Reklama

čtvrtek 1. října 2020

Když tam hodí nenápadně pelyněk a pak řvou, jak je to hořké


Růžena Chrasteková

1.10.2020 VašeVěc

O tom, jak se naše/jejich Česká televize a její aktivističtí moderátoři chovají neurvale, doslova i oni přebírají od některých politiků arogantní chování a i se jako ti arogantní politici prezentují, přímo tu politiku dělají, byť jsou pouhými moderátory, zaměstnanci, se už napsalo a řeklo toho nemálo. Co je ale naprosto skandální, jak pár desítek hodin před volbami podprahově ovlivňují, podsouvají občanům, voličům, své vlastní politické preference a snaží se ty voliče ovlivňovat.Již dávno, pradávno tomu je, když naše veřejnoprávní Česká televize a její zaměstnanci, živeni, krmeni, prostě placeni z koncesionářských poplatků, povinných ze zákona pro všechny občany, byla objektivní, nestranná, nezaujatá. Všichni kompetentní a zdravý rozum používající lidé, kromě těch vědoucích řadových občanů, to vědí, vidí, pociťují a, byť si to veřejně nepřiznají, to tak nějak tolerují. Pravda, snad se ledy této zhůvěřilosti začínají hýbat, spíše tedy trošku praskat, obnovováním Rady ČT, působením posledních třech nově navolených radních. Teda doufejme, věřme, nadějme se.

Jednou z metod ovlivňování myšlení voličů, kterou ČT a její neurvalí moderátoři, bezesporu s posvěcením svých nadřízených, šéfů, je zvaní zakzvaných "odborníků" na vše možné, do debatních a komentátorských politických pořadů. Teď, těsně před volbami, byť v souvislosti s nynější koronavirovou krizí (nebyla-li by, tak se najde jistě něco jiného) jsou to povětšinou právníci, kteří národu, občanstvu blekotají své vize a výklady práva, kterými napadrť rozbíjejí každé rozhodnutí vlády. Svými, namnoze rádoby, nanejvýš odbornými hodnoceními zpochybňují všechno, co vláda, ministři udělají, rozhodnou, dokonce predikují, ba co - oni vědí přímo, jak rozhodnou soudy a tím také podsouvají, že to k soudům půjde ("Dříve nebo později to řeknou i soudy,“ podotkl právník.") https://www.parlamentnilisty.cz/.../Za-hranou-Na-CT-o...

Protože tihle odborníci, za slovo braní naší/jejich Českou televizí, která je prezentuje jako jediné, co mají zase tu jedinou pravdu, mají za úkol vše, co vláda, vzešlá ze svobodných, demokratických a řádných voleb, zpochybnit, rozsekat, sdělovat občanům, voličům, že to ta vláda dělá špatně, na hraně i za hranou zákonů, že je neschopná a především - nemáme jí věřit, důvěřovat.

Že nedůvěru ve vládu rozsévají a podsouvají, doslova vnucují občanstvu politici opozice, že to je jejich omletá už rétorika, je tak trošku pochopitelné, je to jejiích zoufalé (a marné) nahánění si voličů. Aby se ale i veřejnoprávní televize přidávala dnes a denně k dehonestaci vlády, k podrývání její autority, silnému zpochybňování každého jejího rozhodnutí, tak to je nepochybně v přímém rozporu s posláním a kodexem tohoto, koncesionáři, všemi občany placeného, média.

Česká televize se chová, působí, jako opoziční politická strana, otevřeně je silně nepřátelská k vládě, ale i k prezidentovi republiky, mimochodem.

Obzláště v této nelehké době koronavirové nepochybně i ta vláda dělá chyby v některých dílčích rozhodnutích a vše se jí nedaří tak, jak by si sama představovala. Nejsou to ale chyby fatální a nevratné, neopravitelné, které běžný občan není schopen pochopit. To jenom ta naše/jejich ČT je vydává za hrůzostrašné a nepokrytě má z nich radost. Nelze zapomenout, jak se moderátoři, v čele s Tvarůžkovou, škodlibě culili, ani se to nepokoušeli potlačit, když se i jim podařilo uštvat ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a ten podal demisi. Odporné chování lidí, které si platíme, aby nám objektivně a nezaujatě sdělovali zprávy, to, co se děje ve státě, ale i ve světě.

Ovlivňování voličů vskutku těsně před volbami tím, že si ČT zve do politických pořadů ke sdělování jakýchkoliv stanovisek lidi, zjevně nepřátelské k vládě, premiérovi, je skandální a je na čase už konečně, k sakru, aby se tím někdo kompetentní zabýval. To podprahové podsouvání občanům, voličům, že vláda je špatná a tím mají volit jinak, je víc jak zřetelné. A to je, milí právníci, i vy Marku Antoši, vedoucího katedry ústavního práva Právnické fakulty UK, v rozporu s platným právem, především ale s morálkou a slušností, kterých byste se měl držet. Stejně jako ta naše/jejich Česká televize.

Občanstvo opravdu není až tak hloupé, jak si myslíte a předpokládáte.

26 komentářů :

 1. "Česká televize se chová, působí, jako opoziční politická strana, otevřeně je silně nepřátelská k vládě, ale i k prezidentovi republiky, mimochodem."
  Řečeno jednoduše a výstižně. A bude se tak chovat a působit i nadále, stejně tak ta odporná a zdivočelá moderátorská svoloč, pokud jí v tom stát a jeho orgány nezabrání a jejímu podvratnému a cizím zájmům sloužícímu působení neučiní ráznou a nekompromisní přítrž. Je zcela zjevné, že ČT je řízena stejnými šmejdy, jako US sdělovací prostředky, které stejně "nestranně a nezaujatě" a ve stejném stylu vystupují např. vůči Trumpovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to zavádějící. Pelyněk mám rád. ČT nikoliv
   Václav

   Smazat
 2. K tomu koronaviru a vládě ČR.
  I když se vláda zaštiťuje lékaři a hygieniky, myslím si, že je velkou chybou to, že vyhlašují opatření celoplošně. Jsou kraje, kde se nic moc neděje a kde to lidé vnímají, jako trest za Prahu. Tím roste i averze vůči vládě a je to zásadní politická chyba.
  Vláda by měla toto rozhodování přenést na hejtmany.
  Stačí zabrouzdat do historie a pokud daný panovník začal osobně řídit armádu, byl při nezdarech hlavním viníkem on. Pokud to nechal na generálech, stačilo pak vinu svést na ně a vyměnit je.
  Mikuláš II. budiž jedním z příkladů.
  A ČT? Moderátoři mají jeden jediný společný názor, podle kterého jsou zjevně vybíráni. Je to celé ale záležitost vlády, která sice zákonem nutí občany k placení této zpolitizované sešlosti, ale k nápravě přitom nikdo z nich nehne prstem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud lidé a zboží cestují celoplošně, cestují s nimi i choroby a jejich původci.

   Koronaviróza není endemitní nákaza z jedné studny, jako bývaly např. epidemie cholery do vybudování kanalizací, vodovodů a úpraven pitné vody.
   Stačilo infekční studny zavřít, vydesinfikovat, vodu důsledně převařovat... a karanténní opatření mohla být, zjednodušeně řečeno, omezena na místa zdrojů nákazy.

   Oni bohatí ŽIDÉ V IZRAELI zavedli mnohem přísnější opatření - aby se stát nezhroutil a lidé nekapali jako v lágru při úplavici...

   A u nás je to nehoráznou, cynickou manipulací myslí průměrných voličů ze strany tzv. "demokratické opozice" která útočí na vše dobré podle vlády, i na to, v čem jejímu řevu vláda dočasně ustoupila...

   Jestli v Německu jistý čas mohl za všechno ŽID, dnes u nás to je pro cizákům servilní "liberální demokraty" Babiš...

   Smazat
  2. Za ty zmatky může Prý mula a jeho nekompetentní hovadiny!!!!

   Smazat
  3. Překvapuje mne, že antibabišovci nebrání "veřejnoprávní", vždyť hraje podle jejich not.

   Smazat
  4. 12:36 Bude dobré, abyste předem zvážil, zda máte vůbec co říct. Potom to nějak přijatelně zformuloval. Bez tohoto vašeho, pro vás jistě cenného příspěvku, bychom se tu asi obešli. Možná, že na jiném serveru byste našel uplatnění.

   Smazat
  5. Obsah veřejnoprávní raději nehodnotím, ale pan ředitel nabral nové fešné kůstky a ty zatím suverénně neštěkají, nezávodí a mluví srozumitelnou češtinou. Krom Dana, chlapi nejsou ku poslechu, ani ku pohledu.

   Smazat
 3. A takhle Hamáčkovo ministerstvo (ČSSD) zajistilo volby na stanovištích drive-in:
  http://www.hcpcefans.cz/forum/viewtopic.php?f=7&p=145146#p145146

  OdpovědětSmazat
 4. Havloidům zůstala jen a pouze propaganda. Oni už nemají občanům absolutně co nabídnout, čím je oslovit. Stačí, když si přečtete předvolební hesla z bilboardů prohavloidních stran, to je prázdnota, prázdnota, prázdnota. Vákuum. Až se člověk musí smát, jestli to myslí vážně, nebo jestli to je nějaký vtip? Podobně se kdysi vyprazdňovala hesla při komunistických akcích a oslavách, až se některá stala vyloženě groteskními. Tady to už je stejná diagnóza.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak už to někdy bývá-kdo chce moc TO JE TA česká TELEVIZE která vůbec není naše MORAVSKOčeská. Je to pouhý hybrid cizí TELEVIZE.Je potřeba tu KURVU ZRUšit i s jejich protilidovým poplatkům.VLADIMIR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TELEVIZE = vize pro "spící" TELE.
   „Mafiánská média“ jsou poslední baštou této sítě organizovaného zločinu „Deep State“, která se pomalu infiltrovala a unesla mnoho kritických institucí. Jeho dny jsou sečteny a kolaps bude pravděpodobně rychlý a šokující pro ty, kteří si neuvědomují, co se odvíjí. Neboť kde jsme všichni go oni jsou již přichází s námi. Dobrý odpad a WWG1WGA!

   Smazat
  2. Vladimír1. října 2020 18:40
   Nemyslím si, že je dobrý nápad, zříci se nároku na objektivní veřejnoprávní televizi. Tu stávající je třeba napravit. Ideálně personální obměnou a začít odshora. Nové vedení, ideálně doplnit referendem. Je to přeci naše, veřejnoprávní medium, takže kdo jiný, by si to měl dirigovat? P.K.

   Smazat
 6. Jelikoz stranka zmizela ze Zem & vek -slovensky celkem opozicni int. web, nasel jsem jeji kopii a znovu ji sem davam aby v dobe preidentskych voleb v NEJVETSI demogracii sveta a okoli ctenari dostali predstavu o charakteru kandidata Bidena ktery cely svuj zivot prochcance proflakal v politice (50 let) a dnes v dobe kdy by si mel vybirat barvu rakve se cpe na funkci Americkeho presidenta .Chapu ze se ted oportunisti rvou o prizen zidu kteri maji skvarky z bursy a jinych podvodu ale takhle nechutne by snad ani Havel nemektal Howgh

  http://www.lifenews.sk/content/viceprezident-usa-%E2%80%9E%C5%BEidia-v-amerike-pomohli-man%C5%BEelstv%C3%A1m-homosexu%C3%A1lov%E2%80%9C

  Bohuzel puvodni clanek byl obsahlejsi ale bohuzel redakce Z&V ,asi ze strategickych duvodu homofobie antisemitismu rasismu a vsech ostatnich ismu clanek vymazala

  OdpovědětSmazat
 7. Ovládat média a ovlivňovat tak veřejnost je cílem každého uskupení a je na to vynakládáno spoustu financí.Ale ovládat TV která je placena koncesionáři a ty pak za jejich peníze oblbovat,tak to je majstrštyk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovládáni US ambasádou, není to majstrštyk, ale vlezprdelkovství zoufalé kolonie.

   Smazat
  2. To opravdu není majstrštyk kdyby měl Babiš koule tak zruší poplatky a jsou nahraní těch 20% liberálů je nezachrání.

   Smazat
  3. 9:41
   To jste nějak popletl, rusák nám už více jak 30 let nediktuje co se může psát, nebo vysílat,Amik nás má těžce na háku,10 mio je vůbec nezajímá.

   Smazat
 8. "Manipulace a vymýváni mozků" má své hranice a limity,"znasilňovani pravdy"neni postižitelné ale to vše je jak bumerang a bude přibývat případů
  kdy se manipulatoři zaleknou
  kontraproduktivnosti.Být imuní proti kla mavé reklamě se mnozí z nás již naučili a učíme se i ignorovat hanebnosti ČT ale kde to vše skončí,těžko předvídat.Pokud se nedaří měnit některé potřebné věci podobrem,může to pak také jít pozlém.Revoluční zvraty nelze zakázat,těm jde jen předcházet.

  OdpovědětSmazat
 9. Nejdůležitější asi je pocit, že "smí" -Smějí všechno! Mohl bych jako příklad uvést chování pitomých, protekčních smradů ve firmách, kde "lidé" opravdu "pracují" a tito smradi pětadvacet plus jsou tam pochopitelně jako "manažeři" - každý jakýsi druh manažera. Urážejí pracující chlapy i ženy o třicet let starší, vymýšlí si kokotiny, šikanují, každý ten blbeček by na šroubovák potřeboval zbrojní pas, pazoury to má levý, ale v tom svém hnusném chování k lidem se vyžívají. Užívají si to, mají z toho perverzní potěšení - a to s nimi roste. Jednou jsem se takového smrada zeptal, proč šikanuje, a řve na ty lidi, a on mi řekl " no ale můžu - ne?" Tím to je. Oni "můžou" - nic jim nehrozí. Vůbec nic. Když někoho kopnou do prdele, vždycky to bude obyčejný makáč, nikdy ouřada, a už vůbec nikdy nikdo z dnešní protekční mediální sebranky. Totiž - všechno je protekční, všechna tato havěť. Pouze pracující dělnictvo ne. Tak to v současné ˇstoce ČR" funguje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:00
   Jen za ty vaše žvásty bych vás vykopl na hodinu.
   Taky jsem takového chytràka starého, nepostradatelneho zaměstnal, do dvou dnů vyletěl, cigáro, kafíčko, žvanit, letěl jak čert.Tak si laskavě neberte do huby mladé. Vy stáří jste mnohem horší.

   Smazat
  2. Anonymní2. října 2020 11:00
   V podstatě s Vámi souhlasím. Jenom si myslím, že nejde jenom o protekční kousky. Jde o současný liberalistický přístup. Manažeři jsou oproti skutečně pracujícím, přepláceni, aby mělo vedení spoleh, že se nebudou nijak vnímat, jako spolusoučást, řízeného kolektivu.
   Tento princip je zřejmý i např. v Europarlamentu. Ty prezidentské platy europoslanců, mají zajistit jejich odtrženost od svých států a vytvořit z nich jakousi vlastní kastu, kopající za své štědré chlebodárce.
   Samozřejmě, z něčeho ty peníze jít musí, takže v těch firmách tito manažeři sešlapávají platy podřízených a europoslanci se zase podílejí na uvalování dalších plateb, na evropské státy. P.K.

   Smazat
 10. 11:00
  Vy byste potřeboval nakopat do prdele, proč urážite mladé,jsem důchodce, ale tohle bych si nikdy nedovolil.
  Za komoušu nás mladé tenkrát urážel mistr, velký soudruh,taky po 89 dopadl, všude leváka vykopli.Staři si dnes myslí jakým byli přínosem, pouze zavlekli stát po 40 let do velkého pruseru.

  OdpovědětSmazat
 11. Autorka i někteří diskutující v podstatě vystihli příběh té "naší vaší", dnes však v řadě ohledů, minimálně ale ve zpravodajství a publicistice protičeské televize, docela věrně. Ano, o šíření plíživého zla s cílem rozdělovat lidi, zanést mezi ně nenávist a na heslech pravdy a lásky je zadupat je do země, o to tady běží. A nejenom v Česku. Navíc s těmito cíli směřuje z globálních korporací nazkorumpovanou EU a globalisty řízenou politiku a media ohromné množství peněz. Ať již tomu procesu někde říkají "deep state" a jinde "kavárna", je po každé jejich hlavním cílem likvidace demokracie a navrácení totality Velkého Bratra, tentokrát pro změnu globálního. Řekl bych že plíživé zlo, je jen mírná metafora skutečnosti, kterou nám aktivisté v ČT a jejich soukmenovci chystají. S trochou nadsázky, ale jen malou, říkám, že ČT vysílá jen to, co Ústřední výbor, nebo politbyro pražské kavárny dovolí. A když vidím, s jakou arogancí nám televizní šlechta říká, jak že máme ty které události vidět, tak jistě nebudu daleko od pravdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl, jen to co zaplatí. Jsou to demokrati a bysnismeni.

   Smazat
  2. 18:33
   Nikoliv, ČT vysílá to kdo jim nejvíce zaplatí. Už jim ani nestačí ty peníze které jim musíme nedobrovolně dávat. Je to pijavice ale ne to co když se napojí tak se odpojí. Tato saje pořád a chce víc. Prostě s jídlem roste chuť

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.