Reklama

pátek 16. října 2020

Ladislav Petráš: Přituhuje

Ladislav Petráš a -rp-

16. 10. 2020  PrvníZprávy

Tak tady máme druhou vlnu kovidu. Kdeže jsou ty doby, kdy se koalice chlubila svými úspěchy v boji proti této pandemii a opozice ji kritizovala za přijímání přehnaných opatření, píše Ladislav Petráš v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

(Na snímku Ladislav Petráš)

Nyní, takřka denně jsme svědky nových a nových rekordů v počtech nakažených, hospitalizovaných, atd., atd.. Vládní koalice přijímá nová a nová opatření a opozice kritizuje vládu za to, že udělala to, co opozice dříve požadovala, a nebo zrušila to, co opozice kritizovala. Do toho všeho jsme bombardováni různými konspiračními teoriemi. Běžný občan je vystrašen, neví, čemu a komu má věřit. Různí aktivisté pod záminkou svých práv nerespektují žádná vyhlášená opatření. Vždyť oni na to mají právo. Mají svá práva a svoji svobodu.

Někteří soukromí podnikatelé, kteří byli nuceni v důsledku dopadu pandemie na naší společnost omezit své podnikání, požadují po státu úhradu svých ztrát, jiní vymýšlí různé finty, jak tato opatření obejít. Jsou tací, kteří dělají obojí. Protože také oni mají svoji svobodu a svá práva. Jsou mezi nimi i ti, kteří hlasitě obhajovali volný trh a různými způsoby "optimalizovali" svoji daňovou povinnost a jaksi pozapomněli na to, že musí také nést nějaké podnikatelské riziko a ne jen natáhnout ruku a říct: státe dej.

Třicet let se u nás hovořilo pouze o svobodě, o demokracii a o právech. Jaksi jsme pozapomněli spojovat svobodu se spravedlností, rozlišovat demokracii od anarchie, a spojovat právo s povinností a odpovědností. Upřednostňovali jsme "JÁ", před "MY". Navíc, celé generace našich politiků, (jak se říká, napříč politickým spektrem) šly občanům v těchto záležitostech "příkladem". Jak říkávala moje babička: "Ryba smrdí od hlavy". Tak babo raď: čemu a komu má občan věřit?

Dne 13. 10. jsem po velmi dlouhé době slyšel projev politika a ne šaška. Projev hodný toho názvu jak svým obsahem, tak také formou (v našich podmínkách něco nevídaného). Ministr Prymula ve svém asi dvacetiminutovém vystoupení objasnil zdravotní situaci a zdůvodnil přijatá opatření. Poprvé jsem také od našeho politika slyšel slůvko "nařizuji". V minulosti se zpravidla jen "doporučovalo". Z tohoto vystoupení ministra Prymuly jsem pochopil, že se snaží skončit s anarchií, která vede k ohrožení části našich občanů. Pochopil jsem, že je tady člověk, který realizuje své právo ministra ve prospěch společnosti a je ochoten na sebe vzít plnou odpovědnost za svá rozhodnutí. Uvědomil jsem si, že je tady člověk který pochopil, že s touto pandemií neuspějeme jako jednotlivci, ale jen jako celek. Pochopil, že kromě "JÁ" je tady také "MY". Píši to s plným vědomým toho, že ne vše při prosazování přijatých opatření půjde hladce. Lidé nejsou zvyklí na osobní odpovědnost, část společnosti není zvyklá na solidaritu s ostatními občany, část společnosti zaměňuje anarchii za demokracii. Ale je nezbytné se začít učit chápat tyto rozdíly.

Tak, jak jsem četl některé odezvy v našem tisku na vystoupení ministra Prymuly, pochopil jsem, že to bude těžká a dlouhá cesta. Ale musíme ji absolvovat, navzdory různým pisálkům. Dokonce už se v Praze chystá demonstrace proti vyhlášeným opatřením vlády. Jakási organizace Regionservis s.r.o. organizuje "Manifestaci za Svobodu a pravdu odsuzující teror a manipulaci". Představitel tohoto s.r.o. dokonce prohlásil: „Jde o to, co a jakým způsobem se dělo mimo nouzový stav a co se bude dít dál. Chcete, aby vaše životy řídily výnosy plukovníka?" Takže, vážení občané, vláda s námi manipuluje a vede proti nám teror. Pojďme na barikády!!! Vidíte, kdo brání naši svobodu. Máme tady Milión chvilek a nyní se k nim přidává i eseróčko Regionservis.

No, také jste si všimli toho, že ti malí pejsci, ti ratlíci kteří vám sotva dosahují po kotníky, jsou velmi agresivní, když potkají většího psa? Prostě se bojí a proto preventivně pouští hrůzu a štěkají a štěkají. Stačí však když se ten větší pes pouze podívá jejich směrem, tak začnou utíkat. Ale o to víc štěkají. Tož asi tak.

Ještě jedna poznámka k vystoupení ministra Prymuly. Nestačí jen vyhlásit reálná a zdůvodněná opatření. Stejně důležité, ne-li důležitější je prosazení těchto opatření do praxe. To už je ale věcí také ostatních ministrů, ale zejména je to v odpovědností MV ČR. A zde si nejsem jist, zda to je schopen ministr vnitra Hamáček zajistit. Jeho činnost v předchozí době jsem viděl více jako okopávání kotníků svému koaličnímu partnerovi ve vládě a jako politikaření, než jako odpovědnou službu naší společnosti. Snad už konečně také pochopil to, že jsme všichni na jedné lodi. Jen doufám, že za tuto loď nepovažuje Titanik.

V nejbližších letech nás čeká ještě mnoho překážek a problémů. Budou těžší a složitější než ta současná koronavirová pandemie. Svět je jako papiňák, kterému přestal fungovat ventil na upuštění páry. Čeká se jen na to, až ten hrnec praskne.

Takže je nutné si uvědomit, že těmto výzvám můžeme úspěšně čelit jen tehdy, pokud naši občané budou ochotni svorně bojovat za naše národní zájmy. Budou ochotni respektovat "MY" a ne jen "JÁ". Přituhuje69 komentářů :

 1. Jo bohužel se budou dít věci a my jsme na špatné straně pokud někdo nechce respektovat nařízení vlády. Tak je třeba dávat pokuty a na ty co to neplatí nechat je vyspat v cele předběžného zadržení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné předběžné zadržení na 24 hodin a potom soud, ani nápad. Ve vyjímečném stavu by bylo vhodné je poslat na týden do nemocnic na odvoz mrtvých. To by byla převýchova, nikoliv čekat roky v kavárně na kdo ví jaký podmíněný verdikt.

   Smazat
  2. 13,39
   Noooo,ty převychovávaní by ovšem měli přísný zákaz vozit lid ZEMŘELÝ NA COKOLIV JINÉHO....takže by se moc nepředřeli.

   Smazat
  3. 13:39 Hrdino, tak se přihlaš a trestní si to. Určitě tě rádi vezmou. Protože se při tom moc nezapotíš, jak říkáš a navíc pomůžeš lidem.

   Smazat
  4. 14:49 Pán má pravdu! V Čechách se na Covid neumírá! To ví každé malé dítě. Copak se umírá na rýmu? Např.: Někoho už život nebaví, tak to zavěsí. Oni ho odříznou, rychle udělají test a napíšou: Měl Covid19! Takhle to přece chodí! Říkala to neteř naší sousedky, která to slyšela v práci od jednoho závozníka, jehož manželka zná někoho, komu se to stalo v Děčíně. To je běžná praxe. Za mrtvé se i platí! Kdy podepíšete, že váš zesnulý příbuzný měl Covid, dostanete 200 EUR. To je zcela běžné. Viďte pane? A jiný zase nešel na objednaný test a dostal SMS, že je pozitivní! To jsem slyšel už nejmíň patnáctkrát. Tak to přece MUSÍ být pravda, že jo?

   Smazat
 2. No, socani na vnitru - CTHH (Centrum hybridních hrozeb), spolupráce s "Evropskými hodnotami" dle pornoJandy, šmírování netu a červený svetr. Zapomněl jsem na něco?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl.
   Připomenu vyhrožování(min 2x) Hamáčka spolu s policejním prezidentem v přímém televizním vysílání ,že pokud bude někdo SCHVALOVAT ubližování muslimům (např. neprokázaná a podivná střílečka v mešitě na N.Zélandu) bude potrestán nepodmíněným trestem odnětí svobody..........Tak bacha,soudruzi se nezastaví před ničím!
   Jako za Protektorátu B.und M. za SCHVALOVÁNÍ trest smrti.!!!!!

   Smazat
  2. Myslím si, že do tak nehygienyckého a státu přeplněného infekcí se ani Afrika nepožene. Nebuďme namyšlení, nemáme na co.

   Smazat
  3. Anonymní16. října 2020 13:43
   Ale oni už je sorošovi verbíři přesvědčí. Vždyť jde o hodně – o vytvoření euroasijského negroidního plemene, na evropském prostoru. P.K.

   Smazat
 3. Osobnosti a přikecávače poznáme v krizi. Je-li pohoda, není rozdíl zřetelný. Navíc konzumní obecenstvo někdy překvapuje svou, slušně řečeno nenáročností. Mám-li jen divadelní kukátko a ignorují Hablův teleskop, nebudu tvrdit, že je země placatá. Žel, tak to někdy tvrdí i některé autority a tím zasely vítr a teď sklízíme bouři. Konec tunelu je proto zatím v nedohlednu.

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Petráš, soudím velký obdivovatel plukovníka Prymuly nevidí obrovskou hroudu másla na jeho hlavě, která stéká a matlá lidi okolo něj. Jestlipak pan Babiš vezme na vědomí vzedmutou vlnu odporu vědců, lékařů a dalších lidí, kteří tuto zrůdnost odhalují? Nebo bude poslušný příkazů Globálního velení a položí naši krásnou zemi do sraček.
  Vejde to do dějin, pokud ještě nějaké budou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zjistil jsem, že doktor Pirk operuje s rouškou. Od takového doktora bych si nenechal ošetřit ani palec. S rouškou, fuj! Ti nejlepší žádné roušky přece nepotřebují.

   Smazat
  2. Bubáku ty opatření jsou nutná aby nevznikla v nastávajícím chaosu občanská válka jak na okrajině. Virus je jen způsob jak to řešit. Nebo nám navrhněte jak řešit situaci kdy budete mít většina lidí existenční problémy. Stále mnoho lidí nechápe o co jde a parazitům vyhovuje chaos.

   Smazat
  3. 10:37
   Jiřiku, žvaníš hlouposti, s rouškou se operuje normálně a pomlouvat pana Pirka, no nevím, co děláš významného ty??
   Srovnávat roušky při operaci a běžným nošením??? Trochu přemejšlej!

   Smazat
  4. To má aby mu nenastříkala krev do nosu. Jinak máte samozřejmě pravdu.

   Smazat
  5. 9:53, jmenujte prosím vědce a lékaře, kteří by se rádi promořili koronavirem.

   Smazat
  6. 11,58
   Všichni normální chápou,že promoření přijde tak,jako tak....až na některé,kteří se nesmí jmenovat!

   Smazat
  7. Už je čekám kdy mi pan Pirk začne radit kdy mám vyměnit pneumatiky a jakou si mám vybrat sekačku na trávu. No odborník je to na slovo vzatý,takže ho musím poslechnout.

   Smazat
  8. 9:53 Do propasti naší zemi posílají "jájové bezrouškatí", kteří aniž to tuší, jen slouží opozici s jediným cílem svrhnout vládu. Opozici nejde o záchranu občanů. Až se jí to konečně povede, potom se teprve zjistí, že o lidi nejde. Prymulu vynechte, i kdyby měl miliony, tak je snad jeden z mála, kdo ví o co jde. Tahá za kratší konec provazu, pokoušel se používat doporučení a ne represe, ale bez úspěchu. Přecenil vyspělost občanů, např. v Německu i Rakousku to pochopili,neremcali a jde to. Už by mne u nás ani moc nepřekvapil vliv scientistů, UFOfilů, samozvaných guruů, nebo novÿch náboženstvi, konče šamany. Úroveň znalostí občanů je velmi nízká, proto se orientují podle osobností a jejich výzev. Dělba nenávisti mezi lidmi se posiluje záměrně mezi starými a mladými, mezi levicí a pravicí, mezi EUfily a vlastenci,zaměstnanÿmi a nezaměstnanými, mezi Prahou a zbytkem ČR, mezi Čechy a Moraváky... Roztříštění se dokonale povedlo. Tudy cesta z krize nepovede. Já nechci vidět to tóčo, které nastane, protože pořád lezeme do kopce a čím dál strmějšího. Vítám vystoupení paní Drábové, myslí jen racionálně a nenechává si politikou vymýt mozek. Postoje osobností mají větší ohlas u občanů, než množství grafů a koeficientreprodukce. I když pro mne jsou všechny informace cenné.
   Prosím bezrouškaře i kontaktní, aby alespoň na 14 dnî odložili svůj boj za svou občanskou svobodu. Zdraví dobrovolný lockoutér.

   Smazat
  9. Možná máte pravdu, ale když ti ostatní pomazání exkrementy se mi oškliví víc.

   Smazat
  10. Vzhledem k tomu, že imunita nabytá při nemoci covid-19 je jen velmi krátká, ztrácí "promoření" společnosti smysl. To prostě nebude fungovat.

   Smazat
  11. 13:05
   Jiříku, proč děláte že sebe hlupàka a to už podruhé.
   Doktor Pirk vám určitě nebude nikdy prezovat pneu,ne vám tohle zapotřebí???

   Smazat
  12. Mám to zapotřebí, už major Terazky prohlásil... odbornikov je nám treba vietě.... a ani kadiolog není ten pravý na ošetrovatěla sviní. Takže jak praví jedno české přísloví : ševče drž se svého kopyta! V případě doktora Pirka jde jen o ubohé zviditelnění, které mu rozhodně není potřeba.

   Smazat
 5. Zelený k zelenému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a blbý k blbému!

   Smazat
  2. 14:31
   Trefil ses do vlastní nohy! 😂

   Smazat
 6. ... a kdo bude na místě spáchaného přestupku přistižen , bude bez prodlení přivolanou hlídkou zastřelen.
  Ano, jsem pamětníkem stanného práva v době protektorátu B. und M..
  Spirála dějin se otáčí zcela neúprosně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:01 Bububu. Jestli jste přežil Protektorát, tak patříte věkem do rizikové skupiny, svým postojem si sám kopete jámu. Já např. Jsem o hodně mladší a roušku nosím právě kvůli vám, chci vás chránit, nevadí mi to a vůbec se tím nepřipravuji o svá lidská práva. Mám pro vás vzkaz, - msylete -.

   Smazat
  2. 10:01
   Vyhoďte pohádky od B.Němcové, není v nich násilí, doporučuji večer číst pohádky bratří Grimmů. Až se nasytíte, tak na tv je dostatek hororů. Na strašení spoluobčanů příště doporučuji motorovou pilu.

   Smazat
  3. Srovnávat Heidrichiádu s opatřeními proti šíření koronaviru je dost ubohé.

   Smazat
 7. No Petráš, ty máš taky z Kovidu řádně naděláno v gatích, co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:04 Strach není ta nejhorší vlastnost, horší je hloupost. Možná okolo Vánoc budete častěji prát své spodky vy. Vzkaz od Tomáše, který nemá osobně nic společného s panem Petrášem, leda krom stejných názorů.

   Smazat
 8. Prymula je voják - rozkaz se plní,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano jsme v přípravě na válku, jenom to většině nedošlo.

   Smazat
  2. 11,20
   Ať žije apríl v říjnu!!!.-DDDD

   Smazat
  3. 10:07
   Neplácej nesmyly. Voják je dnes jen občan převlečený do uniformy. A halvně mu jde o peníze, stejně jako vám vy sráči. Nic jste pro republiku neudělli a jenom se ji snažíte vycucat a sní pohřbít i skutečné vlastence. Potom bude parcelování a vy půjdete stjně jako vždy do prdele. Protože každý ví, že kdo zradí jednou zradí i podruhé.
   Přísahal jsem jednou a přísahu neporuším. Nejsem Pavel, ani Petr. Je je by na blití že někdo kdo byl naším presidentem se jmenova jako já Václav

   Smazat
 9. Četli jste článek pozorně celý? Doporučoval bychshlédnou pozorně a celé toto video: https://www.youtube.com/watch?v=yZ0IFN6VRmU&feature=emb_logo No a teď použijte svůj mozek. Ale bez jakýchkoliv předsudků a posuzujte POUZE FAKTA!

  OdpovědětSmazat
 10. Přituhuje ......, já bych řekla,že je už "přespřituhnuto" ..............

  OdpovědětSmazat
 11. 10.54
  Tak jsem část přetrpěl. Pokud je tohle pravda, o čem pochybuji, proč všechny mocnosti světa USA, Čína, Rusko jednají podobně, kdo nebo co jim přikazuje. Že je korana svinstvo je neoddiskutovatelné, možná, že nějaká opatření jsou nesmyslná, ale kdo ví. Jsem starší duch. a jistý strach mám, nejsem ale magor abych jančil.
  Dnes jsem četl jak podobné nesmysly se mažou, tohle je horký kandidát. Zpochybnit miliony nakažených a více jak milion mrtvých , no nevím.
  Rusko dnes hlásí už pomalu třetí učinnou vakcínu, proč, pokud je vše jen hra mocných, tohle taky smrdí velkým prušvihem, nikdo ve světě ještě nic učinného nemá a Rusko dokončuje třetí?????
  Silně pochybuji!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:30 Vážený, nepodceňujte to Rusko. Už proto, že až do roku 1989 se u nás ocitalo výhradně ruskými vakcínami. Takže i vy jste pravděpodobně nějakou očkován. A nefungovaly? A to kam se tahle země za poslední roky posunula, to by vás asi zaskočilo.
   Je to zřejmě proto, že se stará sama o sebe.

   Smazat
  2. 22:48
   Máte asi pravdu, ale ty vakcíny byly vyvíjeny několik let a ne šité horkou jehlou do několika měsícu,tak jak dnes v Rusku. Každy odborník na vakcíny vám řekne, že se nedá za tak krátkou dobu vyvinout a uspěšně aplikovat vakcínu, dnes na kovid.

   Smazat
  3. 9;07
   Ten amijed byl vyvíjen dlouho???!!!! Jdu se léčit na psychiatrii a ber řádně prášky!!!!!

   Smazat
 12. Zelený mozky si samozřejmě rozuměj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lepší zelený mozek s rozumnými názory, než bezmozek s argumentem ale 11:41.
   Jestli chceš vidět zelený mozek in action, tak jukni na film "Olověná vesta". Pak možná zmoudříš.

   Smazat
  2. a blbci chodí pořvávat na Letnou a přitom rozumějí si ještě lépe.

   Smazat
  3. 13:07
   👎👎👎👎👎👎😂😂😂😂😂

   Smazat
 13. Každý soudný člověk tohle předpokládal již v červenci a muselo mu být jasné, že to urychlené uvolńování nedopadne dobře. Na co honem kde kdo musel do zahraničí? Aby se mohl pochlubit, že byl zase v Chorvatsku, Řecku, Itálii, Španělsku? Proč? Nyní jsme přátelé doslova v prdeli a nejen po zdravotní stránce. Ekonomický sešup bude následovat. Nesmutněte, nejsme tam sami. V té prdeli je doslova celý svět, protože ta "chřipička" neni na žádném ústupu, ale naopak vesele nabírá na síle a postupuje a nejen u nás. Ten více než milion mrtvých nebude rozhodně poslední. Co se týká vakcíny, tak můžeme opět poděkovat našim "moudrým" opozičním mozkům, kteří dělali a dělají vše pro to, aby si znepřátelili naprosto bezdůvodně Rusko, Čínu a vůbec kde koho za slastného vzdychání v Bruselské a Americké prdeli. Nebudu polemizovat o účinnosti Ruské vakcíny, ale lepší zatím, a asi na ještě dlouho, nikdo nemá. Určitě bych dal přednost ruské testované vakcíně, vyvinuté ve státním výzkumném středisku, než nějaké pochybné rychlo-komerční vakcíně z USA nebo Británie vyvinuté v jakési soukromé laboratoři a pod pochybným dozorem s vidinou obrovských zisků. Nakonec neni to první průšvih se zahraničními léčivy. Je to věc názoru, ale to, že jsme si odstřihli díky euro-hujeristům a rusofobům možnost spolupráce, společné výroby a využití je smutná pitomost duševně malých lidí. Stejně jako svou vlastní hloupostí jsme se nechali vytunelovat, zlikvidovat si průmysl, zemědělství, měnu a rozvrátit stát, nacpat si eurokvoty a dotovat západní kapitál s oligarchy. Nepochopím, proč politici z dnes bezvýznamné provincie a ještě bezvýznamnějšího pražska trpí velikáštvím hodným bohaté velmoci, když mají holou prdel (Novotný ji ukazoval doslova), nulovou váhu a nepatrný význam. Žasnu nad hloupostí občanů, kteří ty stejné kašpary a profláknuté sedmilháře ještě dál volí tu do senátu, tu do parlamentu, tu do EU. Že mladí hloupě volí zhulené pijáty v romantické představě Pyrátů z Karibiku jako že bojujících za svobodný internet (opak je pravdou) to bych ještě pochopil, ale nepochopím střední a starší generaci, která může srovnávat a prožila si všechny sliby a doslova lži na vlastní kůži, peněžence a životě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 14:19 je škoda, že lidi s vaším rozumem nešli do politiky. Nalezli tam nějaké naplaveniny, asi ani ne Českého původu, což dokazují tím, že čím hůře, tím lépe.

   Smazat
  2. Skvělá vakcina z Cambridge má objednávky za miliardy a dělá příčnou myodistrofii. Je to ničení míšních neuronů vlastní imunitní reakcí. Pravděpodobná příčina je nevykoušený genetický konstrukt z lidského adenoviru. jogín

   Smazat
  3. 14:19 Víte ona je tu poměrně velká skupina lidí, co se sebou nechají dobře manipulovat. A upřímně řečeno, ani já, a nepochybně ani vy, jste ve svých nejčernějších představách nečekal takový vývoj naší společnosti, jaký nastal. Také jste nepochybně postupně a zděšeně pozoroval, kam se to posouváme. Ani já jsem nepředpokládal, že již v polovině října si budou první české vlaštovky klekat a činit tak pokání za naše kolonizování Afriky. Teď jsme zděšení a za čas (nejspíš krátký) se budeme bát svůj postoj dát najevo. A za další čas ani nebude KAM ho napsat. Stejné to bude s migranty. Společnost si myslí a doufá, že odoláme jejich příchodu. Nikoli, jsme malí, slabí a bezmocní. Jednoho dne zjistíme, že tu s námi žijí a že jich zřejmě přibývá. A co jako budeme moci dělat? Chodit s duhovým praporem do pochodu hrdosti ze strachu tak, jak se to dělávalo na prvního máje.

   Smazat
 14. Doporučoval bych začít rychle přemýšlet spíše o tom, k čemu tyto manévry opravdu sloužít. Je třeba si přitom uvědomit alespoň následující fakta: 1) určování těch infikovaných je prováděno testy, o nichž v samotných USA (vč. jejich autora) píší, že jsou z 90 % nespolehlivé a k danému účelu nevhodné. A my na základě jejich výsledků zavíráme lidí i ekonomiku; 2) když např. ztrojnásobíme testování lidí těmito vesměs nespolehlivými testy počet lidí, dostaneme trojnásobný výsledek (nejlépe je testovat tytéž lidi 3x týdně, abychom měli jistotu, že dosáhneme rekordních čísel). Když zvětšíme počet testovaných na pětinásobek, kýžený výsledek v podobě pětinásobku infikovaných se též dostaví. 3) i v případě skutečně infikovaných, kterých bude řádově méně, je jen zlomek z nich skutečně nemocný. Podle statistik daleko méně, ne je tomu v případě sezónní chřipky. Proč tedy ten humbuk, proč to náhléúsilí dostat se do popředí těch "postižených"? 4) existují prý dlouhodobější následky pro infikované. Proč nám Prymula či někdo kompetentní neřekne, o jaké jde, jak se jich zbavit? 5) na Západě nebyl dosud oddělen základ viru, podle něhož by bylo možné vůbec vyvinout příslušnou vakcínu. Jak je tedy možné, že již existují plány nás očekovat nějakým sajrajtem od firmy, která si za zdravotní důsledky pro očkované vyžaduje již předem imunitu? Zodpovězme si tedy především tyto otázky, vláda by nám v tom měla být nápomocná, a pak dělejme nějaké závěry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo no, vyběhněte na nějakou covidpárty a potom možná zjistíte pár odpovědí na Vaše otázky a když přežijete, tak se s náma podělte.
   K té vakcíně - v Rusku jednu mají a dvě jsou v nějaké fázi ověřování. Při vědomí operace NATO - "Gladio" a například "Thalidomidové aféry" je v současné době jediné bezpečné očkování možná jen na ruské ambasádě ruskou vakcínou.

   Smazat
  2. 15:14
   Možná si představujete že Primula je bůh, je to jenom člověk jako já, a pravděpodobně tomu rozumí víc než politici, kteří do toho jen vnášejí jen chaos. Horší je protiřečení všech možných kapacit a universit. Je jasné, že si jeden se 100% jistotou nevybere a tak nesnáším, arogantní přetlačování zblblých laiků. Kam až hašteření nás laiků povede, nevím, ale určitě ničemu nepomůže. Nechme to na univerzitním bojovém poli.

   Smazat
 15. Spoustě lidí chybí tzv.selský rozum. Pro náš maistream je nejdůležitější NE pravda, ale rozeštvání lidí a dehonestaci vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:54
   Moje slova i když nemám selské předky, tak cíl opozice je jasný.Horší je, že to spapala řada pošetilých lidiček a výsledná sabotáž nás bude stát lidské životy (i těch pošetilců) a kopec miliard.

   Smazat
 16. Myslím si, že požadavky na náhradu škod způsobených pandemií kapitálu, by měli "poškození" adresovat na COVID-19 posterestante. Na odškodnění od státu by snad mohli mít márok ti, co onemocněli a rodiny těch, kterým někdo zemřel. A kapitál přece může odprodávat svůj majetek a kupujícím by mohl být stát - třeba formou akcií. Proč ne. Stát kdysi vlastnil všechny výrobní a obchodní kpacityv Česku, ty mu byly po r. 1989 ukradeny, proč by je nemohl nyní aspoň z části získávat zpět. Ukradeno bylo za 11 bilionů Kč validní měny, nyní stát na záchranu bohatství boháčů vyhazuje další bilion. Víme, že z bohatství vzniklého v ČR za rok 2/3 odplynou stejně do zahraničí chudým Němcům, Nizozmcům, Lucemburčanům..... a co zůstane Čechům? Žebračenky, bezdomovci, nezaměstnaní, vymírající národ a COVID 19, který vyrobil kapitál právě proto, aby mu lié v postproduktivním věku a invalidé neujídali z nakradeného. Proto také i Kuciakují.... což je totéž, jako hájení vlastních osobních svobod při šíření infekce v lidské populaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kompenzace do sportu ?
   Po fotbalové operetě ve Skotsku a pravděpodobné šťáře policie na Strahově ztratí i naivové představu o roli sportu v našem státě. Pravděpodobně existují dva druhy jeden opravdu amatérský sport s žádnou, nebo malou podporou na úrovni vesnických jednot a těm nelze než fandit. Potom je tu cosi, kde se točí velké peníze a to je takové sportovní divadlo, které by měli zařadit do spotřebního průmyslu, protože do kultury to má moc daleko (je to jistě ziskové a ztráty jsou jen fingované, už to přece nedávno dokázali sami šéfové - kamrádovi s kapříky).
   Tak poníženě prosím paní ministrovou financovou, ať tu 1/2 miliardy věnuje přímo vesnickým jednotám, výchově mladých a sportovní giganty s klidem vynechá. Věřím, že hlady nezemřou.

   Smazat
 17. Zavřít hospody, divadla a co fabriky, kde pracuje spolu stovky lidí, tohle se nechá,??? Tímto bude průser jaký svět neviděl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:11
   Doba se změnila, lidí se dnes už opravdu bojej a do hospody příjde jen pár štamgastů a zrovna tak to dopadne s divadly. Těch pár věrných nic nezachrání. Návrat zahraničních turistů bude taky hodně opatrný. Zákaz, nezákaz asi bude dlouho trvat návrat do normálu, jestli to vůbec půjde. Vyhrají ti, co se nejrychleji přizpůsobí. Státní podpora nebude nekonečná. Uvidíme, snad si nějak poradíme.

   Smazat
  2. V deníku METRO denně doručovací, hlídací, i jiné firmy marně shánějí zaměstnance. Včetně americké firmy AMAZON - tak, donnerwetter, tu práci zvládnou snad i herci, herečky, hostinští, butikáři... jediný problém asi bude POVINNOST NASTOUPIT DO PRÁCE STŘÍZLIVÝ A DO SKONČENÍ PRACOVNÍ DOBY NEPÍT ALKOHOL, NEHULIT "TRÁVU", ANI NEBRAT RŮZNÉ LÉKAŘEM NEPŘEDEPSANÉ CHEMIKÁLIE.
   Kompenzace nechte pro státní dětské domovy, pro státné/obecní domovy důchodců, pro zvěřince ZOO i cirkusů... protože zvířata musí denně jíst a někdo je musí poklidit a opečovat.
   Umělci mohou na pracák jako každý jiný. Vždyť jistě platí tak hladové daně a sociální i zdravotní pojištění, že hravě vyjdou i z odpovídající podpory v nezaměstnanosti... než si rozšíří kvalifikaci alespoň na nějakou jednoduchou, ale doopravdy užitečnou práci. Pro mnohé to bude první střet s pracovní realitou... snad ten náraz v duševním zdraví přežijí.

   Smazat
 18. A kdo jsme to MY? ČR je součástí EU a NATO. To je neoddiskutovatelné. Budeme tedy hájit jejich zájmy, když EU+NATO+ČR=MY? Já zapomněl, my už jejich zájmy vlastně hájíme. Hájíme evropské hodnoty, hájíme nenávist vůči všemu sovětskému a dnes ruskému. A až přijde befel z Bruselu na povinné očkování, také budeme říkat, že je to nezbytné, abychom upřednostnili zájmy společné evropské ochrany nad zájmy jednotlivce?
  Řeknu Vám jedno. Osobně mám z budoucího vývoje velké obavy, protože máme zaděláno na plíživé a postupné ovládání mas skrze strach z z čehokoliv.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strach je pozitivní, probouzí sebeobranu, když to nezafunguje, zbyde sebevražda. Platí to jak pro jedince, tak pro národy i státy. Když ho budeme ignorovat a nerozmyslíme si své chování pak, není rady ani pomocí. Nikomu se nevnucují, nikoho tím neohrožuji, nikomu neupírám jeho právo, nosím si svou doma šitou roušku a naše domácnost si dobrovolně zvolila karanténu. Horší je, ti na druhé straně manifestují svůj názor a vůli veřejně a neohrožují jen sebe, ale i okolí jako prodavačky, řidiče HMD i spolucestující... I ti ostatní musí pracovat a mají třeba jiný názor a taky svou svobodu a právo. Tak prosím nebuďte sobci. Jeden moudrý básník napsal, už se to asi ani neučí :
   = Svobody kdo hoden, svobodu zná vážiti každou =.

   Smazat
 19. Prodavačky jsou právě názorný důkaz toho, že od března tu není žádná apokalypsa.

  OdpovědětSmazat
 20. Nevím, jen jsem si projel některé novinky, přečetl jsem si že podle posledních testů jsou pozitivní 3 z 10ti testovaných. Nic potěšujícího, snad přímo hrůza bylo číst reakce čtenářů, jednak někteří nevědí, že pozitivní je potvrzení nákazy, další žádajî optimistické zprávy, (já taky, ale kde brát a nekrást), poslední skupina trvá na zneužití obyčejné chřipky, když vynechám pedagogické výtky z hlediska spisovné češtiny, tak to je vše. Našemu národu už chybí jen křídla, aby jsme se jako holubičky vznášeli v hejnech nad horou Říp.
  Další informací poskytnul gen. Bubeník, tak se mi vyjasnilo, že Těchotín má jinou funkci a nebude použít, jinak aby bylo jasno, infekčních lůžek je tam jen 27. Další zajímavá zprava, armádní vybavení Letňanské "Polni nemocnice" bodě trvat 10 dnů. Jsou to transporty z Hradce Králové do Prahy. Moje představa o pomoci a rychlé reakci armády byla jiná. Nezávidím vládě, za výdaje placené námi všemi pomoc nic moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je pondělí a transport vyrazil, v Letňanech bude pracovat 80 vojáků, doufám, že to není náš celý armádní sbor. Při té rychlosti si nedovedu představit ochranu hranic, nebo aspoň jaderných elektráren.

   Smazat
 21. Kde jsou ty vakcíny z Ruska , už mají pomalu třetí, ??? a lidé po tisících umírají dál!!
  To bude stejné honění si trika jako s tou Armatou, před několika lety vyrobil rus několik kousku, při přehlídce na rudošském place jim jedna chcípla a od té doby po tom vychvylovaném křápu neštěkl ani pes.
  JOOO tam už za rok ja včera!!Budeme raději čekat co kvalitního vyrobí Západ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8;57
   Ty vakcíny, který nechce ani miliardář Musk???!!!!! Spousta lidí po těch západních 💩ochrnula, tak se nechal očkovat sám a vyfoť se u toho amišrotu na D1!!!!! 🙄😂😂😂

   Smazat
  2. Jako mládě jsem dostal nespočetně vakcín a neřešili jsme ze které světové strany je přivezli, nikdo se nás neptal jestli chceme být očkování a fungovalo to. Dnes je všechno problém a navíc to porušuje občanskou svobodu. Jestli to bude gradovat, tak další generace se utrápí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.