineárně. Proč tzv. demokraté u nás i v EU nemají obavy o zdraví demokratů v Bělorusku, kteří bojují proti tomu krvavému diktátoru a nelidskému režimu. Naopak podporují srocování lidí včetně Babiše. Vždyť korona-virus musí na demonstracích přeskakovat rychlostí blesku a demonstrují už i důchodci, tedy riziková skupina ! To je přece divné, ne ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Bělorusku covid neřádí, podobně jako ve Vietnamu, protože okamžitě zavřeli hranice a přijali opatření k zabránění opruzení... A protože neřádí v Bělorusku covid, začala tam barevná revoluce...kterou muselo ukončit Rusko, protože čeho je moc, toho je příliš...

   Smazat
 4. Pane Sýs posrali jsme to ! Já jsem chtěl socialismus bez STB a výjezdních doložek. A obojí bych ochotně bral zpátky, kdyby se dala historie vrátit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže socializmus padnul, neb jsme chtěli cestovat (ty výjezdní doložky tomu bránily !?!) V létě jsme také chtěli cestovat (už bez těch doložek) a teď snad padne i kapitalizmus? A co tedy přijde? Zpátky ten socializmus bez doložek, nebo snad dokonce feudalizmus? Jsem z toho jaksi zmatený. Q.

   Smazat
  2. 21:50
   KORPORÁTNÍ FAŠISMUS !...a bude jedno jak se tomu bude říkat .

   Smazat
  3. Anonymní15. října 2020 21:50
   Výjezdní doložka, bylo povolení k výjezdu ze země. Opravdu to asi nikomu nechybí.
   Ale co by přišlo, již to tu je – neofeudalismus. Taková finanční nesouměřitelnost mezi lidmi, tu snad byla naposledy za Albrechta z Valdštejna. Coronavirový cirkus ji ještě znásobí. K tomu tu také je. A povinné hospitalizace, separace, trasování a očkování omezí osobní svobody, jako za nevolnictví. Ale již jsme dál, bude to digitální nevolnictví, neonevolnictví. P.K.

   Smazat
  4. Já chtěl svobodu a mám ji. Jsem spokojen.

   Smazat
  5. 22:29 máte pravdu,že je jedno jak se tomu bude říkat.Já tomu říkám "BUDETOVPRDELI" a už navždy

   Smazat
  6. Historii vracet nebudeme.Mezi námi už jsou ti co chtěji

   SVOBODU a PRIMOU DEMOKRACII a ti taky už tady dali MENU co je pro nas jako vize jedlé.
   SPD má na to dokonce Program,kde v č.10 požaduje změnu režimu,tak navrhujte v diskusi NA JAKÝ REŽIM,kde bude hrát tedy naše muzika a neváhejte,CO?

   ANNA

   Smazat
  7. 23:03
   Proč tady tolik lidí lže!!!!!
   Vás někdo nutí k povinné hospitalizaci,očkování??? To vás jako chytnou 4 chlapi a násilně vám píchnou vakcínu?? a jakou??, když žádná ještě není.

   Smazat
  8. 21:50
   No srovnávat devizový příslib, bez kterého jte nemohli vycestovat s koronou, no vy jste hlava!
   Jo a ten jsem nedostal 15 roku co jsem žádal, komouši zasr...

   Smazat
  9. Anonymní16. října 2020 9:12
   Nebuďte naivní. Pokud je povinné ručení za auto povinné, kolik procent majitelů aut ho neplatí? A to nehrozí, že takového člověka chytnou 4 chlapi. A s tím očkováním stačí, když poté dostanete potvrzení a bez tohoto potvrzení Vás nikdo nezaměstná, nepustí do obchodu, neprodají lístek na vlak, atd., atd.
   Že ještě není vakcína na Covid? Bohužel si nemůžeme ověřit, co to vlastně hodlá ten Gates lidem píchat. P.K.

   Smazat
  10. 11:36
   Tak vy jste šel ještě dál, přirovnávat povinné ručení k povinnému očkování,no dobře.Ale zase ten Gates, jste magoooor

   Smazat
  11. 23:03 Nebojte se povinné hospitalizace, vakcinace ... Nebudou na to zdravotníci. Postele se seženou, bomby s O2 taky, možná i ventilátory, ale lidi, lidi budou chybět. Vždyť právě slyším z rádia, že budování (instalace 500 posteli v hale vystaviště?) polní nemocnice v podstatě vyčerpalo pomoc od armády. Tak buďte při zemi a uvažujete v těchto dimenzích. Už žebráme i u okolních zemí.

   Smazat
  12. Anonymní17. října 2020 16:28
   No, oni naši germánští partneři jistě rádi vypomůžou. Těch pár miliard euro navíc, za ty služby, náš rozpočet jistě unese. Vždyť jde o zdraví našich lidí přeci. A o likvidaci naší ekonomiky. P.K.

   Smazat
 5. Máme málo přírodovědného a technického vzdělání. Jistě jste si všimli, že nejvíc popíračů koronaviru a autorů mediálního odporu proti epidemiologickým opatřením pocházelo z mediální branže. Hodně lidí si neuvědomuje, že zákony přírody mají navrch nad zákony lidskými i nad morálními zásadami. Jenže ve společnosti zavedené na zisk si její členové neuvědomují, že realita se nedá okecat. A tak je v nemilosti je matematika a chemie, zatím co přednost mají jazyky. Samozřejmě je jednodušší živit se jako číšník nebo průvodce cizinců než třeba jako elektrikář. A to nemluvím o farmakologii nebo o konstrukci mostů. jogín

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jogíne, ten elektrikář a automechanik a pod musí vytvořit něco co funguje, lékař předepisuje, cituji z jiné hlavy "léky o kterých nemá tušení jak fungují, na nemoc kterou neví jak se léčí, lidem o kterých neví vůbec nic" a pak očekává, že se vyléčí (ve skutečnosti jde o to udržet lidi nemocné a co nejdéle při životě, aby se PHARMA napásla). A ti lékaři to je ten lepší příklad. Po Vítězném listopadu se psalo, že máme vysokoškoláků méně než v Nepálu. Teď jsem četl, že existuje jistý "zdravý" poměr mezi počty vysokoškoláků a středoškoláků (nejlépe průmyslováků), s čím souhlasím. Nadbytek vysokoškoláků situaci jenom zhoršuje, co je logické. A když si přečtete témata tzv. bakalářských prací (průmyslovka byla kdysi na vyšší úrovni), tak se člověk jenom útrpně zasměje. Z těchto lidí se pak rekrutuje mnoho "epidemiologů", kteří přece ví lépe, než vláda, jak se krize má řešit.
   A k dalším příspěvkům, již faraon v Egyptě měl sen o 7 tučných krávách a 7 hubených krávách. A pak na radu Mojžíše sedum let šetřil, hromadil zásoby a pak v době 7 hubených let, co myslíte, pomohl? Ne, skoupil veškerý majetek lidí v nouzi ze zásob, které v bohatých létech nastrádal. A o tom je celá koronakrizová akce, historie se opakuje. Vězte, je to jenom začátek a systém "vláda dá" vede do pekel a doplatí na to především chudí. Těm by stačilo málo a nebude, protože bohatí nemají nikdy dost a chtějí více. Je mezi nima jakási soutěž, kdo si do hrobu odnese větší bohatství (alespoň digitální číslo v bance).
   Tak všem veselou mysl, disciplína musí být /Švejk by dodal: "vy kluci pitomí), takže se chraňte a udržujte si imunitu.

   Smazat
  2. 8:39 pravda.

   Smazat
 6. Také jsem věřil a dal hlas pro OF ,Havla i Klause.No nic chodil jsem do práce, kde se vyrábělo, čili strojírenství. Mám se stejně jak za socialismu ,nemusím si stěžovat, ale sere mě ,že lesy jsou v dezolátním stavu,silnice jakby smet,podniky nejsou naše a všude na mě čučí a řve ingliš sračky. V zemi se staví macistické pomníky a ODS je fašistická verbeš.Komunisti za vybudování socialismu a míru jsou nevolitelní .Co se stalo s naším národem ? Kde je hrdost a čest ?

  OdpovědětSmazat
 7. „Nejbohatší Češi mají 1,3 bilionu." Aspoň skoupěj ty Van Goghy, Picassy a jachty. A taky ňáký komunistický hotely a pak je můžou zase zbourat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nojo, zatím co my dole jsme nic nedělali jen se fláki, oni dřeli s vyhrnutými rukávy ve dne i v noci. Tak jim ty miliardy nesmíme závidět.

   Smazat
 8. Komediantům (těm pravověrným)jde na ruku reklama, která je dokrmuje. A určitě na tom nejsou tak špatně, když neumělkyně Holubová odjede na rekraaci před špatnou situací u nás na Sicílii. A ještě se tím chlubí. Nakonec podívejte se na Hovinky Seznamu, kde všude se vyskytují naše rádoby umělecké skvosty. Určitě nejsem závistívý, ale trocha skromnosti by naši umělcům ve všech oborech nevadilo.

  OdpovědětSmazat
 9. Patřil jsem k těm, co měli k realizaci socíku a zejména chování specifické kategorie politruků, kteří na myšlence sociální spravedlnosti dovedli akorát parazitovat, velké výhrady. Dnes máme zase zpět diktaturu kapitálu a s ní opět stejnou specifickou skupinu politruků, dnes vzhledem k mediím ovšem podstatně zřetelnější: prostě snaha zajistit své blbosti dobré bydlo se najde vždy dost rozumu k tomu, aby se jeden předváděl a předstihoval v buzeraci normálně myslících lidí jiné své soukmenovce v politickém a sociálním smýšlení. Předevčerem bouřila čété proti uzavírání škol, k potvzrní správnosti svých tvrzení, že omladina infekci neroznáší, si pozvala neznámé lékaře neznámé kvalifikace a odbornbosti, kteří měli potvrdit, že mládež je tímu nejzanedbatelnějším, co přenáší infekce a ejhle - podle statistik četnost nemoci COVID v19 u ních převyšuje nemocnosti COVID 19 u důchodců. Bohužel s úmrtností je to obráceně a tak čété a jí podobní jsou podezřelí z organizované eutanázie ve snaze zmocnit se majetku důchodců jejich vyvražděním. A pak že Hitler! Kdepak, to je v krvi diktatury kapitálu. Proto i ta mlsnost Západu vyvraždit Slovany a zejmén pak Rusy. Nacismus = nenávist k jiným národům spojený s genocidou. Soudobý nacismus plní velice poctivě tu nenávist a je jen otázkou, kdy přejde ke genocidě! Turci s Sdzerbajdžanem na tom už pracují, je tio zkusmý blonek. Ale také ta organizovaná migrace je velmí podezřelá ze genocidy, stejně jako šíření COVID 19. Dozvídáme se, že tento prokekt "odlidnění" Světa je starý přes 3 roky a že v tom má prsty i Bill Gates a další oligarchové. Jistě i plátci důchodů, třeba pojišťovny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:39
   Vždyť i na ministerstvech jsou opět političtí náměstci, a kdoví zda je tam alespoň jeden z oboru. Ještě lze očekávat na každém ministerstvu jednoho zahraničního poradce (v 50tých letech to byl kontrola od Ruských pověřenců). Vše si asi musíme zopakovat.

   Smazat
 10. Ano, hodně řvou umělci. Podívejte se však, jak trávili herci léto. Dva měsíce někde u vody, ne však u Mácháče, ale Seychely, Maledivy atd. A to to nebyli jen ti staří ostřílení a výborní umělci, často to byla pětadvacetiletá šmíra z přiblblých seriálů. A co taky herečka Holubová, je tak chudá, že má nemovitost na Sicílii, kam odjela, protože divadla nehrají. Mají drazí umělci, kde šetřit a proto by jim stát neměl nic dávat. Daně jsou postaveny na obvyklé výdaje, ne na výdaje s takovou krizovou situací, jako je tato. K řešení schodku státního rozpočtu by bylo správné zvýšit daně, zejména lidem s nadměrnými příjmy a majetky. Když socialistické výdaje, tak taky musí být socialistické daně.

  OdpovědětSmazat
 11. Dobře napsáno, bohužel vše záleží na počtu hlupáků v populaci a soudím dle účasti voličů v senátních volbách, jejich počet je značný. Proto nám ze zbytečného odkladiště politiků, budou vládnout různí Vystrčilové.

  OdpovědětSmazat
 12. To je systém i žebráci přijdou na buben.

  OdpovědětSmazat
 13. Pan Sýs jako vždy perfektní,není co dodat!

  OdpovědětSmazat
 14. ono se to dalo předpokládat četl jsem na přelomu století prognosu na 21 století nějaký Němec zijící trvale ve Spojených Státech vše celkEm přesně malou krisi v prvních deseti letech nov.stol.apotom krátky blahobyt a pak něco co tu ani ve třicátých nebylo a je to tu tentokrát to ale mužeme svést na COVD pamatuje se na to někdo

  OdpovědětSmazat
 15. Já bych navrhoval kapitalismus s lidskou tváří

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyborně,

   a ted navrhněte co už existuje a plati nejméně 10 eur na pracku za hodinu práce a lidi chtěji VIC a ne jako tady,kde šef odborů je člen ASPEN institutu majitelů velkých peněz a nynějšiho gangsterskeho systému a na vás sere!!

   Smazat
  2. Já už nechci žádný ismus, každý končil blbě.

   Smazat
 16. Němcová s řadou dalších opo politiků na Karlově mostě v srpnu slaví na širokém stole konec koronaviru, aby záhy po senátních volbách začala kritizovat Babiše o nepřipravenoosti k vlně dva je tragická účastnice čecháčství.Kéž by se zastávala své pozice bývalé knihovnice. Pak ba se to snad dalo i tolerovat, ale toto je nad jakékoliv chápání zrady a neúcty k občanům.

  OdpovědětSmazat
 17. Dobrý článek:
  https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/hledani-pravdy/

  "A nezapomínejme ani na eurospeak, sofistikovaně propracovanou euro-úřednickou hantýrku, která za líbivými frázemi skrývá jedovatý význam a obsah. Ukrývá totiž zákeřné pasti na lidi, národy i státy. Eurospeak tedy slouží k dalšímu zakrývání skutečných zákeřných úmyslů europapalášů, slouží ke zmatení obyčejných lidí (a to se podle výsledku posledních senátních voleb skutečně daří), aby si nevšimli, jak jejich svoboda pomalu odtéká jako krev z umírajícího jelena."

  OdpovědětSmazat
 18. Za První republiky nebyly žádnou výjimkou i bankroty nebo podnikatelské neúspěchy ani mezi známými herci. Ti prakticky téměř všichni tenkrát hledali bohaté sponzory, protože málokteré divadlo jakéhokoliv žánru bylo schopno se uživit jen a pouze z příjmu od diváků. Dobře to věděli třeba Voskovec s Werichem, Vlasta Burian, E.F. Burian, Oldřich Nový a další. A to se na jejich díla povětšinou dá, na rozdíl od těch dnešních, dívat znovu a znovu. A to jsou herci, kteří většinou prožili svůj nejlepší herecký věk ještě před mým narozením ...
  Proč umění bohatě nesponzorují třeba právě ti nejbohatší Češi, kteří nás bez ostychu odírají vesele právě už celých jedenatřicet let?? Vždyť by to, tak jako tak, byli peníze stejně od nás ...

  A nebo ještě jinak. Páni herci dělejte české umění pro české normální lidi a budete mít zaručený příjem i ze svých filmů i divadelních her. Nebo toho už ani nejste schopni??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prozradím vám tajemství 1.fepubliky. Firmy tehdy taky bankrotovaly i když bylo zvykem dodržovat smlouvy a platby, domino nebylo běžné. Krach obvykle nastal, když jim už i banky neposkytly úvěr. A banky si klienty dobře hlídaly. Stát se do toho nemotal. Tak probíhal přirozený očistný ekonomický proces. Jak se do toho začala zatahovat politika, tato éra končí a to bez ohledu na ismy. Podívejte se dnes, Německo potřebuje plyn z Ruska, ale je v tom politika, jak to dopadne je ve hvězdách. Nebo my budeme dotovat aerolinie a hotely pro zahraniční turistiku, protože tam mají páni nahoře zájmy, nebo podlehnou tlaku lobbistů, nebo mají strach o ztrátu voličů i když tyto segmenty jsou n dalších několik let na vymření. Zkřívení přirozeného vývoje ekonomiky je jen vlivem politiky. Tak všichni zaplatíme za vyhozené miliardy.

   Smazat
 19. Ono většina opozice za to nemůže. Být lokajem ambasády USA není žádná legrace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč to pořád na někoho, nebo něco svádět. Jsem starý a prozradím vám, že tlak Kremlu byl na své spojence stejný, akorát Kadár to dělal Maďarům snesitelnější, snad i Ulbricht povolil soukromé cukrárny... jenom Husák byl premiant, naše normalizace byla opravdu dokonalá. Doufám, že Husák byl aspoň od velikého Leonida pohlazen.
   I dnes vidím tady se běduje nad EU, ale Maďaři nebědují, ale uhájí svou suverenitu. Tak vy mladší aktivní mi vysvětlené proč.

   Smazat
 20. Kam jsme se to dostali? Do Žebrákova. V TV jede reklama aby lidi posílali peníze na školní obědy pro děti, teď jsem zahlídla na Seznamu titulek Potravinovým bankám dochází jídlo, hlad hrozí samoživitelkám i seniorům. Ruce bych si dnes urazila za cinkání klíčema.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se rika pozde bycha honit.
   Je to nevratne, prekrocili jsme Rubikon, podobne jako ztrata samostatnosti pod Habsburky, min. na nekolik set pristich let a neni jiste zda potomci budou pouzivat podobny jazyk a obyvat puvodni uzemi.
   Holt za chyby se plati, draze.

   Smazat
 21. Jenomže já na covidu zbohatnu! Jestli neuvidím nikde na ulicích žádný mrazák na mrtvoly, jestli neuvidím ty slibované stovky rakví, a ve špitálech si ověřím, jestli tam byly tisíce mrtvých ( běda jak ne!) a jestli neuvidím ty velikánské spousty polních lůžek po náměstích zaplněných umírajícími lidmi, tak podám na vládu trestní oznámení, že jsem byl podvodně a účelově uváděn v omyl, podváděn, jako čtenář internetových článků (novinky apod.) jsem byl vystaven šíření poplašných zpráv, byl jsem tím vším neustále udržován ve strachu a v depresivním stavu, což mi poškodilo duševní život nadlouho, atd.atd.atd.... a budu chtít miliony odškodnění za ty idiotské, hrůzostrašné blafy. A jestli se "stát" za to zřekne zodpovědnosti a tuto svede na mediální magnáty, vysoudím miliony na mediálních magnátech a novinářích. Mně je to fuk. Tak teď už je jenom na nich, na těch pitomých komediantech, aby koukali splašit ty hromady mrtvých po ulicích a ty rakve - jinak bude zle! Osobně toho už mám až po krk! Snad by stačilo poinformovat o nemoci, a doporučit opatření - ale takhle každý den!!! oblbovat a manipulovat lidmi nesmyslama,za to musí nést někdo zodpovědnost. Je to na nich.Foťák mám připravenej - a dost filmů - na ty fůry mrtvol - a běda jak nebudou!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:56
   Myslíte, že byste případně zvládnul vyfotit i svoji vlastní mrtvolu?😄

   Smazat
  2. Svatá prostoto , nic nepochopil že .Ani ten základní fakt , že omezující opatření jsou proto , aby nebyly ty mrtvoly. Ach jo.

   Smazat
  3. 7,21
   Slabota,miliardy mrtvých....ovšem na rakovinu,žloutenku,spalničky,černý kašel a vzmáhají se i neštovice...ach jo!

   Smazat
 22. Jo jo milionáři chtějí dotace a dostanou je aspoň je vidět pro koho je tenhle hnusný systém. Co bude s pracujícíma lidmi co ztratí práci a nebudou mít ani na základní lidské potřeby nikdo neřeší.

  OdpovědětSmazat
 23. Před spaním si volat s Věrou... Jourová má co vysvětlovat. Jde o kontakty s maďarskou opozicí proti Orbánovi

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pred-spanim-si-volat-s-Verou-Jourova-ma-co-vysvetlovat-Jde-o-kontakty-s-madarskou-opozici-proti-Orbanovi-640596

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:32
   Rudá komisařka Ďourová řádí v Bruselu jako kdysi bolševici v Rusku. Co jiného se dá taky čekat od dcerunky estébáckých rodičů z Třebíče? Má to špiclování holt v krvi i ve výchově.

   Smazat
  2. 1.17 Pane Kubrte, nezlobte se, ale ta Jourová je rudá jenom občas a to na WC, když TLAČÍ... JINAK NIKDY.

   Smazat
  3. To je hotovka, holky z Bruselu osedlají koně, vytasí šavličky a hurá do pusty na Orbána.

   Smazat
 24. Tak přátelé, po událostech našeho Vítězného října, je mi jasné, že válku s virem prohrajeme. Všichni trpí, dokonce i pán HomeCreditu přišel o 50 miliard. Před obchodem sedí v dešti bezdomovec a ukusuje veku, nenadává nikomu a ani nežebrá. Přišlo něco, co nikdo nečekal. Na jaře to byla jen lehká overtura, docela se nám povedla, dokonce i naše lidová tvořivost s rouškami inspirovala svět. Nevím co nás popadlo, že přes prázdniny jsme se změnili z jedničky za zvládnutí virózy na naprostého propadáka. Už to nebude možné změnit, protože jsme se rozhodli, že chyba není v nás, ale v naší vládě. Jako by nás těšilo vládě vládu sabotovat a přitom si ani nepřipouštíme, že se potápíme s ní. Až na to příjdeme, bude pozdě. Když se nepokusíme na poslední chvíli o řízený pád, tak nastane střemhlavý. Ztráty životů na naší straně si ani nedovedu představit, finanční ztráty budou, jak po přechodu fronty, zadlužení na více generací a inflace. Do zaostalého, nehygienického, státu se nikdo nepohrne ani jako turista, natož investovat. Suroviny na export už též tady nemáme. Příslovečná pracovitost a šikovnost jsou jen minulostí. To všechno jsme si právě vysloužili. Ano, díky navigací médií jsme nalezli viníky, padne vláda, ale nic se nezmění, jenom já budu sedět vedle toho bezdomovce a kdoví, jestli budu mít k jídlu veku. Je mi úplně fuk,jaká tu zvítězí ideologie. Nepatřím k opozici, ani pozici, ani nemám roupy, ale žijí na palubě stejné lodi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. října 2020 0:18
   Když si vezmu roušku, tak už nás ta „naše“ vláda, se kterou jsme tak spjati, ale oni s námi ne, nebude dále nesmyslně zadlužovat a bude řešit veškerou ztrátu místa systémově a ne vybírat nejuřvanější skupiny, pro nadstandardní (oproti ostatním) podporu?
   Potřebujeme vládu pro vzestup naší ekonomiky a pro podporu pracovních schopností naší populace, ne pro řízený pád. P.K.

   Smazat
 25. Jo, to je mi hrozně líto, že votlemenej Pohlreich zkrachuje.

  OdpovědětSmazat
 26. No, to Metro majetek našich boháčů dost podcenilo. Těch 1,3 bilionu představuje investovatelný majetek jen stovky nejbohatších, t.j. těch, kteří mají takový majetek v ceně více než 1 miliardy Kč. Jenže t.zv. dolarových milionářů, t.j. těch, kteří vlastní investovatelný majetek ve výši 23 milionů Kč a více je u nás celkem 28 tisíc.

  OdpovědětSmazat
 27. Kubrte, Kubrte!
  NEvím jestli Jourová dovede EU k tomu, že jako bolševici a rudoši udělali z negramotného mužíka svéprávného hospodáře a dobyvatele kosmu. Spíše si myslím, že nás z iteligetních a tvořivých lidí se snaží uddělat otroky bez jakýchkoliv práv.
  Ale to je můj názor. Ty jsi již asi někde jinde.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 28. Pri tomto hospodárskom kolapse sa vygeneruje, kto je ako pre spoločnosť potrebný a kde sa doteraz so svojimi príjmami pohyboval. Asi najmenej potrební sú tí blbečkvia v parlamente, v krajoch a stovkách zbytočných inštitúcií. A zdegenerovaní ľudia sa dozvedia, čo to je uťahovanie opaskov. My starší si ešte striedmosť a skromnosť pamätáme a vieme s nimi žiť. Ale toto tupé stádo okolo?! Neviem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:13
   Doplnil bych právníky. Jejich tolik, že se stejně jako komedianti množí se stejně rychle jako "neziskové " organizace. A ujídají ze společného koláče.

   Smazat
  2. 17:47
   A co děláte vy, pochlubte kritizovat někoho co dělá je na hlavu

   Smazat
 29. Myslím, že nastal pravý čas aby babinský předal vládu professorovi filajovi h.c. Možná že už je dokonce pozdě.
  Určitě by nás straky, pyjáti s kalousem ušatým zavedli
  rychle do toho jejich vysněného ráje. Koronáč by okamžitě zmizel a chudí herci s chudými podnikateli by si radostí
  zajuchli.
  Otázkou je, jak dlouho.

  OdpovědětSmazat
 30. 10:51 Mám sice rád kanaďáky a posera nejsem, ale z téhle srandy mne opravdu mrazí.

  OdpovědětSmazat
 31. Určitě je zde spousta dobrých postřehů i spousta naprostých hovadin, ale dost mě udivuje a děsí fakt, že napříč komentáři se táhne negramotnost. To sem vážně píší především analfabeti, kteří neví, kde se píše jaké "i"?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.