Reklama

neděle 11. října 2020

"Koho dneska zajimaju jacisik mrtvi Armeni?"


Ladislav Větvička
11. 10. 2020 blog autora

reagoval pry 22. srpna 1939 jeden rakusky Němec na Obersalzbergu na namitky svojich spolupracovniku pote, co jim vysvětlil, že některe narodnosti a rasy su blbě umistěne a bude třeba je "přesidlit".


O den později podepsal zmluvu o neutočeni ze svojim uhlavnim nepřitelem, načež o tyden později zautočil na svojeho předchoziho přitela, s kerym měl zmluvu o neutočeni už pět roku podepsanu, čimž z něho zrobil uhlavniho nepřitela, přičemž na svojeho byvaleho uhlavniho nepřitela, s kerym měl čerstvě sepsanu zmluvu o neutočeni, zautočil o dva roky později.

Komplikovane, že?

A aby mohl zautočit na teho maleho uhlavniho nepřitela, tak rozhlasil, že to bylo naopak, a že pravě ten maly zautočil na teho velkeho tym, že mu rozbil radyjovysilačku. To tak už ve valkach chodi, že když už začne, tak prvni, co umira, je PRAVDA. A velci, keři obvykle utoči, lžou. A lžou všeci. Lhali Ameryčani o vitmanskem utoku v Tonkinskem zalivu aji v OSN o irackych zbraňach hromadneho ničeni, lhali Sověti o kontrarevoluci a zvacim dopisu. To už je u velkych taky zvyk.

A tak se nedivme, že když Turek vyhlasil, že na něj zautočila mala Republika Artsach, ma to podobne kořeny jako předchozi akce. Je třeba oduvodnit utok velkeho, aby se zakryla prava podstata utoku. A po valce se už nikdo ptat nebude, jak to začalo, bo hystoryju piše vitěz.

Vzhledem k temu, že začala regulerni valka, kde Velky niči Maleho, připomeňme si par hystoryckych faktu o uzemi Republiky Artsach (před rokem 2017 zname jako Nahorni Karabach):

- v oblasti Republiky Artsach bylo už před Kristem jedno z Provincii Armenskeho kralovstvi. To byl kdysik silny stat na uzemi mezi třema mořama - Středozemnim, Černem a Kaspickem. Ty časy su pryč. Už v roce 387 po Kristovi, tedy 184 roku před Mohamedem, bylo uzemi Armenyje rozdělene mezi Byzantsku a Persku řišu, Karabach se pak dostal pod spravu Kavkazske Albanyje (to su věci, co?). Populaci tvořili Armeni a měli tam svoje klaštery, školy a tak podobně.

- postupem času spolu s islamizaci okolnich narodu počet křesťanskych Armenu na uzemi Karabachu klesal. V roce 1823 bylo Armenu enem 8%, v dusledku utlaku Armenu v Osmanske řiši ovšem pokračoval přisun utlačovaneho obyvatelstva. V roce 1832 už Armeni tvořili 35% obyvatel, v roce 1897 dosahli většiny 53%.

- Balkanske valky v prvnich rokach minuleho stoleti osvobodily slovanske narody s pomoci ruskeho medvěda z osmanske (turecke) nadvlady. Když se o totež pokusili Armeni na počatku Velke valky, kdy se na uzemi osmanske řiše postavili po bok carskeho Ruska, vyhodnotili to Turci jako kritycky bod zlomu a aby zabranili podobnemu vyvoji jako na Balkaně, rozhodli se Armeny z jejich puvodnich uzemi vysidlit. Použil sem nazev, keři dnes razi Turci. Jini řikaju vyvraždit, vylikvidovat, provest genocidu. To fčil neřešme, faktem je, že jeden a pul milionu Armenu kajsik zmizelo a už se nikdy neobjevilo. Asi vítr, Máchale...

- mnoho přeživšich Armenu se z uzemi Turecka stahlo do podkavkazske oblasti, včetně Karabachu. Mirova zmluva ze Sevres po Velke valce stanovila, že novy stat Armenyja dostane legendarni horu Ararat, Karabach, aji oblasti jezera Van a Erzurum s Karsem, kaj kdysik žily statisice Armenu. Ale turecky general Mustafa Kemal, zvany dneska Ataturk, mirovu zmluvu odmitnul, na zapadě porazil Řeky a sudruh Lenin, kery v Ataturkovi viděl spojenca, ho podpořil Trockeho penězama, dodavkama zbrani a věnoval mu aji uzemi, kere měly podle mirove zmluvy připadnut Armenum, včetně hory Ararat. Když si začali Armeni aji Azeři v armci Zakavkazske republiky moc vyskakovat, rozhodnul sudruh Stalin, že jednotliva uzemi tak trochu pomicha a věnuje je ruznym republikam, aby je připadně mohl držet na uzdě (jinak se temu řika vydirani). A tak byl Nahorni Karabach osidleny většinově Armeny věnovany nově vzniklemu Azerbajdžanu, uzemi Nachičevanu s armenskyma pamatkama, osidlene Aźerskyma Turkama, bylo tež ponechane Azerbajdžanu, ale od země samotne oddělene koridorem Zangezuru, kery byl ponechany pod spravu Armenyje.

- v roce 1923 byla tedy v ramci Azerbajdžanu ustavena Nahorně-karabašska autonomni oblast, sčitani lidu z roku 1926 ukazalo, že tu žije 93% armenskeho obyvatelstva. Pod adminystratyvně-narodnostnim a naboženskym tlakem klesl jejich počet v roce 1989 na 77%. V te době už ovšem probihaly otevřene střety, bo karabaššti Armeni chtěli pod vlivem gorbačovske polityky byt připojeni k Armenyji samotne. Na tom asi nic divneho neni, že... Tym, kdo nesuhlasil, ovšem byl UV KSSS Azerbajdžanu. Misto teho, aby suhlasil s logickym oddělenim dvuch etnyk, postavil se proti. Začalo dalši pokračovani krvaveho konfliktu, jehož vysledkem bylo vyvražděni třiceti tisic lidi a etnycka čistka asi milionu a pul obyvatel obuch stran - Armenu aji Azeru...
hlasatel miru, pravdy a lasky, Nahorni Karabach


20 komentářů :

 1. Áááááááááá už je to tady zas. Hatmatilka! Pane Větvičko, jste tam? Na yutube jste mluvil s paní Kociánovou krásně spisovně. Tak proč tohle? Zřejmě na svých stránkách oslovujete hlavně členy nějakého svého folklorního krajanského spolku. Ale ostatní většina jsou tady taky. Vemte si k tej zmijovce místo mikrofonu fajfku a mluvte alespoň jako Palivec, sice jadrně ale celkem spisovně. No vidíte zabývám se formou a na obsah mi ani nezbyl čas! P.S. Ti folkloristi, které oslovujete přečtou spisovnou češtinu bez jakých koliv problémů. Já s tím nářečem problém mám. Jinak zdravím folkloristy, nic proti nim nemám M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:38 jelikož tohle je přepis z autorova blogu, kde hodně článků uveřejňuje v "ostravštině". Běžně mluví česky. Měla to snad redakce přeložit do pražštiny, abyste rozuměl? Pokud vám to nevyhovuje, tak to nečtete. Já například od jisté doby ignoruji Myrku Němcovou a vůbec mi nepřekáží, že je furt v bedně nebo v novinách.

   Smazat
  2. Pro 9,38: Hatmatilka? Nářečí. Asi lašské. Tón Vašeho komentáře o Vás moc hezky nevypovídá. Já žiji celý život v Praze a rozumím tomu bez nejmenších potíží a líbí se mi, že texty pana Větvičky mají vždycky co říct.

   Smazat
  3. Nářečí je jedna věc, pravopis druhá. Z těch i/y bolí oči.

   Smazat
 2. Já podezírám Větvičku, že tou "hatmatilkou" jen maskuje případné hrubky, které by tam třeba nasekal...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Větvička nepíše hatmatilkou, ale nářečím.

   Smazat
  2. Jakým nářečím? Toš sa k.rva vy znalci nářečí tuna dohodněte! Jinak je to prostě hatmatilka.

   Smazat
 3. noviczech
  ...pane Větvičko, když vidím německého ministra a hlavně slyším Heiko Maase, tak vidím malého ďábla! Takoví lidé pravdu a mír nechtějí.

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Větvička zase šlápl vedle s kontrarevolucí a zvacím dopisem. Časy se mění.

  OdpovědětSmazat
 5. tak tak - Větvička, dnes to je za 1 s *

  OdpovědětSmazat
 6. No my co jsme bydleli na Moravě tomu rozumíme.
  Osud Arménů by nás měl zajímat nebo jde o útok džihádu na nás všechny.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak se národy zhroutí: Disunity. https://beforeitsnews.com/economy/2020/08/how-nations-collapse-disunity-3006426.html

  OdpovědětSmazat
 8. Alijev prohlásil, že role Turecká na Kavkaze je stabilizující a nenahraditelná. K jeho názoru se dnes připojilo i velení NATO, které o situaci rokovalo s Tureckem, a taktéž souhlasili představitelé Gruzie, kteří již stihli vyhlásit, že Rusko destabilizuje situaci v oblasti a mělo by stáhnout svoje jednotky z Arménie. Pašinjan se již také vyjádřil v této rovině, že ruské jednotky v Arménii působí spíš jako destabilizující člen a navrhnul "funkční" alternativu ODKB sice bez Ruska, ale zato s Tureckem a USA.

  OdpovědětSmazat
 9. Toz pane Konárik ve v tem máte óplné gulás a deláte z teho "sarkasové more" toz to je ase tak jakobe ste se zeptal estli nekoho zaojimají zavrazdené obcané Lidic a ostatnéch ceskoslovenskéch vesnic !!! Toz ten torecké traktoresta je válecné zlocinec a bode zrejme sózené ne v Háko ale v Astane to je ten rozdíl milé Pane Vetvicka ale belo be dobré gdo za tema haldama mrtvéch stojí, které traktoresta to zposobel a proc a mozná se potem az si rihnete po kacene na borcáko s kyselém zelim a bramborovém knedlem mozete postit DEKUJI vod Karla Kryla to Vám mozná zrovná doso.......slonce v srdci a ne v rici P.s.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte, psát o vážných věcech, o masakrech formou typu mluvy pana Kobra, nebo Valašsko sa sudi je přinejmenším neetické. Dle fotky je zřejmé,že pan Větvička je veselá kopa ale vím, že umí dobře česky ale o vážných věcech by měl i psát tak, jak ho ve škole naučili. Jak už psáno, ať si své ,,nářečí" užívá v krajanském spolku ale tam kde mluví do placu ke všem, by měl o vážných věcech psát vážně a gramaticky správně už kvůli úctě k těm jacisik mrtvím(autor zřejmě myslel jací si).

   Smazat
 10. To je zase nejaka nova moda v te vasi opicarne jebat cestinu?
  Kdo vam ma rozumet? Jak to mohu prekladat, kdyz vam hovno rozumim. Vy KROVACI!

  OdpovědětSmazat
 11. Nechápu,proč se zase polovina diskuzních žvástů zabývá použitým dialektem v článku. A k článku - proč by mělo někomu záležet na životě jakýchsi "lidí"? Míněno elitní strašidla, prašivé politiky, a další nadlidi. Už římský diktátor Sulla na zasedání senátu řval ..."lid¨? - co je to "lid"? ... a to se dodnes nezměnilo. Hnusné žoky peněz, většina z nich se už narodila se zlatou lžicí v zadku, a z toho se odvíjí jejich výchova a názor na ostatní lidi. Každý takový žok je většinou posedlý narcizmem a egoizmem - k tomu jsou vedeni. Jen toto -s chorobnou touha po moci ( moci všechny ovládat je jejich zvrhlý, vlhký sen) - se dere ke kormidlům států, a také se to tam dostává. A tam je to až do hrobu. Prašiví kmeti - a pořád se nemají k odchodu z politiky. Od doby diktátora Sully přibyly na světě miliardy obyčejných lidí -koho by asi tak z těch nafučených poserů měli zajímat? I všechny ty mezinárodní soudy jsou směšné - jen zase koryta pro některé, ale ve skutečnosti každý drží s každým - bohatí a zkorumpovaní poserové se stejnýma poserama. Zrovna tak by měli držet při sobě ti obyčejní lidé, a kdyby tomu tak bylo, poserové si ani neškrtnou, ale bohužel, každý ten obyčejňák tak strašně moc touží stát se bohatým poserou, že pro to udělá všechno. Stačí zatřepat jim pytlíkem zlaťáků před nosem, a budou se navzájem udávat, ničit, mučit, zabíjet - jen aby si šplhli u nadlidí. Na této bázi vznikají všechny demonstrace, rebelie, převraty a války. Rozpoutává to hrstka miliardářských poserů, "lidi" si pěstují na způsob domácího skotu, a lidi se bohužel tak chovají. Skotu stačí vymyslet nějakou ptákovinu, a poručit - a skot jde a jde - až na vlastní jatka. Se skloněnou hlavou, samozřejmě. Smutný život, ale lepší bylo, když o tom nikdo nevěděl, nečetl, nemeditoval. Když každý prostě žil. To jest před výmyslem medií, elektroniky a PC - to je konečná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jste toho ze sebe vysypat najednou moc a je v tom bordel. Příště méně slov a více rozumu.

   Smazat
  2. Kdo ovládá dluhový peněžní systém, tvoří také globální procesy, vládne světu a kaźdý si již doplní tajenku jmen, klanů a korporací, které usilují o jednu světovou vládu.

   Smazat
 12. To sú názory,když lidem utíkají obsahy kvůli formám

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.