Reklama

čtvrtek 22. října 2020

Ladislav Petráš: Nepoučitelní nebo pokrytci?

Ladislav Petráš a -rp-

22. 10. 2020   PrvníZprávy

Na neděli 18. 10. 2020 byla občanským spolkem Hnutí občanské nespokojenosti (HON) svolána demonstrace. Měla se uskutečnit v Praze na Staroměstském náměstí.

(Na snímku Ladislav Petráš)

Což o to, nic proti demonstracím nemám. Jen by měl být dodržován zákon a ti, co tuto akci svolávají a povolují musí nést také odpovědnost za její výsledek. Otázka však zní, zda tito lidé vědí, co to odpovědnost je. Pojďme se podívat na některé souvislosti s touto demonstrací, píše Ladislav Petráš v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Předně je nutné zdůraznit, že je vyhlášen nouzový stav a ten vyžaduje dodržování přísnějších pravidel, než která platí v běžném životě. Vláda, v níž je i ministr Hamáček, který je zároveň předsedou krizového štábu, přijala opatření, které definují, že na demonstraci může být maximálně 500 osob rozdělených do sektorů po 20 lidech a mezi lidmi musí být dodržována vzdálenost alespoň 2 m. Já si dovedu představit, že takovéto pokyny možná dodrží akorát vláda, která svolá demonstraci za zvýšení svých platů. Pro tu nedělní a jí podobné další to však neplatí. Takže v případě demonstrace na Staroměstském náměstí nesou spoluodpovědnost za porušení zákona také ti, co schválili taková idiotská pravidla.

Již delší dobu před termínem výše uvedené demonstrace bylo známo, a to i z vyjádření svolavatele této demonstrace, že se jí zúčastní i "fotbaloví chuligáni". Ti jsou známí svým násilnickým chováním na stadionech a v jejich okolí. Ministr Hamáček dokonce v pátek 16. 10. vyjádřil svoji obavu z účasti těchto fotbalových chuligánů na demonstraci. Primátor Prahy Z. Hřib musel na základě těchto informací předpokládat, že nebudou dodržována stanovená pravidla. Přesto nezasáhl a neučinil žádná opatření k tomu, aby přijal preventivní opatření, včetně nepovolení této demonstrace. Proto politici, kteří nevzali v úvahu všechny souvislosti s jejím povolením nesou minimálně politickou odpovědnost. Myslíte si, že se k této odpovědnosti přihlásí? Že ponesou minimálně politickou odpovědnost za škody napáchané v rámci této demonstrace, včetně škod na zdraví poraněných osob? Klidně se s vámi vsadím, že se budou bít v prsa, jak všechno zvládli. Ale přesto, nestálo by za to, aby veškeré náklady na policejní zásah, léčbu zraněných a spáchané majetkové škody nesla Praha (když už ne primátor Hřib a ministr Hamáček) ze svého rozpočtu?

V den svolání demonstrace policisté prováděli preventivní prohlídky fotbalových chuligánů, kteří přijeli na pražské nádraží. Zjistili, že někteří z nich mají u sebe pyrotechniku, obušky nože a dokonce i funkční střelnou zbraň. To jsou důvody, které umožňují v souladu se Zákonem o právu shromažďovacím ukončit, případně nepovolit demonstraci, a to i mimo nouzový stav. Přesto ministr Hamáček, i když musel být informován o těchto skutečnostech nekonal. Jako předseda krizového štábu a jako ministr vnitra mohl a měl předpokládat, že se některým demonstrantům podaří tyto zakázané prostředky na Staroměstské náměstí propašovat. Přesto nepřijal žádná opatření k rozpuštění této demonstrace. Obdobně můžeme hovořit o činnosti zástupce magistrátu města Prahy, který byl na místě a měl právo (a povinnost) zakázat organizátorovi tuto demonstraci. Je to výraz neschopnosti, alibismu, nebo pokrytectví těchto osob?

Vrchol arogance, alibismu a neodpovědnosti bylo vystoupení organizátora demonstrace, představitele občanského spolku HON, Ivana Sochora. Ten, po více jak hodině, ukončil demonstraci se slovy, že v souladu se zákonem demonstraci rozpustil a vyzval účastníky k tomu, aby se rozešli. "Už nemám zodpovědnost za lidi ...", dodal. Jaroslav Hašek to krásně vyjádřil ve své knize slovy feldkuráta Katze: "To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou". Prostě - spekulant a vyžírka.

Štefec: Na Staromáku to vypadalo jako cvičení policistů proti policistům

V průběhu potyček policie ČR s agresivními demonstranty se na kameru ČT vyjádřil i 1. náměstek policejního prezidenta brig. generál Mgr. M. Vondrášek. Ten i přesto, že na demonstraci bylo okolo 2000 osob (povoleno 500), přibližně 2/3 z nich nemělo nasazeny roušky, účastníci nedodržovali stanovené sektory a vzdálenosti, tak prohlásil: " ...sama skutečnost, že někteří, zdůrazňuji někteří z účastníků tohoto shromáždění nedodržují krizové opatření vlády, nebylo důvodem k rozpuštění shromáždění." Co k tomu dodat? Je to nedostatek profesionality, nebo politická slepota? Policista by ale neměl politickou slepotou trpět. Já jsem asi viděl jinou demonstraci, než generál Mgr. M. Vondrášek. Panu generálovi za jeho slova jistě těch 25 zraněných policistů poděkuje.

Vlastní zásah policie odpovídal úrovni řízení zásahu. Doufám jen, že do 28. 10. na nějž je svolána do Prahy další demonstrace, přijme generál Mgr. M. Vondrášek opatření, která povedou k profesionálnější přípravě zasahujících policistů, pokud jejich zásahu bude potřeba.

V posledním roce řeším sám se sebou dilema: je jednání ze strany ministra Hamáčka výrazem jeho neschopnosti, nebo chce zopakovat listopad 1989 a shodit v této složité době vládu? Nebo chce touto činností "získat zásluhy" u nových spojenců? Třeba taková koalice: Piráti, STAN, TOP 09 a ČSSD? Bez ohledu na to, jaké náklady ponesou občané?51 komentářů :

 1. no a to u nás nasadili preventívne provokatérov - ale v podstate - chodiť na námestia dnes je rizikom z každej strany

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rizikem bude brzo chodit u nás kdekoliv. Dnes je v MFD, že plukovník Prymula sem pozval na pomoc proti covidu(?!) americké vojáky!!! Napadá mne, že když se sem nedostali s radarem, tak to půjde přes ten podvod s covidem.

   Vymazat
  2. 8:30
   A nenapadá tě, že cokoliv bude bude to dle tvé představy, nebo představy, kterou ti manipulátoři vnuklnou? Prostě a jasně vše jde použít pro svatou věc - svrhutí právně zvolené vlády. Stejně jako v r. 1989. Idioti se spojili s komedianty a svrhli vládu. Dle proposic ze západu. Byl jsem na těch demostracích a byl jsem z toho zhusen.
   Celé to uskupení Už ani nevím jak se nazývalo, bylo v zápětí nahraraženo Klausovým ODS a následky jsou, že co se budovalo cca třicet let, bylo za třicet let prodáno těm, kteří nás okoupovali od r. 1939 do r. 45. a prohráli válku.
   Čert vás vem i s vašimi západními spojenci a celou EU.

   Vymazat
  3. Amíci by se mněli starat o sebe a nesrat se k nám. U nás osvobodili tak jedině hovno.

   Vymazat
  4. Ami a EU stojí za hovno

   Vymazat
 2. 7:12
  O tom nasazení provokatérů máte jaké ověřené zprávy?
  Nepočítám tu pana plukovník Obrtela. I tu považuji tak nějak za málo pravděpodobnou.
  A přístě se alespoň zkuste anonymně podepsat.
  Václav
  Ps. Ty zásahy mněli být už proti milionu chlívků. Prostě s jídlem roste chuť. A podobné debilní demostrace se šíří nějak podezřele rychle.

  OdpovědětVymazat
 3. Pražáci si zvolili svého primerátora a ten "demonstraci" povolil, tak co se tady vlastně řeší? Hamáček udělal chybu, že organizátoři podobných akcí a ti co ji povolili, nejsou ve vyšetřovací vazbě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právně ji nešlo zakázat. A sorryjako, žijeme v právním státě.

   Vymazat
  2. My žijeme v právním státě???????
   Asi má pán vlčí mlhu z pohádek ovčí babičky.
   Chacha chichi chocho.

   Vymazat
  3. 10:12
   Když to bylo poprvé(sory jako)bylo to i vtipné dnes když to používají idioti je to .....minimálně trapné. Zkus něco nového a hlavně z tvé hlavy. Pokud ji používáš.
   Václav

   Vymazat
 4. Bratku 7:12, zde jsou také náznaky že tam byli provokatéři (to je ta zmínka o policajtech proti policajtům v textu). Ze strany věrchušky to byla zbabělost, to zakázat a pro nás ostatní, uvědomme si, že to bylo praktické cvičení na majdan. A s tím si nelze zahrávat, to je již jiný level než nějaký Hřib ba i Hamáček, natož nějaký radní z, jak si dneska říkají, z magistrátu? To je jenom statista. Ti tak potají rozmísťovat migranty po sídlištích. Začíná se to procvičovat zlehka a kdoví kde se cvičí další "aktivisti", nebo se použijí již vycvičení z Běloruska a všichni víme kdo je cvičil, i od nás, a kdo to tam celé řídil. A že je to konspirační teorie? Uvidíme dle toho jak budeme poslušní, třeba to bylo skutečně jenom varování a další stupňování nebude potřeba.

  OdpovědětVymazat
 5. "Sim" , psi policejni nad ktery neni, take nenosili rousky. Uz jako trampove jsme vedeli zkusenosti, jak privede samopalova milice psi, jde rovnou vo hubu..
  Ale Jak ten mini-str Hamacek ,zjistil ,ze fotbalovi chuliganisti ,fanouskove se sjedou sledovat na Staromak fotbal ?(*&^%%) To ma spehy taky mezi ozbrojenyma fandama ?
  Stacilo verejne oznamit a vcas ,ze zadnej fotbal na Staromaku tentokrat nebude. A chuliganove by se nesesli aby bez fotbalu by nebyli nespokojeni..
  Obvykle se cpou na stadiony.
  Tedy je jasne ze zakony, pravidla a vselijaka komplikovana narizeni,nalakani fandu, byla pouze za ucelem vyrobit co nejvice prilezitosti k jejich poruseni a k brutalnim zasahum v dusledku..
  Hrib vubec tak nepredpokladal,ale provokoval. Zaver.
  Vubec stiznosti, ze se bejvali komunisti prosakli vsude ,jsou zase obecne potvrzeny..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:13 Tak si dovolím analyzovat poslední větu. Nejhorší jsou "bejvalí komunisti prosáklí", tj. dle mne "lidský odpad kariéristů, převlékačů a přisluhovačů komukoli", dle jiných "postupně se vyvíjejících osobností, které se nebály změnit názor i stranu a někteří pilní více stran". No, "Já tomu dávám max. 20 let" a na prosáklé komunisty už nikdo nic házet nebude moci. Viny budou už jen "ryzí svině nové doby" narozené po plyšáku. A nedejte se zmást. Jsou tady všude a stále mezi námi.

   Vymazat
  2. V roce 1978 tu byl všude taky samý kapitalista !

   Vymazat
 6. jde o protivládní protesty. Která tyranie DOVOLÍ lidem, aby ji svrhla podle zákona? Žádná. Trvat na tom, aby lidé dodržovali zákony tyranie je idiocie. Samozřejmě ne pro ty, kteří nevidí a nevnímají současnou vládu jako tyranii. I do Osvětimi jezdily vlaky podle jízdního řádu a mnohdy si lidé kupovali i lístky. Ale pochybuji, že Kubiš dodržoval zákony protektorátu. Samozřejmě, že nyní je vše ještě ve zjemnělé formě, protože ještě není vidět, kam se jde a když vedete zvíře na jatka, tak to také nepozná hned. Ale někdy i ta němá tvář už ví. Člověk jí to potom nemůže mít za zlé, že se začne škubat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsem se zeptat stejně - souhlasím s 8.14. Jak se má a smí projevit "nespokojenost lidu" s vládou? To všichni, kteří vnímají totalitu a útlak jako omezování a útlak - ti všichni jsou podle některých trhani, omezenci,šmejdi, darebáci, lůza, atd? Kdyby nebylo projevů nespokojenosti občanů - dodnes bychom zde byli německý protektorát! Tehdy obyčejní lidé obětovali i své životy za spoluobčany, a z historie známe mnoho podobných povstání, když lidé už nemohli snášet útlak vrchnosti. Když zajdu hodně daleko do minulosti - například povstání Spartakovo - jinak si otroci nedovolili nic - páni je prodávali, zabíjeli, znásilňovali jejich malé děti, zacházeli s nimi hůře než se zvířaty ( asi už to je prostě vlastnost lidského ksindlu.)Spartakovo povstání bylo sice také potlačeno, jak jinak - vrchnost nikdy nepřiznají občanům nějaká práva - jaká práva z pohledu nadlidí smí mít obyčejný člověk? ŽÁDNÁ! Když chtějí projevit nespokojenost demonstrací, musí nadlidi nejdřív požádat o schválení? Je to směšné a pitomé - ne? A co takhle obrátit to - co takhle referendum? Aby taky občané se mohli vymezovat k zhovadilostem, které se prosazují do zákonů? Zhovadilci (zástupci lidu???) vymyslí poplatky u lékařů - platné hned druhý den! Vymyslí zastavení výplat nemocenských dávek? Platné druhý den! Návrh na zvýšení svých platů? Hned! A to je pořád dokola. Kdo těmto lidem dal právo vymýšlet zhovadilosti, které lidem ubližují? Že by volby? Ale občané chtějí referendum - chtějí odvolatelnost politiků, aby neměli imunitu, aby byli povinni porokazovat původ majetku - kde to všechno je? Proč na to, co si přejí občané, paraziti ve vládě (krmeni z práce občanů) totálně kašlou? Proč by měli schvalovat nějaké demonstrace - jako divadýlko? Tak proč by se mělo demonstrovat? Takže - projev nespokojenosti občanů - jedině aby dav vtrhl do parlamentu až tam budou "zasedat" pardon žvanit, a vyházet to všechno z oken na nastavené meče? Jak tedy? Můžou si s občany donekonečna hrát jako s plyšovými medvídky? Z některých příspěvků je mi fakt zle. A nechápu to. Však taky když Spartaka pověsili na kříž (sedm tisíc křížů s lidmi tenkrát bylo vztyčeno) básník říká... "jen v oku otázka klíčí -ó lidstvo, nežli vzplá jitra ti svit, co křížů se ještě vztyčí??!! A já už dnes říkám -nikdy! Jitro pro obyčejné lidi? Nikdy! Jen příkazy, zákazy, omezovačky, šikana. A někteří jsou tím blaženi - to nepochopím nikdy!

   Vymazat
  2. Brouku v té básni to bylo šest tisíc křížů...

   Vymazat
 7. Strana svobodných uže vyjádřila podporu ... těžší politické váhy se nepochybně, byť zajisté opatrněji, přidají.

  Hypotéza:

  Každá takováto akce se Babišově vládě bude ve výsledku spíše naopak hodit, protože umožní odkanalizovat nespokojenost voliče (vůči chaotickému postupu vlády, vůči samotným opatřením, vůči váhání Babiše před volbami, tady na "znamínku" toho znechucení zas až tolik nezáleží) a nasměrovat ji proti nezodpovědnosti těch deseti procent, kteří vládní opatření aktivně sabotují.

  Ovšem to předpokládá na straně vlády asi minimálně jednak aktivní a promyšlenou "kontrapropagandu", PR a takové ty s..čky a jednak, domnívám se, i razantnější postup vůči "sabotérům".

  Ať je to jak chce, volič nemá rád nerozhodné lídry.

  Babiš naopak působí jako někdo, komu byly, krom průzkumů veřejného mínění a epidemiologických statistik, nedávno připomenuty jeho investice v rajchu případně potřeba manageovat tu epidemii pěkně po evropsku, když už se jedno takhle povedla. Těžko říct, ale vypadal, že ho jeho poradci a experti ani moc nenabrífovali nebo mu to prostě už nešlo do hlavy.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc rádi by shodili vládu fiala a bartoš touží po moci až to není hezké a hamáček k nim patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smažka už porcuje medvěda...:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bartos-Budu-premierem-Uz-mam-i-ministry-Z-ODS-jsem-rozcarovan-641334

   Vymazat
  2. 13:01 To se nesmí stát to by byla katastrofa ale myslím že bude premiér Babiš.

   Vymazat
 9. Na jedné straně bezradnost a strach lidí, ktrý je zneužíván k bezhlavému boji o moc. Soupeří mezi sebou dva antagonismy. Lidí zapomeňte, že jde o vás - o vás jim opravdu nejde, jde jim o moc. Obě strany se schovávají za nezodpovědné prohlášení autorit. Které často v dobré víře poskytují své názory, obvykle jen s jistou mírou pravděpodobnosti, do diskuse s kolegy ve vědeckých kruzích. Když se těchto názorů zmocní dyletanti, kteří je presentují davu jako 100% pravdy, potom není divu, že jsme dopadli, tak jak jsme dopadli. Vir je nebezpečný, strach též,ale nejhorší jsou polopravdy a lži záměrně distribuované do davu. Žel, úspěšně rozdělili společnost názory jako : zda korvir existuje či je jen fikce, zda roušky jsou životu nebezpečné nebo naopak a vrcholem všeho je dodržování hygieny spojovat s omezováním svobody. Bezbrannost davu přiživovat navíc strachem je podlé. Možná někteří přívrženci si nejsou vědomi důsledků svých činů. Jsem názoru, že vir není jen hra, je realný, proto omezení infekce má svá pravidla (bez ohledu na politické systémy) a jejich dodržování je v zájmu všech, na masových demonstracích to též platí. Proto prosím pana Hříba, aby se neschovával za legislativu a další masové akce poslal do háje. Než se jen strašit, je dobré se i zasmát, proto doporučuji na XTV debatu Xavera s Hejmou.
  Přeji všem zdraví a rozvahu Tomàsš.

  OdpovědětVymazat
 10. Odpovědi
  1. Repete covidiotů.

   Vymazat
  2. Tam můžeš, prochazky ve dvpu a nebo s rodinou jsou doporučeny.

   Vymazat
  3. Tam můžeš, prochazky ve dvou a nebo s rodinou jsou doporučeny.

   Vymazat
  4. Tam to bude veselý, už se těším, zajdu tam 👍

   Vymazat
 11. Nouzovy stav je zamer Pry mula, Babise a Hamacka. Je to odveta za krajske volby a vzepreni naroda proti restrikcim a pohrdanim vladni garnitury obcany. Pry mula je mnistivy stejne jsko Babis. Jede v ruznych podvodech jako Babis a lze jako Babis. To si ms narod nechat libit? Neni problem vse dohledat a hlavne jak manipuluje se svymi nazory. Nejdrive tyden ci dva a pak ze dne na den zmena. Ku tohle pohrdave a arogantni jednsni nevadi je chudak. Covid je jen zasterka na
  dalsi omezovano svobody a nazoru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:49
   A blbec zůstane blbcem!
   Tobě nemusí nikdo nic omezovat. Tvůj mozek na to stačí sám. Tedy pokud ho ještě máš.

   Vymazat
  2. 18;11
   Ocenil ses na jedničku třikrát podtrženou!!!! 😀

   Vymazat
  3. 13:49
   Nepleťte si rowdies a jejich exibici, se vzepřenim národa. Jste asi fosilie buď KSČ, nebo z kavárny, či neziskovky, ale je to celkem jedno. Protože vaše řešení "čím hůř, tím líp", ať to balíte do sladkých slov, by mohlo zlikvidovat náš národ dokonaleji, než válka a protektorát, ale to se vám nepovede. Nejsme tak blbí, jak si myslíte.

   Vymazat
  4. 21:49
   A ty si nepleť policejní provokatéry s fanoušky fotbalu!

   Vymazat
  5. Ad +3:49. Nouzový stav je zde proto, že diktatura zločinného kapitálu zde rozšířila 2. vlnu pandemie Covid 19 do rozměrů, které ji umožňují shodit vládu a nastolit vlastní loutky a poskoky. Je zde proto, aby mohla dokončit. Krajské volby vyhrálo ANO, ale že zločinecká spiknutí tzv. opopartají, poskakujících v rytmu pískání zločinného kapitálu se dokázaly na zločinné činnosti na úrovni krajů spolčit do spojeneckého svazku, je věc jiná. Nejde o nic ale vůbec nic jiného, než dokončit rozkradení majetku státu a vyhlazení důchodců, kteří kapitálu "ujídají" z talíře. Tak proto máme i to současné divadlo kolem Faltýnka, Prymuly a Havrlandta, že se domlouvali na "pomoci" USA 26 lékaři (asi z 1,5 milionů lékařů USA) v domě, kde mj., je i hospoda. A to pár hodin před tím, než začala platit zpřísněná opatření proti šíření COVID 19 kapitálem. Tedy z větrů koule, to tedy čété i SSBlesk umí.

   Vymazat
  6. Psal jsem svůj názor ve 13:49 a hle zase změna. To už snad stačí jako argument všem zabedn+ěncům jak si trio Pry mulqa, Babiš a Hamáček rozdali karty. Jenže Pry mula je měl z nich nejvíc cinknutý. Skončil sice jako ministr, ale jeho podvody s vakcínami a dalšími léky jedou dál. Bohužel ... Možná jsem blbec, ale dívám se více dopředu než ty 18:11

   Vymazat
  7. Pane 18.12 Pokud víte, že se někdo dopustil trestného činu podvodu, je vaší povinností podat oznámení Policii.

   Vymazat
 12. Kdyby to zakázali, mnozí by řvali o to víc, že jen diktatura protesty zakazuje. Vláda doufala, že to proběhne v klidu.

  OdpovědětVymazat
 13. Demonstrace: jaký je to "instrument" v rukách občanů a v zemi, která si říká, že je demokratická? Tedy demonstrace jsou výrazem toho, že nejsme demokracií a že k ní máme hodně daleko. Za co a v čí prospěch ale lidé (jsou to vůbec lidé, tito antihumanisté?) demonstrují? Zatím víme, že většina tak činí z nedostatku vlastní inteligence, menšina proto, že musí vybít jim vrozenou agresivitu, násilnictví, rváčství a opilectví.
  Jaké hodnoty hájily miliony úchylek, jaké fotbaloví raubíři na Staromáku, jaké hodnoty budou hájit ti další? Vybít své násilnické sklony! Jsou to ti, kteří by i chladnokrevně vraždili, kdyby nebylo policie a jejich osobního strachu, že by dostali sami nakládačku?
  A my jsme tč. v jakémsi válečném stavu, sice "jen" se smrtící pandemii COVID 19 a tudíž tresty pro "demosntranty" - rozvraceče státu - by měly bý dost nekompromisní. Jenže jaké máme soudy, když soudy podpoprují COVID 19 proti národu svými zneplatněními vládních opatření proti šíření pandemie? To si snad páni soudci/kyně dělají z národa srandu se svoji podporou umírání - vraždění starší generace. Asi si myslí, že se jim i tak přehnané platy dále budou zvyšovat (jsou 2 až trojásobné než třeba lékařů ve velmi odpovědných oborech!)
  Diktatura - ano, žijeme v diktatuře kapitálu, to je jednoznačné, ale proč kapitálu vyhovují demonstrace. Pro diktaturu kapitálu jsou nejen "neziskovky", ale také demonstrace dobře řiditelným instrumentem k vládnutí prostřednictvím poílitických loutek, dnes klasicky ve většině opozičních stran. Neskáčeš, jak diktatura kapitálu píská, udělámke proti tobě demonstraci. Že tě zvolila většina nároida za svého předsvitele? Ale kdo je v kapitalistickém státě více - občan nebo kapitalista?! Takže co mohou občané ve zločinném kapitalismu? Držet pusu a krok, neb jsou obklopeni neziskovkami raubíři s karabáči a když to nepomůže, demonstranty. A ti jsou kapitálem vycvičeni i v rabování a zapalování domů, když ani by demonstrace nenapravila hlavy nějakých humanistů.

  OdpovědětVymazat
 14. 28. 10. budou sbory duševních eunuchů, a kdo ví, zdali jen duševních, opět řvát, že jim vláda bere svobodu. Doufám, že se vláda nepokálí a ukáže jim, zač je toho pendrek !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18;26
   Jasně, Al-Hamajda se uzdraví a zase bude předvádět, jak polucisté mají skvěle vycvičený provokatéry!!!!! 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

   Vymazat
 15. Praha už zničila sama sebe.

  OdpovědětVymazat
 16. demonstraci odsoudila i Ilova Svihlikova
  https://youtu.be/2tTGIIEk9rI?t=713

  Na druhou stranu pochvalila kremacni projev plukovnika P.

  z jejího projevu, se zdá, že atmosfera kolem kovidu se bohuzel neblaze podepisuje na jejím psychickém stavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Vencovský, podepisuje se to na nás všech a přiznejme si to. Jen někteří jsou odolnější, jiní zase hloupější (ti si neuvědomují průšvih v plném rozsahu). Mít strach, není ostuda, je to přirozené varování se kterým díky mozku dokážeme hospodařit a připravit si obranu. Kdo nepoužívá mozek propadá chaosu a panyce. Tak si nehrajme na hrdiny, neodsuzujme druhé, ale mysleme. Jsem pro nešíření chaosu a máme-li na to pomáhejme druhým. Když to nejde, tak aspoň mlčme.

   Vymazat
  2. 8,12
   Mít strach a být zbytečně vystrašen jsou dva zcela rozílné pojmy!

   Vymazat
 17. K poslednímu odstavci - B) je správně, v této vládě všichni bojují proti všem (to by měl A. Jirásek radost,co?) Ale ne jen ve vládě, i ta opozice vyznává asi zásadu- čím hůře, tím lépe. A tak jako vždy to vše odskáče obyčejný občan. Q.

  OdpovědětVymazat
 18. Nezbude, než podporovat Babiše i přes jeho zásluhy o druhou vlnu. Když si představím, o kolik mrtvol by se zasloužili ti podporovatelé svobody tak je Babiš světec. Po kiksu Prymuly tu není nikdo jakž takž důvěryhodný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nástupci Prymuly budou lidé věřit mnohem víc. Prymula byl jako lobbista farmaceutických firem velmi nedůvěryhodný.

   Vymazat
 19. 13:07 taky si myslím

  OdpovědětVymazat
 20. Tak nám SS Blitz ve svém Blitzkriegu za spolupráce čété uválel z p.du pěnou kouli. Sice nevïdí stovky lidí chodit po ulicích bez roušek nebo symbolicky si jimi nanejvýš krýt bradu, ale za to nachytal Prymulu, že byl několik vteřin bez masky, když ji měl mít ač bylo kolem půlnoci a v dohledu daleko široko nikdo. A navíc vycházeli z domu, který patří pražské kapitule, byl to dům, kde bydlela rodina kostelníka. V tom domě je v přízemí nyní zřízena hospoda (asi to církvi více vynáší než kostelník) a protože provozovatel restaurace je známý, požádal Faltýnek Prymulu a Havrlandta o schůzku, projednávsala se grandiózní pomoc USA české republice v kronakrizi - 26 lékařů asi ze 1,5 milionů USA lékařů by mělo přijet na pomoc hasit coronapožár. (Že malinkatá Kuba pomáhá desetinásobkem při panedemii COVID 19 v Jižní Americe neslyšíme ani muk.) Navíc ti USA doktoři jsou cosi, jako byli lékaři u českých milicí, jsou to lékaři milicí kapitalistických, tzv. gardy. Tedy gardisté. A tak se výše uvedení páni, protože nebyl čas přes den, sešli k jednání v soukromí 1. patra uvedeného domu, kde je také hospoda, respektive v podkroví, aniž by do prostor hospody vkročili, neb je to 1 patro právě schodištěm od hospody odděleno. A proč že tam. Protože přes den až do 21:30 byl Prymula na ministerstvu zaměstnán pandemií a protože ten domek patřící kapitule s pronajatou hospodou je nedaleko bydliště Faltýnkova domova a pronajímatel domku je známý Faltýnka, navrhl schůzku k té "kouli" tam. Vešli do domu a hned po schodech do 1. patra, kde pak ve třech jednali. Za 2 hodiny bylo dojednáno, vyšli ven, Prymula s rouškou v ruce, Faltýnek a nájemce domu bez masky, Prymula prošel o půlnoci i prázdný chodník a nastoupil do řidičem otevřených dveří auta a pak si teprve nasadil masku a Faltýnek, ó běda, ten se dokonce ještě o půlnoci chviličku bavil se svým známým venku před domem. A tak jsme tu kouli pěkně uhnětli a teď si na to h..nu mlsají nejen Blitz, ale čété a nepochybně další tzv. media. A co by měli tak medializátoři dělat, vždyť jsou pod patronací diktatury zločinného kapitálu a jaké jsou potřeby dnešního kapitálu? Dokončit rozkradení české republiky, provést jeho likvidace a ve smyslu Prozřetelnosti Adolfa Hitlera provést konečné řešení s tím českým pronárodem, který ve střední Evropě překáží Herrenvolku.
  Tak nic více a nic méně - jde o choutky zločinného kapitálu shodit vládu a maximálně rozšiřovat COVID 19, aby byli vyhubení pokud možno všichni důchodci, neb ti nejvíce ujídají z toho, co by si mohl kapitál ukrást.
  A poslouchali jste včera ten nářek milionářů a miliardářů u paní Jílkové. Já blbec jsem čekal, že slavnostně ohlásí založení fondů kapitalistů na podporu nezaměstnaných či OSVČ či drobných podnikatelů a oni tam ronili slzy, že se ty jejich peníze krátí a naopak chtějí, aby se na ně složila česká chudina a nejlépe důchodci. A prý aby jim dali banky vklady střádalů!
  A tak jsem zvědav, jak to klání dopadne, stejně jsem předpovídal, že ČR nepřežije rok 2050 a národ 20100, ale nyní vidím, že jsem byl optimista. Tak se pěkně poděkujte medializátorům, Fýrerům opozice, nacismu. Pokud si někdo z opozice myslí, že na tom vydělá, když padne vláda, tak se strašně mýlí. Bude stále a nadále jen poskokem diktatura kapitálu. A dost a negativně mne překvapil pan Okamura, myslel jsem, že je aspoň trochu rozumný a soudný, že prohlédne, že ten spektákl je dílem zločinců. Trochu to divadlo Blesku prohlédl pan dr. Hirš, ale jinak zde už kdosi mnohokrát psal, lékaři v politice byli, jsou a vždycky budou ti duchem a myslí slabší a na medicínu nemající a proto dělají karieru přes partaje. Ale to bylo už za soudruhů.
  No a pan Prymula: já osobně bych měl tleskat, když ho vyhodí, neb i on kdysi vyhodil protiprávně mne, ale protože já nejsem blbec, tak jsem asi z těch mála, který dává dnes v kritické situaci pro pandemii přednost svému rozumu a Prymulovi před kdejakým jiným, co "se cítí povolán".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mne zklamal Okamura, táhne za jeden provaz s útočnými čivavami. Babišovi asi nezbyl manévrovací prostor a jestli si myslí, že když jmenují se Zemanem ministrem zdravotnictví pedyatra, na tak brzy končí. Horší je, že Prymula byl asi poslední krizový menažer a odborník se kterým jsme se mohli i přes vysoké ztráty z orůseru vyhrabat. Očekávám davové majdany a až těm prostým dušičkám dojde co zavinily, bude pozdě. Uhájí svou svobodu bez roušek, ale čeká nás ještě před vanocemi Italský model. V hloubi své inteligence si nepřiznáte svou vinu a opět to svedete na Prymulu. Tak drazí je mi líto, dobrovolně jste se stali laboratorními kríálíčky při testu promořování, mrzí mne že jsem v kleci s vámi. Na lyže v Alpách zapomeňte.

   Vymazat
 21. Takovou maximalizaci pokrytectví předvádí po "informacích a fotografiích" SSBlesku čété. Musí se uznat, že za korupné od zločinného kapitálu se snaží seč má sil shodit nejlépe celou vládu, dokončit vykradení státu a nakonec jak zaznělo včera u paní Jízlové, sebrat vklady v bankách drobným střadatelů, a věnovat je chudým milionářům a miliardářům. Dnes chudina musí daněmi zachraňovat boháče a moc, ale moc se vkrádá myšlenka, že ten kapitál u nás záměrně rozšířil 2. vlnu pandemie (třeba organizací chuligánských demonstrací), aby mohl svrhnout vládu a chopit se moci. No řekněte sami, není to ostuda - diktatura kapitálu a ona si nemůže dupnout jak potřebuje, pořád ji někdo překáží v kradení, třeba ten zloduch Babiš. Ten trpí fantasiemi, že by měl být národ a stát vyveden z kriza a marasmu, který zde zavedli vlády po r. 1989! Ale vždyť naopak marasmus a pandemie COVOD 19, to je to pro kapitál přímo skvoucí, dobře se krade i kuciakuje a je přece boháčům fuk, kolik chudých a zejména důchodců vychcípá, prý čím více, tím plnější budou jejich měšce zlaťáků. Tak milí důchodci, doufám, že máte také radost z počinů SS Blitz a z diktatury kapitálu. A mimochodem, kapitál vás žádá, abyste měli našetřeno na pohřeb a zpopelnění, nic za vás vy holomci starci platit nebude! Zaorá vás pod nějaké hnojiště vlastních hříchů!

  OdpovědětVymazat
 22. Tuto éru už neprojdeme bez ztráty kytičky, naopak s velkou ztrátou životů. Poďěkujme všem ochráncům "svobody", kdysi mi připadali dětinští, dnes mám z nich strach. Nebojím se coviru, ale lidské blbosti. Půl roku jim trvalo, než připustili, že nejde o chřipčičku, dnes už snad většina z nich pochopila, že je to jinak. Teď mají novou vlnu, že se podle nich neumírá na covír, ale s covirem a že umírají jen staří na jiné diagnózy. Dodnes nepochopili, že nemusí selhat jen plíce, ale tromby putující v krevním řečišti mohou zasáhnout náhodný orgán. Nejsem expert, ale umím počítat a vychází mi hrozná čísla už za 14 dnů. Když bude skupina sebevrahů pod prapory HONu pokračovat, tak bude mít na svědomí hodně nevinných lidí. Divím se panu Michalu Svatošovi, proč právě on, má manželku, která v 1.vlně zjara pomáhala zdolat infekci a asi dobře ví oč jde, proč se zapojil do davového šílenství. Vždyť právě on by měl vědět, jak strašně vytížené jsou sestřičky a lékaři v nemocnicích. Histerie okolo roušek je snad malicherná, co času a energie se jí věnovalo. Na Palachův týden jsem si taky užil vodní dělo a pendreky, ale dnes fandím policistům, když vidím vaše hloupé provokování. Hecujete lidí s politickým cílem ? Oco vám jde ? O moc ? O prachy ? O změnu režimu ? O likvidaci národa ? Za 14 dnů se podívejte na počty zemřelých, taky tam budou ti vaši. Když nevěříte statistice, tak se přihlaste, sám jako dobrovolník do nemocnice na odvoz zemřelých, určitě vás rádi přijmou. Snad pochopíte, že to není fikce. Měl jsem kamaráda bylo mu 46 let a měl velmi rychlý průběh jen 4 dny.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.