Reklama

čtvrtek 8. října 2020

KDYŽ V BRUSELU ŘÁDÍ PUTIN

Hana Lipovská

8. 10. 2020 E-portál

Předsedkyně Evropské komise přednesla svou první zprávu o stavu Unie. Ale psala ji sama? A ten, kdo ji přednášel, byla opravdu Ursula von der Leyenová? Protože ty věty jako by vyšly z pera ruských či čínských trollů, jejichž cílem je Evropu zničit.

„Ruské desinformační aktivity v Evropské unii představují hybridní hrozbu!“ Skutečně, dlouhá léta se o nich hovoří, ale málokdo byl schopen dokázat jejich existenci. To už ale neplatí. Jasným důkazem hrozivého vlivu nepřátelských ruských desinformací byl středeční „Projev předsedkyně Evropské komise o stavu Unie v roce 2020“ a doprovodné dokumenty zveřejněné na oficiálním eurokomisním webu, a to ve 23 jazycích. Projev šéfky komise a následné reakce eurokomisařů, europoslanců, a premiérů plně odpovídají vtipu z pozdní normalizace. „Ano, soudružko předsedkyně, máte pravdu. Ten červený čtvereček je opravdu zelené kolečko.“

Dokumenty vypadají, jako kdyby vypadly z pera někdejší socialistické RVHP. Ničím jiným než zákeřnou činností trollů totiž nelze vysvětlit tvrzení předsedkyně Evropské komise, že „Evropané ve volbách do Evropského parlamentu rozhodným způsobem pověřili orgány EU k tomu, aby byly odvážné, ambiciózní a postavily se do čela úsilí o zdravější, silnější a spravedlivější svět“. Volební výsledky přece říkají něco zcela jiného. Podle nich mandát současné Komise odvozen od hlasů většiny Evropanů rozhodně není. „Evropský silnější a spravedlivější svět“ volila jen třetina občanů všech států EU. A v naší zemi ho podpořila pouhá pětina voličů. Ostatní zůstali doma nebo volili eurorealisticky.

Na základě vratkého menšinového mandátu, který je podle Leyenové „hlasitý, jednoznačný a rozhodný,“ chtějí unijní špičky budovat „Unii zítřka.“ Poučí se prý z krize a budou „o krok napřed před zrychlujícími se změnami“. A mají plán.


Evropa není priorita


Ruské slovo „perestrojka“ se do slovníku Evropské unie zatím protlačit nepodařilo. Objevila se ale tři jiná slova: „transformace“, „systémová změna“ a „převýchova“, v dokumentech po moskevsku lstivě skrytá jako „cíl vyvolat změnu chování jednotlivých osob a největších nadnárodních podniků“.

Evropská komise navíc ve středu předložila třináct stránek popisu Stavu Unie v roce 2020 v české verzi nadepsaných sebevědomě „úspěchy“. Ve svobodné, demokratické společnosti by jimi byl hospodářský růst, záchrana životů, nová pracovní místa nebo reformy penzijního či vzdělávacího systému.

Totalitářští trollové však propašovali do dokumentu o stavu EU zcela jiné typy úspěchů. Jsou to namátkou: „Nový ambiciózní směr“, „Mechanismus pro spravedlivou transformaci“, „Akční plán pro oběhové hospodářství“ nebo „Strategie pro data a umělou inteligenci“. Úspěchem podle Komise je, že Evropská unie disponuje „nevídanou diplomatickou autoritou“, že má svoji strategii pro Afriku, pro rovnost žen a mužů či strategii „od zemědělce ke spotřebiteli. Úspěchem je, že má svůj Evropský plán pro rušení opatření proti šíření koronaviru, že se její Evropa stala „světovým motorem solidarity“, a že vede boj proti desinformacím.

Kupodivu, ne všude trollové zasáhli. V plánech Komise ponechali upřímná slova o tom, že „musíme obnovit čtyři svobody“, a že „Evropa v sobě musí probudit novou vitalitu“. Nedůsledně tak nechali problesknout holou pravdu – a sice, že čtyři svobody téměř neexistují a Evropa dnes mrtvolně spí. Další moment, kdy tvůrci fake news von der Leyenovou neuhlídali, nastal, když nechali zaznít její volání, aby se Unie „stala moderní, konkurenceschopnou ekonomikou, jež pracuje ve prospěch lidí“. Tak se Evropané mohli konečně z nejvyšších míst dozvědět, že Evropa je nemoderní, nekonkurenceschopná a pracující proti vůli i proti zájmu občanů.

Klíčovým důkazem, že projev předsedkyně Evropské komise prostě nemohl vzniknout v Bruselu, nýbrž v zákeřném desinformačním doupěti moskevské trolí farmy placené Kremlem, je nadužívání obratu „naše Unie“. Skutečně, Evropská unie tak, jak je líčena, oslavovaná a plánovaná, je „jejich“, nikoliv „naše“. Patří dezinformačním trollům, nikoliv svobodným občanům. Jen zlovolný troll může totiž vložit do úst šéfky Evropské komise výrok: „Evropa není na prvním místě“.


Kdo nejde s námi…


A pokud by se snad někomu nechtělo změnit své chování podle plánů Bruselských špiček, propašovali dezinformátoři do části dokumentu, věnované „novému impulsu pro evropskou demokracii“, také pojistku, tedy pořádný bič. Jsou jím „Návrhy na rozšíření trestných činů EU o všechny formy nenávisti a nenávistných verbálních projevů“. Jasný vzkaz, že kdo nejde s námi, jde proti nám.

Je zarážející, že dokonce ani česká eurokomisařka, místopředsedkyně Evropské komise, Věra Jourová, se svými zkušenostmi ze života v sovětském stínu, podvratnou činnost proruských trollů neodhalila. Naopak. Projev své šéfky upřímně chválila a, jak řekla, „souhlasně kývala na spoustu věcí“. Spolu se svou předsedkyní dokonce zalitovala, že v zahraniční politice EU mají všechny státy stále stejný rovný hlas.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová zakončila svůj projev zvoláním „Ať žije Evropa!“ Ano, ať žije. Ale my se ptáme: která Evropa? Evropa Čechů, Švýcarů, Řeků, Bělorusů nebo Dánů, kteří chtějí žít své životy na svůj vlastní účet ve vzájemné hospodářské spolupráci, klidu a míru? Anebo Evropa dezinformátorů agresivně sejících semena rozkolu, nejednoty, zvrácených hodnot, Evropa, která se nehlásí ke svým křesťansko-židovsko-antickým kořenům? A čí Evropa má žít? Ta Ursuly von der Leyenové, nebo desítek milionů svobodných občanů suverénních států? A konečně – pro koho má Evropa žít a pracovat? Pro ty, kdo v Evropě neseli, ale derou se do ní sklízet, anebo pro dědice těch, kdo přeměnili pole válečná v pole úrodná?


Hlavním vchodem do diktátu


Unie, kterou známe a pro kterou mnozí v referendu hlasovali, označovala sama sebe za demokratický prostor čtyř svobod, v němž rozhodují občané. Neměla ambici nikomu vnucovat systémové změny ani občany převychovávat. Přísahala na svobodu a demokracii jako na prostředek i cíl. Přesvědčivě tvrdila, že je velkolepým projektem míru, který Evropa po většinu své pohnuté i slavné historie postrádala. To všechno ale tento týden vzalo oficiálně za své. Stěží si to lze vysvětlit jinak než jako důsledek nepřátelských desinformačních aktivit infiltrujících evropskou integraci na nejcitlivějším místě a v nejtěžší hodině.

Dočasné vítězství ruské (nebo, chcete-li, třeba čínské) hybridní války završil souhlasný potlesk europoslanců a následné hodnocení projevu předsedkyně Komise ze strany jednotlivých členských států a politiků. Jako kdyby ty lstivé lži nepřátel Evropy v oficiálních dokumentech ani v projevu o Stavu unie nikdo neodhalil. Namísto toho se jednotliví komentátoři z řad politiků pouze shodli na tom, že projev Ursuly von der Leyen byl dlouhý a těžko stravitelný pro běžného občana EU.

Totalitářský diktát, zlovolně proniknuvší z Kremlu, z Pekingu, nebo třeba z pekla, tak nepozorovaně, a dokonce za souhlasného potlesku mnohých europoslanců, poslanců, premiérů, prezidentů a podporovatelů evropské integrace, dobyl a ovládl nejen rétoriku, ale také směřování unijní politiky pro příští roky. A nikdo mu nestál v cestě.


60 komentářů :

 1. V době RVHP tu nebyli nezaměstnaní , bezdomovci , exekuce , obrovský státní dluh , inflace ! Český průmysl , zemědělství , školství bylo na úrovni , probíhala masivní bytová a průmyslová výstavba ! Naši vojáci neokupovali cizí země , nikdo nám nenařizoval , jak se má co jmenovat , jak má vypadat okurka ani nám sem necpal muslimy !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodám. RVHP bylo o spolupráci, nikoliv o degradaci.
   Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na scénu z jednoho filmu Trošky Seno, ... , kdy stará babka dostane kýbl a štětku, aby si natřela fasádu baráku. "Zlatý komunisti. Ty nikdy od nikoho nic nechtěli!"

   Smazat
  2. 16:41 :-D
   A proto jsme to ekonomicky totálně prosrali.

   Smazat
  3. Proc se zde otiskuje zvaneni one damy protiruskeho puvodu??

   Smazat
  4. Je třeba, aby si Bruseli koupili globus, kde uvidí, že EUreich je jakési bezvýznamné slepé střevo na západě Asie,bez něhož se zbytek světa klidně obejde.

   Smazat
 2. President RF Putin nespadl z nebe. Rusko potřebovalo slušného a pracovitého politika. Alkoholici tam byli dost dlouho. Západ si zvykl, že Jelcinovi něco nadhodí a on aby se zavděčil ještě to zdokonalil. RF a ČLR je v současné době tahounem všeho ve světě a Západ si pořád myslí, že má vrch. Nemá nic. Dokud budou "uctívat" Navalného, Tichanovskou či další šašky, jsou mimo politickou hru. Arménie je toho příkladem, že se nevyplácí hodně koketovat se Západem.
  Jen si vzpomeňme na Venezuelu, 100 ruských vojáků stačilo a žádný převrat se nekonal.

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně tak totalita jak vyšitá kam se hrabou komunisti tyhle jsou stokrát horší. A jejich fanatismus nebudu podporovat i kdyby se na hlavu stavěli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokud nebude práce povinností, nic se nezmění.
   Pořád musí platit: "Kdo pracuje, musí se mít dobře."

   To v tzv."demo světě" neplatí.

   Jen si stoupněte před nádraží a hned vidíte, ti nepracují.

   Smazat
  2. Pro 16:41 to není takto jednoduché. Protože práce ve smyslu zaměstnání již není k dispozici už za socialismu byla umělá přezaměstnanost. O té doby vzrostla produktivita práce asi 1000x a v šuplíku je další průmyslová revoluce. Nahnat všechny do práce jako otrocky povede pouze ke rychlému spotřebování zdrojů a zničení biosféry.
   Ano pracovat je potřeba ve smyslu úsilí na zajištění života, ale ne tím, že sebe uděláme otroky zaměstnance.

   Je potřeba mnohem méně pracovat fyzicky i mentálně a valit to ( což je snadné, zvlášť, když je to dobře placené a ještě posmívat druhým, že jsou líní když neměli příležitost a podmínky ), ale je potřeba přemýšlet a to opravdu hodně a učit se stále se učit až se dobře ví co je potřeba udělat, tak až pak začít dělat, dnes platí pětkrát měř a jednou řež.

   Hodně věcí řeší základní příjem, ale pouze pro vzdělané obyvatelstvo se správnou kulturou, národy s méně rozvinutou kulturou to zničí ( dávky je povedou k zahálčivému životu a jsou pak podobni krmené zvěři ).

   Lidé se musí sami aktivně začít starat o své okolí o svoji krajinu, o svůj stát, o svůj život a ne bezúčelně chodit do práce a tak krmit zvrhlé elity a pak bezstarostně sednout k televizi nebo ke své zahrádce a myslet si, já si svoje odmakal - to je myšlení otroka.

   Smazat
  3. 17.31 Té krmené zvěře je moc a moc... jenom se základnímu příjmu pro nečeské povaleče říká sociální podpora, dávky... A základní příjem by nabídl podíl a rovnocenné podmínky i diskriminovaným heterosexuálním bílým Čechům.

   "Já si svoje odmakal" není myšlení otroků, ale VYSLOUŽILCŮ. Oni své kontrakty splnili, teď je povinen, podle smlouvy plnit kontraktor.

   Otrok myslí: "Jak se zítra zase ulejt, vyžrat, abych nedostal bičem"...

   Smazat
  4. Kam vítr tam kabát. A ten už obrací! - https://pravyprostor.cz/hodnoty-demokraticke-strany-jsou-podobne-idealum-sovetske-komunisticke-strany-rika-putin/

   Z toho budou místní odulý rus(d)omrdky zmatený zas jak lesní fčely po požáru!

   Smazat
 4. No tě pic! Teď jde už jenom o to, abychom v tomto šíleném spolku utrpěli co nejméně škod a zmizeli z něho co nejdříve.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten titulek je perfektní. Alespoň víme, kdo za tou naší bídou stojí. :-). Česko úterý 5600 pozitivních, včera 5335 pozitivních - Putin řádí jako černá ruka. Jak to ten chlap stíhá dělat tolik zla po celém světě, to mi hlava nebere.

  OdpovědětSmazat
 6. At si vezmou texty ze zasedani KS SSSR a nahradi tam vsude slovo americky a USA slovem rusky a Rusko. Nemusi se namahat dalsi pamflety na Rusko psat, jenom to opajcovat.
  A tady jsme u toho a o tom to je. Propaganda je jenom prostredek k dosazeni cile. Protoze nasazeni atomovek je hajkl i pro nadlidi na zapade, operuji lzemi a neskutecnou podlosti, kterymi anglosasky svet vynika.
  Skryte operace proti Rusku ted ridi tajne sluzby zapadu. NATO a US army krouzi jako supi na pomezi Ruska, ktere zapaluji. Vykriky zapadnich politiku pretekajici rusofobii jsou jenom garnitura, zvysujici skrze media jejich ucinek na ovcany.
  Ti maji ke sledovani jenom jedny manipulovana media a tak se bezradne vrti na miste, coze se to zase deje. a protoze media ovladaji takr chazari, je svet postizen slepotou a kral je stale obleceny. Jenom par statecnych vykrikuji, ze kral je nahy!!! A ovcane jim neveri. Nechaji se s radosti zlouset na virus, ockovat a nosi nahubek. Degenerace povede k jejich smrti na ubyte.

  OdpovědětSmazat
 7. Já si myslím, že jako byl pro Hitlera bod zlomu Stalingrad, pro EU to byla Ukrajina, konkrétně masakr v Oděse. Oděsa, to byl pro EU morální Stalingrad. Od té doby už to je jenom parodie. Né že by předtím byla EU ovládaná Německem jiná, viz. například vybombardování a rozbití Jugoslávie, ale do toho krvavého převratu na Ukrajině lidi EU ještě naivně věřili. Pak už ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oděsa pro EU neznamenala vůbec nic. Těmito lidmi nepokrytě pohrdají.

   Smazat
  2. Takovým bodem krom zničení Sibíře a Kamčatky raketovým palivem je i toto - https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/ruska-vakcina-proti-koronaviru-ma-144-nezadoucich-ucinku-bezpecna-mohla-byt-jen-pro?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=8fDgzY1JsNr-202010091341&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   pokračující vylikvidovávání chujlostanské populace zločinnou putlerskou klikou židovorů!

   Smazat
 8. Čína chce zničit Evropu? A kam pak bude vyvážet svou obrovskou produkci???? Nemožnost vyvážet by byly pro Čínu ekonomickou katastrofou. Miliony nezaměstnaných....
  A podobné je to z Ruskem. To živí prodej plynu a ropy. Pokud by nemohli prodávat do (zničené) Evropy, měli by také obrovské problémy!
  Ta paní by se měla léčit. Definice: "Paranoia (řec. παράνοια, pošetilost, šílenství) je duševní porucha, vyznačující se bludy, chorobnými představami o vlastním ohrožení a stihomamem. "
  Také mi to připomíná bláboly fanatických svazaček v 50. letech o "americkém imperialismu"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína má obrovský vnitřní trh ! Ty " bláboly " o americkém imperializmu byly bohužel pravdivé , dejte si do vyhledavače třeba " zločiny USA " ! Rusko díky sankcím už neživí jen ropa a plyn , ve výrobě potravin začínají být soběstační !

   Smazat
  2. Nejen že Rusko je soběstačné ve výrobě potravin, ale exportem potravin má větší zisk jako exportem zbraní. Jak jsme na tom my, uživíme se sami ?

   Smazat
  3. Hm 10:38, chcete tvrdit, že v 50. letech "americký imperialismus" neexistoval? Já se tehdejšímu režimu pro jeho protizápadní propagandu poškleboval, dnes všem těm jeho tvrzením jsem v principu nucen dát za pravdu.

   Smazat
  4. Ten zažitý blábol o tom, že Rusko žije jen z těžby surovin je už komický. Těžba surovin dělá 16% na HDP Ruska.

   Smazat
 9. Anglosasové k smrti nenávidí Slovany. Jelikož jsou zbabělí a Slovanů se bojí, tak špiní, škodí, intrikují, odjakživa, stačí se ohlédnout na dějiny. No a my jim ještě lezeme do análu za korálky! Zrádci nás prodali, zničili náš průmysl, školství, zemědělství, suverenitu! Jsme vazal bez ceny, jen s dobrou polohou a to nás bude stát krk. Bohužel, rozdělení Československa to uspíšilo, vše je dle plánu západu! Falešní kámoši, falešní chartisti! Blil bych!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áno, Voňka je hrdina a nie Havel a spol.

   Smazat
  2. 10:54 Za korálky určitě ne, ale za ty prdy co nám se exportují ano. Naši parazitečci za nimi lezou i do oblastí úniku.

   Smazat
 10. Socialismus měl lidskou tvář.Kapitalismus tlamu vola ,tvářičku princezny a ksicht ďáďábla pekelného a to v jednom rotujícím vyobrazení.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo, jo, podle stupnic EU/CK je mezi místním obyvatelstvem loajalita k EU na stupni římská Ia.

  Strážmistr Flanderka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Flanderkovi to nahlásil Pepek Vystrč, dostal na Taiwanu šesták.

   Smazat
 12. Ať si notují Uši s Erikou, stejně už odje to jen labutí píseň.

  OdpovědětSmazat
 13. Pro tu chytrou dámu, narozenou v roce 1990- jak si troufnete psát o něčem co znáte jenom z pokřivených školních osnov po "Vítězném listopadu 1989"? Řadě věcí jsem tenkrát, v době tzv. normalizace, nevěřil, i když jsem byl svým způsobem součástí systému. Dnes se omlouvám, a plánuji si dokonce přečíst to Poučení z krizového vývoje. Jistě je v něm mnoho pravdy, a to se potvrdilo nejenom převratem v roce 1989, ale hlavně totální ekonomickou a hlavně morální devastací poté. Ten 89. se připravoval od tzv. Vítězného února u nás a v Rusku od VŘSR (jestli autorka zná coto bylo). Že ten předchozí systém bylo možno porazit jenom zevnitř a zradou se nakonec potvrdilo. A k tomu posloužila garnitura lidí, kteří byli k tomu vychovávání celá desetiletí.
  Nějaké Československo (má vlast) mělo význam pro světovou politiku jenom jako prostředek k likvidaci Rakousko-Uherska. Hlavní cíl bylo vždy dobytí Ruska a jeho rozparcelování, vždy Evropa unisono (ne Napoleon ani Hitler, ale Evropa jako celek). Také invaze z východu přes Vladivostok, spojenými "Mírotvornými silami" (pro autorku armády Velká Británie a USA- sté výročí), které meli za cíl,cituji západní zdroj "rozdělit od sebe rudé a bílé bla bla bla", ale ve skutečnosti pomoci rozbít Rusko. Vždy Evropa a s příúadnou pomocí zvně. Divím se Rusům, jejich trpělivosti, vždy jsme znovu a znovu na ně útočili, a to ne slovně, ale hordami vojáků páchajícími genocidu. A oni nám vždy dali přes čuňu a pak nám spoustu křivd odpustili. A znovu je zde situace, kdy by měli kozáci začít ostřit šavle a projet se Evropou, a já osobně si to ze srdce nepřeji. A že jsem zažil na vlastní kůži falešnost obyvatel Evropy i USA si pište, dvojitá morálka a faleš. Nás chápou jako nějakou ZOO a připadně levnou pracovní sílu.
  A na závěr, já si pamatuji dobu tzv. totality- ochranu rodiny, vážení si poctivé práce, plnou zaměstnanost a dokonce, jaká drzost, nefachčenkové museli máknout! Pamatuji si ochranu hranic a skutečnou pomoc např. Africe tím, že jsme zde školili jejich odborníky, a pomáhali jim rozvinout průmysl, ne je tahali do Evropy aby pomohli důchodovému systému Německa a pod. My západu již jako kolonie nestačíme, a tak pachají sebevraždu- něco jako myš jdoucí do chřtánu hadovi, tahají si sem své budoucí soudce a kdovíco ješte.
  Ještě jednou, ten problém je tak komplexný, že ne všichni jsou schopni ho pochopit v celku, tak prosím trochu popracujte, paní autorko, a udělejte si pořádný domácí úkol, než začnete hodnotit to co jste, madam, nepochopila. Přeji mnoho dalších a úspěšných/úspěšnějších článků

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kroutím hlavou nad tímto komentářem (13:45) - a také nad tím dalším (15:15).

   Ale asi oba tito páni nepochopili o čem autorka píše. A v jakém duchu...

   Smazat
  2. Máte pravdu. 30.letých znalců poměrů v Československu je dnes jako sraček. Obzvlášť zábavné je poslouchat jak jsme tu žili jak v koncentráku, nic tu nebylo a i dýchat se mohlo jen s povolením strany. Kdo, že to sestavoval učební osnovy a vkládá jim do hlav lži? U moci jsou ti, které jsme svorně celá desetiletí volili. O velkém vkladu Velkého Václava Lahváče a jeho opilecké bandy, co chlastala pod dohledem STB na Hrádečku, netřeba polemizovat.

   Smazat
 14. Kdyby byla alespoň pohledná, jeden by jí ty bláboly i odpustil. O svém židovsko-antickém původu pochybuji a Rusku držím palce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vás 15:15 podezřívám, že neumíte číst. Nenacházím důvod, proč s vůči EU kritickým článkem Hany Lipovské nesouhlasit. Navíc, z těch několika málo záběrů jejího obličeje, které jsou k vidění, se mi zdá nejen pohledná ale výrazem i bystrá. Na rozdíl, třeba, od paní Langšádlové. Když už, že?

   Smazat
  2. Autoři příspěvků z 13.45 i 15.15 asi číst umí, jen nepochopili čtený text. Jinak článek je výborný, pěkně jedovatý vůči EU/ EK elitám.

   Smazat
 15. V co, v jakého Boha musí člověk věřit, aby dokázal toto?
  https://www.email.cz/download/k/-yRZ2Wv8ySVcpQpTUYpOfr90VBvKmQIQ22ksM-0EP-0Rv2LgEcN0vlpJnFNm1ajfQ2G0a08/Nostradamus.pdf

  OdpovědětSmazat
 16. Co Havel koncem 80. let svým tlakem na USA a SSSR vybudoval, se dnes potácí v chaosu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel rozhodně nic nebudoval. Ten chlastal, boural a předváděl se. Tečka.

   Smazat
  2. 15:53
   Hahaha😄 To bych teda chtěl opravdu vědět, co ten kulisák svým "tlakem" vybudoval? Pokud zrovna neměl ucpaný střeva a nekadil do pytlíku na boku, tak mohl svým tlakem vybudovat nanejvýš lejno.😄😄

   Smazat
 17. Kam se hrabal Stalin! Putin ho trumfnul ve všem!
  Putin dokáže správným výběrem a podporou při volbách v USA tuto zemi totálně zničit a dostat na hranu občanské války. Dokázal tam propašovat černochy a spustil BLM.
  Putin neustále ohrožuje Ukrajinu nátlakem na ni, aby dodržovala dohody. Kdo to kdy slyšel, aby někdo v mezinárodní politice dodržoval dohody?! Sebral Ukrajině Krym a ti nestačili ani mrknout nad tou drzostí! A nejspíš je donutí předat ještě dobrovolně Donbas a Luhansko výměnou za připojení Ukrajiny k Rusku.
  Putin díky svým agentům dokonale rozvrátil například Německou armádu Bundeswehr a to tak, že na jedno cvičení NATO jeli němečtí vojáci namísto s střelnými zbraněmi s obarvenými klacíky násad od košťat. Putin rozložil celé NATO už jen tím, že je.
  Putin si přál mít základnu na území Jižní Ameriky, tak si zvolil Venezuelu, kde dostal ještě navíc licence na obchody s ropou.
  Aby Putin zdůvodnil existenci Ruského ministerstva zahraničních věcí, rozhodl se dokonale rozložit EU, díky svým dosud spícím agentům. A aby nás dostal zpět pod svůj vliv, šel na to od lesa a nejdřív vyvolal akce a reakce kvůli svému agentovi Kolářovi a jeho kolegovi Hřibovi, pod vedením "šaška" Novotného, hlavního rezidenta. A aby nás odtrhnul od Číny, poslal Vystrčila na Taiwan, odměnou za tři linky na výrobu roušek. A teď už si jen počká a lidi ho tu nebo jeho nástupce budou nadšeně vítat!
  Žádný jiný politik nezpůsobil ve světovém rozsahu tolik infarktů a mozkových příhod!
  Putin si ke svým 68. narozeninám dal dárek a vysmál se celému světu, když do něj poslal přes USA a Čínu pandemii ne pandemii a sám měl už předem připraveny čtyři různé druhy očkování proti COVIDU.

  Ať žije Putin, jediný politik, který ovládá celý svět! Kam se hrabou bankéři, Gates, Clintonovi, Bushové a jiní jeho poslíčkové!!

  OdpovědětSmazat
 18. A to jsem si myslel, že EU nemůže potkat už nic horšího, než byl věčně vožralej Juncker. Ale jak je vidět na Lejnové, tak idiocie ve vedení EU nemá žádnej strop. Včetně té naší rudé komisařky Ďourové.

  OdpovědětSmazat
 19. Neegzistuje nase kolektivni minulost
  Neegzistuje nase kolektivni pritomnost
  Neegzistuje nase kolektivni budoucnist
  Ja ja ja...jenom ja

  OdpovědětSmazat
 20. Já hlavou nekroutím, ničemu se už nedivím, proč srovnání s Putinem? Vždyť je to spíše směs Gorbačova, Jelcina a Chgaberleina s Daladierem!

  OdpovědětSmazat
 21. Autorka hlavného článku, a s ňou mnohí komentátori, preceňujú schopnosti Kremlu a všetkých trollov, ktorí vraj napísali lejnovej správu o stavu Unie. Ani v Kremlu nie sú schopní, ani UV KSSZ pod vedením Brežneva a iní, nemali také geniálne schopnosti ako Komisia EÚ.
  Nechápem to neustále prirovnávanie sa k Rusku. Nechápem, kde sa berie tá posadnutosť Ruskom a Putinom - či už pozitívne, alebo negatívne. 400 miliónov Európanov a 330 miliónov Američanov pozná meno Putin. Týchto 730 miliónov trpí stihomamom - pritom Putin strachom sa trasie v Kremlu, kedy ho Západ prepadne. Západ, médiá a politici schválne urobili z Ruska a Putina strašiaka, aby odôvodnili budúcu III. WW. Každý deň tlač a TV masíruje mozgy o zlom socializme a nebezpečných komunistoch - len aby ospravedlnili kapitalizmus, vlastné zverstvá, hyenizmus, vojny....Na niekoho to musia hodiť. Asi preto si našli obetného baránka v Putinovi a Rusku. Nemám iné vysvetlenie na paranoiu Západu.

  OdpovědětSmazat
 22. Bitva o planetu Zemi nyní vstupuje do fáze čištění. Jedna skupina, která se stále nevzdala, je německá frakce. MI6 shrnul situaci takto:
  "Němci poskakují na brexitu, takže budou kopat a křičet, když se jejich projekt EU rozpadne před očima." Vatikán již skončil a je hotovo. “
  S tím souvisí i obrovský boj v Malajsii, jehož cílem je zabránit zveřejnění letu č. 370-17, který by odhalil bilderbergerovsko-nacisticko-nizozemské panovníky.
  PRAVDA SVĚTLA vítězí a zvítězí! Lidi nevěřte masmédiím !

  OdpovědětSmazat
 23. Asad: Západ používá v Bělorusku stejnou strategii jako v Sýrii

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020100812632110-asad-zapad-pouziva-v-belorusku-stejnou-strategii-jako-v-syrii/

  Liberální šílenství začíná ovládat Karlovu univerzitu? Chtějí napodobovat USA

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020100812631515-liberalni-silenstvi-zacina-ovladat-karlovu-univerzitu-chteji-napodobovat-usa/

  OdpovědětSmazat
 24. Soudružka Lejnová zapomněla na jeden ze základních Murphyho zákonů.
  "Žádný plán nikdy nevyšel".
  Napoleon i Hitler chtěli dobýt Rusko, soudruzi vychovat socialistického člověka a Amerika ovládat celý svět. A všichni měli plán ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak ostatně skutečný maďarský vlastenec zde říká - https://plus.rozhlas.cz/madarsky-jobbik-se-odvraci-od-extremismu-obdivuje-islam-a-nepopira-holocaust-6523916

   "V roce 2009 Vona na jedné konferenci dokonce mluvil o úzkých vztazích Jobbiku a Íránu. Předseda strany Jobbik prý islám obdivuje kvůli jeho důrazu na tradice a odmítání modernity. Evropskou společnost podle Gábora Vony zničily renesance a osvícenství, protože ji odstřihly od epochy čistoty a dobra, kterou představoval středověk.

   Vona dále prohlásil, že islám je poslední šancí lidstva v temných dobách globalismu a liberalismu."

   Smazat
  2. 7:50 islám naopak globalismu slouží. Je to vynikající nástroj na ovládání mas.

   Smazat
  3. 12:03 Myslel tím islám v praxi a ne nějaký za slovem "islám" se skrejvající a Allahví kým financovaný bojůvky!

   Smazat
 25. Blonďatá svině jen papouškuje co ji nadnárodní hajzlové bankéři,podvodníci a zbrojaři typu Soroš a spol. nařídí.
  To je třeba si uvědomit.
  Aspen to ještě jistí Hanáček,Zahradil, Charanzová a další idioti jako Žantovský Michal touží po korytu v senátu Kysilka v radě ČT a toto je třeba neustále opakovat,aby to lidé věděli.

  OdpovědětSmazat
 26. Blonďatá svině jen papouškuje co ji nadnárodní hajzlové bankéři,podvodníci a zbrojaři typu Soroš a spol. nařídí.
  To je třeba si uvědomit.
  Aspen to ještě jistí Hanáček,Zahradil, Charanzová a další idioti.

  Blonďatá svině jen papouškuje co ji nadnárodní hajzlové bankéři,podvodníci a zbrojaři typu Soroš a spol. nařídí.
  To je třeba si uvědomit.
  Bakalův Aspen to ještě jistí Hanáček,Zahradil, Charanzová a další idioti jako Žantovský Michal touží po korytu v senátu Kysilka v radě ČT a toto je třeba neustále opakovat,aby to lidé věděli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud občané ČR zvolí Žantovského do senátu tak je to další důkaz jejich snadné zmanipulovatelnosti i ten je vedle krvaké Madly v čele bakakolovy stáje aspen https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/madeleine-albright/

   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/michael-zantovsky/

   Smazat
  2. https://www.aspen.review/author/daniel-kroupa/

   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/ivan-gabal/

   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/emma-smetana/
   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jakub-landovsky/
   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jan-lukacevic/
   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jan-hartl/
   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jan-zahradil/
   https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/jana-malacova/

   Smazat
 27. Je zajímavé že autorka článku, přestože má úžasné znalosti, přehled, sociální cítění a dokáže velmi jasně vysvětlit souvislosti, nechápe korporace jako nutný výsledek volného trhu. Volný trh v současných technologických možnostech nemůže fungovat. Jak říkají braťa Slováci: Silnější pes...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:48 Já osobně paní Lipovské fandím, ale její představa pružného, technologický vyspělého a demokratický soutěžícího kapitalismu je dnes již minulost. Dnes je to totalitně politický, moloch celosvětově řízený prostřednictvím jen několika bank. Proto nepotřebuje žádnou soutěž, ani technologický pokrok, ten uplatňuje jen v případě vytlačení konkurenta. Přivlastnil si většinu přírodních zdrojů planety a dokud je nevyčerpá a budou mu přinášet zisk, na pokrok zapomeňte. Plánuje pečlivěji, než kdysi země RVHP a když někde vznikne kolize, tak je vybaven prostředky na vytvoření chaosu v dané zemi,kterou potom "osvobodí", buď po dobném (mírovou cestou uvnitř), nebo po zlém (mírovou armádou). Moloch nepatří žadnému státu je opravdu nadnárodní. Je směšné ho spojovat třeba s USA. Proto je zájem na zániku států na národním principu, otevírají se tak vrata globalizaci. Touto cestou se velmi usnadní řízení planety. Myslím si, že je čas, přestat hodnotit současnost brýlemi minulého století. I když není důvod k radosti.

   Smazat
 28. Autorka, renomovaná ekonomka, na PL "odhaluje temnou vizi krvácející ekonomiky". Zřejmě rozumí téměř všemu, jenom nechápe ekonomiku a že současná pandemie má vyšší cíle, tj. reset ekonomiky a o tom nerozhodují nějací ekonomové, hlavně ne ti, co se zcela nedávno naučili pár pouček a za to dostali hned dva tituly, ve ca 27 letech. Dekuji, nechci. Notně mi to připomíná dobu pred Vítězným listopadem, kdy největší odborníci byli tzv. RSDr, zavaní lidově rozhodnutím strany doktor. Když byla zvolena do rady nemilované ČT, doufal jsem že by mohla pomoci toto změnit. Ovšem je to oblast "big boys" a tak tam ztěží zaboduje, jde tam o naše miliardy, co platíme nechtě do jejiho rozpočtu. Takže ješte doporučení, prosím věnujte se praci v Radě ČT a ekonomiku nechte stranou do doby, než budete znát souvislosti a ne jenom poučky, stejně tak světový vývoj, který je mnohem, mnohem komplexnější jež ekonomika. Stačila by ta RČT a nebýt tam za statistu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:00 Nste vedle, jako jedle. Restart naší ekonomiky, bude-li, budou určovat nadnárodní korporace, prostřednictvím EU a jejich placené 5. Kolony ze zdejších spoluobčanů.
   .

   Smazat
 29. NOVÍ BOJOVNÍCI už vstali a dávají to najevo...
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3541-pirati-se-chovaji-jak-sber-vyhazuji-cunka-stan-vysachovali-a-gazdik-se-bouri

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.